Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

"Wspólne interesy bezpieczeństwa"- oficjalna wersja wizyty Martina Dempsey'a w Izraelu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu dzisiejszym (14.08.2013r.) izraelski mister obrony Mosze Ya'alon spotkał się z amerykańskim przewodniczącym Kolegium Szefów Połączonych Sztabów US Army, Martin'em Dempsey'em.

O jej nieoficjalnej części informowałem w tym tekście:

adnovum.nowyekran.net/post/97157,izraelsko-amerykanski-maraton-spotkan-wojskowych-na-najwyzszym-szczeblu

Zaś jej część oficjalną przestawiają relacje prasy izraelskiej.

Tak więc przy okazji dzisiejszego spotkania generała Martin'a Dempsey'a z izraelskim ministrem obrony, Mosze Ya'alon pojawiły się w prasie izraelskiej pierwsze obszerniejsze informacje na temat tego spotkania wojskowego na najwyższym szczeblu.

Z relacji tych można dowiedzieć się, że omawiano problemy współpracy regionalnej oraz wzmocnienia więzi pomiędzy Izraelem i USA w dziedzinie wspólnych działań militarnych.

Minister obrony Mosze Ya'alon podkeślił centralną rolę, jaką Iran odgrywa w bieżących wydarzeniach i w związku z tym konieczność zachowania przez Izrael najwyższej czujności:

"Brak stabilności na Bliskim Wschodzie jest spowodowana w części przez irański reżym, który jest zaangażowany w każdy konflikt mający miejsce w regionie....Musimy być jednocześnie przygotowani na długotrwały konflikt i niestabilność w Syrii. Nie możemy pozwolić, osi zła, którą jest Teheran-Damaszek-Bejrut, aby wygrała ten konflikt"- powiedział w rozmowach z amerykańskim głównodowodzącym sił zbrojnych, izraelski minister obrony- Mosze Ya"alon.

Podczas wczorajszego spotkania generała Demsey'a z szefem sztabu izraelskich sił zbrojnych, Benny Gantz'em, Dempsey zapewnił, że USA i Izrael mają wspólne interesy w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa w regionie Bliskiego Wschodu i dodał, że obecnie "po raz kolejny wyjaśnine zostały z izraelskim partnerem, problemy  wspólnego zaangażowania w zapewnieniu wspólnych interesów bezpieczeństwa".

Podczas spotkania generała Dempsey'a z izraelskim premierem Netanjahu, Beniamin Netanjahu powiedział, że:

"Mamy obecnie tak wiele zagrożeń w regionie, że musimy je przedyskutować...ale jedno z nich jest najważniejsze, i tym najwazniejszym zagrożeniem jest to, że Iran będzie miał broń nuklearną. Dlatego musimy nad tym problemem pracować razem, aby mieć pewność, że do tego nie dojdzie"

Jak widzimy z tej izraelskiej narracji największym zagrożeniem postrzeganym z tej optyki jest libański Hezbollah, rząd Baszara al-Assada oraz teokratyczne rządy irańskie, które są nazwane "Osią Zła".

Wniosek wynikający z takiego postrzegania zagrożeń jest tylko jeden: aby na Bliskim Wschodzie zapanował spokój należy tą "Oś Zła" wszelkimi możliwymi sposobami zniszczyć, co stanowi obecnie cel izraelskiej polityki i jej amerykańskiego sojusznika.

Z wniosku tego idą dalsze konsekwencje, polegające na tym, że cel zniszenia "Osi Zła" musi zostać zrealizowany, bo jak widzimy nie ma innej alternatywy.

Pozdrawiam.

www.timesofisrael.com/us-chief-of-staff-arrives-in-israel/

www.jpost.com/Defense/Yaalon-to-Dempsey-We-must-prevent-axis-of-evil-from-winning-regional-conflict-323006

www.israel.com/news/yaalon-to-dempsey-we-must-prevent-axis-of-evil-from-winning-regional-conflict

KOMENTARZE

 • Kto wywołał II wojnę światową?
  http://www.youtube.com/watch?v=9BkveExw5t8
 • ?
  Czy coś dziwnego jest we współpracy wojskowej amerykańskich żydów z izraelskimi? A czy Iran dla USA nie jest imperium zła od czasów Jimmy Carter'a? Trochę lat już upłynęło...
 • @ Adnowum
  Coś na rzeczy jest. 5* Pozdrawiam.
 • @Talbot 20:24:02
  "10 kwietnia......."- czy możesz przybliżyć ten wątek?


  Pozdrawiam.
 • @night rat 20:55:01
  "ludzie umierają ale zwala się na innych i bawią się wymyślanie wroga"- taka już jest ich ta przewrotność, bo czyż Nas również nie oskarżają o zbrodnię holokaustu mimo, że setki tysięcy Polaków im uratowała życie a wielu z nich za tą pomoc musiało oddać swoje życie i często poświęcono życie ich bliskich.

  Pozdrawiam.
 • @LeAN 01:38:47
  Nie ma w tym nic dziwnego, ale nich nie dorabiają do tych swoich geszeftów jakiejś ideologi, bo w nią nikt świadomy już nie wierzy.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 22:44:57
  Dzięki!

  Pozdrawiam Również:)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej