Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ataku chemicznego dokonali rebelianci.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczoraj (10.09.13r.) portal Debka zamieścił zdjęcie granatu ręcznego zawierającego trującą substancję chemiczną (zdjęcie przewodnie post'a). Ma to być dowód na to, że to armia rządowa dokonała ataków chemicznych.

 

 

 

Przedstawię jeszcze kilka innych zdjęć, na których udokumentowano użycie broni chemicznej w postaci granatów ręcznych:

 

Ataku z użyciem granatów ręcznych zawierających substancje trujące dokonano 29 kwietnia br. w miejscowości Sarakib koło Aleppo. Atak ten nastąpił dwa tygodnie po tym jak rebelianci z Frontu Dżabhat Al-Nusra przejęli 15 kwietnia kontrolę nad magazynami uzbrojenia należących do sił rządowych, które mieściły się w północnej części Aleppo.

W dniu 21 kwietnia- a więc sześć dni po przejęciu rządowych magazynów z uzbrojeniem i osiem dni przed dokonaniem chemicznego ataku w Sarakib sfotografowano w okolicach Aleppo najemnika z Frontu Dżabhat Al-Nusra:

Proszę zwrócić uwagę na charakterystyczny biały granat jaki on ma przypięty do kamizelki bojowej na piersi.

Więcej zdjęć dokumentujących fakt wyposażenia członka Frontu Dżabhat Al-Nusra w granant z ładunkiem chemicznym znajdziecie państwo pod tym linkiem:

www.ruigphotography.com/NusraChemicalWeaponsSyria

Proszę się uważnie przyjrzeć temu granatowi oraz porównać go z pozostałościami granatów użytych podczas ataku chemicznego w Sarakib (zdjęcia 1,2 i 3).

A to zdjęcie przedstawia arsenał broni jaka była na wyposażeniu najemników z Frontu Dżbhat Al-Nusra w czasie walk w rejonie Aleppo:

A tak wygląda granat zawierający trujące substancje chemiczne znaleziony na miejscu dokonanego ataku chemicznego w Sarakib 29 kwietnia:

Jak widać jednoznacznie z powyższych dowodów, broń zawierająca substancje trujące użyta podczas ataku chemicznego w Sarakib była na wyposażeniu najemników z Frontu Dżabhat Al-Nusra.

Powyżej przedstawiony atak był trzecim z kolei atakiem chemicznym jaki miał miejsce w tym roku podczas walk wewnętrzych w Syrii.

Pierwszy z nich miał miejsce również podczas walk w rejonie Aleppo kiedy to 19 marca dokonano ataku rakietowego na miejscowość Khan Al-Assal w wyniku, którego  zginęło 26 osób, w tym 16 żołnierzy sił rządowych. Drugi atak został przeprowadzony również jako ostrzał rakietowy w dniu 13 kwietnia w miejscowości Szajch Maskud.

Te dwa ataki rakietami z głowicami z bronią chemiczną zostały przeprowadzone również przez bojówke Frontu Dżabhat Al-Nusra. Rakiety o nazwie Basha'ir-3 były rakietami przerobionymi amatorskim sposobem na rakiety z głowicami bojowymi wypełnionymi substancjami trującymi.

Użycie tych rakiet przez rebeliantów w okolicach Aleppo dokumentuje ten film:

Film nr. 1

 www.youtube.com/watch

Dodam tylko, że w tym roku na terenie Iraku wykryto trzy tajne laboratoria produkujące domowym sposobem sarin i gaz musztardowy. Z tego też źródła mogły pochodzić środki chemiczne użyte w głowicach widocznych na powyższym filmie rakiet bojowych.

Ostatni i najgłośniejszy atak bronią chemiczną miał miejsce w północno-wschodnich przedmieściach Damaszku w dniu 21 sierpnia. Atak ten wyróżniał się skalą ofiar, zasięgiem użytej broni oraz tym, że miał on miejsce trzy dni po przybyciu do Syrii specjalnej grupy eksperów ONZ ds. broni chemicznej, których celem było wyjaśnienie: czy podczas działań wojennych używano w Syrii broni chemicznej:

Oto mapa z oznaczonymi miejscami, w których dokonano w dniu 21 sierpnia br. ataku chemicznego na przedmieściach Damaszku:

Poniżej zamieszczone są zdjęcia przedstawiające fragmenty rakiet użytych do ataku chemicznego przeciwko ludności cywilenej w rejonie Ghuta na przedmieściach Damaszku:

Zdjęcie nr. 1

 

Zdjecie nr. 2

Zdjęcie nr. 3

Zdjęcie nr. 4

Zdjęcie nr. 5

A teraz proszę zobaczyć ten film dokumentujący posiadanie rakiet dokładnie takich samych jak widoczne na zdjęciach 3,4 i 5 ich fragmenty pozostałe po ataku chemicznym w Ghuta koło Damaszku:

Film nr.2

Niestety film jest w zamieszczonym linku:

www.memritv.org/clip/en/3963.htm

Na zdjęciach nr. 1 i 2 widać szczątki rakiety. Rakietami o tej samej amatorskiej konstrukcji dokonano  wcześniej ataków chemicznych miejsowościach: w Khan Al-Assal (29.03.13r.), w Szajch Maskud (19.04.13r.) i w Sarakib (29.04.13r.) w okolicach Aleppo. Atak tym rodzajem  rakiet dononanym  w rejonie Aleppo dokumentuje film nr. 1.

Użycie dwóch rodzajów rakiet takich jak na filmie nr. 1 i filmie nr. 2 można wytłumaczyć skalą dokonanego ataku chemicznego, do którego rebelianci musieli użyć wszelkich możliwych środków jakie były w ich posiadaniu, czyli te rakiety, którymi kilka miesięcy wcześniej dokonano ataków w okolicach Aleppo jak i tych, których po raz pierwszy użyto podczas ataku 21 sierpnia na przedmieściach Damaszku.

Sądzę, że przedstawione dowody w sposób wyczerpujący rozstrzygają problem: kto użył broni chemicznej podczas dokonanych w bieżącym roku czterech ataków chemicznych w Syrii.

Pozdrawiam.

www.debka.com/article/23265/Assad-is-off-the-US-military-hook-and-keeps-his-chemical-weapons-Israel-is-the-loser-of-this-round-

www.globalpost.com/dispatch/news/regions/middle-east/syria/130430/syria-chemical-weapons-attack-aleppo-sheikh-maqsoud-april-13-assad-obama-fsa

www.memritv.org/clip/en/3963.htm

 

KOMENTARZE

 • @
  ...no i co na to Mind, bo widzę , ze już tu jest...:)
 • *1
  Witam czosnkowego!

  Czujny (-a) jesteś :)))))

  Chyba dostaniesz premię???

  Pozdrawiam *1
 • @Autor
  A to przeciez jasne,ze to "partyzantow" robota.
  Izrael decyduje o tym czy Amerykanie zaatakuja czy nie.
  "W komunikacie wydanym przez aparat głowy izraelskiego państwa, Szimona Peresa, pojawiło się stwierdzenie, że uderzenie zbrojne Waszyngtonu na Syrię nie dojdzie do skutku, jeśli Damaszek będzie szczerze współpracować ze społecznością międzynarodową w sprawie likwidacji broni chemicznej.

  Jeśli Syria podejmie konkretne kroki w celu zniszczenia broni chemicznej na swoim terytorium, Stany Zjednoczone nie zaatakują jej"
  Pzdr.
 • @AdNovum
  5*.

  Ale czy prawda przeciwko sile i determinacji Usraela ma szansę???
  Jak zwykło się mówić - pierwszą ofiarą wojny jest prawda.
 • @
  Okazalo sie, ze Zdzich znowu mial racje! :)
 • @Robert.K 20:54:42
  Użycie broni chemicznej w Syrii jest typową operacją pod fałszywą flagą, do której wywiad amerykański i państwa sojuszniczego przygotowywał się od co najmniej pół roku wcześniej czego dowodzą przechwycone maile z firmy Britan, która zajmuje się rekrutacją najemników.

  Operacja ta miała po pierwsze dać pretekst do dokonania otwartej agresji militarnej na Syrię, a po drugie pozyskać dla tego ataku przychylność międzynarodowej opinii publicznej, dlatego też pierwsze "przecieki" filmowe na youtube, które szybko rozprzestrzeniły się w necie, pokazywały dużą ilość ofiar ataku gazowego, w tym koncentrowano się na pokazaniu dużej liczby dzieci jako ofiar tego zbrodniarza Assada. Pokazywanie dzieci w takich okolicznościach ma bardzo duży wydźwięk emocjonalny i propagandowy, ale jak się okazało tym razem całkowicie chybiony, bo międzynarodowa społeczność nie dała się na takie tanie chwyty nabrać. Najprawdopodobniej ludzie zaczęli rozumieć na czym polega manipulacja medialna i się po prostu na nią uodpornili.
  Innym wątkiem, który spowodował, że tym razem ludzie nie dali się oszukać, była absurdalność tej sytuacji dokonanego ataku chemicznego w momencie gdy w Syrii przebywała międzynarodowa komisja ekspertów ONZ ds. broni chemicznej.
  Gdyby to Assad lub jakaś jednostka wojskowa samodzielnie dokonali takiego ataku zabronioną prawem międzynarodowym bronią masowego rażenia, tym samym wydali by na siebie i na swój reżym wyrok śmierci.

  Pozdrawiam.
 • @KOSSOBOR 21:03:42
  Witam:)

  Sądzę, że im już się przelało.
  I oni zaczęli sobie, z tego przykrego dla nich faktu, zdawać sprawę.
  Dlatego też obawiać się obecnie należy zemsty z ich strony.

  Pozdrawiam:)
 • @Robert.Grunholz 21:56:45
  Dzięki za *5 i bardzo rubaszny komentarz:))))

  Pozdrawiam:)
 • @Zdzich 05:31:25
  Bo Zdziśki to fajne chłopaki są i zawsze poniekąd mają rację:))))

  Pozdrawiam.
 • Autor
  Nic dodać poza 5 ...
  Warto też głośno mówić kto dostarcza tam broń terrorystom i kto za tę broń płaci.
 • @Almanzor 11:14:09
  USrael, Kuwejt, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, Turcja, możliwe, że Francja oraz organizacje terrorystyczne islamskich fanatyków z Libii, Egiptu, Jemenu i Iraku.

  To najważniejsze źródła zaopatrzenia w Broń dla syryjskich sił rebelianckich.

  Pozdrawiam i Dzięki:)
 • @AdNovum 11:29:12
  Dzięki. 5* . Pozdrawiam.
 • @AdNovum 07:31:18
  Cześć :)))

  No i INTERNET!!!!!!

  Na portalu, gdzie mam pocztę są różne wiadomości, wiele o d. Maryni czy inszej celebrytki, ale i wiele informacji istotnych, gdy potrafi się czytać /chodzi o przekaz/. Wczoraj znalazłam właśnie taką, że to internauci przyczynili się do /czasowego?/ odstąpienia od ataku na Syrię. Obalali te kłamstwa i propagandę usraelską w mediach.

  Wielki szacun dla Autora za śledzenie informacji!

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @KOSSOBOR 15:25:40
  Dzięki Serdeczne:)))

  A jeśli chodzi o meritum problemu poruszonego przez Szanowną KOSSOBOR w komentarzu, że to internauci przyczynili się choćby czasowego odstąpienia przez USrael ataku na Syrię, to mam przykrą wiadomość;

  Otóż oni bardzo dobrze zdają sobie sprawę jak niezależny obieg informacji w cyberprzestrzeni psuje im plany, dlatego też można się spodziewać w niedalekiej przyszłości, że powrócą do pomysłu ACTA i wprowadzą cenzurę internetu.

  Pozdrawiam I Jeszcze Raz Dziękuję:)
 • @AdNovum 07:33:00
  Dziekuje i pozdrawiam!
 • @AdNovum 16:46:43
  "Washington Post": CIA dostarcza już broń syryjskim rebeliantom http://wpolityce.pl/depesze/62359-washington-post-cia-dostarcza-juz-bron-syryjskim-rebeliantom
 • @AdNovum 16:46:43
  Jak powstała"ochotnicza"FSA: Saudyjczycy wysyłali do walk w Syrii SKAZANYCH NA ŚMIERĆ WIĘŹNIÓW. Tajne notatki mówią, że ponad 1200 więźniów walczyło z reżimem Assada, aby uniknąć kary śmierci. Arabia Saudyjska wysyłała skazanych na śmierć więźniów z różnych krajów, aby walczyli z rządem Syrii w zamian za anulowanie ich wyroków, donosi agencja prasowa the Assyrian International News Agency (AINA). Powołując się na coś, co nazwano "ściśle tajne noty" z kwietnia, AINA donosi, że Arabia Saudyjska zaoferowała dla 1239 więźniów ułaskawienie i miesięczne wynagrodzenie dla ich rodzin, którym zezwolono na pozostanie w sunnickim królestwie. http://wolna-polska.pl/wiadomosci/werbunek-ochotnikow-fsa-w-zydo-arabii-2013-09
 • @AdNovum 16:46:43
  Na początku konfliktu ok. 2 lat temu podano informacje o zatrzymaniu w Syrii trzech oficerów francuskich. Co oni tam robili? Od dawna nie jest to wewnętrzny konflikt lecz inspirowany i podtrzymywany przez obce państwa, które mają jakieś swoje interesy w Syrii, przede wszystkim Izrahell. Jaka to opozycja skoro "opozycję" w większości stanowią najemnicy i doradcy wojskowi z innych państw.To już od dawna nie jest wojną domową tylko agresja grup międzynarodowych terrorystów, pospolitych bandytów, zbrodniarzy, kryminalnego elementu na suwerenne państwo. Dostarczanie broni przez USA jest jawnym wspieraniem międzynarodowego terroryzmu. Potrzebna jest natychmiastowa interwencja ONZ.
 • @Kula Lis 17:20:24
  Zgadza się, a dodatkowo nie tak dawno umożliwiono ucieczkę tysięcy więźniów w Iraku, Libii i Pakistanie.
  Pewnie oni też zasilili szeregi oddziałów rebelianckich w Syrii?

  A najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że do dnia dzisiejszego żadnego ze zbiegłych więźniów nie złapano(!!!).

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 17:12:00
  Jak widać otwarta ingerencja w wewnętrzne sprawy suwerennego kraju jest przez kraj "wysokich" standardów demokratycznych dopuszczalna.

  Ciekawe co by zrobiły władze amerykańskie gdyby jakiś inny kraj, np. KRLD, oficjalnie zaczęła zbroić bojówki antyrządowe w Stanach Zjednoczonych?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 17:42:57
  Stanisław Michalkiewicz: Syria, a sprawa polska http://wirtualnapolonia.com/2013/09/11/stanislaw-michalkiewicz-syria-a-sprawa-polska/
 • @Kula Lis 17:54:50
  Dzięki za link, bo felieton Michalkiewicza jak zwykle trafia w sedno sprawy.

  Po przeczytaniu komentarzy zainteresował mnie szczególnie ten:

  http://blogmedia24.pl/node/64724

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:21:09
  Genialna zagrywka Ławrowa, który w ciągu paru godzin potrafił wykorzystać głupoty, które gadał Kerry – w polskich i niemieckicmerdiach nagle stała się zasługą jednego NiePOradka od Sikorskich :) Litości, proszę.
  Co Rosja osiągnęła dzięki tej zagrywce:
  1 – Zatrzymano prowokację mającą wywołać wojnę perską
  2 – Rosja zachowuje i umacnia swoją strefę wpływów
  3 – Tel Aviv już wie, że jak chce coś załątwić to od teraz musi się udać również do Moskwy nie tylko do Waszyngtonu
  4 – Saudowie, którzy chcieli tą wojnę finansować również już wiedzą, że bez Moskwy ani rusz.
  5 – Rosja odsuwa zagrożenie powstania kolejnego źródła islamskiego terroryzmu w pobliżu Kaukazu.

  Można by tak jeszcze długo.
  Dal nas dobre jest to, że nie musimy na razie iść na Wojnę Perską. Ale to oczywiście przypadek, że nasz interes zbiega się z rosyjskim.
  Ławrow, Putin i cała reszta są przerażająco skuteczni i profesjonalni. Polską natomiast rządzą trampkarze, a nasze położenie geograficzne nic a nic się nie zmieniło. I to budzi grozę, bo niedźwiedź na wschodzie już się obudził kilka lat temu. A 20 lat oddechu, które los dał nam w prezencie zostało kompletnie zmarnowane.
 • @Kula Lis 19:48:27
  "Polską natomiast rządzą trampkarze...."- bo taka jest wola obcych sił.
  Polska, wbrew temu co nam klarują w mediach i z mównicy sejmowej, jak dotychczas nie odzyskała suwerenności, a co gorsza coraz bardziej ją traci.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej