Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Izraelsko-amerykański maraton spotkań wojskowych na najwyższym szczeblu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po zakończonym w niedzielę tajnym spotkaniu szefa Sztabu US Air Force, generała Mark Welsh'a od wczoraj wizytuje oficjalnie Izrael kolejny wysoki przedstawiciel armii amerykańskiej, generał Martin Dempsey.

O spotkaniu z najwyższym dowództwem armii izraelskiej, szefa Sztabu US Air Force, generała Mark Wesh'a informowałem w tej notce:

adnovum.nowyekran.net/post/97103,szef-sztabu-us-air-force-zakonczyl-tajna-wizyte-w-izraelu

Od poniedziłku 12.08.2013 r. przebywa w Izraelu przewodniczący Kolegium Szefów Połączonych Sztabów US Army, generał Martin Dempsey, który rozpoczął swoją wizytę następnego dnia po powrocie do Stanów Zjednoczonych dowódcy amreykańskiego lotnictwa wojskowego.

Generał Martin Demsey prowadzi rozmowy w Izraelu z ministerm obrony Mosze Ya'alon i szefem sztabu izraelskiej armii, generąłem Benny Gantz'em oraz z najwyższym dowództwem jordańskich sił zbrojnych.

Rozmowy te dotyczą przygotowań do podjęcia ostatecznej decyzji prezydenta USA, Baracka Obamy dotyczącej rozpoczęcia ograniczonej interwencji wojskowej w Syrii.

W myśl założeń przyjętych przez Baracka Obamę interwencja taka jest możliwa we współdziałaniu sił arabskich: Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Jordanii oraz Izraela i ewentualnie Turcji.

Waszyngtońskie źródła wojskowe ujawniły zarys planu wg. którego przebiegać by miała ograniczona interwencja wojskowa w Syrii:

1. USA, Wielka Brytania, Francja, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie ustanowią strefy zakazów lotów nad Syrią w części środkowej i południowej ciągnąc się od granicy Jordanii i Izraela aż do Damaszku.

2. Lotnictwo wojskowe Izraela zapewni pełną osłonę syryjskiej przestrzeni powietrznej.

3. Utworzy się 40 kilometrową strefę buforową wzdłuż granic południowych Syrii, które będą znajdować się w zasięgu artylerii wojsk sprzymierzonych.

4. W południowej części Syrii w mieście Daraa, utworzy się stolicę wyzwolonej Syrii.

5. Prezydent Obama podjął decyzję o tym, że w strefie buforowej, nie będą przebywać żadne amerykańskie jednostki wojskowe, ani w żadnej innej części Syrii, a zamiast nich skierowane tam zostaną specjanie przeszkolone wojska syryjskich rebeliantów.

6. Siły specjalnych jednostek syryjskich rebeliantów liczyć będą około 3000 i składać się będą z przeszkolonych w Jordanii przez amerykańskich instruktorów wojskowych obywateli syryjskich. Podlegać będą jordańskiemu dowództwu wojskowych sił specjalnych wykonujących rozkazy amerykańskich dowódzów stacjonujących w Jordanii.

7. W tym celu udostępnione zostaną obozy treningowe oraz systemy logistyczne zlokalizowane na terenie Jordanii, które utworzono wcześniej przez amerykańskich doradców wojskowych.

8. Dowodzić operacją w Syrii będzie zlokalizowany w Ammanie sztab pod kierunkiem generała John'a Wright'a, który jest weteranem wojen w Afganistanie, Iraku i Libii.

9. Jednostki amerykańskiego lotnictwa wojskowego znajdujące się na terenie Jordanii i lotniskowcach rozlokowanych u wschodnich wybrzeży Morza Śódziemnego oraz północnych wybrzeży Morza Czerownego, wspomagać będą lotnictwo izraelskie w przestrzeganiu zarządzonej strefy zakazu lotów w Syrii.

10. W skład specjalnych syryjskich jednostek rebelianckich przeszkolonych w Jordanii wchodzić będą głównie syryjscy Druzowie, którzy będą mieli oparcie w całym rejonie południowej Syrii, zasiedlonej w większości przez tą mniejszość religijną.

11. Siły US Army stacjonujące w rejonie Bliskiego Wschodu, a zwłaszcza w Jordanii i Izraelu będą brały udział w operacjach przeciwko Syrii, w przypadku ataku odwetowego syryjskich wojsk rządowych na cele w Jordanii, Izraelu oraz Turcji.

Tak więc operacja militarna wobec Syrii jest w tej chwili dopinana i uzgadniane są ostatnie szczegóły.

Pozdrawiam.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Po prostu koszmar...
 • @KOSSOBOR 19:48:36
  Niestety ale to ludzie ludziom gotują ten los:(

  Pozdrawiam.
 • Tajnym?
  "Po zakończonym w niedzielę tajnym..." Jak coś jest tajne, to nikt o tym nie wie. A przede wszystkim o tym, że TO się odbyło.
 • @LeAN 01:42:18
  Spotkanie było tajne w czasie jego trwania, po zakończeniu można było ujawnić, że się odbyło.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej