Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

"Wspólne interesy bezpieczeństwa"- oficjalna wersja wizyty Martina Dempsey'a w Izraelu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu dzisiejszym (14.08.2013r.) izraelski mister obrony Mosze Ya'alon spotkał się z amerykańskim przewodniczącym Kolegium Szefów Połączonych Sztabów US Army, Martin'em Dempsey'em.

O jej nieoficjalnej części informowałem w tym tekście:

adnovum.nowyekran.net/post/97157,izraelsko-amerykanski-maraton-spotkan-wojskowych-na-najwyzszym-szczeblu

Zaś jej część oficjalną przestawiają relacje prasy izraelskiej.

Tak więc przy okazji dzisiejszego spotkania generała Martin'a Dempsey'a z izraelskim ministrem obrony, Mosze Ya'alon pojawiły się w prasie izraelskiej pierwsze obszerniejsze informacje na temat tego spotkania wojskowego na najwyższym szczeblu.

Z relacji tych można dowiedzieć się, że omawiano problemy współpracy regionalnej oraz wzmocnienia więzi pomiędzy Izraelem i USA w dziedzinie wspólnych działań militarnych.

Minister obrony Mosze Ya'alon podkeślił centralną rolę, jaką Iran odgrywa w bieżących wydarzeniach i w związku z tym konieczność zachowania przez Izrael najwyższej czujności:

"Brak stabilności na Bliskim Wschodzie jest spowodowana w części przez irański reżym, który jest zaangażowany w każdy konflikt mający miejsce w regionie....Musimy być jednocześnie przygotowani na długotrwały konflikt i niestabilność w Syrii. Nie możemy pozwolić, osi zła, którą jest Teheran-Damaszek-Bejrut, aby wygrała ten konflikt"- powiedział w rozmowach z amerykańskim głównodowodzącym sił zbrojnych, izraelski minister obrony- Mosze Ya"alon.

Podczas wczorajszego spotkania generała Demsey'a z szefem sztabu izraelskich sił zbrojnych, Benny Gantz'em, Dempsey zapewnił, że USA i Izrael mają wspólne interesy w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa w regionie Bliskiego Wschodu i dodał, że obecnie "po raz kolejny wyjaśnine zostały z izraelskim partnerem, problemy  wspólnego zaangażowania w zapewnieniu wspólnych interesów bezpieczeństwa".

Podczas spotkania generała Dempsey'a z izraelskim premierem Netanjahu, Beniamin Netanjahu powiedział, że:

"Mamy obecnie tak wiele zagrożeń w regionie, że musimy je przedyskutować...ale jedno z nich jest najważniejsze, i tym najwazniejszym zagrożeniem jest to, że Iran będzie miał broń nuklearną. Dlatego musimy nad tym problemem pracować razem, aby mieć pewność, że do tego nie dojdzie"

Jak widzimy z tej izraelskiej narracji największym zagrożeniem postrzeganym z tej optyki jest libański Hezbollah, rząd Baszara al-Assada oraz teokratyczne rządy irańskie, które są nazwane "Osią Zła".

Wniosek wynikający z takiego postrzegania zagrożeń jest tylko jeden: aby na Bliskim Wschodzie zapanował spokój należy tą "Oś Zła" wszelkimi możliwymi sposobami zniszczyć, co stanowi obecnie cel izraelskiej polityki i jej amerykańskiego sojusznika.

Z wniosku tego idą dalsze konsekwencje, polegające na tym, że cel zniszenia "Osi Zła" musi zostać zrealizowany, bo jak widzimy nie ma innej alternatywy.

Pozdrawiam.

www.timesofisrael.com/us-chief-of-staff-arrives-in-israel/

www.jpost.com/Defense/Yaalon-to-Dempsey-We-must-prevent-axis-of-evil-from-winning-regional-conflict-323006

www.israel.com/news/yaalon-to-dempsey-we-must-prevent-axis-of-evil-from-winning-regional-conflict

KOMENTARZE

 • Kto wywołał II wojnę światową?
  https://www.youtube.com/watch?v=9BkveExw5t8
 • ?
  Czy coś dziwnego jest we współpracy wojskowej amerykańskich żydów z izraelskimi? A czy Iran dla USA nie jest imperium zła od czasów Jimmy Carter'a? Trochę lat już upłynęło...
 • @ Adnowum
  Coś na rzeczy jest. 5* Pozdrawiam.
 • @Talbot 20:24:02
  "10 kwietnia......."- czy możesz przybliżyć ten wątek?


  Pozdrawiam.
 • @night rat 20:55:01
  "ludzie umierają ale zwala się na innych i bawią się wymyślanie wroga"- taka już jest ich ta przewrotność, bo czyż Nas również nie oskarżają o zbrodnię holokaustu mimo, że setki tysięcy Polaków im uratowała życie a wielu z nich za tą pomoc musiało oddać swoje życie i często poświęcono życie ich bliskich.

  Pozdrawiam.
 • @LeAN 01:38:47
  Nie ma w tym nic dziwnego, ale nich nie dorabiają do tych swoich geszeftów jakiejś ideologi, bo w nią nikt świadomy już nie wierzy.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 22:44:57
  Dzięki!

  Pozdrawiam Również:)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej