Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

W jakim celu użyto broni chemicznej w Syrii?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Raporty dotyczące analizy przyczyn użycia broni chemicznej w Syrii wskazują, że incydent ten może mieć na celu zakłócenie przygotowań do międzynarodowej konferencji w sprawie rozwiązania konfliktu syryjskiego w Genewie.

Rzecznik rosyjskiego MSZ-u, Aleksander Łukaszewicz powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej w Moskwie, że najprawdopodobniej ostatni atak chemiczny w Syrii, może mieć na celu zakłócenie przygotowań do międzynarodowej konferencji w sprawie Syrii w Genewie:

"Wszystko wskazuje na to, że próbuje się użyć wszelkich sposobów, aby przekonać Radę Bezpieczeństwa ONZ do przyjęcia wersji przeciwników reżymu i tym sposobem uniemożliwić przeprowadzenie konferencji w Genewie, którą poprzedzać ma spotkanie wysokiej rangi amerykańskich i rosyjskich ekspertów 28 sierpnia w Hadze"- tak sytuację skomentował rzecznik rosyjskiego MSZ-u.

Rzecznik rosyjskiego MSZ-u potwierdził, że Moskwa uważa za istotne przeprowadzenie obiektywnego i profesjonalnego dochodzenia mającego na celu wyjaśnienie prawdziwości sprawozdań dotyczących okoliczności ostatniego incydentu z użyciem broni chemicznej w Syrii.

Łukaszewicz powiedział, że syryjski rząd wyraził gotowość do pełnej współpracy i wsparcie logistyczne dla ekspertów ONZ w tej sprawie.

Zespół specjalistów od broni chemicznej ONZ, na którego czele stoi Szwed, Ake Sellstrom, rozpoczął inspekcję w Damaszku w poniedziałek.

"Eksperci będą mieli prawo do zadawania pytań świadkom, ofiarom oraz lokalnym urzędnikom"- powiedział rzecznik rosyjskiego MSZ-u, Łukaszewicz.

Konferencja tzw. Genewa-2 ma być kontynuacją tegorocznego międzynarodowego spotkania w Genewie, gdzie już wcześniej zredagowano mapę drogową prowadzącą do zapewnienia pokoju w Syrii, która polegać ma na ustanowieniu rządu przejściowego, z pełnymi uprawnieniami wykonawczymi, w skład którego mają wejść członkowie rządu Assada oraz przedstawiciele grup opozycyjnych.

Przedstawiciel rosyjskiego MSZ-u wyjaśnił, że Rosja wielkokrotnie ostrzegała przed opóźnianiem terminu nowej konferencji pokojowej w sprawie Syrii, gdyż warunki rozwiązań pokojowych ustanowione w trakcie poprzednich konferencji nigdy nie zostały wprowadzone w życie.

Sądzę, że właśnie termin zbiżającej się konferencji pokojowej, jak i ostatnia deklaracja władz amerykańskich o zaniechaniu planów interencji militarnej w Syrii, jest główną przyczyną ostatniej prowokacji z użyciem broni chemicznej wobec syryjskiej ludności cywilnej, co ma na celu skuteczne zdyskredytowanie reżymu Assada.

Dodatkowo, użycie tej broni po raz już kolejny w trakcie działań zbrojnych w toczącym się konflikcie wewnętrznym w Syrii, może służyć jako pretekst do dokonania zewnętrznej agresji militarnej na ten kraj, uzasadniając ją w ten sposób wobec międzynarodowej opinii publicznej.

Ps.

A tu jest ostatnio ujawnione potwierdzenie prawdziwego celu hucpy z oskarżeniem reżymu Assada o zastosowanie broni chemicznej wobec ludności cywilnej w Damaszku 21.08.13r.

fakty.interia.pl/raport-rewolucja-w-krajach-islamskich/syria/news-departament-stanu-rozmowy-usa-rosja-o-syrii-odlozone-bezterm,nId,1016516#utm_source=sg&utm_medium=referral&utm_campaign=wd

Pozdrawiam.

 Ps.

Aktualne uzupełnienie tematu:

america.aljazeera.com/articles/2013/8/21/syrian-oppositionallegeschemicalweaponattack.html

KOMENTARZE

 • Amerykanie
  podpalili Bliski Wschód i chyba stracili nad tym kontrolę. Z drugiej strony ogarnięte wojnami domowymi państwa arabskie są na rękę syjonistom.Zanim ruchawki się uspokoją i nowe byty polityczne się ustabilizują minie dziesiątki lat. W tym czasie Izrael ostatecznie rozwiąże kwestię palestyńską i weźmie się za Arabów w swoim kraju. Kto wtedy stanie w ich obronie? Syjoniści amerykańscy?
 • @korwinista 09:11:24
  Zgadza się!

  Bardzo ciekawe jak to obecne przemodelowanie świata arabskiego się zakończy?

  Sądzę, że diaspora zadba przede wszystkim o własne interesy, co m.in. polegać będzie na zagwarantowaniu sobie stabilnego bytu i stworzenia nowych potencjalnych możliwości kontroli nad tym obszarem.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 09:16:06
  Pozdrawiam. http://www.youtube.com/watch?v=fxkmTMPvM0k&feature=player_detailpage
 • @Repsol 13:52:58
  Dzięki za film!

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej