Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Kto był sprawcą ataku chemicznego w Syrii?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Władze rosyjskie twierdzą, że mają dowody, z których wynika, że ataku chemicznego w dniu 21 sierpnia br. na ludność cywilną w Syrii dokonały opozycyjne bojówki.

Chemiczny atak nastąpił w tym rejonie Damaszku:

W oświadczeniu wydanym przez rosyjskie MSZ zaprzecza się rozpowszechnianym przez arabskie media informacją, że atak bronią chemiczną na ludność cywilną pod Damaszkiem, był dokonany przez wojska reżymowe:

"Wyjaśnienie tego, w jakiej mierze zasługują na zaufanie reportaże regionalnych sieci telewizyjnych wykazało co następuje: Wczesnym rankiem 21 sierpnia z pozycji, zajmowanych przez bojówkarzy w tym rejonie, wystrzelona została rakieta zrobiona w przymitywnych warunkach, podobna do tej, której terroryści użyli 19 marca tego roku w mieście Khan al-Assal w poblizu Aleppo; zawiera też nie ustaloną na razie substancję chemiczną"- czytamy w oświadczeniu wydanym przez rosyjskie MSZ.

Poprzednie miejsca użycia broni chemicznej w Syrii, którego dokonano wiosną tego roku, przebadane zostały jeszcze w czerwcu. W trakcie tych badań rosyjscy specjaliści ustalili, że w tym przypadku użyto broni z trującym sarinem domowej produkcji. O fakcie tym informowało również rosyjskie MSZ, które w oświadczeniu wydanym przez ministra Siergieja Ławrowa podało, że:

"Nasi eksperci pobrali próbki na miejscu, badali je w laboratorium, które ma autoryzację Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej i doszli do wniosku, że pocisk i znajdujący się w nim sarin pochodzą z produkcji domowej. Są wyraźne i jednoznaczne wnioski dotyczące tego, że charakterystyki samego pocisku i samego sarinu nie odpowiadają tym standardom, które stosuje się w produkcji przemysłowej. Według naszych dodatkowych danych ten pocisk i sama substancja zostały wykonane w lutym 2013 roku na terenie syryjskim, który był wtedy pod kontrolą Wolnej Armii Syryjskiej"

Wątpliwości na temat obecnie dokonanego ataku chemicznego w Syrii mają również niektórzy zachodni eksperci:

"Widać na nich (zdjęciach, na których widać ofiary zatrucia- dopisek mój), że ludzie, udzielający poszkodowanym pierwszej pomocy, nie mają na sobie ubrań ochronnych. W przypadku sarinu tak być nie może. Bez ubrań ochronnych doszłoby do mnóstwa wtórnych zatruć"- pisze na swym blogu ekspert ds. broni chemicznej z Instytutu Badań Problemów Bezpieczeństwa UE, Jean Pascal Zanders.

A oto film, na którym widać ofiary ostatniego ataku chemicznego (uwaga zdjęcia są drastyczne):

Dodam, że akcja z użyciem broni chemicznej na przedmieściach Damaszku nastąpiła w chwili, gdy kilka dni wcześniej przybyła do Syrii specjalna komisja ONZ, której zadaniem jest zbadanie poprzednich doniesień o użyciu przez syryjskie władze broni chemicznej wobec ludności cywilnej. Jednocześnie obecny atak chemiczny zbiegł się w czasie z kolejnym spotkaniem rosyjskich i amerykańskich ekspertów, podczas którego mają być omawiane przygotowania do zaplanowanje ecześniej pokojowej konferencji Genewa-2 dotyczącej rozwiązania konfliktu w Syrii.

Ocenił tą sytuację również rosyjski ekspert z Instytutu Strategicznych Ocen i Analiz, Siergiej Demidenko, pisząc że:

"Opozycja (syryjska- dopisek mój) już nie ma nic do stracenia. Wygrać nie może, więc wobec tego pragnie na wszelkie możliwe sposoby zmusić Zachód do ingerencji w tym konflikcie, przekonać Zachód co do krwawego i nieludzko okrutnego charakteru reżymu".

Ekspert ten przypomniał również, że o "rzekomych atakach chemicznych" ze strony reżymu niezmiennie donoszą kanały telewizyjne, finansowane przez sponsorów rebeliantów islamskich bojówek dżihadu z Zatoki Perskiej.

Przypomnę, że główny ciężar finasowania islamskich zagranicznych bojówek antyasadowskiej opozycji, ponoszą rządy: Kataru, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA).  Jednocześnie kanał telewizji "Al-Arabiya", który został utworzony w 2003 roku również jest finansowany przez te same kraje, a jak wiadomo telewizja ta jako jedna z nielicznych przekazuje ze strony sił opozycji antyasadowskiej przebieg walk toczących się w Syrii.

Dodam jeszcze, że z medialnego spektaklu jaki nam zaserwowano w tej sprawie i bardzo ochoczym podchwyceniu wersji o ataku chemicznym dokonanym przez reżym Assada, przez międzynarodowe media państw wrogich wobec tego reżymu, widać wyraźnie synchronizację pomiędzy chemicznym atakiem, a odzewem z jakim odniosły się do niego oficjalne czynniki tych państw. Oczywiście wyrok wydano zaocznie, zanim międzynarodowe instytucje przeprowadzić zdołały jakiekolwiek badania w tej sprawie. Tak więc nie mając jeszcze żadnych wyników niezależnych badań jak i żadnych dowodów w swych rękach przedstawiciele wrogich reżymowi syryjskiemu władz od razu potępiły go za dokonanie tej ohydnej zbrodni, i przystąpiły do zmasowanego ataku propagandowego.

Oczywiście postawa taka jest na tyle czytelna, że nie wymaga żadnego komentrza.

Pozdrawiam.

Ps.

edition.cnn.com/2013/08/23/world/meast/us-syria-military-options/index.html

KOMENTARZE

 • *****
  Husajn przed II pustynną burzą też, jakoby miał posiadać broń chemiczną, którą miał wykorzystać do ataków terrorystycznych na USA i inne państwa należące do NATO. Potem uchwalono rezolucję ONZ-u, w sprawie interwencji NATO w Iraku.

  To jest kolejna syjonistyczna prowokacja.
 • @Ranger 15:31:09
  A czy zdjęcia szczątków rakiet- ewentualnie pocisków- pokazano na Facebooku?
 • Tego gazu raczej nie można wyprodukować w domu,
  bo wymaga to bardzo skomplikowanej i szczelnej aparatury.

  http://www.youtube.com/watch?v=dXvoqWJ-UAY&feature=player_embedded#t=47
 • @Ranger 15:50:24
  A dlaczego zdjęć szczątków rakiet- ewentualnie pocisków- nie pokazano do dzisiaj?
 • Bestie które im to sprzedały powinny wisieć na suchych gałęziach.
  Kto nie uwierzył Chrystusowi, pójdzie na dno piekła.
 • @Ranger 16:07:04
  http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x69876/w-sprawie-syrii-bez-przedwczesnych-wyrokow/
 • @AdNovum 15:53:34
  False Flag, aż piszczy Przecież sam Assad -nie robiłby sobie samemu bagna w czasie wizyty ONZ-u.
 • @circonstance 15:52:16
  A kto sugeruje, że gaz był wyprodukowany w domu?

  Czy Al-Kaida nie ma swoich fachowców i specjalnych laboratoriów do produkcji specjalnych środków wybuchowych:

  http://adnovum.nowyekran.net/post/96822,chyba-trzeba-bedzie-latac-samolotem-nago

  ?????

  Trzeba mieć pojęcie o tym co Al-Kaida może, aby się na ten temat wypowiadać, tym bardziej, że gaz sarin domowej produkcji już był raz użyty w Japonii:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_w_tokijskim_metrze

  A poza tym, jeśli umieją zrobić bomby z szybkowarów, to umieją też wszystko:))
 • @Repsol 16:20:16
  Niestety ale jest to operacja false flag, co jednocześnie dowodzi do czego te obmierzłe rzezimieszki są zdolne.

  Pozdrawiam.
 • @circonstance 15:54:52
  http://swiat.natemat.pl/63301,syryjscy-rebelianci-z-frontu-al-nusra-maja-dostep-do-broni-chemicznej-planowali-atak-z-uzyciem-sarinu# Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:31:11
  Dokładnie tak. Pozdrawiam. http://www.military.com/video/operations-and-strategy/chemical-warfare/fsa-chemical-lab-uncovered/2562188154001/
 • @Ranger 15:00:25
  Dziwne to jest to, że terroryści i ekstremiści arabscy posiadając broń chemiczną i rakiety zdolne do przenoszenia głowic z pociskami, które zawierają gazy bojowe jeszcze ich nie wykorzystali do tego, aby zbombardować Izrael?

  Dlaczego do tej pory nie wysłali na teren Izraela jakiegoś samobójcę, aby się tam wysadził z bombą z sarinem?

  Jednak walą w swoich własnych ziomali innych Arabów i muzułmanów.

  Oni chyba są nienormalni?
 • @Paweł Tonderski 17:36:59
  Natomiast NATO i armia amerykańska, tak jak izraelska w Afganistanie i Iraku wielokrotnie wykorzystywała broń chemiczną i bilogiczną o małym zasięgu. I są na to dowody!
 • @Paweł Tonderski 17:36:59
  Mordując przy tym arabskie i muzułmańskie dzieci i kobiety, gdy wiadomo, że to jest zakazane przez Koran pod groźbą pójścia do piekła, dodatkowo w Koranie jest wyraźnie napisane, że w czasie wojny nie można mordować kobiet i dzieci wrogów.

  Jednak oni nie zważając na to mordują innych muzułmanów i Arabów w tym swoje dzieci i kobiety?

  Czy mogli tego dokonać islamiści i wierni wyznawcy Koranu?
 • @Paweł Tonderski 17:47:29
  On dobrze to wie. Pozdrawiam.http://www.prisonplanet.pl/polityka/izrael_ratuje_syryjskich,p1267217080
 • @Skanderbeg 19:33:29
  Dzięki. http://www.isw.republika.pl/zbrodnieusairakprzekroj.html
 • @AdNovum
  Ewidentna prowokacja rebeliantów. Dzięki za śledzenie tematu.

  Biedny ten cały Ranger ;)
 • @KOSSOBOR 21:07:58
  Biedny ten cały Ranger ;) .No .Ukłony. :)))
 • @Repsol 21:17:01
  Ranger to syjonistyczna wydmuszka, nic więcej...
 • @Acontrario 21:27:48
  Wiemy to wszyscy. Serdeczności przesyłam od siebie i Zygmunta. Trzymaj się Bracie.
 • @Repsol 21:31:11
  Dlaczego tak się znęcacie nad Rangerem ?
  To największy na NE ekspert od syjonistycznych knowań.
  Taki Barbur light.

  Bez jego notek NE byłby prawie pusty a my ciągle ciemni jak tabaka w rogu.
 • @SpiritoLibero 21:42:33
  Witaj liche treści na NE nie przechodzą , a gość niech wraca na Onet. Tyle w temacie i Pozdrowienia ślę. :)
 • @Repsol 21:49:42
  Dzięki :)

  A co do tematu,
  Wybitny analityk, islamolog i znawca świata arabskiego, Kevin Barret, powiedział w wywiadzie tv, ze była to operacja izraelska. A zdradził się sam minister wojny syjonistów Moshe Yaalo. Trochę za szybko doniósł o wydarzeniu. Tak jakby był na miejscu...
 • @SpiritoLibero 22:06:26
  Jemu to dopiero dowaliło. Pozdrawiam :))) http://www.tehrantimes.com/component/content/article/52-guests/110214-syria-chemical-mayhem-another-israeli-false-flag
 • @Repsol 22:12:15
  :)))))))))))

  Może podeślemy koledze blogerowi parę linków do wiarygodnych źródeł ?
  Nie będzie ludziom wody z mózgu robił. Tylko czy mu pozwolą ?...

  Pozdro.
 • @SpiritoLibero 22:18:14
  Premie mu zabiorą. Pozdrawiam. :)
 • WEDŁUG NICH NIE BYŁO BRONI CHEMICZNEJ:
  http://www.geopolityka.org/syria-2012/2400-co-wydarzylo-sie-pod-damaszkiem-relacja-dziennikarzy
 • @space 23:04:01
  Miała być i była. Zobacz co zhakowano.http://www.youtube.com/watch?v=fxkmTMPvM0k
 • @Ranger 03:01:06
  *Taqiyya-

  No tak, ale w takim razie po co pozwolono na zasiedlanie się im w Zachodniej Europie i Stanach Zjednoczonych?

  Nie odpowiadaj tylko na to pytanie w ten sposób, że:
  taka była potrzeba ekonomiczna, bo to jest nieprawda, gdyż koszty utrzymania tej islamskiej mniejszości w UE są ogromne, a problemy społeczne związane z ich życiem tam są jeszcze większe niż koszty ich utrzymania.

  Poza tym, co jest przyczyną napięć na BW, czy przyczyną są sami Arabowie?
 • @AdNovum 07:45:10
  Przyczyną napięć są Chazarowie.
 • @SpiritoLibero 08:11:37
  Oczywiście!

  Dlatego też doszukiwanie się innych przyczyn jest rzeczą wtórną, w myśl stosowanej przez nich zasady:

  Stwórzmy problem, a potem go rozwiązujmy.

  Pozdrawiam.
 • @SpiritoLibero 22:06:26
  Ale jaja! No więc: "Biedny ten Ranger..." ;)
 • @Repsol 23:08:08
  A to jest dowód na to, że atak chemiczny pod fałszywą flagą już był zaplanowany w styczniu br.:

  http://www.infowars.com/hack-reveals-washington-approved-plan-to-stage-chemical-weapons-attack-in-syria/


  Pozdrawiam.
 • @Ranger 13:37:16
  Znowu, jak widzę, umiałeś precyzyjnie trafić na ten jeden komentarz.
  Może byś w związku z tym wypowiedział się merytorycznie, anie zadawał bezsensowne pytania:

  https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQS6XihUPs3rOemKZDUSyvoy3456aLxYBpk9ImNJhhGFJpPuFd5
 • @Ranger 13:33:59
  "Kraje muzulmanskie Bliskiego Wschodu nie przyjely norm zwiazanych z demokraja, w tym wolnosc slowa i krytyki, wole media, otwarta konkurencja polityczna"- A POWINNY????
 • @Ranger 16:56:04
  No więc nadal nie odpowiedziałeś merytorycznie zadane w komentarzu z 15:35:29.

  A po drugie:

  Czy Bashar al-Assad jest fundamentalistą islamskim jak tu usiłujesz zasugerować?

  A może po prostu wszystko ci się już pomieszało, czyli kto walczy przeciwko komu i kto jest kim?
 • @Ranger 18:45:21
  "Assad jest sekularnym dyktatorem...."- a jakim dyktatorem jest król Arabii Saudyjskiej Saud albo szejk Nahajan w ZEA lub sułtan Omanu Kabud ibn-Said?

  Czym ich dyktatura się różni od dyktatury Assada?

  Chyba jedynie tym, że tamci są sojusznikami USA/Izrael, a Syria nie jest.
 • @Ranger 20:09:04
  Tak to możesz w Kibucu pisać.
 • @Ranger 20:09:04
  http://www.youtube.com/watch?v=b2Lr9J5e4Vw
 • @AdNovum 19:15:23
  Masz zdrowie do tego manipulatora. Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:15:23
  http://www.youtube.com/watch?v=W7jh5AJd7FM , Taki jestem. Pozdrawiam. :)))))
 • @Ranger 22:48:14
  http://www.youtube.com/watch?v=egEGHddjIgw
 • @Ranger 22:48:14
  http://www.youtube.com/watch?v=bAtvY-aDdEA wersja z napisami. To sobie przemyśl.
 • @Ranger 02:23:24
  Bolszewicy wiadomej nacji, po rozpoczęciu okupacji terenów Polski w lipcu 1944 roku, polskich żołnierzy Podziemia Niepodległościowego również obraźliwie określali mianem FASZYSTÓW- tak więc metoda takiej prymitywnej dyskredytacji nie jest niczym nowym.
  Knucie, spiskowanie, kradzież, oszustwo tym oni właśnie się wyróżniają wśród normalnej większości przestrzegającej zasad i moralności, i to powoduje, że są tak łatwo rozpoznawalni.
  Ich metody obnażają tą nację, nawet jak się mocno ukrywa i kamufluje.
 • @AdNovum 09:26:56
  Tu masz właściciela głowic z gazem: http://www.syriantube.net/6515.html
 • @Kula Lis 62 10:56:10
  Dzięki, brakowało tu tego filmu.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 11:06:47
  Weź go jakoś wklej jeżeli można? ja nie potrafię. Pzdr!
 • @Kula Lis 62 11:26:43
  OK!

  Już wkleiłem do post,a opisującego fakt wykrycia tych magazynów z bronią chemiczną i antidotum:

  http://adnovum.nowyekran.net/post/97736,atak-chemiczy-w-syrii-dokonany-zostal-przez-zagranicznych-najemnikow

  Niestety filmu nie da się wkleić, tylko link do niego.

  Pozdrawiam i Dzięki!
 • co my jako Polacy możemy uczynić?
  Czy poprzeć A. w inwazji na S. i skierować tam kilkuset naszych żołnierzy, aby zrobiono tam porządek?
  Czy nic nie robić, czekać na atak USA i potem krytykować A. że zawsze się wpie. w cudze sprawy?
  A może pisać protesty do ambasady S.?
  Pewnie druga opcja okaże się dla naszych pisarzy najlepsza, ale A. muszaą jednak wylądować najpierw w S.
 • @Mirnal 14:09:18
  My jako Polacy powinniśmy zająć się obecnie rozwiązaniem własnych problemów, bo nikt inny za Nas tego nie zrobi.

  Pozdrawiam.
 • @Mirnal 14:09:18
  A co Cię Syria tak obchodzi? Demokrację chcesz siać tam gdzie ona nigdy nie wzejdzie, w żadnym islamskim kraju to niemożliwe. Zainteresuj się własnym podwórkiem i dupą by cię nikt obcy w nią nie kopnął. Pzdr!
 • @Ranger 19:54:57
  Odpowiedz mi jaki sens mają zamieszczone w twoim komentarzu pytania?

  Czy w ten sposób nie usiłujesz zdyskredytować informacji o tym, że to nie syryjska armia rządowa użyła broni chemicznej wobec cywili?

  Ja już ci w jednej z odpowiedzi na twój podobny w tonie komentarz napisałem, że metoda jaką się tu posługujesz jest dokładnie powieleniem metody jaką zastosowała bolszewicka propaganda po lipcu 1944 roku wobec polskich organizacji Podziemia Zbrojnego, gdy zostali oni okrzyknięci FASZYSTAMI. W tej podłej metodzie chodziło o to aby zdyskredytować polski ruch niepodległościowy w oczach, tak polskiej jak i zagranicznej, opinii publicznej. Tą samą metodę stosuje się obecnie oskarżając Polaków o sprawstwo pomocnicze i używając określenia "polskie obozy koncentracyjne".
  I ta twoja metoda ma na celu jak już wspomniałem zdyskredytowanie poruszanego w post'cie tematu jak i ma na celu sprowadzenie dyskusji na boczny i nieistotny tor.

  Powiem ci, że metody te jako, że już są od dawna rozpoznane, zdewaluowały się i jednocześnie są zawsze widocznym znakiem rozpoznawczym sił, które za stosowaniem takich metod się ukrywają.

  Tymi prymitywnymi metodami ty się zawsze demaskujesz, ale to już twój problem.
 • @Ranger 08:47:33
  "...z drugiej strony to te dzielnice damaszku sa w rekach opozycji, wiec sami sobie na leb mieli zwalic trucizne?"- widzę, że nie umiesz zrozumieć treści komentowanego tekstu:

  Otóż w tekście wyraźnie pisze, że znaleziono magazyn z antidotum produkcji niemiecko-katarskiej firmy farmaceutycznej.
 • @Ranger 08:28:33
  "Wszyscy mezczyzni z mojej Rodziny uczestniczykli w ruchu oporu i w walkach na Zachodzie. Dwoch w Brygadzie Swietokrzyskiej NSZ-Zwiazek Jaszczurczy....."- czy nie ma wzt. w twoich poglądach jaskrawej sprzeczności, gdy szafujesz na lewo i prawo oskarżeniami o poglądy faszystowskie?
 • @Ranger 08:28:33
  Ps.

  A o tym tekście to już zapomniałeś?

  http://ranger.nowyekran.net/post/94306,usa-plan-ataku-chemicznego-w-syrii-zwalic-wine-na-assada
 • @Ranger 09:26:15
  "Assad nie jest zdolny zakonczyc konfliktu"- mimo, potężnych środków jakie przeciwko niemu uruchomiła koalicja państw mianujących się tzw. "Przyjaciele Syrii", Assad obecnie zaczyna mieć przewagę strategiczną.
  Dlatego też podjęto przeciwko niemu różne prowokacje- w tym ostatnią, gdy oskarżono go o dokonanie ataku chemicznego na cywilów w dniu 21 sierpnia br.- aby tym sposobem dokonać w Syrii otwartej ingerencji militarnej.
 • @Ranger 15:33:09
  Wytłumacz czego ta informacja dowodzi?
 • @moher 06:13:01
  Szczęść Boże. Ukłony.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej