Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 01.09.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu dzisiejszym minie 75 lat od wybuchu II Wojny Światowej, która rozpoczęła się w Polsce, i po której Polska stała się innym krajem niż przed jej wybuchem.

Czy 75 lat od poprzedniej wojny globalni stratedzy znowu planują wciągnąć Polskę rękami jej politycznych elit do bezsensownej wojny prowadzonej nie w naszym interesie?

O determinacji zaprzedanych szaleńców może świadczyć fakt rozpętania już wojny ekonomicznej, która dla kulejącej gospodarki polskiej i społeczeństwa zadłużonego w niebywały sposób przez rządzących Polską jego przedstawicieli, będzie gwoździem do trumny. 

Czy po to wybieraliśmy "wolność" w 1989 roku aby następnie stać się bezwolnym narzędziem w rękach obcych i wrogich nam sił, które są jednocześnie tak głęboko ukryte, że trudno je określić i jednoznacznie wskazać?

Do wczorajszego wymachiwania szabelką przez A. Applebaum- zachodniej dziennikarki i żony naszego ministra MSZ, która uważa, że należy się szykować do wojny totalnej z Rosją, dołączyła kolejna osoba, Maria Stepan dziennikarka naszych mediów publicznych- oczywiście utrzymywanych przez nas tak samo jak politycy zasiadający w parlamencie, która podczas wczorajszej relacji z Ukrainy ogłosiła w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP 1 wybuch wojny polsko-rosyjskiej.

Tak więc już wiemy co chodzi im po głowach i czyimi rękami ma być prowadzona totalna wojna polsko-rosyjska, gdy już plan wojny z Rosją prowadzonej rękoma banderowskich fanatyków upadł, bo Rosja nie dała się sprowokować, teraz przyszła pora na plan "B", czyli zagranie kartą polską i krajów nadbałtyckich.

Jak widać 75 lat od wybuchu poprzedniej wojny totalnej jest na tyle długim okresem czasu, że w głowach globalnych planistów wykluł się pomysł rozpętania jej na nowo licząc na to, że międzynarodowa opinia publiczna już nie pamięta jej tragicznych skutków. Najbardziej zadziwiające w tym wszystkim jest to, że taka eskalacja napięć międzynarodowych nastąpiła za kadencji amerykańskiego prezydenta, który w swym programie wyborczym głosił wygaszenie konfliktów militarnych jakie rozpoczęto za kadencji poprzedniego prezydenta. Nie dość tego, obecnie sprawujący urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych dostał za swą aktywność na scenie międzynarodowej pokojową nagrodę Nobla co już jest zwyczajnym kuriozum. Zaś tak silnie w tym roku nagłaśniana amerykańska inicjatywa pokojowa, która miała zmusić rządy izraelski i palestyński do zawarcia pokoju do dnia 31 maja skończyła się wielką klapą przysłoniętą wojną domową na Ukrainie.

Tak więc tym razem takie myślenie okazało się błędem, bo po raz pierwszy znalazły się siły, które stanęły w poprzek temu niebywałemu szaleństwu i dzięki nim mogliśmy przekonać się do czego taka polityka globalnego mocarstwa prowadzi mimo blokady informacyjnej nałożonej przez niewidoczną cenzurę wiodącym mediom:

A teraz relacja z wczorajszego dnia walk.

W dniu wczorajszym część ukraińskich oddziałów, które w ciągu ubiegłego tygodnia broniły się w tzw. Wielkim Kotle "Amwrosijewskim", zdały lub porzuciły uzbrojenie i specjalnie utworznym korytarzem humanitarnym ewakuowały się do Rosji. Praktycznie kocił ten został już zlikwidowany:

W ręce powstańców dostało się: 9 czołgów, 5 opancerzonych wozów bojowych i około 100 opancerzonych transporterów piechoty.

Po wzmocnieniu dużą ilością zdobycznego sprzętu prowadzone jest obecnie przegrupowanie sił powstańczych, które ma na celu przeprowadzenie ofensywy na północ od Doniecka i odbicie z rąk ukraińskiej armii miasta Sławiańsk.

Kolejnym sukcesem było zdobycie donieckiego lotniska, gdzie tylko jeszcze po krzakach ukrywają się niedobitki ukraińskich formacji zbrojnych broniących się wcześniej na tym lotnisku prawie przez dwa miesiące:

Widok na halę odlotów donieckiego lotniska dziś wcześnie rano.

Całkowicie również okrążono lotnisko ługańskie, gdzie ponownie wycowały się na nie oddziały ukraińskie, które pod ciągłym ostrzałem będą dotą tam izolowane, aż wyczerpie się im żywność i amunicja co przewidywane jest przy końcu tego tygodnia.

Po raz pierwszy w tej wojnie domowej miała miejsce bitwa morska na zatoce Taganroskiej w okolicach Mariupola, którą powstańcy wygrali:

Ostrzelane tam zostały dwa kutry ukraińskiej straży przybrzeżnej, z kórych jeden został zatopiony.

Samo miasto Mariupol jest w tej chwili okrążone szczelnym pierścieniem sił powstańczych. Ukraińskie wojska broniące się w mieście przygotowują się do jego obrony zajmując pozycje strzeleckie na dachach i najwyższych kondygnacjach budynków mieszkalnych. 

Wojska powstańcze posuwają się ciągle w kierunku zachodnim od Mariupola wzdłuż drogi E 58, gdzie obecnie najdalej wysunięta placówka znajduje się w miejscowości Osypienko z kierunkiem ataku na Berdjańsk i Łuczarsk.

Dalej na północ od Mariupola na docinku drogi H 20 na wysokości miasta Dokuczajewsk wypychane są obecnie wojska ukraińskie zamknięte w kotle "Jelenowskim" w kierunku zachodnim gdzie najprawdopodobniej będą one usiłowały się przebić poza zachodnią linię frontu utworzonego wzdłuż drogi H 20.

Na północny-zachód od Doniecka ukraińskie wojska uwięzione w małym kotle w rejonie miasta Żdaniwka zaczęły przebijać się w boju w kierunku północno-wschodnich przedmieść Doniecka, gdzie prawdopodobnie zostaną całkowicie rozbite.

Na tym samym kierunku frontu ponawiana jest obecnie kolejna już próba wzięcia w kocioł ukraińskich wojsk zajmujących pozycje obronne w rejonie miasta Debalczewo. Trwają tam obecnie walki i ostrzał rakietowy prowadzony ze strony ukraińskiej.

Na południowy-zachód od Ługańska trwa napór z kierunku północnego na zamknięte tam w kotle ukraińskie wojska. Poza tym rejon Ługańska został oczyszczony z ukraińskich wojsk w promieniu kilkudziesięciu kilkometrów od centrum miasta, gdzie front ukształtował się na północy na linii rzeki Siwierskij Doniec zaś na kierunku północno-wschodnim na przedmieściach miejscowości Stanica Ługańska. Tak więc Ługańskowi już nie grozi bezpośredni ostrzał atryleryjski i rakietowy ale za to siły ukraińskie rozpoczęły bombardowanie lotnicze miasta.

Obecnie trwają walki o odzyskanie miast: Szczastie, Siewerodonieck oraz Liszczańsk.

Na koniec film:

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu Iłowajsk w dniu wczorajszym.

*     *     *

Ps.

A to materiał poglądowy dla naszych mediów i ich "redaktorów":

*    *    *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

9.   www.youtube.com/watch,

10. www.youtube.com/watch,

11. www.youtube.com/watch,

12. www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • Pozdrawiam!
  Piosenka na początek dnia;
  https://www.youtube.com/watch?v=KJ2HSL8kKRQ
 • Skrót linków
  Dopołudniowy, subiektywny zbiór linków - uzupełnienie powyższego "wykładu" za co AdnoVum dostaje jak zwykle gratulacje!

  Dodam jedyni z wczorajszej "prasówki" że prawdopodobnie jeden kuter ochrony wybrzeża został zdobyty przez Powstańców.

  Dodatkowo - lotnictwo ukrainskie - najprawdopodobniej nie ma już bombowców szturmowych SU24 i SU25, więc atakuje w desperacji miasta i pozycje powstańców mysliwcami - dziś zestrzelono takowego (SU27)


  MH17

  Eksperci wciąż to samo „Boeinga zestrzelił ukraiński samolot”. A zapisy czarnych skrzynek dalej utajnione…
  http://www.rg.ru/2014/07/24/boing.html


  WOJNA

  Nowa mapa „Kota”


  Reportaż „on line”
  http://ria.ru/world/20140901/1022227069.html

  Skrót krótki – nie wiem czy może być „krótki skrót”? generalnie chodzi o to że zlikwidowano 12 wzmocnionych punktów obrony ukropów, rozwalono kolumnę zaopatrzeniową a przy okazji jakiś komandir padł! I nie był to Janek Wiśniewski ale niejaki Dobrodomow
  http://www.novorosinform.org/news/id/7484

  Świeże informacje ze sztabu
  http://www.novorosinform.org/news/id/7486

  „Colonel C” krótko o lotniskowcach
  http://www.novorosinform.org/news/id/7485

  „Wostok” nadaje: „zostały się tylko 3 kociołki”
  http://www.regnum.ru/news/polit/1842488.html

  Koło Mereżki „nasi” zestrzelili kolejną „Suszkę”. Tym razem do kolekcji doszedł SU-27
  http://ria.ru/world/20140901/1022248284.html

  USA wojnę będą prowadzić do ostatniego Ukraińca!
  http://www.regnum.ru/news/1840994.html

  Znów piszą że „dobrowolne bataliony” ukrów otrzymają „ciężkie sprzęt” – cokolwiet to znaczy / atomówki dostaną banderowcy –majdanowcy”?
  http://ria.ru/world/20140901/1022249175.html

  O tym jak dawał nogę „Batalion Sztorm”
  http://rusvesna.su/news/1409519596

  DRUGI FRONT
  A może już trzeci? Zaporoże w ogniu?
  novorus.info/news/events/27376-zaporozhe-gorit-zemlya-pod-nogami-nacistov-pod-udarami-armii-novorossii.html


  NOWOROSJA


  4 scenariusze przyszłości
  http://www.gazeta.ru/politics/2014/08/16_a_6178393.shtml

  Wyjaśnienia dlaczego Noworosja zwycięża
  http://ria.ru/world/20140827/1021591235.html?utm_source=smi2&utm_medium=banner&utm_campaign=rian_partners

  Pan Putin do Pana Rzeźnika wysłał sygnał na temat Noworosji by natychmiast zacząć rozmowy pokojowe z Noworosją i uznać ją stroną konfliktu
  http://www.gazeta.ru/politics/2014/08/31_a_6197793.shtml

  W kolejnych rozmowach w Mińsku będzie - JEDNAK !!! - uczestniczyć delegacja Noworosji!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/1/22367049/

  KIJÓW I OKOLICE


  Dziś we Lwowie matki tych co siedzieli na Ługańskim lotniskowcu będą „szturmować władze” – cokolwiek się wydarzy i cokolwiek to znaczy…
  http://rusvesna.su/news/1409519391

  Niech Poroszenko weźmie pistolet i się zastrzeli!
  http://politikus.ru/articles/28459-pust-poroshenko-vozmet-pistolet-i-zastrelitsya-zhitelnica-donbassa.html

  Jeszcze raz interaktywna mapka pokazując kto władał i kiedy ziemiami „kijowian” – specjalnie dla porno-kartografów
  http://www.gazeta.ru/science/infographics/ukrainskie_zemli_v_istoricheskoi_perspektive.shtml

  Warszawie nie udał się numer z samolotem wicepremiera FR
  http://svpressa.ru/politic/article/96836/

  Kijów wyłączył prąd dla Krymu. Jeszcze nie wszystko wróciło do normy
  http://www.interfax.ru/russia/394222

  O tym jak Kijów wzywa rezerwistów oraz o ich możliwościach w tej materii
  http://rbcdaily.ru/politics/562949992242692

  Na Bukowinie skazany pierwszy dezerter (ja bym dał mu medal!)
  http://rusvesna.su/news/1409518956

  Prezydent P. wyjaśnił warunki jakie muszą zaistnieć w Kijowie by zakończyć wojnę
  http://rbcdaily.ru/politics/562949992256300

  Już pisałem o Pani Senator z USA o polskobrzmiącym nazwisku Dianne Feinsten (Tata z Polski) . Jak ja zwał tak zwał, ale nawołuje do odejścia od sankcji i dialogu z Rosją!
  http://rusvesna.su/news/1409518540
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_01/Wplywowa-amerykanska-senator-kwestionuje-skutecznosc-sankcji-wobec-Rosji-9502/

  Inni mądrzy Amerykanie tez dobrze mówią!
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1409388275


  SANKCJE


  Alaska, Norwegia z rybami w tle
  http://www.interfax.ru/business/392712
  „Parmezan po partyzancku” czyli jak rynek FR sobie radzi
  http://www.gazeta.ru/business/2014/08/31/6195753.shtml

  W Rosji Euro skoczyło na 49 rubli!
  http://www.interfax.ru/business/394269
  Ale indeksy na giełdach Rosji pną się do góry…
  http://www.interfax.ru/business/394263

  Analizy i tłumaczenie analityków tego giełdowego zamieszania w Rosji
  http://www.regnum.ru/news/economy/1842039.html

  ROCZNICA DZISIEJSZA


  Zachód nie chce pamiętać o „prowokacji gliwickiej”
  http://svpressa.ru/politic/article/96873/
 • Nowa mapa "Kota"
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/27412/27412_original.jpg
 • @brusek 11:02:05
  Putin; "samoobrona chroni ludność cywilna przed atakami i ostrzałem ze stronu "gwardii narodowej";
  http://lifenews.ru/news/139464

  Siły noworosyjskie przejmuja sprzęt prokijowski porzucony z powodu braku paliwa;
  http://lifenews.ru/news/139467
 • ???
  "międzynarodowa opinia publiczna już nie pamięta tragicznych skutków 2WŚ."

  Przede wszystkim Polacy nie pamiętają, robiąc laskę amerykanom, angolom i szwabom, i wypinając się na ruskich.

  Polski rząd 2RP prowadził politykę konfrontacji z wszystkimi sąsiadami. Niemcami, Rosją i Czechami (zaolzie).

  Nic dziwnego, że sąsiedzi nas pospołu zjedli, a nasz kochany rząd kazał ludowi bronić ojczyzny do ostatniej kropli krwi, sam udając sią na z góry upatrzone pozycje w angolii. Potem zorganizwał nam Powstanie Warszawskie, nie wspominając o powojennym darciu kotów z Rosją, czym się przysłużył do ruskich represji nad AKowcami.

  A Polacy zapomnieli, z którym z okupantów zawarli sojusz.

  Przypominam, w trakcie wojny zawarliśmy sojusz z ZSRR, nie z Hitlerem!!!!!

  Gdyby nie ten sojusz, to już by nas nie było.

  ZSRR dał nam prawo walki u swojego boku na równorzędnych prawach, nie to co angole, którzy się nami tylko wyługiwali, a potem kazali zapłacić za sprzęt, który zniszczyliśmy w ich obronie.

  Wstyd mi za tych, którzy obrażają pamięć poległych "Sowietów" na naszej ziemi.

  I o tym wszystkim Polacy zapomnieli. To, że osadzeni przez obce służby rezydenci przystali do Niemiec i USraela, jest zrozumiałe. Ale że większość Polaków hołubi Niemców, i zwierzęco i bezrozumnie nienawidzi Rosjan, to jest jakiś narodowy amok, który doprowadzi nas do zguby.
 • @szczurobronny 11:01:12 @ po-Smoleńskie oszołomy
  według
  http://svpressa.ru/politic/article/96836/

  Sergiej Szojgu, minister obrony FR, lata tutką !!!!! TU-154 !!!!!
  ----------------------------------------------------------------------------
  a nasi naganiacze zachodnich producentów wciskają nam, jaka to głupota i niebezpieczeństwo.

  Przy okazji, z artykułu wynika, że akcja zamknięcia przelotu nad Polską dla Szojgu były skoordynowana z Ukrainą, która równocześnie też odmówiła prawa przelotu.

  Nasz nieRząd w Wawie jest w tajnym sojuszu z kijowską juntą, i ma z nią doskonałe powiązania na poziomie operacyjnym.

  Pytanie tylko, czy to są powiązania poziome, czy z pośrednictwem CIA.
 • @interesariusz z PL 11:25:22
  Tak ku pamięci przypominam że za walkę u boku Anglii, Francji i USA zapłaciliśmy złotem oraz twardą walutą. Nie pamietam kiedy, może mnie ktoś poprawi ale ostatnią transzą chyba ok 30 mln USD zapłaciła Polska na przełomie lat 80 i 90-tych...
 • Tak było. I już nie wróci...
  Pod radziecką (nienawidzę w języku polskim słowa: "sowiecką") "okupacją" Polska była taka:
  https://www.youtube.com/watch?v=_eGNLf3KUUQ

  Teraz jest zażydzonym i zidiociałym społeczeństwem "murzynów" Jew-Ropy. :(
 • @interesariusz z PL 11:27:40
  Tu 154 jest BARDZO BEZPIECZNYM, sprawdzonym samolotem, a na dodatek jest najszybszym samolotem pasażerskim od kiedy uziemiono Concorda...
  :)
 • @Forged 11:32:06
  a teraz plac defilad zabudowują, już więcej nie będzie nam potrzebny.
 • @Forged 11:32:06
  Podobnie jak ja - bo jest to CZYSTY ANGLICYZM!!!!!

  Dostaję SZAŁU jak ktoś tak mówi!

  Po Polsku są "rady", radzenie", "radziecki"...

  Prosze poszperać w pismach z XVII i następnych lat ile tam jest o "sprawach radzieckich" - czyli o radach różnych sołectw, miasteczek itd...
 • @vortex 11:25:25
  Filmik przedstawiający pobojowisko pod Nowoswitłowką, na końcu przegląd dokumentów zabitych członków freikorps "Ajdar" (uwaga zdjęcia drastyczne!);
  https://www.youtube.com/watch?v=2QeAU9EnNZ4
 • @brusek 11:37:04
  Rosyjski ochotnik z Magnitogorska o swoich walkach po stronie samoobrony;
  http://magnitogorsk.rusplt.ru/index/Zhitel_MAgnitigirska_kotori_poehal_voevat_na_Ugo_Vostok-12261.html
 • @Forged 11:32:06
  sympatyczne dziołchy tam defilują, nie to co dzisiejsze celebrytki.
 • @brusek 11:37:04
  Pod Mariupolem miano zestrzelić Su 25 i dwa Mi 8;
  http://russian.rt.com/article/47966#ixzz3C3RlWQqQ
  Na razie brak potwierdzenia z innych źródeł...
 • @brusek 11:37:04
  w mojej wypowiedzi to słowo było w cudzysłowie.
 • Przygotowania do wojny totalnej Polska Rosja były prowadzone już od wielu lat.
  Wojny po której Polski już nie będzie, co jasne. I ma jej nie być co było od dawna zamierzone.
  Warto by może tak po kolei i spokojnie cofać się o kolejne lata do tyłu i pod kątem takich przygotowań różne dziwne i wtedy niezrozumiałe sprawy sprawy, które się w Polsce działy, i różne dziwne zachowania polityków.
  Choćby to że jakiś wysoki polski generał jeszcze ok. 10 lat temu wyraził opinię że Polsce w przewidywalnej perspektywie nic nie zagraża. Jak się zdaje taki było wtedy powszechne myślenie w sztabie generalnym i poza, nikt wtedy nie zaprotestował choć to była bzdura oczywista. Ale był to doskonały pretekst do likwidacji polskiej armii i polskiej zbrojeniówki.
  Ale już kilka lat później (po tej wypowiedzi) ruszyła w sieci gigantyczna propaganda przeciw ruskim, jakoby robiona przez płomiennych patriotów z rodowodem solidarnościowym. A ja wam z całą odpowiedzialnością mówię, tego nie robią ludzie z rodowodem solidarnościowym, a dokładniej ci ci tam są z takim rodowodem to jest jakaś mała grupka wyrodków i zdrajców, absolutnie niereprezentatywna. Siedziałem z tymi ludźmi przez wiele miesięcy, było czasu dużo to się dużo dyskutowało. Oczywiście tych radzieckich/ruskich to myśmy raczej nie lubili, ale w wypowiedziach internowanych nie było tej zajadłej obsesyjnej nienawiści do Rosjan która od przynajmniej 5 lat króluje na polskich portalach. Po prostu tego nie było, może poza jakimś jednym czy drugim klientem który był przez kolegów uważany ... za zwykłego świra, i jakoś tolerowany. I ten w sumie dość spokojny stosunek do ZSRR/Rosji był MIMO że tutaj stały ich dywizje o że trzymali nas za twarz. Ale tak trzymali że jakoś jednak dało się żyć, bo dało się, przecież nie było masowego terroru, rozstrzeliwań, nic z tych rzeczy. Wręcz kwitły kabarety robiące kpiny z komuny, nieraz kwitły trochę po cichu gdzieś po klubach studenckich, ale były. Więc jaki to był terror? Już od czasów Gierka ta komuna była dość luzacka, i myślę że ruscy nieraz się na to wkurzali, ale ... jakoś chyba uważali że z Polakami to oni już sobie za bardzo nie poradzą, że to kłopot dla nich ( i później ewidentnie byli zadowoleni że mogą wyjść z Polski, mieli po kłopocie). Że czasem kogoś na 48 zamknęli za jawne próby rozwalenia komuny? Już nie róbmy żartów, straszny terror ruski 48 godzin w pace.
  Ten straszny dziki ruski terror jest produktem całkiem świeżym, jest wytworem obecnej propagandy wojennej, jest stworzony sztucznie na potrzeby tej wojny po której Polski ma nie być. I jest to adresowane do młodego pokolenia, które ma być mięsem armatnim, i które nie pamięta jak było naprawdę. Nawet w latach 44-56 ten terror nie był aż taki straszny jak na standardy wtedy dzikiej bardzo stalinowskiej bolszewii. Jakoś nam się udało, przecież 20-30 tysięcy ludzi zamordowanych to było nic za Stalina, gdy Rosjan wtedy mordowali milionami, Rosjanie byli pierwszymi ofiarami. A jednak robione są histeryczne wysiłki aby rozdąć ten terror, gdy ci sami ... o zbrodniach niemieckich czy banderowskich zapominają. Także jakieś mityczne nieustanne zbrodnie caratu podczas rozbiorów, oczywisty wymysł. Jedyna wielka zbrodnia to była rzeź Pragi. I tyle przez ponad sto lat. Polacy żyli całkiem dobrze i bezpiecznie za cara i dlatego powstania robiły małe grupy (najwyżej 10% społeczeństwa), reszta miała to nosie, i dlatego powstania z definicji musiały być przegrane. Ale jak zajdziecie na ONET to zraz traficie 10 komentarzy o strasznym terrorze rosyjskim pod rozbiorami i o strasznym losie gnębionych i mordowanych masowo Polaków. Ciekawe że ci komentatorzy nigdy nie wspominają o tym jak byli Polacy traktowani przez Niemców na G. Śląsku. A byli dużo gorzej traktowani niż pod zaborem rosyjskim.
 • @mania przepraszania 11:46:14
  Skąd oni mają ten złom?
  Tam już nie powiini mieć ani jednego SU24 i 25, może mają ze 2 szt Mi8?
 • Udostępniajcie ten film .Polacy zapomnieli jak wygląda wojna do której nas pchają.
  https://www.youtube.com/watch?v=xaZ4f9nnCec
 • @interesariusz z PL 11:45:03
  "sympatyczne dziołchy tam defilują, nie to co dzisiejsze celebrytki."

  Ano sympatyczne.
  [szydera ON] Ale one oczywiście zostały siłą i szantażem zmuszone do tej defilady.
  Ich uśmiechy są jeszcze bardziej plastykowe, niż grymas na mordzie jakiejś idiotki w mak-donaldzie w USraelu...
  [szydera OFF]
  Jadę na grzyby. Za kilka godzin wracam tu.
 • @brusek 11:49:18
  Na pewno nie wszystko co było podawne jak trafione od razu musiało być zniszczone...
 • @brusek 11:37:04
  Podobnie jak ja - bo jest to CZYSTY ANGLICYZM!!!!!

  Rusycyzm Brusku , rusycyzm :))
 • @Hutnik 11:52:07
  Z całym szacunkiem dla Trójki - takie bzdury Kuba S. gada że coś okropnego!

  http://www.polskieradio.pl/9/302/Artykul/1218702,Czy-swiat-jest-w-stanie-powstrzymac-Putina

  https://www.facebook.com/Trojka.PolskieRadio
 • @TomS 12:13:22
  Sorry ,a le już kilku językoznawców potwredziło że nie rusycyzm...
  Ja się nie upieram, wierzę językoznawcom!
  :)
 • @brusek 12:20:28
  dobra kto tak twierdzi podaj źródełka...
  Ja uznaję że to rusycyzm bo jak nazywa sie Mumia Ewrpejska po rosyjsku??
 • @fretka 12:32:22
  Mieszkanka Nowoswitłowki o "wyzwolicielach" z Kijowa;
  https://www.youtube.com/watch?v=7PS_-KahL_w
 • Zakulisowe spektakle Zachodu.
  Pozdrawiam.
  http://youtu.be/07Kr628aS2U
 • @szczurobronny 12:11:52
  to było oczywiste przy okazjii wpędzania w pułapkje malezyjskiego Boeinga.

  Prokurenci w Kijowie i Warszawie maja zlecenie wciagnac Roisje do wojny na wszystkich frontach.

  Truposz finansowy i gospodarczy , jakim jest Zachód, dla dalszego trwania , potrzebuje nowych terenów do rabunkowej eksploatacji surowcowej. Takim terenem jawi mu sie Syberia. No, ale warunkiem jest zainstalowanie prokurentów Zachodu w Moskwie.

  Mozna to osiągnąć w drodze destabilizacji Federacji Rosyjskiej , jej rozpadu np. poprzez inicjowanie separatyzmów i wojen lokalnych.

  I tak własnie sie dzieje.
 • @szczurobronny 12:45:50
  Czyli jak od wielu tygodni podejrzewałem - wojsko ukropskie korzysta z informacji prasowych - czyli tych map. więc co chwile wpada w kotły!
 • @Cyanide and Happiness 12:42:16
  Siły Noworosji przekazały stronie kijowskiej 330 jeńców, 75 rannych i ciała 35 zabitych;
  http://rusvesna.su/news/1409566176
  http://lifenews.ru/news/139486
 • Film demaskujący taktykę kłamstw mediów podlegających kijowskiej juncie
  https://www.youtube.com/watch?v=4nppYo-fVJU
 • Salonowa prawica- Pierwszy Głos Rozsądku
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rafal-a-ziemkiewicz-w-interesie-polski-jest-by-ta-wojna-trwala-jak-najdluzej/nd007

  Rafał Ziemkiewicz o wojnie na Ukrainie. Ciekawa ocena, jak przeczytacie to zagłosujcie pod artykułem w sondzie.
 • @szczurobronny 12:45:50
  Dlaczego siły Noworosji nie atakują Mariupola? Otóż źródła rosyjskie donosza że w oblężonym mieście ma znajdować się 5 lub 6 wysokich oficerów NATO. Być może kutry ostrzelane wczoraj przez samoobronę miały "po cichu" ich ewakuować?
  http://itar-tass.com/mezhdunarodnaya-panorama/1413035
  http://russian.rt.com/article/47981
 • @brusek 12:49:04
  Nie to HARRY PUTIN!
  http://vinsh.fr/wp-content/uploads/2013/07/meme-putin-harry-potter.jpg
 • @mania przepraszania 12:56:35
  Ziemkiewicz jest dla mnie przecietnym pisarzem SF i fatalnym ultraprawicowym publicystą, ale wyjatkowo się zgadzam!
 • @szczurobronny 12:45:50
  Co by nie mówić,to ukropska mapka"ewoluuje" w kierunku zachodu i trochę południa.Czyli banderowcy wycofują się na "z góry upatrzone pozycje" w celu wyrównania i skrócenia linii frontu.:)))
 • @adalbert05 13:02:29
  Protestuję! Na mapce są 3 okręciki, a 2 juz zatonęły :))))
 • @mania przepraszania 13:06:24
  Pytałem o to w dniu wczorajszym,zapytam jeszcze raz dzisiaj.Czy ktoś wie dlaczego kotły na militarymaps są oznaczone na zielono?Pzdr.
 • @brusek 13:01:11
  Ciąg dalszy w sprawie sytuacji pood Mariupolem;
  http://rusvesna.su/news/1409569466

  Tymczasem w Winnicy żołnierze z 9 Baonu Obrony Terytorialnej; "my tam nie wrócimy (na Donbas) , bo nie mamy czym walczyć"...
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=83d5_GuwX6I
 • @brusek 11:37:04
  No akurat to nie jest anglicyzm, tylko rusycyzm. Po rosyjsku jest "sowiet", "sowietskij". Po ukraińsku jest "rada", "radjańskij". Po polsku "rada", "radziecki", a po angielsku "board", "boardish?" :)

  U nas w Polsce tak się zrobiło, że wrogowie komuny używali przedwojennego rusycyzmu "sowiecki" - pejoratywnego niby, a fani komuny pisali "radziecki" - że to wspaniałe itd.

  Ja mam problem, bo jestem wrogiem komuny, ale nie cierpię innych wrogów komuny. Co robić Panie premierze? Jak mówić? "Boardish"? Union of Boardish Socialistic Republics? :)
 • @fretka 13:18:30
  Potwierdzono zajęcie lotniska w Ługańsku, do niewoli miało dostać się kilkunastu spadochroniarzy ukraińskich.
  W Doniecku natomiast trwają ciągle walki z dobrze ufortyfikowanymi niedobitkami sił prokijowskich;
  http://rusvesna.su/news/1409567993
 • @adalbert05 13:09:42
  Prawdopodobnie sa to tymczasowe, zmieniające się granice - np. jak widać wg mapy ukropy atakuja mocno na Wołnowache i wront był na zółto a teraz chyba "nasi" się cofaja i jest to cofniecie zaznaczone na zielono - to moja i nie wiem czy uprawniona opinia
 • @brusek 13:01:11
  Byłbym sceptyczny.
  Samo stwierdzenie: "ta wojna powinna trwać jak najdłużej" jest stwierdzeniem podpadającym pod paragrafy o nawoływaniu do zbrodni wojennych i zbrodni przeciwjko ludzkości.
  Szkoda, że nie znalazł się nikt, kto napisałby, że w interesie Polski jest uznanie Noworosji i udzielenie jej jak najdalej idącej pomocy. To jasne jak konstrukcja cepa - pewne tarcia pomiędzy Rosją i Noworosją są widoczne dla obserwatorów (vide sprawa referendum). Tracimy niepowtarzalną okazję uformowania, przy naszym udziale, przyjaznego państwa Rosjan i rosyjskojęzycznych Ukraińców, państwa o nowoczesnej strukturze, państwa, które w widoczny sposób mogłoby oddziaływać na Rosję Putina.
  A co byłoby, gdyby Noworosja "poprosiła" Rosję o zwrot Krymu?
 • @mania przepraszania 13:22:10
  Lotniskowiec ługański zatopiony!
  WSPANIALE!
 • Film o odmóżdżonych żołnierzach kijowskiej junty i pojmowaniu przez nich wojny na Ukrainie
  https://www.youtube.com/watch?v=oAOf79Pkevg
 • @fretka 13:18:30
  Tym razem Kijów potwierdza odwrót spod Ługańska, "ewakuowano" lotnisko i wieś Heorhijewka;
  http://www.pravda.com.ua/news/2014/09/1/7036388/?attempt=1

  Podobno Niemcy miały podesłać "pomoc humanitarną" juncie w postaci kamizelek kuloodpornych i hełmów. Pies na zdjęciu chyba do pilnowania, żeby transport "nie rozszedł się" po drodze?
  http://don-news.tk/postavka-bronezhiletov-iz-germanii-na-ukrainu-otlozhena-pishut-smi/
 • @szczurobronny 12:45:50
  Nie żebym się czepiał, ale ta Twoja druga mapka ma legendę w języku ukraińskim, nie rosyjskim. Oni teraz robią co mogą, by "zniknąć" wszelkie ślady rosyjskiego na Ukrainie, mimo że się nie da - ukraiński to coś jak norweski, język nieskodyfikowany, bez jakiegokolwiek zaplecza specjalistycznych słowników. Coś tam wymyślali własne nierosyjskie słowa przez ostatnie naście lat, ale nikt ich nie zna. Inteligencja techniczna Ukrainy mówi po rosyjsku, bo po jakiemu miałaby mówić...
 • @messere 13:27:26
  Bo to jest gwara kresowa, mieszanka różnych języków...
 • @brusek 13:24:24
  Ale czemu wszystkie kotły są też zielone>Może to jakieś zawieszenie broni,czy pertraktacje o poddaniu się?
 • @Alojzy81 13:24:37
  zGADZAM SIĘ ALE Z DRUGIEJ STRONY NIE ŻĄDAJMY WSZYSTKIEGO NA RAZ!

  CIeszmy się że puścili w świat wieśc taką że banderyzm Polsce zagraza!
 • @brusek 13:31:11
  W takim razie cieszmy się chociaż z takiego ochłapka - ciekawe, kto z prasy "głównego nurtu" przedrukuje to stwierdzenie o wrogim Polsce banderyźmie panującym w Kijowie.
 • @mania przepraszania 13:29:04
  Ano tak, jedyne miejsce gdzie mówi się w czystym ukraińskim to pewnie wydział filologii ukraińskiej na uniwersytecie lwowskim (czy też lvivskim, jak mu teraz tam). We Lvivie faktycznie rosyjskiego się nie usłyszy. Ale w Kijowie... już tak. A tymczasem z tego co wiem od znajomych, to wszystkie rosyjskojęzyczne plakaty, obwieszczenia, tabliczki - są usuwane od czasów postmajdanowskich.
 • @adalbert05 13:30:34
  Rano na zielono były z tych kotłów "korytarze" z kotła nad rozyjską granica do Roski z kotła na zachodzie na ukrainę. Widac że ukry nie dotrzymują porozumienia o wstrzymaniu ognia i atakują!
 • @messere 13:36:35
  Bo to jest kolejna odsłona "ekspansji hałyczyńskiej", pierwsze było "oczyszczenie" Wołynia i Podola by stworzyć sobie mocny fundament, a teraz mamy typowy obraz podboju następnych terenów, czyli marsz w kierunku centrum i wschodu...
 • @szczurobronny 13:32:08
  płacą im bugsami
 • @interesariusz z PL 11:25:22
  Przeczytalem i uwazam ze kolega przeholowal i to zdrowo: mowienie ze przed 2 Wojna swiatowa uprawiano zla polityke:
  Polski rząd 2RP prowadził politykę konfrontacji z wszystkimi sąsiadami. Niemcami, Rosją i Czechami (zaolzie).a przedtem mowienie:
  Przede wszystkim Polacy nie pamiętają, robiąc laskę amerykanom, angolom i szwabom,- to co z tymi Niemcami mamy sie przyjaznic czy nie?Czy moze chodzi o jednego sasiada?.No ale potem to juz poszlo jak z Kibla:
  ZSRR dał nam prawo walki u swojego boku !!! -CO TO JEST!!?Czy kolega zapomnial o 17 wrzesnia jak nam ten" sojusznik"wbil noz razem z Hitlerem!!!w plecy! a Katyn a Powstanie Warszawskie (czy zasadne czy nie)to jednak Sowieci skazali tych ludzi na smierc nie udzielajac im pomocy z politycznych wzgledow(jakie to Slowianskie)-przytaczam dalej
  nie to co angole, którzy się nami tylko wyługiwali, a potem kazali zapłacić za sprzęt, który zniszczyliśmy w ich obronie. No przeciez Sowieci zabrali nam pol Polski To jest bezinteresowna pomoc!!?
  Moj Dziadek byl 5 lat w niemieckiej niewoli jak wrocil byl 5 lat w wiezieniu sowieckim bo popieral Mikolajczyka nie bede juz nawet mowil ze Niemiecka niewole porownal do wakacji...NIE pozwole zeby ktos relatywizowal zbrodnie sowieckie przy czym klade tu nacisk na sowieckie nie na ROSJAN ktorzy nie maja z tym wiele wspolnego i ktorych CALKOWICIE popieram w konflikcie z banderowcami i tez uwazam ze nasz nierzad i lzemedia klamia w tej sprawie i nie reprezentuja Polskiej Racji stanu i interesow ale nikt mi nie wmowi ze za komuny bylo super a sowieci to nasi bracia malowani(pfuj)Pozdrawiam
 • @bipaw 13:56:06
  lepiej nie czytaj, skoro nie rozumiesz języka polskiego.

  We wrześniu 1939r ZSRR był wrogiem Polski, i tylko durny, hardy polski rząd mógł robić dobrą minę do swojej gry.

  Pisanie o tym, że 17 to "sojusznik" na nas napadł jest dowodem jakiejś przypadłości na tle nerwowym. ZSRR, nasz wróg, po prostu wykorzystał okazję, twarzą w twarz, a nie z tyłu. To polskie rządowe matoły chciały walczyć na dwa fronty licząc na angolską mannę z nieba.

  Oczwiście, ów polski rząd na tę mannę nie czekał, tylko wiał w bezpieczne miejsce.
 • Dowód na imperialistyczne zapędy Rosji
  http://socioecohistory.files.wordpress.com/2014/04/russia_wants_war_look_how_closely_they_put_country_to_our_military_bases.jpg

  Trudno z tym polemizować.
 • AdNovum
  Jak mniemam, część wstępu odnośnie dwóch pań, zaczerpnąłeś od ks. T. Isakowicz-Zaleskiego, z wypowiedzi publikowanej m.inn. tu?
  http://www.prawy.pl/felieton/6830-czy-maria-stepan-i-anne-applebaum-pragna-wojny-polsko-rosyjskiej

  Ja o tym "przejęzyczeniu" p. Stiepan w ramach g(ł)ównego wydania wiadomości tv"p" pisałem http://adnovum.neon24.pl/post/112348,ukraina-wojna-domowa-28-08-2014r#comment_1007707 godzina 19:59:04, czyli jakieś 20min post factum.

  Konkludując, rzecz miała miejsce 28.08.2014 czyli 4 dni temu a nie jak piszesz wczoraj.

  Dlatego dzisiaj *4,51 :))))

  pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 14:08:49
  Zgadzam sie ale te polemiki kto komu kiedy wbił nóż w plecy to może później albo przed północą?
  :)

  Może o Mapie Gomberga podyskutujecie Szanowni?
  :)

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Mapa_Gomberga
  duża skala dopisac www. bigmapblog.com/maps/map03/XKZHybqjBDKVtgdt.jpg

  A może Wam podesłać aktualna mapę "samostijnej" po Kraków i Rzeszów?
 • @xes23 14:21:34
  Ależ się czepiacie!!!!!!!!!!!!!!!!
  :(
 • @fretka 14:28:30
  Kto ten złom uprzątnie?
  A może jak kiedyś pisał Janusz Przymanowski:
  "Zaprosili mnie do tartaku. Dyrektor pokazał cały zakład, było bardzo gościnnie, tylko nie wiedziałem dlaczego. Przecież z przemysłem drzewnym nie mam nic do czynienie. Ale na koniec wyjaśniło się. "Panie pisarzu - zwracają się do mnie - nie mógłby nam Pan po znajomości jakiegoś pancerza z T-34 załatwić? Mieliśmy taki jeden, cięliśmy na kawałki i robiliśmy z niego noże do strugania drewna. Właśnie nam się skończył, zamówiliśmy stal narzędziową, ale do niczego się nie nadaje, gnie się i szybko tępi, a nam przestój grozi. Załatwi Pan?"
 • @bipaw 13:56:06
  Wiesz myślę tak samo. Należy głośno mówić o różnicy pomiędzy Rosją a ZSRR. Wielu ludzi nie widzi różnicy a ta różnica ewidentnie istnieje. Możliwe , że winę za taki stan rzeczy ponoszą również sami Rosjanie chętnie identyfikujący się z imperium sowieckim . Rosja jest teraz silnym, dobrze rządzonym państwem , które wbrew niektórym nieprzyjaznym opiniom przejęło bardzo wiele z tradycji europejskiej nie rezygnując jednocześnie ze swego narodowego dziedzictwa. To że nie ulegli mirażom "demokracji" w stylu europejskim czy amerykańskim należy im zaliczyć na plus- co ona jest warta sami się boleśnie przekonaliśmy. Z tym państwem łączą nas , wynikające choćby z położenia geograficznego , silne więzi ekonomiczne. Dlatego co najmniej niezrozumiałe jest uporczywe szukanie guza przez naszych polityków i zaognianie konfliktów zamiast zacieśniania naturalnych więzów. Czy jest to głupota czy sabotaż niech rozpatrzy kiedyś sąd. W obu jednak przypadkach jest to powód do dożywotniej dyskwalifikacji takich ludzi jako polityków.
 • @szczurobronny 14:01:38
  "jeśli nie chcecie przepuszczać samolotu z ministrem Szojgu przez wasze terytorium - to znaczy że Motorola idzie do was "

  To nie jest groźba tylko obietnica.
  Oby jak najszybciej! Przywitam tego Bohatera chlebem i solą (Striełkow podobno nie pije wódki).

  Wielki Igorze - przybywaj, wyzwól Polaków z jewrejskich kajdan!


  .
 • @fretka 14:28:30
  Przecież to jest parodia, jak USA i UE zaczną banderopitekom dosraczać sprzęt to za tydzień siły noworosyjskie będa jeździc na abramsach i leopardach :)))
 • @xes23 14:21:34
  :)))))))

  Gwoli wyjaśnienia nie czytałem tego tematu u Ks. T. Isakowicza-Zaleskiego i też nie jest moim źródłem wiedzy polskojęzyczna TVP.

  Informację tą mam z innego źródła, a więc z datowaniem może być problem.

  Ale i tak tego nie poprawię:)))))

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 15:02:14
  Ukraina: Powstańcy chwalą polskich najemników
  ------------------------------------------------------------------


  Nie po tej stronie co trzeba te skurwysyny (ścierwo banderowskie) stoją.
 • @bipaw 13:56:06
  - bipaw, ja się czepię tego co napisałeś, może mniej stawiania tez a więcej rozważań,wystarczy że każdorazowo władza stawia nam tezy i nakazuje kupować w ciemno
  Katyń ??? za chwilę będzie kolejny „Katyń” strona która wywoła konflikt będzie pacyfikowała przecież nie chłopów i robotników tylko elity, już można policzyć ile ważnych osób na Ukrainie zeszło z tego świata od Saszki po izraelskiego polityka w randze doradcy Netanjahu który nie wiadomo dlaczego tam się znalazł.
  Każda wojna ma swój Katyń mniejszy czy większy natomiast badania historyków wracają do punktu wyjścia jeśli chodzi o Katyń czyli do porozumienia rozpalaczy tej wojny - syjonistów i Niemców oraz ich sprawstwa w ludobójstwie katyńskim.
  Rosjanie są tu na końcu kolejki winnych Katynia skoro nawet w Izraelu jest gorąca dyskusja na temat udziału ich narodu w takich brzydkich sprawach jak Katyń czy Wielki Głód na Ukrainie. Historii nie rozpatruje się nigdy zero-jedynkowo a poza tym nie sprowadza się do uproszczenia pt. walka narodów – otóż nie narodów - GRUP INTERESÓW a tak się składa że jedną z tych grup reprezentuje estabishment utożsamiany jednym narodem. 17- września nikt nam noża w plecy nie wbijał sami sobie po raz n-ty wbiliśmy ostrze w ślepia nie widząc co sobą reprezentuje władza sanacyjna, potem nastąpiły tylko normalne koleje zdarzeń jak w przypadku wojny światowej, jedni zajęli to drudzy inne [ Zaolzie] natomiast władza zdążyła zabezpieczyć swoje mienie i zwiać.
  Patriotycznie uniesionym osobom polecam zapoznanie się ze statusem obecnej granicy na Odrze i Nysie który jest mniej więcej taki jak status prawny Ukrainy jako bytu państwowego, ponadto dlaczego wokół Polski trzymane są na półsprzęgle neofaszystowskie ,antypolskie ugrupowania w Estonii, Łotwie i na Litwie, ślepy widzi że jest to okrążanie Polski na wypadek gdyby Słowianom odwidziała się demokracja. Cały czas wisi sprawa kiedy i jak zachód urwie Polsce Pomorze i Śląsk bo że urwie [ bo już w latach 80-tych planował] to pewniak. Katyń, 17 września a tym bardziej Powstanie warszawskie zostawmy może w sferze badań historyków o ile zachód udostępni archiwa [ zobaczymy jak świnia niebo] a zejdźmy na ziemię.
  Ku pa mięci – władza to nie jest przyjaciel narodu, dobrze jeśli ma poczucie obowiązku wymuszone lub dobrowolne, fatalnie kiedy jest zdeklarowanym wrogiem a niestety znów w Polsce jest.
  Na marginesie WTF ? „ Strelkov specified the casualties from each of them, saying that Polish private military company ASBS (Analizy Systemowe Bartlomiej Sienkiewicz) Othago lost 139 mercenaries, American Greystone Ltd, a subsidiary of Vehicle Services Company LLC belonging to Blackwater/XE/Academi, lost 40 fighters, while Academi itself lost 125 personnel. „
 • Waszyngtoński konsensus.
  01 września 2014, 11:06 Aleksander Tieliszew


  .
  Senatorzy-republikanie i demokraci planują otworzyć Ukrainie dostęp do rynku broni USA po oświadczeniach Putina na temat « państwowości » Noworosji


  John Makkejn, Robert Menendez i inni wpływowi kongresmeni z republikańskiej i demokratycznej partii USA zgłosili dzisiaj, że Kongres może rozpatrzyć prawo, które pozwoli USA dostarczyć broń strzelecką i technikę bojową na Ukrainę w charakterze pomocy do walki z separatystami. Te oświadczenia są odpowiedzią Washingtona na niedzielne wezwanie Władimir Putina do szybkiego rozpoczęcia pertraktacji o « państwowości » Noworossii.
  Występując nocą w programie State of the Union na kanale CNN, senator-demokrata Menendez, przewodniczący Komisji stosunków miedzynarodowych, opowiedział o swojej podróży na Ukrainę, gdzie rozpatruje przyczyny konfliktu między Moskwą a Kijowem. Amerykański prawodawca dotychczas znajduje się w Kijowie, w programie brał udział za pomocą telemostu.
  Menendez zaczął od oświadczenia na temat tego, że « sytuacja dzisiaj stała się przełomowa — tysiące rosyjskich żołnierzy znajdują się tu (na terytoria Ukrainy.), razem z czołgami, systemami ognia salwami, ciężką artylerią, i oni są bezpośrednio zaangażowani w tym, co mogę jednoznacznie nazwać wtargnięciem ». Według niego, rozwój sytuacji osiągnął ten punkt, z tego powodu, że sankcje przyjęte przez Zachód wobec Rosji, i pomocy dla Ukrainy były niewystarczające.
  « Wydaje mi się,że Putin dobrze uświadomił sobie, czym jest Zachód, i zrozumiał, że najsurowsze sankcje i pomoc bronią Ukrainie, które byłyby niezbędne do obrony tego kraju, nie idą od zachodnich krajów. My trzeba pokazać, co on w tym myli się. Powinniśmy rozpatrzyć możliwość wprowadzenia sektorowych sankcji, niezależnie od tego, czy to jest ich celem - usługi finansowe, wojskowa lub sektor energetyczny "- powiedział senator. — finansowe serwisy, wojskowo-przemysłowy kompleks albo energetyczny sektor », — wyróżnił senator.
  Sankcje ,jak chwilę później przyznał amerykański senator, to nie podstawowa broń USA w walce z Rosją — on wyraża duże nadzieje na najbliższe spotkanie na szczycie NATO, które dojdzie do skutku w tym tygodniu, w czwartek i piątek. Na corocznej naradzie krajów Północnoatlantyckiego paktu Stany Zjednoczone jak liczy Menendez, wysuną projekt o dostawach broni i ciężkiej techniki dla Ukrainy i spróbują zapewnić sobie poparcie innych krajów i organizacji.
  « Myślę, że podobny dokument (o dostawach broni dla Kijowa) już leży na stole Obamy i oczekuje na podpisy. Dlaczego? Spojrzyjmy na bieżącą sytuację. W ostatnich miesiącach Rosja narusza międzynarodowy porządek, w który ją zaprosiliśmy po zakończeniu zimnej wojny i przedsięwzięliśmy niewiarygodne wysiłki dlatego, żeby Rosja i inne kraje rozumiały, że konflikty nie można rozwiązywać za pomocą za pomocą najazdów, podbojów i zaborów.. Wszystko to Moskwa naruszyła. Dlatego sytuacja niepokoi nas z punktu widzenia problemów globalnych międzynarodowych stosunków. Jeśli Rosja nie zapłacić słono za swoją inwazję na Ukrainie, co wtedy powiemy w odpowiedź na pretensje Chin na Morzu Południowochińskim? Jak zareagujemy na chęć zdobycia broni jądrowej przez Iran, co powinniśmy robić z Koreą Północną i na całym Półwyspie Koreańskim "- wyjaśnia swoje stanowisko, senator.
  Gadał jeszcze sporo ale nie mam czasu tłumaczyć dalej a to amerykańskie pierdolamento osłabia i uszy mnie bolą jak go słucham zatem poczytajcie tu
  http://rusplt.ru/world/vashingtonskiy-konsensus-12448.html

  http://rusplt.ru/netcat_files/79/127/640x420/RobertMenendez_main_640.jpg
  Pozdrawiam.
 • @brusek 14:24:08
  tak, ta byłaby bardziej intersująca,

  a na mapie Gomberga widać, że Tybet był z góry przehandlowany,
  a USA miała panować na oceanach.
 • @TomS 14:40:17
  nie ma "naszych" polityków,
  nawet głupcy nie mogliby zachowywać się tak debilnie,
  wszystko to są rezydenci obcych wywiadów.
 • @szczurobronny 15:02:14
  Tu jest link na "Colonela" plus skopiowałem dokładnie te fragment źródłowy

  http://colonelcassad.livejournal.com/1753677.html

  С наемниками сталкивались - в боях за Кожевню в июле дрались с поляками. Те воевали профессионально (наши потеряли в тех боях более 10 человек и 2 танка - 1 сломался, 1 сожгли), но очень осторожно, ввиду чего упускали выгодные возможности. В целом их оценивают как противников довольно высоко, в отличие от обычных солдат хунты, которые плотного огневого боя как правило долго не выдерживают и при сильном нажиме как правило бегут
 • @interesariusz z PL 14:08:49
  Bede czytal co mi sie podoba i zaden mis kolabor mi tego nie zabroni bo taka jest roznica miedzy dzisiaj a komuna i ciesze sie z tego!!! Co do Polskiego to jak mam to rozumiec?:
  We wrześniu 1939r ZSRR był wrogiem Polski, i tylko durny, hardy polski rząd mógł robić dobrą minę do swojej gry-co znaczy ze rzad Polski we wrzesniu 1939 roku robil dobra mine o co tu chodzi? i jak to sie okazuje? .Nie podobal ci sie rzad z przed wojny nie podoba ci sie rzad teraz to olsnij nas jaki rzad ci sie podobal(historia nowozytna) a jesli nie ma takiego to proponuje emigracje. a swoja droga trzeba byc albo bardzo odwaznym albo bardzo glupim (stawiam na to drugie) zeby w 75 rocznice wybuchu 2 wojny swiatowej napisac na Forum Polakow:
  ZSRR, nasz wróg, po prostu wykorzystał okazję, twarzą w twarz, a nie z tyłu. To polskie rządowe matoły chciały walczyć na dwa fronty licząc na angolską mannę z nieba.-17 wrzesnia nie z tylu???
  i co to jest angolska manna ?tu Polski sie klania!!?
  Jeszcze Pozdrawiam
 • @brusek 15:30:01
  jak ktoś jest na tych ruskich forach, to niech zaapeluje o fotki dokumentów owych poslkich bojców.
 • @Cyanide and Happiness 15:16:00
  Podgrzewają atmosferkę.

  Pozdrawiam.
 • @bipaw 15:30:13
  w stosunku do naszych zajadłych wrogów używam przezwisk - angole, amerykańce.
 • @interesariusz z PL 15:18:56
  Jest "tylko" jedna mała, maleńka sprawa...
  DATA kiedy ta mapa powstała!

  A powstała jak Niemcy nie byli w odwrocie i nikt przy zdrowych zmysłach nie myslał o ich klęsce!!!

  A "zgrabną" mapke "samostijnej" mam gdzieś w przepastnych zbiorach, jak odnajdę to podeślę...
  :)
 • @AdNovum 15:36:21
  to podgrzewanie atmosfery może skończyć się Armagedonem.

  Jeśli świat nie zjednoczy się przeciwko tego rodzaju typkom, to jak za komuny mawiano, "zaopatrzmy się w białe prześcieradła i nimi przykryci zwolna pełzajmy w kierunku cmentarzy."
 • @AdNovum 15:36:21
  Noworosja stawia warunki pczątkowe przed przystapieniem do negocjacji;
  -pełna amnestia
  -szczególny status języka rosyjskiego
  -zakończenia operacji wojskowych ukraińskich służb bezpieczeństwa w południowo-wschodniej Ukrainie

  http://lifenews.ru/news/139507
 • @szuwarek14 15:13:44
  No kolego jezeli dla ciebie Katyn ,Wrzesien1939 i Powstanie warzawskie to sa TEZY to o czym my mamy rozmawiac!!!!Ja myslalem ze ta sa FAKTY!!! i to dokonane a pisanie takich bzdur jak:
  Rosjanie są tu na końcu kolejki winnych Katynia - smierdzi zdrada a reszte teorii spisku i mataczenia pomine .Co do ASBS "othago"to czekam na dowody i jesli beda to chetnie zobacze Sienkiewicza w pudle.Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 15:40:16
  Świat już się jednoczy....dlatego u nich taka panika.
  A jeśli to się zakończy Armagedonem do czego lichwiarze świadomie dążą, to nie będzie winą tych co się jednoczą przeciwko takiej polityce, tylko tych co go chcą wywołać.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 15:36:21
  http://youtu.be/CUPH5il-Cf0
 • @AdNovum 15:48:43
  Wodzu z całym szacunkiem, ale kto sie jednoczy? Wystarczy spojrzec na te puste zlemingozywane łby śliniące sie do witryn w galeriach handlowych. Jedyne co te tałatajstwo może zjednoczyć to wpólna kolejka na jakiś towar w "superhiper" promocji...
 • @AdNovum 15:48:43
  czy wyjaśniło się już, czemu te turbiny są takie małe

  http://www.rg.ru/i/gallery/960b018b/3_596744ad.jpg
 • @mania przepraszania 15:42:15
  I jeszcze to, o czym się nie mówi, a co jest warunkiem podstawowym:

  http://wolnemedia.net/obrazki/ukraina-noworosja-1.jpg

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 15:55:29
  A co mają lemingi do powiedzenia?
  Ich nikt o zdanie nie będzie się pytał, bo razem wszyscy byśmy na dnie przepaści pod ich kierunkiem wylądowali.

  Pozdrawiam.
 • @bipaw 13:56:06
  "Powstanie Warszawskie (czy zasadne czy nie)to jednak Sowieci skazali tych ludzi na smierc nie udzielajac im pomocy z politycznych wzgledow(jakie to Slowianskie)" - Cytat (błędów nie poprawiałem)

  Odnośnie tematu powstania spotkałem się z ciekawymi danymi, początkowo nie uwierzyłem i musiałem sprawdzić.
  1. w walkach o Monte Casino zginęło około 4200 Polaków.
  2. Wojsko Polskie podczas a udzielania pomocy powstańcom straciło 3600 ludzi. W walcząc razem z powstańcami, podczas forsowania Wisły i podczas odwrotu. Wróciło kilkunastu ludzi, bo była to akcja samobójcza.
  Kto nie wierzy niech przeczyta :
  Piotr Rozwadowski - Warszawa 1944 - 1545
  Zbigniew Wawer - Monte Cassino 1944
  Obydwie książki ukazały się w cyklu Historyczne Bitwy
 • @interesariusz z PL 15:56:39
  Nic się nie wyjaśniło i się nie wyjaśni, bo o to zadbają ci, którzy śledztwo prowadzą.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 15:58:56
  Skopiowałem link by było łatwiej
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=h5lUBeY7DeU
 • @bipaw 15:43:14
  -”to czekam na dowody i jesli beda to chetnie zobacze Sienkiewicza w pudle „
  -ty nie czekaj, ty szukaj tak jak inni dążący do obiektywnej oceny sytuacji, tych którzy wyłącznie czekali na rozkazy i dawanie im „prawdy” świeżo spreparowanej właśnie staramy się tu rozliczyć, zmień przyzwyczajenia
 • UWAGA na V kolumnę
  Pragnę zwrócić Waszą uwagę na dwa żydłackie blogi funkcjonujące w przestrzeni polskiego intertnetu.

  Pierwszy z nich to "Obserwator Poliyczny" - jawna chazarska komórka, z cenzurą jakiej nie powstydziliby się ludzie z ulicy Mysiej w Warszawie przed 1989 rokiem.

  Drugie miejsce to: Gajówka Maruchy.
  Tu miałem pewne obiekcje czy to siedlisko zła na pewno śmierdzi mi pełnoprawnym czosnkiem.
  Ale oceńcie sami:

  Dziś rano napisałem komentarz pod tym artykułem:
  http://marucha.wordpress.com/2014/09/01/11-ton-polskiego-zlota-zatrzymala-wielka-brytania-ale-gdzie-sie-podziala-reszta-lista-podejrzanych-jest-dluga/
  Ten komentarz:
  http://oi61.tinypic.com/1z4y5v7.jpg

  Jak widzicie napisałem go o godzinie 08:15 dziś rano. Do tej pory wisi tam jako "oczekujący na moderację".
  W między czasie multum innych komentarzy u Żydłaka Maruchy się ukazało.
  Mam jeszcze jeden screen z dzisiejszej próby zamieszczenia komentarza w maruchowej "betlejemce".
  Jak będzie trzeba - pójdą screeny w ruch.

  Tak więc moi drodzy - ostrożnie na tych dwóch blogach - są one tzw. kontrolowaną opozycją, prowadzoną przez wysoko kwalifikowanych "oficerów".
 • @szczurobronny 15:49:21
  uderz w stol nozyce sie odezwa, kto tu trolluje i co to znaczy? jak nie masz czegos madrego do napisania to sie nie wtracaj miedz wodke a zakaske, Prosil cie ktos o glos nie masz nic do powiedzenia to podkul ogon i sluchaj coinni mowia."Daj se siana " -rolnik sie ku...a znalazl
 • @AdNovum 16:02:56
  https://www.youtube.com/watch?v=3nzXggKQ_Hw

  Również pozdrawiam :)
 • @fretka 16:08:02
  http://vinsh.fr/wp-content/uploads/2013/07/meme-putin-harry-potter.jpg
 • @Kaktus 24 16:03:35
  kochani, to się znów rozmywa na "długie Polaków rozmowy".
  Też mógłbym napisac - bo moja rodzina walczyła w Warszawie - że to była STRASZLIWA ZBRODNIA jednego idioty z ambicjami króry podjał decyzje bo drugi sie na odprawe spóźnił - a idiota wiedział że Londyn nie dał zgody na powstanie. Mozna napisac o Berlingowcach którzy walczyli ramie w ramie z powstańcami na barykadach Czerniakowa i o tym ilu ich zgineło. Mozna napisac o kolejnej samobójczej decyzji dowództwa powstania gdy odrzucili po 2 tygodniach walk i gdy było wiadomo że jest klęska - propozycje by przerwać ogień by stolice opuściła ludnośc cywilna!

  Dajmy sobie spokój....
 • @Forged 16:08:21
  A na ukojenie nerwów "piekny góralski taniec";
  https://www.youtube.com/watch?v=RDnlPZTBH5s
 • @Forged 14:52:09
  Nie wiem co myślą inni, ale moim zdaniem z barenem się na łby pozamieniałeś i kompromitujesz to miejsce.
 • @mania przepraszania 15:06:41
  Osobiście nie mam nic przeciwko, aby powstańcy unowocześnili swój park maszyn, ale -jak mówili nawet u nas- nowego sprzętu dać im nie można, bo nie potrafią z niego korzystać. Wniosek? Musielibyśmy dać im sprzęt łącznie z obsługami :)
 • @Forged 15:10:49
  A szkoda. Skoro są tacy dobrzy, mogliby pomóc :(
 • @Forged 16:08:21
  Ja bym raczej V Kolumny w innych mediach szukał, takie jest moje subiektywne odczucie.

  Pozdrawiam.
 • @Kaktus 24 16:03:35
  Wojsko Polskie podczas a udzielania pomocy powstańcom straciło 3600 ludzi. W walcząc razem z powstańcami, podczas forsowania Wisły i podczas odwrotu. Wróciło kilkunastu ludzi, bo była to akcja samobójcza- i chwala im za to .ale piszesz wojsko Polskie to
  co Maja do tego Sowieci!!? i co ma do powstania Warszawskiego bitwa pod Monte Casino,wiesz juz lepiej robic bledy jak pisac takie banialuki na poziomie 10-latka
 • @Forged 16:08:21
  Kochany! "gajowego"czasem czytam i cytuje choć politycznie to zupełnie nie moja bajka...

  Co do Obserwatora to ostro protestuję - "stamtad" trafiłem tutaj i czasem a nawet codziennie tam bywam...

  Może cos blizej wyjasnisz o co ci chodzi z Obserwatorem?
 • @kkkkk 16:17:55
  Bohaterski "wyczyn" głównodowodzacego wojskami ukraińskimi które znalazły sie w "kotłach". Wg prokijowskich mediów "Generał Rusłan Homczak wyrwał sie z okrążenia wraz z grupą podwładnych":
  http://gordonua.com/news/war/ZHurnalist-Butusov-General-leytenant-Homchak-vyrvalsya-iz-ilovayskogo-kotla-39093.html
  Pieknie brzmi, ale prawda jest brutalna. "Pan" generał zwiał pozostawiając podległe sobie oddziały na pastwę losu...
 • @szuwarek14 15:13:44
  Rozumując w ten sposób za komory gazowe w Oświęcimiu też odpowiadają Żydzi . Nie popadaj kolego w demagogię . Za zbrodnie na polskich oficerach (Katyń był tylko jednym z miejsc kaźni) odpowiada socjalistyczna władza radziecka i tylko ona. Na takiej samej zasadzie jak również ta władza odpowiada np. za miliony ofiar głodu na Ukrainie i Powołżu. Zarówno polski jak rosyjski czy ukraiński naród był ofiarą tego zbrodniczego systemu. Po prostu każdy socjalizm jest zbrodniczy , jak widzimy na przykładzie obecnej sytuacji w Donbasie, niemiłościwie nam panujący europejski socjalizm biurokratyczny również.
 • @szczurobronny 16:17:05
  aaa nie wiedzialem ze ze to twoja strona to ty uosabiasz siebie jako Forum Polakow w jednej osobie --ciekawy przypadek no i prosze Jest HIT sensacyjna wiadomosc TO ZYDZI zabili Polskich oficerow w Katyniu!!? czy cie Bog opuscil?i co to jest ?szyfr?:
  Więcej do ciebie pisze więc EOT z mej strony.
 • @TomS 16:27:10
  Cytuję:

  "Rozumując w ten sposób za komory gazowe w Oświęcimiu też odpowiadają Żydzi"

  Jak byś bardzo głęboko przemyślał to w istocie mądre zdanie, to dalsze Twoje wnioski były by o 180 stopni inne.

  Proszę przemyśleć to jeszcze raz i sięgnąć do lektur, ale raczej nie tych serwowanych przez polskie Ministerstwo Oświaty.

  Pozdrawiam.
 • @bipaw 16:30:54
  http://www.rp.pl/artykul/931726.html?print=tak&p=0

  Pozdrawiam.
 • @bipaw 16:30:54
  Panowie i Panie może zajmijmy się wojną na Ukrainie, a prywatne utarczki zostawmy "za dzwiami"?
 • @brusek 16:23:18
  o do Obserwatora to ostro protestuję - "stamtad" trafiłem tutaj i czasem a nawet codziennie tam bywam...

  Może cos blizej wyjasnisz o co ci chodzi z Obserwatorem?
  ----------------------------------------------------------------------------

  "Obserwator", jak szechterówka, dopuszcza opozycyjne teksty/komentarze dopóki on nie uderzają z syjonizm. Jeśli tylko spróbujesz tam w komentarzu użyć nazwiska (nawet polskiego nicka jak: Michnik/Szechter) od razu taki wpis jest "gwiazdkowany".
  Obserwator tłumaczy się tym, że boi się "seryjnego samobójcy".
  Cóż. A takim przypadku ADNOVUM już dawno powinien był wąchać kwiatki od spodu.
  Oberwator Polityczny i jego szczujący do wojny z Rosją publicysta "Krakauer" jebią (przepraszam za wulgaryzm, ale jak mówiłem wcześniej, nie idę na polit-poprawne kompromisy) czosnkiem, że przechodzi ten smród nawet przez łącza interentowe.
  P.S. Jestem strasznie wyczulony na smród czosnku. Jestem wręcz "detektor czosnków".
 • @TomS 16:27:10
  Wreszcie ktos normalny zaczynalem juz myslec ze jestem na Forum emerytowanych Ubekow ktorzy nic innego nie robia jat tylko wychwalanie tych pieknych(na szczesie zmierzchlych) czasow kiedy Diadia Stalin trzymal nas za morde i zaraz zaczna sie przechwalac kto kogo podkapowal.Pozdrawiam
 • @bipaw 16:39:34
  W ostatnich dniach do niewoli trafiło około 700 żołnierzy prokijowskich, z tego 80% to walczący pod Iłowajskiem;
  http://rusvesna.su/news/1409579654
 • @bipaw 16:39:34
  Ukraiński kuter patrolowy po wczorajszym ostrzale;
  http://censor.net.ua/video_news/300585/gospogranslujba_pokazala_kater_morskoyi_ohrany_kotoryyi_byl_obstrelyan_rossiyiskimi_terroristami_v_more
 • @mania przepraszania 16:45:21
  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ruban-katastrofa-680-zolnierzy-w-niewoli-u-separatystow,nId,1493455#iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=90257&iwa_block=newsOfTheDay

  Pozdrawiam:)
 • @Forged 16:38:13
  Mógłby Pan podać choć jeden link do tekstu "Krakauera", w którym szczuje on do wojny z Rosją.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:48:57
  Ruban zawsze mądrze mówi, szkoda go dla tych "człekopodobnych" z Kijowa...
 • @AdNovum 16:35:33
  Ale to wszystko Prawda choc nie rozumiem autora np:
  Z daleka od tematu wolą trzymać się Ukraińcy. Głupio bowiem się przyznać, że w momencie załamania się państwa polskiego ukraińscy nacjonaliści rzucili się do gardła przegranym Polakom.
  Glupio sie przyznac banderowcom? po co te klamstwa!!przeciesz oni jawnie o tym mowili jak ktos pisze takie bzdury to zaczynam podchodzic do tekst z rezerwa,reszta sie zgadza to ze niektore mniejszosci narodowe szczegolnie skrajnie lewicowe pomagaly Armii czerwonej-jasnem ale co to ma sie do sowieckich zbrodni na Polakach?.
  Mimo wszystko dziekuje za merytoryczna dyskusje a nie opluwanie.Pozdrawiam
 • @bipaw 16:53:17
  Ja nie zamieściłem tego linku w tym, celu aby wszystko z niego przyjmować w "ciemno" ale po to aby wyciągać właściwe wnioski oddzielając ziarno od plew.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 16:48:33
  Niewiele z niego zostało.

  Pozdrawiam.
 • Siergiej Głazjew -Najszczersze wystąpienie Głazjewa. Zaczęła się interwencja.
  « w czyich interesach rozwija się wojna w Europie rękami ukraiński nazistów? »
  Ukraiński naziści już dawno transformowali ukraiński państwo w nazistowskie, posiadające wszystkie znaki faszyzmu, znanymi w literaturze naukowej.

  http://youtu.be/PhxVVp6u4ns
 • @bipaw 16:30:54
  No, daliście sobie po "razowi", więc ogłaszam przerwę na wiadomości!!!!

  G O N G!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ukry się gryzą i wymyślają - np że Rosja "prywatnie" groziła kijowianom atomówką!!!
  http://ria.ru/world/20140901/1022319406.html

  Dalej ten Pan Geletej od "obrony" mówi że nie chce zmian w Sztabie - czyli dra koty?
  http://ria.ru/world/20140901/1022318257.html

  A to jest odpowiedź na Poroszenkowe opowieści że zrobi jakiś "miszung kadrowy" w wojsku!
  http://rusvesna.su/news/1409577674

  No bo faktem jest że przyczyna niepowodzenia są dowódcy - "patologiczni idioci" - do tego faszyści i banderowcy
  http://novorus.info/news/vlast/27365-prichiny-porazheniya-v-donbasse-silami-ato-rukovodyat-patologicheskie-idioty.html

  Pierwszy dzień w szkole... ("Pociski oddaliśmy do muzeum")
  http://politikus.ru/articles/28508-deti-voyny-prishli-k-svoim-razbitym-shkolam.html

  Według danych ukraińskiego PKP - zniszczonych jest 160 obiektów kolejowych w rejonach Donieckim, Południowym...
  Mówimy o mostach, wiaduktach itd...
  http://ria.ru/world/20140901/1022319200.html

  Patrzcie jakie piękne "cuś" dostał nasz bohater Semenczenko od Jajceniuka!
  http://rusvesna.su/news/1409577461

  Już 700 ukrów w niewoli - wiekszość spod Iłowajska - to dane za kilka ostatnich dni!
  http://rusvesna.su/news/1409579654

  O Iłowajsku - film
  http://politikus.ru/video/28505-opolchency-otbili-ilovaysk-u-ukrainskoy-armii.html

  N-ty stopień zasilania! Czyli zimy jeszcze niet a noce już po ciemku!
  http://rusvesna.su/news/1409579144

  "Lwowskie matki" nic nie załatwiły w administracji - teraz tylko samozwaniec Poroszenko może się ulitować
  http://rusvesna.su/news/1409578764

  Wciąż o tym że "Mariupol będzie nasz"...
  http://novorus.info/news/events/27366-shtab-armii-novorossii-mariupol-budet-vzyat.html

  Na to bym nie wpadł, by dłużników za długi wysyłać na front!!!!!!!!
  http://politikus.ru/events/28502-lvovskie-kommunalschiki-prosyat-otpravlyat-dolzhnikov-v-zonu-voennyh-deystviy.html


  Film o elitarnym oddziale Armii Noworosji - specjalnej grupie szybkiego reagowania!
  http://politikus.ru/events/28501-gbr-elitnoe-podrazdelenie-novorossii.html

  Noworosja daje warunki pod jakimi może, ewentualnie zostanie w składzie kraju obecnie nazywanego Ukrainą
  http://politikus.ru/events/28500-novorossiya-nazvala-usloviya-pri-kotoryh-mozhet-ostatsya-v-sostave-ukrainy.html

  O Tusku lekko złośliwie jak na Panie Redaktor przystało!
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_01/Tusk-dar-Polski-dla-Europy-i-swiata-4190/


  naszym i trochę "moim" śladem idzie Głos Rosji. Stworzyli zakładkę na temat MH17
  http://polish.ruvr.ru/MH17/
 • @AdNovum 16:52:11
  Ciekawy artykuł o czołgach zniszczonych pod Ługańskiem;
  http://etoonda.livejournal.com/617241.htm
  Co ciekawe jest tam sławetne zdjęcie "ruskiego tanka" o którym dyskutowaliśmy ostatnio i podpisane jako "Украинский Т-72БЗ"?
 • @Forged 16:38:13
  Masz chyba katar i cie zawodzi!
  :))))
 • @AdNovum 17:00:48
  Po co one tam płynęły? Wyżej wkleiłem link z "ruskich źródeł"mówiący o tym że w Mariupolu siedzi kilku oficerów NATo. Może chcieli ich ewakuować?
 • @AdNovum 16:52:11
  Mógłby Pan podać choć jeden link do tekstu "Krakauera", w którym szczuje on do wojny z Rosją.
  -------------------------------------------------

  Wszystkie tu:
  http://obserwatorpolityczny.pl/?cat=30

  Krakauer jest zbyt cwanym mossadczykiem, żeby szczuć jawnie prostymi słowami. Zwracałem już na to uwagę na xportal (z którym nie jest mi zbyt po drodze, ale szanuję za odwagę i Polskość).
  Krakauer teoretycznie popiera Rosję i jej Prezydenta, ale jednocześnie działając swoimi tekstami (proszę mi wybaczyć: z dupy) ukierunkowuje czytelników na nieuniknioną konfrontację zbrojną z WROGIEM (czyli z Rosją). Jest to jawne programowanie tych którzy się "wahają".
  POWTARZAM: Obserwator Polityczny to jewrejska komórka propagandowa.!
 • @mania przepraszania 17:04:25
  Bo to był ukraiński czołg i w Donbasie nie ma innych.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 17:02:56
  Cytuję:

  "Na to bym nie wpadł, by dłużników za długi wysyłać na front!!!!!!!!"

  Na tak pokręcony pomysł to chyba żaden normalny człowiek by nie wpadł:))))

  Pozdrawiam.
 • @brusek 17:02:56
  //Ukry się gryzą i wymyślają - np że Rosja "prywatnie" groziła kijowianom atomówką!!!//

  Z tego co ja pamiętam to "atomówkami" groziła niejakA BOTOX-LADY Tymoszenko (po dziadzi Kapitelman)...
 • @Forged 17:08:20
  OK!

  Pozdrawiam.
 • @Forged 17:08:20
  Nie będę zabieral głosu bo mi go szkoda...
 • @Forged 16:08:21
  swoją drogą, to ta twoja uwaga u maruchy nie wydaje mi się godna publikacji.
 • @AdNovum 17:15:57
  Kolejna fotka mająca przedstawiać naszego 'ulubieńca' banderfuhrera Semenczuka;
  http://storage1.censor.net.ua/images/f/c/8/3/fc83ce151dc5298959e1e34987eb5a77/640x480.jpg
 • @AdNovum 17:08:21
  A tu się z Wodzem do końca nie zgadzam,ale już o tym rozmawialiśmy.Pozdrawiam
 • @AdNovum 16:35:33
  Doskonałe - nie znałem tego opracowania choć autor powołuje się i cytuje znane mi rzeczy...

  Dzieki!
 • @adalbert05 17:19:04
  Wiedziałem że zaraz będzie "wiercenie dziur', a mapka już działa :))))
 • @AdNovum 16:32:47
  To może oświecisz mnie jeśli idzie o lektury. Nie bardzo rozumiem również zdania "dalsze Twoje wnioski były by o 180 stopni inne." Rozszerz to trochę
 • @TomS 16:27:10
  nie wycieraj sobie gęby socjalizmem,

  akurat powstańcy walczą o socjalizm (społeczną własność środków produkcji), i nie dostają pomocy z Rosji, bo Putin to też oligarcha.

  O ile za zbrodnię w Katyniu odpowiadają umocowani w radzieckiej władzy Żydzi, to za głód na Ukrainie odpowiedzialnych jest znacznie więcej szatanów.

  Ten zbrodniczy system stworzył PRL, gdyby nie on, po 1945 roku żadnej Polski by już nie było.
 • @bipaw 16:30:54 EOT to u angolów
  ja po prostu od teraz Cię ignoruję. Pisz na Berdyczów.
 • @mania przepraszania 17:20:28
  Ja...tak tylko.Pozdrawiam.:)))
 • @brusek 17:19:28
  Wyparto banderopiteków z Weselej Hory miejscowości pomiedzy Ługańskiem i Sczastje;
  http://voenkor.info/ukronatsistov-vy-gnali-iz-veseloj-gory/
 • @interesariusz z PL 17:26:38
  Błąd. Właśnie poprzez dyskusję z nim okazałeś jego prawdziwe oblicze (maska spadła). Ty nie masz się czego wstydzić, a on się zdradził.
 • Panowie i Panie!
  Tutejsi publicyści i "czytacze".
  Ja nigdy, NIDGY nie idę na kompromisy.
  USraelska politpoprawność jest mi kompletnie obca.
  Wydawało mi się, że tu znalazłem pewien POLSKI kącik.
  Zaczynam mieć wątpliwości.
  Ja jestem DUMNYM Słowianinem Polakiem. Obce są mi jahwizmy.
  Zgadzam się w pełni z tym co propagował w polskim internecie Andrzej Szubert znany jako Opolczyk (opolczykpl.wordpress.com).
  Całe ZŁO i wszystkie kłótnie między nami na gruncie lokalnym jak i szerszym wynikają tylko i wyłącznie z tego, że mamy (nie- to Wy macie) głowy wypełnione żydowskimi jahwizmami, żydowskimi pustynnymi demonami. Dopóki Polacy ( i inne narody słowiańskie) nie wyrzekną się pustynnych nadjordańskich jahwizmów, dopóty NIE BĘDZIE POLSKI, tylko jahwistyczna, duchowo-żydowska, judeo-polonia. A parchy będą zacierać płetwy.
  A teraz możecie mnie zbanować.
 • @interesariusz z PL 17:25:25
  Za zbrodnie w Katyniu odpowiada ideologia i system.Katyń to walka klas.Zresztą zbrodnia w Katyniu to "pikuś",przy ofiarach różnych systemów czy ideologii od zarania dziejów.
 • @brusek 17:02:56
  po trzy linijki komentarza przy każdym odsyłaczu,
  w tej manierze nawiązujesz do tradycji GW, Onetu i Interii, które mamią nagłówkami do stron, których nie warto czytać.

  A tutaj trzeba bardzo się natrudzić, aby zrozumieć ruski.
 • @interesariusz z PL 17:26:38
  Ale ja nie jestem Angolem i moge nie rozumiec- chyba ze to grzech. Ignoruj mnie prosze bardzo co moze innego robic ignorant? zadnego donosu na Berdyczow nie napisze?Mis Kolabor sie znalazl !!!Swoja droga duzo do powiedzenia(sensownego)to ty nie miales!?Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 17:36:04
  https://www.youtube.com/watch?v=EGhGPe-9z4A

  No comments...
 • @adalbert05 17:34:37
  To, co wiemy o Katyniu ma tyle wspólnego z prawdą, jak codzienne oświadczenia dowództwa armii ukraińskiej. Przyjmujemy za pewnik, że zbrodni tej dokonali Sowieci, a to błąd. Proces w Norymberdze przypisał tę zbrodnię Niemcom i miał trybunał na to zarówno dowody, jak i świadków. Zna ktoś dokumenty tego procesu? Chętnie bym je porównał z "dowodami" na winę Sowietów. Czy ktoś zamierza dyskredytować ustalenia Norymbergi? Bajki w stylu, że Stalin miał kogoś tam w ręku proszę traktować jak te o ruskich czołgach w Noworosji.
 • @interesariusz z PL 17:25:25
  socjalizm (społeczną własność środków produkcji), ten facet nie zauwazyl jeszcze ze ekperyment wszyscy maja wszystko i zarazem nic sie nie udal i padl na pysk,mowi o Jakis szatanach o Polsce ktora by nie istniala bez zbrodniczego systemu!!? to jakies majaki do tego jest bardzo wulgarny!!Prosze zachowac ostroznosc!!.Pozdrawiam
 • @Forged 17:34:29
  http://niezalezna.pl/uploads/foto2014/50458-584021389343126.jpg
 • @bipaw 17:37:45
  Wybaczcie panowie ale na dzisiaj mam już dość tego forum.
  Może do jutra ktoś go uzdrowi.
 • @wała hierojam 17:44:42
  Zbrodni w Katyniu dokonali Rosjanie. Ktoś kto podważa czy relatywizuje winę Rosjan za Katyń, nie rózni się wiele od kłamców z którymi, jak mam nadzieję, ten blog walczy.
  Prawda zawsze zwycięży, każdy może to przeczytać na samej górze bloga...
 • @Kaktus 24 17:50:45
  Zlazł się chór pimadon i każda odstawia "arię" po swojemu...
 • @wała hierojam 17:44:42
  Co do Katynia nie będę dyskutował,co do czołgów rosyjskich w Noworosji nie ma problemu.Czołgów,nie armii rosyjskiej.Pozdrawiam.
 • @wała hierojam 17:44:42
  Proces w Norymberdze przypisal te zbrodnie Niemcom????To po co Putin sie przyznawal.Ale widze ze ty masz na to dowody!!!gdzie!!!przed chwila mowisz Niemcy potem szukasz dowodow ktorych nie widziales,Jakbym slyszal ukrainskie wiadomosci.Ty nawet nie wiesz gdzie lezy Norymberga o procesie nie wspominajac.Zenada
 • @interesariusz z PL 15:56:39
  To nie jest turbina. To coś to chyba 1 stopień sprężarki, a to w tle, to kierownica.
 • @wała hierojam 18:04:11
  A może by sie tak Ukrainą zająć?
 • @interesariusz z PL 17:36:04
  Ok, albo Tak toczno, tawariszcz inierał!
  Poniał aluzju!
  :)
  Jakies fluidy złe krażą czy co?
 • @interesariusz z PL 17:25:25
  Dlaczego miałbym nie uważać socjalizmu jako ideologię zbrodniczą? Ilość ofiar różnego typu reżimów socjalistycznych jest porażająca. Podlicz sobie łaskawco ofiary sowieckiego, chińskiego , koreańskiego , kambodżańskiego czy jakich tam chcesz komunizmów dodaj do tego ofiary niemieckiego nazizmu i innych faszyzmów a na deser jeszcze ofiary ubeckich kazamat we wszystkich tzw krajach socjalistycznych. Liczba tych ofiar jest porażająca.
  W tej chwili zaś widzimy na przykładzie właśnie sytuacji na Ukrainie do czego zmierza europejska wersja socjalizmu urzędniczo - biurokratycznego. Socjalizm zakłada przedmiotowość jednostki, jej podległość ogółowi reszta jest tylko konsekwencją takiego postawienia sprawy.
  "Jednostka! Co komu po niej?!
  Jednostki głosik cieńszy od pisku.
  Do kogo dojdzie? - ledwie do żony!
  I to, jeżeli pochyli się blisko."
  W.W. Majakowski - "Włodzimierz Ilicz Lenin"
 • @brusek 18:07:14
  Pozycje ukraińskie po ostrzale GRADami;
  https://www.youtube.com/watch?v=Nl_xFnNX2_c
 • @wała hierojam 18:04:11
  Panowie, nie za dużo tych wątków pobocznych?

  A tymczasem w TV"P" podali właśnie, że lotnisko w Ługańsku wzięte.

  Znalazłem też "polski" przedruk z BBC o "zagraniczniakach" walczących po obu stronach
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/bbc-na-ukrainie-walcza-obcokrajowcy-po-obu-stronach-kijow-stworzy-legie-cudzoziemska,463888.html
 • @bipaw 17:58:23
  moze nie wiesz ale to jest Polskie forum przynajmniej polskojezyczne.skoro tak lubisz Stalina ,Lenina i Putina to wypowiadaj sie na stronach .ua
  dla ciebie
  https://www.youtube.com/watch?v=AyJdeSslnys
  https://www.youtube.com/watch?v=A0iGqOLTQLU&index=1&list=PLF6196298074E6CDE
 • @wała hierojam 18:04:11
  wała herojam, mam tu coś dla delegatury IPN na forum:
  Wczoraj odsłonięto pomnik ich bohaterki "Pomnik gen. Elżbiety Zawackiej, legendarnej kurierki AK i jedynej kobiety "cichociemnej", został odsłonięty w niedzielę w Krakowie. "
  - biografia do wykucia na blachę przez delegaturę :
  http://www.klub-generalagrota.pl/kg/baza-wiedzy/biogramy-postaci-histo/531,gen-prof-dr-hab-Elzbieta-Zawacka-Zo.html
  - do poczytania dla nas:
  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=3&t=18762
 • @mania przepraszania 16:26:19
  Generał i grupa podwładnych to pewnie tyle ile może zabrać śmigłowiec ratunkowy. Wyrywanie się z okrążenia polega na wyprowadzeniu ludzi i sprzętu.

  ps, to miejsce robi się.... no mam nadzieję że ktoś się tym zajmie bo jak tak dalej pójdzie to będzie wstyd tu pisać. Czasami łyżka dziegciu starczy żeby całą beczkę miodu....
 • @xes23 18:10:01
  Radze szukać po moim nicku, już dawno o tym pisałem. Niestety, ale pewni ludzie sie zachowuja jakby byli w piaskownicy,; "moja łopatka, moje wiaderko!" etc.
  NIe mam potwierdzenia, ale podobno zajęto Łutugino, częśc oddziałów kijowskich uciekła, a część wybito.
  I jeszcze hit, podobno w Charkowie trwa częściowa ewakuacja urzędów...
 • @wała hierojam 17:44:42
  Człowieku poczytaj dokładnie. To ,że Sowieci próbowali tą zbrodnię przypisać Niemcom w trakcie procesu w Norymberdze to nie znaczy, że tak się stało . Sowiecki prokurator ostatecznie wycofał ten wniosek. Kilkadziesiąt lat później Borys Jelcyn przyznał , że była to zbrodnia "stalinowska" i nawet udostępnił polskim historykom część dokumentów z Łubianki. Poucz się trochę historii zanim zaczniesz wypisywać podobne głupoty .
 • @fretka 18:14:32
  Kolejny dzień Walzmana- Poroszenki;
  http://voicesevas.ru/img/d53d352606638d5438a40937bb3c1628.png
  A paluchów jakby mniej do obgryzania...
 • @mania przepraszania 18:15:07
  wow kształtuje się linia prosta Charków-Kiszyniów, obserwujemy
 • @wała hierojam 18:18:16
  Ludzie! Litości! Tu jest o wojnie na Ukrainie, co mają z nią wspólnego "cichociemni", Katyń czy cholera wie co!?
  Wodzu interweniuj bo szkoda naszych nerwów!
 • @wała hierojam 18:14:00
  AdNovum jest autorem, nie portalem czy forum.
  Portalem jest tu NEon24.pl, forum autorskie.
  Jeśli przeszukasz portal, pod kątem zbrodni katyńskiej, na pewno znajdziesz wpis jakiegoś autora.

  pozdrawiam
 • @wała hierojam 18:18:16
  dlatego często używa się zwrotu "historia pisana przez ..."
 • @fretka 18:14:32
  Bardzo dobre!
 • @xes23 18:22:05
  Jak chcesz jakieś rzeczowe informacje to szukaj po nickach,..
 • @mania przepraszania 18:22:05
  Nie interesuje cię prawda nt. zakłamanych stosunków polsko-rosyjskich, które są bardzo ważne w kontekście obecnych wydarzeń na Ukrainie?
 • @wała hierojam 18:26:39
  Napiszę tylko raz , 'AdNovum Ukraina- wojna domowa 01.09.2014r.". A co w tym temacie?
 • @bipaw 15:43:14
  Krótka pamięć, a co ten busik Mercedesa LCH28324 robił 11 maja 2014 roku w Krasnoarmiejsku koledzy w mundurkach (kamuflaż brytyjski DPM) chowają się z twarzami. może kogoś poznamy.
  Video https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BUtxJTsCnTI minuta 10:35 do 11:27
  cytat z innego portalu "W Krasnoarmijsku, po wczorajszej strzelaninie przed budynkiem Rady Miasta, sytuacja niezrozumiała. Zebrało się ok. 50 oburzonych mieszkańców. Na schodach leża kwiaty, wystawiono również zdjęcie jednej z ofiar.
  -Tu było cicho, spokojnie dopóki nie przybyli najemnicy Kołomojskiego – niemal wykrzykuje kobieta.-U nas w mieście wcześniej nie było żadnych uzbrojonych ludzi.

  Wczoraj, do centrum przybyli żołnierze w czarnych i zielonych mundurach z bronią automatyczną. Ich dowódca powiedział mieszkańcom, że przedstawiają batalion „Dnipro”, i przybyli w celu ochrony władz miejscowych.
  Wieczorem doszło do strzelaniny w wyniku której miały zginąć dwie osoby cywilne. Strzelać mieli przybyli żołnierze. Niektóre z samochodów, na których przyjechali były specjalnymi opancerzonymi maszynami służącymi do konwojowania pieniędzy – kolorystyka wskazywała, ze należały do Privat Banku. Właścicielem tego banku jest dniepropietrowski oligarcha, a obecnie również gubernator dniepropietrowski Ihor Kołomojski. Jednak wcześniej, kilka takich samochodów należących do Privat Banku zostało wykradzionych przez bojowników Donieckiej Republiki Ludowej.
  Po strzelaninie, bojownicy którzy zajęli Radę Miasta Krasnoarmijska, wyjechali z miasta. Wcześniej zapowiadali że biorą je pod stałą kontrolę.

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy oświadczyło, że w Krasnoarmijsku nie było żołnierzy batalionu „Dnipro”. Pojawia się więc pytanie, czy wczoraj w Krasnoarmijsku nie doszło do prowokacji – kim tak naprawdę byli przybyli żołnierze?

  W poniedziałek do Krasnoarmijska przybyła misja OBWE zorientować się w sytuacji - w jej składzie był Polak."
  A teraz moje pytanie.
  Jednym z samochodów, którymi przyjechali napastnicy był żółty Mercedes Sprinter, zarejestrowany w Polsce, o numerach rejestracyjnych LCH 28324. Pytanie brzmi: Jeśli to nie był Oddział Dnipro, to kto przyjechał tym Mercedesem? I jaki jest udział Polaków w tych wydarzeniach. "
  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 18:22:05
  nie zauważyłeś że kilka osób próbuje uciąć temat Katynia a kilka z uporem maniaka powtarza jak mantrę - niczym na Omlecie kiedy funkcjonariuszom brakuje argumentów
 • @TomS 18:07:23
  tu nie miejsce, aby dyskutować o socjalizmie,
  a do wojny na ukranie na pewno nie pchają europejskie urzędasy,
  tylko ci, co za sznurki pociągają.

  Proszę się gdzie indziej ośmieszać swoimi poglądami na temat socjalizmu.

  przestaję zabierać głos w dyskusjach nie na temat poruszany w notce.
 • @wała hierojam 18:24:22
  ps.
  możesz też sam założyć taki temat pisząc swój artykuł.
  Tutaj masz wszystko na temat pisania na neon24.pl jako autor
  http://admin1.neon24.pl/post/112295,komentatorze-zostan-blogerem

  innym też polecam

  pzdr
 • @szuwarek14 18:29:37
  "Mądrzy ludzie mówią, bo mają coś do powiedzenia, głupi, bo muszą coś powiedzieć." , tak powiedział Platon 2400 lat temu. jak widać maksyma aktualna do dzisiaj...
 • @wała hierojam 18:26:39
  Kochani interlokutorzy na razie ja odpadam od tej dyskusji. Cenie Was, ale ktos tu mąci i świadomie czy nie i robi za V-ta kolumne!

  Bez obrazy, ale tak o kazdym pomysle jak zobacze kolejną pyskówke!
  Na razie żegnam!
 • Oficerowie Nato w Mariupolu
  Okazuje się, że ci oficerowie to żołnierze jednostki zajmującej się wojną cybernetyczną z Rosją. Jest ich tam wg źródeł wywiadowczych 5-6
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&attempt=3&id=6488
 • @re1 18:29:26
  tak mam zdjęcie tego samochodu, podobno zginęło ponad 100 najemników od Sienkiewicza [ szukać w necie firmy Othago] ,podobno będą się mnożyły tragiczne wypadki samochodowe ze zmasakrowanymi zwłokami w Polsce
 • @brusek 18:07:14
  żadne flujdy, pragmatyka,
  nie tylko mi będzie to pomocne,
  dwu linijkowe streszczenie jako dodatek do chwytliwego hasełka.
  Przeciże chyba czytałeś te strony, które polecasz?
  A może się mylę ?
 • @xes23 18:33:40
  Informacja o wyparciu prokijowskich z Łutugina;
  http://korrespondent.net/ukraine/politics/3412976-vsled-za-luhanskym-aeroportom-sylovyky-sdaly-lutuhyno
 • @interesariusz z PL 15:56:39
  Nie są małe, to co leży z brzegu zdjęcia to wentylator czołowy: brak opływowego stożka - łopatki są oberwane co najmniej w 2/3 długości - wysokość mają około 40 cm - średnica wentylatora całego to 279 cm.
  Z tyłu to jest wirnik turbiny (nie widać tej części na zdjęciach całego nieuszkodzonego silnika) - ponadto dół wirnika jest zagnieciony i przechylony pod kątem.
  Pozdrawiam
 • @re1 18:29:26
  " I jaki jest udział Polaków w tych wydarzeniach. "

  Taki sam jak na majdanie.

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 18:38:04
  A może by tak "zaświecić" przykładem?
 • @TomS 18:35:05
  Pod Iłowajskiem okrążone jednostki prokijowskie bronią sie już tylko w rejonie Mospino, dochodzi także do walk pod Amwrosijewką gdzie zginął d-ca jednej z sotni freikorpsu 'Azov";
  http://lifenews.ru/news/139514
 • @mania przepraszania 18:47:30
  szybki podgląd wydarzeń :
  https://www.facebook.com/donetskrepub?fref=ts
  p.s. miłe że Serbowie pamiętają o Wołyniu...
 • @TomS 17:25:13
  Ano widzisz masz wiedzę tylko taką jaką oferowała Ci powszechna edukacja i stąd ten kłopot.

  Pozdrawiam.
 • @szuwarek14 18:55:14
  Dzięki, teraz nie będą stękać. Choć pewno za chwilę zapomną o linku i znowu bedzie awantura :))))
 • @szuwarek14 18:35:41
  Tja....,zmasakrowane w wypadku ze śladami "ostrzału",dajcie spokój z tymi bzdurami.
 • Wywiad z Aleksiejem Mozgowym
  Ma on nieco inne zdanie na temat rozmów z juntą niż Zacharczenko.
  W skrócie można dogadywać się z obywatelami Ukrainy ale nie z obecną władzą
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&attempt=3&id=6450
 • @AdNovum 18:56:57
  A tu dlaczego banderfuhrer Semenczenko "obnażył" swe oblicze, order od Jaceniuka;
  http://rusvesna.su/news/1409587351
 • @AdNovum 18:56:57
  Uchyliłeś się od mojego pytania.
  Jeśli chodzi zaś o moją wiedzę to sądzę, że jest ona jednak dużo szersza niż to co oferuje tzw powszechna edukacja.
  Tak . Nigdy nie byłem skromny . :)
 • @mania przepraszania 18:58:27
  Mam nieodparte wrażenie,że niektórzy na tym forum absolutnie celowo wypisują różne androny,by zniechęcić tych "normalnych" do czytania i wypowiadania się na tym forum.
 • 2 śmigłowce Mi-8 zniszczone nad Mariupolem
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/506478171684749312

  Pytanie czy to kolejne dwa czy powtarzają wcześniejszą informację
 • @TomS 19:11:58
  Chwila humoru...
  https://pp.vk.me/c616325/v616325125/1f647/EetvyhUNilY.jpg
  "Rosjanie zrobia "majdan" tylko wtedy kiedy Putin nie bedzie chciał byc ponownie prezydentem"...
 • @mania przepraszania 19:19:35
  :)))))))))))))))

  Pozdrawiam.

  Ps.

  A w jakich okolicznościach Polacy zrobią majdan?
 • @TomS 19:19:27
  Pisałem już wcześniej, podawali jeszcze że trafili podobno jakiegoś Su (Su 27?)...
 • @TomS 19:11:58
  To jeśli już wyszło na jaw, że masz rozległą wiedzę, to nie powinno być dla Ciebie tajemnicą, że tak rewolucję w Rosji jak i nazizm niemiecki finansowało dokładnie to samo źródło.

  Pytanie wzt. jest takie:

  W jakim celu to robiono?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:25:58
  Pisłąe już wcześniej, my takich "tradycji" nie mamy. U nas trzeba ogłosic insurekcję, kosy na sztorc i na Wiejską.
  I ciąć "świnskie ryje" krótko tuż przy korycie : ))))

  Pozdrawiam
 • @adalbert05 19:13:30
  Chyba prawidłowa hipoteza?

  Przecież ci ze służb muszą za coś tą swoją pensję brać?

  A że są profesjonalistami to tu różne sztuczki robią.

  Pozdrawiam.
 • Kijowska junta , zresztą jak cała syjonistyczna propaganda, zwłaszcza amerykańska prze na Unię Europejską ,
  by ta ogłosiła komunikat o agresji Rosji na Ukrainę, który wpisał by się w już od dawna i z góry przygotowaną przez Amerykanów ustawę „ O przeciwdziałaniu agresji Rosji”. W czwartek Poroszenko oznajmił publicznie o wprowadzeniu wojsk rosyjskich na Ukrainę. NATO twierdzi, iż na Ukrainie działa ponad tysiąc rosyjskich żołnierzy. Sztab powstańców w Donbasie zaprzeczył tym informacjom. Premier DNR Alexander Zakharchenko wyjaśnił, że wśród powstańców jest wielu rosyjskich ochotników. Obserwatorzy OBWE nie potwierdzają żadnego ruchu wojsk z Rosji na Ukrainę.

  Dzisiaj rano attache prasowy przedstawicielstwa Unii Europejskiej w Kijowie Dawid Stulik na swojej stronie internetowej napisał : „ dzisiaj zaczęła się rosyjska agresja na ukraińskie terytorium” . Informację tę bardzo szybko podjęły i rozpowszechniły media kijowskiej junty.

  Tymczasem przedstawicielstwo UE w Kijowie odcięły się od tej wypowiedzi informując, iż jest ona osobistym zdaniem Stulika i nie odzwierciedla oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej.


  http://3rm.info/50479-kiev-shokirovan-otkazom-es-priznat-vtorzhenie-rossii-na-ukrainu.html
 • @AdNovum 19:32:09
  Kolejna miejscowość opuszczona (czyżby ucieczka?) przez armię kijowską, tym razem jest to Kurachowe na zachód od Doniecka;
  http://rusvesna.su/news/1409591309
 • @szuwarek14 18:14:03
  Przecież to była agentka Gestapo, wiadomo o tym od dawna. Pzdr!
 • @szczurobronny 19:34:05
  100/100 ;)))
 • @mania przepraszania 19:19:35
  Ale żeście się dzisiaj ,,podrapali"... I po co?
  Mało brakowało żebyście się na solówkę umówili w celu nakładzenia sobie po gębach z tym, że wasza wola ale góry strony jest taki myk, że sobie prywatną wiadomość można wysłać zamiast okładać się publicznie.

  Pax ojcowie, pax bo się nie da tego czytać, a na dodatek odchodzi ochota od komentowania żeby się nie dostać między dwóch zacietrzewionych adwersarzy.
 • @AdNovum 19:29:20
  Tak oczywiście , ale to jest tylko jeszcze jeden argument za tezą o zbrodniczym charakterze wszelkich socjalizmów. Wszak nie przypadkiem ci mędrcy wybrali takie narzędzia by osiągnąć swoje cele. :)
 • @detektywmjarzynski 19:32:30
  Oni teraz ostro pracują nad pretekstem do uzasadnienia swojej interwencji, szczególnie, że reżym rozsypał się i sam nie da rady usunąć problemu.

  Zobaczymy co wymyślą?

  Pozdrawiam.
 • @Forged 17:34:29 daj spokój, chłopie! to bardzo przykry widok, gdy kłócą się mężczyźni
  od kłócenia się są baby. Chłop ma obowiązek zachować zimną krew, wykazać się rozumem i podejmować właściwe decyzje.
  Wydawałeś mi się niezwykle sympatycznym facetem - konkretnym, rzeczowym, mądrym. Jak sobie, mężczyźni wyobrażacie? że baby za was będą kraj nasz wyzwalać od parchów a wy zniewieścieli będziecie brać się za łby???
  Nasz kraj składa się z różnych ludzi i przewagi oszołomów. Nie możemy zostawić naszego kraju na pastwę oszołomstwa, więc musimy nauczyć się ze sobą komunikować. Istnieje pojęcie wolności emocjonalnej, to znaczy nie należy brać do siebie wszystkiego osobiście, lecz traktować temat jako sprawę odrębną od własnej osoby.
  Właściwie chciałam napisać: chłopaki, tak fajnie jest czytać Wasze wpisy, tak fajnie czuć Waszą współpracę, Waszą jedność. Wręcz błogo się na sercu robiło widząc, że mądrzy ludzie potrafią ze sobą rozmawiać i trzymać się jednej linii.
  A tu takie kwiatki! Jeżeli nie Wy się miedzy sobą dogadacie, no to kto się dogada? Nasi wrogowie trzymają się razem choć też przecież w większości nie są jednomyślni.
  Dlaczego Wy nie możecie wyżej stawiać współpracy między Wami, ponad własne emocje?
  Ech, żal...
 • @Gregoson 19:37:40
  Ja oni czym innym nie marzę, ale co po niektórzy normalnie jak dzieci...
  Ps. Filmik przedstawiający kuter patrolowy Ukrainy po wczorajszym ostrzale w okolicach Mariupola;
  https://www.youtube.com/watch?v=qbr1pQzNzmo
  Ktos wczoraj napisał że jakby Putin zasponsorował Noworosji mały okręt podwodny to zniszczono by flotę Ukrainy...
 • @TomS 19:38:00
  No nareszcie coś konstruktywnego.

  A teraz mam kolejne dwa pytania:

  Jakiego pochodzenia było to źródło finansujące wszelkie .....izmy?

  I od kiedy ono to robi?

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 19:34:05
  :D :D
  ej, Mistrzuniu! Podobnie jak w przypadku drastycznych filmów trzeba by uprzedzać o czymś takim. :D:D
  Monitora nie mogę doczyścić.

  p.s.
  Poszło dalej. Nich kumple też sobie zaparskają komputery. :D
 • @szuwarek14 18:55:14
  DO WSZYSTKICH CO NARZEKAJA NA BRAKI TŁUMACZEŃ! SZUWAREK14 WKLEIŁ LINK DO SKRÓTU WAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ PO POLSKU;
  https://www.facebook.com/donetskrepub?fref=ts
  WIELKIE MU ZA TO DZIĘKI!
 • @AdNovum 19:25:58
  Nie zrobią(My)!!

  "My już są amerykany..." Mieliśmy dostatecznie dużo okazji w ostatnich czterech latach i NIC się nie stało( jak w tej durnej przyśpiewce dla kretynów...)

  Zostaliśmy,jako społeczeństwo wykastrowani.....

  Smutne to

  Pozdrawiam
 • @AdNovum 19:32:09
  Z tym ich "profesjonalizmem" to lekka przesada. Oni korzystają z materiałów im dostarczonych na biurko. Oni je tylko firmują swoim za splugawionym nickiem, kryjąc swoje prawdziwe nazwisko jak przystało na "speców" od specroboty. Mają też wśród swoich dyżurnych komentatorów na tym blogu swojego lidera. Co do brania przez nich pieniędzy za rozbijanie tego bloga w pełni się zgadzam z AdNovum .
 • @nana 19:41:29
  Ale my jesteśmy Polacy droga Pani i to właśnie było widać.
  Od czasu do czasu trzeba się brac za łby, ot tak dla "meskiej higieny" :))))
 • @ Autor
  Nie wierzę własnym oczom.
  Dowódca kompanii, niejaki "Motorola" , któremu uderzyła do głowy woda sodowa, odgraża się mojemu krajowi "gradami" a komentatorzy (jak przypuszczam - Polacy) pieją z zachwytu (!?)

  To trochę za dużo jak dla mnie.
  Dziękuję za gościnę i żegnam.
 • @szczurobronny 19:45:19
  Galeria zdjęć z Donbasu;
  http://www.apimages.com/search?query=Sergei+Grits&entitysearch=&st=kw&ss=10&allFilters=&toItem=18&orderBy=Newest
 • @Ptasznik z Trotylu 19:54:30
  Ja nie pieję...
 • @szczurobronny 20:02:51
  To jest liczba która dostała sie do niewoli w czasie ostatnich kilku dni, a tam miało byc 7 tysięcy. Cos koło tysiąca uciekło do Rosji, przebiło się albo zdezerterowało, a co z resztą? Masakra...
 • @nana 19:41:29
  nana bardzo lubię czytać Twoje teksty, są jak miód na moje serce. Weź tylko poprawkę na działania hasbary na forach.

  http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/04/25/hasbara-w-polskim-internecie-definicja-metody-organizacja-wikipedia/

  Chodzi o to żeby uniemożliwić normalną dyskusję. Porządne głowy ludzi, którzy są po tej samej stronie, się zagotują, i efekt widoczny.

  Pozdrawiam gorąco.
 • @szczurobronny 19:34:05
  5*
 • @szuwarek14 18:35:41
  Jednego co ponoć "komar" ukąsił, już pochowano, skremowano by "epidemii' nie było. Był to vice szef kontrwywiadu. Będzie więcej "ukąszonych" i szybko kremowanych. Tylko co na to rodziny? pewnie im płacą za milczenie.
 • @TomS 19:11:58
  Proszę poczytać u Zygmunta Białasa, tam jest wszystko w poruszonym temacie, nie będę tu ponownie wklejał i zaśmiecał dyskusji tematem czosnków. także kto szuka to znajdzie w Internecie, archiwach.
 • ---- nie tylko Ukrainy, być może po sesji NATO świata już się nie skleii -----
  Minister obrony Ukrainy Wałerij Hełetej oświadczył, że Rosja "niejednokrotnie" groziła użyciem broni jądrowej wobec jego kraju, jeśli Kijów nie zaprzestanie działań przeciwko prorosyjskim separatystom we wschodnich obwodach kraju.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-minister-obrony-ukrainy-rosja-grozila-nam-bronia-jadrowa,nId,1493550#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  Rosja przegrała wojnę hybrydową przeciwko Ukrainie. Nasze siły zbrojne z sukcesem wypierały bandy rosyjskich najemników i likwidowały dywersantów. Właśnie dlatego Kreml był zmuszony do przejścia do pełnej inwazji z udziałem regularnych wojsk na terytorium Donbasu.

  "Do naszego domu przyszła straszna wojna, której Europa nie widziała od czasów II wojny światowej. Niestety, w tej wojnie straty nie będą liczone w setkach, lecz w tysiącach, a nawet dziesiątkach tysięcy ofiar" - napisał Hełetej

  Rosja zapłaciła już cenę za wtargnięcie na nasze ziemie. Setki rosyjskich wojskowych znalazły wieczny odpoczynek w ukraińskim czarnoziemie.
  ------------------------------------------------

  Propaganda wojenna przekroczyła czerwoną linię. To wszystko powtarzają wszystkie nasze mendia. Powtarzają też niektóre mendia na całym świecie.

  W tej atmosferze będzie sią odbywał szczyt NATO.

  Nowy wyścig zbrojeń i zimną wojnę mamy już murowaną. Oby nie rozpętali gorącej wojny.
 • @fretka 20:10:26
  Dodaję coś rozweselającego z mojego ulubionego Onetu :)
  http://wiadomosci.onet.pl/minister-obrony-ukrainy-rosja-grozila-nam-bronia-jadrowa/7vqm3

  Co oni tam w sztabie Ukrainy biorą. Przecież to by u nas lepiej schodziło niż papierosy z przemytu.
 • @mania przepraszania 18:47:30
  świeciłem
  http://adnovum.neon24.pl/post/112462,ukraina-wojna-domowa-01-09-2014r#comment_1010283
 • @mrdinozaur 20:16:39
  Właśnie natknąłem się na te brednie. To juz brzmi jak kwik prosiaka przed ubojem...
 • @AdNovum 18:56:57
  Aktualizacja i 5*.Pzdr.http://www.youtube.com/watch?v=_d-HIxSrm30
 • @interesariusz z PL 20:19:45
  No to chapeau bas, zwracam honor...
 • Bajka o autorytecie Putina.
  Bajka na dobranoc.
  http://youtu.be/92Fd0eC5RCA
 • @bipaw 20:19:54
  Ja tez nie jestem komunistą, ani socjalistą, ale nie przyszedłem tu robić politagitki...
 • Uwiedzenie!?
  Ja rozumiem doskonale złość i gniew polskich blogerów i komentatorów na poczynania kijowskiej junty. Sam też byłem nieźle podminowany po ujawnieniu kulisów snajperskiej rzezi Majdanu i tragedii w Odessie. Jednak należy pamiętać, że we współczesnej polityce, takie rzeczy nie dzieją się spontanicznie - są one przygotowane na długo przedtem z uwzględnieniem wielu aspektów. Wszystko wskazuje na to, że była to prowokacja mająca na celu wyzwolenie nienawiści u Rosjan. Celowo nie piszę że była to prowokacja skierowana przeciwko Rosji, bo dzisiejsza Rosja, to spadkobierca i bezpośredni kontynuator CCCP a ten został utworzony przez tych samych mocodawców, którzy wywołali Majdan w Kijowie. Czyli mamy tutaj do czynienia z grą, w której goje pełnią rolę ogarniętych nienawiścią pionków na szachownicy, niszczących siebie nawzajem pod kierownictwem figur, którymi zagrywa jeden szachista. Dlatego chyba nie ma sensu tak bardzo podniecać się tą wojną. Lepiej bacznie obserwować, jaką role przeznaczono nam - Polakom. O tym że mamy dość istotna role do spełnienia w tym zamieszaniu, można się było przekonać już zimą tego roku, kiedy to nagle, we wszystkich środkach masowego przekazu zaczęto nam wtłaczać na siłę przekaz jednej treści. Prawdopodobnie jest to pełzający początek wielkiej wojny. Jednak aby rozgorzała, potrzeba więcej nienawiści w naszych sercach, dlatego radzę odseparować się od tych doniesień z frontu - wystarczy pobieżnie zerkać aby wiedzieć jak daleko pożoga jest od naszych granic.
 • @AdNovum 16:00:03
  Mapa to scenariusz brany pod uwagę przez wywiad. W II kw w sejmie dwóch Moczulskich (syn obecnie od Komorowskiego i ojciec emeryt) zorganizowali naradę (Polska-Ukraina-Białoruś) by szybko starać się w UE o finanse na pilne wykonanie drogi wodnej E77 tj. Bałtyk-Bug - Prypeć-Dniepr-Morze Czarne. W razie draki i tej mapy Kijów miał by dostęp do Bałtyku. Byłem wtedy na naradzie, było ze 150 chłopa w tym z Ukrainy połowę pijanych. Inwestycja pod patronatem Bula.
 • Czyżby jakiś postęp?
  http://cxid.info/lnr-i-dnr-prizvali-kiev-predostavit-im-osobyy-status-n116511
  Strona miasta Ługańska, na której jest ta informacja, podaje w miarę obiektywne wiadomości, choć jest bardziej prokijowska niż pronoworosyjska.
 • @fretka 20:31:14
  Cyrk dla idiotów, a jego "kameraden' z freikorpsu gniją po krzakach...
 • @bipaw 20:19:54
  Dla znających angielski, dość ciekawy materiał na temat relacji między Żydami a NKWD.

  http://vho.org/tr/2004/3/Rudolf325-327.html

  Nie wiem, czy dane źródłowe są prawdziwe, nie mam dostępu do archiwów w Moskwie przecież, ale jeśli faktycznie odsetek Żydów w tej służbie był taki jak on podaje, to cytuję:

  "statystycznie odpowiedzialność Żydów ze Związku Radzieckiego za Czerwony Terror jest 59 razy większa od odpowiedzialności Rosjan"

  Wyliczenia autora są poprawne.

  Znam trochę MittelEuropę i Twoja lista jest trochę fałszywa. Finowie mają dobrą relację do Ruskich. Pomyliłeś ich z Norwegami, których aż skręca na myśl o Rosji, dość tu są podobni do Polaków. Węgrzy i Słowacy są też raczej prorosyjscy dziś. Gruzini Rosjan nienawidzą od czasów caratu, tu nic nowego, to nie zasługa ZSRR ani współczesnej Rosji. Może nawet za ZSRR było luźniej, bo sporo Gruzinów zrobiło wielkie kariery w Sojuzie. Narody bałtyckie zaś... no cóż, oni ogólnie nienawidzą Słowian. Nie tylko Rosjan. Odwiedź kiedyś Litwę, posmakujesz na własnej skórze, co daje mówienie po polsku.

  Kiedyś zrobiłem podczas wycieczki eksperyment z kolegą - w jednym sklepie rozmawialiśmy ze sobą po polsku, w drugim po niemiecku, udając Austriaków. O jakie uniżone były Litwiny i jakie przyjazne wobec przyjezdnych z Austrii... i jak bardzo chcieli nas udusić gdy byliśmy Polakami.

  ZSRR to więc skomplikowana sprawa. To nie jest jeden byt, to kilka okresów, bardzo różnych od siebie, zrzucanie wszystkich zaszłości historycznych na ZSRR to naiwność.
 • @IvanKruk 20:33:03
  Nie ma żadnej roli dla Polaków. Rolą (nie)rzadu było rozniecenie bajzlu za wschodnia granicą bo tak chciało USA i nasze głupki to zrobiły (vide heca z porozumieniem sygnowanym przez Sikorskiego). Ale heca przybrała nie ten obrót co miała wg założen USA (zajęcie Krymu i ulukowanie sie pod bokiem Rosji) i Waszyngton stracił zainteresowanie. Wyczuli to Ukraińcy i szybko przerzucili sie do Niemćów, a nas zostawiono na "osłodę" dając Tuskowi 'fasadowe' stanowisko w UE. My sie juz nie liczymy w tym "przedstawieniu", nie ma żadnej "roli". Jak zwykle zostaliśmy "wycykani" przez wszystkich, Rosje , Niemcy, a nawet Ukrainę. I tyle w temacie...
 • @mania przepraszania 18:22:05
  Cytat:
  Ludzie! Litości! Tu jest o wojnie na Ukrainie, co mają z nią wspólnego "cichociemni", Katyń czy cholera wie co!?
  Wodzu interweniuj bo szkoda naszych nerwów!
  -------------------------------------------------------------
  Popieram apel :)
  Uwielbiałem Was czytać od pierwszego dnia jak znalazłem link, ale dzisiaj ochota mi odeszła :(
 • @hades 20:49:43
  Nie no spoko, każdemu zdarza sie trochę podołować...
 • @re1 18:29:26
  Zapytaj komendanta komendy policji w Chełmie :)
 • @mania przepraszania 20:47:15
  Jako komentarz od razu przypomniała mi się bajeczka Waligórskiego.

  Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące
  W dość niewybredny sposób podtarł się zającem.
  Zając się potem żonie chwalił po obiedzie:
  - Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!
 • @mrdinozaur 20:54:25
  100/100. I to jest najlepsze podsumowanie ROLI Polski w tym wszystkim :)))
 • @messere 20:40:25
  No wreszcie cos porzadnego,ale przeciez ja tez mowie Rosja to nie ZSRR bo w ZSRR oprawcow bylo wielu nie tylko Rosjanie ,co do tych Finow to nie wiem zmienili oni zdanie o Rosji nie o ZSRR tak samo Wegrzy i prawidlowo my tez powinnismy,ale gloryfikowanie ZSRR w tym nie pomoze.Nie sadze zeby finowie cieszyli sie z wojny z ZSRR w latach dwudiestych ubieglego wieku albo Wegrzy z konfliktu w 56 roku nie w tym metoda trzeba robic z Rosjanami interesy i poznawac sie wzajemnie niestety nasz rzad tego nie robi -dlatego trzeba go przy najblizszyc wyborach zmienic.
 • @mania przepraszania 19:19:35
  Dzięki za przetłumaczenie :) Nie znam rosyjskiego i nigdy nie wiem , co jest napisane na tych obrazkach :)
  PS. Jest w ogóle jakiś sposób, by skopiować tekst ze zdjęcia tak, by móc wrzucić go do translatora? To tak poza tematem :)
  Pozdrawiam!
 • @mania przepraszania 20:47:15
  Pisałem o tym wcześniej,z Krymem nie wyszło,więc Amerykanie mają Ukrainę w "głębokim" poważaniu.Banderowcy się miotają ale nic to im nie da.Zostanie podział Ukrainy i wojna domowa,niestety za naszą granicą.Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 20:59:03
  hasło przewodnie na koniec dnia:
  " Idźcie w ...j ja separatysta" [dobrze widzę że to "bilet"?]
  https://www.facebook.com/PolskaiNoworosja/photos/a.1446410775628510.1073741828.1446388508964070/1469527906650130/?type=1&theater
 • @szuwarek14 21:07:42
  Tak, juz to widziałem. Dobre :)))
 • @kkkkk 17:54:58
  Zbrodni w Katyniu dokonali Rosjanie. Ktoś kto podważa czy relatywizuje winę Rosjan za Katyń, nie rózni się wiele od kłamców z którymi, jak mam nadzieję, ten blog walczy.
  Prawda zawsze zwycięży, każdy może to przeczytać na samej górze bloga...
  To ja podważę:
  Rosja zakończyła swoją działalność wraz z Rewolucja Październikową w 1917 roku.
  Powstał wtedy twór ZSRR skaładający sie nie tylko z Rosjan lecz np. Gruzinów, którym był Stalin. a więc nie Rosjanin wydał rozkaz zabicia Polaków w Katyniu.
  Rosja odnowiła się dopiero chyba w 1991 roku o ile dobrze pamiętam.
  W czasie tych lat od 1917 roku do 1991 roku nie było Rosji tylko CCCP z rosyjska, USSR po angielsku, czy Kraj Rad po polsku, powiedzmy.
 • @adalbert05 21:05:38
  Może nie bedzie tak źle, mają być rozmowy w piątek w Mińsku z udziałem wszystkich stron. Liczę też na żołnierzy ukraińskich, bo paradoksalnie dzisiaj także od nich dużo zależy, gdy zaczną masowo odmawiać wykonania rozkazów, dezerterować to może odwrócić bieg wydarzeń...
 • @mania przepraszania 21:10:44
  podrzucam bo przy okazji można odnotować linki do kolejnych polskojęzycznych facebooków
 • @szczurobronny 21:09:22
  I znowu nie pytany sie odzywasz !w domu kultury nie nauczyli?
  "Psujesz tylko wszystkim Humor" i znowu mowisz w liczbie mnogiej- stary ubecki nawyk co?i te wulgarymy- ubek- wypisz, wymaluj.Talib !!!jakie wyszukane slownictwo, co zona ci pomaga?
 • ----------WOJNY NIE BĘDZIE ! - od dawna to wiadomo
  ----dlatego żydostwo polskie sobie pozwala na prowokację Rosji -EMBARGO zbankrutuje polskich producentów eksportujących do Rosji i będzie można zlicytować SADY / GOSPODARSTWA itp -kupią OCZYWIŚCIE za 1 zł -przesiedleńcy z IZRAELA ----------- spokojnie czekają

  --pisanie o walkach na Ukrainie ODWRACA UWAGĘ od Polski !!! może o to chodzi ? niektórym komentującym ?? tutaj

  -------NA PORTALU NIE KOMENTUJE się prawie wcale spraw POLSKICH !!!!

  http://www.youtube.com/watch?v=v6ThTqYKLMk#t=234
 • Motorola negatywnie wpłynie na postrzeganie separatystów w Polsce.
  Ciekawe dlaczego motorola "wypowiedział nam wojnę". Kto ma w tym interes. Cały ten majdan i wojna na ukrainie to gra wszachy i wcale nam nie wiadomym jest kto gra pionkiem motoroli. Sam czy putin, czy też putinem jakieś środowiska.

  Nie moralne i ochydne jest cieszenie z tego powodu, że wyżej wymieniony osobnik zagroził nam gradami. TO CHORE PANOWIE> TO JEST CHORE. I to jeszcze pierwszego wrzesnia. Podobnie jak ZSRR było dobre dla polski.
  KAŻDE dziecko wie co się zdarzyło pod koniec sierpnia w Moskwie i jak nas na wieki miano zniszczyć.

  PANIE adnovum, jeśli chce się Pan cieszyć opinią, że jest Pan oknem na świat jeśli chodzi o niezależną wiedzę, powinien pan tępić nieprzychylne opinie Polsce , jeśli są one nieusprawiedliwione.

  Można krytykować wszytko co złe w POLSCE, ale nie można na nią srać - za przeproszeniem....

  ............. *****

  Inną kwestią jest stosu nek Hitlera i Stalina do Polski i Polaków. Uważam że Stalin był gorszy. Hitler chciał się jakoś dogadać. Stalin zawsze był fałszywy. Jest jeszcze kwestia żydowska. Uważam że jak by nie było II wojny światowej , to Polskę czekała wojna domowa między ludnością polską a żydowską. Mogłoby się tak stać że to co dzieje się obecnie w Palestynie działoby się na terenie Polski. Więc mimo że II wojna światowa była dla Polski najdramatyczniejszym momentem w dziejach, pozwoliła jednak na całkowity restart i stworzenie pastwa jednolicie narodowościowego. To że teraz Polską rządzi kapitał zachodni to inna kwestia - nie potrafiliśmy zachować suwerenności finansowej tak jak korea południowa . I to jest nasz błąd. Bez suwerenności finansowej nie ma niezależnej polityki międzynarodowej.
 • @ninanonimowa 21:38:19
  prawie wcale, a ile należałoby komentować ?
 • @ninanonimowa 21:38:19
  Ale my tu o Ukrainie,załóż inny wątek,bo tu powoli robi się "burdel",wszyscy piszą o wszystkim,tylko nie o tym,o czym jest ten blog.Pozdrawiam(o UFO to jeszcze tu nie było)
 • @samsung23 21:39:56
  No cóż nie pierwszy to przykład kiedy najpierw się mówi, a potem dopiero myśli. Szczególnie często taka przypadłość dotyka ludzi w mundurach którzy za długo wymachują bronią...
 • @szczurobronny 21:44:01
  Bez przesady, mi on tu nie potrzebny, niech robi 'porządki' na swoim podwórku...
 • @szczurobronny 21:32:36
  proszę szczurzeobronny, w miarę wyczerpujący materiał :
  http://ciborowski.host247.pl/prl.htm
 • @ninanonimowa 21:38:19
  Nie wiem na którym portalu nie komentuje sie spraw polskich, ADNOVUM prowadzi o wojnie domowej na terenie Noworosji.
  Natomiast jak juz tak chcesz o tym, plany osiedlenia zydów na teren Donbasu, bogatego regionu, jak na razie nie wypalił i pewnie nie wypali, bo żydzi nadziali sie na dzielnych i mądrych ludzi.
  Czyli powrót do pierwotnego planu czyli Judeopolonii. Chociaz w Polsce jest już niewiele do zlichwienia, jednak lepszy rydz, niz nic, plus zachodnia Ukraina bogata w czarnoziemy. A Polacy sa juz tak urobieni, że do dzielności ludzi Donbasu odległość kosmiczna.
 • @szczurobronny 21:44:01
  Motorola bedzie strzelal z gradow w polskie miasta. jak banderowcy w Donieck i ty mu bedzesz klaskal -Panowie ten facet zwariowal!!!Panie Adnovum to nie jest dobra reklama dla tej strony.
 • @szczurobronny 21:44:01
  Tusk sam uciekł z piaskownicy. W Polsce problemem nie są ludzie tylko niesprawiedliwy kapitał. To on sprawia że rolnikom nie opłaca się hodować świń i pogłowie obecnie jest mniejsze niż podczas II wojny światowej. To nie wiadomo skąd kasa korumpuje naszych polityków. Motorola tymi rakietami zraził duża cześć społeczeństwa, po za tym może to być argument "naszych " klas rządzących do wmieszania się na Ukrainie. Mogą powiedzieć - działajmy teraz kiedy konflikt jest daleko zanim przyjdzie do nas. Na co czekamy grożą nam.
  Jak już ten szanowny wojak chciał się w mieszać w sprawy Polskie , to mógł ogłosić że na terenie Noworosji nigdy prawa przelotu nie uzyskają Donald Sikor i Komorowski. I to by już wystarczyło. Ich terytorium się powiększa wiec w przyszłości miałoby to znaczenie.

  Celowanie rakietami dla naszego dobra w nas nie przemawia do mnie. To tak jak by mi Stalin powiedział że Katyn był dla dobra Polski. Albo że akcja AB była dla dobra Polaków - Hitler,
 • Kto jak oznacza pojazdy?
  Czy ktoś może mnie oświecić jak oni odróżniają czyj czołg jest ich a czyj wroga?
 • @szczurobronny 21:32:36
  Aleś przywalił w ten system rusa bij, bij, bij. Z tym że jednak Niemcy mimo wysiłków heroicznych wymordowali tylko ok. 6 milionów Polaków, więcej nie zdążyli bo ... mieli na głowie front wschodni. Poza tym masz rację. Mamy czas dziwnej propagandy robionej przez psychopatów, agentów i sprzedawczyków ( na pewno nie ludzi Solidarności), którzy produkują coraz bardziej koszmarne wizje ruskich niewyobrażalnych masowych zbrodni, którzy za komuny nic tylko masakrowali z sadystyczną satysfakcją Polaków. Czym dalej od tych czasów, czym więcej świadków historii umiera, tym bardziej wzrasta zakres tych zbrodni - piszą jawnie i bezczelnie historię od nowa. Jeszcze trochę a się dowiemy że ruscy wymordowali z sadystyczną przyjemnością miliard Polaków. Będą tacy co uwierzą, w końcu nasi kochani zachodniacy zafundowali nam imponujący zaiste spadek poziomu szkolnictwa - nieuków przybywa z zastraszającym tempie, oni potrafią uwierzyć we wszytko co poda telewizornia.
  A terror był za czasów Stalina, i były zbrodnie ponure. Tyle że zamordowali 20-30 tysięcy ludzi, zazwyczaj (bo bywało jednak różnie) takich co byli dla nich realnym zagrożeniem. A chłop polski, i robotnik polski, i inżynier, czasem na rusa zaklął, ale ciężki pracował, żył biednie i miał dzieci (zazwyczaj więcej niż dzisiaj) i odbudował pod tym ruskim Polskę z gruzów. Tak było naprawdę.
 • @adalbert05 21:43:58
  Ale ja tez o Ukrainie nie moge jednak pozostac bierny jak ktos pluje na Polskie wartosci i spewa hymny pochwalne o ZSRR nie 1 wrzesnia.
 • Off topic
  W 75-tą rocznicę napaści Niemiec na Polskę wiadomości TVP prowadzi Niemiec. Czy trzeba mówić kto wygrał II Wojnę Światową?
 • @samsung23 21:39:56
  Pozwolę sobie wtrącić trzy grosze do dyskusji.
  To co Motorola powiedział, to powiedział i z jego punktu widzenia ma to sens i jest to dowcipne. Natomiast my mamy poważny problem z tym, że nie mamy sami dystansu do siebie. Oburzamy się na "polish joke", a jednocześnie śmiejemy się razem z Jasiem Fasolą, który parodiuje/ośmiesza mentalność swoich rodaków. Jesteśmy przecież "Chrystusem Narodów", świętujemy wyłącznie rocznice klęsk i wszystkie nasze święta są ponure i "błaganadziożne".
  Nie to, że nie potrafimy się cieszyć z życia, tylko, że taka postawa zaraz spotka się z ostracyzmem.
 • Różnice w oznakowaniu pojazdów
  Czy ktoś może mnie oświecić jak która ze stron znakuje pojazdy żeby swoich nie ostrzelać?
 • @lorenko 21:53:36
  sprawa ukraińska boleśnie obnaża prawdę o "zwycięstwie Solidarności" i jest to dla niektórych nie do zniesienia, dla tych którzy robią w polityce bo nie dla zwyczajnych ludzi, ci starają się rozwikłać meandry historii aby nie popełniać błędów i nie widzą powodu do zacietrzewienia, nam nikt za posty nie płaci ani nasza posada od tego nie zależy
 • @samsung23 21:55:00
  Bardo dobre.Pozdrawiam
 • @Zima Tysiąclecia 21:59:02
  Kijów ma najczęściej białe pasy;
  http://www.theguardian.com/world/2014/jun/14/russian-tanks-enter-ukraine
  http://submarinersworld.blogspot.com/2014/08/russian-tacked-terrorists-artillery.html
  "Separatyści", litery "LNR" i "DNR" od nazw Rep.Doniecka i Ługańska...
 • @bipaw 21:53:59
  Chciałbym przypomnieć, że Motorola to nie jest Igor Striełkow.
  Motorola jest do walki a nie do polityki.
  Jego rolą jest wyzwolić Donbas z ukropów a takie pieprzenie co tu przytaczacie to jakieś dziwne jest, jakby ktoś przejął niektóre nicki, bo nie poznaję ludzi, dziwne wpisy teraz mają....
 • Znalezione
  https://www.youtube.com/watch?v=Y3WJGUNLQNg
 • @bipaw 21:53:59
  a ty przeżywasz jak mrówka okres lapsus językowy jakiegoś wojaka na adrenalinie a trupy dzieci jakoś cię nie wzruszają, może zacznij drążyć temat handlu organami przez Tymoszenko, będziesz bardziej wiarygodnym uczestnikiem tego bloga
 • @szczurobronny 22:00:52
  "V kolumno od sakiewicza i baderosława" bardzo ciekawe i wychodzi z kolegi ubostwo umyslowe i jesli juz to banderoslawa.No i co bedzie jak nerwy stracisz?zesrasz sie?nie robi to na mnie wrazenia,wez pigulke pierniku i idz spac.ALBO uzyj Jakis argumentow ale nie.... nie to niemozliwe.
 • @vortex 21:57:08
  Podałem liczbę tych co zamordowali radzieccy ( i ich polskie sługusy) po 44 roku w Polsce. Ile zamordowali na kresach do ataku Niemiec w 41 roku ja nie wiem. Na pewno dużo, ale te liczby idące w już teraz w miliony to ja coraz bardziej wątpię. Z mojej dalszej rodziny na kresach żyło sporo osób. Wywozili ich do lagrów w różne strony ZSRR. Chyba tylko jedna babcia zmarła w transporcie do Kazachstanu. Reszta później wyszła z ZSRR, ich potomkowie żyją a Anglii, USA, Kanadzie. A tez żyją ... nad Morzem Białym (no żyli 30 lat temu, teraz nie wiem, to bardzo dalecy krewni), i oni mogli z nad tego morza już wtedy przenieść się do Polski, ale ... tego nie zrobili. Pewnie ich wnuki już czują się Rosjanami i może nawet walczą gdzieś na Ukrainie, oczywiście po stronie Noworosji.
 • @lorenko 21:53:36
  E, tam. Naszych najemników chwalili, choć walczyli po przeciwnych stronach...niestety :)
 • @hades 22:16:38
  "Deja vu" ciąg dalszy, czyli OUN reinkarnacja;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/batalion-oun-video
  Brakuje jeszcze tylko zmartwychstałych Bandery, Szuchewycza i innych diabłów...
 • @szuwarek14 22:06:25
  Uważam że na tym portalu rzuca się za dużo obelg. Przy tym blogu wypowiada się już kilkaset osób i to zrozumiałe , że ludzie mogą mieć różne punkty widzenia na sytuację.

  Raczej wszyscy co tu są optymistycznie wypowiadają się o separatystach. Tu nie ma idiotów. Wiadomo że są straty i to ogromne w miastach Dombasu. Wszyscy powinniśmy wypowiadać się dla dobra kraju. Myślę, że organiczną pracę społeczników polskich można jedynie spotkać na Litwie. Bo tam oni walczą z Litwinami na codzien , jak Polacy za Bismarka z Prusakami. I w ogóle im życze losu prusaków.

  Uważam że żeby więcej znaleźć wiadomości na interesujący nas temat należy skontaktować się np przez Facebook z Polakami na UKRAINIE , czy też Ukraińcami z Dombasu. Ukraińców z zachodu można spotkać na stołecznych bazarach, bądź w naszych sadach. Teraz zbierają nasze jabłka - dziś w okolicy stopnicy widziałem 30. Jedne nawet kiedyś mi powiedział że "nas tu mnogo i jakbyśmy chcieli wyrezalibyśmy wszystkich" - coś w tym stylu.
 • @hades 22:16:38
  No cóż, widocznie na tle ukrozombi najemnicy z Polski posiadają jeszcze jakieś namiastki moralności, pewnie nie strzelaja do cywilów tylko walczą jak żołnierz z żołnierzem i przez to zostali wyróżnieni.
  Może ich przekabacą właśnie dzięki takim słowom i najemnicy z Polski przejdą na wikt Noworosji?
 • @szczurobronny 22:16:03
  temat rzeka ale obecny system to coś na kształt neokolonializmu ochranianego przez bazy NATO, jakby nie kombinować system totalny
  http://wolnemedia.net/gospodarka/globalny-zamach-stanu-czyli-mity-o-thatcheryzmie-i-reaganomice/
 • @samsung23 22:23:56
  Jak widać geny po "rezunach" nie wymarły...
 • @szuwarek14 22:30:42
  Ciekawostka tyle się mówi o czeczenach walczących po stronie Noworosji, a wspominałem także o tych antyrosyjskich;
  https://dl.dropboxusercontent.com/u/32756238/chchen.png
  Tzw. Baon im. Dudajewa...
 • @samsung23 22:23:56
  2 lata temu moi znajomi Ukraińcy przeprowadzili się z Donbasu do Lwowa
  i zaczęła się ich gehenna. W Donbasie nie mieli okazji posmakować ukraińskiego nacjonalizmu więc posmakowali we Lwowie- od malowania im drzwi czerwoną farbą do konieczności ucieczki z dzieckiem do szkoły pod Lwowem żeby je banderowcy przestali bić za słaby ukraiński [ w Donbasie rosyjski] i za matkę Polkę, w końcu załatwili Kartę Polak i uciekli do Polski
 • @bolszewik 22:12:40
  Widze ze pan rozumie wielka polityke najpierw mnie pan potepil ze niby stereotypy Imperialistyczne,potem mnie pan poparl za 17 wrzesnia i Katyn ale:
  " ale nie uwazam,ze tego mordu na polskiej inteligencji dokonali zwykli Rosjanie" kto to sa zwykli Rosjanie? sa tez niezwykli?Potem kazal pan Polakom dziekowac ZSRR za rozbior cytuje :
  Nie zdaje Pan sobie sprawy z tego w jak komfortowej sytuacji jest teraz Polska majac tak niewielki (w porownaniem z II RP) odsetek mniejszosci narodowych Brawo!!! i dobrze sie sie stalo bo kosztem Polski mogly powstac inne kraje cytuje:" Poza tym czytajac Pana slowa mozna dojsc do wniosku,ze Pan odmawia panstwowosci Litwie, Ukrianie i Bialorusi. W tym wypadku ZSRR znacznei lepiej wypada w opinii miedzynarodowej ;)"CHWILA ale te kraje nie powstaly !!! zostaly sila zagarniete przez ZSRR -jakie to braterskie ciekawe czy ktos sie o to je pytal. ale za to dostalismy Slask i Pomorze cytuje: Chce Pan odebrac wschdnie tereny II RP i oddac zachodnie wojewodztwa?Podarowanemu koniowi sie w zeby nie zaglada ale wolalbym zeby to Polacy decydowali o wlasnym kraju nie Stalin.Tak pan rozumie wielka polityke!!!
 • @mania przepraszania 22:39:01
  sorry ale Dudajew to już mi się będzie do końca życia kojarzył z Saszką Biełym którego tuż po Majdanie zarezali banderowcy bo nie chciał puścić radioaktywnego biznesu Tymoszenko na Ukrainę, podobno przez niego transport śmiecia stał na granicy polsko-ukraińskiej i nie mógł wjechać, a do rzeczy ten przyjaciel Dudajewa był zdeklarowanym sado-maso
  [ film na YT ] że żal wspominać obu tych "zasłużonych"
 • @ninanonimowa 21:38:19
  wprost przeciwnie, ale jeśli szanownej Pani mało,
  to proszę samej komentować.
 • @samsung23 21:39:56
  dowód proszę,
  ja w jego wypowiedzi nic takiego nie słyszałem,

  a Polska drocząc się z ministrem zachowała się jak pętak.

  Ja na miejscu Rosji przestałbym wpuszczać LOT do Rosji.
 • @Zima Tysiąclecia 21:57:46
  2WŚ wygrali Niemcy, mimo, że ją formalnie przegrali.

  Teraz realizują swoją rzeszę, obejmującą całą Europę.
 • @szuwarek14 22:47:59
  No więc napisałem ze to są antyrosyjscy Czeczeni, oczywiście po stronie Kijowa...
 • @fretka 22:46:43
  Chwila humoru (dla spostrzegawczych)...
  http://kor.ill.in.ua/m/610x0/1496255.jpg
  "Semenczenko" w nowym "mundurku" z 'orginalną" naszywką :-)
 • simba
  no to chyba juz wszyscy spia
 • @interesariusz z PL 22:53:04
  Super Expres rozpisuje się o pełzającej III wojnie światowej, w tym kontekście motorola wypowiedział nam wojnę - sugeruje.
 • @samsung23 23:14:57
  No bez przesady; "Wart Pac pałaca, a pałac Paca" jak mówi staropolskie przysłowie...
 • @samsung23 23:14:57
  Co to motorola?
 • @simba
  kto mi tu uprawnienia sprawdza?
 • @interesariusz z PL 11:25:22
  Hmm... A ruskie nam za sprzęt rachunku nie wystawili? Jeszcze długo po wojnie spłacaliśmy. Jakie straty było pod Lenino? Może dlatego, że skrzydłowe sowieckie dywizje nie ruszyły się za podstawy wyjściowe?

  "Gdyby nie ten sojusz, to już by nas nie było." Węgry, Rumunia, Bułgaria -zawarły sojusz z ZSRS? Czy nie? I są one, czy nie?

  "Wstyd mi za tych, którzy obrażają pamięć poległych "Sowietów" na naszej ziemi." - o których piszesz? Tych, którzy polegli w 1939? Czy tych co w latach 1944-1945?
  Nie licz na to, że będziesz mieszał w głowach. Polacy NIE ZAPOMNIELI
 • @lorenko 23:26:04
  telefon taki jest-motorola
 • @bipaw 22:11:38
  "V kolumno od sakiewicza i baderosława" bardzo ciekawe i wychodzi z kolegi ubostwo umyslowe i jesli juz to banderoslawa.No i co bedzie jak nerwy stracisz?zesrasz sie?nie robi to na mnie wrazenia,wez pigulke pierniku i idz spac.ALBO uzyj Jakis argumentow ale nie.... nie to niemozliwe.

  -----------------------

  Już dawno wiadomo że Sakiewicz i banderosław (mały żul antypolski ohydny, oślizły i odrażający) to V kolumna w postaci czystej i sterylnej. Więc po co bić pianę w tematach zaiste trywialnych nawet dla przedszkolaka???
 • Ukraińcy którym udało się uciec z kotła pod Iłowajskiem, decyzja sztabu w Kijowie maja znowu pomaszerowac na front;
  http://www.novorosinform.org/news/id/7535
 • @bolszewik 23:16:13
  o 22 ,41 napisalem ci odpowiedz na twoje zarzuty a ty zamiast merytorycznie podjac rekawice skamlesz mi tu cos o kompromitacji i mojej impertynencji? Stary bolszewik a nie ma jaj?Jak nie masz nic do powiedzenia to wywies biala flage a nie zaczynaj z innej beczki,rewolucjonista sie znalazl konkrety, dowody a nie oslizgane pierdoly zacisnij posladki i wpierjod.Pozdrawiam
 • Simba
  W temacie sojuszy jedno jest pewne, ze z Wami nie da sie zawrzeć żadnego
 • @bolszewik 23:30:25
  Tak ogólnie: skoro Motorola to jest Strełkow a wojska noworosyjskie to są wojska rosyjskie, Rosja zamordowala w Katyniu Polaków, Ukraińcy nie mają nic wspólnego z faszyzmem itd. itp
  To się przeniosło tu na forum a było jeszcze wczoraj normalnie.
 • zakarpacie
  Stowarzyszenie Kulturalne Węgrów z Zakarpacia zwraca się do Ukraińskiej komisji wyborczej.
  Zmieniono okręgi wyborcze w taki sposób że prawdopodobnie Węgrzy nie będą mieć swojej reprezentacji w sejmie ukraińskim. Stowarzyszenie żąda powrotu do wcześniejszych zasad.

  Ukraińskiej ordynacja wyborcza III. Rozdział 18, Sekcja mówi że aby utworzyć obwody dla mniejszości, a prawo opiera się na etnicznych zasadach proporcjonalności, zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa.

  http://www.karpataljalap.net/2014/09/01/karpataljai-magyar-kulturalis-szovetseg-panaszt-nyujtott-be-az-ukran-kozponti-valasztasi

  ****
  Brak reprezentacji węgierskiej w parlamentarne może skłonić Węgrów do zażądania autonomii obiecanej 1991 roku.
 • @bolszewik 23:30:25
  Bolszewik ma na mysli oczywiscie" Konsomolska prawde" zgadza sie?
 • Moze dojsc do prowokacji, ktorej nastepstwa moga byc dramatyczne
  W sytuacji, w ktorej kleska wojsk ukrainskich stala sie faktem, taka prowokacja moze byc proba wciagniecia innych panstw do tej wojny.
  Для организаций провокаций офицеры НАТО скорее всего.
  Насчёт возможных натовских провокаций уже идёт и вот такая инфа:
  НАТО пытается втянуть Россию в войну с Украиной
  01.09.2014 - 21:52

  В редакцию портала «Я украинец» (euromaidanu.net) поступило анонимное письмо от уволенного военного переводчика Вооруженных Сил Украины.

  Как сообщает агентство Voenkor.info, аноним пишет о том, что на военной базе в одной из стран НАТО (из письма следует, что это Италия) осуществляется восстановление 12 единиц боевой авиационной техники российского производства с нанесением на нее маркировок ВВС России, самолеты будут использованы для проведения провокаций вплоть до авиационных ударов на территории Украины.

  Цель одна: втянуть Россию в полномасштабные военные действия на Украине и сделать из нее агрессора.
  http://www.segodnia.ru/news/146539
  3 часа назадОтветить
 • simba
  Jestem tu nowy i zgadzam sie ze z tym rozmydlaniem tematu.Może AdNovum zaloży stronke dla historykow.Pzdrawiam AdNovum
 • @fretka 23:48:24
  http://pikabu.ru/view/ukrop_ne_na_zlobu_a_shutki_radi_2592731
 • @szczurobronny 23:39:46
  "Przecie ty się do tego przyznałeś oficjalnie, broniąc jak lew banderosława, znaczy użalając się ze po nim jadę. (MAM PODAĆ ?)
  A kiedy napisałem dlaczego i co ten łajdak-czubek zrobił kiedy został zestrzelony samolot , to się zmyłeś po prostu odczekałeś chwilę "niech zaponą" i wypełzłeś robalu z dziury a by znów jątrzyć dzielić i niszczyć."
  Powiedz mi puchu marny kiedy bronilem banderoslawa prosze o link albo cos wklej, dawaj dowody!!! widziales moj wpis 22,18 to ty sie schowales do swojego bunkra UPA w wylazles po ponad godzinie jak banderowiec z ciemnosci czekam na Dowody jeszcze wyrzygarz tego chama-ubeku.
 • @lorenko 23:41:47
  "...To się przeniosło tu na forum a było jeszcze wczoraj normalnie."
  Zgadzam się. Jestem w szoku, że wywołanie takiego chaosu na "stabilnym gruncie", zajęło im tylko kilka godzin. Niesamowita skuteczność. Dosłownie jak po szkoleniu w służbach propagandy i dezinformacji.
 • @indra 23:47:17
  Myślę, że po nieudanej prowokacji z samolotem malezyjskim ( cos okropnego, co ja piszę- prowokacji - a tam prawie 300 ludzi zginęło! Przepraszam za to! Lecz to była prowokacja!) Rosja będzie teraz wyjątkowo czujna.
 • Seans na dobry sen:
  Rozbity wczoraj bandero-nazistowski batalion Ajdar:
  https://www.youtube.com/watch?v=U-SPEynF2bc#t=54
  18+
  Lubię widok spalonych ukropów przed snem :D

  P.S. Niech ktoś wywali tę wszawą żydłacką agencinę Bipawa, czy jak mu tam, stąd.
  Bo mnie mdli jak czytam te jego cuchnące agenciarskim czosnkiem brednie.
 • @szczurobronny 23:44:23
  czekam na dowody Dmytro Szczurow.tryzubie
 • @LeAN 23:29:36
  Wg mnie nie należy zapominać o 17 września i o tym jak wredny i tchórzliwy był Stalin, że aż 3 tygodnie czekał od ataku Hitlera by nas zakatować. To oznacza że się bał i nie wiedział 1 września jak potoczy się wojna pol-niem.

  Co zaś się tyczy żołnierzy radzieckich walczących w latach 44-45, to tak samo jak nie należy zapomnieć że przynieśli nam jednak wolność, po wcześniejszym jej jednak zabraniu, należy również pamiętać że straciliśmy dwa czołowe polskie miasta oraz na codzień działy się liczne gwałty na ludności cywilnej.

  Hitler chciał wykończyć naród. Stalinowi starczała egzekucja inteligencji. Naród bez własnej inteligencji jest jak bydło. Dlatego w 89 roku potraktowany został elektrycznym pastuchem. Konsekwencje działań Stalina są do dzisiaj.

  Inteligencja miedzy wojenna 1918-1939 kształtowała się przez kilka pokoleń czasu zaborów, by ostatecznie osiągnąć poziom w latach międzywojnia. Wtedy profesor to był ktoś - np profesor Wolski - ocalały z UJ starożytnik znał kilka języków. Dziś na archeologii słabo znają łacinę.
 • @Forged 23:55:15
  Dla tych co maja problemy z zaśnieciem;
  http://s5.pikabu.ru/post_img/2014/08/23/7/1408788647_1931384885.jpg
 • @Forged 23:55:15
  Na poczatku sa ulubieni autorzy,mozna gdzies z boku utworzyc liste ulubionych troli.A przede wszystkim nie karmic trola.Pozdrawiam
 • @bipaw 23:54:30
  Gdzieś kiedyś wyczytałem, że obrzucanie "ubekami", mające na celu poniżenie drugiej strony jest symptomatyczne, i oznacza że używający tego wyrażenia ma coś za skórą.
  W okresie późnego komunizmu przekupieni działacze często niewygodnych osobników nazywali ubekami właśnie by ich zdyskredytować.

  Powtarzam jeszcze raz, rzucanie pejoratywnych słów , inwektyw powoduje, że ludzie zniechęcają się do tego bloga, portalu i można traktować to jako SABOTAŻ.

  Ludzie szukają wiedzy a nie gnoju.
 • I jak tu teraz przeprosić Noworosjan?
  lotnisko w Doniecku jest pod kontrolą Noworosji, - powstańcy "wykurzają z nor" ogromną ilość polskich najemników, jest to na tyle istotna ilość że nie będzie jej można skryć w Polsce. To właśnie z lotniska w Doniecku szedł regularny artyleryjski ostrzał miasta przynoszący najtragiczniejsze skutki wśród ludności cywilnej. To Polacy (ścierwa) bezpośrednio odpowiedzialni są za śmierć setek niewinnych ludzi w Doniecku i okolicach.

  http://el-murid.livejournal.com/1984083.html#comments
 • @mania przepraszania 23:36:59
  Pomaszerować to oni mogą , tylko czym oni teraz będą walczyli skoro rezerwy na wyczerpaniu , a przeznaczone do utylizacji T-64 ,już giną na froncie , a samolotami nie ma kto latać bo większość pilotów zestrzelona .No chyba że ci doradcy z USA to nie tylko mają doradzać. Coś tu nie pasuje. Pzdr.
 • @Forged 23:55:15
  P.S masz cos wiecej do powiedzenia czy tylko to:
  P.S. Niech ktoś wywali tę wszawą żydłacką agencinę Bipawa, czy jak mu tam, stąd.
  Bo mnie mdli jak czytam te jego cuchnące agenciarskim czosnkiem brednie
  Dlaczego nazywasz mnie w ten sposob gdzie moje wypowiedzi byly syjonistyczne czy mozesz przytoczyc Jakis przyklad ,czy poprostu wylales swoje pomyje nie zastanawiajac sie nad ich sensem.Prosze o merytorycznom odpowiedz!!To chyba nie jest trudne?czekam.Pozdrawiam
 • @AdNovum 19:44:28
  Ech próbujesz "zwajchować" na inny temat, który właściwie jest bezdyskusyjny. To , że socjalizm podobnie jak demokracja są narzędziami w rękach ludzi dążących do osiągnięcia władzy nad światem wynika z przyrodzonym tym systemom negatywnych cech czyniących z nich tak skuteczne narzędzia. "Grzech pierworodny" demokracji pojął zresztą już Platon , który twierdził że zawsze nieuchronnie prowadzi do tyranii (socjalizmu wtedy jeszcze nie wynaleziono to się na jego temat nie wypowiadał ).
  Wdaliśmy się przypadkiem w rozmowę filozoficzną , choć to niezupełnie miejsce po temu.
  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 23:53:55
  Czyli taki ich strzelec alpejski. :))) Dobre. Pzdr.
 • @Repsol 00:09:01
  Raczej "strzelcy koperkowi' :)))
 • @bipaw 00:06:55
  Nie dyskutuję z trollami/agentami.
  Żegnam.
 • @Forged 00:06:05
  Ja bym jeszcze się wstrzymał z tym ogłaszaniem zdobycia lotniska w Doniecku. Poczekam lepiej na oficjalny komunikat i jakieś nagranie z tego miejsca...
 • Ja wam powiem jaka jest prawda prawdziwa.
  Jakbyśmy dostali się do tej strasznej niewoli do strasznych ruskich, to byśmy pewnie mieli lepiej niż w oazie wolności i szczęśliwości pod zachodniakami. Tyle że ruscy nie są zainteresowani braniem nas w niewolę, taki skrawek na brzegu ich imperium, popatrzcie na mapę. A oni do tego, tych co ich biorą w niewolę, to im zaraz obniżają ceny gazu i ropy - to jest kiepski interes. Więc te głupki typu JKM co biegają do ambasady rosyjskiej, to są właśnie głupki. Niestety musimy się bujać od lewa do prawa tu gdzie jesteśmy i modlić się o miłosierdzie do Matki Boskiej. Jak ktoś przytomnie zauważył - Polaków na tym świecie nikt nie potrzebuje. Mamy status przybłędów i pechowców i musimy z tym jakoś żyć.
 • @samsung23 00:05:19
  Widze ze kolega zauwazyl tego ubeka ale tego juz nie cytaty:
  ale basta chamie ileż można.
  Grady to ty masz w głowie talibie V kolumno od sakiewicza i baderosława która to bezczelnie w przebraniu za patriotów próbuje się przemycać.
  Człowieku wypier.... ile będziesz tu jojczył, zainstalowałeś się tu po jaką cholerę aby komentować wojnę domową na Ukrainie czy trollować w odpowiednim momencie?

  Psujesz tylko wszystkim humor, talibie fanatyczny
  to byly wpisy bo koledze nie podobal sie moj punkt widzenia moze przeholowalem z tym ubekiem ale kazd chamstwo ma jakies granice.Pozdrawiam
 • @Forged 00:06:05
  We wczesniejszych moich komentarzach umiescilem link do informacji o polskich najemnikach na lotnisku.tam znajduja sie gleboko pod lotniskiem jschrony.jedyna metoda na te szczury to zatopienie.
 • @mania przepraszania 00:13:57
  Ja bym jeszcze się wstrzymał z tym ogłaszaniem zdobycia lotniska w Doniecku. Poczekam lepiej na oficjalny komunikat i jakieś nagranie z tego miejsca
  -----------------------------------------------------------------------------------------

  Podałem za Aximią z portalu prawda2.info
  Jej wiadomości bardzo rzadko są niepotwierdzone.
 • @Forged 00:12:06
  Tak myslalem,Zegnam
 • @szczurobronny 23:39:46
  Przeczytałem, tylko kilka losowych postów (no może kilkadziesiąt :) ) i widzę, że wszyscy wszystkim skaczą dziś do gardła - no nie poznaje tego forum :/ . Szanowni państwo podstawowa zasada: NIE WCHODZIĆ W DYSKUSJE Z PROWOKATORAMI, jeżeli dacie się sprowokować tym ludziom (wszyscy MY wiemy kim oni są - ci co rozbijają forum), to będziemy grać według ICH zasad, z forum zrobi się rynsztok a banderowcy będą zacierać swoje oślizgłe macki.
 • @vortex 00:14:03
  Nic dodac nic ująć.Po prostu taka jest prawda
 • @Forged 00:06:05
  Po pierwsze primo jak mówił Majster do Docenta:

  powstrzymałem sie od komentarzy ale nie mogłem powstrzymac sie od czytania a z zadziwienia - pewnie wypadła by mi sztuczna szczeka - gdybym ja posiadał!
  Bo mnie zadziwiło że ludzie których wydawało mi sie iz przez ponad miesiąc "trochę" znam nagle jakby zbiorowo oszaleli...

  Nie będę ani palcem wskazywał ini przylepiał łatek i cenzurek, po prostu będe ostrożniejszy i z wiekszym dystansem podchodził do tego miejsca...
  Sorry - komus na tym zależało - bo sadze że nie jest to tylko moje odczucie...

  A dziwne że taka zawierucha nastapiła w momencie jak dzieja się rzeczy wazne i warte rzeczowego komentowania - w spiskowe teorie nie wierze, ale w zakonspirowanych ludzi z SBU tak...

  Sorry Winetou!

  Teraz drugie "po primo'. Od kilku miesięcy mówi się o "polskich najemnikach". Sam widziałem filmy powstańcze z polskimi paszportami. Sam wyklinałem takich od zdrajców wszelakich których zwłok nawet włóczyć końmi nie warto...

  I powtórze to - i bede za tym obstawał - tylko...

  POKAŻCIE MI CHOĆ JEDNEGO!!!!!!!!!!!!!

  Może to jest taki sam mit jak te "ruskie pułki" z Pskowa które rozbijaja w pył bitne i uzbrojone po zeby bataliony Armii Ukrainy?

  Dobranoc!

  Dziś nie ma "sprawozdania" - do którego sie juz zabierałem i zgodnie z sugestią miałem komentowac więcej niż jedno zdanie :))))

  PAPA!
 • @Forged 00:19:20
  Bedzie wstyd na caly swiat i to we wrzesniu-jesioooo.
 • @Forged 00:19:20
  Prosze mi wierzyć moje oczy 'starego wygi frontowego' nie takie "infa" juz widziały i z jednej i z drugiej strony...

  Nawet na banderowskiej Hałyczynie (zach. Ukraina) rośnie niezadowolenie. We Lwowie domagano sie wycofania i wymiany jednostek z obwodu lwowskiego (w szczególności "osławionej" 80 Bryg. Powiet.-Desant.);
  http://www.youtube.com/watch?v=yIfhdKlmKWM
 • @bolszewik 00:11:57
  Niczego innego nie oczekiwalem bolszewik zglosil sie do administratora cytuje ;
  aby ukrócać bełkot trolli... Ach gdzie te czasy!!kiedys to poszedlby na komisariat i spelnil swoj obywatelski obowiazek--i jednego wroga systemu mniej-Wspolczuje.
 • @bipaw 00:25:07
  Szanowny Panie czy możesz Pan pokrótce wyjaśnić w jakim celu odwiedzasz to forum ? Ja się tego wprawdzie domyślam, ale ciekawy jestem Pańskiego uzasadnienia.
 • @samsung23 23:57:55
  Stalin nie był tchórzliwy, lecz sprytny. Uderzył dopiero wtedy, gdy był pewny sukcesu. Niewolnik nie może nikomu przynieść wolności - nie zna jej. Żołnierz sowiecki od riadowoja do marszała tej wolności nie znał. Był niewolnikiem. Hitler chciał wykończyć naród. Wiedział jak to osiągnąć - wykańczał inteligencję, tak jak Stalin. Więc czym się róznili, ci wybitni przywódcy socjalistyczni?
 • @brusek 00:22:28
  Cześć ja też znikam .
  Zgadzam się z Tobą odnośnie tego co napisałeś.
 • @brusek 00:22:28
  Spoko, tylko bez nerw. "Wieczorynka" na dobranoc;
  http://www.youtube.com/watch?v=4gF7C2DouI0#t=116
 • @szczurobronny 00:19:54
  miales mi udowodnic ze bronilem banderoslawa a ty znowu o czym innym skoncentruj sie czlowieku i nie rzucaj obelgami na lewo i prawo.Dawaj te dowody mojej milosci do Banderoslawa majdaniarskiego i prosze nie stosuj ukrainskich metod.
 • @simba 23:50:57
  Witaj simba:)
 • @niewidzialna Armia Czerwona 00:20:35
  http://zezem.salon24.pl/328788,masc-na-trolle-i-inne-pozyteczne-rady Pzdr. :)
 • @Repsol 00:36:01
  Juz nie pomaga, uodpornili się :-))
 • My, jako że już od 300 lat niemal wszystko przegrywamy, to powinniśmy się znormalizować.
  Czasy dawnej chwały naszego oręża już nie wrócą. Ci co nas na Moskwę wysyłają są albo zupełnymi debilami albo prowokatorami.
  Kiedyś Rzym był wielkim agresywnym państwem, teraz Włochy są bardzo spokojnym pokojowym państwem (chrześcijańskim), nie ustawiają pod ścianą Europy, a jakoś żyją, i to nieźle. Trza nam brać przykład, to jest tak że te koła historii tak dziwnie mielą, kiedyś Węgry (około tysięcznego roku) były postrachem okolic, najeżdżali wszystkich wokoło, jak to dawno było.
 • @LeAN 00:29:43
  "wykańczał inteligencję, tak jak Stalin."

  Stalin był sprytniejszy - hasło "Szaraszki" . Zresztą Hitler też nie wykańczał inteligencji.
 • @samsung23 00:30:38
  Ważna wiadomość z АнтиМайдан
  Polskich i innych najemników zamurowano betonem w podziemiach lotniska w Doniecku
  http://life-blogs.ru/205-naemnikov-v-bunkere-aeroport
  Наемников в бункере аэропорта Донецка залили бетоном
  Донецкий аэропорт освобожден от карателей киевской хунты. Часть гарнизона укронацистов, укрепившихся на территории аэропорта, сложила оружие и, согласно договоренности с защитниками Донбасса, с белым флагом покинула аэропорт.
  Подразделения ВСН после артподготовки провели зачистку аэропорта. Десятки наемников, предположительно, из Польши, стран Прибалтики и Скандинавии, отказались сдаться и укрылись в бункере старого здания аэропорта – бывшего путиловского автовокзала.

  Именно подразделения отличались особенной жестокостью в ходе боевых действий. На их совести вылазки на окраинах Донецка и неизбирательный огонь по жилым кварталам столицы Донбасса.
  Попытки вести переговоры с наемниками ни к чему не привели. Из бункеров периодически открывался огонь.

  Защитники Донбасса подвели к бункеру канализационный сток и залили подземелье с укрывшимися карателями. В аэропорт были вызваны инженеры, знакомые с инфраструктурой подземных коммуникаций и предоставившие военным схемы подземелий. В итоге все входы были замурованы бетоном.
  Tłumaczenie z google
  Najemnicy w bunkrze wylewa beton lotniska Donieck Lotnisko Donieck uwolniony od karzącego Kijowie junty. Część ukronatsistov garnizonu zakorzenione na lotnisku, złożyli broń, oraz, zgodnie z umową z obrońców Zagłębia Donieckiego, z białą flagą opuścił lotnisko. Jednostki BCH po zapory artylerii miał zamiatać lotniska. Dziesiątki najemników, prawdopodobnie z Polski, państw bałtyckich i Skandynawii, odmówił poddania się i schronił się w bunkrze starego budynku lotniska - byłego dworca autobusowego Putiłowa. Wyróżnia się poszczególne jednostki okrucieństwa podczas działań bojowych. Ataki na sumieniu na obrzeżach Doniecka i masowe pożaru w kwartałach mieszkalnych w stolicy Donbasu. Próby negocjacji z najemników ani bezskutecznie. Z pojemników okresowo otworzył ogień. Obrońcy Donbasu przedstawia ścieków w zbiornikach i wypełnione lochu z ukryvshimisya Punishers. Na lotnisku były spowodowane przez inżynierów, którzy są zaznajomieni z infrastruktury uzbrojenia podziemnego i dać wojskowych lochy programu. W rezultacie, wszystkie wejścia zostały ściankach betonem.
  Juz mordowac z daleka nie będą, ja ich nie żałuję!
 • @lorenko 00:44:52
  Jestem ZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ZABETONOWAĆ te swołocz!

  PIEKNA WIADOMOŚĆ - moge spokojnie zasnac - to lepsze niż widok spalonej ukropskiej kolumny o poranku!!!!!!!!!!!!!!
 • @lorenko 00:44:52
  "Polskich i innych najemników zamurowano betonem w podziemiach lotniska w Doniecku"

  Ja pierdolę, brak słów, ale ... jak mówili starzy Polacy - żeby kózka nie skakała, ... . Toż wiedzieli w co się pchają.
 • Simba
  podany link sie nie otwiera.404
 • @bolszewik 00:20:29
  A kogo żeśmy żywili? U nas wszystko rosło i plonowało, a w sklepach nie było. Więc gdzie się to podziewało? A Ruskie poległe 1939, szkoda, że tak ich mało poległo. Nie musieli by nas wyzwalać w 1945.... Wypowiadam się WYŁĄCZNIE za siebie. A Polakiem jestem. A bolszewik szto eto takoje? Z którewo naroda? Bolszewik nie ma ojczyzny, więc nie ma narodowości. Więc się od...cz od Polaków
 • @lorenko 00:44:52
  zablokowało te strone co linkowałes...
 • @brusek 01:01:03
  http://vk.com/antimaydan
  Tu jest, trzeba przewinąć w dól, wiadomość podana 3 godz. temu.
  Jakbys mógł lepiej przetłumaczyc, bo te translatory ...ach
  Pozdr
 • @lorenko 00:44:52
  http://vk.com/antimanipulator?w=wall-42578918_172715

  komentaze:
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ukraincy-wycofali-sie-z-luaganskiego-portu-lotniczego

  http://liport.ru/proisshestviya/52021-naemnikov-v-bunkere-aeroporta-donecka-zalili-betonom.html

  ogólnie - na hasło: НАЕМНИКОВ ЗАЛИЛИ БЕТОНОМ

  pojaiaja sie setki zaoisów powielonych z tego samego xrodla sprzed ponad 7 godzin
 • @brusek 01:11:06
  Źródłem jest informacja z Voenkor:
  http://voenkor.info/naemnikov-v-bunkere-ae-roporta-donetska-zalili-betonom/

  ciekawe! Podaja straty junty - policzyli 43 tysiące zabitych i rannych!
  Plus sprzet - wsród tego "polski" SU25!!!!
  http://voenkor.info/43-ty-s-chelovek-obshhie-poteri-hunty-za-4-mesyatsa-boev/
 • @brusek 01:11:06
  Czyli nie zamurowali i jest to manipulacja? Zgłupiec idzie...
 • @brusek 01:15:56
  Nowe źródło informacji albo dezinformacji? Lecz chyba obserwowac trzeba co tam podają.
  43 tysiące od kwietnia, jest to możliwe!
 • @szczurobronny 01:24:54
  Pani Merkel była podsłuchiwana przez CIA. Co tam podsłuchano i jakie kwity mają na nią skoro " nie chcę ale muszę? A jeszcze nie tak dawno była kanclerzem Niemiec, której Niemcy nie wygwizdywali!
 • @lorenko 01:37:28
  Awantura z banderopitekami z "Ajdara"w Charkowie. W niedzielą milicja charkowska zatrzymała na punkcie kontrolny ajadrowców przewożących broń. Z zemsty w poniedziałek banderopiteki urządziły burdę pod prokuraturą;
  http://rusvesna.su/news/1409611012
 • @szczurobronny 01:46:35
  Ogrodzenie na kółkach:))))))
  http://cs7009.vk.me/c7008/v7008907/111b0/Z3uq3GVjDnw.jpg
 • @lorenko 01:56:28
  Zniszczone i porzucone stanowsika artylerii pod Olenowką (Elenowką?) skąd ostrzeliwano Donieck;
  https://www.youtube.com/watch?v=8bWKRbmpW10
 • @bolszewik 01:55:13
  Ojojojoj! Wyobrazałem sobie tego słynnego Semenczenko jako faceta a tu jakiś dzidziuś:)
  Pytanie za kim by żołnierze poszli w bój i dwa zdjęcia, Mozgowoj czy dzidziuś, hahahahaha
  http://vk.com/antimaydan?w=wall-41232698_860677
 • @lorenko 02:04:22
  To jest nic, "ruskie" kolportują w sieci jego zdjęcie "bardzo prywatne", że sie tak wyrażę. Nie wklejam go bo nie mam pewności czy to nie "fejk"...
 • @bolszewik 23:40:13
  Czy niezrozumiały bełkot to jest jedyna forma wypowiedzi współczesnych bolszewików? Lenin nawet jak pisał propagandowe głupoty robił to w sposób zrozumiały dla czytelnika.
 • @TomS 02:09:50
  Bo był filozofem...
  Przechwycona pod Olenowką (Elenowką?) samobieżna haubicoarmata 2S5 Hiacynt-S;
  https://twitter.com/Yurich24081980/status/506571132523515904/photo/1
 • @lorenko 02:04:22
  "Specnaz" z Ługańska lub Grupa Szybkiego Reagowania;
  https://www.youtube.com/watch?v=kqR-Om-ELMQ
 • @brusek 01:15:56
  Szkoda, że nie będzie wieczornej prasówki ale rozumiem Twój mały strajk.

  Wrzucam kilka informacji, które uznałem za istotne, niestety tylko z "polskich" mediów

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosyjskie-organizacje-na-ukraine-wyslano-15-tys-zolnierzy-dlaczego-otacza-sie-to-milczeniem,464006.html
  W tytule oczywiście bzdura ale w środku powołują się na źródła m.inn. petersburską filię Komitetu Matek Żołnierzy. Cyfry przy źródłach dużo mniejsze.
  Po przeczytaniu, podsumowując nadal żadnych dowodów na udział regularnych jednostek rosyjskich w wojnie na Ukrainie. Natomiast są poważne przesłanki co do udziału wojskowych- ochotników (czemu się chyba nikt oglądający filmy z ostrzeliwanych miast Dombasu nie dziwi) ale z jednostek stacjonujących obecnie na terenie Rosjii! w tym o tysiące km dalej (w Czeczeni).

  Trochę o wczorajszych negocjacjach
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zakonczylo-sie-spotkanie-grupy-kontaktowej-w-minsku-w-piatek-kolejne-rozmowy-z-separatystami,463903.html
  "Przedstawiciele samozwańczych republik na wschodzie Ukrainy zapowiadali, że będą się domagać szczególnego statusu w sferze handlu zagranicznego z uwzględnieniem głębszej integracji z Rosją oraz Unią Celną Białorusi, Rosji i Kazachstanu, a także szczególnego statusu dla swoich ugrupowań zbrojnych oraz prawa do mianowania prokuratorów i sędziów - podała w poniedziałek białoruska agencja BiełTA."
  Następna runda 5-tego września

  I na koniec
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ukraina-chce-byc-jak-izrael-poroszence-po-drodze-z-nato,464005.html
  i wszystko jasne

  dobranoc
 • @mania przepraszania 02:03:33
  rzeczywiście jakby tam wieprzki siedziały a nie zołnierze, flejtuchy smieciły, chlały wóde i piwo a może jeszcze ćpały i w ramach "obowiążkowej" rozrywki strzelali do domów i bloków meszkalnych Doniecka. A jak zobaczyli, że Opołczeńcy idą po nich, to zwiali, pewnie dlatego, żeby nie sprzatać tego burdelu:)))
  Tak myślę, bo chyba nie z tchórzostwa?
 • @bolszewik 02:15:07
  To może to jest ukochany pana Liaszko....
 • @xes23 02:19:52
  Dzięki za wieści, Dobranoc:)
 • @bolszewik 02:43:58
  Dzidzius się ujawnia:)
  http://youtu.be/TvIQbcPG7I4
  Pisza w komentach, że ma zespól Downa.
 • @mania przepraszania 02:03:33
  Witam! Piekne podarunki od pana Rzeźnika Ukrainy dla powstańców!

  No i syf - jak mowia i pokazuja w kolejnym filmie - totalny!
  Widać że to nie armia tylko jakaś horda dzika tam siedziała!

  Dzięki!
 • @xes23 02:19:52
  To nie był strajk ale konieczność zawiezienia ojca do szpitala, wrócilem przed północą, ale ile bateria w pomiziańcu pozwalała to podglądałem jakie wieści wklejacie...
 • @brusek 07:44:34
  PS

  Na dobry dzionek polecam art. krytykowanego pana "Krakauera" z krytykowanej gazety internetowej, w której istnieją wysokie standardy moralne...

  Można pisać wszystko ale robić to należy inteligentnie i między wierszami - a brak takiej umiejetności automatycznie pokazuje kto jest kim...

  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25301
  Spodobał mi sie ten frgment o tym jak kolejny raz Pan Szojgu będzie lecial na Słowację w sposób jak najbardziej oficjalny samolocikiem TU160...
  :))))
 • @interesariusz z PL 15:56:39
  Turbina wygląda jak kielich tulipana.
  Ewidentnie rozwinięta od środka. Coś w jej środku eksplodowało. I nie był to BUK, bo po wybuchu tego ostatniego największe kawałki miałyby rozmiar dłoni.
 • @brusek 07:55:21
  Jakie wstrętne insynuacje i pomówienia... ;P
  Czytajcie sobie, czytajcie, Brusek.
  Tylko, żeby nie było, że nie ostrzegałem...
 • @Alojzy81 08:24:34
  Sa dwa tematy o boenigu;
  http://kontraprawdzie.neon24.pl/post/112466,lot-mh17-ukraina-nie-ma-innej-opcji-zrobil-to-ich-pilot
  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/112488,lot-mh-370-co-sie-stalo-z-boeingiem

  Pozdrawiam
 • @Partyzant Z Wyciętego Lasu 20:10:01 bardzo dziękuję za miłe słowa
  wczoraj nie dało się praktycznie wejść na neon24, bo coś blokowało, piszę więc dziś.

  Pozdrowienia z przyjemnością odwzajemniam!
 • @mania przepraszania 22:03:19
  Dziękuję :)
 • @bolszewik 01:23:02
  Jestem Polakiem, bo się urodziłem z polskich rodziców. Znam swoich przodków na 5 pokoleń wstecz. A tY Mendo skąd się wziąłeś? Jak się z tWOIM durnym światopoglądem coś nie zgadza, to od razu "nie rozmawiam z trollami". A tY przebrzydłe bolszewickie bydlę, skąd cIĘ upuścili? Czemu tu smrodzisz? Jak tu cI nie odpowiada, to won do Korei Północnej lub na Kubę

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej