Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Egipska służba bezpieczeństwa aresztowała obywatela amerykańskiego.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W środę (28.08.13r.) egipska służba bezpieczeństwa aresztowała w północno-wschodniej części Półwyspu Synaj obywatela amerykańskiego.

Aresztowanie, 55-letniego  emerytowanego oficera armii amerykańskiej na Półwyspie Synaj, nastąpiło w wyniku prowadzonej przez egipską służbę bezpieczeństwa w dniu wczorajszym akcji po dokonanym we wtorek ataku terrorystycznym na posterunek policji w Sheikh Zuwayed.

W wyniku tej samej akcji zatrzymano 12 domniemanych dżihadystów podejrzewanych o udział w dokonaniu zamachu.

Zatrzymany obywatel Stanów Zjednoczonych, który posiadał przy sobie dokumenty w języku angielskim, w tym niektóre z informacjami o Synaju, zeznał,  że był w drodze do Strefy Gazy, gdzie chciał się dostać przez przejście graniczne z Rafah. Swój zaś tam pobyt tłumaczył tym, że interesuje się dokumentowaniem historii.

Władze nie podały bliższych okoliczności zatrzymania oraz innych szczegółów dotyczących posiadanych przez amerykanina dokumentów.

Obecnie przekazany on został do dyspozycji prokuratury okręgowej, która ma wyjaśnić wszystkie okoliczności jego pobytu w okolicach licznie dokonywanych od czasu obalenia prezydenta Muhammada Mursiego, zamachów terrorystycznych na posterunki egipskiej policji i wojska.

Jeśli dochodzenie prokuratury wojskowej i służby bezpieczeństwa potwierdzi podejrzenie udziału obywatela amerykańskiego w serii terrorystycznych zamachów na Półwyspie Synaj, dokonywanych po wojskowym zamachu stanu z 3 lipca br. to będzie to dowód na bezpośrednie zaangażowanie się służb amerykańskich w eskalacji konfliktu wewnętrznego w Egipcie. Może być to również dowód na to, że służby amerykańskie wykorzystują do destabilizacji sytuacji wewnętrznej w tym kraju, bojówki religijnych estremistów islamskich powiązanych z egipskim Bractwem Muzułmańskim.

Pytanie jakie przy okazji tej sprawy się pojawia w świetle oczywistego faktu, że rząd Mursiego sprzyjał przemytowi broni przez grupy ekstremistów islamskich: czy działanie te było inspirowane przez amerykańskie służby specjalne i  jaki cel w ten sposób chciano osiągnąć?

Dodam tylko, że syn przywódcy egipskiego Bractwa Muzułmańskiego, uwięzionego przez wojskowe władze w Egipcie, Khawat Al-Shater'a podał niedawno do publicznej wiadomości informację, że aresztowany ojciec jest w posiadaniu dowodów, które spowodować mogą, iż prezydent Stanów Zjednoczonych może ponieść odpowiedzialność karną.

O tej sprawie pisałem w tym tekście:

adnovum.neon24.pl/post/97438,sa-dowody-na-to-ze-barack-obama-moze-wyladowac-w-wiezieniu

Na zakończenie załączam przy okazji bardzo interesujący artykuł na temat tego, że CIA już w czerwcu br. planowała dokonanie w sierpniu ataku wojskowego na Syrię:

www.prisonplanet.pl/polityka/cia_planuje_sierpniowa,p553369169

Sądzę, że obie te sprawy są ze sobą bezpośrednio powiązane.

Pozdrawiam.

 www.egyptindependent.com/news/us-officer-12-jihadis-arrested-sinai-after-attack-source

KOMENTARZE

 • @Kodiak 14:49:45
  Który narażając własne życie postanowił zwiedzić zamkniętą obecnie przez egipskie władze wojskowe strefę Półwyspu Sueskiego, gdzie z rąk dżihadystów groziło mu ścięcie mieczem. Jednocześnie bardzo przypadkowo znalazł się w okolicach miasta, w którym dzień wcześniej dokonano zamachu terrorystycznego. A egipska służba bezpieczeństwa ryzykując poważnym konfliktem dyplomatycznym ze światowym żandarmem odważyła się aresztować amerykańskiego "emeryta".

  I dodatkowo tenże emeryt, udawał się do Stefy Gazy zarządzanej przez Hamas, gdzie tak bardzo lubią i szanują amerykańskich żołnierzy, że na pewno by go tam wpuszczono po to żeby wyciąć mu serce:))))))))))

  Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że władze amerykańskie nie zrobiły z tego faktu międzynarodowego spektaklu medialnego.

  Bardzo udany komentarz!!!!!!

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 15:05:06
  Korekta:

  Nie "Sueskiego" tylko Synaj.

  Pozdrawiam.
 • @Kodiak 14:49:45
  Ranger.Tak jak Ty. :)))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej