Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Atak na Syrię bez wsparcia ONZ jest zbrodnią wojenną.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama uzależnił podjęcie przez US Army akcji zbrojnej wobec Syrii od zgody Kongresu.

Barack Obama nie mając żadnych dowodów na to, że ataku bronią chemiczną 21 sierpnia br. na przedmieściach Damaszku, dokonały syryjskie wojska rządowe oraz nie biorąc pod uwagę zdecydowanego sprzeciwu na świecie, opowiedział się mimo wszystko za dokonaniem zbrojnej agresji na Syrię.

Zdając sobie jednak sprawę z odpowiedzialności jaka na nim spoczywa postanowił przerzucić ją na Kongres Stanów Zjednoczonych:

"Dzisiaj proszę Kongres, aby wysłał przesłanie dla świata, że jesteśmy gotowi działać jako jeden naród. Od dawna uważa się, że nasza siła tkwi nie tylko w naszej potędze militarnej, ale w naszym przykładzie jako rządu ludu, przez lud i dla ludu"- powiedział Obama, demagogicznie odwołując się do uczuć patriotycznych i świadomości społecznej Amerykanów.

Oczywiście słowa te świadczą tylko o hipokryzji obecnego przywódcy narodu amerykańskiego, który w czasie kampanii prezydenckich krytykował poprzednika, za jego działania militarne w Iraku i Afganistanie, chociaż on miał poparcie w tym czasie międzynarodowej opinii publicznej i większości państw członkowskich ONZ. Nie dość tego, działania dotyczące ograniczania praw jednostki w Stanach Zjednoczonych i tworzenia tam państwa policyjnego, które uległy radykanemu przyśpieszeniu podczas obecnej prezydentury, w ustach Obamy odwołującego się do podstawowych wartości państwa demokratycznego, brzmią jak zwykła drwina.

Jednak nawet uzyskanie poparcia od Kongresu- do którego odwołuje się prezydent Obama- użycie siły militarnej przez Stany Zjednoczone jest nielegalne w świetle prawa międzynarodowego, gdyż taka akcja podejmowana wobec suwerennego kraju wymaga zawsze zgody ONZ, do czego m.in. ta organizacja została powołana.

Jaki więc cel chce osiągnąć obecna administracja amerykańska, która tak usilnie- mimo minimalnego poparcia międzynarodowego i wewnętrznego dla takiej akcji militarnej- dąży do interwencji zbrojnej w Syrii?

Oczywiście celem jest obalenie lub tak mocne osłabienie reżymu Assada, że kwestią krótkiego czasu będzie wyłonienie w Syrii nowego "demokratycznego" rządu składającego się z przedstawicieli bojówek antyasadowskich.

No tak, ale rozmowy pokojowe w sprawie powołania nowego rządu pod międzynarodowym protektoratem proponuje już od dość długiego czasu np. Rosja, więc dlaczego administracja amerykańska wybiera jednak opcję militarną, pod presją której zostanie obalony obecny rząd syryjski?

W tej grze jaką prowadzą Stany Zjednoczone chodzi wyłącznie o to, że rząd jaki ma powstać w Syrii po obaleniu Assada, ma być rządem realizującym wyłącznie interesy polityki amerykańskiej i amerykańskich państw sojuszniczych z rejonu Bliskiego Wschodu.

Jakie zaś oblicze będzie takiego rządu nie trzeba zgadywać, wystarczy przyjrzeć się bliżej rządom jakie zostały wyłonione w innych krajch objętych operacją destabilizacji państw arabskich w czasie "Arabskiej Wiosny".

Tak więc w imię wyższych i nie ujawnionych oficjalnie celów polityki globalnej prowadzonej przez Stany Zjednoczone i ich najblizszych sojuszników okazuje się, że tak zwane wprowadzanie zasad demokracji w wybranych państwach Bliskiego Wschodu i Afryki północnej doprowadziło do niesamowitego chaosu i destabilizacji wewnętrznej w tych krajach, a co za tym idzie destabilizacji w całym regionie.

Nie dość tego: cel jaki przyświecał wzniecającym tą akcję, który miał niby polegać na likwidacji zagrożenia terroryzmem islamskich fanatyków religijnych okazał się tylko pretekstem do obalenia legalnych i niezależnych od wpływu Zachodu władz, co jest oczywiste w świetle ogłoszonego kilka tygodni temu zagrożenia zamachami terrorystycznymi. Tak więc nie zneutralizowano tym sposobem działań terrorystycznych, gdyż wiadome jest, że  przybrało ono monstrualne rozmiary do czego przyznały się same Stany Zjednoczone, po raz pierwszy w historii zamykając swoje placówki dyplomatyczne w większości krajów muzułmańskich właśnie z powodu występowania tego zagrożenia.

Wniosek z tego jest taki, że tak naprawdę nie o żadną walkę z terroryzmem tu chodzi, a o taką zmianę układu sił na Bliskim Wschodzie oraz w rejonie państw Afryki północnej, która odpowiadać będzie interesom Stanów Zjednoczonych. Zaś ten cel ma być osiągnięty bez względu na koszty i bez oglądania się na poparcie międzynarodowej opinii publicznej i ONZ-tu, którego zresztą Stany Zjednoczone już nie otrzymają.

Tą postawą siły rządzące obecnie w Stanach Zjednoczonych pokazują jaki jest ich prawdziwy stosunek do praw demokracji i instytucji międzynarodowych mających chronić światowy pokój, a które to same powołały do życia. Tak więc okazuje się, że demokracja jest wyłącznie hasłem traktowanym instrumentalnie co umożliwia za jego pomoca realizowanie amerykańskiej polityki ekspansji militarnej i ekonomicznej w skali globalnej.

Pozdrawiam.

www.pch24.pl/obama-umywa-rece---o-interwencji-zbrojnej-zdecyduje-kongres,17376,i.html

radio.foxnews.com/2013/09/02/chomsky-an-attack-on-syria-without-un-support-is-a-war-crime/

pl.wikipedia.org/wiki/Noam_Chomsky

KOMENTARZE

 • Alternews - Janusz Zagórski
  http://www.youtube.com/watch?v=npQd_JPPFag
 • @Autor
  Niby nic nowego, ale spoko podsumowanie :)

  Obama jest w sytuacji patowej, którą sam sobie stworzył.

  Z jednej strony naciski syjonistów lokalnych (McCain, Kerry) i Izraela + obietnica sprzed roku że USA nie pozostanie bierna gdy zostanie przekroczona "czerwona linia" zmuszają go do ataku, choćby nie wiem co.

  Z drugiej strony widzi, że nikt nie kupił bajeczki o złym Assadzie i broni chemicznej, nie ma poparcia w ONZ, Cameron go olał, prawdopodobnie nawet w Kongresie 9 września nie znajdzie poparcia i atak w obecnej sytuacji to dla niego osobiście i Ameryki polityczny strzał w stopę. Już pomijając konsekwencje rozpętania wojny na Bliskim Wschodzie (a może i nie tylko), których nikt przewidzieć nie może.

  Chory imperializm USA w połączeniu z jeszcze bardziej chorym syjonizmem już nawet nie próbują pozorować dobrych wujków siejących tzw. "demokrację", sięgają po co chcą i kiedy chcą, nie mają już nic do stracenia, a to może oznaczać, że ostateczna bitwa jest blisko a schyłek imperium nie unikniony.
 • @Talbot 11:02:00
  Gdybym widział filmik, darowałbym sobie swój komentarz żeby nie powielać tych samych treści :)

  Bardzo dobry filmik.
 • Na Morzu Śródziemnym odnotowano start rakiet balistycznych
  http://polish.ruvr.ru/2013_09_03/Na-Morzu-Srodziemnym-odnotowano-start-rakiet-balistycznych/

  To samo podali w TVP Info
 • @e-misjonarz 11:59:28
  Gdy zaś zagrożone są interesy diaspory, to mossadowska agentura dostaje kociokwiku:)))))

  Pozdrawiam hasbare:0
 • @HoKu 11:14:14
  "...schyłek imperium nie unikniony"- zgadza się, ale chyba jeszcze to zdychające monstrum może mocno pokąsać:

  http://www.bibula.com/?p=6232

  Pozdrawiam.
 • @e-misjonarz 12:28:53
  To znaczy, że wszyscy ludzie, którzy walczą o pokój są komunistami:))))

  Pozdrawiam.
 • Już wiadomo, kto jest prowokatorem
  Izrael przyznał się do przeprowadzenia próby rakietowej
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/izrael-przyznal-sie-do-przeprowadzenia-proby-rakietowej/q4xn9
 • @e-misjonarz 11:59:28
  //...gdy zagrożone są interesy Moskwy
  ...WSIowa agentura została postawiona w stan najwyższej moblizacji.//

  Dokladnie to samo obserwuje. Bardzo dobrze mozna poznac kto jest kim i jakiemu panu sluzy.
 • Jedni wspierają syjonistów inni post-sowietów.
  I jedni i drudzy służą temu samemu panu - są dziwkami szatana.

  Niewielu jest natomiast dobrych agentów Prawdy czyli - Boga w Trójcy Jedynego.
 • Syryjskie Domino/Polski Establishment - Max Kolonko MaxTV
  http://www.youtube.com/watch?v=KpItuOjYz8Q
 • @
  W Syrii juz ponad 80 kosciolow spalonych i jeden biskup zciety. I o to chodzi. http://zdzich.neon24.pl/post/93436,kolejny-krok-w-eksterminacji-chrzescijan-pomaganie-syryjskim-rebeliantom-welcome
 • @e-misjonarz 12:40:31
  Czy nie nosił pan jako dziecko za ciasnego berecika:)))))
 • @Talbot 13:16:49
  Ale e-misjonarz zapewne powie, odwracając kota ogonem, że to WSIowa agentura zrobiła:))))

  Pozdrawiam.
 • @Zdzich 15:52:01
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • @e-misjonarz 12:40:31
  Przytoczył pan w agitce propagandowej, która niby ma służyć jako komentarz (12:28:53) jakiś tekst wpisujący się prowadzony od jakiegoś czasu czarny PR.

  Tak więc jeśli przytoczył pan ten teks, to proszę również o podanie do niego linku źródłowego.
 • @Autor
  Nawet juz o Syrii nie mozna spiewac w USA.Polecam obejrzec jak kobieta spiewajaca o Syrii,zostaje skuta i aresztowana.
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HIhG0V7M5qs
 • @e-misjonarz 16:30:09
  Przedstawił pan mi link do tekstu jaki zamieszcza na blogu organizacja kilkunastoosobowa, która mianuje się Komunistyczną Partią Polski, ja zaś prosiłem pana o tekst źródłowy do "Wspólnego stanowiska partii komunistycznych i robotniczych" jakie tam się znalazło.

  Poza tym, czy jakaś organizacja, która mianuje się KPP jest dla pana wiarygodnym źródłem informacji o otaczającym nas świecie i aktualnych wydarzeniach?

  Sądzę, że gra jaka się obecnie toczy, a pan w niej uczestniczy, polega na tym aby każdego, kto jest przeciw interesom prowadzonym przez międzynarodową diasporę został okrzyknięty np. tak jak pan to uczynił- KOMUCHEM!!!!!!

  Jest to klasyczne zagranie wojny psychologicznej z wykorzystaniem dywersji ideologicznej mającej na celu stworzenie tylu różnorodnych alternatyw żeby każdemu niewygodnemu polityce diaspory ZAMKNĄĆ MORDĘ!!!!

  Tak więc, mając już od jakiegoś czasu pewne w stosunku do pana podejrzenia wynikające ze specyficznego i bardzo logicznego przekazu związanego z pewną tematyką obecnie nie mam już wątpliwości, roli jaką pan pełni w cyberprzestrzeni.

  Żegnam!
 • @Robert.K 16:45:57
  Dzięki za film!

  Film ten pokazuje zwykły faszyzm, który przestał się wreszcie kryć.
  Przypomina on sceny z okupowanej przez niemców podczas II WŚ Warszawy, gdy za tzw. "zakazane piosenki" można było nawet trafić do KL Auschwitz-Birkenau, a w najgorszym razie pod mur, gdzie dokonywano masowych egzekucji warszawiaków.

  Niestety ten faszyzm jaki widzimy na tym filmie ma dokładnie to samo źródło co niemiecki nazizm.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 17:05:16
  USA: syryjscy hakerzy włamali się na stronę Marines
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/usa-syryjscy-hakerzy-wlamali-sie-na-strone-marines/qkcm9
 • @Talbot 18:51:54
  Tak wiem o tym.
  To włamanie miało miejsce pod koniec ubiegłego tygodnia, tylko o tym fakcie nie informowały wiodące media. A wcześniej rozpowszechniono w sieci zdjęcia domniemanych amerykańskich żołnierzy.

  Oto jedno z tych zdjęć:

  https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-d.ak/hphotos-ak-prn2/1291760_681860425166164_1202788650_o.jpg

  Proszę zwrócić uwagę na flagę na mundurze. Czy tak wygląda amerykańska flaga?

  Pozdrawiam.
 • @e-misjonarz 19:52:03
  Interesy Moskwy czy też interesy USraela????

  Kto komu zagraża i wchodzi w paradę????

  Czy pańskim zdaniem polityka amerykańska jest dobra dla świata?

  A może izraelski system polityczny jest "wzorcem demokracji"?

  Proszę się wypowiedzieć w tym temacie, anie zbaczać w bajdurzenia o komuszej propagandzie.

  A może ustawy antypedalskie rosyjskiej Dumy to też komusza robota??
 • @e-misjonarz 20:31:15
  "...a dlaczego ja mam nie lubić USA i Izraela"- bo:

  1. System bankowy został sprzedany pod naciskiem m.in. tych krajów,

  2. Niszczenie polskiej gospodarki jako konkurencyjnej wobec zachodu oraz z powodu doprowadzenia Polski do takiego stanu, żeby była wyłącznie źródłem taniej siły roboczej, rynkiem zbytu dla bubli zachodniej produkcji oraz jako producenta tanich i zdrowych artykułów rolniczych,

  3. Kolonialna eksploatacja naszych bogactw naturalnych,

  4. Rynek zbytu dla amerykańskiego i izraelskiego przemysłu zbrojeniowego i sprzętu z demobilu,

  5. Korupcja i niszczenie państwa,

  6. Wynaradawianie i demoralizacja polaków,

  7. Ułomna demokracja w Polsce, do której prowadzi stosowana wobec Polski polityka w/w krajów,

  8. Wciąganie nas w konflikty militarne, które nie służą polskiej racji stanu , ani polskim interesom politycznym i gospodarczym,

  9. Faktyczna utrata suwerenności i niezależności politycznej i gospodarczej oraz finansowej,

  10. Polityka zadłużania Polski.

  To najważniejsze powody w odpowiedzi na to pytanie.

  10.
 • @Ranger 21:22:39
  A może wreszcie ty coś zaczniesz pisać o sobie i nie chodzi mi tu o tych bajkach o jaszczurkach.

  Po drugie:

  Dlaczego nagminnie uprawiasz propagandę wykorzystując w tym celu pretekst do komentowania tekstu? Czy w tekście moim jest coś na temat Pana Sandeckiego, czy Pan Sandecki pisał pod moim tekstem jakiś swój komentarz? Jeśli więc nie komentował tu Pan Sandecki i ja nie poruszałem w tekście żadnych tematów związanych z Panem Sandeckim, można przyjąć, że chodzi ci wyłącznie o zdyskredytowanie Pana Sandeckiego i to w bardzo podły sposób, gdy on najprawdopodobniej nie będzie mógł zareagować, ze względu, że nie ma pojęcia o tym, iż zamieściłeś tu tekst, w którym został on przez ciebie w sposób ordynarny i podstępny zaatakowany.

  Może sobie z tego nie zdajesz sprawę ze względu na wyjątkowy brak inteligencji połączony z brakiem elementarnej kultury, ale twoja misja jaką tu odgrywasz jest BARDZO CZYTELNA i ROZPOZNAWALNA.

  Po trzecie:

  Zajmij się uzdrawianiem kraju w którym żyjesz, bo z nim związałeś swój los, a Nas nie uszczęśliwiaj na siłę, gdyż Nam ta twoja fałszywa troska jest zbędna.

  http://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2011/02/a3.jpg
 • @e-misjonarz 08:31:17
  A pewne wpływu mossadu, cia i innych tajnych służb tu nie ma?
 • @e-misjonarz 08:31:17
  Czyli mam z tego rozumieć, że banki wykupiły kagiebowskie zagraniczne elity, te same elity niszczą polską przedsiębiorczość i wyprzedają za bezcen zagranicznym inwestorom majątek narodowy oraz to one zabetonowały na amen w 2006 roku lustrację PRL-owskiej agentury.
 • @Ranger 21:22:39
  Ps.

  "To gdzie wlasciwie mozna znalezc twoj blog polityczny, tak sie pytam, bom ciekaw :)"-

  NIE TAK DAWNO CHWALIŁEŚ SIĘ, ŻE WASZE SŁUŻBY WSZYSTKO WIEDZĄ O TYM CO DZIEJE SIĘ W CYBERPRZESTRZENI I O KAŻDYM KTO TAM WYKAZUJE SWOJĄ AKTYWNOŚĆ WIĘC PO CO TO PYTANIE???

  A może jak zwykle konfabulowałeś i tak naprawdę o niczym nie masz zielonego pojęcia?

  A poza tym ciekawe do czego ta wiedza ci jest potrzebna?- czy to tylko taki "nowoczesny" sposób inwigilacji:))))
 • @Ranger 16:58:11
  Z cygarem ci nie do twarzy.

  W kontuszu dużo lepiej...
 • @e-misjonarz 17:49:52
  Balcerowicz, Bielecki, Buzek, Krzaklewski też są z KGB, bo przecież podczas ich rządów sprzedawano polskie banki?

  Lech Rajmundowicz też jest z KGB, czy może piecze nad nim miały inne służby?
 • @Ranger 16:58:11
  http://pobierak.jeja.pl/images/4/e/2/27626_zolnierz-mcdonalda.jpg
 • @e-misjonarz 20:10:23
  Wszystko się zgadza, tylko nadal nie wiadomo kto za tą parą stoi???
 • @e-misjonarz 08:21:48
  Tylko, że w tą hipotezę nie wpisuje się gruzińska hucpa.
  No i sprawa "resetu" pani Clinton, po którym była sprawa smoleńska.

  Pozdrawiam.
 • @e-misjonarz 06:34:46
  Saakaszwili był agentem, co do tego nie ma wątpliwości, ale sądzę, że nie był on agentem ruskich służb, tylko raczej z bardziej odległych krajów.
  Tandem, o którym piszesz w ostatnim zdaniu ewidentnie był zmotywowany przez agenturę wpływu, zaś ciekawe jest dlaczego tak łatwo poddali się tej manipulacji?

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej