Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

W jaki sposób zostanie przeprowadzony ewentualny atak na Syrię?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Brytyjska gazeta "MailOnline" zamieściła wczoraj w godzinach nocnych (25.08.13r.) analityczny artykuł, w którym przedstawiono w jaki sposób i jakie cele zostaną zaatakowane w Syrii przez wojska koalicji państw zachodnich.

www.dailymail.co.uk/news/article-2401925/How-West-smash-Assads-arsenal-UK-US-military-chiefs-drawing-list-targets-precision-guided-bombs-missiles.html

Według tej gazety najwyższe dowództwo brytyjskiej i amerykańskiej armii opracowuje obecnie listę celów, które miałby być zaatakowane, gdyby wydano rozkaz ataku na Syrię.

Celami, które mogą nastąpić, w pierwszej kolejności mają być magazyny broni chemicznej i laboratoria wojskowe, które prowadzą nad nią badania. Jednocześnie celem takiego ataku jest sparaliżowanie możliwości dokonania przez syryjską armię rządową ataku odwetowego na siły wojskowe państw koalicji zachodniej biorącej udział w tym ataku.

Do wytypownia celów ataku i namierzenia ich w Syrii wykorzystane zostaną bezzałogowe drony operujace w przestrzeni powietrznej oraz dodatkowo siły specjane rozmieszczone na ziemi.

Analitycy- wg. tej gazety- szacują, że atak taki może trwać od 24 do 48 godzin, w czasie których zostaną zniszczone kluczowe instalacje reżymu, w tym: zintegrowane systemy obrony powietrznej kraju, punkty dowodzenia, bunkry, łączność, ważne budynki rządowe, stanowiska rakietowe oraz siły lotnictwa wojskowego. Celem tych nalotów byłoby również zniszczenie doborowych jednostek wojskowych, a w tym m.in. również 155 Brygadę 4 Dywizji Pancernej, dowodzonej przez brata Baszira Assada, generała Maher Assada, która to jednostka jest podejrzewana przez wywiad izraelski o dokonanie ataku chemicznego na przedmieścia Damaszku 21 sierpnia br.

W planowanym ataku na Syrię, mają brać jednostki armii Stanów Zjednoczonych, w tym rakiety wystrzeliwane z okrętów wojennych i łodzi podwodnych przebywających obecnie we wschodniej części Morza Śródziemnego oraz samoloty bojowe amerykańskich lotniskowców. W tym celu skierowano juz cztery niszczyciele rakietowe amerykańskiej marynarki wojennej, które mają dokonać ataku rakietowego na wytypowane wcześniej cele w Syrii.

Podczas tego ataku rakietowego zostać mają użyte rakiety Tomahawk pozwalające trafić precyzyjnie w cel z odległości do 1200 mil od niego.

Poza tym w akcji zbrojnej przeciwko Syrii brać mają bombowce strategiczne B-2 oraz myśliwce F-16.

Ze strony brytyjskiej, udział w akcji ma brać okręt podwodny z napędem atomowym, na którego wyposażeniu znajdują się rakiety Tomahawk oraz ewentualnie samoloty Tornado stacjonujące w brytyjskiej bazie wojskowej na Cyprze.

Mimo takich planów, Barack Obama i brytyjski premier, David Cameron nadal uważają, że rozpoczęcie ataku na Syrię, zwiększa niebezpieczeństwo powstania kolejnych źródeł niekontrolowanego napięcia w rejonie Bliskiego Wschodu, gdyż Syria ma dwóch potężnych sojuszników: Rosję i Iran. Bez zgody Rosji zaś, czy to oficjalnego, czy też poufnego, rozpoczęcie działań militarnych wobec Syrii, jest mocno problematyczne.

Rosyjskie władze natomiast uważają, że dokąd nie zostanie wyjaśniona definitywnie sprawa problemu, przez kogo została użyta broń chemiczna w Syrii wobec ludności cywilnej, nie zamierza prowadzić żadnych rozmów  w sprawie udzielenia ewentualnego poparcia dla zewnętrznych działań militarnych przeciwko syryjskiemu reżymowi w Damaszku.

Pozdrawiam.

www.dailymail.co.uk/news/article-2401925/How-West-smash-Assads-arsenal-UK-US-military-chiefs-drawing-list-targets-precision-guided-bombs-missiles.html

abcnews.go.com/blogs/headlines/2013/08/russia-compares-syria-war-drums-to-iraq-invasion-warns-of-consequences-of-intervention/

news.yahoo.com/syria-war-escalates-americans-cool-u-intervention-reuters-003146054.html

www.foxnews.com/politics/2013/08/25/us-naval-forces-move-closer-to-syria-hagel-suggests/

www.reuters.com/article/2013/08/26/us-syria-crisis-hagel-idUSBRE97P0E320130826

www.infowars.com/americans-strongly-oppose-u-s-intervention-in-syrias-civil-war/

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Ja mysle,ze lista celow jest w glebokiej tajemnicy i nigdy tego nie potwierdza oficjalnie.Na tym polega strategia wojenna.
  Pzdr.
 • @Robert.K 14:00:48
  Natomiast ja sądzę, że jest to kolejne podsycanie napięcia wokół Syrii, tym bardziej, że dziś miał miejsce kolejny incydent:

  http://fakty.interia.pl/raport-rewolucja-w-krajach-islamskich/syria/news-syria-ostrzelano-pojazd-inspektorow-onz,nId,1016282

  A tak niby mają wyglądać pozostałości po pocisku moździerzowym, którym dokonano ostrzału chemicznego:

  http://www.debka.com/dynmedia/photos/2013/08/26/src/chemical_shrapnelB26.8.13.jpg

  Pozdrawiam.
 • @Venco 13:52:57
  Sądzę, że chodzi o uaktualnienie tej listy, bo założenia ataku były już opracowane co najmniej kilka miesięcy temu.

  Pozdrawiam.
 • @Ranger 15:43:59
  A po co Rosja umieściła w strefie wód przybrzeżnych Syrii swoje okręty wojenne, w tym największy okręt desantowy (2 tyś. komandosów)?
 • @Ranger 17:08:34
  A jaki cel ma USA/Izrael?
 • @Ranger 17:34:23
  I dlatego USA wraz z sojusznikami uzbraja i szkoli bojowników islamskich oraz toleruje ich zbrodnie?

  Czy Syria i Iran zagrażają bezpieczeństwu państw eksporterów ropy naftowej?

  A w jaki sposób Libia, sama będąc jednym z większych eksporterów ropy naftowej i gazu ziemnego zagrażała sama sobie, bo przecież napisałeś, że USA dba o bezpieczeństwo państw eksporterów ropy i gazu?
 • @Ranger 18:02:28
  "Iran posiada takie zdolnosci (Syria jest podległym sojusznikiem) - planuje wyslac na stale flotylle okrentow na Ocean Atlantycki, zamierzaja miec baze na Anktartyce (Antarktyda)"- czyli mam rozumieć, że wszystkie inne kraje mogą wysyłać swoje flotylle okrętów gdziekolwiek, ale Iranowi jest to zabronione?

  A poza tym, powiedz mi ile krajów napadła Syria i Iran?

  Bo z tego co ja wiem, to Iran i Syria same są ciągle obiektami najazdów obcych wojsk.

  "Islamisci sami sie szkola w obozach w Afganistanie, Iraku, Pakistanie, Jemenie i w Afryce Polnocnej"- no to ciekawe rzeczy opowiadasz, bo przecież podobnież w Iraku i Afganistanie armia amerykańska pokonała siły islamskich radykalistów, a tu nagle okazuje się- wg. tego co napisałeś- że oni nie dość, że nadal tam są, to jeszcze się szkolą (???).
  Natomiast w Afryce Północnej podobno po to obalono podczas Arabskiej Wiosny tamtejsze reżymy, aby nie wspomagały one terroryzmu arabskiego- i co? Nadal tam są ci terroryści!- Więc po co było obalać poprzednie władze?
 • @Ranger 18:06:39
  A może wyłącznie chodzi o interesy ekonomiczne?- nie pasuje ci takie proste wytłumaczenie?
 • Rosja nie idzie na wojnę
  http://tiny.pl/hzkpv
 • @Talbot 18:40:05
  Zgadza się!
  Ale jeśli Syria zostanie zaatakowana Rosja zmuszona będzie zareagować.

  Pozdrawiam.
 • Autor
  A z tą bronią gazową to nie jest tak jak Saddamem Hussajnem i atakiem Polaków na niemiecką rozgłośnie radiową w 1939 r? Pytanie brzmi jaki jest prawdziwy powód napaści na Syrię? To, że rebelianci nie dali rady jeszcze obalić preydenta Syrii?
 • @Krzysztof Grzelak 19:35:26
  1. Metoda ciągle jest ta sama aby uzasadnić podbój.

  2. Prawdziwy powód napaści na Syrię jest gazociąg prowadzący z Kataru do wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego.

  3. Rebelianci nie dali jeszcze rady obalić prezydenta Syrii, wynika z tego, że jest ich mało i nie mają poparcia społecznego. Dodatkowo wsparcia dla syryjskich władz udziela Rosja i Iran oraz najprawdopodobniej ChRL.

  Pozdrawiam.
 • @Venco 19:28:24
  System obrony rakietowej S-300 jak na razie jest ale w ilości, która umożliwia szkolenie syryjskich operatorów systemu. Natomiast cała dostawa ma nastąpić do grudnia br., tak więc najprawdopodobniej jest to jeden z powodów, dla których państwa wrogie chcą uprzedzającym atakiem obalić (lub maksymalnie osłabić) syryjski system obrony.
  Natomiast zwlekanie z podjęciem ataku wynika z braku odpowiedniego uzasadnienia wobec międzynarodowej opinii publicznej i takie właśnie akcje pod fałszywą flagą mają obecnie miejsce, aby te poparcie zdobyć.

  Proszę zwrócić uwagę na fakt uwypuklenia wątku dzieci, które zostały zatrute podczas ostatniego ataku chemicznego, a jak wiadomo to najbardziej działa na podświadomość.

  Pozdrawiam.
 • @Venco 19:28:24
  S- 300 to temat stary , podam jutro temat aktualny. Pozdrawiam.
 • @Ranger 20:49:41
  Ty nie pitol. :}}} Zaraz Wiecej ,zaraz POtem. :))))
 • @Venco 20:33:10
  To trafił się głuPOl . Pozdrawiam. :)))
 • @Venco 20:10:55
  A co, sugeruje cosik Pan niewybrednie?

  Szanowny Panie te rzeczy o jaki ja tu informuję, nie wymagają jakiś specjalnych dojść do "pierwszej ręki"- jak Pan to ujął.
  Aby mieć wiedzę o świecie i mechanizmach go kształtujących wystarczy zrobić ten wysiłek i ją po prostu nabyć, studiując podręczniki, wykłady, specjalistyczną prasę i raporty analityków z danej dziedziny.

  Tak więc jeśli chce Pan posiąść tą "wiedzę tajemną" to należy przysiąść fałd, uzbroić się w cierpliwość, znaleźć odpowiednia źródła informacji i je po prostu spokojnie przestudiować.

  A nie liczyć tylko na podpowiedzi usłużnych i sprzedajnych "autorytetów" z WSI-TVN-Polsatu.

  Pozdrawiam.
 • @Autor
  Są 3 warianty tej wojny, opisałem je w ostatniej notce.
 • @R.Zaleski 10:59:18
  Czytałem już ten materiał i uważam, że tak to może wyglądać, jeśli Syria rzeczywiście zostanie zaatakowana.

  Chociaż moim zdaniem jest to wszystko jest grubymi nićmi szyty blef, który służy odwróceniu uwagi od rzeczy najistotniejszych.

  A jaka jest prawda najbliższe dni pokażą.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej