Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

W jakim celu użyto broni chemicznej w Syrii?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Raporty dotyczące analizy przyczyn użycia broni chemicznej w Syrii wskazują, że incydent ten może mieć na celu zakłócenie przygotowań do międzynarodowej konferencji w sprawie rozwiązania konfliktu syryjskiego w Genewie.

Rzecznik rosyjskiego MSZ-u, Aleksander Łukaszewicz powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej w Moskwie, że najprawdopodobniej ostatni atak chemiczny w Syrii, może mieć na celu zakłócenie przygotowań do międzynarodowej konferencji w sprawie Syrii w Genewie:

"Wszystko wskazuje na to, że próbuje się użyć wszelkich sposobów, aby przekonać Radę Bezpieczeństwa ONZ do przyjęcia wersji przeciwników reżymu i tym sposobem uniemożliwić przeprowadzenie konferencji w Genewie, którą poprzedzać ma spotkanie wysokiej rangi amerykańskich i rosyjskich ekspertów 28 sierpnia w Hadze"- tak sytuację skomentował rzecznik rosyjskiego MSZ-u.

Rzecznik rosyjskiego MSZ-u potwierdził, że Moskwa uważa za istotne przeprowadzenie obiektywnego i profesjonalnego dochodzenia mającego na celu wyjaśnienie prawdziwości sprawozdań dotyczących okoliczności ostatniego incydentu z użyciem broni chemicznej w Syrii.

Łukaszewicz powiedział, że syryjski rząd wyraził gotowość do pełnej współpracy i wsparcie logistyczne dla ekspertów ONZ w tej sprawie.

Zespół specjalistów od broni chemicznej ONZ, na którego czele stoi Szwed, Ake Sellstrom, rozpoczął inspekcję w Damaszku w poniedziałek.

"Eksperci będą mieli prawo do zadawania pytań świadkom, ofiarom oraz lokalnym urzędnikom"- powiedział rzecznik rosyjskiego MSZ-u, Łukaszewicz.

Konferencja tzw. Genewa-2 ma być kontynuacją tegorocznego międzynarodowego spotkania w Genewie, gdzie już wcześniej zredagowano mapę drogową prowadzącą do zapewnienia pokoju w Syrii, która polegać ma na ustanowieniu rządu przejściowego, z pełnymi uprawnieniami wykonawczymi, w skład którego mają wejść członkowie rządu Assada oraz przedstawiciele grup opozycyjnych.

Przedstawiciel rosyjskiego MSZ-u wyjaśnił, że Rosja wielkokrotnie ostrzegała przed opóźnianiem terminu nowej konferencji pokojowej w sprawie Syrii, gdyż warunki rozwiązań pokojowych ustanowione w trakcie poprzednich konferencji nigdy nie zostały wprowadzone w życie.

Sądzę, że właśnie termin zbiżającej się konferencji pokojowej, jak i ostatnia deklaracja władz amerykańskich o zaniechaniu planów interencji militarnej w Syrii, jest główną przyczyną ostatniej prowokacji z użyciem broni chemicznej wobec syryjskiej ludności cywilnej, co ma na celu skuteczne zdyskredytowanie reżymu Assada.

Dodatkowo, użycie tej broni po raz już kolejny w trakcie działań zbrojnych w toczącym się konflikcie wewnętrznym w Syrii, może służyć jako pretekst do dokonania zewnętrznej agresji militarnej na ten kraj, uzasadniając ją w ten sposób wobec międzynarodowej opinii publicznej.

Ps.

A tu jest ostatnio ujawnione potwierdzenie prawdziwego celu hucpy z oskarżeniem reżymu Assada o zastosowanie broni chemicznej wobec ludności cywilnej w Damaszku 21.08.13r.

fakty.interia.pl/raport-rewolucja-w-krajach-islamskich/syria/news-departament-stanu-rozmowy-usa-rosja-o-syrii-odlozone-bezterm,nId,1016516#utm_source=sg&utm_medium=referral&utm_campaign=wd

Pozdrawiam.

 Ps.

Aktualne uzupełnienie tematu:

america.aljazeera.com/articles/2013/8/21/syrian-oppositionallegeschemicalweaponattack.html

KOMENTARZE

 • Amerykanie
  podpalili Bliski Wschód i chyba stracili nad tym kontrolę. Z drugiej strony ogarnięte wojnami domowymi państwa arabskie są na rękę syjonistom.Zanim ruchawki się uspokoją i nowe byty polityczne się ustabilizują minie dziesiątki lat. W tym czasie Izrael ostatecznie rozwiąże kwestię palestyńską i weźmie się za Arabów w swoim kraju. Kto wtedy stanie w ich obronie? Syjoniści amerykańscy?
 • @korwinista 09:11:24
  Zgadza się!

  Bardzo ciekawe jak to obecne przemodelowanie świata arabskiego się zakończy?

  Sądzę, że diaspora zadba przede wszystkim o własne interesy, co m.in. polegać będzie na zagwarantowaniu sobie stabilnego bytu i stworzenia nowych potencjalnych możliwości kontroli nad tym obszarem.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 09:16:06
  Pozdrawiam. http://www.youtube.com/watch?v=fxkmTMPvM0k&feature=player_detailpage
 • @Repsol 13:52:58
  Dzięki za film!

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej