Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 02.09.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W 75 rocznicę wybuch II Wojny Światowej powstańcy z Donbasu kontynuowali ofensywę.

 

W poprzednim swoim tekście napomknęłem o ukrytych siłach, które faktycznie rządzą w Polsce. Otóż siły te możemy podzielić na trzy ośrodki: prounijny (czyli proniemiecki), proamerykański (czyli będący na pasku globalizmu) oraz idący trzecią drogą, czyli starający się utrzymać stan równowagi pomiędzy naciskami i wpływami wyżej wymienionych dwóch obozów politycznych. Dodam, że ta trzecia grupa najbardziej niezależna (i jednocześnie najbardziej liczna, mimo że praktycznie nie widoczna w mediach i życiu politycznym i dlatego też można o niej powiedzieć, że jest ukryta)  od wpływu obcych mocarstw jest określana obraźliwym mianem, przez przedstawicieli wspomnianych wyżej obozów: sowieciaży, ruskimi agentami, agentami Putina, albo w najlepszym przypadku "rusofilami".

Oczywiście obóz proamerykański i prounijny walczy ze sobą, realizujac wytyczne narzucone im przez zewnętrznych protektorów, które są w wielu aspektach sprzeczne, ale w jednej dziedzinie występują solidarnie, a więc wtedy gdy czują się zagrożone przez trzecią siłę. Wtedy nieprzebierając w środkach i metodach, mając do dyspozycji cały aparat państwowy oraz wiodące media- w tym oczywiście i zachodnie- bezwzględnie ją zwalczają nie pozwalając na zaistnienie niezależnej od obcych wpływów politycznej ekipie. W tej nagonce przede wszystkim nadmierną aktywność przejawia obóz proamerykański.

Poza tymi trzema głównymi grupami jest jeszcze jedna siła polityczna, najmniej liczna, mało widoczna (a w zasadzie tak działająca, że jej odziaływanie dla przeciętnego zjadacza chleba jest niedostrzegalne, co nie znaczy, że ono na niego nie wpływa), chowająca się za plecami innych. A jaka to jest grupa i czyje interesy realizuje, to już pozostawiam do samodzielnego przemyślenia. Dodam tylko, że w Polsce działają na podobnych zasadach również i inne grupy, ale ich wpływ na sprawy najwyższej wagi nie są jak na razie już tam znamienne.

A teraz przechodzę do relacji z frontów walk ukraińskiej wojny domowej.

W dniu wczorajszym poraz pierwszy nie był prowadzony ostrzał artyleryjski celów cywilnych w Doniecku i Ługańsku, co nie wynikało z dobrej woli kijowskich władz, tylko z prozaicznego powodu, że miasta te znalazły się poza zasięgiem ukraińskich dział i rakiet "Grad".

Jedynym przypadkiem był atak rakietowy dokonany rakietami balistycznymi "Toczka-U" przedmieść Doniecka:

Natomiast w Charkowie również w dniu wczorajszym grupa proukraińskich aktywistów zorganizowała wiec, który nie wzbudził żadnego zainteresowania wśród charkowian:

 

Siły powstańcze dokończyły wczoraj likwidację kotła "Amwrosijewskiego", z którego pozostało tylko tyle:

 

Oraz rozbito ukraińskie wojska pod Iłowajskiem:

 

I zlikwidowano ukraińskie pozycje obronne w okolicach Nowoswietlowki (film bardzo drastyczny +21):

 

 Zlikwidowano pozostałości ukraińskich jednostek broniących się na lotniskach w Doniecku i w Ługańsku.

Obecnie trwa zakończenie likwidacji pozostałych kotłów.

W ciągu ostatnich dni, poza wspomianymi wyżej walkami z ukraińskimi wojskami zamkniętymi w kotłach, cały ciężar walk został przeniesiony na południe, w rejon wybrzeża morza Azowskiego, gdzie poszerzany jest przyczółek na zachód od miasta Mariupol, a same miasto znalazło się w szczelnym okrążeniu. Sytuacja tam jest o tyle ciekawa, że w mieście tym przebywa grupa oficerów NATO, które to podobno nie brało udziału w walkach po stronie ukraińskiej. Prawodopodobnie pierwsza wojna morska jaką stoczyły siły powstańcze podczas tego konfliktu, była spowodowana obecnością tych właśnie doradców NATO w Mariupolu, których ukraińska straż przybrzeżna miała ewakuować. Jak wiemy próba ta zakończyła się fiaskiem, tak więc obecnie jedyną drogą ewakuacji dla oficerów państw NATO, będzie droga powietrzna równie niebezpieczna jak droga morska.

A to mapa przedstawiająca rozmieszczenie sił wokół Mariupola:

Na północnym krańcu frontu, czyli na północ od Ługańska, trwają obecnie walki z ukraińskim wojskami zajmującymi miejscowość Szczastie:

 

Na innych kierunkach frontu w dniu wczorajszym sytuacja nie uległa zmianie i trwa dynamiczna równowaga, wykorzystywana do budowy umocnień i przegrupowania sił. Sporadycznie prowadzona jest wymiana ognia, najczęściej jest to ostrzał artyleryjski, mający na celu zlokalizowanie punktów oporu wroga.

A to zdjęcia z pozostałości z kotła pod Jelenowką:

A na koniec zdjęcie dowódcy ukraińskiego batalionu "Azow", Semena Semenczenki, odznaczonego wczoraj za udział w walkach pod Iłowajskiem przez Jaceniuka orderem "Chmielnickiego" 3 st:

 

Pozdrawiam.

Na zdjęciu przewodnim pozostałości po Wielkim Kotle "Amwrosiejewskim"

*     *     *

Ps.

A to jest film z Ługańskiego Lotniska:


Ps.2

Jest potwierdzenie wzięcia do niewoli najemników z Polski:

"И.о. министра госбезопасности Донецкой народной республики Леонид Баранов сообщил, что в плен к ополчению попали наемники из Польши. «Наемников работает огромное множество, особенно это показательно в аэропорту Донецка, который дольше всех держится. Там работают только профессионалы, там не только американцы, там говорят на разных языках. Эта информация подтвержденная, и можно с уверенностью говорить, что там есть иностранцы, которые не сдаются», — отметил Баранов."

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

 

KOMENTARZE

 • Pozdrawiam
  Na froncie nie idzie to SBU prowadzi kontrofensywę w internecie. Widzę że rusvesna.su "zaczarowali"...
 • @mania przepraszania 09:27:20
  Gdzieś muszą mieć sukcesy.

  Pozdrawiam.
 • Światowy żyd
  Światowy żyd (typu Michniki, Applebaumy) wzywa jak Goebbels do wojny totalnej zachęcając rządzących Ukrainą żydów do bezkarnego przelewania krwi gojów, podludzi robiących za niewolników żydowskich panów
 • @T-Rex 09:16:43
  Dzięki za zwrócenia na ten błąd uwagę, bo jak zwykle różne przeoczenia się zdarzają, szczególnie jak nie ma się na etacie korektora.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 09:29:54
  :))))

  Witam i pozdrawiam z rana!

  02.09.2014
  Dopołudniowy, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami
  które są o jedno zdanie dłuższe niż uprzednio!
  :)

  MH17
  Nie trafiłem na nowe informacje


  WOJNA

  Powstańcy ogłosili o zdobyciu ostatniego punktu pod Ługańskiem – Wiesiełaja Gora z którego trwały wszystkie ofensywy w kierunku miasta. Wcześniej ogłoszono że banderowskie siły opuszczają i wycofują się z Łutigino (20 km od Ługańska). Dodatkowo Kijów potwierdził że wycofali się z Gieorgijewki i lotniska w Ługańsku. Powstańcy zdobywając lotnisko odbili je od batalionu Ajdar, zabijając 5 szt, niszcząć trzy samochody / chyba nie osobowe :) / oraz dwa punkty umocnień
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/2/22367267/

  Władze rosyjskie są zaszokowane po wypowiedzi ministra ukrow od wojny niejakiego Galeteja że „operacja oswobodzenia wchodu Ukrainy została zawieszona ale przechodzi w nową „wielką wojnę ojczyźnianą” w której straci życie dziesiątki tysięcy „terrorystów”. „Czegoś takiego Europa w swojej historii jeszcze nie doświadczyła”… CO ONI SZYKUJĄ???????????????????
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/2/22367223/

  Rosja twierdzi że tego Geleteja to powinni zbadac specjaliści
  http://rusvesna.su/news/1409627500

  Długa analiza wykazująca dlaczego ukry przegrywają. Długie ale bardzo ciekawe – warte przeczytania, może służyć dla AdNovum jako fajny „gotowiec” :)
  http://www.nakanune.ru/articles/19390/

  „Janek” znów nadaje! Info z 23-ciej – TC. Pisze że w Pietrowce ostrzał artyleryjski i wszycy siedzą w piwnicach, nad Donieckiem zestzrelono rakietę?
  http://www.novorosinform.org/news/id/7555

  Portal RUSWIESNA nie działa, ale czytam nagłówki – nie można linkowac
  Lotniskowiec Ługański pod kontrolą. Doniecki jest dalej ostrzeliwany i jest terytorium „neutralnym” (14.39 TC)
  Powstańcy oddało rodzinom 330 wziętych do niewoli oraz 75 rannych plus 75 ciał.


  DRUGI FRONT

  SENSACJA!!!!!!!!!!!! Przybyli do Nowoazowska zagraniczni dziennikarze! No, wiem że TO nie jest sensacją, ale sensacyjne jest to że mimo długich poszukiwań NIE ZNALEZIONO „niewidzialnej armii Rosji”
  http://www.novorosinform.org/news/id/7550


  NOWOROSJA

  Informaja Min. Zdrowia: Codziennie do szpitali trafia 20 osób – film
  http://www.novorosinform.org/news/id/7549

  KIJÓW I OKOLICE

  Pan Kłyczko, eks bokser i obywatel bratnich Niemiec zadziwia erudycją… film
  http://www.novorosinform.org/news/id/7559

  W najbliższych dniach Poroszenko ma przedstawić „plan pokojowy”. Słyszeliśmy różne sygnały Noworosji o tym jak oni to widzą. Teraz Rzeźnikowi zostało 3 dni do kolejnych rozmów w Mińsku, gdzie Noworosja będzie stroną rozmów!
  http://svpressa.ru/society/article/96982/

  Wczoraj podawano że na spotkaniu w Mińsku gdzie rozmawiają politycy niższego szczebla – w tym z Noworosji – padło stwierdzenie że Noworosja może zostać jako część Ukrainy ale na specjalnych prawach. Dziś zaprzecza się temu – czyli Noworosja NIE CHCE mieć nic wspólnego z tzw „Ukrainą”
  http://svpressa.ru/politic/news/97000/

  „Cztery miesiące bezkarności”. Art. porównujący niejako bezkarność morderców Odesytów i tego co się dzieje w sprawie MH17. Bardzo długie – ale warte przetłumaczenia!!!!!
  http://svpressa.ru/society/article/96983/

  Art. na temat upadku grzywny jako waluty oraz przyczyn które powodują iż nie ma szans by ten upadek zatrzymać… Jest też o tym jak grzywna była oparta o kurs dolara i dlaczego ludzie nie mogą wyjąć oszczędności z banków…
  http://svpressa.ru/economy/article/96915/

  Brak pieniędzy w budżecie jest tak wysoki ż nauczycieli Lwowa wysyłają na urlopu bezpłatne – nie ma czym płacić
  http://www.novorosinform.org/news/id/7553

  Tymczasem po wczorajszym skoku Rubla – dziś spadek i wszystko się stabilizuje…
  Курс доллара расчетами "завтра" на 10.01 мск вторника повышается на 11,5 копейки - до 37,4175 рубля, курс евро - на 14,5 копейки, до 49,0805 рубля.
  РИА Новости http://ria.ru/economy/20140902/1022379435.html#ixzz3C8Y9Zny7

  http://ria.ru/economy/20140902/1022379435.html

  Długi artykuł o tym że straty Kijowa sa tak wysokie że nie da się tego ukryć. Opis sytuacji, rozmowa z partyzantami jak to wygląda ich oczami… Do poczytania…
  http://svpressa.ru/war21/article/96978/

  O tym że znajomośc poezji Tarasa Szewczenki pozwala zrozumieć ukropskie fobie… Przyznaję że czytałem początek jeni ale widzę że na tyle ciekawe iż warte by ktoś siadł i porządnie przebrnął i streścił (choćby wnioski).
  http://svpressa.ru/blogs/article/95599/

  NATO wzmacnia swoje oddziały w Estonii!!!!! Między innymi dużo czołgów itd… Rosja oznajmiła że po namyśle odpowiednio zareaguje…
  http://ria.ru/world/20140902/1022378428.html

  Rosja: Atak na Krym będzie odczytany jako atak na cała Federację!
  http://ria.ru/defense_safety/20140902/1022378698.html

  Prasa niemiecka donosi że generał NATO z którym rozmawiali uważa że Kijów przegrał już wszystko (co prawda brzmi to jak „pewien pracownik NATO przyniósł zdjęcia i twierdzi że te widoczne gołym okiem kombajny są czołgami”).
  http://ria.ru/world/20140902/1022375938.html

  To samo pisze Der Spiegel: „po zdobyciu lotnisk pod Ługańskiem i Donieckiem jasne się stało że Kijów przegrał konflikt”
  http://www.novorosinform.org/news/id/7562

  Plan "B" Dniepropietrowska, czyli koszula zawsze jest bliższa ciału…
  Benio Kołomojski jako gubernator jedno a mieszkańcy i urzędnicy drugie – bo nie chcą umierać za Donbas
  http://novorus.info/news/events/27403-plan-b-dnepropetrovska-svoya-rubashka-blizhe-k-telu.html

  A co po Poroszence? Rozważania co dalej nastąpić może…
  http://politikus.ru/events/28519-posle-poroshenko.html
  http://politikus.ru/uploads/posts/2014-09/1409591433_bci6lr3ndrg.jpg

  Fajne! Generałowie kradną i rozwalają „ATO”. Przybywający nowo zmobilizowani do miejsca powołań nie dostają nic!!!!
  http://novorus.info/news/economy/27375-millioner-volonter-generaly-voruyut-razvalivayut-ato-i-naglo-vrut-glavkomu.html

  SANKCJE

  Ruswiesna : Zachód nie wprowadził jeszcze sankcji wobec Rosji – a w ogóle to one będą kiedykolwiek?
 • @AdNovum 09:28:52
  Za to będzie "rodzynek" z portalu prokijowskiego 112.ua. Lotnictwo rosyjskie bombarduje Sczastje I Ługańsk (!???);
  http://112.ua/glavnye-novosti/lugansk-i-schaste-podverglis-obstrelu-rossiyskoy-aviaciey-verigina-109389.html
  Ps. Oni chyba tak długo kłamali na temat zdobycia Ługańska, że chyba w końcu we własne kłamstwo uwierzyli...
 • Zadra dla Radia Liberty
  Zadra dla Radia Liberty: Ukraińscy żydzi zrzucili maskę. Brak oporu tylko ośmiela bestię

  Zadra dla Radia Liberty: Żydzi rządzący Ukrainą kłamią z bezczelnością i cynizmem godnymi Stalina i Mołotowa a wszystkie swoje ohydne niegodziwości żyd bezczelnie przypisuje gojom, odwracając kota ogonem

  Żydów trzeba zatrzymać. Będzie to miało swoją cenę, ale wojna z Rosją miałaby cenę o wiele większą
 • brawo noworosja
  Wcale się nie dziwię że separatyści prą do przodu , jeżeli oni cały czas przejmują taki sprzęt po ukrach , to nie jest potrzebna im broń z Rosji , a ponadto nawet dziś słyszałem w łże mediach że w Ługańsku ( który przecież cały czas jest i był w rekach powstańców) są fabryki amunicji więc powstańcy mieli skąd czerpać dostawy . Moim zdaniem powinni cisnąc dalej do krymu i słowiańska , wymusić na ukrach autonomię i zakończyć tą wojnę , bo mimo wszystko szkoda ludzie
 • @mania przepraszania 09:37:26
  Nie wiem czy im cosik do samogonu nie dosypują ich sojusznicy, ba taki odlot po "klasycznych" środkach wspomagających tenże stan euforii i nieobecności, nie jest możliwy:))))))))

  Pozdrawiam:)
 • @szczurobronny 09:39:09
  Dzięki Serdeczne jak zwykle i

  Pozdrawiam:)
 • @brusek 09:35:32
  Bardzo dobry materiał!!!!

  Pozdrawiam.
 • @brusek 09:35:32
  Wklejam link do skrótu informacji po polsku;
  https://www.facebook.com/donetskrepub?fref=ts
 • @brusek 09:35:32
  Witam z rana,dzięki za poranny skrót wiadomości,idealny do śniadania.
  Mam pytanie co do informacji o opuszczeniu Łutugino przez banderowców.Mapa pokazuje,że jest w rękach Kijowa i jest bronione.Poza tym widać jakąś próbę przebicia się posiłków banderowców w jego kierunku,drogami M03 i H21.Jakaś grupa zmechanizowana,chyba zatrzymana przed Uspienką.Czy jakieś rosyjskojęzyczne portale coś o tym piszą,to pytanie do bieglejszych ode mnie w j.rosyjskim?
 • @adalbert05 09:53:56
  O Łutugino - to dzisiejsze świeże info powołujące się na powstańców. Źródło dotąd pewne, ale nie ma oficjalnego komunikatu.

  Innych nie zdążyłem sprawdzić...
 • @brusek 10:00:46
  Co do taktyki stosowanej ptzez Noworosję to jest to opisywana przez mnie juz kiedyś taktyka 'motti" stosowana przez Finów w trakcie Wojny Zimowej 1939/1940 r.;
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Taktyka_motti
 • @szczurobronny 10:03:45
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:10:06
  Słynne "obnażenie" banderfuhrera Semenczenki;
  http://ic.pics.livejournal.com/egor_motygin/10196588/24858/24858_original.jpg
 • Złe przeczucia.
  Mam złe przeczucia.
  Jeśli jakiś ukropski debil bardzo wysokiego szczebla, bredzi o dziesiątkach tysięcy zabitych "terrorystów", i że "Europa czegoś takie jeszcze nie widziała", a jednocześnie terrorystyczne NATO tworzy zgrupowanie wojsk daleko na północ od Ukrainy, czyli w Estonii, to...
  To może to oznaczać, że niebawem przez teren Ukrainy nie da się przejechać z powodu skażenia radioaktywnego.
  Chyba szykuje się coś naprawdę "grubego" :(
 • @AdNovum 10:10:06
  "Colonelcassad" o sytuacji w Charcyźku, skutkiem akcji "wyzwoleńczej" siły prokijowskie zniszczyły infrastrukture miejską i przemysłową. Ludzie pozostali bez pracy co poskutkowało tym że 90 % mężczyzn zdolnych do walki wstapiło do samoobrony;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1761957.html
 • @mania przepraszania 10:13:55
  Mania!
  Za komiks z banderfuhrerem Dzidziusiem masz wielgaśnego plusiora.
  :)))
 • @Forged 10:19:40
  Strachy na lachy,jak to się mówi.Jakby faktycznie coś szykowali(mityczną bombę A),to na pewno siedzieli by cicho.Informacja tyle warta,co wczorajsza o bombardowaniu Ługańska przez lotnictwo rosyjskie.Głupie gadanie idioty,ku pokrzepieniu banderowskich serc.
 • @Forged 10:25:27
  Informacja o smierci "fuhrerka" Jarosza pod Iłowajskiem. Niestety jak na razie nie potwierdzona;
  http://dni.ru/incidents/2014/9/2/279621.html
 • @mania przepraszania 10:07:55
  Kurcze! Masz rację! To jest to!

  Popatrz:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Suomussalmi

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e5/Battle_suomussalmi.jpg
 • @szczurobronny 10:30:14
  Od dwóch dni juz o tym bełkocza, a białej flagi jak nie widać tak nie widać. Radziłbym byc ostrożny z ta kapitulacja...
 • @Forged 10:25:27
  Nareszcie "ruskie" się wzięły za Benię Kołomojskiego, wczoraj zajęli jego majątki i aktywa na Krymie, a dzisiaj prokijowscy "piszczą" że "chapnęli" to co miał w Moskwie ( i w całej Rosji pewno też);
  http://112.ua/glavnye-novosti/v-moskve-arestovali-imuschestvo-kolomoyskogo-sk-rf-109441.html
 • "Der Spiegel" dotarł do informacji NATO
  Militarnie konflikt jest już dla Kijowa przegrany. "Der Spiegel" dotarł do informacji NATO http://goo.gl/hkMiqh
 • motorola
  czy ktoś może przetłumaczyć ten przekaz Motoroli ?
  https://www.youtube.com/watch?v=C9c22nLwTFA
 • @brusek 10:34:28
  Donieck, lotnisko;
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/506544396033347584/photo/1

  Zdobyczna 'Msta", Starobeszewo;
  http://news-mail.by/wp-content/uploads/2014/09/Bweg2GICEAAZHWY.png
  http://news-mail.by/wp-content/uploads/2014/09/Bweg1-eCUAAlDp7.png
 • @Forged 10:19:40
  Pozdrawiam
  Już pisałem na ten temat: ukropiteki, przy współpracy z CIA, pichcą 2-3 ładunki atomowe. Chyba nie stanowi tajemnicy, że wśród kadry zakładów atomowych ZSRR byli też Ukraińcy, a ich odnalezienie i skaptowanie to nie probvlem.
  Problemem jest pluton, który mozolnie trzeba wyprodukować w reaktorach elektrowni atomowych, wydzielić, odlać i wytoczyć "pity" (jak mówią w Los Alamos). Ponieważ każda partia plutonu ma inny skład izotopowy, mówi się, że dopóki ładunek atomowy nie zostanie wypróbowany, to nie ma pewności, że ma się broń atomową. I tak w przypadku Korei Płn. pierwsza "eksplozja" była symboliczna, złośliwi mówią, że Koreańczycy próbowali zbudować bombę wg przepisów w Internecie czy "Sumie wszystkich strachów".
  Ale Los Alamos dysponuje wystarczającymi superkomputerami, aby dla konkretnego składu izotopowego plutonu dokonać "eksplozji numerycznej" czyli przeprowadzić pełną symulację, na podstawie której można ukropitekom podać rozmiary "pita" i precyzyjną konstrukcję głowicy.
  Wg moich przypuszczeń, aby coś takiego zrobić, ukropiteki potrzebują jeszcze ok. 4 miesięcy.
  Takie, jak zacytowana wypowiedż banderopiteka, mogą sugerować, że czasu jest jeszcze mniej, albo, co już nawet dla mnie przekracza moje wyobrażenie o poziomie zbrodni tzw "nowego porządku" alias banksterów, układ ten nie zawaha się przed dostarczeniem uzurpatorom kijowskim gotowych głowic.
  Nietrudno przyjąć, że atomowa zawierucha rosyjsko-ukropska to coś, co wywołałoby wręcz orgiastyczny wybuch radości określonych kręgów banksterstwa, przy okazji łudzącego się, że zaatakowana niespodziewanie Noworosja czy Krym nie stanowiłyby dla Rosji "casus belli' do atomowego ataku na USA.
  Będę powtarzał z uporem maniaka - nie ma takiej zbrodni, jakiej nie dopuściłby się bankster, gdy ktoś próbuje go zmusić do oddania ukradzionych dóbr.
 • @ave 10:43:07
  "Przyjdzie kacap z siekierą i wyrżnie wszystkich po Odrę" :))) Litości...
 • @mania przepraszania 10:52:21
  http://www.globalresearch.ca/polands-role-in-destabilizing-ukraine-polish-military-trained-neo-nazi-militants-for-euromaidan-protests/5378129

  Czyli jak rządzący Polską mieszali w ukropskim kotle
 • @szczurobronny 10:54:24
  Duża galeria zdjęć zdobytego i zniszczonego sprzętu;
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV
 • @Alojzy81 10:49:47
  Ja też jestem chyba "atomowy maniak"!
  :)
  Za: http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24164

  Cytuję dopisek autora:

  Dopisek z dnia dzisiejszego.
  Wpierw przypomnę wpierw chronologię zdarzeń jaka pojawiała się w prasie i internecie (spisana przeze mnie do 27.07.2014):

  20 marca tego roku Ukraina podjęła zadziwiająca i nagłą decyzję o wycofaniu się z układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej.

  4-go kwietnia Ukraina prosi USA, NATO i UE o pomoc w ochronie swoich atomowych obiektów.

  Już 11 kwietnia wywiad USA pojawił się na 3 elektrowniach Chmielnickiej, Zaporoskiej oraz na… Czarnobylskiej ???

  Ta ostatnia „kontrola” mogła być związana z informacjami o nagłym „uruchomieniu” przez Ukrainę zamrożonego na wiele lat programu składowania odpadów nuklearnych obok „sarkofagu” w Czarnobylu.

  Mimo wspólnego komunikatu o wzajemnej współpracy rosyjsko-ukraińskiej z początku maja, chyba znów nastąpiła kolejna zmiana decyzji, tak że dwa tygodnie później 21 maja kanclerz Merkel dostała informacje o trwających niebezpiecznych „eksperymentach” w ukraińskich elektrowniach atomowych.

  15 czerwca USA przejęło blok nr 2 Zaporoskiej elektrowni atomowej. Od tego dnia pracownicy obsługujący ten blok nie maja tam wstępu i nikt nie wie co się tam dzieje…

  13 lipca pojawił się komunikat że Ukraina jednak kupuje pręty paliwowe u Amerykanów…

  14 lipca nastąpiła awaria w pierwszym bloku elektrowni w Mikołajewie, tej elektrowni gdzie od paru lat prowadzi się nieudane próby zastosowania „zamienników” prętów paliwowych

  Do 27 lipca nikt nie wie co dzieje się w bloku nr 2 Zaporoskiej EA.

  Nie ma żadnych informacji na temat stanu prętów paliwowych we wszystkich elektrowniach a MUSIAŁY być wymienione w kwietniu lub maju!

  Do 27 lipca Ukraina nie kupiła w Rosji paliwa nuklearnego ani nie wiadomo czy faktycznie zakupiła amerykańskie pręty i czy powiodła się zamiana oraz jeżeli tak to jakie będą konsekwencje a także gdzie są bardzo niebezpieczne zużyte elementy!!!!

  Dzisiaj (31.08.2014), po miesięcznym okresie dziwnej ciszy w tej sprawie, pojawiły się dwie dziwne informacje.

  Jedna mówi o tym, że z powodu NIEDOSTARCZENIA przez Rosję nowych prętów paliwowych do ukraińskich elektrowni atomowych grozi Europie śmiertelne niebezpieczeństwo!

  A przecież Rosja alarmowała że pręty musza być wymienione w kwietniu i maju! Wygląda na to że trwające eksperymenty z prętami Westinghausa się nie powiodły i faktycznie jest niedobrze!
  http://rusvesna.su/news/1409431691

  Dodatkowo coś się niedobrego dzieje w Elektrowni Atomowej w Zaporożu. Bo pojawiła się zupełnie zadziwiająca informacja że może ona nie wytrzymać ostrzału?
  Czyżby władze Ukrainy przygotowywały nas na duże COŚ?
  http://lifenews.ru/news/139429
 • @Alojzy81 10:49:47
  Kolego.przestań pisać te bzdury,już pisałem wcześniej dlaczego to następna "spiskowa" teoria,wiec nie będę się powtarzał.USA nie da małpie brzytwy!
 • @ave 10:43:07
  Drogi Panie/ Pani!
  Przepraszam za uzytkowników którzy parę godzin temu długo i wytrwale komentowali ten przekaz...
  Ale chyba wszyscy mają chwilow dośc i ie zachowują stosownej powagi...
  A ja też sie miło usmiecham...

  "Motorola" jest ogólnie mówiąc wkurzony na "wyczyn" naszych władz i grozi że jak Polacy chcą sie tak bawić to on przyjdzie i troche tu gradu spuści...

  Ale to są zwykłe żołnierskie "pogaworki" - a za humor zastępca Motoroli dostaje od nas dziś oskara w odpowiedniej kategorii!!!

  :)
 • @brusek 11:05:51
  Pod Ługańskiem miał powstać następny kocioł w którym znalazły sie części 24 i 30 Bryg. Zmech., w sumie kilkadziesiąt jednostek sprzetu bojowego (dział, czołgów, transporterów) i około 800 ludzi;
  http://rusvesna.su/news/1409647534
 • @brusek 11:11:11
  Podpisuje się i tez przepraszam...
 • @brusek 11:11:11
  Reportaż z Doniecka i okolic. Ranni jeńcy z freikorpsów, rekrutacja ochotników i artyleria 'Wostoka" w akcji;
  http://www.youtube.com/watch?v=ylw1ltq3jLQ
 • @Forged 10:19:40
  http://interesariusz.neon24.pl/post/112498,czy-na-ukrainie-wyrosnie-grzyb-jadrowy
 • @brusek 11:11:11
  Jest potwierdzenie o ataku hakerskim na "rusvesna.su";
  http://rusvesna.su/news/1409650074
 • @gregemigrant 11:35:03
  ONZ podaje liczbe 1.000.000 uchodźców w wyniku walk na Ukrainie, z tego ponad 800.000 uciekło do Rosji;
  http://lifenews.ru/news/139569
 • @brusek 11:11:11
  A tymczasem w Kijowie pod budynkiem parlamentu. Proszę zwrócić co "przytargali" ze sobą protestujący...
  http://lifenews.ru/news/139565
 • @mania przepraszania 11:43:04
  powołany 1 września batalion OUN prosi Poroszenkę o nadanie statusu i dozbrojenie, a my dajmy współrzędne Motoroli niech wali w wylęgarnię zdrajców Polaków, Gradów niech nie żałuje
  http://www.pravda.com.ua/news/2014/09/1/7036365/
  https://www.youtube.com/watch?v=YwbAHk6ZdjE
 • @szuwarek14 11:50:09
  Wieś Hrabovske pod Iłowajskiem po wyparciu sił prokijowskich;
  http://www.youtube.com/watch?v=LlR_1IZZooQ
 • @Alojzy81 11:00:53
  Korwin-Mikke o tym mówił już na początku roku.
 • Kamień i gwiazda.
  http://youtu.be/oED4gk-LUyM

  Gwiazda

  Wilcze wycie jak szczekanie psów,
  Mocno do bóle ściśnięte kciuki,
  Jak skrzydłem bije w żyłach krew,
  Wiara, nadzieja, miłość.
  Zagłosują tysiące rąk,
  Och wysoko sztandar nasz.
  Błękitne niebo. Słońca okrąg,
  Wszyscy w porządku, a coś nie tak.

  W niebie nad nami płonie gwiazda,
  Nikt oprócz niej nam nie pomże,
  W ciemną, ciemną, ciemną
  Noc.


  Przyszła noc, za nią burza,
  Smutny deszcz, tak wiatr figlarz.
  Ręce w kieszeniach, spuszczony wzrok
  Język za zębami.
  Och, chwyta mnie melancholia, trawi,
  Wierna przyjaciółka moja.
  Zatem śpiewaj spaceruj, śpiewaj tańcz dla tego,
  Póki co ja z Tobą.

  W niebie nad nami płonie gwiazda,
  Nikt oprócz niej nam nie pomrze,
  W ciemną, ciemną, ciemną
  Noc.

  Poczytałem wczorajsze wpisy i niestety odnoszę wrażenie że wparowało kilku specjalistów trolujących po kres nocy.
  Jestem tu jedynie z powodu mojej wrodzonej wrażliwości na ludzkie cierpienie.Nie znam się na polityce,wojskowości i innym kurestwie. Rosjan traktuje jak traktuje wszystkich.Nie interesuje mnie już zupełnie przeszłość i historia.Idealne narzędzia troli.
  Istnieje tu i teraz.Kocham ten zastany kawałek wszechświata jaki dane mi jest przeżywać.Przecież nie istniejemy ponad miarę.A miarą zaczyna być cudza wola.Nie boję się wojny za siebie,stary już grzyb jestem.Nie kibicuje i nie skacze z zachwytu nad śmiercią pochylony.Czyjaś była.Zamknęła życie.Straszne.Bo żyć trzeba długo,ojcem ,dziadkiem,sprzedawcą marzeń,powiernikiem,nauczycielem spraw prostych,pradziadkiem z fajką na rybach,stołeczku przy obieraniu ziemniaków pośród wrześniowej porannej mgły,jak było wczoraj tak i jutro i na zawsze,wszędzie.Rosja,Polska,Birma pępek świata inny grajdół,co za różnica.
  Neon czytam od ponad roku, nigdy nie zabieram głosu ponieważ uważam że są tu mądrzejsi,wnikliwi obserwatorzy zdarzeń.Siedzę w kącie i próbuje na swój prywatny sposób zrozumieć ten parszywy kawałek rzeczywistości.Znam Rosję jak mało kto na tym blogu i czasem uśmiecham się sam do siebie w zwykłej ludzkiej niemocy.
  Wszyscy jesteśmy tacy sami.
  Przemieszkiwałem na północnym Kaukazie zanim połowa z tu piszących rozpoczęła przedszkole.Tak się złożyło.Moja ciotka wyszła za mąż za carskiego oficera,osiedliła się w Piatigorsku i tam też spędzałem wakacje.Były to lata siedemdziesiąte.Poznałem większość Polaków którzy tam pozostali,ludzi wspaniałych i twórczych.Pewnego sierpniowego dnia podszedł do mnie mężczyzna mieszkający w tym samym domu i spytał-A jak tam Kraków ,piękny,rozbudowany?Tak-mówię.A dlaczego Pan pyta?Bo ja chłopcze tam straciłem dwóch braci i sam ranny byłem w okolicach Barbakanu.
  Po latach codziennie obok tego Barbakanu spędzałem godziny widząc go z okna pracowni.....
  Przetłumaczyłem tą depresyjna piosenkę grupy Kino z 1990 aby uświadomić niektórym z tu piszących że Rosja to nie jest już ten twór biednego narodu zniszczonego,sponiewieranego i skazanego przez świat na zagładę.Ten kraj ewoluował jak inne.Wyrosły w nim pokolenia ludzi którzy nadal nie zatracili nic ze swojej miłości ojczyzny,przyrodzonej poetyki,miłości do ziemi ,skłonnych do przebaczenia i gorących w uczuciach.
  Dzisiejsza Rosja to kraj stanowiący właściwie jedyną alternatywę dla ludzi światłych,wrażliwych,gotowych walczyć za swoje przekonania jak czynią to "brzuszaci dziadkowie' w Doniecku.
  Daje wam słowo Panowie że gdybym był młodszym i pozbawionym zobowiązań człowiekiem na pewno nie pisał bym na tej stronie a po prostu wyniósł bym się z tego kraju, który z nazwy jedynie Polskę przypomina.Stoimy na krawędzi i wystarczy czyjeś lekkie westchnienie a fruniemy jak liście w zbutwiały kopiec historii.Pozdrawiam.Szczerze.
  Spadam malować.Świat i tak bez nas się kręci.
 • @fretka 11:57:13
  o i to są Polacy, prawidłowa reakcja Słowian a ci kozo... na usługach zarządu Polski nie warci splunięcia
 • @Amarant 12:00:37
  Abstrahując od głupot jakie wygadywał "Motorola" zadziwia mnie to nagłe pobudzenie polskich "patriyotów". Banderowskie pomniki w Polsce im nie przeszkadzają? Marsze ku czci UPA i gromkie pohukiwania o "rezaniu" tuz za naszą granicą też?
 • @Amarant 12:00:37
  proponuję żeby swoją energię skierowali na tych którzy tu i teraz molestują polskie dzieci, wystarczy ze Ukraina, Estonia i Łotwa wyprodukowały sobie bojówki neonazistowskie, jak na jedną Europę to i tak za dużo tych gorących głów na prochach
 • @Forged 10:19:40
  Mogą wypitolić którąś elektrownię atomową bo sygnalizują, że są one w stanie krytycznym. Ale elektrownia nie zabije mas ona głównie skazi teren. Jak skażą teren to Usrael nigdy nie dobierze się tam do złóż gazu za które już zapłacił. Jak pisze polska encyklopedia-to ja miałem opracować pierwszą instrukcję postępowania po wybuchu w Czernobylu. Polski wywiad uruchomił za to przeciwko mnie operację "OKO".
 • Najnowsza mapa od kota
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/27753/27753_original.jpg

  Stan na dzień wczorajszy. Pokazuje nieco inną sytuację, niż z waszych opisów. Części sił ATO udało się wydostać na zachód, pytanie czy na piechotę czy w jakiś bardziej zorganizowany sposób. Przypominam że w tych kotłach (Amwrosjewka, Jelienowka) było 7tys ukrów a danych o takiej ilości jeńców czy też żołnierzy którzy przekroczyli rosyjską granicę nie ma. Liczby są dużo mniejsze.

  Co do lotnisk, wybaczcie moją podejrzliwość ale uwierzę jak zobaczę zdjęcia, filmy. Myślę że w ciągu najbliższych godzin powinny się jakieś pojawić.

  AdNovum *5

  pozdrawiam
 • @adalbert05 11:10:33
  Naprawdę nie da brzytwy?
  A może się za małpę samo przebierze i samo brzytwą posłuży?
 • @adalbert05 11:10:33
  Przecież USA nie musi dawać brzytwy, sama się nią posłuży udając Rosję.

  http://interesariusz.neon24.pl/post/112498,czy-na-ukrainie-wyrosnie-grzyb-jadrowy
 • @Amarant 12:00:37
  Jeszcze jedno, przecież cały czas było w łżemendiach było że ci cali "separatysci" to margines, mafia i tituszki, a tu nagle "Motorola" grozi Polsce. No i strach oraz panika na całego,
  Sikorski w samolocie "cos tam coś', łżemendia alarmują; "terrorysta z Donbasu podjedzie pod granicę i nas zasypie GRADami".
  Już wczoraj napisałem że takie wypowiedzi tez mi sie nie podobają, ale naprawdę ludzie troche spokoju, bo sami zaczynamy sie ośmieszać...
 • @mania przepraszania 12:09:01
  A może stenogram tych "głupot" ?
 • @mania przepraszania 11:46:35
  Widziałem i "nieskolko dni temu nazad" pisalem że tylko gilotyny tam trzeba - chodziło o ich parlament...

  Chyba nas DOKŁADNIE czytają!
  :))))
 • @interesariusz z PL 12:19:21
  Ech znowu sie czepiacie , dobrze powinno być głupot w czudzysłowiu...
 • @xes23 12:17:30
  Z Ługańska już wklejałem linki, m. in. z life news. Co do Doniecka to sam studziłem "euforię' szczególnie jak wyczytałem info o "zalewaniu" i "betonowaniu"...
  Ps. Co ciekawe widziałem dzisiaj jedno zdjęcie niby z budynku lotniska w Doniecku z ukraińską flagą, na ile prawdziwe niestety nie wiem...
 • @Alojzy81 12:17:30
  Dlaczego siejesz panikę i piszesz takie androny,w jakim celu.Wydawało mi się,że to forum ludzi myślących i inteligentnych.Znowu muszę się powtarzać by skomentować Twoje bzdury.Po pierwsze USA i Rosja są powiązane traktatami o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej.Po drugie,oba mocarstwa strzegą broni ABC jak "oka w głowie".Po trzecie CIA i Los Alamos,następna bzdura,CIA nie może działać na terenie USA.Od tego są inne służby.A zakładając,że masz rację,to Rosja na zasadzie wzajemności mogła by przekazać parę głowic np.Iranowi,Syrii,Kubie,trrorystom islamskim,więcej pomysłów nie mam.No i oczywiście bierze w łeb cały plan przesiedlenia Żydów na Ukrainę przez najbliższe kilkaset,może tysiąc lat.
  A co do problemów z elektrowniami atomowymi,to już zupełnie inna historia.Pisał o tym brusek i wujal i przedstawione przez nich racje są wielce prawdopodobne.
 • @mania przepraszania 12:24:54
  ja się nie czepiam jakiegoś cudzysłowu,

  filmik z wypowiedzią Motoroli był podwójnego autorstwa,

  naprzód wypowiedź
  "Jeśli nie chcecie przepuszczać samolotu ministra obrony Rosyjskiej Federacji nad terytorium Polski, znaczy „Motorola” idzie do was."

  potem filmik z salwy.

  Dlaczego wszyscy uważają to za spójną całość ?

  A jaki jest kontekst ?

  Polska złośliwie nie przepuściła samolotu Szojgu, mimo, że wcześniej wydała zgodę, a potem, po zamieszaniu, jednak pozwoliła.

  Ja bym zażądał od Polski odszkodowania z paliwo i stracony czas.

  Czy to nie był ze strony Polski akt wrogi ? To już nie retoryka, tylko konkretne działanie, tak jak szkolenie banderowskich bojówkarzy też było konkretnym wrogim działaniem.
 • @xes23 12:17:30
  Tu info z prokijowskiego portalu o zniszczeniu lotniska w Ługańsku i "ewakuacji" sił ATO;
  http://www.hromadske.tv/society/luganskii-aeroport-povnistyu-zruinovanii-----oda/
 • @interesariusz z PL 12:36:28
  A to ok, nie zauważyłem tego...
 • @szczurobronny 12:30:44
  Przebili się na zachód,jeden transporter MTLB i chyba kilka ciężarówek.Wczoraj było to pokazane w jakimś linku.
 • @adalbert05 12:34:14
  Skoro USA zgodziło się na zestrzelenie MH-17 (chyba nikt nie wątpi w to, że ta prowokacja nie odbyła się za zgodą, i pod nadzorem USA),

  to dlaczego nie ma zgodzić się na odpalenie niewielkiego ładunku jądrowego?

  http://interesariusz.neon24.pl/post/112498,czy-na-ukrainie-wyrosnie-grzyb-jadrowy
 • @adalbert05 12:41:19
  Zgadza się, a część zwiała na piechotę, porzucając ciężki sprzęt. Na filmikach widać że w pojazdach po prostu paliwo się skończyło i załogi pouciekały...
 • @adalbert05 12:34:14
  Śledzenie wypowiedzi takich tuzów ukropskich, jak ich prezydent, premier, rozwiąz(ł)any szef parlamentu, min. obrony czy szef sztabu wyraźnie sugeruje, że mamy do czynienia bądź z pensjonariuszami szpitala dla umysłowo chorych, którzy powinni tam natychmiast być z powrotem umieszczeni, bądź z osobami niepoczytalnymi z jakichś bliżej nie znanych powodów (finansowo-osobisto-prestiżowych). Liczenie, że będą się racjonalnie zachowywać, jest niedopuszczalne, bo może się to naprawdę smutno skończyć. Weźmy takiego, jak mu tam, Rassmusena, nominalnego szefa najpotężniejszego paktu wojskowego. Czy jego wypowiedzi są trzeźwe i wyważone, a przede wszystkim oparte na faktach?
  Kto mógł przypuszcać, że ukry zestrzelą z zimną krwią cywilny MH17?
  Popatrz sobie na wypowiedzi Łobamy i poczytaj opinie psychologiczne o charakterze ludzi, którzy tak wymachują rękami. Jeden taki "do połowy na niebiesko" też wymachiwał.
  A zresztą - nie znasz powiedzenia "cywilizacji łacińskiej": zabić kacapa to dobry uczynek.
 • @mania przepraszania 12:38:55
  potwierdzeń jest dużo, nawet z "naszych" mediów. Na razie nie widziałem jednak żadnych zdjęć/filmów oprócz tych dwóch haubic samobieżnych z Doniecka, które wrzuciłeś.
  Jak coś będziesz miał, wrzuć proszę w 1 komentarz. W pracy siedzę nie mam możliwości wszystkiego przewertować. z góry dzięki :)))

  pzdr
 • @xes23 12:51:42
  Ok jak mi nie wyleci z głowy...
 • @interesariusz z PL 12:44:18
  Więcej na temat bzdur wypowiadał się nie będę.Mam tylko głupie przeczucie,że komuś bardzo zależy na zniechęceniu części tu wypowiadających się i trzeźwo myślących osób do odwiedzania tego forum.Pozdrawiam
 • @adalbert05 11:10:33
  A dlaczego Anne Apelbaum pisze, że Rosja na pewno rzuci bombę A w Polsce. Kto udowodni czyja bomba wybuchła.
 • @Alojzy81 12:50:25
  "Weźmy takiego, jak mu tam, Rassmusena, nominalnego szefa najpotężniejszego paktu wojskowego. Czy jego wypowiedzi są trzeźwe..."
  -jak do tej pory nie poszedł na odwyk to na emeryturze od 1 października tym bardziej nie pójdzie. A na poważnie to NATO ma wrzesień na ewentualne podjecie ryzykownych decyzji, póki wegetuje Rassmusen i na niego się zwali, Stoltenberg nie będzie taki posłuszny, mam nadzieję
 • Sławiańsk-Kronika wojny.Film dokumentalny.
  http://youtu.be/ctcPPof7bzA
 • @
  Polska armia zwiększa powołania rezerwistów na szkolenia! W tym roku wezwanie ma dostać niecałe 7 tysięcy osób
 • @xes23 12:51:42
  Jest na gorąco, reportaż w life news;
  http://lifenews.ru/news/139583
 • @adalbert05 12:59:47
  Pozdrawiam trzeźwo-myślącego,

  historia ostatnich lat jasno pokazuje, że nie ma takiej zbrodni, której USA by nie popełniły w swoim interesie.
 • @wujal 13:00:14
  wiadomo, że można stwiedzić kto wyprodukował pluton, ale czy można coś stwirdzić po jego wybuchu? Oto jest pytanie.
 • @wujal 13:00:14
  Akurat to, kto użył broni atomowej, można udowodnić. I Rosja, i USA mają tzw "finger print" materiałów rozszczepialnych. Na pewno USA ma takie dane dla rosyjskiego U235, bo duże ilości Rosjanie sprzedali USA w ramach redukcji głowic. Na tej samej zasadzie ustalono, z konkretnie którego ośrodka amerykańskiego pochodziło ok. 900 kg bombowego U235, który jakoś dziwnie trafił do Izraela.
  W trakcie wybuchu prawie 80% materiału rozszczepialnego nie ulega reakcji, można sprawdzić skład izotopowy i wysnuć wnioski. Do tego specyficzne produkty z aktywacji obudowy głowicy neutronami.
  Jeżeli pani Jabcok pisze coś takiego, to pewnie uważa, że albo nikomu nie bedzie dane takiej analizy dokonać, albo ci, co mogliby analizy dokonać, nie będą nią zainteresowani.
 • @mania przepraszania 13:04:43
  Wielkie dzięki.

  Teraz czekamy na Donieck:))
 • @szczurobronny 13:01:53
  Przypominam, że plan lotu rządowej tutki z śp. prezydentem zawierał błędy, które uniemożliwiały jego wpisanie do komputerów.

  Jak dotąd nie czytałem wyjaśnienia, czy wpisujący go poprawił, i lot znalazł się w planie lotów, czy też nie, i prezydent poleciał na dziko - lotem, którego nie było.

  W tym drugim przypadku, powinien być przechwycony lub strącony dużo wsześniej, a nie dopiero w Smoleńsku.

  Swoją drogą, to ciekaw jestem jaki był status lotu Szojgu w przeciwną stronę.
 • @fretka 12:35:01
  I taką "perłkę" przegapiłem :))))

  Ps. "Demokraci" w Kijowie;
  http://www.youtube.com/watch?v=myw25AlpIZY
 • @interesariusz z PL 13:04:50
  Tylko że po takim "wybuchu" już nie będzie żadnego interesu.I dlatego właśnie oba mocarstwa dobrze dbają o swoje interesy,bo wiedzą,że pewnej linii przekroczyć się nie da.Potem już tego nie będzie można zatrzymać.Polecam przeczytać informacje o działaniu systemów uruchamiających uderzenia odwetowe,niektóre działają samoczynnie po stwierdzeniu wybuchu nuklearnego,chociażby rosyjska "martwa ręka".Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 13:06:19
  Można.
  Reakcji ulega tylko jakieś 20%, reszta paruje. Do tego specyficzne izotopy z napromienionej neutronami obudowy głowicy.
  Po każdej eksplozji atmosferycznej pracowicie zbierano informacje na temat składu opadu radioaktywnego.
  Kiedy "pyknął" reaktor czarnobylski, po analizie opadu stwierdzono, z jakiego typu reaktora pochodził. Przy okazji okazało się, że ZSRR NIE wykorzystywał reaktorów z moderatorem grafitowym w elektrowniach do produkcji plutonu militarnego - robi się to w specjalnych reaktorach o b. wysokim strumieniu neutronów o średniej energii kilkaset keV (pochłanianie rezonansowe) i szybkiej rotacji pretów paliwowych.
 • @adalbert05 13:18:14
  Przecież USA, jak się patrzy na Łobamę, to się prawie za bogów, a na pewno za nadludzi uważają. I są pewni, że IM nic nie grozi, a Rosja to takie małe państwko, które nie odważy się IM poskoczyć.
 • @Cyanide and Happiness 12:05:44
  Dziękuję!
 • @adalbert05 13:18:14
  nie rób sobie jaj,

  pojedynczy wybuch jądrowy ma znaczenie propagandowe, a nie militarne.

  USA ma jak najbardziej interes w takim wydarzeniu.

  A Ukraina przecież nie odpowie, przynajmniej na razie.

  Żaden ruski system samoczynnie nie odpowie na jakiś drobny wybuch atomowy na Ukrainie.
 • @bolszewik 12:51:29
  Też tak pomyślałem i się z Tobą zgadzam!
  "Nienawiść antymoskalska" - jest czymś nowym, kilkanaście lat tego nie było - jak ktos tu o tym juz pisał.
  To nie wzieło się z sufitu, to jest długofalowa akcja banderowskich kół "niby Polaków" wysiedlonych z Lubelszczyzny i Rzeszowszczyzny a którzy po cichu opanowali wszystko!

  Im Noworosja będzie miała większe sukcesy tym będzie gorzej - jak to wytłumaczyć Rosjanom i Noworosjanom?
 • @Cyanide and Happiness 12:05:44
  Tez pisze tu po raz pierwszy, choc czytam systematycznie.Panski post wydal mi sie bardzo interesujacy pod wieloma wzgledami, przede wszystkim jest w nim taki mocny,bezkompromisowy humanizm prawdziwa rzadkosc w ostanich miesiacach. Szacunek dla kazdego zycia w sytuacji (prawie?) wojennej. Logika konfliktu ktroego w jakis sposob wszycy tu piszacy stalismy sie stronami, karze patrzec na swiat w kategoriach swoj - wrog a przeciez i po drugiej stronie sa normalni ludzie. Zbrodniarze pracy do wojny stanowia znikoma mniejszosc jednak jest to mniejszosc niezmiernie wplywowa,dysponujaca przy tym doswiadczeniem ,srodkami masowego przekazu i pieniedzmi.Nasza wzajemna nienawisc to dla nich pozywka to wlasnie dlatego Putin prosil powstancow o wypuszczenie jencow do domow . Na koniec prosba, prosze pisac jak najwiecej , bo raz ze swietnie to Panu wychodzi a dwa ze szczegolnie to teraz potrzebne
 • "Grupy Polityczne"
  >>Dodam, że ta trzecia grupa najbardziej niezależna (i jednocześnie najbardziej liczna, mimo że praktycznie nie widoczna w mediach i życiu politycznym i dlatego też można o niej powiedzieć, że jest ukryta) od wpływu obcych mocarstw jest określana obraźliwym mianem, przez przedstawicieli wspomnianych wyżej obozów: sowieciaży, ruskimi agentami, agentami Putina, albo w najlepszym przypadku "rusofilami".
 • @interesariusz z PL 13:25:10
  Panowie,robię sobie jaja,bo jeżeli jeden z Was pisze o wybuchu jądrowym w Polsce,(A. Apelbaum)jako prowokacji,drugi o użyciu,ataku jądrowym ukrów na siły Noworosji,teraz Ty piszesz o uderzeniu jądrowym na banderowców,cyt:"A Ukraina przecież nie odpowie, przynajmniej na razie."
  A do tego teoria o przesiedleniu Żydów z Izraela na Ukrainę,co stoi w sprzeczności do cyt:"USA ma jak najbardziej interes w takim wydarzeniu".Więc jak tu jaj sobie nie robić.Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 13:40:39
  Jak wynika z dostępnych map,na terenie odzyskanym przez siły Noworosji nie ma innych dostępnych lotnisk.Jeżeli powstańcy chcą posiadać w jakiejś formie lotnictwo bojowe,muszą mieć lotniska,więc może jest to jedna z przyczyn zdobycia lotnisk,oprócz oczywistej chęci likwidacji kotłów wokół nich i odsunięcia zagrożenia dla Doniecka i Ługańska.Pasy startowe można w miarę szybko naprawić.
 • odnosnie artykułu (wycięło mi w poprzednim poście)
  >>Dodam, że ta trzecia grupa najbardziej niezależna (i jednocześnie najbardziej liczna, mimo że praktycznie nie widoczna w mediach i życiu politycznym i dlatego też można o niej powiedzieć, że jest ukryta) od wpływu obcych mocarstw jest określana obraźliwym mianem, przez przedstawicieli wspomnianych wyżej obozów: sowieciaży, ruskimi agentami, agentami Putina, albo w najlepszym przypadku "rusofilami".
 • @KHT 13:53:03
  mam pytanko - dlaczego wycina mi 9/10 posta? (pisałem go pół godzinki :) )
 • @adalbert05 13:52:43
  Kolejne info o wziętych do niewoli "polskich najemnikach", jak na razie potwierdzeń z innych źródeł brak;
  http://ria.ru/world/20140902/1022431781.html
 • @KHT 14:05:01
  Bo używasz takich cudzysłowów>>....
 • @szczurobronny 13:50:47
  A od kiedy ty tu za "politruka" robisz? I jeszcze certyfikaty "prawomyślności" wydajesz? :)))
 • sprobuję wiec bez nich
  pozwolę sobie na niewielki komentarz, do Twojego wywodu, a w szczególności do fragmentu, który już się wklejał powyżej

  kilka dni temu, ktoś zamieścił dowcip z puentą " ...jeśli zbierze się 3 Polaków, będzie 5 wykluczających się opinii..."

  nie dalej jak wczoraj, lub przedwczoraj, w "naszej" części forum, pojawiła się "mała sprzeczka", prezentująca różnicę poglądów pomiędzy nami (komentującymi artykuły Ad Novum)

  o ile jesteśmy wszyscy w stanie cieszyć się sukcesami Powstańców, o tyle przechodząc do głębszych rozważań (co jest naturalną koleją rzeczy - myślę, że socjolog wyjaśnił by to naukowo :) ), wykazujemy już pewne różnice światopoglądowe, które uwypuklane, skutkują całkiem sporymi animozjami

  myślę, że wszyscy jesteśmy zgodni, iż wydarzenia na Ukrainie, to (tak w skrócie i ogromnym uproszczeniu) sprawka "banksterów", "zachodu", CIA itp. sił, których celem jest stopniowe przejmowanie władzy nad światem (niekoniecznie w tym ściśle spiskowym rozumieniu)

  jednak co do pozostałych aspektów, które mniej lub bardziej się tu zarysowały:

  1. jaki jest nasz stosunek do kleru, katolicyzmu, chrześcijaństwa, wiary:

  wielu z nas powie - jestem człowiekiem głęboko wierzącym
  inni - jestem wierzący, ale drażnią mnie działania kleru
  inni - jestem niewierzący i dobrze by było, gdyby religia została wykluczona z życia publicznego
  inni - to są "zydowatykańczycy", za pomocą tych guseł Żydzi robią nam "wodę z mózgu" , jesteśmy Słowianami, którym siłą narzucono ten światopogląd

  2. które z partii politycznych zasługują naszym zdaniem na szacunek ?

  PO:
  a. ) banda zawodowych złodziei, cwaniaków i ogłupiaczy, związana z określoną "szajką", dbającą tylko i wyłącznie o własne interesy, a niewygodnych traktująca "seryjnym samobójcą" ?
  b.) najmniej radykalna, posiadająca najbardziej wykształcony elektorat i członków ?

  PiS:
  a.) sekta radykałów, przyjmująca jako objawione prawdy głoszone przez swojego guru, kierująca się uprzedzeniami, przesiąknięta nieufnością i wrogością wobec wszystkich myślących inaczej, wszędzie widząca "ruskich agentów", przekonana co do zamachu na najwyższe władze Polski ?
  b.) ludzie widzący dramat Polski szarpanej przez agentów rosyjskich, niemieckich i działania syjonistów, którzy de facto zawładnęli Polską sceną polityczną i posiadają większość w Sejmie, senacie, rządzie itp. ?

  SLD :
  a. ) ?
  b.) ?

  KNP:
  a.) liberałowie, chcący skrajnego kapitalizmu, w którym nie ma miejsca na jakiekolwiek świadczenia socjalne, skazująca ludzi nie potrafiących sobie - z różnych powodów - radzić zbyt dobrze w otaczającej rzeczywistości, na wykluczenie społeczne ?
  b.) ludzie odważnie mówiący prawdę, choćby nie była ona zbyt popularna w społeczeństwie (działania rządzących nami, czy raczej ich "mecenasów", gospodarka, promowanie wszelkich "genderów", homoseksualizmu i innych "Rafalal") i "niepoprawna politycznie" ?

  działałem kiedyś dość długo w ...PO (tak wiem.. proszę o niekomentowanie tego... to było jakieś 8-10 lat temu) i dość dobrze poznałem tamto środowisko, nacechowane:

  - ukierunkowaniem na wszelkiego rodzaju korzyści, brakiem jakichkolwiek skrupułów w dążeniu do celu (zazwyczaj własnych korzyści), zdolnością do "sprzedani własnej matki" w celu osiągnięcia korzyści itp. itp.

  niestety - uważam, że takie same osoby są w każdej partii
  kiedyś porównywałem jednego z rzeczników (bodajże niejaki Tober) z jego następcami lub rzecznikami partii - to są takie same twarze, takie same miny, taki sam ton - zdolność do "sprzedania" każdego kłamstwa, jako prawdy objawionej - różnice pomiędzy partiami sprowadzają się jedynie do odmiennego zdania na tematy "katastrofy smoleńskiej", "gender" itp.

  jestem zapewne pesymistą, ale uważam, że:
  1. gdyby nam tu piszącym udało się kiedyś zrobić partię polityczną, to po kilku latach mielibyśmy ją już podzielona na trzy inne - i stalibyśmy się swoimi zaciętymi wrogami

  2. NIE MA MOŻLIWOŚCI ZNALEZIENIA LUDZI, KTÓRZY KIEROWALIBY SIĘ INTERESAMI KRAJU I POLAKÓW, A NIE SWOICH PROTEKTORÓW/MOCODAWCÓW/SPONSORÓW I SWOIMI KORZYŚCIAMI

  Czy ktoś jest w stanie wyobrazić sobie powstanie partii politycznej, która mogłaby to zrobić ???
 • @szczurobronny 14:24:55
  Tu masz pośmiej sie trochę, sprzęt zdobyty na banderopitekach;
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/506763035927932928/photo/1
 • @mania przepraszania 14:11:41
  Z tej informacji bardzo ciekawe jest to że lotnisko jest jeszcze pod okupacją ukropów i że są tam najemnicy....

  Czyli pewnie jest tak, że "ukry" broniące lotniskowca zostali wyparci z jakiejś jego cześci czy większości i sa w ufortyfikowanej jego cześci...

  CO do "zabetonowania" - może jest prawdą to że te "fortyfikacje" jak mniemam pochodzące z czasów CCCP - pewnie mają kilka wyjśc i któreś z nich do których można było podejśc czy podjechać zostało jakos "zabezpieczone"...
 • @brusek 14:34:24
  Jak zwykle, wiadomo że nic nie wiadomo :))))

  'Albumik" ze zdjeciami zniszczonego i porzuconego sprzętu;
  https://vk.com/album37669033_201931206

  Ps. Ktoś tu napisał że te "obozowiska" banderopiteków wygladają jakby "wieprzki tam urzędowały". Ja bym to określił dosadniej - koczowiska lumpów...
 • @mania przepraszania 14:28:12
  To ja się rewanżuję cudnym tytułem:

  "Eurointegracja Ukrainy - to banderowska władza minus elektryfikacja"

  Oryginał

  Евроинтеграция Украины - это есть бандеровская власть минус электрификация всей страны

  http://rusvesna.su/news/1409658313
 • @brusek 14:40:28
  To ja chwilą humoru...
  https://pp.vk.me/c618120/v618120441/18d9c/IeFot-gDj7E.jpg
  "Trzecia fala mobilizacji na Dzikich Polach"...
 • ALL
  No i zniknął jakiś cudem dzisiejszy tekst.

  Pozdrawiam.
 • @KHT 14:21:39
  Niestety,nic dodać nic ująć,tacy po prostu jesteśmy.Byłem związany w podobnym okresie z naszym ludowym PSL w nieistniejącej już dzisiaj ich siedzibie na Grzybowskiej..Pewne zachowania są wspólne dla absolutnie wszystkich partii w Polsce.
 • Witam piszacych i czytajacych !
  Witam piszacych i czytajacych, szczegolny szacunek dla ADNOVUM za rzetelnosc i systematycznosc (przyznaje ze ja bym tak nie potrafil )

  Robicie tu kawal dobrej roboty,niepokoi mnie jedynie silna tedencja wzrostowa jesli chodzi o liczbe publikowanych postow :-) Jak tak dalej pojdzie to dnia nie straczy zeby wszystkie przeczytac i obejrzec wideo. :-)

  Pozdrawiam.
 • @brusek 14:40:28
  Wczoraj wymyślili że zalegających z czynszami i innych dłuzników będzie się wysyłać na front!

  Ale tego im mało, więc będą zgarniać na front i bezdomnych i pijaczków...
  /O ile dobrze zrozumialem - bo stale się ucze nowych słów których nie było na lekcjach 40 parę lat temu/
  http://rusvesna.su/news/1409657005
 • @brusek 14:40:28
  Przywołam "klasyka"; "I NIE BĘDZIE NICZEGO" :))
 • @ave 10:43:07
  I na takie wypowiedzi powinniśmy zwracać uwagę.
  Kretynek uważa, że będzie rządził polskim niebem.
  No chyba, że mają kreta, żeby osłabiał siły propowstańcze w Polsce.
  Gnojka trzeba napiętnować.
 • @jeszcze1.uk 14:47:55
  Witam i takze pozdrawiam!

  ŚWIEŻYNKA!

  Jest oficjalne potwierdzenie władz DNR o wzięciu do niewoli polskich najemników

  http://novorossia.su/ru/node/6024
 • @brusek 14:47:59
  Mam to samo z tymi "słówkami", będzie freikorps "Majdan"...
 • @brusek 14:47:59
  Kolejny co trafił na Donbas przez 'pomyłkę";
  https://www.youtube.com/watch?v=VSTNPlF3_8g
 • @szczurobronny 13:50:47
  Witam , tak udzielalem sie tam do Krymu jesli dobrze pamietam.Potem poziom rusofobii i wojennego podzegactwa stal sie dla mnie nieakceptowalny, wiec po ilus tam banach z strony Gazety.pl , ja zbanowalem ich na dobre,teraz zagladam tam tylko wyjatkowo.

  Twoj post o drzwiach Pereiry robawil mnie i wielu innych.:-)

  pozdrawiam
 • Ktoś blokuje mi mój tekst.
  Po zamieszczeniu tego postscriptum mój tekst znikł i nic w nim obecnie nie mogę publikować.

  Dlatego też to postscriptum i film z lotniska ługańskiego zamieszczę jako komentarz:

  Ps. 1.

  Potwierdziła się informacja o zatrzymaniu w grupie jeńców walczących na donieckim lotnisku polskich najemników:

  "И.о. министра госбезопасности Донецкой народной республики Леонид Баранов сообщил, что в плен к ополчению попали наемники из Польши.

  «Наемников работает огромное множество, особенно это показательно в аэропорту Донецка, который дольше всех держится. Там работают только профессионалы, там не только американцы, там говорят на разных языках. Эта информация подтвержденная, и можно с уверенностью говорить, что там есть иностранцы, которые не сдаются», — отметил Баранов."

  Ps. 2

  Film z ługańskiego lotniska:

  https://www.youtube.com/watch?v=d0rLeco0IIshttps://www.youtube.com/watch?v=d0rLeco0IIs

  Pozdrawiam.

  Ciekawe w jaki sposób mój tekst mógł zniknąć i kto się do tego przyczynił- krety?
 • @brusek 11:11:11
  No i co, że to są "pogaworki".
  Gnojek powinien to odszczekać.
  On jawnie grozi agresją na Polskę, czego nawet do tej pory nie zrobiła często prowokowana Rosja, z uwagi na bezsensowność takich gróźb.

  Nie kontrolują własnego terytorium, w zasadzie nie mają jeszcze państwowości, a będzie nam się rządził w Polsce, niezależnie od sensowności nie przepuszczenia rosyjskiego samolotu.
  Niech sobie rządzi niebem nad własną makówką.
  Przekaz jest jawny.
  Za zgodne z procedurami nie przepuszczenie samolotu będzie nas bombardował rakietami.
  Żeby sam w nich nie spłonął.

  Czy przywódcy Noworosji nie potrafią kretynka spacyfikować???
  Potrzebna im i nam akceptacja wysłania uzbrojenia i pomocy dla ukrów???
  A może, po kilkunastu takich wypowiedziach, mamy ich traktować ze względu na nasze interesy, jak banderowców???

  Jedni wyciągają łapy po Przemyśl, a drudzy grożą ostrzałem rakietowym???
  Czyli dla nas najlepiej żeby się powybijali na wzajem.

  Proszę nie bagatelizować wypowiedzi, bo świadczy ona o mentalności.
  Czy zatrzymanie rosyjskiego samolotu naruszyło jakoś interesy Noworosji???
  To dlaczego wkłada pustą łepetynę między młot a kowadło???
  Zostało mu z czasów uzależnienia Polski od ZSRR??
 • @brusek 14:52:29
  Już kiedyś o tym tutaj pisaliśmy za portalami "separatystów", a teraz widzę że sprawa stała sie głośna nawet na Ukrainie;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukraina-zmobilizowanych-rejestruja-jako-ochotnikow-

  No i objawił się sam "reichsfuhrer" Tiahnybok, jak zwykle z 'ciepłym" przesłaniem dla "sojuszników - lachów";
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/tiahnybok-bierzmy-przyklad-z-upa-video
 • @brusek 14:52:29
  Przeczytałem tą wiadomość,ale jest tylko "słowo pisane".Niech pokażą jakieś zdjęcia,filmy,dowody że to Polacy,a nie np.Czesi.Sam fakt udziału najemników z wielu krajów po stronie Kijowa jest raczej bezdyskusyjny,nie na darmo mówi się o nich "psy wojny".
 • @Amarant 12:00:37
  Czy nie ma ktoś dojścia do Noworosji??
  Niech ten kretynek jak najszybciej to odszczeka i obróci w żart.
  To co z siebie wydalił, jest ciosem przede wszystkim w Noworosję.
  Może niech ich służby sprawdzą, czy on tak sam z siebie, czy może z inspiracji, bo mogą mieć kreta.
  A słowo wypowiedziane czasem jest więcej warte niż dywizja kawalerii powietrznej.
 • @szczurobronny 10:40:31
  A tu fotki
  http://cxid.info/boi-v-luganskoy-oblasti-posledstviya-obstrela-poselka-hryaschevatoe-foto-n116531
 • @mania przepraszania 12:09:01
  Tak.
  Naśladujmy polskojęzyczny rząd i nie reagujmy na "głupoty".
  Aż się obudzimy z ręka w nocniku.
  Jak mamy wspierać ludzi, którzy grożą nam bombardowaniem naszych domów bez żadnego powodu?????

  Czy nie jest zrozumiałe, ile szkód tą swoją głupawą wypowiedzią wywołał kretynek???
  Czy może jest na pensji polskojęzycznych ośrodków propagandowych?
 • @AlexSailor 15:01:43
  "Mentalność" wojskowych zawsze się różni od "mentalności' cywili, niezależnie od munduru jaki nosza, prosze mi wierzyć, a szczególnie jak dostaną zastrzyku adrenaliny, albo rozluźnią się czymś "głębszym"...
  Ps. Ktoś tu pisał że tego filmiku są podobno dwie wersje...
 • @Amarant 12:00:37
  Młodzież, to może najwyżej..........porozmawiać o telefonach :)
 • @AlexSailor 15:11:36
  //Jeszcze jedno, przecież cały czas było w łżemendiach było że ci cali "separatysci" to margines, mafia i tituszki, a tu nagle "Motorola" grozi Polsce. No i strach oraz panika na całego,
  Sikorski w samolocie "cos tam coś', łżemendia alarmują; "terrorysta z Donbasu podjedzie pod granicę i nas zasypie GRADami".
  Już wczoraj napisałem że takie wypowiedzi tez mi sie nie podobają, ale naprawdę ludzie troche spokoju, bo sami zaczynamy sie ośmieszać...
  nadużycie link skomentuj usuń
  mania przepraszania 02.09.2014 12:19:06//...
 • @KHT 14:21:39
  Niestety masz rację. To chyba taka "skaza genetyczna". Przekleństwo , które od paruset lat powoduje , że los narodu to ciągła sinusoida wzlotów i upadków. Czasami , co prawda , te upadki nie były sprowokowane przez nas samych ale wielokrotnie jednak to była wspólna robota Polaków. Już dość dawno rozpoznali tą naszą słabość nasi wszyscy sąsiedzi i wykorzystują ją bez skrupułów. Tak więc chocholi taniec trwa i sądzę , że będzie trwał dopóki nie pojawi się jakaś jednostka, która pociągnie ludzi za sobą. Taką jednostką był ostatnio Józef Piłsudski. Niestety słowo ostatnio brzmi tu gorzko gdyż było to prawie 100 lat temu. Ten mesjanizm jest po prostu w nas zakorzeniony.
  Zabrzmiało beznadziejnie, ale może aż tak nie jest.
  Jedynym wyjściem jakie widzę jest powtórzenie pomysłów z drugiej połowy XIX wieku czyli pozytywistycznej pracy u podstaw. Jest to szczególnie ważne w sytuacji mającej miejsce świadomej akcji ogłupiania ogółu społeczeństwa i upadku szkolnictwa. To tak żeby nam się nie nudziło podczas oczekiwania na nowego Piłsudskiego.
 • @szczurobronny 15:09:13
  Ale miałem kopie czego "krety" nie przewidziały:))))

  Teraz tylko wkleję filmy i wszystko będzie tak jak poprzednio.

  Pozdrawiam.
 • @AlexSailor 15:17:44
  To proszę zalogować się na noworosyjskie portale i zgłosić oficjalny protest. Wątpie żeby siedział i czytał to co my tu wypisujemy...
 • @szczurobronny 13:01:53
  A to jak przyjęli polskiego prezydenta z samolotem 10 kwietnia i jak upokarzają nas od kilku już lat nie jest czynieniem problemów.

  No na pewno nie takim, jak nie pilnowanie swojego interesu narodowego, ale jednak.
 • @brusek 14:52:29
  Jest jakaś wiadomość o Steninie niestety nie brzmi to dobrze;
  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/4312-voyna-na-yugo-vostoke-onlayn-02092014-hronika-sobytiy.html
 • @wujal 13:00:14
  Przecież to proste. Jak zabije Polaków (wysyłając ich do nieba) to będzie rosyjska, jak wyzwoli Polaków (wysyłając ich do nieba) to będzie amerykańska.
 • @AlexSailor 15:25:26
  W sprawie Smoleńska zgłoś pretensję do Antoniego,on jest najbardziej zaangażowany w tą sprawę.:)))
 • @AlexSailor 15:25:26
  Cytuję:

  "A to jak przyjęli polskiego prezydenta z samolotem 10 kwietnia i jak upokarzają nas od kilku już lat nie jest czynieniem problemów."

  A kto w tym współuczestniczył? Czy tylko sam Putin, czy też znaleźli się wspólnicy z Polski?

  Pozdrawiam.
 • @AlexSailor 15:25:26
  http://www.youtube.com/watch?v=g529hCHZu_8
 • @AdNovum 15:16:47
  Coś jest chyba z serwerem. Mi się nie chce strona do końca doładowć, kreci się takie kółeczko u góry. Inne strony w necie ok.
  Komentarze jak widać idą normalnie. Spytaj innych blogerów, ja nie mam bloga bo bym sprawdził

  pzdr
 • @AdNovum 15:32:00
  Tak sie zastanawiam skąd taka w nim nerwowość? "Zupa była za słona"?
 • @xes23 15:36:07
  na pewno coś jest nie tak bo widzę, że mi komentarz zdublowało.Mi to wygląda na problemy techniczne ale mogę się mylić..
 • @xes23 15:38:34
  U mnie wszystko ok, o dziwo..
 • @szczurobronny 15:13:19
  Uważasz pan, że polski czy polskojęzyczny rząd nie ma prawa nie wpuścić na swoje terytorium obcego samolotu???
  No i ta mentalność - na złość mamie odmrożę sobie uszy.

  Polski/polskojęzyczny, ale niestety nasz rząd nie musi się nikomu tłumaczyć ze swoich decyzji na swoim terytorium.
  Nie zastanawia pana, kto rozdmuchał ten śmieszny incydent, a śmieszny choćby dlatego, że za parę godzin samolot sobie spokojnie nad Polską przeleciał???
 • @brusek 14:47:59
  I bardzo dobrze. Jak taki dłużnik dostanie do ręki kałacha i pełną ładownicę magazynków, to wierzyciel może mieć problem :)
 • @mania przepraszania 15:15:41
  Czy trudno zrozumieć o co mi chodzi?
  Jak mam ludziom tłumaczyć wojnę banderowsko-noworosyjską i namawiać do nie udzielania poparcia ukrom a wspierania powstańców?
  Jak opinia publiczna ma powstrzymać wojenne zapędy władz, skoro w necie krąży film z groźbami podpalenia nam domu, jak nie będziemy padać na twarz przed Rosją.
  To jest z dokładnie tym, czym straszy nas polskojęzyczna wojenna propaganda od miesięcy.
  Jak mam tłumaczyć, że to jest powstanie a nie rosyjska prowokacja, skoro każdy może zobaczyć, że siły noworosji chcą się mścić za nieposłuszeństwo naszego jednak formalnie państwa Rosji.

  Nie chce mi się już dalej tłumaczyć oczywistych rzeczy.
 • @AdNovum 15:32:00
  Widzę że ostro ktoś się "podrył'...
 • @AlexSailor 15:51:17
  Po pierwsze ja przed nikim na twarz nie padałem i padac nie będę, a po drugie jak przyjdą do mnie w odwiedziny jako przyjaciele to ok, a jak nie to ja się nie boję , na "Zaleszczyki" spie.rzał nie będę. I tyle w temacie...
 • @fretka 12:35:01
  Rosyjskie czolgi naprawde lataja...
  To oryginalny niemiecki tytul:

  "Die Russen haben den fliegenden Panzer T- 90 und wir
  Gender - Mainstreaming":
  https://www.youtube.com/watch?v=g2RirGzKnyM

  Pozdrawiam.
 • @fretka 16:23:27
  Czyżby jednak się potwierdzało?
  http://ukraina.ru/news/20140902/1010363471.html
 • @AdNovum 15:16:47
  Kradzież tekstu dowodzi o dużej skali zagrożenia z powodu jego ukazania się w obiegu publicznym. Świadczy również o histerycznej reakcji dyżurnego służb na pojawienie się na blogu tematu tabu. Demaskuje formy i metody działań służb specjalnych oraz ich możliwości technicznego oddziaływania na internet. Służby specjalne w Polsce zamiast prowadzić wymagające wysiłku intelektualnego gry kontrwywiadowcze z "wrogami ludu" coraz częściej posuwają się do prymitywnych metod, uszkadzają systemy operacyjne komputerów, ale również drukarek /z taką sytuacją miałem osobiście do czynienia/ , bezkarnie kradną teksty nie będące ich własnością itd. Tym samym dekonspirują swoją obecność, czego w zasadzie im robić nie wolno.
 • @adalbert05 13:46:03
  Nic nie pisałem, przeciwko komu ma być użyta bomba.

  Napisałem tylko, że wybuch jądrowy na Ukrainie, o który będzie można oskarżyć Rosję, jest Amerykanom na rękę.
 • @KHT 14:21:39
  tu nie miejsce na takie pytania,

  nie chcesz sam mieć tu konta, to poproś kogoś z zrobienie notki z twojej uwagi.
 • @AdNovum 15:32:00
  A ten 'atak" nie miał czasami miejsca w czasie jak zaczęliśmy umieszczac info o "polskich najemnikach'?
 • @AlexSailor 15:17:44
  Ty chyba masz okres.
 • @AlexSailor 15:07:24
  przecież to był żart.
 • @mania przepraszania 16:51:48
  Dokładnie w tym właśnie momencie, bo gdy ja wkleiłem jako "Ps.2" komunikat o tym fakcie i następnie wszedłem na blog okazało się, że nie ma mojego tekstu natomiast są komentarze i Twój również:

  @adalbert05 13:52:43
  Kolejne info o wziętych do niewoli "polskich najemnikach", jak na razie potwierdzeń z innych źródeł brak;
  http://ria.ru/world/20140902/1022431781.html
  nadużycie link skomentuj usuń
  mania przepraszania 02.09.2014 14:11:41

  Tak więc ten atak był zapewne przeprowadzony przez nasze krajowe czynniki, które chciały zablokować portal i blog, na którym ukazały się niewygodne dla nich informacje.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 15:02:03
  reichsfuhrer" Tiahnybok

  -------------------------------------------------

  Nie rób tylu błędów ortograficznych w jednym słowie:
  nie "Tiahnybok" tylko "Ciasnyzbok" :D
 • @AlexSailor 15:42:48 Są umowy międzynarodowe
  dlatego polski rząd ma obowiązek wpuścić samolot innych państw z dyplomatami lub władzami na pokładzie. W przeciwnym przypadku polscy oficjele będą latali dookoła świata, w drodze do np. Japonii lub Korei.
 • @AlexSailor 15:42:48
  Rząd może sobie nie wpuszczać samolotu, podobnie jak może wypowiedzieć umowy, albo wypowiedzieć wojnę

  http://adnovum.neon24.pl/post/112492,ukraina-wojna-domowa-02-09-2014r#comment_1011054

  Czekamy na odpowiedni dowcip Rosji.

  Moim zdaniem powinni zażądać odszkodowania za paliwo i czas.
 • @AlexSailor 15:51:17
  A jak mają się odzywać do Polaków,

  którzy wywołali tę wojnę na Ukranie (razem z USA),

  których armia, na razie prywatna, morduje im dzieci i żony ?

  Polsce należy się dobre bombardowanko za zbrodnie polskiego rządu.
 • @detektywmjarzynski 16:43:16
  o jaki tekst chodzi ?
 • @fretka 17:06:53
  To nie "serwer', a pewne 'służby' zaczęły nas obciążać ;)))
 • @AdNovum 17:04:36
  "Ryją" za źródłami? Nie chce się leniom za pieniądze podatników samemu szukać to włażą tutaj i pod...bierają co się da co ciekawsze "wątki'.

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 15:26:22
  Badania genetyczne zmasakrowanych zwłok potwierdziły śmierć Stenina:

  http://voicesevas.ru/img/1ffe64cf1cbb6ff29f509b26a717a8a4.jpg

  Pozdrawiam.
 • @fretka 16:59:42
  SUKINSYN! Żaden Polak! BANDEROWIEC!!!!

  Motorola! CZekamy na Ciebie z wódką i zagrychą i wspólnie takich faszystów załatwimy!!!!!!!!!!!!!!!
 • @fretka 16:59:42
  jakim prawem ten buc wypowiada się za mnie ?
 • @AdNovum 17:17:39
  Niech spoczywa w pokoju...
 • @AdNovum 17:04:36
  Przeczytałem 2x Twój tekst dzisiejszy - bo podejrzewam że cos w nim napisałes takiego, że kogoś bardzo wzburzyło... I jakos nie wiem o co może chodzic?
  Przeczytajcie - może wpadniecie na to?
 • @mania przepraszania 16:41:15
  Szkoda że go żywcem nie wzieli a tak będą miec nowego banderę i świetego...
 • @szczurobronny 17:20:17
  A u nas żartami przyjeto jak Prezydenta co praawda jajkiem ale banderowiec obrzucił - pamiętacie?
 • @interesariusz z PL 16:51:00
  tu nie miejsce na takie pytania,
  -------------------------------------

  dlaczego ?

  nie chcesz sam mieć tu konta, to poproś kogoś z zrobienie notki z twojej uwagi.
  ---------------------------------------
  dlaczego nie miałbym mieć konta?
  i dlaczego ktoś miałby robić notkę ??
 • @KHT 17:31:35
  Czy ktoś z szanownego towarzystwa ma jakieś najnowsze wieści z frontu pod Donieckiem?Pytam,bo militarymaps pokazuje silne uderzenie ukrów z dwóch kierunków i próbę odcięcia Gorłowki.
 • @brusek 17:23:11
  Freikorpsiarze będą 'pikietować" budynki administracji w Kijowie pod hasełkami 'wzmożenia wysiłku wojennego'. 4 września ma się zebrać "creme de la creme" freikorpsów, czyli "Ajdar", "Azow" i "Dniepr";
  http://lifenews.ru/news/139601
 • @KHT 17:31:35
  długie uwagi nie na temat - kierują dyskusję na poboczne tory - winny stanowić albo osobną notkę, albo trafić pod inną niż sprawozdanie z wojny na Ukrainie.

  Jeteś na czarno, czyli nie masz tu konta z zapiskami, pewnie nie chcesz.

  Podobnie nana. Kiedyś publikowałem jej uwagi na swoim koncie.
 • @brusek 17:23:11
  Ważne że "użyźnia" glebę. Przynajmniej pierwszy raz robi coć pożytecznego...
 • @AdNovum 17:17:39
  Badania genetyczne zmasakrowanych zwłok potwierdziły śmierć Stenina:
  -----------------------------------------------------------------------------------------

  Kto to był ten Stenin? Bo jakoś mi to nazwisko umknęło.
 • @Forged 17:49:26
  http://en.wikipedia.org/wiki/Andrey_Stenin
  http://www.tumblr.com/search/andrey%20stenin
 • @AlexSailor 15:25:26
  na czyke konkretnie zaporoszenoie poleciał śp. prezydent III RP do Smoleńska?

  Jaki prezydent leci sobie na teren obcego i wrogiegoi mocarstwa, bo akurat chce, bez przygotowania wiztyty, która poza tym sabotuja wszyscy od MSZ po MON.

  Tylko samobójca.
 • @brusek 17:18:21
  Sensacja Motorola jest celebrytą.
  Czego oni jeszcze nie wymyślą ??

  "Separatysta-celebryta grozi Polsce..."
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/separatysta-celebryta-grozi-polsce-sikorski-nie-bede-z-nim-polemizowal/k94jv
 • @adalbert05 13:18:14
  Poza "obami" mocarstwami są jeszcze inne mocarstwa atomowe, a zwłaszcza jedno, którym moze zależeć na wszczęciu większej zadymy, bo przy takiej okazji łatwo zbombardować choćby newralgiczne dla tegoz mpocarstwa instalacje nuklearne w Iranie (np. przez "pomyłkę").
 • @lazarus 18:09:34
  Niech zgadnę "Kaganat Telawiwski'?
 • @mania przepraszania 18:20:40
  Dokładnie.Pzdr.
 • @AdNovum
  Aktualizacja i 5*.Pzdr.http://www.youtube.com/watch?v=AA03E2aro_I&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @szczurobronny 18:16:38
  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/4312-voyna-na-yugo-vostoke-onlayn-02092014-hronika-sobytiy.html

  Wiadomość od dziennikarza Dmitrija Stieszyna:
  "Wszyscy wczoraj czytali o karatielach, których zatopili w podziemiach Donieckogo portu lotniczego. Zatopili, wejścia zalali betonem. A karatieli płakali i tonęli. W rzeczywistości, ukraińska artyleria rozbiła podstację transformatorów kopalni Октябрьская. Pompy stanęły, wody gruntowe podniosły się tak, że bunkry z faszystami zaczęło topić".
 • @AdNovum 14:43:28
  oj chyba jednak coś było na rzeczy, bo się nie mogłem tu dostać. możliwe że coś takiego http://sekurak.pl/czym-jest-atak-ddos-cz-1-podstawowe-informacje/
  xportal też miał zwiechę.

  dalej mi się nie chce strona do końca załadować. Wiesza się na tym obrazku od bruska, panów w idealnie do nich pasujących mundurach. To politikus.ru, linijka wyżej( chyba stamtąd obrazek?) też się nie otwiera. Ale to już możliwe, że kłopot z jakością mojego neta
 • @brusek 17:21:17
  Chodziło im o tą informację:
  ------------------------------------------
  @mania przepraszania 16:51:48
  Dokładnie w tym właśnie momencie, bo gdy ja wkleiłem jako "Ps.2" komunikat o tym fakcie i następnie wszedłem na blog okazało się, że nie ma mojego tekstu natomiast są komentarze i Twój również:

  @adalbert05 13:52:43
  Kolejne info o wziętych do niewoli "polskich najemnikach", jak na razie potwierdzeń z innych źródeł brak;
  http://ria.ru/world/20140902/1022431781.html
  nadużycie link skomentuj usuń
  mania przepraszania 02.09.2014 14:11:41

  Tak więc ten atak był zapewne przeprowadzony przez nasze krajowe czynniki, które chciały zablokować portal i blog, na którym ukazały się niewygodne dla nich informacje.

  Pozdrawiam.
  nadużycie link skomentuj usuń
  AdNovum 02.09.2014 17:04:36

  -----------------------------------------

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 17:20:17
  A u nas żartami przyjeto jak Prezydenta co praawda jajkiem ale banderowiec obrzucił - pamiętacie?
 • @xes23 18:43:24
  Niestety nie, walą czym popadnie...
 • @Forged 17:49:26
  https://www.youtube.com/watch?v=AJ69_29TVFg
 • @xes23 18:43:24
  Tak jest jak się na wszystko pozwala , akcja=kontrakcja , a portale zawsze po tyłkach dostają pierwsze.Pzdr.http://niebezpiecznik.pl/post/cyber-berkut-atakuje-polskie-serwisy-internetowe-prezydent-pl-padl-gwp-tez/
 • @brusek 18:45:39
  BOR sie tak cieszył że to na szczęcie siekiera, albo widły nie były...
 • Szukam filmiku...
  ... w którym BanderFuhrer Semen Semenczenko ujawnia ryja.
  Chodzi o mi o tę konferencję, na której "Dzidziuś" zdjął kominiarkę, a która została "sportretowana" w tym komiksie:
  http://ic.pics.livejournal.com/egor_motygin/10196588/24858/24858_original.jpg
  Ma ktoś? Możecie dać linkę?
 • @Forged 18:52:26
  Wykasowali już ten film z YouTube.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 18:07:21
  Masz u mnie PLUS!
  a nawet parę!
  :)
 • @szczurobronny 18:54:53
  Super! Dzięki!
 • @szczurobronny 18:59:28
  Może specjalnie zrobili go dowódcą aby w ten sposób unicestwić banderowców?
  Przecież za coś ten order od Jaceniuka dostał?

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 18:38:23
  Война на Юго-Востоке Онлайн 02.09.2014
  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/4312-voyna-na-yugo-vostoke-onlayn-02092014-hronika-sobytiy.html

  20-19 Znaczne siły ukraińskiej armii i Nac. gwardii zostały wyprowadzone z DNR, zakomunikowano w sztabie opołczenija DNR.

  Tymczasem w sztabie jest kłopot jak objaśnić sens tego manewru. "Możliwe, że siłowiki zdecydowali skupić się na obronie Zaporożskiego i Dniepropietrowskiego obwodu, możliwe, chcą zrobić przegrupowanie sił i kompletownie sprzętu lub przekonali się o braku perspektywy ataków na DNR", — będą rozważać w sztabie.

  I tak, siłowikami, w/g danych opołczenija, opuścili wszystkie blokposty po trasie Donieck-Mariupol — u nich pozostały umocnienia tylko na wjeździe do Mariupola. Wcześniej opołczenije wybiło siłowikow z Jelenowki, następnie oni opuścili Wołnowachtą, która teraz jest faktycznie neutralnym terytorium. Także siłowiki zostawili Marjinku i Kurachowo na południowym zachodzie od Doniecka, zakomunikowano w sztabie. Naoczni świadkowie zakomunikowali RIA Nowości, że kolumna sprzętu siłowikow "szła przez Kurachowo dwanaście godzin".

  W Starobieszewskim okręgu siłowiki wyszli ze Starobieszewa, Marjanowki, Нового Swieta, Styły, Nowojekatierinowki, Szirokowo, Komsomolskowo. W/g danych opołczenia, w ciągu nocy zginęli 20 siłowikow, 96 wziętych w niewolę w rejonie Swietłoje. Tu opołczency po wyjściu siłowikow z okrążenia zdobyli wiele uzbrojenia, spisy której teraz uściślają. W/g opinii przedstawicieli sztabu opołczenija, "będzie potrzeba minimum dwóch dni na przemieszczenie i jej remont".
 • @szczurobronny 17:40:32
  Rosjanie są gotowi by opublikować nagranie rozmowy pomiędzy Putinem a Barroso. I wyjdzie na jaw kto tu jest Pinokio
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&cat=2&id=6546
 • @Kaktus 24 19:16:17
  Będą koncentrować siły na jednym kierunku ataku.

  Pozdrawiam.
 • @Kaktus 24 19:16:17
  Bo to są banderopiteki, wystarczy popatrzeć na zdjęcia i filmiki jak wygląda sprzęt przez nich 'użytkowany". Smród, brud i mogiła...
 • @AdNovum łgarstwa żydobanderowców.
  Mariupol: trwa ofensywa prorosyjskich separatystów
  Według Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Rosjanie zmieniają taktykę i wycofują swoje oddziały do lasów. Pojawiły się również informacje, że trwa ofensywa prorosyjkich separatystów w stronę Mariupola. W miejscowości Nowotroickie pojawili się uzbrojeni żołnierze. Jak deklarują, ich kolejnym celem jest zajęcie Wołnowachy, dwudziestoczterotysięcznego miasta leżącego między Donieckiem a Mariupolem. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/mariupol-trwa-ofensywa-prorosyjskich-separatystow/cm1ny - >Według ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, rosyjskie oddziały zmieniają taktykę i wycofują się z miast. Żołnierze koncentrują się w lasach<<br /> - wszak podczas VII Inwazji pojawiły się grzyby! Nie od dziś wiadomo, ze oni nie maja co jeść...
  >Wbrew informacjom niektórych mediów, ukraińskie wojsko nie wycofało się z lotniska w Doniecku. Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony poinformował też, że przed wycofaniem się wczoraj z ługańskiego lotniska, żołnierze wysadzili pas startowy<<br /> - no... BRAWO !! :)) :)))
  >Piętnastu żołnierzy ukraińskich sił rządowych zginęło w ciągu ostatniej doby w walkach na wschodzie kraju, gdzie działają wspierani przez wojska rosyjskie rebelianci z samozwańczych republik separatystycznych.<<br /> - z pewnością to oficerowie; rozerwali się granatami, podnosząc najpierw ręce w górę i zabijając po dwunastu Rosjan każdy !!!
  >Siedmiuset dostało się do niewoli. Poinformował o tym w Kijowie rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO), Andrij Łysenko<<br /> - Joseph zapewne nie byłby dumny z takiego ucznia...
  >W Krasnym Łuczu w obwodzie ługańskim rosyjscy wojskowi polecili mieszkańcom przekazanie ziemi pod cmentarze wojenne dla zabitych żołnierzy Federacji Rosyjskiej i separatystów<<br /> - oraz zagrozili wielokrotnie użyciem taktycznej broni jądrowej (to inny as - Wałerij Hełetej, minister obrony Ukrainy )
  >Rzecznik RBNiO poinformował także, że białe ciężarówki wojskowe, wykorzystane przez Rosję do przewozu w sierpniu na wschodnią Ukrainę pomocy humanitarnej, służą dziś do transportu sprzętu wojskowego dla separatystów w tym regionie. Pojazdy z tzw. konwoju są wykorzystywane przez stronę rosyjską dla zapewnienia dostaw zaopatrzenia dla terrorystów i oddziałów sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej – przekazał Łysenko<<br /> - i zostały pomalowane w charakterystyczne, czerwone kropki !!
  Ruskie kolumny pancerne schowały się do lasu, dlatego nikt ich nigdy nie potrafił sfotografować!!!. Otóż działają one tylko w czarne, bezksiężycowe noce a w dzień chowają się po lasach, stodołach i pod kamieniami przy strumykach. Jeżeli muszą działać w dzień to jeżdżą pod ogromnymi ogrodowymi parasolami, dzięki czemu satelity ich nie widzą!!!! Jeśli już, to ja wolę słuchać Ławrowa. Logika staje się bezradna przy tej poezji.
 • @szczurobronny 19:19:03
  Może to ruski szpion:))))
  Albo może tych, o których nie wolno jest na głos mówić?

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 19:19:03
  Gwardia Kozacka zbiera "trofieje" i też przesyła "pozdrowienia"...
  http://www.youtube.com/watch?v=DHlUBI3bqd4
 • @Forged 18:52:26
  Noworosji uznaje się go za wojskowego imbecyla, który unicestwił już czwarty skład ludzi w podlegającym mu batalionie, wczoraj po raz pierwszy pokazał twarz światu zdejmując kominiarkę i już pojawiły się memy na ruskich sajtach..
 • @lazarus 18:09:34
  Rozumiem,że myślisz o Chinach?:)))
 • @AdNovum 19:39:28
  'Puszki" opukują pozycje banderopiteków;
  https://www.youtube.com/watch?v=fVjfzPFL8k8&list=UUiB62L2xjlb4iQ7ItbJ06Hg
  Ps. Wystarczy spojrzec na tych 'puszkarzy" by się utwierdzić w przekonaniu że to 'elitarne jednostki pancerno-spadochronowe', takie 'Leibstandarte Władimir Putin" :))))
 • @Kula Lis 62 19:39:00
  Jezuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
  I wszyscy bogowie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  To:

  "Ruskie kolumny pancerne schowały się do lasu, dlatego nikt ich nigdy nie potrafił sfotografować!!!. Otóż działają one tylko w czarne, bezksiężycowe noce a w dzień chowają się po lasach, stodołach i pod kamieniami przy strumykach. Jeżeli muszą działać w dzień to jeżdżą pod ogromnymi ogrodowymi parasolami, dzięki czemu satelity ich nie widzą!!!! Jeśli już, to ja wolę słuchać Ławrowa. Logika staje się bezradna przy tej poezji."


  JEST PIĘKNE!

  Po prostu poezja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @AlexSailor 15:17:44
  Jenakijewo k. Gorłówki, wczoraj, w pysk tobie którego oburzały słowa Motoroli, [+18 ], w świetle wydarzeń które na sumieniu mają też Polacy, zamilcz lepiej albo miej honor i rozlicz się po męsku z polskimi „bandero-majdaniarzami” bo nie sprzeciwiając się im stajesz się współwinny
  - zanim syjoniści uzbroili zwykłych psychopatów i nazwali ich żołnierzami słowa żołnierza frontowego zasługiwały na szacunek, zwłaszcza jak oskarżał, bo to on poświęca życie na wojnach wywołanych przez polityków i ich sługusów. To właśnie daje mu prawo do oskarżeń i ostrych słów !
  a ty tylko smród robisz multi-kulti-zion-małpo za kilka centów od posta
  http://www.novorosinform.org/news/id/7609
 • Boeing
  Hurrra!!! Wiadomo już kiedy w przybliżeniu zostanie opublikowany raport na temat zniszczenia malezyjskiego samolotu. Będzie to już latem 2015 !
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&cat=2&id=6548
 • @TomS 19:54:42
  gdzieś było napisane że środowiska zainteresowane wynikami śledztwa będą apelowały do Rosji o opublikowanie dowodów które posiada i bez łaski Holendrów sami siłami swoich specjalistów rozwikłają zagadkę
 • @szczurobronny 18:59:28
  Jak go ta bardzo "lubicie" to prosze jeszcze jedno do kolekcji;
  http://i66.fastpic.ru/big/2014/0829/f9/aac0676b6e5278ff8f8fb43da333f6f9.jpg
 • Nowy tłumaczenie artykułu na Pracowni
  Pojawił się nowy artykuł na blogu Pracownia.

  Fragment:
  "Rzecznik ukraińskich sił zbrojnych w Kijowie Andrij Łysenko powiedział, że rosyjska kolumna pancerna wtargnęła do Amwrosiiwki, na południe od Doniecka, rozszerzając – jak nazywają to zachodnie i ukraińskie władze – jeden z głównych frontów wielostronnej kontrofensywy prowadzonej przez Rosję.

  Ten „impet” ukraińskich oddziałów nigdy nie był tak duży, jak utrzymywał rząd Ukrainy. Kilka brygad zmotoryzowanych przechodziło przez otwarte terytorium znajdujące się pod kontrolą garstki powstańców, a kiedy tylko zatrzymywali się u celu, byli błyskawicznie otaczani i odcinani. Ich morale jest niskie, sprzęt stary, brakuje im amunicji, a cały cel ich kampanii jest mętny. Teraz nawet kilka słabych kontrataków, ta tzw. “kontrofensywa”, powoduje, że zwiewają.


  Podczas gdy powyższy artykuł NYT przytacza ukraińskie stwierdzenie, że rosyjskie materiały, w tym amunicja, przedostały się przez granicę, trzecie zdjęcie przedstawia około 20 drewnianych skrzynek z granatnikami RPG, a podpis pod zdjęciem brzmi:

  „Okoliczny mieszkaniec otworzył skrzynkę z granatnikami rakietowymi pozostawionymi przez ukraińską armię w Starobeszewie (na pd. od Doniecka). Po wycofaniu się wojsk, miasto przejęli prorosyjscy rebelianci”.

  Jak widać, czmychające oddziały ukraińskie zostawiają sporo cacuszek."

  Całość tu:
  http://pracownia4.wordpress.com/2014/08/30/zero-dowodow-rosyjska-inwazja-na-ukraine/
 • @fretka 20:12:56
  Niestety widziałem :-(((((
 • @adalbert05 20:14:51
  Dla tego napisałem "pozdrowienia".
  Niestety wydaje że każdy z zachodu to juz dla nich "Polak", równie dobrze to mogli być Rusini i Węgrzy Zakarpaccy.
  No i wyrasta "rów" między nami, wystarczy że posłuchają tego co 'produkuje' główny nurt i mamy niestety skutki...
 • @adalbert05 20:14:51
  to jest wojna na śmierć i życie a nie gra komputerowa, trzeba było Kaczyńskiego i Sikorskiego wziąć na łańcuch i przywiązać do budy jak się szykowali do Kijowa harcować na polecenie kongresu USA
 • @Kula Lis 62 19:39:00
  :))
  No właśnie telewizja polska(???) od kilku dni informuje tzw.opinie publiczną że wojska rosyjskie to, czołgi rosyjskie tamto NIE POKAZUJĄC ŻADNEGO ZDJĘCIA ANI MATERIAŁU FILMOWEGO dotyczącego ww rzeczy..... Niebywałe.....
 • @mania przepraszania 20:21:21
  że są "Polacy " to wiadomo, o tej ekipie od Sienkiewicza oficjalnie donoszą zachodnie media, najemnicy to jedna sprawa, zawsze będą, inaczej z tymi szkolonymi i wysyłanymi przez "polskie" władze, to jest haniebne
  kto szuka ten znajdzie- tu zniosły jaja żydobandery z Polski
  https://www.facebook.com/pages/Ukrai%C5%84ska-Rewolucja-Polish-Support/1400915283491615
 • @szuwarek14 20:28:09
  Strona studentów hałyczyńskich robiących za "polskich patriotów"?

  To jest najlepsze;
  //31 sierpnia · Edytowany
  Pod Iłowajskiem dziś rano grupa ukraińskich żołnierzy wzięła do niewoli grupę ruskich żołnierzy. Detale jeszcze nieznane//

  I nie poznamy ich nigdy...
 • @szczurobronny 20:31:21
  "nie było nigdy" ?ja mam rodzinę za granicą oraz różnych znajomych i to co mi opowiadali w listach co się u mnie w Polsce dzieje to bardzo interesujące było, jakby nie uszy to by mi dolna szczęka na ziemię upadła, taki wstyd co propaganda na zachodzie rozpowszechniała
 • @szczurobronny 18:54:53
  "Szukam filmiku...
  ... w którym BanderFuhrer Semen Semenczenko ujawnia ryja."

  Na filmie mówi pięknym ukraińskim językiem literackim :)
 • Jest Semen na żywo!
  http://www.hromadske.tv/
 • @adalbert05 20:38:16
  Nie wiem o co chodzi bo ja pisałem w kontekście "rowu" pomiędzy Polakami i Rosjanami?
 • Generał Ruban o konflikcie i jego ofiarach;
  http://www.hromadske.tv/society/ruban-inodi-legshe-pomerti-nizh-zdatisya-v-polon/
 • @Kula Lis 62 19:39:00
  Jeśli chodzi o te rosyjskie kolumny pancerne, które jak wiadomo są, ale których jak wiadomo nie można zobaczyć, to przypomniał mi się stary dziecięcy dowcip:
  - Dlaczego słoń ma czerwone oczy?
  - Żeby się schować w jarzębinie.
  - A widziałeś kiedyś słonia w jarzębinie?
  - Nie.
  - Bo tak się dorze schował.
 • @mania przepraszania 20:34:44
  Z innej beczki, skoro już jest sprawa ukraińska to jak znam życie ktoś będzie chciał podgrzać leżący całkiem blisko Banderowa kocioł śląski oczywiście sposobem false-flag, zastanawiałem się czy to będzie spontaniczny Majdan RAŚ czy inny sposób i coraz częściej czytam wypuszczane w eter oskarżenia i wyciąganie historii Śląska nakierowane na konfrontację Polaków ze Ślązakami, czyli różnego typu brudy i „patriotyczne” ostrzeżenia przed Ślązakami którzy naprawdę są V kolumną Niemiec i nas zdradzą ! stara chazarska metoda .Czyli wkrótce będziemy bombardować separatystów śląskich czy jak to się potoczy ? odkąd Polska jest poligonem knesetu w przypadki nie wierzę.. jeśli śledzicie internet to obserwujcie czasem takie wrzutki propagandowe żeby zaskoczenia nie było, od czasu Majdanu regularnie ktoś wypuszcza wabiki pt. „Śląsk a sprawa polska” i urabia opinię publiczną
 • @Forged 20:45:30
  Dobra Panowie wystarczy i tak już jest dostatecznie 'wujowo". Gardza nami na Zachodzie, gardzą na Wschodzie szkoda żebyśmy i my sobie do gardeł skakali...
 • @Forged 20:29:03
  Fajny czyli dobry, miły
  Wyraz staropolski, występuje w gwarze śląskiej np.
  Ty fajny synku, niy bydź zmierzły i niy udowej gorola.
 • @szuwarek14 21:01:39
  Nam nawet nie pozwolą bombardować. Jak Niemcy będą chcieli nas pokroić to pokroją, tylko po co? Przeciez zamiast kawałków moga kontrolowac całe państwo?
 • @Kula Lis 62 19:39:00
  Witaj dobrze Brachu że tu jesteś. Pzdr. http://www.youtube.com/watch?v=8gm01dXvCX0&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @AdNovum 19:39:28
  Witaj pora zacząć moderować Blog. Zacznij czyścić kuwetę z nie merytorycznych tematów .Serdecznie Pozdrawiam. Ave.
 • ....
  Był sobie kiedyś taki poeta, Broniewski, i on pisał o tym że rachunków krzywd które sa w ojczyźnie obcą dłonia się nie skreśla, natomiast za dłoń podniesioną nad Polską, to się kula w łeb należy ...
 • @szczurobronny 20:59:18
  ale o czym mowa, niedobory w sklepach za Solidarności to szerszy temat, inny temat to jakość żywności, nieporównywalnie wyższe są teraz ceny lub niższe zarobki jak kto woli, obecnie podstawowy model zakupów to 10 dkg. wytworu szynkopodobnego o jednodniowej przydatności do spożycia, nie można tego porównywać , inny model gospodarki hmm gospodarki - skarmiania resztek spożywczych przez mieszkańców Europy drugiej kategorii
 • @mania przepraszania 21:05:35
  ano właśnie nam się tak wydaje a "oni" tym czasem dzielą i rozdrabniają
  a ja nie wiem gdzie wiać do Czech czy na Białoruś
 • @kkkkk 21:16:10
  a tymczasem oferujemy blowjoba
 • @szuwarek14 21:21:21
  "(Ł)askę" sie mówi...
 • @TomS 19:54:42
  Podali, że czarne skrzynki są nieczytelne (po raz pierwszy w historii lotnictwa), czyli odczyty czarnych skrzynek zostały utajnione, bo jasno wynika z nich, że boeinga zestrzeliła ukraińska armia. Amerykanie chwalą się, że przy pomocy satelity mogą łatwo ustalić czy kobieta na ulicy w NY ma na palcu obrączkę czy pierścionek. (Z satelitą to naprawdę duża wpadka..Akurat jeden z najnowszych amerykańskich aparatów w momencie katastrofy był w strefie nad Ukrainą i z pewnością wszystko mają). Jednocześnie nie mają pojęcia co się stało z samolotem który przelatywał kilkadziesiąt kilometrów od ich strategicznej bazy militarnej Diego Garcia. Co ciekawe, kontaktowałem się z kilkoma osobami w Holandii. Tam nie słychać nic o dochodzeniu, sekcjach zwłok(sic!!!). Nikt nie zna "rodzin ofiar" (sic!). USA milczy od chwili kiedy ktoś z Pentagonu puścił farbę, że wskazania zdjęć satelitarnych popierają w 100% fakt, że samolot został zestrzelony przez ukraińskie myśliwce. Nie zawsze uda się zataić prawdę. Prasa holenderska milczy. Najnowsze wiadomości z The Telegraph pobieżnie mówią o dochodzeniu w miejscu katastrofy w dniu 23 sierpnia.. Dutch News, The Guardian (1 wrzesień), NL Times, NIS News Bulletin - zero wiadomości o katastrofie. Milczeniem również objęty jest fakt ze tekst wysłany z komórki jednego z pasażerów potwierdził lądowanie samolotu malezyjskiego w bazie amerykańskiej, że kilku pasażerom skradziono pieniądze z kont bankowych. Cisza na temat zeznań ludzi którzy pierwsi przybyli na miejsce katastrofy, o rozkładających się zwłokach pozbawionych krwi.Te wiadomości pojawiły się bardzo krótko (pewnie przypadkowo) w prasie niemieckiej. Nie słychać nic o dochodzeniu, rozpaczających rodzinach, sekcjach zwłok, pogrzebach itp. Wszystko wskazuje na nieudaną akcję false flag. Ostatnim Mohikaninem została Malezja, która co próbuje robić w tym zakresie i ich specjaliści za jedną z wersji przyjęli, że samolot był zestrzelony rakietą powietrze powietrze i był dobity z broni pokładowej. a jednej z części samolotu była duża smuga otworów..To mogłoby pochodzić od rakiety jeżeli nie byłby to regularny rząd (smuga) z małych otworów.
 • @mania przepraszania 20:47:05
  Pisałeś absolutnie słusznie,działalność naszego tzw.rządu powoduje właśnie takie reakcje u żołnierzy Noworosji.Postrzegają Polaków jako wrogów,co absolutnie nie jest prawdą,widać po tym blogu.Tworzy się między nami rów,który będzie trudno zakopać.Pozdrawiam
 • @Forged 20:45:30
  Jeśli czujesz czosnek sprawdź, może Ci coś gnije w spiżarni. Wypominanie komuś pochodzenia i wycieczki osobiste, jest nie na miejscul.Zechcę tylko przypomnieć koledze, że np. w przedwojennym WP też służyli oficerowie pochodzenia starozakonnego i nie można odmówić im ''polskości'' np. ppłk. Lipiński czy też gen.Bernard Mond. Oni także, za Wolną Polskę przelewali krew.
  Toczycie tutaj zaciekłe boje tylko dlatego, że gość pseudonimem Motorola, jest fantastą i wyobraża sobie że tymi swoimi Gradami dojedzie do Polski, tylko dlatego że rosyjski wicepremier musiał poczekać na lotnisku w Bratysławie, aż prześlą odpowiednie dokumenty (z tego co mi wiadomo tojednak rosjanie nie dopilnowali papierologi i zgłosili lot jako wojskowy), format przewinienia nie ten a i zapowiadana kara nieadekwatna.Mimo iż uważam że strona Polska wykazała się może nazbyt dużą biurokracją to jednak rosyjskie media sprytnie to wykorzystały zrzucając winę w całości na stronę Polską. Mniej więcej w 12 godzin po tym fakcie zaczęły pojawiać się coraz częściej pogłoski o polskich najemnikach, o haubicach itd. Na froncie cały czas ktoś filmuje, filmują jak przesłuchują jeńców, zdobyty sprzęt, ofiary, dlaczego jeszcze nikt nie wspomniał o Polakach lub nie zamieścił ich zdjęć? Może wszystko przed nami a może jednak nie?Mniejsza jednak o to, uważam że tzw. Motorola grubo zapędził się z komentowaniem pod adresem Polski i Polaków, a usprawiedliwianie go że miał na myśli władze to już zupełna groteska. Uważam także że przez ludzi z Noworosji będziemy zawsze postrzegani jako ''zły zachód'' i '' złe nato'' ( wystarczy poczytać komentarze na ytubie pod filmami czy nawet na stronie Novorosji) i nie jest to nasza zasługa jako społeczeństwa (chociaż może części bo sami glosujemy), ale osób nas reprezentujących. Zastanówmy się czy sami możemy coś zmienić i coś z tym zrobić.
 • @Kula Lis 62 21:23:17
  Holandia ,W.B. & company .Utajnili śledztwo tak , że bez zgody wszystkich ,społeczność międzynarodowa może spadać na szczaw i mirabelki. Pozdrawiam smutno.
 • @szuwarek14 21:20:15
  Ja tam jak się czegoś bałem to nurkowałem pod pierzyne :)
 • @kkkkk 21:16:10
  Dokładnie tak to leciało:) druga zwrotka.
  Są w ojczyźnie rachunki krzywd,
  obca dłoń ich też nie przekreśli,
  ale krwi nie odmówi nikt:
  wysączymy ją z piersi i z pieśni.
  Cóż, że nieraz smakował gorzko
  na tej ziemi więzienny chleb?
  Za tę dłoń podniesioną nad Polską -
  kula w łeb!
 • @szuwarek14 19:54:40
  A poza tym to u pana wszystko normalnie???
  Polacy nie mają niczego na sumieniu.
  Wystąpienia marionetek i cwaniaków na majdanie co prawda były nieprzyjemne i godziły w interes Polski, to jednak ani Polska, ani Polacy nie są stroną konfliktu.
  Co możesz pan zarzucić sobie lub rodakom???

  Nie dość, że na skutek głównie napadu ZSRR w 1939r. straciliśmy pół kraju, w wyniku czego powstało coś zwane państwem ukraińskim, to jeszcze mamy władze właśnie z nadania radzieckiego, którą to władzę radziecką właśnie wspierali i mieszkańcy Noworosji (no nie bardzo mieli wybór, tak jak my teraz).
  A, że wybrali sobie do pomocy w okupacji, później uzależnieniu, a w końcu wymuszonego sojuszu, kanalie, konfidentów gestapo, złodziei, bandziorów, polskojęzyczne dziadostwo wybijając nam przy okazji elity, to niech się nie dziwią, że ci ich wybrańcy się teraz podczepili pod Zachód i teraz mu służą.

  Poza tym, a może najważniejsze jest nie babranie się w zaszłościach historycznych, choćby sprzed pół roku, ale realizowanie polskich interesów.
  Możemy sobie pałać sympatią a nawet miłością do dzielnych i sprawnych powstańców nieworosyjskich, niemniej ważne są nasze interesy.
  Moim zdaniem zbieżne z ich interesem, a nawet z interesem Rosji.
  Jednak w przypadku rozpowszechnienia się takich postaw i pomysłów w stylu dyktowania nam co mamy robić we własnym kraju, te interesy zaczynają się rozjeżdżać.
  I to jest złe, to jest powód, dla którego mamy reagować mocno i wyraźnie, a nie tłumaczyć kogokolwiek czymkolwiek.

  Proszę pamiętać, że nikt nie szanuje tych, co srają we własne gniazdo.
  Zwłaszcza Rosjanie.
  Oni nawet gadać z nami nie chcą, bo nasze władze są nieprzewidywalne i absolutnie się nie przejmują (może mają złych doradców) polskim interesem.
 • @kkkkk 21:16:10
  Słuchaj gamoniu wypad ,judejskie ścierwo z tego bloga .http://www.rodaknet.com/rp_szumanski_21.htm
 • Smutne to...
  Jeszcze do niedawna wypowiedzi na tym forum były na temat i rzeczowe,ludzie dzielili się informacjami i ciekawymi linkami nie było ubliżania i wyzwisk.Każdego dnia czytałem wypowiedzi i komentarze i wszystko było ok. Lecz ostatnio zaczeło się robić momentami wręcz nieznośnie.Kilku ludzi wpuściło tu jad i zaczeło się coś psuć.Mam nadzieje że ktoś tu trochę przewietrzy i wszystko wróci do normy.

  Pozdrawiam wszystkich i wyrazy szacunku dla wszystkich którzy tworzą ten blog.
 • @xes23 15:38:34
  Antywirus wyłapał mi trojana na neon 24, nie na tym blogu, ale jednak coś się dzieje.
 • @Kula Lis 62 21:23:17
  Ponieważ samolot został zestrzelony (tu nie ma wątpliwości) odczyt z czarnych skrzynek tak naprawdę nic nie wnosi. Interesujące mogą być nagrania rozmów pilotów i pilotów z kontrolą, czyli jakie polecenia im wydawała kontrola obszaru i ich odpowiedzi. Wiadomo (wszystkie strony już to potwierdzają), że samolot znalazł się poza standardowym korytarzem. To co ich zestrzeliło może określić tylko dokładne badanie wraku. Mam nadzieję, że teraz po wyparciu gwardii narodowej z rejony katastrofy będzie to wreszcie możliwe. Ze zdjęć, które są dostępne w necie, można wyciągnąć różne hipotezy (np. uszkodzenia poszycia można interpretować jako przestrzeliny z działka pokładowego lub odłamków rakiety. Osobiście nie wierzę w przypadkowe trafienie z BUK.
  To, że Ukraina ma coś za uszami, może świadczyć niechęć do udostępnienia danych komisji (zapis rozmów, uniemożliwienie badania szczątków na miejscu). Zestrzelony samolot był jednostką cywilną i zgodnie z prawem, wszelkie ustalenia komisji muszą zostać ujawnione.
 • @Repsol 21:08:45
  Wstrząsający film, ręce opadają, koszmar.
  Jedyne co mi się nasuwa to minuta ciszy.
 • Ja tak codziennie wchodzę na kanał "rosija24", tak se z ciekawości podsłuchuję.
  I dopiero dzisiaj sobie uświadomiłem, kanał jest prowadzony według najlepszych standardów zachodnich (akurat ja nie jestem entuzjastą tych standardów, ale on taki jest - luźny, wesoły, otwarty, dowcipny, czasy siermiężnej komuny już zapomniane). Szybko się uczą. Ale treść jest ważniejsza, Rosja już zapomniała o komunie. Toż od jej upadku w Rosji mamy ponad 20 lat, wyrosło nowe pokolenie, które ... doskonale funkcjonuje w gospodarce rynkowej i w systemie demokratycznym. Jeżeli jakiś Rosjanin miał w 90tym roku 20 lat, to teraz ma 44 lata i może być prezesem wielkiej rosyjskiej korporacji. Zna na wylot różne kozackie sztuczki Anglosasów i on nie da się im łatwo wykiwać, zna prawdziwe reguły gospodarki rynkowej i związanej z nią polityki. U nich widać nowy dynamizm. Podupadli za Jelcyna, sporo potencjału stracili (ale mniej niż my w Polsce), ale od kilku lat gwałtownie się odbudowują w oparciu o nowych dynamicznych ludzi, i o swoje siły bez zewnętrznej kontroli. Powiem wam szczerze, wiem że zabrzmi to przykro, ten polski chlewik przy tym co oni robią obecnie wygląda żałośnie, no wstyd po prostu. Daliśmy sobie rozwalić i gospodarkę, i politykę, i służby, i teraz nam pozostało włazidupstwo wobec zachodu. Toż czołowe nasze biznesy to są pizzerie - uwierzcie mi, świat się śmieje z tych naszych "sukcesów". Zostaliśmy z premedytacją zamienieni w peryferię zachodu - tacy dzicy od polowania na bizony.
 • @szczurobronny 21:39:22
  A tak na marginesie,to zdjęcie jest prawdziwe,czy fotomontaż?Pytam zupełnie poważnie,bo jest w mundurze Wehrmachtu,a nie SS.Zresztą,dla Banderosława nie ma to większego znaczenia.
 • @szczurobronny 21:39:22
  Czasami się zastanawiam czy tak sam z siebie ,czy tylko karzą ci gimbazę wkręcać?.Pokaż swojego idola . Mogę się mylić ,ale co to ma z obroną terytorium przez D.N.R. że raz starszego pana w coś wkręcili ?. Tylko pytam ,zobacz Kowala i Łuczywo ,wszędzie sami swoi do rąbania obywateli .Tu nie onet ,zanim napiszesz skorzystaj z szarych komórek.
 • @mania przepraszania 21:30:52
  panie gdzieś pan widział teraz pierzynę ? ha ha ha
 • @Kula Lis 62 19:39:00
  Jakie lasy? Donbas to step ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Step ) - najmniej zalesiona czesc Ukrainy:

  http://biomodel.info/wp-content/uploads/2009/11/Steppes_ua.png
  http://biomodel.info/wp-content/uploads/2009/11/Forest-steppe_ua.png

  Jeszcze jeden przyklad ordynarnej, prymitywnej propagandy...
 • @szczurobronny 21:44:31
  Niestety są ludzie, którzy chcą się dowartościować tym, że mając inne, z założenia, zdanie niż reszta, chcą je przeforsować nie przebierając w środkach. Inwektywy, to "mały pikuś". Upraszczając "Po to żyję, aby się kłócić"
 • @vortex 16:59:23
  "Ty chyba masz okres."

  To zobacz Pan jak pomógł ukrom ten kretynek.
  Moim zdaniem bardziej niż tydzień goebbelsowskiej propagandy, którą w Polsce mamy.

  https://www.youtube.com/watch?v=T0YSYmC0X4c

  I takie postawy będą się szerzyć, bo są normalne i uprawnione w odpowiedzi na grożenie nam i naszym domom.

  Ilu ludzi, Polaków, codziennie stara się pomóc powstańcom tłumacząc rodakom, obnażając kłamstwa propagandy.
  I co??
  Mamy terrorystę zamiast powstańca.
  Walczącego o interesy Rosji a nie swojej ziemi.
  I zagrażającego nam, bo nie wiadomo co mu do łba jeszcze strzeli.

  Wypisz, wymaluj, to co leje się rynsztokiem mediów głównego ścieku.
 • @szczurobronny 21:39:22
  To nie Bandera, a Reinhard Gehlen
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Reinhard_Gehlen
 • @AlexSailor 21:35:13
  Panie kiepski propagandzisto, ani mnie pan nie będzie historii Polski uczył ani nie uda się panu trenować na mnie propagandę a że z wami nikt gadać nie chce to ja wiem ale nie jest to mój problem ani Polaków a bogoojczyźniane agitki na poziomie rekolekcji z pijanym proboszczem to weź pan sobie wsadź tam „gdzie Pan może Pana majstra w d..ę pocałować”
 • @jazmig 17:07:10
  Z tego co wiadomo, strona polska postępowała zgodnie z umowami a formalności nie dopełniła strona rosyjska.
  Poza tym żadna umowa nie może nas zmusić do otwarcia własnego nieba, jeśli uznamy, że tego nie chcemy.

  Zainteresowani mogą się zrewanżować, ale niezainteresowani nie mają podstaw, by nam grozić.

  Nie rozumiem, jak można nie pilnować polskiego interesu.
  Dlatego nikt nas nie szanuje i nawet mało kto chce z nami się zadawać.
  Bo lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.

  Nasz naród wyprany jest z podstawowych odruchów samozachowawczych.
  Jednym z nich jest uznanie za wroga każdego, kto nam grozi.

  I tylko tyle.
  Mimo całej sympatii dla Powstańców.
 • @Kaktus 24 21:44:52
  Banderopiteki najchętniej wyrizali by wszystkich ,szkoda pisać. Tu w Polsce niewielu to zrozumie ,bo Evrouropejskość ponad wszystko. Przerąbane czasy. Pzdr.
 • @szczurobronny 16:05:59
  obejrzałem co ten Motorola powiedział i uważam, że robił sobie zwykłe jaja, a tu jakiś jeden czy drugi jednokomórkowiec ma problem
 • @interesariusz z PL 17:07:27
  Bo nie dopełnili formalności???
  Oni.
  To my mamy im płacić odszkodowania.
  Tak jak Niemcom, za to że nas napadli?
  Tak, typowo polskie myślenie, które czyni nas pośmiewiskiem świata.
 • @szczurobronny 21:39:22
  To już było na tym forum parę dni temu. Na tym zdjęciu nie ma Stepana Bandery coś się komuś pozajączkowało.
 • @vortex 21:45:42
  A dodam, na czym polega ten system, na selekcji kadrowej. Gdy oni w Rosji stawiali na młodych bardzo mądrych, dynamicznych ludzi, to u nas coraz większe głąby dochodzili do wpływów w państwie i w gospodarce. Toż to co mamy w Polsce to jest ewidentny cyrk debili i niedorozwojów umysłowych wyznaczanych przez zagraniczne służby ( nawet ich nie muszą werbować, dobrze wiedzą że debil na ważnym stanowisku sam z siebie bez ich porady zrobi totalny rozpieprz). Wystarczy na ONET zajrzeć, nie ma dnia żeby jakiś "ekspert" z licznymi tytułami nie opowiadał jak to musimy bić ruskich. Ciekawe że te proste chłopaki z Solidarności co z nimi w internacie siedziałem jakoś na takie pomysły nie wpadali. A ci zwykli debile mielą te bzdury, i oni chyba w to wierzą, mamy cyrk debili i niedorozwojów - i liczni moi rodacy na nich głosują.
  Dlaczego my kurwa nie potrafimy swojego czołgu nowoczesnego zbudować? Co bez trudu udaje się w Rosji. Bo dla tych debili jest to STANOWCZO NAZBYT SKOMPLIKOWANE. To stanowczo przekracza zakres ich umysłowych możliwości. Są tylko dobrzy w popierdalaniu głupot w mediach, i tyle - cyrk debili i niedorozwojów.
 • @mania przepraszania 21:58:42
  Dokładnie tak jak piszesz . Pzdr.
 • @vortex 21:45:42
  dlatego prawdziwy wojownik Słowianin jak popełni błąd to przeprasza skrzywdzonych i błąd naprawia a nie idzie w zaparte i wymyśla holocausty na swoja obronę, to nie nasz sposób załatwiania spraw, w swoich sprawach zawaliliśmy jako naród , stało się ale że jeszcze jesteśmy katem niewinnych ludzi doczepionym do ogona bandy którą przeklina całay świat, tego już za wiele
 • @All
  Aktualizacja .Pzdr.http://www.youtube.com/watch?v=oq6i8FEStMU&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @interesariusz z PL 17:09:58
  O, widzę, że pan kolejny mądry, który domaga się bombardowania własnego kraju.

  Przypomnę, jakby pan nie wiedział, że Polska nie prowadzi żadnych działań wojennych na terenie objętym powstaniem.
  Polskie wojska nie prowadzą działań wojennych i nie mordują nikogo w tamtym rejonie.
  Zaś najemnicy służący w obcych formacjach podlegają w Polsce ściganiu z kodeksu karnego.

  Jak widać nie przeszkadza to panu w masochistycznym domaganiu się bombardowania własnego kraju.
 • Wszyscy krewcy komentatorzy
  Kończcie tę żenującą dyskusję. Wracamy do tematu. Co tam w Donbasie?Chciałbym zobaczyć ten film z ''polskim'' czołgistą strzelającym w Doniecku, o którym, było w komentarzu artykułu na wolnej-polsce, ma ktoś link do tego? Wszystkim polecam w końcu opanowanie emocji bo propaganda po każdej ze stron jest olbrzymia i do prawdziwa wojna informacyjna. Występ Motoroli na pewno mu w Polsce sympatyków nie przysporzy, ale skończmy już o nim.
 • @vortex 22:05:38
  Z tym czołgiem jest tak jak ze wszystkim. Działki nie kopsniesz ,nic nie zobaczysz czyli c..j strzelił psa ,budę i nowy łańcuch. Czyli taki reality show . Pzdr.
 • @lazarus 18:04:47
  No a kpiny ze śledztwa w wykonaniu Rosjan, to nie istotne????
  Przecież nie wdarł się tam, tylko poleciał legalnie.
  Zatem należałoby porządnie przeprowadzić dochodzenie.
 • @Repsol 22:02:20
  Nowy kocioł pod Donieckiem, zajęto wieś Signalnoje i przecieto drogę Donieck-Mariupol;
  http://rusvesna.su/news/1409683029

  Wyparto także siły prokijowskie z Łutigana i Heorhijewki niszcząc ich sprzęt bojowy;
  http://lifenews.ru/news/139613
 • @AlexSailor 22:16:25
  A kto im to wszystko zostawił?
 • @Repsol 22:14:38
  W ten sposób ten cyrk żałosny pewnie niedługo się skończy. A co będzie później? Mam sporo lat, pewnie nie dożyję ;-))))))). Sami się młodsi martwcie, to wasz cyrk i wasze małpy.
 • @Henryk Kreuz 22:02:21
  No sobie pogadał bo miał okazję ,ale z tego nic nie wynika ,co każdy normalny człowiek widzi . Pi....nął , jak kiedyś Graś. Tyle w temacie kretynów. Pozdrawiam. http://youtu.be/06Ebv0FDnak
 • @szczurobronny 22:11:46
  odnośnie niektórych wypowiedzi- ktoś tu z kilku nicków wali "dobrego i złego glinę" ale często mu się tożsamości mylą i wychodzi osobowość schizofreniczna, troll pospolity słabo przeszkolony
 • @Forged 20:24:11
  Zadziwiające jak można usprawiedliwiać groźby wobec własnego kraju.
  Nic dziwnego, że nas nikt nie szanuje.
 • @Triphaze 22:13:57
  Zobacz film,który zamieścił mania przepraszania o 19.43.
  Ale chyba to nie jest to,o co pytasz.Pozdrawiam.
 • @Repsol 22:21:32
  Rzecznik Departamentu Stanu USA Jennifer Psaki stwierdziła, że Waszyngton nie może niezależnie potwierdzić obecność wojsk rosyjskich na Ukrainie, w obszarze tzw "operacji antyterrorystycznej";
  http://russian.rt.com/article/48206
  To czyje niby były satelity które robiły zdjęcia 'ruskich czołgów'!?
 • @vortex 22:21:00
  Ja też młodziak nie jestem .Trzymaj się ciepło .Pzdr. :))) http://www.youtube.com/watch?v=AC3ALH4aubI
 • @AlexSailor 22:16:25
  gdybym ja chciał żeby śledztwo trwało jak najdłużej a najlepiej w nieskończoność to pisałbym jak Kaczyński coraz to nowe pisma z zapytaniami i wątpliwościami odraczające zamkniecie dochodzenia, zmieniałbym jak Kaczyński biegłych i zasypywał Rosjan stekiem bzdur do których muszą się jednak ustosunkować, w tej sytuacji pytamy
  - cui prodest ? formacja POPiS bo awantura o Smoleńsk cementuje w pozornej walce te dwa skołowane elektoraty oraz USA, Rosja tylko straciła
 • @AlexSailor 22:24:49
  Przestań pieprzyć jak klasyczny niedorozwój. Wchodzisz na ONET czasem? Albo na inny podobny portal. Setki wynajętych śmieci, kretynów bezmózgich wzywają żeby bić rusa, i wybić, i wymordować, bo rus ma cuchnące onuce i jest wiecznie pijany, i w ogóle to nie człowiek - więc trzeba rusa wymordować. Tak piszą setki wynajętych przez polskie służby ludzi - zabić, wymordować ruskich, żeby ślad po nich nie pozostał. Przy tych tekstach (RASISTOWSKICH) wypowiedź Motoroli (zwykłego zagończyka), to jest nic.
 • @Repsol 22:29:51
  Polska sprzedaje (ciekawe czym nam płacą?) węgiel Ukrainie;
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-sprzedaje-wegiel-Ukrainie-3193075.html
 • @szuwarek14 22:33:08
  ale dość Smoleńska, jest informacja :
  "Raport wstępny katastrofy Malezja MH17 zostanie opublikowany przez holenderskich badaczy w ciągu tygodnia "
  http://rt.com/news/184592-mh17-preliminary-report-crash/
 • @Repsol 22:29:51
  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/4312-voyna-na-yugo-vostoke-onlayn-02092014-hronika-sobytiy.html

  0-04, Dowódca batalionu "Donbass" Siemion Siemienczenko opowiedział, że niektóre karatieli, by nie poddawać się do niewoli przy wyjściu z Iłowajska, zastrzelił się.

  0-02, Bataliony MVD Ukrainy otrzymają nowe uzbrojenie. Zgodnie z wiadomością doradcy naczelnika MVD Ukrainy na fasebooku, siłowiki otrzymają na swoje wyposażenie karabiny maszynowe ДШК (diektiariewa) wzór 1937 roku.
  Gieraszczenko zaznaczył, że karabiny maszynowe są w świetnym stanie, ale one z jakichś powodów, zagubiły się w minionych dziesięcioleciach.

  Teraz to już na 100% powtórka z II wojny światowej.
 • @mania przepraszania 22:36:57
  Sprzedaje węgiel za kwity dłużne. Państwu którego niedługo już nie będzie (kwity dłużne będzie sobie można wsadzić do dupy). Taki Kołomyjski ma lepszy mózg do biznesu, goli dobrą kasę na wojnie, i pewnie ją zaraz wyprowadza na wsypy szczęśliwe.
 • @szczurobronny 21:39:22
  No i czemu ma służyć ten obrazek?
  Udowadnianiu po raz setny tego co jest powszechnie widome.

  To co pan tu robi w obronie kretynka grożącemu nam, to jest choroba polegająca na zaniku podstawowego instynktu samozachowawczego.
  Przy okazji pan nie rozumie, co jest napisane, a widzę, że świat postrzega w kategoriach my i oni, swój i obcy.
  To razem, to jest klęska.

  Nie rozumie pan przekazu tego kretynka??
  On jasno i wyraźnie grozi panu (też), że jeśli się pan nie podporządkuje obcemu państwu, to przyjdzie i pana zabije z rodziną, a dom spali.
  I to jest to co on powiedział.

  Nie rozumie pan, jak szkodliwe jest to co zrobił dla stosunków Polaków z Rosjanami w Noworosji, a w szczególności w walce z ukrami obecnie.

  Nie rozumie pan, że wsparcie dla powstańców wypływa nie z sympatii, która jest sprawą drugorzędną, tylko ze wspólnych z Polską interesów.

  Nie rozumie pan ile roboty, też pisaniny na forach w celu wsparcia powstańców zostało zniszczone tym krótkim nagraniem.

  Jeśli nie będzie zdecydowanego odporu z naszej, polskiej, patriotycznej strony, to inicjatywę przejmą takie zaślepione nienawiścią do Rosji bezmózgi krzyczące "sława ukrainie".
  I pociągną za tym niezorientowanych młodych Polaków.
  https://www.youtube.com/watch?v=T0YSYmC0X4c

  Zacznij pan o prób zrozumienia tego co ktoś mówi lub pisze zamiast wklejania obrazków z bydlakami.
 • @Kaktus 24 22:37:34
  Po co im nowe uzbrojenie?

  Następny skład broni i amunicji porzucony pod Donieckiem;
  http://www.youtube.com/watch?v=NWnJZGY1SRg&list=PLOIZuqzcasv2j4bgq0UhnTw8DKsq1v2VK

  Rozbita kolumna freikorpsu "Donbas";
  http://www.youtube.com/watch?v=0dmHlG6IZNo&list=PLOIZuqzcasv2j4bgq0UhnTw8DKsq1v2VK
 • @mania przepraszania 22:36:57
  obawiam się że fundujemy jak i przesył gazu przez Hermanowice, to taki nasz przewlekły offset dla USA za Solidarność
 • @mania przepraszania 22:29:26
  Oni bez zgody Telawiwu , niewiele mogą a o satelitach nie piszmy bo lemingom się Joby zlasują ,a tu zobacz jaki i kiedy ?. Tylko skąd wiedzieli gdzie i kiedy ,ale cywilny satelita też zrobił swoje. Pzdr.http://4.bp.blogspot.com/_n-njTteDnPw/SdxvFP1pykI/AAAAAAAAEjU/e4F0gkNWVeI/s1600/musudan_ri_coast_april5_2009_dgl.jpg
 • @mania przepraszania 22:36:57
  Obligacjami, tylko na jaki %. Pzdr.
 • @szuwarek14 22:37:13
  14 dni ,jeżeli wszystkie strony które podpisały umowę utajnienia sprawy się na to zgodzą pisemnie. To zalecam się ogarnąć .Pzdr.
 • @Repsol 22:48:50
  Weź mnie oświeć co to jest?
 • @Repsol 22:48:50
  Ok już znalazłem!
 • @vortex 21:45:42
  Rosja zaczęła się odbudowywać od momentu dojścia Stalina do władzy.
  Wielu ludzi w to nie uwierzy, ale już wtedy się zaczęło.
  Niestety jeszcze dużo czasu zajmie im odbudowa państwa, o ile dadzą radę utrzymać je w całości.

  "ten polski chlewik przy tym co oni robią obecnie wygląda żałośnie, no wstyd po prostu. Daliśmy sobie rozwalić i gospodarkę, i politykę, i służby, i teraz nam pozostało włazidupstwo wobec zachodu. Toż czołowe nasze biznesy to są pizzerie - uwierzcie mi, świat się śmieje z tych naszych "sukcesów". Zostaliśmy z premedytacją zamienieni w peryferię zachodu - tacy dzicy od polowania na bizony."

  No właśnie.
  Przy całym uwzględnieniu uwarunkowań zewnętrznych sami to sobie zrobiliśmy.
  Czy pamięta Pan radość Polaków z sankcji nakładanych na PRL przez Reagana i Zachód?
  Tu ma Pan próbkę podobnej postawy:
  "Polsce należy się dobre bombardowanko za zbrodnie polskiego rządu.
  nadużycie link skomentuj
  interesariusz z PL 02.09.2014 17:09:58"

  Powodem naszej klęski, bo tak należy określić to, co osiągnęliśmy, jest brak podstawowych instynktów nie tylko państwotówrczych ale nawet samozachowawczych.

  Do tego dochodzi brak rozumienia słowa mówionego i pisanego, dziecięca naiwność, bycie przyjacielem całego świata i zero logiki.
  Jak inaczej wyjaśnić wsparcie części polskich środowisk patriotycznych dla banderowców czy poddawanie polskich interesów na Litwie.
 • @Repsol 22:54:59
  tak tak, zdążyłem doczytać, komputer mi się ścina więc posyłam co pod palcem na szybko
 • @Repsol 21:28:46
  I to jest smutne. Najpierw jesteśmy świadkami ogólnoświatowej nagonki, bez wskazania jakichkolwiek bezpośrednich dowodów, a później jesteśmy świadkami, jak zamyka się temat w "sejfie", do którego nikt nie będzie miał dostępu przez wiele lat...a może nigdy. Chore to jest. A jeszcze bardziej dziwi fakt, że "rak", który wywołuje takie objawy, toczy nas już od dawna, a my nie chcemy się leczyć. Czy to konsekwencja myślenia, że na "raka" nie ma lekarstwa?
  Smutne ale prawdziwe. A najsmutniejsze jest to, że nas, Polaków, doprowadzi to do zguby.
  Garstka, która potrafi zauważyć prawdę, nie jest w stanie nic zmienić. Głos ostateczny ma "masa", a ta jest zaprogramowana. Widzę to po swoich znajomych. Już nawet nie wchodzę z nimi w dyskusję, bo to nie ma sensu. Nie potrafię już tłumaczyć, że Rosja nie jest złem komuś, kto nie odróżnia Rosji od ZSRR. Są to ludzie niereformowalni. Nawet nie potrafią powiedzieć, co dał im Zachód, ale wiedzą, że Rosja jest zła...
 • @szuwarek14 22:59:00
  Też zauważyłem zawiechy i to w momencie gdy pojawia się pewien "osobnik" i wałkuje w kółko to samo...
 • @szczurobronny 23:00:08
  Coś na wesoło.
  http://www.newrussiannews.ru/archives/4682
  Arcydzieło . "Tymczuk nerwowo pali w storonkie"
  30-ja Zmechanizowana brygada wyszła z okrążenia pod Ługanskom ze stratami. O tym napisał dziennikarz Roman Boczkała na swojej stronie. "30ia-brygada wyrwała się z okrążenia w Łutugino. To było piekło. Wpierw w nas "gradami", spaliło się wszystko co było. W czasie ruchy nakryło nas lotnictwo - kasetowymi bombami. Tak, tak — rosyjskie samoloty latają w rejonie Ługanska już jak u siebie w domu. Dalej natknęliśmy się na rosyjskie czołgi T-90. Im towarzyszyły, ma się rozumieć też rosyjskie, helikoptery Mi-24. Oberwaliśmy i od nich… Kiedy odeszliśmy na, wydawało się, bezpieczną odległość, oberwaliśmy rakietami huragan. Nasze straty — 5 «dwusetnych» i 14 «trzechsetnych», — napisał on. RS . Bili gradami , samolotami , czołgami , helikopterami , huraganami …. A stracili - 5 dwusetnych . To zombi
  ps. Poza tym zostali jeszcze storpedowani przez rosyjskie okręty podwodne ale przez skromność o tym już nie pisze. Wot gieroje.
 • Do Zaporoża przyjechały 3 Kamazy z ciałami żołnierzy;
  http://www.youtube.com/watch?v=KPM0uCROUoo
 • Podkarpacie , OBWE
  W poniedziałek KMKSZ podczas posiedzenia przyjęła oświadczenie w sprawie naruszania praw mniejszości węgierskiej, które następnie zostało wysłane do OBWE, Parlamentu Europejskiego i Europejskiego Komitetu Narodów Zjednoczonych.

  http://www.karpataljalap.net/2014/08/05/nincs-kenyszersorozas-karpataljan
 • @hades 22:59:10
  no co DEMOKRACJA, kto ma kasę ten ma media, kto ma media ten ma władzę, elektorat się kupi za mniejsze czy większe pieniądze a jak nie to się wyśle policję, eeh gdyby tak elektorat złodziei musiał pokrywać straty w budżecie jakie te rządy spowodowały eeh gdyby tak Rosja mogła wywalczyć odszkodowanie za straty poniesione przez sankcje wprowadzone ZA ZESTRZELENIE SAMOLOTU, bo sankcje są a zestrzelenia przez Rosję nie udowodniono...
 • @AlexSailor 22:01:37 Nie pieprz
  Nie piszemy o ZUS-ie, ale o stosunkach dyplomatycznych. Są pewne standardy i tych ruscy na pewno przestrzegają, bo dyplomatów mają wyśmienitych.

  Natomiast nasze dyplomatołki chciały pokazać ruskim język i okazali się idiotami.
 • @Kaktus 24 23:05:57
  To jest filmik o tej 'historii'. Zapomniałeś o "latających czołgach"...
  https://www.youtube.com/watch?v=QT9mbU3FL7g
 • @mania przepraszania 23:03:07
  a wiesz że tak, nie udawało mi się wysłać odpowiedzi do delikwenta [ ów]
  a teraz po prostu militarymaps mi przycięło
 • @vortex 22:34:23
  Wchodzę, wiem.
  "Przy tych tekstach (RASISTOWSKICH) wypowiedź Motoroli (zwykłego zagończyka), to jest nic."

  Okazuje się, że jednak jest coś.
  Dlatego, że Polacy na tym forum to usprawiedliwiają.
  Ba, popierają.
  Znajdują polskie "zbrodnie".

  Gdyby nie to, to nie byłoby tej dyskusji.
  Proszę się nad tym zastanowić.
 • @jazmig 23:11:06
  Nie karmic trolla...
 • @hades 22:59:10
  Tak gamoniom otoczenie wmawia .Ręce opadają ja już z wiatrakami walczyć nie chcę ,do niczego to nie prowadzi Pisuarami nas nazwą albo jeszcze gorzej .Pozdrawiam w Matrixie. Wybieraj ?.http://youtu.be/AJJ8FXH7gfQ
 • @szuwarek14 23:12:25
  Nie wiem mam po prostu takie przeczucie, że jak tylko sie pojawia zaczynaja się "cyrki". Byc może nawet o tym nie wie może coś "wlecze" za sobą...
 • @jazmig 23:11:06
  Sailor stopy wody pod kilem i płyń w siną dal.
 • @szczurobronny 23:14:29
  Następny 'podejrzany" do kolekcji, mnie też podjudzał do awantury. Najlepiej nie reagować...
 • @szczurobronny 23:14:29
  spuść po nodze, naprodukował tego "Nasz Wziernik" i samo wyginie, nie nasze małpy nie nasz cyrk
 • @szuwarek14 23:20:47
  'Migawki" z wojny "połkownika";
  http://colonelcassad.livejournal.com/1762767.html
 • @mania przepraszania 23:16:33
  też możliwe ale nie wykluczone że ktoś zawodowo trzaska na kilka nicków z zestawu kopiuj-wklej dlatego mu się mylą nicki, wypowiedzi i jednocześnie obciąża bloga, system wyprodukował zdolnych NKWDzistów, nie uznają za konieczne pogłębić wiedzę, uznają za konieczne agitować i wypełniać swoje posłannictwo, ups wchodzimy w zagadnienia medyczne
 • @Henryk Kreuz 22:02:21
  "obejrzałem co ten Motorola powiedział i uważam, że robił sobie zwykłe jaja, a tu jakiś jeden czy drugi jednokomórkowiec ma problem"

  Też to tak odebrałem. Nawet uśmiech na głupkowaty jak to mówi i sie wcale nie dziwię, bo żart jest właśnie lekko idiotyczny. Ten cały Motorola to jeszcze gówniarz trochę. I każdy normalny człowiek to widzi.

  Niestety reakcja na ten idiotyzm też była do przewidzenia, zwłaszcza jak piszesz wśród "jednokomórkowców". Rzuciła się głównie gimbaza(czy jak się tak teraz szczyli nazywa), domorośli patrioci z dopalaczem czy inną "lufką" w zębach, nastoletni kibole co to się zapierają że za szalik klubowy by mamusię oddali a prawda jest taka, że im mamusia właśnie ten szalik kupiła. Szkoda gadac...


  pozdrawiam

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Uaktualnienie od kota
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/28043/28043_original.jpg


  ps
  Brusku, wrzuć proszę jakieś streszczenie-tłumaczenie na zachętę bo się człowiekowi powoli odechciewa tu wchodzić
 • @jazmig 23:11:06
  jazmig ma rację a prostactwo zwane polskimi politykami to zwyczajny najemny śmietnik intelektualny ale zarządcy preferują takich tłuków
 • @szuwarek14 23:10:15
  Zgadza się. Nieudowodnione. I jak to się ma do naszej zachodniej demokracji? Nikt tego nie widzi. Dlaczego? Bo naród jest zaślepiony nienawiścią do Rosji. A w zasadzie, nienawiścią do ZSRR, którą się próbuje z bardzo dobrym skutkiem przemycić do bieżącej polityki, tworząc nienawiść do Rosji. Naród sam z siebie się nie obudzi, bo 90% Polaków ma na co dzień tyle czasu, by poświęcić kwadrans na wiadomości. Jakie wiadomości? Fakty! TVN24! Takich ludzi nie nawrócisz, chyba, że zdobędziesz władzę nad tymi kanałami. To jest poza Twoim i moim zasięgiem, a więc nie masz na nich żadnego wpływu. Dlatego zachodnia propaganda ma przewagę i zazwyczaj wygrywa. Paradoksem jest, że ludzie pomimo dostępu do informacji i niezależnych mediów i tak czerpią swoją wiedzę z masowych środków przekazu. Summa summarum, jeśli tvn poda, że Boeing został zestrzelony przez Rosjan, 3/4 społeczeństwa polskiego w to uwierzy. Najsmutniejsze jest to, że nie będą oczekiwali żadnych dowodów. I to jest upadek narodu polskiego. My po prostu przestaliśmy myśleć samodzielnie. To przywilej jednostek, które nie są w stanie zmienić sytuacji. Samodegradacja. To nas czeka. Do tego dążymy, bezwarunkowo wierząc UE.
 • Zakarpacie
  Zakarpacki portal komentuje sprawę "wypowiedzenia wojny" przez motorolę

  http://www.karpatalja.ma/karpatalja/kozelet/29065-egy-kelet-ukrajnai-szakadar-vezeto-megfenyegette-lengyelorszagot

  Piszą że przyszły koce z polski

  http://www.karpatalja.ma/karpatalja/kozelet/29045-lengyel-segelyszallitmany-erkezett-ukrajnaba

  Głównym problem są jednak wybory do Parlametu Ukraińskiego. Węgrom obiecano że w kolejnych wyborach , czyli tych coś się będą miały odbyć będą głosować w obwodach narodowościowych. Miałybyć tak skrojone że Węgrzy stanowiliby w nich większość. Ponieważ obwody wyborcze pokrywają się z granicami powiatów, Węgrzy nie stanowią w nich większości i prawdopodobnie nie dostaną się do parlamentu. Dobrze to pokazuje mapka na tej stronce :

  http://www.karpatalja.ma/karpatalja/kozelet/29021-nem-lesz-magyar-tobbsegu-valasztasi-korzet

  obszerny artykuł opisuje sprawę że właśnie nie będzie tych obwodów , a przez to są łamane prawa mniejszości.
 • @xes23 23:27:26
  Ten otwarty 'kocioł" pod Donieckiem jest juz podobno zablokowany, pisałem wyżej. Polecam 'migawki" wojenne "połkownika" jest co oglądać;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1762767.html
 • @xes23 23:27:26
  Dokładnie Tak. Pzdr. Brusku, wrzuć proszę jakieś streszczenie-tłumaczenie na zachętę bo się człowiekowi powoli odechciewa tu wchodzić
  nadużycie link skomentuj
  xes23 02.09.2014 23:27:26
 • @szczurobronny 23:30:53
  Do kogo pisałeś?
 • @fretka 23:22:43
  Cholera to podobno kobiety i dzieci...
 • @Repsol 23:15:22
  Tak mnie natchnąłeś, że aż sobie Matrixa na noc zarzucę :)
  Pozdrawiam!
 • @mania przepraszania 23:36:43
  Dobrej nocy.Pzdr.
 • Nieciekawie się robi -Odpowiedź dla Motoroli po filmie Motoroli
  Bez komentarza.
  http://youtu.be/jjenLt94U3k?list=UUiB62L2xjlb4iQ7ItbJ06Hg
 • @Repsol 23:42:07
  Również!
 • @fretka 23:27:24
  jakoś nie potrafię współczuć narodowi który wyprodukował faszystów, niech ich wytłuką wszystkich a te ukraińskie kobiety całkiem potrafią się odgrywać na dzieciach z małżeństw mieszanych polsko-ukraińskich jeśli im tylko wpadną w łapy
 • @Cyanide and Happiness 23:42:26
  Co tu komentować? Ten komu zależało na pogłębieniu starych "rys" i wyżłobieniu nowych, wygrał...
 • Północna Bukowina
  Rumuńska mniejszość w każdym państwie, powinna mieć takie same prawa jak mniejszości w Rumunii.

  1 września odbyło się w Czerniowicach ( północna bukowina zagarnięta przez Stalina jak pamiętam w 1940 roku ) na która przybył specjalny wysłannik z Rumuni - minister do spraw mniejszości Rumuńskich. Stwierdził on że Rumunia traktuje swoje mniejszości narodowe najlepiej na świecie. Rumunia oczekuje równego traktowania swoich mniejszości w innych krajach. Wizytował on też miejscową szkołę rumuńską.

  http://www.zorilebucovinei.com/news/show/835/

  .................

  A ja się tak zastanawiam co znaszymi mniejszościami na LITWIE ŁOTWIE BIAŁORUSI UKRAINIE ROSJI ? Czy ktoś się tym w rządzie interesuje. Ktoś pojechał na rozpoczęcie roku szkolnego na Litwe gdzie trwa proces wynardawiania?
 • @mania przepraszania 23:33:28
  & samsung23, dzięki Panowie. Chociaż ze względu na poziom komentarzy i tak powoli zaczynam wiarę tracić, co do sensu wchodzenia tutaj więcej niż 2-3 razy dziennie.
  Przydały by się jakieś bany - kara administracyjna, np na 3 godziny bez możliwości dodawania komentarzy. I nie za światopogląd tylko za poziom wypowiedzi
 • @szuwarek14 23:45:06
  Na wszystko się zgodzę, ale nie na ostrzały autobusów z uchodźcami, szczególnie dziećmi. Obojetnie jakiej narodowości byłyby osoby w środku. Koniec i kropka...
 • @xes23 23:52:56
  Dzięki, co do komentatorów, "przekrój społeczeństwa", raz rodzynek, raz zakalec...
 • @xes23 23:52:56
  Z róznych wzgledów nie czytałem co powyżej i wczesniej napisaliście...

  Zapoznam sie poxniej...

  ........................................

  02.09.2014 popołudniowo wieczorny zbiór linków


  WOJNA'

  Świeżynka! "Nasi" uruchomili swój pierwszy SU-25
  http://www.novorosinform.org/news/id/7639

  Podsumowanie miesiąca - cos dla AdNovum
  http://rusvesna.su/news/1409680449

  Sytuacja ogólna z popołudnia
  Rozwija sie w dalszym ciagu ofensywa Noworosji na południe od Doniecka. itd. Tego jest tyle tekstu że trudno mi cos najistotniejszego wysupłać. Wszystko jest wazne - akurat cos dla Wodza!
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1409664032

  O "naszych" teraz zaczynaja mówic oficjalnie. Widziałem juz filmy z polskimi paszportami i opowieści o "najomnikach iz Polszy". Mam zdanie na ten temat niezmienne! Ale uwierze jak zobacze taką kanalię!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/2/22367372/

  Tu informują z kolei że sformowany z islamistów batalion "Krym" poniósł pod Iłowajskiem wielkie straty! To "dziecko" Mustafy Dżamilewa, Refata Czubarowa i Igora Kołomojskiego złozone z samych wahabitów znalazło swój grób pod Iłowajskiem. Symboliczne że niemal w rocznice Biesłanu! Zgineło wiecej w kilka dni niz rosyjskie służby specjalne likwidują przez cały rok! Oficjalnie na stronie batalionu istniała informacja że składa sie z przedstawicieli "krymsko-tatarskiego narodu i muzułmanów Ukrainy"
  http://rusvesna.su/news/1409669751

  Do Zaporoża dotarły 3 Kamazy! W zasadzie nic nowego, poza tym że wypełnione po burty ciałami zabitych... Kamazy dowiozły w sumie 87 ciał. Wcześniejsza dostawa opiewała na ok 150 szt ciał ukraińskich zołnierzy
  http://rusvesna.su/news/1409690247

  REszta ciał jest palona przez ukropów na miejscu walk...
  http://www.novorosinform.org/news/id/7635

  NOWOROSJA

  Władze Republiki Donieckiej oznajmiają że "mamy siłe by iść dalej, do końca roku naszą republike wyzwolimy na pewno, a możliwe że wcześniej"
  http://rusvesna.su/news/1409661080

  Wsie Donbasu zrównane z ziemią... Już był ten film, ale warto zobaczyc jeszcze raz i zapamietać
  http://rusvesna.su/news/1409681844

  Wyzwolony lotniskowiec "Ługańsk" - film
  http://rusvesna.su/news/1409680449

  Opis który ktos przytaczał z innego źródła. Na temat lotniskowca "Donbas". Chodzi o to niesamowite opisy zatapianych betonem "demokratyzatorów". Reporterzy chcieli pojechac i zobaczyć tych zanurzonych w zastygłym betonie "bojców" ale nie dało sie dojechac. Ale tam gdzie pozwolono dojechac opowiadano taka historię. Mianowicie w czasie walk kilkanascie dni temu artyleria ukropów rozwaliła stacje energetyczną na kopalni "Aktiabrskaja", która zasilała pompy które osuszały wody gruntowe. W niedzielę wody podziemne tak sie podniosły i zatopiły naszych "bohaterów" . Miłej kąpieli!
  http://rusvesna.su/news/1409671843

  DNR będzie niezależne energetycznie!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7634

  W Bolszej Wiergunce ukraińscy "wyzwoliciele" zabili wiekszośc mieszakńców
  http://www.novorosinform.org/news/id/7631

  KIJÓW i okolice

  W dniach 16-26 wrzesnia na terenie zachodniej ukrainy maja sie odbyc cwiczenia z udziałem około tysiąca żołnierzy NATO. Te gry wojenne mają ksywę bardzo polskiemu uchu miłą "szybki tryzub"
  http://rusvesna.su/news/1409686455

  O zupełnym upadku państwa swiadczy wojsko i finanse. O wojsku wiemy dużo, o krachu grzywny też. Informacje dotarły w końcu do pana ministra od ekonomii więc "poszedł w odstawke"
  http://rusvesna.su/economy/1409657587

  Wierchowna Rada nie przyjeła dymisji
  rusvesna.su/news/1409651350

  Kolejny pomysł junty: maja iśc w kamasze: dłużnicy, bezdomni - a teraz - oczywiście! Zgadliście!!! Mozna "odrobić" na froncie wyrok!!!!!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/2/22367350/

  Nasi sympatyczni bojownicy o "samostijną" czyli nasi ulubieńcy "Ajdar", "Azow" i "Dniepr" będą pikietować pana Rzeźnika... Chcą wytłumaczyć że wojna jest i to krwawa, w przeciwieństwie do propagandy iz nie ma takowej wcale tylko jest "jakieś ATO"
  http://rusvesna.su/news/1409664847

  Agresja NATO - od Belgradu do Kijowa
  Długie i trochę nudne, dla wytrwałych fanatyków analiz - ale dla niektórych link może być cenny!
  http://www.nakanune.ru/articles/19387/

  A to jest powalajaca informacja! Władze ukropów chcą wytoczyc procesy 446 ludziom którzy .... rzucali doniczkami z kwiatami na głowy euromajdaniarzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1409655627

  Proces też czeka byłego szefa sztabu za "dezerterstwo". Pan admirał Jurij Iljin naraził sie tym że twierdził iż z Donbasem należy rozmawiac przy stole obrad a nie zza lufy armaty...
  http://rusvesna.su/news/1409687775

  To też ciekawe! Dzis ichni "sejm" nowe prawo wymyslił o zniesieniu ceł na wwóz broni wszelakiej!
  http://rusvesna.su/news/1409651189

  Za to tamtejsze banki przestały wypłacac waluty i wydawać depozyty...
  Mozna by orzec... że to jest Koniec!!!!
  http://rusvesna.su/news/1409685211
  A zwykli, zwyczajni ludzie na Ukrainie, jakich jest wiekszość - zaczynają gromadzic opał czyli drewno by jakos przeżyc zimę...
  http://rusvesna.su/news/1409657595

  Zwykli krewni wzietych do wojska ludzi blokuja drogę w Mikołajewie by nikt nie pojechał w strefę wojny
  http://rusvesna.su/news/1409673958

  Potem protestanci odstapili bo nie dało rady zatrzymac kolumny wojska...
  rusvesna.su/news/1409685639
  Problemy energetyczne Ukrainy niestety dotkna i Krym
  http://rusvesna.su/news/1409678667

  Kierownictwo Lwowskiego Zakładu Sprzetu Wojskowego zostało oskarzone o sprzedaz jakimś "zagraniczniakom" technologii produkcji T72 i BTR-80K
  http://rusvesna.su/news/1409687567

  USA mimo posiadania satelitów, dronów, szpiegów i jeszcze nie wiadomo kogo i czego, NIE SA W STANIE policzyć ilości rosyjskich żołnierzy na terenie Ukrainy! Moje pytanie: za co amerykański podatnik im płaci????
  http://rusvesna.su/news/1409687360

  Sankcje

  Słowacy jak Czesi - jednemu świeczkę a drugiemu ogarek. Czyli zaczynaja "rewers gazu". Rewers - to znaczy gaz z Rosji który płynie np. gazociagiem Jamał przez Polskę teraz sobie popłynie zgodnie z prawem Bernouliiego w kierunku Ukrainy. Ciekaw jak ukry za to zapłacą? Tego nikt nie podaje a to byłoby najciekawsze...
  http://rusvesna.su/news/1409687166
 • @Cyanide and Happiness 23:42:26
  czy mi się tylko wydaje, czy oni mówią na nas "psheki" ? (czy jakos tak?)
 • @hades 23:30:27
  "Bo naród jest zaślepiony nienawiścią do Rosji" - nie,NARÓD POZWOLIŁ SIĘ ZASLEPIĆ cwaniakom z gładkimi hasłami, to niech się naród pozbiera albo zginie, na początek niech przestanie tykać propagandę a zacznie czytać źródła, propaganda to rodzaj miecza samobójcy, nie znam propagandy skierowanej dla dobra odbiorcy, z założenia propaganda ma służyć zyskom drugiej strony
 • @mania przepraszania 23:46:25
  dokładnie widać że to jakiś idota, jeśli by się przemilczało to sprawę to by nie było temu...

  Dzieciak nie wie co to wojna spakować go i wywieść w obszar działań niech poczuje pot i krew to odechce mu się takie tyrady wygłaszać w moim imieniu i Polski.
 • @brusek 23:58:03
  Bogu dzięki! Już sie ludzie martwili, że ci sie coś stało :)
 • @adalbert05 22:26:34
  Albercie chodziło mi o film z tego komentarza pod postem o zakrwanionych ubrankach w paczce do Poroszenki

  https://www.youtube.com/watch?v=uTMBpjTw2O8

  * Yelena Grab1 godzinę temu

  Polscy najemnicy i polskie regularne wojsko walczyli w Noworosji, jest film video, na którym Polak – czołgista strzela z działa czołgowego. Kiedy armia Noworosji przeszła do ofensywy, oni ze strachu stanęli po stronie Noworosji. Poza tym ich prezydent, mówiąc, że: „My dobrze wysysamy z USA” miał na myśli dokładnie to, że Polaków, jako członka NATO prowadza na rzeź w tej wojnie.

  Dokładnie chodzi mi czy ktoś widział ten film''na którym Polak - czołgista strzela z działa czołgowego''. Ogladamy na forum setki różnych materiałów ale skoro jest to tak dostępne że nawet YelenaGrab1 to widziała to nie wiem jakim cudem to przegapiliśmy. Tak samo jak film z 19:43 stwierdzają że załogę czołgu stanowili Węgrzy i Polacy, co jest bardzo poważnym zarzutem i nie jest poparte żadnym dowodem nawet zdjęciem rzeczy osobistych.
 • @szczurobronny 23:41:15
  Sceny jak z Wołynia z 1943.. na to się po prostu patrzeć nie da...
 • @mania przepraszania 23:54:52
  miałem na myśli wyłącznie Ukrainki- banderówy wyjące teraz za swoimi mężczyznami jadącymi na front, zmuszanymi do jechania na front, jak kilka miesięcy temu inne Ukrainki prosiły o rozwagę z tą wojną to one wrzucały na facebooka zdjęcia martwych powstańców z podłymi komentarzami, w naszym kraju takie zbydlęcenie by nie przeszło
 • @Triphaze 00:01:31
  Ja się z takimi dowodami nie spotkałem. Co do czołgistów, to równie dobrze moga to byc "Polacy" ukraińscy...
  Ps. Gdyby ktoś z nas spotkał sie z takim filmem na pewno by został tu omówiony...
 • @xes23 23:52:56
  Jeśli chodzi o moje błędy ortograficzne, to przepraszam.
 • @szuwarek14 00:07:01
  Ok zrozumiałem, tez widziałem filmiki jak protestowały kobiety pod jednostkami wojskowymi. Myślałem że one protestuja przeciwko wysyłaniu żołnierzy, a one chciały by bombardowac "terrorystów' i ich miasta z powietrza...
 • @brusek 23:58:03
  dzięki , warto było czekać
 • @xes23 00:02:01
  cześć śledzę tego bloga od kilku tygodni ,dzięki wszystkim ,którzy mają wkład w jego powstanie i brawo dla Adnowum ,wcześniej tylko czytałem zamieszczane przez was posty ,ale teraz mam prośbę do stałych bywalców tudzież komentatorów ,nie dyskutujcie z osobami pokroju AlexSailor ,bo to jak grochem o ścianę ,a czytanie takich ciągłych utarczek może człowiek zmęczyć (naprawdę założyłem konto ,żeby napisać tylko to) ,dobrze mu wyjaśniliście czemu Motorola się tak zachował a on swoje ,gość ma racje ,że to płachta na byka dla naszych rodaków zombionych przez tv ,no ale cóż ludzie z donbasu mogą tak o nas myśleć ,po działaniach naszego wspaniałego rządu i tak samo marionetkowej opozycji ,wiem pisze o niczym co wszyscy wiedzą ......... Mam po prostu jedną prośbę nie dajcie się wciągnąć w te słowne utarczki bo zniechęci to ludzi ,którzy codziennie odwiedzają tą stronę ,BO ROBICIE NAPRAWDĘ DOBRĄ ROBOTĘ ,a pojawianie się tu osób wspomnianych przezemnie na początku wypowiedzi DOBITNIE O TYM ŚWIADCZY
 • @brusek 23:58:03
  Ej no nie, a ztym Su 25 to czasami nie Harry putin :)
  http://vinsh.fr/wp-content/uploads/2013/07/meme-putin-harry-potter.jpg
 • @pss 00:12:19
  No cóż niektórzy dają sie wciągać, ale mam nadzieję że juz zrozumieli że to prawdopodobnie troll i "WÓDZ" się nim zajmie bo robi także utrudnienia techniczne.
  Dzieki za uwagi...
 • @mania przepraszania 00:08:24
  Dokładnie też tak myślę. Z drugiej strony widzę wypływ oświadczeń na temat ''polskich najemników'' zarówno na stronach Noworosji jak i rosyjskich kanałach i do tego te ''ludowe'' oświadczenia o załodze czołgu.
 • @xes23 00:02:01
  Jest gorzej niż na Wołyniu. Dzicz ma broń ciężką i artylerię rakietową, przez co ich okrucieństwo wzrosło, ale po staremu jak stana z przeciwnikiem twarzą w twarz to "pękają'...
 • @szczurobronny 00:13:25
  Obserwuję z ciekawością wydarzenia od samego początku, interesowały mnie zmiany jakie zachodziły na Ukrainie i wszystkie sprawy związane z tym tematem.
  Od pewnego czasu sytuacja się ustabilizowała, na froncie mało się dzieje.
  Zobojętnieliśmy na najbardziej nawet drastyczne informacje, zdjęcia i filmy.
  Jedni ludzie się mordują a drudzy obrzucają błotem. Należę jeszcze do pokolenia, które czyta książki i przypomina mi się Erich Maria Remarque - "Na zachodzie bez zmian"
  Widzę, że chyba większa część społeczeństwa jest już znudzona tym tematem i z nudów robi "ustawki" między sobą. Czy o to komuś chodzi?????
  Tak z ciekawości ilu was przeczytało tę klasykę.
 • @Triphaze 00:16:23
  No cóż warto się zastanowić czemu nie złorzecza na Niemców, albo USA w takim samym stopniu? Ano dlatego że to właśnie polskie pajace z (nie)rządu są przez nich obarczane wina za to co sie tam dzieje> przypominam jak niejaki applebaum z domu Sikorski tam "dyplomatołkował" i jak sie puszył swoimi "sukcesami". No więc zwykli ludzie sobie skojarzyli; majdan-banderowcy-wojna domowa-Sikorski-POLSKA/POLACY...
 • @KHT 23:59:54
  пшек-pszek
  wulg. polaczek
  synonimy:
  pogard. полячишка; przest. pogard. лях; iron. пан; поляк

  http://youtu.be/LOoOoQdybqk
 • @Kaktus 24 00:20:38
  Ja i film tez widziałem...
 • @mania przepraszania 00:10:59
  i tak i tak,jedne płaczą że ich faceci jadą na wojnę bo mogą nie wrócić, inne drą japy "Hwała Ukrainie", znaczy że ten naród jeszcze nie ogarnia czego się dopuścił
 • @brusek 23:58:03
  "Z róznych wzgledów nie czytałem co powyżej i wczesniej napisaliście...
  Zapoznam sie poxniej..."

  I nie żałuj bo niestety o niczym przyjemnym...
  Prosiłem też żebyś jaieś informację na osłodę wrzucił za co teraz serdecznie dziękuję.
  Miałbym prośbę, mógłbyś przetłumaczyć opis tego zakreskowanego terenu z ostatniej mapy kota? Coś mi się wydaje, że wszystko co w miarę jakim stanie wyszło z zachodniego kotła + jakieś świeże ukropskie posiłki poszły właśnie tam.

  Jakby ktoś mógł, proszę też podejrzeć na militarymaps. Ja u siebie nawet nie próbuję, za słaby komp. Strona tutaj mi się po 4min. ładuje, stąd też moje odpowiedzi udzielane w tempie szachisty:))
  z góry dzięki
 • @mania przepraszania 23:46:25
  I jak tu nie wierzyć w istnienie demonów.To wszystko się skończy bardzo,bardzo źle.Pozdrawiam i dobrej ,spokojnej nocy życzę.
 • @pss 00:12:19
  witamy na pokładzie, czasem trzeba zrobić pranie trolli ale zasadniczo szukamy wiadomości o Noworosji
 • @mania przepraszania 00:24:17
  Dzięki.
  Oby więcej takich myślących a świat byłby lepszy.
 • @xes23 00:26:08
  Nie ma się co martwić , przynajmniej są przemyślane w przeciwieństwie do niektórych ;)))
  Co do zakreskowanego terenu to był to tylko obszar działania "grup szybkiego reagowania" czy jak tam to cos zwą, a nie zajety na stałe, ale od dzisiaj podobno jest już zablokowany "na fest'. W ręku Kijowa została tylko miejscowośc Manhusz no i oczywiście Mariupol...
 • @szczurobronny 00:17:25
  obecnie Ukrainę należy uznać za Al Kaidę Europy, pytanie czy ci którzy tam zostaną [ bo większość ucieknie] ulegną propagandzie Majdaności czy postarają się ich usunąć, będzie to piekielnie trudne bo plan USA jest jasny- bazy w Polsce, Al Kaida na Ukrainie i szalejemy w Europie
 • @Cyanide and Happiness 00:26:29
  Może nie będzie tak źle, podobno nadzieja umiera ostatnia. Dobranoc.
 • @Cyanide and Happiness 23:42:26
  Ja mam komentarz. Tomasz Maciejczuk to prawy sektor wprost - zdrajca Polaków do natychmiastowego powieszenia gdy przyjdzie czas załatwiania porachunków. A może nie zdrajca, tylko zakamuflowany jako Polak z rodziny bandeowców, co przejęli dokumenty po wymordowanych Polakach. Tym bardziej, zlikwidować natychmiast.

  https://www.facebook.com/michalrobertraj/posts/1443285609262269
 • @Triphaze 21:24:30
  Brawo!
 • @pss 00:12:19
  Brawo!
  PLUS ode mnie!
 • @vortex 00:34:35
  Na 100 % Ukrainiec z pochodzenia, a co ciekawe "przyjaciele' w większości też same Ukraince...
 • @mania przepraszania 00:32:33
  dzięki.
  Za przetłumaczenie opisu i naświetlenie sytuacji w tym rejonie również.

  pzdr
 • @Cyanide and Happiness 00:23:31
  Ten dzieciak - jak dobrze dosłyszałem twierdzi że był na Donbasie.
  Jeżeli "teraz" - w tym roku - to mógł tam byc tylko od 'ukraińskiej strony".

  Jeżeli ten ciag rozumowania jest poprawny to jest to posiadacz polskiego paszportu...

  Jakis wnuczek banderowca a nie Polak...

  Po za tym PLUSY za całokształt Pana wypowiedzi!

  Od dzis rozdaje PLUSY!!!!!.

  MINUSÓW nie - to bedzię "wychowywanie pozytywne" - więcej marchewki, mniej kija!

  Takie jest moje hasło dnia po przeczytaniu tego co mnie omineło...

  Dobranoc
 • @brusek 23:58:03
  Szkoda, że nie da się oceniać komentujących, bo za opisy przy linkach dostałbyś ode mnie 5+
  Mam nadzieję, że kijowskie służby też to czytają :))
 • @brusek 00:55:37
  Również spokojnej nocy!
 • @vortex 00:34:35
  Kodeks Karny
  Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu
  § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
  § 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
  § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.
  - jak to się ma do szkolenia w Polsce banderowców ?
 • @szuwarek14 00:27:39
  wiem :D śledzę was od dłuższego czasu i jeszcze raz podziękowania dla tych którzy tworzą tą stronę ,nie wiem może trochę się naraziłem na śmieszność u co po niektórych ,ale po prostu nie dało się czytać już wypocin tamtej osoby i powielania bezustannie tych samych argumentów
  Smutne ,że takie banderowskie popłuczyny po Akcji Wisła stają przy Polskiej fladze i udają ,że wspieramy tych zwyrodnialców ,a w społeczeństwie to pozostaje bez odpowiedniego odzewu =/
 • @vortex 00:34:35
  Ps. Przez takich pseudopolaków co sie ogłaszaja w sieci, rodzą się właśnie opowieści o "polskich najemnikach".

  Dobranoc
 • @mania przepraszania 00:33:46 Кино - спокойная ночь
  Spokojnej nocy Panowie.
  Кино - спокойная ночь
  http://youtu.be/hce8z2h0CoI
 • Petycja
  Petycja o uznanie luganskiej i donieckiej republiki:
  https://secure.avaaz.org/ru/petition/OON_PASE_OBSE_glavam_gosudarstv_Priznat_suverenitet_Luganskoy_i_Doneckoy_narodnyh_respublik/
 • @Kaktus 24 00:20:38
  Powiem tak
  tę klasykę to się czytało w wieku dojrzewania,
  i od dawna jest wintegrowana jako coś przyrodzonego,
  a to oznacza, że się jej zupełnie nie pamięta,
  stanowi część "instynktu"
 • @mania przepraszania 00:17:50
  "Jest gorzej niż na Wołyniu. Dzicz ma broń ciężką i artylerię rakietową, przez co ich okrucieństwo wzrosło, ale po staremu jak stana z przeciwnikiem twarzą w twarz to "pękają'..."

  nieprawda, na szczęście nieprawda

  to zupełnie co innego rozszarpać człowieka szrapnelem na odległość,

  a zupełnie co innego riezać go osobiście, wyczuwając opór tkanek, czując jego ciało (pot, krew i smród wnętrzności), słysząc jego kwiczenie, powstrzymując wyrywanie się, obserwując spazmy.

  Zasadnicza różnica.

  Jak dojdzie do tego drugiego, trzeba będzie bać się ich bardziej niż dzikich zwierząt.
 • @Triphaze 00:01:31 pierwsi Polacy którzy na filmiku mówią prawdę
  winszuję,

  gdzie to było nagrywane ?
 • @xes23 00:57:16
  Hehehe, dziękuję!

  Miałem napisać o NATO-wskim "szkoleniu" na "Zapadniej Krainie" które nazwali "Szybki Tryzub", czy jakos tak że dobrze iż nie nazwali "Bystry Rezun" - bo byłby to klasyczny oksymoron, zakładając adekwatne znaczenie słowa "bystry"...
  :)
  Ale potem, doszedłem do wniosku że zachowam tę nazwę "Bystrego Rezuna" na ewentualne własne "nagrody" podsumowujące dzień...

  O ile PT "Przypadkowe Społeczeństwo Czytelniczo-Dyskusyjne" nie obrazi się zbytnio i przyjmie z odpowiednim humorem tę propozycję iż co adekwatniejsze wypowiedzi będę nagradzał "plusami" a na podsumowanie dnia dawał jednego "bystrego rezuna"...
  :)

  Na początek dnia nowego polecam do kawy warty zastanowienia i przetrawienia tekst imć Krakauera z porannego wydania Obserwatora:

  Czy czarny scenariusz terrorystycznej prowokacji w Polsce jest możliwy? /political fiction/
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25339

  Plus dodatkowo jak sie powyższe spodoba

  Zachód w swojej retoryce „miota się” w pluciu na Rosję!
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25334
 • @szczurobronny 23:41:15
  SS-syny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Linkować i rozsyłać - tak jak zdjęcia z Jenakijewa!
 • @szczurobronny 23:41:15
  zgadzam się, JK nie jest w pełni władz umysłowych,
  (a ta jego banda to karierowicze, a nie idealiści),

  na szczęście powiedziałem sobie, że już nigdy nie zagłosuję na tych, co poparli pucz. Dla mnie oni już nie istnieją.
 • @brusek 23:58:03
  Witam z samego rana.W Twoim wczorajszym skrócie jest mowa o uruchomieniu SU-25,nie do końca zrozumiałem wiadomość,ale powstańcy mają jeszcze jakieś lotnisko w swoim posiadaniu?
  Pozdrawiam
 • @AlexSailor 22:58:16
  Zazwyczaj ojciec karze syna za chuligańskie wybryki,
  i nie jest to postawa antyrodzinna, czy też antysynowska,
  tylko troska o przyszłość, o prawidłowe funkcjonowanie w przyszłości.

  Polski rząd jest współsprawcą wojny domowej na Ukranie, która zabrała już tysiące istnień ludzkich, a setki tysięcy wygoniła z domu.

  Polski rząd jest winny rozkwitu ideologii banderowskiej, ideologii, która każe "herojom" w imię "sławy" Ukrainy riezać Lachów.

  Polski rząd nie działa w próżni. Tą jego "faszystowską" filozofię (faszystowską, bo opartą na nienawiści narodowościowej) popierają wszystkie partie w sejmie i WIĘKSZOŚĆ POLAKÓW.

  WIĘKSZOŚĆ POLAKÓW popiera zbrodnie współczesnych banderowców!

  Czy taki naród zasługuje na przetrwanie ?

  Ja chciałbym, aby mimo wszystko przetrwał, aby Królowa Polski zesłała ducha świętego, który nawróciłby błądzących.

  Jak dotąd, to się nie wydarzyło.

  Małe bombardowanoko może skłoniłoby do myślenia. Ostatecznie Polacy mają krew na rękach. To oni zachęcali banderowców do wymordowania Rosjan.

  Nie mówiąc o tym, że trzeba znać konsekwencje. Mordowanie Rosjan na Ukrainie to wstęp do mordowania Rosjan w Rosji.

  Ja tej polityki nie popieram. Z dwojga złego dla świata będzie lepiej, jak wyginą banderowcy razem ze wszystkimi, co ich popierają.
 • @AlexSailor 22:44:24
  Ja rozumiem "ile roboty, też pisaniny na forach w celu wsparcia powstańców zostało zniszczone tym krótkim nagraniem."

  ale polskie odpowiedzi, traktujące ten wygłup na poważnie, poszły znacznie dalej.
 • @vortex 22:05:38
  A porównajmy technikę polską z uraińską !

  Przecież my jesteśmy w porównaniu do Ukrainy jak trzeci świat.
 • in Lugansk
  Ukraińscy żołnierze zastrzelili cywilów
  http://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_15744
 • @szczurobronny 08:48:22
  Też popieram co Waść popierasz!

  Zanim "Wódz" zapoda - takie "znalazki" popodsyłam...

  Ciekawe – do poczytania:

  Struktura narodowosciowa Lwowa

  oryginalny tekst
  Кто сделал Львов украинским городом?
  Леонид Соколов

  http://ukrstor.com/ukrstor/sokolov_lvovua.html
  Tłumaczenie zamieszczone
  http://marucha.wordpress.com/2014/06/13/kto-uczynil-lwow-ukrainskim-miastem/#more-42712

  cytat fragmentu opracowania:
  Natomiast na sowieckiej Ukrainie władza dołożyła wszelkich starań, aby zniszczyć nawet pamięć o istnieniu ruchu galicyjsko – rosyjskiego, o ludziach, którzy mimo prześladowań przez władze polskie i austriackie, zachowali wierność idei narodowo – kulturowej jedności Rosji.

  W ten sposób to, czego nie mogli dokonać Polacy, tłumiąc “moskofilstwo” w XIX wieku, czego nie mogli dokonać Austriacy, wysyłając w latach I Wojny Światowej dziesiątki tysięcy galicyjskich Rusinów na rozstrzelanie i szubienice, za druty kolczaste Talerhofu i do kazamatów Teresina, tego dokonała władza sowiecka – ostatecznie wykorzeniła w świadomości Galicjan ideę rosyjskiej jedności.

  W miarę budownictwa w powojennym Lwowie przedsiębiorstw przemysłowych, otwarcia nowych uczelni i szkół, ludność miasta wzrastała, przy czym w większej części dzięki mieszkańcom Galicji, przybyszom z miejscowości wiejskich, którzy uzyskując we Lwowie wykształcenie, zawód, uzupełniali szeregi klasy robotniczej i inteligencji. Tak właśnie przy władzy sowieckiej Lwów przekształcił się w ukraińskie miasto, gdzie Ukraińcy stali się narodowością, dominującą liczebnie, a pod względem zawodowym wyróżniali się nie liczbą służby domowej i stróżów, a zajęli zaszczytne miejsce w przemyśle, nauce, edukacji, medycynie, itp.

  Ocena działań władzy sowieckiej w Galicji nie może być jednoznaczna. Można rozpatrywać to jako pewnego rodzaju historyczny paradoks, ale faktem jest, że reżim sowiecki, bezlitośnie zwalczający nacjonalizm ukraiński, praktycznie wykonał te główne zadania, których rozwiązać swoimi siłami galicyjscy nacjonaliści nie byli w stanie. Reżim oderwał Galicję od Polski i wysiedlił Polaków, zlikwidował galicyjsko -rosyjskie organizacje i zarejestrował wszystkich galicyjskich Rusinów jako Ukraińców, stworzył przemysł i naukę, przygotował dla nich lokalne narodowe kadry, a następnie po cichu zszedł ze sceny, wręczając na pożegnanie nacjonalistom prezent w postaci “niezależnego ukraińskiego państwa” (ukr. – “незалежноï Украïнcькоï держави”) oraz, w szczególności, zostawiwszy po sobie rzeczywiście „ukraińskie miasto Lwów” (ukr. – “украïнське мiсто Львiв”).

  Na wieży miejskiego ratusza powiewa teraz niebiesko-żółta flaga, pomniki z epoki sowieckiej zostały przeważnie zniesione i ulice przemianowane, “Moskali” z kierownictwa usunięto, dobija się rosyjskie szkoły – to sukcesy, każdy widzi! Tylko przemysł Lwowa stacza się nieustannie do poziomu, na którym znajdował się w czasach Polski, i tysiące mieszkańców Galicji, porzucając “украïнське мiсто Львiв” z jego niebieskimi i żółtymi flagami i przemianowanymi nazwami ulic, znów uczy się zawodu służby domowej w krajach na Zachodzie. Jednak w latach 30- tych lwowskiemu Ukraińcowi do tego, aby nająć się do Polaka za pracownika fizycznego lub pomoc domową, nie trzeba było przynajmniej wyrabiać paszportu zagranicznego, a teraz trzeba będzie.

  I oto z powodu tych “przeklętych Moskali” – oderwano Galicję do Polski, a Ukraińcy teraz męczą się”.

  Tłumaczył Andrzej Leszczyński
  http://gazetawarszawska.com

  PS Przyznaję że nie lubie ani nie cenię stron i poglądów skrajnych i nawiedzonych, ale sprawa „ukraińska” jest oceniana wyjątkowo zgodnie przez wszystkie odłamy polityczne naszego społeczeństwa od lewaków i anarchistów po świątobliwą prawicę i skrajnych narodowców… Parę linków wartych obejrzenia i zapamiętania:

  SS-Galizien i „Nasze Słowo” (warto poczytac dyskusję!!!!)
  http://marucha.wordpress.com/2012/04/20/ss-galizien-i-%E2%80%9Enasze-slowo/

  http://www.mysl-polska.pl/node/107

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Przerywnik
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9HzTxrq-T8U
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Taki stary filmik na temat najemników
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AraxFfZsyxQ

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Kolejny przerywnik muzyczny - nie samym Donbasem żyje człowiek...
  https://www.youtube.com/watch?v=hp4endJMu1E

  I już wracamy w "nasze" tereny - muzycznie
  http://icorpus.ru/pesnya-slavyansk-v-ogne/

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Stare ale warte odświeżenia!
  http://gazetawarszawska.com/2014/06/22/najemnikom-zlecono-etniczna-czystke-rosjan-na-ukrainie/

  Też warte zaglądania
  http://markglogg.eu/

  Komentarze i analizy zagraniczne = angielskojęzyczne (warte przeczytania)

  Georg Eliason (całość):
  http://www.opednews.com/author/author58313.html

  http://www.opednews.com/articles/The-Other-Ukraine-by-Nicolai-Petro-Petro-Poroshenko_Ukraine_Ukraine-Coup-140625-920.html

  http://www.opednews.com/articles/Why-Ukraine-s-Civil-War-Is-by-Eric-Zuesse-Neocons-PNAC_Obama-Administration_Ukraine-140607-366.html

  http://www.opednews.com/articles/U-S-Overthrow-in-the-Ukra-by-Sherwood-Ross-Afghanistan_FEAR_NATO_Nuclear-Disarmament-140511-453.html

  http://www.opednews.com/articles/The-Mask-Slips-Ukraine-PM-by-Donn-Marten-Fascist_NATO_Nazis_Putin-140617-628.html

  http://www.opednews.com/articles/Ukraine-Crime-Against-Huma-by-William-Boardman-Crime_Media_Radicals_Russia-140511-588.html

  http://www.opednews.com/articles/The-Propaganda-War-About-U-by-Eric-Zuesse-Obama-Administration_Peace_War_President-Barack-Obama-POTUS_Propaganda-140616-116.html

  http://www.opednews.com/articles/Why-Ukraine-s-Civil-War-Is-by-Eric-Zuesse-Neocons-PNAC_Obama-Administration_Ukraine-140607-366.html

  Na razie tyle - jak chcecie to mogą "zamęczać" Was dalej....
  :)
 • @brusek 09:06:13
  Ta mapka już była? "Kot" podaje że "dzisiejsza"?
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/28577/28577_original.jpg
 • @fretka 16:59:42
  Nie motorole tylko Motoroły. Facet się zagalopował.
 • Motorola witam Polacy =)
  Моторола передает привет полякам =)
  Motorola witam Polacy =)
  https://www.youtube.com/watch?v=Y3WJGUNLQNg
 • @Polak4 09:20:45
  Wiecie co? Wiele wynika ze stereotypów i myślenia skrótami oraz braku zrozumienia...

  Dla przeciętnego "ślązaka" czy "wielkopolanina" który nie jest jakims potomkiem repatriantów "zza Buga" - śpiewnie zaciągający mieszkańcy Podlasia, Lubelszczyzny czy choćby Przemyśla - to są "ruskie"!

  Naprawdę wiele razy się z tym spotkałem!

  Mieszkaniec /przecietny, "stereotypowy"/ uważa że Polska jest "jednorodna", nic nie wie czy "nie czuje" specyfiki np problemu mniejszości ukrianskiej w Polsce.

  Jestem głęboko przekonany że wielu naszych rodaków, posiadaczy naszych paszportów a którzy mają ukrainskie korzenie jeździło na Majdan, może służyło na froncie po ukropskiej stronie i ci ludzie są uważani przez drugą stronę za Polaków i typowych przedstawicieli Polski...

  DLa przeciętnego Polaka ukrainiec to ukrainiec, mieszkaniec Ukrainy. Nikt nie rozpatruje czy to jest "ukrainiec" rosyjskojęzyczny, czy może bardziej Rumun, Polak, Wegier czy "rezun"...

  Wypoeiwdzi np. Motoroli - nie traktuje poważnie, natomiast takie niefortunne wpadki sa pozywką do rusofobii - sztucznie nakręcanej!
 • @interesariusz z PL 08:48:36
  To troll który dezorganizuje działanie i prawdopodobnie stwarza problemy techniczne...
 • @brusek 09:06:13
  http://www.opednews.com/articles/Why-Ukraine-s-Civil-War-Is-by-Eric-Zuesse-Neocons-PNAC_Obama-Administration_Ukraine-140607-366.html

  zawiera odsyłacz do "masakry inspirowanej przez Obamę"

  http://www.washingtonsblog.com/2014/05/key-man-behind-may-2nd-odessa-ukraine-trade-unions-building-massacre-many-connections-white-house.html

  Kluczowa postać stojąca za masakrą 2 maja w Odessie - jej powiązania z Białym Domem

  -------------
  USA zablokowały śledztwo OZN w sprawie tej masakry.
 • Львов
  Gdy polska otworzy drugi front i odzyska lwów? Mieszkańcy miasta z radością zgodzą się stać się obywatelami unii europejskiej))
 • z onet:
  Posel rzadzacej w Czechach partii socjaldemokratycznej Stanislaw Huml dzisiaj w czeskich mediach mowil ciekawie o Ukrainie:
  "Wydaje sie bardziej niz oczywiste, ze sankcje przeciwrosyjskie zostaly przyjete na podstawie zestrzelenia malezyjskiego samolotu z prawie 300 osobami na pokladzie, ktore zostalo celowo spowodowane przez armie ukrainska. Modus operandi - rekopis CIA jest tu nie do zaprzeczenia. Amerykanie maja na Ukrainie swoich doradcow. Z tego mi wychodzi, ze ktos bedacy w tle tu pragnie wojny za wszelka cene. Podobnie jak potrzebna byla wojna przeciwko terroryzmowi, ktora sie juz wyczerpuje. Dlatego musial upasc ten samolot. Atak pod obca bandera jest raczej standardowym narzedziem. Ten ktos nas do tej wojny przygotowuje przez propagande i kreowanie wizerunku Rosji jako zrodla wszelkiego zla, Rosji, ktora odgrywac ma role agresora. Nie watpie, ze wschod Ukrainy otrzymuje wsparcie od swoich braci z jeszcze wschodniejszego wschodu. Zachodnich Ukrajincow znow wspieramy my. Dowcip, ze dwie mocarstwa prowadza miedzy soba wojne do ostatniego Ukrainca, nie jest zbyt smieszny. Nie pytamy sie, dlaczego nie ujawniono zapisu komunikacji pilotow boeinga z ukrainskim kontrolerem lotow i nie wysluchalismy dzwiekow z czarnych skrzynek. Malezja oswiadczyla juz, ze samolot zestrzelil ukrainski mysliwiec. Posiadam informacje, ze to oswiadczenie potwierdzilo rowniez laboratorium badajace fragmenty samolotu (odnaleziono otwory wlotowe po pociskach kalibru 30mm oraz odpowiadajace slady chemiczne). Dotychczasowe wyniki badan sa jednak na podstawie umowy czterech panstw (jedno z panstw figuruje tu jako glowny podejrzany) jak na razie tajne. Wyslanie wojska przeciwko wlasnym obywatelom, uzywanie artylerii, czolgow, rakiet (w tym balistycznych), nie mowiac juz o uzyciu bomb kasetowych i fosforowych, bez ogloszenia stanu wojennego jest zbrodnia wojenna i Poroszenko powinien stanac przed sadem w Hadze tak samo, jak kiedys Miloszewicz. Sankcje wobec Rosji sa smieszne. Rosja moze zazadac dokonywania platnosci za rope i gaz w rublach pokrytych w zlocie. Skad ich wezmiemy? Tu jest lista tego, co chcemy od was za te ruble kupic. I po sprawie. Tego mozna w przyszlosci oczekiwac. W tym jest prawdopodobnie sedno problemu i powod do wojny. Umowa szeregu panstw na czele z Rosja oraz Chinami, ktore nie chca juz handlowac w dolarach, bedzie wielkim naruszeniem "rownowagi". Zadajcie sobie rowniez nastepne pytanie. Wiemy, jakie sa zapasy ropy naftowej? Mysle o zapasach prawdziwych nie zmyslonych. I przedewszystkim gdzie sa te zloza? Jest mi smutno. Cale zycie przezylem w czasie pokoju i to samo chcialbym dla swoich dzieci. Dzisiejsza sytuacja jest bardzo podobna do tej przed pierwsza wojna swiatowa. Nikt wojny nie chcial a jednak do wojny doszlo."
 • @samsung23 10:04:21
  nikt nie chciał 1 wojny światowej, werbalnie nie chciał,

  skrycie liczył na swój sukces (ale wszyscy się przeliczyli, no może z wyjątkiem oligarchów z USA).
 • @samsung23 10:04:21
  tak to wygląda, przy okazji przypomniała mi się "Operacja Gladio" do poczytania m.in tu:
  http://orwell.blog.pl/2008/11/09/zupelnie-przy-okazji-krotka-historia-terroryzmu/
  natomiast ubawiło mnie użycie na Russia Today określenia "Trolling Today" jako tytułu artykułu o manipulacjach mediów, dobre !!!
 • @brusek 09:06:13
  swoją drogą, jeśli oglądalność neonu wzrośnie, może będzie warto takie artykuły przetłumaczyć.
 • @mania przepraszania 09:46:21
  to właśnie Trolling Today w skrócie "TT"
  a tu news:
  "Biuro prasowe prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki po jego rozmowach telefonicznych z prezydentem Rosji Władimirem Putinem ogłosiło stałe zawieszenie broni w Donbasie.

  Wcześniej poinformowano, że prezydent Rosji Władimir Putin podczas rozmowy telefonicznej z ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenką omówił z nim pierwszoplanowe działania na rzecz zaprzestania rozlewu krwi na wschodzie Ukrainy."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_03/Biuro-prasowe-Poroszenki-oglosilo-zawieszenie-broni-w-Donbasie-3997/
 • @interesariusz z PL 09:47:20
  To jeszcze parę wklejek do czytania...

  np - stare ale takie przypomnienie na temat Węgrów (27.06.2014)

  Zaślepienie naszych władz i brak stanowczości w tym co się dzieje spowoduje czy już powoduje polskiej społeczności na Ukrainie! Nawet jedna komisja sejmowa na ten temat obradowała czy raczej próbowała obradować, ale przewodniczacy jej a sam będący synem znanego banderowca i szefujący lobby banderowskiemu w Polsce uciął dyskusją a potem ją próbował utajnić!

  Węgry które mają mniejszą mniejszośc niż nasza na Ukrainie zareagowały bardzo ostro – oficjalnie. A nieoficjalnie wysłali „krewnych” na Ukrainę, którzy nie pozwalają się panoszyć banderowcom i bronią ludności węgierskiej.

  Poniżej wklejam fragment dyskusji na ten temat z jednego portali:

  Jak to robią Węgrzy

  Bezpośrednio po wydarzeniach na Majdanie „Prawy sektor” przystąpił do rozstrzygnięcia „kwestii węgierskiej”. Grupa banderowców zaatakowała węgierskich studentów, którzy przyjechali na wycieczkę do Zakarpacia z węgierskiego miasta Miszkolc. Następnie uzbrojeni ekstremiści przybyli na posiedzenie węgierskiej rady społecznej w mieście Beregowo okręgu Zakarpackiego, pobili uczestników a następnie ich rozpędzili. Do „wyczynów” nacjonalistów można dorzucić zbezczeszczenie pomnika na przełęczy Wereckiej, który postawiono dla upamiętnienia przejścia wojsk węgierskich na drugą stronę Karpat. Namalowany na nim napis brzmiał „Śmierć Węgrom” i „To Ukraina”.Tym czasem, do „węgierskiego” miasta Zakarpatia Beregowo (Beregszáz), Mukaczewo (Munkács) i Użhorod (Ungvár) całymi autobusami przybywają bardzo uprzejmi ludzie, podobni do turystów, ale z doskonałą wojskową postawą. Wybitny węgierski poeta Karoj Bala, mieszkający w Użhorodzie, napisał artykuł pod nazwą „Chamski kraj”, zawierający protest przeciwko „okrutnej okupacji, o której przez ćwierć wieku zabraniano mówić Węgrom, Słowakom i Rusinom”. Oświadczył, że „nie zamierza podporządkowywać się łajdakom”, grożącym jego rodzinie i odmówił podpisania apelu chorego i złego „motłochu” przeciw „istniejącej tylko w ich rozpalonych umysłach „Rosyjskiej agresji”. Po tym wszystkim nieznani zamaskowani sprawcy próbowali wtargnąć do jego domu, ale jacyś uprzejmi ludzie, podobni do turystów, „całkowicie przypadkowo” spacerujący w pobliżu, w stanowczej formie przeszkodzili im w tym.

  Naziści ogłosili podkarpackich Węgrów wrogami Ukrainy i postanowili rozgromić biura partii demokratycznej Węgrów Ukrainy (DPWU). Ale autobus z członkami oddziału jadącego rozbić biuro DPWU w Beregowo, do miasta nie dojechał i wrócił z powrotem. Drogę zagrodzili mu nieznani, ale znowu „bardzo uprzejmi” młodzi silni chłopcy, mówiący po węgiersku.

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Przerywnik graficzno-muzyczny

  http://www.balatsky.ru/Karta.htm

  http://primkray.ru/photo/

  http://www.northlands.ru/

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VM6aERV5hNo

  http://www.eioba.pl/a/4aao/rodem-z-syberii

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Dla równowagi takie stare "kwiatki" kopiuję - też z konca czerwca
  Proszę zobaczyć
  http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,37650,16022846,Po_liscie_do_Putina_uniwersytet_nie_chce_juz_prof_.html

  http://russia.tv/video/show/brand_id/5402/episode_id/999470/video_id/1016182
  od 34 minuty o „demokratycznej” Polsce

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


  Rodzynki szczególnie zdjęcie na dole:
  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9585

  PAMIETAMY!

  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=14&nid=9422
  http://www.muzeum.gliwice.pl/zbrodnia-wolynska-przeszlosc-i-terazniejszosc/
  http://www.kresykedzierzynkozle.home.pl/page42.php
  http://historia.wp.pl/title,Niechlubna-rola-duchownych-w-Rzezi-Wolynskiej-Dlaczego-doszlo-do-ludobojstwa,wid,16167279,wiadomosc.html?ticaid=112fff
  http://kresy.info.pl/component/content/article/3-informacje/967-spotkajmy-si-aby-stan-w-obronie-pamici-polakow-pomordowanych-przez-upaoun

  REKLAMA!

  Polecam blog:
  http://piotrbein.wordpress.com/

  Koniec reklamy!

  Jak ktos napisał:

  "Nie jestem w stanie inaczej pomóc mordowanym ludziom jak tylko „notować” okruchy tego hańbiacego każdego człowieka szaleństwa…"

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Może z moich komentarzy do linków które robię od początku czerwca kiedyś zrobię jakąś książkę?

  Tak napisałem jak padł Słowiańsk
  Sobota 05.07.2014

  Słowiańsk padł!

  Bojownicy wraz z rannymi przedarli się do Kramatorska.
  W zrujnowanym, pozbawionym elektryczności, wody i żywności mieście zostało na pastwę banderowskiej swołoczy kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców…

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  LITANIA BANDEROWCA

  Królu Czekolady z Krwią Ukrainy
  Carze Kłamstwa i Krzywoprzysięgi
  Ajatollachu Haubic i Rakiet Pokoju

  Krew Moskali na nas i na dzieci nasze!

  Führerze Gałązki Oliwnej Narysowanej Na Bombach Fosforowych i Kasetowych
  Największy Miłośniku Martwych Moskali i Lachów
  Przywódco Kochający Swych Obywateli aż do ich śmierci

  Krew Moskali na nas i na dzieci nasze!

  Największy Rzeźniku Ukrainy
  Patriarcho Jedynego Banderowskiego Obrządku Pokoju
  Najwyższy Arcykapłanie Skaczącej Młodzieży

  Krew Moskali na nas i na dzieci nasze!

  Ukochany Sługo Zaoceanicznego Szatana
  Pol-pocie czystek etnicznych
  Najwierniejszy Uczniu waszyngtońskiego Noblisty

  Krew Moskali na nas i na dzieci nasze!

  Piewco dwustu rodzajów kaźni Lachów
  Wielki Kustoszu Rzezi Wołyńskiej
  Palaczu Odesytów

  Krew Moskali na nas i na dzieci nasze!

  Kim-Ir-Senie głodującego Donbasu
  Rudolfie Hessie naszych czasów
  Miłośniku martwych dzieci

  Krew Moskali na nas i na dzieci nasze!

  Patronie umierających kobiet
  Patronie umierających mężczyzn
  Patronie konających rannych

  Krew Moskali na nas i na dzieci nasze!

  Niech Pan nasz, Wielki Szatan
  Twoi Wielcy Poprzednicy
  Mesjasz Bandera
  Wszyscy wynalazcy nowych metod umierania
  Wspierają Cię, nasz Ukochany Wodzu
  W naszej wielkiej krucjacie zła!

  AMEN…

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Tyle na teraz.
  Do mojej "modlitwy baderowca" nie robię żadnego "kopyrajta" i jeżeli się podoba - można wykorzystywać śmiało!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej