Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Atak chemiczny w Syrii: cui bono?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak już wiadomo w dniu wczorajszym amerykański sekretarz stanu, John Kerry oskarżył reżym Baszara al-Assada o dokonanie tydzień temu (21.08.13r.) ataku bronią chemiczną na ludność cywilną zamieszkująca w północnych przedmieściach Damaszku.

 Miejsce dokonanego ataku chemicznego przedstawiony jest na poniższej mapie:

Jak w pierwszych relacjach podawały źródła związane z rebeliantami podczas tego ataku miało zginąć nawet około 1500 osób, w tym duża liczba dzieci.

Pierwsze filmy dokumentujące tą zbrodnię wojenną przesłane zostały już 20 sierpnia br. przez przedstawicieli syryjskiej opozycji do islamskiego towarzystwa kulturalno-politycznego w Turcji.

Oto jeden z tych filmów:

www.youtube.com/watch

 Jak widać z powyższego niektóre dokumenty filmowe przedstawiające fakt  dokonania ataku chemicznego zostały wykonane na jeden dzień przed oficjalnie ogłoszoną datą tego zdarzenia. Data zamieszczenia filmu na youtube również potwierdza zamieszczenie go na tym portalu w dniu 20 sierpnia br. Dodatkowo jak widać na filmie, został on zrobiony w dzień, a jak wiadomo ataku chemicznego dokonano pomiędzy godziną 1:15,  a 2:47 w nocy 21 sierpnia, czyli dokumentacja filmowa tego zdarzenia musiała realnie mieć miejsce wiele godzin po ataku chemicznym, anie dzień przed nim jak to widzimy na filmie powyżej . Ciekawe więc jakiego ataku chemicznego dotyczy ten film i kiedy on tak naprawdę został zrobiony, bo upubliczniono go- jak już udowodniłem- na jeden dzień przed atakiem chemicznym z dnia 21 sierpnia br. dokonanym  w Damaszku.

We wtorek 22 sierpnia syryjska telewizja rządowa pokazała relację z odnalezionego przez syryjskie służby miejsca, gdzie były magazynowane środki chemiczne przez syryjskich rebeliantów:

www.youtube.com/watch

Na zdjęciu poniżej znajduje się kadr z powyższego filmu, na którym widać kto jest producentem środków chemicznych znalezionych w magazynie. Środki chemiczne m.in. pochodziły z Arabii Saudyjskiej.

Natomiast film poniżej pokazuje ostrzał bronią chemiczną przez jeden z odziałów rebelianckich:

www.youtube.com/watch

 Na zdjęciach poniżej widoczny jest duży fragment części od pocisku jakim dokonano ataku chemicznego w dniu 21 sierpnia w Damaszku. Na zdjęciu tym widać eksperta ONZ, który dokonuje pomiarów i wykonuje dokumentację fotograficzną fragmentu pocisku jaki był użyty podczas ataku chemicznego:

Proszę zwrócić uwagę na jego kształt i wymiary. Czy nie odpowiadają one wielkością części dolnej pocisku chemicznego jaki widać na filmie nr.3?

Na koniec przedstawię film dokumentujący wykonanie ataku bronią chemiczną, gdzie zastosowano sarin przez syryjskich rebeliantów:

www.wnd.com/2013/08/video-shows-rebels-launching-gas-attack-in-syria/

Film ten jest niestety w postaci linku do artykułu, w którym to zamieszczony jest on jako pierwszy z filmów.

Jak widać z powyższych dokumentów kwestia kto dononał ataku chemicznego w dniu 21 sierpnia br. na przedmieściach Damaszku jest oczywista.

Nie wiadomo tylko dlaczego nie jest ona oczywista dla John'a Kerrego, który nie dość, że proforma bez czekania na oficjalne wyniki dochodznia prowadzonego przez specjalny zespół ekspertów ONZ ds. wyjaśnienia problemu: czy i kto użył broni chemicznej w Syrii, to dodatkowo stwierdził, że władze amerykańskie mają już na potwierdzenie tego faktu dowody.

Ciekawe dlaczego John Kerry tych dowodów nie przedstawił?- może po prostu nie zostały one jeszcze sfingowane?

Logika jaką posługuje się amerykański sekretarz stanu sprowadza się do tego, że jak by nie postąpił Assad- wpuszczając lub też odmawiając przeprowadzenia inspekcji ekspertów ONZ ds. broni chemicznej-  to i tak jest on uznanym za winnego zastosowania broni chemicznej wobec cywilów.

Poza tym proszę zwócić uwagę na fakt, że początkowa liczba ofiar śmiertelnych podawana przez przedstawicieli sił antyasadowskich, wynosić miała nawet do 1500 ofiar.

Jednak informacje organizacji "Lekarze bez granic", której przedstawiciele uczestniczyli kilka dni temu w olędzinach ofiar chemicznego ataku, podali liczbę ofiar śmiertelnych, na około 275. Tak więc już sama liczba ofiar, jak widać, była zakłamana. Celem oczywiście było, takie zawyżenie liczby ofiar, żeby ich bardzo wysoką liczbą wstrząsnąć międzynarodową opinią publiczną.

Wychodzi na to, że w tym przypadku mamy kolejne powielenie, propagandowego scenariusza, którego celem jest wyłącznie zdobycie przychylności międzynarodowej opinii publicznej do planowanego wcześniej ataku militarnego na Syrię, który to atak ma przyśpieszyć obalenie reżymu Assada.

Ale mimo tych prób, władze amerykańskie i ich sojusznicy w walce przeciwko rządowi syryjskiemu nadal mają bardzo znikome poparcie społeczne dla wykonania ataku prewencyjnego, i tak np. po przeprowadzonej ostatnio niezależnej sądzie: tylko 9% obywateli Stanów Zjednoczonych popiera atak militarny wobec Syrii.

Zobaczymy niebawem jak wielka jest determinacja administracji amerykańskiej i jej sojuszników w chęci wykonania planu ataku na Syrię? Czy jest ona na tyle duża, że atak nastąpi mimo braku poparcia ze strony międzynarodowej opinii publicznej?

 Pozdrawiam.

Ps.

intellihub.com/2013/08/28/al-qaeda-rebels-used-sarin-nerve-gas-syria-attack/

intellihub.com/2013/08/27/war-syria-rallies-happening-saturday-august-31-worldwide/

hitchensblog.mailonsunday.co.uk/2013/08/before-we-bomb-syria-shouldnt-we-seek-proof-of-guilt-.html

thehill.com/blogs/global-affairs/middle-east-north-africa/319037-kucinich-syria-strike-will-turn-us-into-al-qaedas-air-force

KOMENTARZE

 • Kolejna ciekawostka...
  http://tiny.pl/hz8pt
 • @Talbot 20:16:39
  I następna...
  Zaczynają robić interesy
  http://tiny.pl/hz8p9
 • @Talbot 20:23:30
  Trudno powiedziec jak to sie skonczy.Nie wierze w te interesy.
  Syria to jeszcze maly pikus z Iranem,ale potem bedzie Iran.
  A to oznacza juz cos bardzo powaznego.Mysle,ze Rosja musi tez na czyms skorzystac.Moze Polska?Zadnej armii nie ma.Kwestia dwoch dni do Wisly.
  Pzdr.
 • @Autor
  I jeszcze ciekawostka;
  Damaszek przestanie byc miastem,a stanie sie kupa gruzu.
  http://biblia-online.pl/biblia,biblia,warszawska,ksiega,izajasza,rozdzial,17,wers,1,0,23,1,t.html
 • @Robert.K 22:41:28
  Niech prawda sama sie Wybroni. Ukłony. :)))
 • @moher 23:02:49
  Kto wie? miejsca jest jeszcze dosyc od Wisly do Odry:)
  Pzdr.
 • @moher 23:02:49
  Szceść Boże .Masz rację .Ukłony.
 • Is fecit, cui prodest
  Przecież to oczywiste, kto podpalając Bliski Wschód zapewnia sobie spokój na najbliższe 25 lat i dalej może budować osiedla na zbrojnie zagrabionych terenach.
 • a moze to tak
  Amerykanie z brytyjczykami i francuzami pomoga panstwu polozonemu w Palestynie i zgodnie z zapowiedziami zaatakuja Syrje. Rozpoczynajac konflikt z Iranem i Chinami. Rosja zaanektuje kraje nadbaltyckie a UE sie nie spodoba sie to 'deptanie demokracji' i tu z odsiecza przybeda Niemcy, ktore przypominam nie chca brac udzialu w operacji bliskowschodniej. Co to oznacza dla Polski? wiadomo !
 • @Czartoryski 10:52:47
  18 marca br. w San Diego zmarł na atak serca Luis Czartoryski XE1L.
  Też ze swoich.
  Doskonale wiedział skąd pochodzili jego rodzice i jak cenny obraz jego rodzina posiada (to nie przejęzyczenie) w Krakowie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej