Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Amerykanie są przeciwni ingerencji militarnej w Syrii.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po ostatniej wizytacji przewodniczącego amerykańskiego Kolegium Szefów Połączonych Sztabów, generała Martina Dempsey'a w Izraelu i Jordanii w Białym Domu zapadła decyzja o wycofaniu się z planów ingerencji militarnej w Syrii.

O planach dotyczących ingerencji militarnej w Syrii i maratonie spotkań w tej sprawie najwyższych przedstawicieli dowództw armii amerykańskiej i izraelskiej pisałem tu:

adnovum.nowyekran.net/post/97103,szef-sztabu-us-air-force-zakonczyl-tajna-wizyte-w-izraelu

adnovum.nowyekran.net/post/97157,izraelsko-amerykanski-maraton-spotkan-wojskowych-na-najwyzszym-szczeblu

adnovum.nowyekran.net/post/97218,wspolne-interesy-bezpieczenstwa-oficjalna-wersja-wizyty-martina-dempsey-a-w-izraelu

Okazuje się, że po konsultacjach w Białym Domu wysocy przestawiciele administracji amerykańskiej podjęli decyzję o nie podejmowaniu nawet ograniczonej ingerencji zbrojnej czy też ustanowienia strefy zakazów lotów w Syrii.

Uzasadnieniem podjęcia takiej decyzji jest to, że ingerencja militarna nie zakończy problemów nurtujących społeczność syryjską polegającą na występujących tam drastycznych podziałach religijnych. Poza tym administracja amerykańska jest zdania, że osłabienie reżymu Assada spowoduje wzmocnienie opozycji radykalistów islamskich co doprowadzi do jeszcze większej liczby ofiar wojny domowej. Kolejną przyczyną, która wpłynęła na podjęcie takiej decyzji są bardzo wysokie koszty jej realizacji, które tylko w przypadku wprowadzenia strefy zakazów lotów nad przestrzenią powietrzną w Syrii wynieść miały, wg. obliczeń generła Dempsey'a 1 mld $ miesięcznie.

Innym uzasadnieniem wycofania się z planów bezpośredniej ingerencji militarnej w Syrii jest to, że ingerencja taka zaostrzyłaby i tak już bardzo napięte stosunki w rejonie Bliskiego Wschodu, co spowodowałoby uwikłanie armii amerykańskiej w kolejne nie planowane konflikty.

Tak więc problem poparcia przez Stany Zjednoczone ingerencji wojskowej w Syrii został już rozwiązany, ale mimo to siły zainteresowane dalszą eskalacją konfliktów w tym regionie nie ustępują czego dowodem może być ta przeprowadzona wczoraj operacja pod fałszywą flagą:

fakty.interia.pl/raport-rewolucja-w-krajach-islamskich/syria/news-syryjska-opozycja-niech-rb-onz-zbierze-sie-ws-ataku-gazowego,nId,1014357#utm_source=sg&utm_medium=referral&utm_campaign=wd

www.zerohedge.com/news/2013-08-21/hundreds-dead-syrian-chemical-attack-even-impartial-experts-allege-false-flag

A oto film dokumentujący tą najnowszą inscenizację pod fałszywą flagą (uwaga zdjęcia są drastyczne):

Mniejmy nadzieję, że napięcie międzynarodowe jakie obecnie ma miejsce zacznie słabnąć i sytuacja zacznie powoli wracać do normy. Chyba, że jakieś małe państwo mające rozbudzone i niezdrowe ambicje imperialne podpali tą beczkę prochu na jakiej obecnie siedzimy wszyscy?

Pozdrawiam.

news.yahoo.com/dempsey-syrian-rebels-wouldnt-back-us-interests-070802647.html

www.thedailybeast.com/articles/2013/08/19/senator-obama-administration-secretly-suspended-military-aid-to-egypt.html

KOMENTARZE

 • @Venco 14:55:42
  Słuszne spostrzeżenia.

  Na pewno sytuacja na BW jeszcze nie raz się zmieni, bo walka jest o bardzo duże pieniądze i jeszcze większe wpływy.

  Pozdrawiam.
 • @Venco 14:55:42
  No i rozbabrali Egipt - sytuacja ich przerosła.
 • @AdNovum 16:39:03
  Ale, w sumie, to bardzo optymistyczna wiadomość. Może tylko chwilowo? Dla nas, mróweczek, nawet taka chwila odetchnięcia jest dobra. Przecież wszystko parło ku wojnie na BW. A co to za cisza nad Iranem? Przecież o zasoby Iranu toczy się gra.

  Pozdrawiam.
 • @KOSSOBOR 18:20:42
  Po prostu sytuacja coraz bardziej wymyka się im spod kontroli, a założenie początkowe było takie, że ta trwająca już 12 lat permanentna wojna miała być prowadzona pod całkowitą kontrolą.

  Pozdrawiam.
 • @night rat 16:23:49
  Racja!

  Pozdrawiam.
 • @night rat 23:14:40
  "....mało się mówi o wpływie Chin na globalną politykę..."- nie dość, że się o tym nie mówi, ale wyraźnie widać, że ten temat jest na indeksie.
  A przecież obecnie Chiny są jednym z trzech najważniejszych graczy w skali globalnej, zaś w Azji są na pierwszym miejscu mimo, że usiłuje się ich wpływy zneutralizować choćby przez Indie.
  Tak więc Stany mają obecnie poważny problem, który je zaczyna powoli przerastać.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej