Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 04.09.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W huku salw armatnich ukraińskiej artylerii trwają rozmowy na temat zawieszenia broni na Ukrainie.

Tradycyjnie już w trakcie przygotowań do zawarcia kolejnego już rozejmu wzmogła się aktywność ukraińskich formacji zbrojnych oraz gorączkowe przegrupowanie ich wojsk.

Przy poprzednich próbach wykorzystania rozejmu przez kijowski reżym do przygotowania rozstrzygającej ofensywy, kończyło się to dla ukraińskiej armii tragicznie.

Czy i tak będzie tym razem?

Tymczasem doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych, Zorian Szkiriak w sposób następujący ocenia obecną sytuację:

"...taktyczne wycofanie się w żadnym razie nie może być uważane za klęskę. Czasami lepiej się wycofać, aby ocalić życie ludzi, dobrze się przygotować i następnie wyprowadzić decydującą kontrofensywę. W tej chwili następuje przegrupowanie sił operacji antyterrorystycznej i umocnienie ich linii obrony. Oczekiwana jest zmiana taktyki prowadzenia działań bojowych"

Analizując tą wypowiedź warto zastanowić się nad kilkoma jej charakterystycznymi elementami.

A więc pisze on:

1."ocalić życie ludzi"- Ciekawe jakich "ludzi" on ma na myśli? Czy tych co biorą udział w tzw. operacji antyterrorystycznej, czy też tych, którzy poddawani są zmasowanym represjom? Sądząc z kontekstu ostatnich wydarzeń można sądzić, że mianem "ludzi" określa on tylko tych, którzy w szeregach ukraińskich formacji zbrojnych walczą ze zbuntowanymi "terrorystami", którzy na miano ludzi już nie zasługują.

2.  "wyprowadzić zdecydowaną kontrofensywę"- Dotychczas kijowskie władze prowadziły w Donbasie ofensywę zbrojną mającą na celu brutalne spacyfikowanie powstania, więc tym razem wysoki przedstawiciel ukraińskiego MSW przyznał pośrednio, że jednak w tej chwili ukraińskie siły zbrojne mogą co najwyżej prowadzić "kontrofensywę", a nie jak dotychczas ofensywę. Co to oznacza? Ano tylko to, że ukraińskie siły zbrojne utraciły w Donbasie swą przewagę strategiczną i obecnie tylko mogą ewentualnie odpowiadać- skutecznie lub nie- na działania ofensywne sił powstańczych.

3. "W tej chwili następuje przegrupowanie sił operacji antyterrorystycznej i umocnienie ich linii obrony"- Tym stwierdzeniem potwierdził on swoją ocenę sytuacji polegającej na tym, że siły ukraińskie obecnie mogą pozwolić sobie na przejście do obrony z prowadzeniem ewentualnych kontruderzeń. A więc szykują się oni do wojny pozycyjnej.

4. Co zostało potwierdzone w ostatnim zdaniu jego oceny sytuacji, a więc "zmiany taktyki prowadzenia dziłań bojowych".

Ta "zmiana taktyki prowadzenia działań bojowych" polegać również może na prowadzeniu aktywnych operacji na głębokich tyłach wrogich sił małymi grupami dywersyjno-sabotażowymi, na zasadzie działań partyzanckich, co już w końcówce ostatniej fazy tzw. operacji antyterrorystycznej dało się zauważyć.

Tak więc przed dowództwem sił powstańczych w tej sytuacji stoi nie lada wyzwanie; jak się obronić na rozległym terenie, przy stosunkowo szczupłych siłach własnych przed działaniem takich niewielkich liczebnie  grup partyzanckich i dywersyjno-sabotażowych? Tym bardziej, że kijowska junta nie zrezygnuje z głównego swego atutu jaki jest barbarzyńskie ostrzeliwanie cywili i infrastuktury bytowej miast wszelkimi dostępnymi jej środkami.

Natomiast ekipa kijowska pod pretekstem prowadzonych rozmów na temat ustalenia warunków rozejmu spokojnie przygotuje się do realizacji omówionego wyżej planu.

W dniu wczorajszym artyleria ukraińska prowadziła ostrzał na miejscowość Jasinowata, stację filtrowania wody pod Donieckiem- co spowodowało odłączenie na jakiś czas dopływu wody uzytowej dla mieszkańców, oraz Ługańsk:

Wczoraj został zestrzelony kolejny ukraiński samolot szturmowy Su-25, który rozbił się pod miejscowością Petrenko.

W wyniku wypadu oddziału milicji pod dowództwem Igora Bezlera zorganizowano wypad na punkt ogniowy ukraińskiej baterii haubic pod Pantelejmonowką, skąd prowadzono ostrzał artyleryjski miejscowości Jenakiewo, gdzie przedwczoraj zginęło na przystanku autobusowym sześć osób cywilnych. Ponad to artyleria powstańców ostrzelała ukraińskie odziały w Niżnej Krince i Awdiejewce, gdzie zniszczono trzy człogi, osiem opancerzonych pojazdów bojowych i sześć ciężarówek. Straty w sile żywej wroga: 20 zabitych i 23 rannych. Strat po stronie powstańców nie było.

Nadal trwa ostrzał artyleryjski pozostałości po ukraińskich oddziałach w okolicy lotniska donieckiego.

W Krasnym Limanie nieznana zamaskowana grupa uzbrojonych ludzi (najprawdopodobniej z ukraińskiego SBU) zatrzymała i wywiozła w nieznanym kierunku burmistrza tego miasta.

Trwały walki w okolicy miasta Lutugino, gdzie pokonano rozlokowane tam oddziały ukraińskiej armii, które straciły dużą ilość sprzętu. Celem tego ataku było przywrócenie komunikacji drogą H 21 pomiędzy Donieckiem i Ługańskiem:

Trwa napór sił ukraińskich z kierunku zachodniego na miasto Wolnowacha na trasie H 20 łączącej Donieck z mariupolem, gdzie część miasta jest w rękach powstańców, a część zajmują formacje militarne ukraińskiego prawego sektora i oddziały regularnych wojsk. Ukraińskie formacje wojskowe rzuciły na ten kierunek bardzo dużą ilość ciężkiego sprzętu, więc warunki walki są wyjątkowo trudne. Mieszkańcy cały czas ukrywają się w piwnicach i schronach:

Na północ od Ługańska trwają walki na linii miast: Krasnyj Jar-Stjkałowa Bałka-Szcziszczkowo, gdzie utrzymuje się przewaga po stronie sił powstańczych. W trakcie wczorajszych walk zniszczono: 5 ciężarówek, 3 inne pojazdy oraz zlikwidowano około 35 ukraińskich żołnierzy.

Ukraińscy żołnierze wycofują się w popłochu z miejscowości Wiesołaja Gora i Szczastie porzucając tam ciężki sprzęt wojskowy.

W miejscowości Wodnoje w wyniku udanego ostrzału artyleryjskiego zniszczono kilka samochodów z zapasami amunicji. W miejscowości tej znajduje się około 200 najemników, z których nie mniej niż 47 wyeliminowano. W okolicy tej miejscowości dokonano ataku na ukraiński punkt kontrolny gdzie zniszczono kilka pojazdów opancerzonych i wyeliminowano 12 żołnierzy.

W wsi Bachmutowka ostrzelano duże zgrupowanie ukraińskich wojsk, gdzie zlikwidowano 29 żołnierzy.

W Mariupolu wojskowy sztab obrony miasta zarządził mobilizację wszystkich mężczyzn w wieku od 16 do 63 roku życia, których część powołano pod broń w celu obrony miasta, a część do budowy umocnień i stanowisk obronnych.

Reasumując:

Dzień wczorajszy nie przyniósł znaczących rozstrzygnięć na froncie, z ciągle zaznaczajacą się przewagą sił powstańczych, które tą chwilową stagnację wykorzystują do ciągłego nękania ukraińskich wojsk. Jednocześnie ciągle trwa przegrupowanie sił i budowa oraz wzmacnianie linii umocnień po obu stronach konfliktu.

Na koniec kilka zdjęć dokumentujących wczorajszy ostrzała miasta Jasinowatej:

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu miejscowść Jasinowata po wczorajszym ostrzale artyleryjskim.

*     *     *

Ps.

Igor Streiłkow pozdrawia:

*    *    *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

 

 

KOMENTARZE

 • Czyli co?
  Żydobandrowcy przyznali się do porażki?

  Jak mi ich żal....
 • Pozdrawiam
  Graham Phillips dotarł do Łutugina;
  https://www.youtube.com/watch?v=3OxFB6hWzVE
  Na "szczęście" wibratorów nie wypatrzył więc "obsceny" nie będzie...
 • ..
  "taktyczne wycofanie się"

  Ich ideologiczni ojcowie identycznie uzasadniali "taktyczne wycofanie się do Berlina".

  Pozdrawiam i dzięki za jedyne opracowanie, przedstawiające fakty, które pojawia się w Polsce
 • Zgłaszam do "korekty";
  "wyniku wypadu oddziału milicji pod dowództwem Igora Bezlera zorganizowano wypad"...
 • @lju 10:56:06
  Zapomniałeś dodać - na NEonku :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:58:31
  To oczywista oczywistość

  Pozdrawiam
 • Chwila muzyki, "walc majdaniarski", choć bardziej pasuje "walec"...
  http://www.youtube.com/watch?v=L4Nt14iSHvk
  Bez komentarza...
 • @szczurobronny 11:04:30
  Dzięki Serdeczne:)

  Pozdrawiam:)
 • Coś mi to przypomina
  Trochę śledziłem konflikty zbrojne na Bliskim Wschodzie: 1967, 1973, 2006.
  Taktyka wojsk rzydoffskich była zawsze taka sama: generalny atak zaraz po wejściu w życie zawieszenia broni. W 1973 r. tak tym Breżniewa zdenerwowali, że statki ZSRR podobno już wyładowywały w Aleksandrii broń z głowicami atomowymi.
  Tylko w Libanie w 2006. się przeliczyli. Hezbollah nie dał się nabrać na "zawieszenie broni" wynegocjowane przez oszustów z ONZ. W walkach, które wybuchły po wprowadzeniu tego "zawieszenia" wojska rzydoffskie poniosły ok. 60% wszystkich strat. Widziałem filmy przedstawiające "niezniszczalne" Merkavy robiące w charakterze helikopterów z lufą zamiast śmigła na wysokości jakichś 50 m od ziemi, albo całkie udanie naśladujące fajerwerki.
  Czyli ukry korzystają ze "sprawdZonych wzorców" bądź rzydoffskich doradców. Mam nadzieję, że armia Noworosji jest odporna na takie "sztuczki"
 • Jeszcze raz porażający filmik ze Starobeszewa;
  http://lifenews.ru/news/139701
  Powinien byc puszczany na okrągło w całej ściekowizji, ku przestrodze banderofilom, "patryidiotom" i innym półmózgom "made in Green Island"...
 • @Alojzy81 11:13:03
  Oczywiście, że oni stosują znane i wypróbowane wzorce swych ziomków czego dowodzą poprzednie dwa "rozejmy".

  Na taką taktykę, to oni dziś mogą nabrać tylko dzieci w przedszkolu:)))))

  I ta buta w niedocenianiu przeciwnika ich kiedyś zgubi (mam tu oczywiście na myśli kłamców, którzy uznali kłamstwo za sztukę i wyrachowaną przebiegłość).

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 11:04:30
  Potwierdzam ocenę powyższą (5*), dodał bym jedną uwagę dla osób które dopiero tarfiły na historie wydarzeń komentowaną pięknie przez AdNovum...

  O ile mogę wtrącić...

  Chodzi o to że w chwili obecnej w stosunku do sytuacji sprzed tygodnia, powstańcy zajmują poda dwa razy większy obszar. Jednocześnie zdobyli znaczne ilości sprzętu i amunicji.
  Sprzęt trzeba zawieźć do naprawy, zacząć naprawiać - a to schodzi...

  Tak samo ściągniecie tych wszystkich skrzyń z amunicją, posprawdzanie, rozdzielenie, cała z tym związana logistyka wymaga czasu...

  Im nie może się w tym zakresie powinąć noga jak armii ukraińskiej która straciła kontakt z zaopatrzeniem i utknęła w kotłach bez benzyny i amunicji...

  Dlatego, siłą rzeczy - armia Noworosji musi odpocząć, przegrupować się, dozbroić w "trafiejny" sprzęt...

  Myślę że tydzień do 10 dni będzie tylko walka pozycyjna...
 • @szczurobronny 11:15:53
  Ukraina jest bardziej prawdopodobna jako miejsce wybrane na atomowy poligon. Natomiast odwet może mieć miejsce wszędzie.

  Pozdrawiam.
 • Czuje nutke nienawisci ale ogolnie ok.
  Oceniam na 4 (-1 ze wzgledu na silne nacechowanie emocjonalne - w tym wypadku negatywne do jednej ze stron konfliktu).

  Pare przykladów:

  "1."ocalić życie ludzi"- Ciekawe jakich "ludzi" on ma na myśli? [...] Sądząc z kontekstu ostatnich wydarzeń można sądzić, że mianem "ludzi" określa on tylko tych, którzy w szeregach ukraińskich formacji [...]. "

  Wypowiedz byla jak najbardziej poprawna - ocalic zycie ludzi w rozumieniu ocelenia zycia swoich zolniezy, koniec kropka. NIgdzie nie powiedzial w tej wypowiedzi ze traktuje druga strone jak podludzi. Prosilbym o nie nadinterpretowanie kazdej ukrainskiej wypowiedzi i doszukiwaniu sie wszedzie przejawow czystej nienawisci.


  2. "wyprowadzić zdecydowaną kontrofensywę"- [...].

  Znowu nadinterpretacja i tlumaczenie ze 2+2 to 2+2. Oczywistym jest ze wczesniej mogli sobie pozwolic na uzywanie okreslen "ofensywa" bo byli w ofensywie. Teraz gdy powstancy dostali wsparcie z rosji i jak wiemy mialo miejsce otwarcie frontu poludniowego i ukraincy zostali odepchenieci to znaczy ze sa w odwrocie logiczne.
  I nie ma zadnego przyznania sie posredniego. Jezeli uzyto terminu "kontrofensywa" to znaczy ze miała już miejsce jakas wroga "ofensywa" a ze ta miala miejsce to w czym problem. Znowu prosze nie doszukiwac ze w kazdym sformulowaniu oznak slabosci, nienawisci, oszukiwania itd. Termin zostal uzyty jak najbardziej poprawnie.


  Ja bym byl osobicie bardziej zadowolony z bardziej neutralnych raportow bez nadmiernego przezywania.
  Zrodlo informacji (Panskie) bardzo w porzadku ale prosze pamietac ze tak jak strona ukrainska uzywa wojny informacyjnej (czyli propagandy) tak samo robia to powstancy/strona rosyjska i nadmierne przezywanie kazdego wydarzenia czy odgorne doszukiwanie sie winy za wszystko po stronie kijowa moze prowadzic do wyjaskrawienia postrzegania sytuacji.

  Pozdrawiam.
 • Ciekawostka od konkurencji ..
  Ciekawostka z Salon24 ::
  http://gruenefee.salon24.pl/603923,wyobraz-sobie-jest-wojna-a-ty-nie-chcesz-na-nia-isc
  Mimo ,że salon opanowany jest przez probanderowskich jełopów czasami można poczytać ciekawe rzeczy . Dla tych co isię brzydzą i ściekow nie czytają- rzecz o- "list otwarty napisany przez grupę emerytowanych oficerów wywiadu USA do kanclerz Niemiec Angeli Merkel."
  Cyt:AFP

  Dzisiaj oczy całego świata zwrócone są w kierunku Newport w Walii. Tam odbywa się najważniejszy od wielu, wielu lat szczyt NATO.

  Jak ważny jest to szczyt świadczy list otwarty napisany przez grupę emerytowanych oficerów wywiadu USA do kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

  Inicjatorami tego nadzwyczajnego ostrzeżenia są: William Binney, były dyrektor techniczny World Geopolitical & Military Analysis, NSA; ; David MacMichael, National Intelligence Council (a.D.); Ray McGovern, emerytowany oficer US Army Infantry/Intelligence i CIA-Analyst (a.D.); Elizabeth Murray,. ofcer ds. Europy wschodniej i środkowej (a.D.); Todd E. Pierce, MAJ, US Army Judge Advocate (a.D.), Foreign Service Officer

  Zatroskani o losy świata oficerowie piszą w nim m.in.:

  My, niżej podpisani – weterani agencji wywiadu USA - podjęliśmy ten nadzwyczajny krok aby jeszcze przed szczytem NATO miała Pani szansę zapoznać się z naszym zdaniem. Powinna Pani na przykład wiedzieć, że oskarżenie Rosji o rozpoczęciu inwazji na Ukrainę nie jest oparte na mocnych i zaufanych dowodach, wręcz przeciwnie dowody te wyglądają na uwarunkowane politycznie. W ten sam sposób „zebrano” dowody dla uzasadnienia ataku USA na Irak. Wtedy nie widzieliśmy żadnych wiarygodnych dowodów na obecność broni masowego rażenia, tak i dzisiaj nie widzimy wiarygodnych dowodów rosyjskiej inwazji.

  Naszym zdaniem powinna Pani podchodzić z nieufnością to twierdzeń głoszonych przez amerykańskie ministerstwo spraw zagranicznych i przedstawicieli NATO.(...) Z powodu rosnącej prominencji wywiadu,którą my uważamy za fałszywą sądzimy, że w ostatnich dniach znacznie wzrosła możliwość rozszerzenia eskalacji działań poza granicę Ukrainy. Co ważne uważamy także, że można temu zapobiec zależnie od stopnia rozsądnego sceptycyzmu, który Pani i inni europejscy przywódcy „przywiozą” ze sobą na szczyt.
  .
  (...) Można przypuszczać, że mowy Rasmussena przygotowywane są w Waszyngtonie. Tak było i w dniu inwazji na Irak. Rasmussen, wtedy premier Dani powiedział w parlamencie – Irak posiada broń masowego rażenia. Po prostu my nie tylko w to wierzymy. My to wiemy. Zdjęcia mówią więcej niż 1000 słów, ale zdjęcia mogą też wprowadzać w błąd. Mamy duże doświadczenie w gromadzeniu i analizowaniu zdjęć satelitarnych i wszelkich fotografii, czy też innych rodzajów materiałów wywiadowczych. Zdjęcia opublikowane przez NATO, w dniu 28 sierpnia nie dają przekonywujących powodów, aby zarzucić Rosji inwazję na Ukrainę. Niestety zanadto przypominają zdjęcia przedstawione przez Colin Powell w ONZ w dniu 5 lutego 2003 roku, które równie niczego nie dowodziły.

  Prawdopodobnie w administracji w Waszyngtonie istnieją frakcje, które próbują zastopować parcie niektórych polityków do nowej wojny. Foreign Affairs, czasopismo należące do najważniejszego Think Tanku w USA, Council on Foreign Relations (CFR) opublikowało w swoim najnowszym wydaniu artykuł Johna Mearsheimera, weterana amerykańskiej polityki zagranicznej, a dzisiaj profesora University of Chicago, pod znamiennym tułem - Dlaczego kryzys ukraiński jest błędem zachodu: liberalne iluzje, które prowokują Putina.

  Według Mearsheimera:

  Odpowiedzialność za kryzys ponoszą w równej mierze USA i jej europejscy partnerzy. A źródłem tych rozruchów jest poszerzanie NATO i centralny element pewnej strategii oderwania Ukrainy z kręgu wpływów rosyjskich i jej integracja z zachodem. Dalszymi krytycznymi elementami było rozszerzanie UE na wschód i wspomaganie ruchów demokratycznych na Ukrainie – zapoczątkowanych Pomarańczową Rewolucją w 2004 roku. Od połowy lat dziewięćdziesiątych rosyjski rząd protestował gwałtownie przeciwko rozszerzaniu NATO, a w ostatnich latach stało się jasne, że nie będzie bezczynnie się temu przyglądał, kiedy jego strategiczny sąsiad ulega przekształceniu w bastion zachodu.

  Na konferencji prasowej Obamy odbytej w dniu 29 sierpnia obserwowaliśmy próby gaszenia retoryki wojennej mediów i dyplomatów. Mianowicie, Obama wyrażnie stwierdził, że najnowsze wydarzenia na Ukrainie to kontynuacja sytuacji, która trwa już od miesięcy... To nie jest żadna autentyczna zmiana. Jednak jak wynika z memorandum prezydent USA ma tylko marną kontrolę nad kreatorami polityki w swojej administracji – której brakuje zmysłu historycznego.

  Pokój na świecie i nowy ekonomiczny porządek zamiast wojny i zniszczenia wiszą na cieniutkch włoskach – zdolności kanclerz Niemiec Angeli Merkel do sprzeciwienia się naciskom z Waszyngtonu i zdolności słabego i niestabilnego prezydenta USA, Baracka Obamy do sprzeciwienia się swoim najbliższym doradcom, Tylko Merkel i Obama mogą zastopować proces, który bardzo szybko może zamienić się w Trzecią Wojnę Światową.

  Jedno jest pewne, Rosja nie jest już partnerem, ale czy wrogiem?"
  Koniec cytatu:
  Autor : Gruenefee , (AFP , Salon24)
 • @gutgut 11:23:50
  Ad. 1

  Liderzy ukraińskiej polityki nie raz udowodnili, tak słowem jak i czynem, że mieszkańców Donbasu traktują jak "podludzi" i nie podlega to żadnej dyskusji, bo o faktach się nie dyskutuje.

  Ad.2

  Do tej pory (tzn. do wczoraj ukraińskie czynniki oficjalne głosiły- a za nimi nasze łże media- że ciągle wygrywają, a Ługańsk i Donieck to wg. ich komunikatów zajęte już były około połowy maja br. tak więc przyznanie się w końcu do tego co było oczywiste, nie jest żadnym w tym wypadku wytłumaczeniem tej postawy.

  Natomiast w wątku wsparcia z Rosji, które Pan tu poruszył, to mam prośbę o przedstawienie mi łopatologicznie dowodów na tą karkołomną i propagandową tezę.

  Pozdrawiam Życząc Zdrowia.
 • @Kaspar Hauser 11:24:05
  Dziwne, że to opublikowali.

  Czyżby chorągiewka odwracała się z wiatrem?

  Pozdrawiam.
 • @gutgut 11:23:50
  Też bym sobie życzył bezstronności i braku komentowania w takich chazarskich stacjach TV : TVP,Superstacja,Polsat,TVN .
 • @szczurobronny 11:20:24
  Trochę "przesadziłem" a trochę nie!
  :)

  Otwórz, proszę dwie te mapki w osobnych oknach i klikaj porównawczo...
  A mapka wcześniejsza jest z czasu gdy ofensywa powstańców była w połowie...

  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/19279/19279_original.jpg

  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/24596/24596_original.jpg

  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/29918/29918_original.jpg
 • @brusek 11:42:35
  Prokijowskie portale donoszą o "ewakuacji" z Debalcewa;
  http://www.unian.net/politics/959044-boytsam-ato-prishlos-pokinut-debaltsevo-gorod-okrujayut-voennyie-rf-s-tyajeloy-artilleriey.html
 • @szczurobronny 11:57:35
  Przyczyny klęsk powinno zbadać raczej konsylium wybitnych specjalistów z dziedziny psychiatrii, a nie prokuratura:)))))

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 10:54:45
  Pozwolę sobie streścić artykuł o stanie ukraińskiej techniki pancernej i możliwościach przemysłu ukraińskiego do którego wczoraj podał link kol.brusek.Dodam także parę informacji nie zawartych w tym artykule.Ukraina odziedziczyła po ZSRR 6400 czołgów różnych typów,z których znaczna część została sprzedana za granicę.Według oficjalnych danych na stanie pozostały 683 czołgi T-64,T-80,T-84.Jednak większość z nich na skutek niewłaściwego składowania i braku okresowych remontów nie nadaje się do natychmiastowego użytku,(korozja,braki w wyposażeniu,niesprawne silniki).Dowodem na stan ukraińskiej techniki pancernej są ogólnie dostępne zdjęcia zakładów Małyszewa w Charkowie i ciekawa wypowiedź gen.Jurija Kowalenko o stanie technicznym czołgów ukraińskich przejętych na Krymie.Czołgi bez akumulatorów,zardzewiałe,nie na chodzie.Reasumując,Ukraina posiada znaczącą liczbę czołgów,jednak stan większości z nich wymaga interwencji specjalistycznego zakładu naprawczego.Sam zakład Małyszewa/Morozowa,kiedyś jeden z największych na świecie producentów czołgów,jest w stanie zapaści z powodu braku zamówień armii ukraińskiej i kłopotów z eksportem czołgów,który był głównym źródłem dochodów zakładów.Armia ukraińska zamówiła do tej pory kilkadziesiąt modernizacji T-64 Bułat i "10"czołgów(ta liczba poraża) T-84 Opłot.Zakłady teoretycznie są w stanie wyprodukować rocznie 600 czołgów i wyremontować 30-40 miesięcznie,faktycznie z uwagi na brak personelu i kłopoty z kooperantami mogą wyprodukować najwyżej 150 pojazdów.Na przykład w Mariupolu są odlewane wieże czołgowe.Jako ciekawostkę dodam,że Rosja na skutek restrykcji ukraińskich musiała zrezygnować z zakupu gotowych wież odlewanych do T-90 i opracować własną technologię spawania wież czołgowych.Pozdrawiam.
 • @adalbert05 12:09:58
  Dzięki za informacje. O "cmentarzysku" w Charkowie i skandalach związanych z tymi zakładami już pisaliśmy...
 • @AdNovum 11:31:59
  Z formalnego punktu widzenia autor uwagi ma w sprawie 1 rację,

  niepotrzebnie się unosisz, twój komentarz był tendencyjny,

  trzeba było go utrzymać w sensie odpowiedzi.
 • @szczurobronny 12:16:54
  są bez znaczenia dla tempa pobierania zawartości.
 • @interesariusz z PL 12:17:19
  Widzę, że zaczynasz przejmować tu rolę mediatora, a może tak wzt. byś jakimiś faktami rzucił.

  Bo mnie adwokaci mierżą:)))))

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 12:26:34
  Otwarto Puszkę Pandory, podobnie jak to miało miejsce w krajach objętych planem operacyjnym spec-służb pod nazwą "Arabskiej Wiosny".
  Tylko teraz kto ją zamknie i czy to się bez bólu (bulu- jak nakazuje nowoczesna tradycja:) uda zrobić?

  Ja sądzę, że obecnie świat celowo został wprowadzony na linię pochyłą, i niestety dla ogłupione gawiedzi jak zwykle źle to się skończy- co widać, słychać i czuć obecnie na ukraińskich stepach.

  Pozdrawiam.
 • !!!
  Na południowym wschodzie widzimy rosnącą w siłę organizację terrorystyczną, która popełniła straszne zbrodnie - powiedział Rasmussen dziennikarzom po przybyciu do Newport.
 • @szczurobronny 12:31:33
  Ależ to jest oczywiste i zrozumiałe; dlaczego oni nie chcą prowadzić dialogu ze zbuntowanymi prowincjami.

  Celem zamachu stanu na Ukrainie nie była demokracja tylko, jest to taka nowoczesnymi środkami prowadzona wojna z Rosją. Dlatego też pierwsze uderzenie poszło w kierunku spacyfikowania rosyjskojęzycznej mniejszości żyjącej na Ukrainie, która od wewnątrz blokowałaby w przyszłości ten strategiczny plan działania.
  Stąd się bierze ta zwierzęca nienawiść, podobna do nienawiści niemieckich szowinistów w czasie II WŚ. w stosunku do ludności Polski, która stała na drodze do rozszerzenia przestrzeni życiowej na wschód.

  Jak widać kierunek ekspansji jest ciągle ten sam, z tą różnicą, że elity polityczne wykreowane w Polsce po 1989 roku już nie stoją na drodze tej ekspansji tylko wręcz ją wspierają.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 12:46:06
  Bunt żołnierzy 24 Bryg. Zmech.
  http://zik.ua/ua/news/2014/09/04/biytsi_24_mehanizovanoi_brygady_zbuntuvalys_proty_svogo_kerivnytstva_520481
  Grupa 60 żołnierzy odmówiła powrotu na front. Wg siostry jednego z żołnierzy miało dojśc do strzelaniny. Część opusciła samowolnie jednostkę i udała się w kierunku Charkowa.
 • @interesariusz z PL 12:37:49
  Na szczęście ten chory z nienawiści rusofob Rasmussen może sobie tylko "pogadać".Jest marionetką w rękach wielkich,którzy tworzą historię i na szczęście bez żadnych możliwości decyzyjnych.
  Dla mnie jest gorszy od Poroszenki,który z założenia musi kłamać,bo jest bezpośrednią stroną w tym konflikcie.Ale szef NATO ma swoje źródła informacji i doskonałe wie,jaka jest prawda o wydarzeniach w Donbasie.
  Więc to co mówi to wyjątkowa obłuda i skur...ństwo.
 • @interesariusz z PL 12:37:49
  Info z CNN

  Wstępne wyniki śledztwa w sprawie MH17 w najbliższy wtorek, do końca roku powstanie pełny raport!
  http://edition.cnn.com/2014/09/04/world/europe/mh17-initial-report/index.html?hpt=hp_t3

  Na żywo leci wywiad z Cameronem...

  Główna strona w większości zdominowana sprawami ISIS

  Jest też na samym wierzchu komentarz oparty na rozmowie z Danielem Treisman'em

  Główne zdanie to wg mnie

  "Equipping Kiev with greater firepower might well provoke an escalation from Russia, whose forces grossly outnumber those of Ukraine. To send more arms into a war zone is cynical if it will merely increase the scale of killing without any realistic prospect of ending the conflict."
 • @interesariusz z PL 12:21:46
  Sorry jezeli "nabroiłem"...
  Proszę o informacje jak wklejać linki - bo raz wkleja mi sie sam link a czasem obrazek. Nie znalazlem jeszcze logiki, a Wodza prosze o pomoc i takie wyedytowani by obrazki "nie bruździlły"...
  :)
 • @gutgut 11:23:50
  W 120% podoba mi sie pana wypowiedź, 5++
  Od początku śledzę to forum i widzę, że dzieje się coś niepokojącego.
  Wojna na Ukrainie zaczyna być spostrzegana jak kino akcji, ludzie fascynują się uzbrojeniem, ilością trupów i innymi makabrycznymi sprawami. Coraz mniej spokojnych, wyważonych wypowiedzi a coraz
  więcej troli, pyskówek i wymądrzania się.

  Teraz chciałbym nawiązać do mojej wczorajszej wypowiedzi "Smutna refleksja".
  Jestem trochę rozczarowany komentarzami, krótkie, zdawkowe i chyba bez głębszej refleksji.
  Może mnie zbanują za defetyzm, ale zaryzykuję.

  "AdNowum 03.09.2014 10:58:20 :
  Nie bój bidy:))))
  Oni bardzo dobrze wiedzą po co walczą.
  Lepsza biedna wolność niż głodująca niewola."
  Nie był bym taki pewny, ci u góry chyba tak, ale ci malutcy. Myślę, że to się dopiero okaże za kilka lat kiedy ci wielcy wodzowie, których wszyscy podziwiamy, zaznaczam ja również, obrosną w piórka i sadło. Zwykłym robolom, którzy walczyli z ZOMO też wydawało się, że wiedzą o co walczą, a co z tego wynikło wszyscy wiedzą.
  "Lepsza biedna wolność niż głodująca niewola" - Piękne hasło.
  Wolność to piękna rzecz, ale aby ją mieć trzeba dysponować środkami, aby ją wywalczyć i utrzymać. Inaczej zawsze jest się uzależnionym od tego silniejszego. Historia zna wiele przypadków kiedy walka o wolność doprowadzała do eksterminacji narodów, jak i narodów żyjących przez setki lat w "głodującej niewoli".
  Ja osobiście wolę być żywym niewolnikiem niż martwym bohaterem, o którym za kilka lat świat zapomni.
  Jestem pewny, że dzięki poparciu Rosji powstańcy wygrają i ukręcą łeb Ukraińskim faszystom, ale to nie zwalnia mnie od obowiązku samodzielnego myślenia.

  interesariusz z PL 03.09.2014 11:37:58
  "Ale Merkel obiecała pół mld na odbudowę Donbasu. Ciekawe, czy dotrzyma."
  Tu mogę powiedzieć tylko jedno, że na pewno, Niemcy mają doświadczenie, tak postawili na nogi NRD, że 2 mln ludzi wyjechało do byłej NRF a mieszkania za naszą zachodnia granica są do wzięcia za grosze.

  jazmig 03.09.2014 12:42:1
  "Powstańcy nie ostrzeliwują domów mieszkalnych
  To robią banderowcy."
  I słusznie. Brakuje mi tylko w tym komentarzu jednego słowa - celowo.
  Jeżeli widzę na zdjęciu, w środku wyzwolonej i zrujnowanej wioski rozbite ukraińskie wraki, to jakie wyciągam z tego wnioski? Zostały one trafione pojedynczym suuuuper precyzyjnym pociskiem a domy wokoło rozwalili faszyści????
  ps. Trochę więcej rozwagi i obiektywizmu a mniej hura optymizmu z którego ja wyleczyłem się już ze 40 lat temu,
  a kaktus to takie indywiduum z kolcami, co w żadnej kieszeni się nie mieści.
  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 12:28:26
  Trudno, dałem wyraz swojej opinii,
  broniony doskonale Cię wypunktował.

  Neon24 żyje dzięki Tobie, i wszycy Ci dziękujemy za twoje notki,
  ale to nie znaczy, że nie musimy pewnych twoich komentarzy traktować z przymrużeniem oka.

  Celebrycie dużo się wybacza. ;)
 • @brusek 13:28:42
  Pierwsze wyniki śledztwa specjalnie zostały przełożone na czas po szczycie NATO.
 • @brusek 13:30:39
  czy nie wyraziłem się jasno, nic nie nabroiłeś.
 • @Kaktus 24 13:32:38
  Moja szydercza uwaga odnosiła się do sytuacji, gdy Donbas nie będzie wchodził w skład Ukrainy.
 • @fretka 13:35:11
  Berdiańsk finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Fundację Edukacja dla Demokracji (RITA).
 • @brusek 13:28:42
  Sekretarz generalny Rady Europy twierdzi że "każdą inicjatywę pokojową /na Ukrainie/ mogą zniszczyc radykałowie...
  http://ria.ru/world/20140904/1022747571.html

  Rosja domaga się natychmiastowego przerwania blokady Kuby
  http://ria.ru/world/20140904/1022755548.html

  Premier Serbii: "Mimo że Serbia dąży do wejścia do UE, nie będzie stosować sankcji wobec FR"
  http://ria.ru/world/20140904/1022756106.html

  Parlament Ukrainy przygotował projekt rozporządzenia o wprowadzeniu stanu wojennego na Donbasie
  http://ria.ru/world/20140904/1022752300.html
 • @Kaktus 24 13:32:38
  Nie wiem,czy chodzi o film o rozbitej kolumnie chyba ze Starobieszewa,ale jeżeli o nim rozmawiamy,to faktycznie kolumna została nakryta ogniem w środku wsi,widać zniszczone domy,ale nie widać żadnych mieszkańców,tylko żołnierzy.Więc można przyjąć,że opuścili,zostali ewakuowani z miejscowości przed walkami.
 • @interesariusz z PL 13:33:18
  A może już macie dosyć tej gorzkiej prawdy na temat polityki uprawianej przez luminarzy bożka mamony i ich wyparnych z morale lokai?

  Po ostatnich atakach ukrywających się pod wieloma nikcami znanych tu osób na mój blog i próbach dyskredytacji mojej osoby i ciągłego obrażania mnie mam już trochę dość tych podjazdów, które są obrzydliwe. Dlatego też poważnie zastanawiam się na opuszczeniu tych kręgów, których ty tu jesteś etatowym adwokatem.

  Tak więc mam prośbę, albo zachowacie umiar, albo pa,pa!!!!!
 • @Kaktus 24 13:32:38
  Widzę Kaktusie 24, że bardzo dokładnie wertujesz tą jaśniejszą wersję rzeczywistości.

  Ładnie tu wzorem wielonickowego wybrałeś pewne komentarze, które mają stanowić "merytoryczną" wg. ciebie formę dyskusji, co oczywiście nie jest prawdą.

  Dlatego też aby uniknąć w przyszłości takich sytuacji, że odnosisz się nie do meritum tematu, tylko do komentujących ad personam blokuję tu twoją swawolną twórczość. Oczywiście do nowej wersji twego nicka, który zapewne niebawem poznamy:))))

  Hej!!!!!
 • @AdNovum 13:51:50
  Rusvesna podała że trwa szturm Mariupola;
  http://rusvesna.su/news/1409831616
 • @AdNovum 13:51:50
  Panowieeeeeeeeee!

  "Problem" polega chyba na tym, że z jednej strony chcemy być maksymalnie obiektywni a z drugiej kibicujemy pokrzywdzonym...

  Ja się też użalam od czasu do czasu nad żołnierzami w armii ukrainskiej, którzy są zmuszeni do zabijani rodaków a niejednokrotnie krewnych...

  Społeczeństwo zostało wmanewrowane w obrzydliwą moralnie sytuację, przy braku dostępu do informacji...

  Do tego zaczyna "wiać nowy wiatr", nasze "łżemedia" zaczynają puszczać nieśmiałe okruchy bardziej obiektywnych informacji. To jest przyczyną tego że ludzie zaczynają szukać prawdy i wiedzy, więc trafiają tutaj. DLa kogoś postronnego nasze podświadome czy świadome sprzyjanie i użalanie się nad pokrzywdzonymi mogą wywoływać pozór braku obiektywizmu...

  Ja osobiście nie widziałem w "wykładzie" jakiejś jednostronnej czy podświadomej propagandy...

  Ale jak ktoś szuka to i znajdzie co sobie zechce...
  :)

  WODZU! Do dzieła!
 • Mr. Ernest ad Novum 13:51:50. CCTV Madryt
  .
  Co jest bo nie wiem , Ty weteran walk na zapleczu kasyna_Leon23 dajesz sie kopac jakims leszczom sledziowym ?
  Noo... nie wierze...
  Dawaj Ernest tu instrukcja :
  https://www.youtube.com/watch?v=Hj0jzepk0WA
  8-)))
 • @mania przepraszania 14:04:03
  Nasza mapa też pokazuje,że coś się dzieje idzie główne uderzenie od wschodu,wzdłuż wybrzeża i jakieś pomocnicze,markujące działania od północnego zachodu.Zakłady metalurgiczne w Mariupolu są jedynym dostawcą niektórych części dla zakładów zbrojeniowych ukrów,więc z jego zdobycia może być wiele korzyści.
 • @Max von Stirlitz 14:11:27
  Salut Maximilien!
  Na wojnie każda pomoc się przyda :)
 • pan mania przepraszania 14:16:47 CET.
  .
  Ave Maniek,
  spokojnie jak na wojnie ..
 • @Max von Stirlitz 14:19:51
  Z tym "spokojem" to nie bardzo;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1766826.html
 • @adalbert05 14:13:05
  Na mapie jest też pokazane to co piszą, że pod Debalcewem jest kolejny kocioł z okrążonym batalionem "Kijowska Ruś"
  http://www.novorosinform.org/news/id/7783

  Nato ma chyba schizofrenię, wpierw /rano/ mówią że Rosja powinna przestać popierać i wyposażać powstańców (http://regnum.su/news/polit/1843752.html ) a potem twierdzą w odpowiedzi na zapytania dziennikarzy o plan Putina że "każdy plan pokojowy jest dobry"
  http://www.novorosinform.org/news/id/7777

  Dziś rano wprowadzono jakiś rodzaj zawieszenia broni, wykorzystały to oddziały ukraińskie i próbowały zdobyć Pierwomajsk, ale nieskutecznie
  http://www.novorosinform.org/news/id/7786

  Nie będzie stanu wojennego na Ukrainie! Znow się nie dogadali!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7785
 • Spod Debalcewa miały "wycofać się" freikorpsy;
  http://rusvesna.su/news/1409830455
  "Kijów 2" i pozostałości "Donbas" miały opuścić swoje pozycje, nie podejmując nawet walki ze zbliżającym się oddziałami samoobrony.
 • @brusek 14:28:07
  Portal Mariupola, wiadomości o walkach (aktualizowane);
  http://www.0629.com.ua/news/612225
 • @brusek 14:28:07
  Chyba nowa mapa Kota?
  Data dzisiejsza, g. 12.38
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/30181/30181_original.jpg
 • @AdNovum 13:46:37
  Czy Ty masz poczucie, że zarzuty kierujesz do właściwej osoby?

  Mimo, że ukry nie traktują ani powstańców, ani nawet rosyjskojęzycznych Ukraińców jako pełnoprawnych obywateli, i można powiedzieć, że nie traktują ich jak ludzi, mało tego, mordują ich jak insekty (jak amerykanie arabów i innych kolorowych)

  to i tak twój komentarz do komunikatu Szkiriaka był nieuprawniony.

  Gdzie ja tu nie zachowuję umiaru ?
 • @brusek 14:08:29 tak właśnie jest
  z jednej strony chcemy być maksymalnie obiektywni, a z drugiej kibicujemy pokrzywdzonym...
 • @brusek 14:32:58
  Banderfuhrer freikorpsu "Ajdar"; "zaminowaliśmy Ługańską Elektrownię Cieplna w Szczastie";
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aTOoEz-dLg8
 • @mania przepraszania 14:32:51
  Namiary na wcześniej przez Was podawane linki z kamerkami z Mariupola
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/4/
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/340/
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/130/

  Tyle mam, może ktoś ma więcej?
 • @szczurobronny 14:57:06
  nie, to właściciel zadecydował o konserwacji - wyłączeniu witryny, akurat w dzień, w którym warzą się losy świata na szczycie NATO.
 • Cameron
  Cameron - WB może uderzyć na ISIS w Syrii bez przyzwolenia Assada. Podobno nie jest to wymagane przez międzynarodowe prawo. ISIS stanowi bezpośrednie zagrożenie dla WB - i takie decyzje będą podejmowane zawsze, gdy będzie chodziło o narodowy interes.

  Czy Ukraina nie stanowi zagrożenia dla interesów i bezpieczeństwa Rosji?
 • Reuters
  Rosja ma na Ukrainie kilka tysięcy żołnierzy oraz setki czołgów i pojazdów opancerzonych - powiedział w czwartek w Newport anonimowy przedstawiciel NATO
 • @mania przepraszania 14:43:36
  Sądzę, że już najwyższa pora powołać jakiś Trybunał i wydać dekret o zbrodniach wojennych i zbrodniach przeciw ludzkości.
  Może wtedy ci "wysadzacze" by się zastanowili.
  Bo na Trybunał Haski na pewno nie ma co liczyć.
 • Wierchowna Rada
  we wtorek ma być postanowienie w sprawie stanu wojennego.
 • @Alojzy81 15:05:23
  Ktos "mądry" tu deliberował że Starobeszewo zniszczyły siły noworosyjskie ostrzeliwując kolumnę prokijowską. Ani przez chwilę nie pomyślał jednak że to właśnie ta kolumna mogła najpierw zniszczyć wioskę w ramach operacji (anty)terrorystcznej...
 • @interesariusz z PL 15:02:31
  Cóż, ten oszust wyborczy od paru lat dostaje drgawek paralitycznych na samo słowo "Syria". Raz go Izba Gmin zatrzymała, ale on dalej swoje.
  Niestety, do bandziorów przemawia tylko tłuczenie ich po pysku. Jakby była możliwość umieszczenia 50 ton heksogenu na Downing Street 9 (a może 10?), sam bym przycisk detonatora uruchomił.
  A drugi taki "faworyt, to Hollande. Też dobrze musiał oszukiwać, że go racuzi wybrali.
  Powinien skończyć tradycyjnie na gilotynie.
 • @Alojzy81 15:05:23
  zwycięzców nie sądzą.

  Dzięki temu Ukraina nie zapłaciła odszkodowań wojennych za zbrodnie banderowców.
 • @mania przepraszania 15:09:38
  I równie dobrze mogła być zniszczona na skutek wcześniejszych działań wojennych tam prowadzonych.
 • @adalbert05 15:16:42
  No cóż, niby "myslenie nie boli", ale co po niektórych ta zasada raczej nie obowiązuje...
 • @fretka 15:16:38
  Hałyczyńcy i wszystko jasne. Szkoda to w ogóle komentować...
 • @fretka 14:24:00
  Dzięki Wielkie za ten link. Już poszedł w zakładki:))

  @AdNovum *5.
  Nie stresujsia, z bana w trola i do przodu:)))

  pzdr
 • @szczurobronny 15:13:59
  Patrząc na zbliżenie mapy Mariupola,widać jak doskonałe rozpoznanie mają wojska Noworosji.Początkowo myślałem,że posiadają zdjęcia satelitarne aktualizowane na bieżąco,dzięki temu nie dziwi opis kolumny BWP i BTR jadącej konkretną ulicą,czy zgrupowania żołnierzy.Ale snajperów z satelity rozpoznać raczej nie można.Wniosek,widać jakim poparciem cieszą się władze banderowskie w Mariupolu,bo pewne informacje mogą być uzyskane tylko od mieszkańców.W zaistniałej sytuacji nie widzę większej możliwości obrony miasta przez ukrów,po mimo buńczucznie ogłaszanych deklaracji jego obrony.
 • @xes23 15:24:44
  Zawsze do przodu!
  http://www.youtube.com/watch?v=3cbMLeeV1ww

  Pozdrawiam
 • @adalbert05 15:28:33
  Krótki przegląd sytuacji na froncie;
  https://www.youtube.com/watch?v=3ju7Ctv_o2E
 • @mania przepraszania 15:30:18
  Całkiem,całkiem te Female Soldiers.:)))
 • @brusek 14:32:58
  Dzięki za mapkę, jeszcze dzisiaj do kota nie zaglądałem. Widać i na północy coś się ruszyło:)

  Coś jest jednak na rzeczy, bo te kamerki z Mariupola przynajmniej u mnie nie działają. Właśnie szperam po tematach z dni poprzednich, może znajdę jakiś inny link. Nawet tutaj coś stękają
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/alarm-w-ukrainskiej-armii-rosyjskie-czolgi-pod-mariupolem,465066.html
  czyżby to już dziś?
 • Chwila humoru....
  Kazanie pastora Turczynowa;
  http://media.cackle.me/69e016cbfc42070936b5d57dee9d7877.jpg
 • @szczurobronny 15:26:34
  chyba nie myśli,
  większość głosujących zbiegła,
  na głosowanie wrócą ci popierani przez Kijów.
 • @fretka 13:35:11
  Berdiańsk będzie następny po Mariupolu . Dlatego ukropy tak buńczucznie występują.
 • @Alojzy81 15:05:23
  Jakie sa szanse na powolanie takiego trybunalu, przeczytasz
  tutaj:
  http://www.globalresearch.ca/crimes-against-humanity-committed-by-kiev-regime-the-case-for-an-independent-ukrainian-war-crimes-tribunal/5399117

  "The desirable solution is a competent independent tribunal to handle war crimes and human rights cases for Ukraine. Of course such a tribunal cannot be created from thin air. The Council of Europe (COE) includes both Russia and Ukraine and includes 47 countries and over 800 million citizens. The COE’s European Court of Human Rights court actually disposes of cases and that is a good thing. Assuming the Council of Europe would be willing to undertake such an assignment and empowered accordingly, it is just the place for an independent tribunal to be situated".
 • @xes23 15:43:40
  ta też nie działa
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/195/
  innych nie znalazłem)):
 • @interesariusz z PL 15:50:50
  Sami sobie strzelili w kolano.Ci,którzy by się ewentualnie wahali podczas głosowania,teraz zagłosują za Noworosją,po tym wszystkim czego dokonali banderowcy na wschodzie.
 • @mania przepraszania 15:09:38
  mogla, ale nie musiala. Prosze, nie klocmy sie! Gdzie drwa rabia,
  tam wiory leca. W czasie walki sa tylko dwie mozliwosci - zniszczyc
  przeciwnika, albo dac sie samemu znisczyc. I czasem musi ucierpiec
  wioska. Byles tam? Widziales? Jesli nawet winni zniszczen sa
  powstancy, to moje rozgrzeszenie maja.
  Pozdrawiam.
 • @adalbert05 15:56:55
  niezapominaj, że to jest tylko twoje przekonanie,

  większość Ukraińców wie z mendiów, że zbrodni dokonali separatyści.
 • @szczurobronny 16:09:04
  to jest oczywiste,

  ale przecież upadek Polski nie przeszkadza pracy w angoli, czy owej Holandii,
  czy to na zmywaku, czy w banku jako manelarz (manager).

  Na tym polega tragedia Polski, większość Polaków ją olało,

  i to samo zamąciły we łbach szatany zjednoczone na Ukrainie,
  większość Ukraińców olewa Ukrainę,
  tylko banderowcy jeszcze się pienią.
 • @szczurobronny 16:09:04
  TO JEST HIT!
  "Bojec"z "Donbasa" opowiada w jaki sposób został ranny banderfuhrer Semenczenko, prawdopodobnie przypadkowo, a nie w strzelaninie z "separatystami". Radze posłuchać nagrania, dawno sie tak nie usmiałem!
  http://www.youtube.com/watch?v=mhDhi9fkhEw
 • @brusek 14:08:29
  Chociażby takich "obiektywnych" informacji:

  1. http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-nato-rosja-ma-kilka-tysiecy-zolnierzy-oraz-setki-czolgow-i-p,nId,1495070#iwa_item=3&iwa_img=0&iwa_hash=14368&iwa_block=newsOfTheDay,

  2. http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-specjalna-komisja-ws-tragicznych-wydarzen-w-ilowajsk,nId,1495198#iwa_item=2&iwa_img=0&iwa_hash=12544&iwa_block=newsOfTheDay,

  Pozdrawiam.
 • @Max von Stirlitz 14:11:27
  :)))))))))))))))))

  http://www.kungfucinema.com/images/2615-02.jpg

  Nie szarżuj, myśl.

  Wroga zwyciężysz jego siłą:)))))

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 16:23:43
  nie wszystko rozumiem,
  może tak stenogram ?
 • @mania przepraszania 14:29:18
  "Wycofały" - to bardzo powściągliwe określenie:))))

  Propaganda kijowska na temat ruskich desantników ukrywających się po lasach zrobiła swoje- oni spieprzali tak, że wielu z nich buty pogubiło, nie mówiąc o tym, że zostawili całą broń, sprzęt i amunicję.

  Ten reżym pada na twarz:))))))

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 16:33:55
  Tego chyba nie potrzeba tłumaczyć, "ranienie w dupu"?
 • @interesariusz z PL 14:37:11
  Proszę ciebie- nie ściemniaj tego co jest jasne:))))

  Pewnie sądzicie, że macie do czynienia z głupszym od siebie?
 • @interesariusz z PL 16:17:49
  Chodziło mi o mieszkańców terenów na których trwały,lub trwaja walki lub tych,którzy uciekli do Rosji.
 • @interesariusz z PL 16:33:55
  w komentarzach pod filmem jest wersja ilustrowana:
  http://cs540101.vk.me/v540101798/1da72/ybqwgbLza78.jpg
 • @adalbert05 14:13:05
  "Zakłady metalurgiczne w Mariupolu są jedynym dostawcą niektórych części dla zakładów zbrojeniowych ukrów"- ale i dla Rosjan również.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 16:40:17
  Nie posadzi się ich dokąd nie znajdą się filmy, zdjęcia lub świadkowie dowodzące jednoznacznie, że oni tam brali udział w walkach z bronią w ręku.

  Pozdrawiam.
 • Szturm powstańców na Mariupol?
  Gdy kamery w mieście nie działają http://webcam.guru.ua/city/mariupol
  wiedz, że coś się dzieje.
 • @szczurobronny 16:48:33
  Najlepszy jest kawałek jak opowiada jak wszyscy "rżeli" jak przeczytali meldunek o "wydarzeniu" :)))
 • @szuwarek14 16:41:58
  Dobre i na czasie!!!5+++++++++++++++++!!!! daj więcej, oraz link. Pzdr!!!
 • @AdNovum 16:45:04
  Pisałem o tym wcześniej,Ukraina w pewnym momencie zablokowała sprzedaż odlewów na wieże do T-90,dostarczyli do Tagila tylko 12-sztuk.
  Co zmusiło Rosje do produkcji ich u siebie.(wersja spawana z płyt pancernych,lepsza od odlewu).
  Co do innych części dla Rosji nie mam wiedzy.Po zdobyciu Mariupola pewnie współpraca będzie kontynuowana.:)))
 • @Kula Lis 62 17:00:17
  ooops to miał być sam link a wskoczyło zdjęcie, pod tym filmem na YT komentujący dodają linki dla zilustrowania tego tragicznego wydarzenia
  http://www.youtube.com/watch?v=mhDhi9fkhEw
 • @fretka 16:57:40
  Do góry wkleiłem jak to się Semen "w d..u" zranił :)))
  Ps. On nie tylko wygląda na "upośledzonego umysłowo", ale chyba nawet nim jest...
 • @mania przepraszania 17:06:52
  wyraźnie jest powiedziane że kilkakrotnie Semen coś "nieudaczno" uczynił, na koniec być może pomylił granat z wibratorem...?![ stosowana ilustracja w linku pod filmem, znamy ją z wcześniejszych postów]
 • @szuwarek14 17:13:32
  Debile bohaterami! Do przodu Ukraino! To by było nawet śmieszne gdyby nie to że ten debil jest "dowódcą" i wydaje rozkazy by zabijać ludzi...
 • @szczurobronny 17:08:02
  protesty pod hasłem " Trzy szybkie w Tryzub"
 • @fretka 17:21:14
  Ten debil?
 • @fretka 17:21:14
  handlarze organami na ogół maja kogoś swojego na froncie, zwłaszcza jeśli zamówienia mają taki charakter jak na dole tego tekstu:
  "Olga skarży się na słabą jakość towaru sugerując pobieranie organów z ciężko rannych, ale jeszcze żywych. . Własenko wyjaśnia że tej "technologii" zabronił mu szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, bo to zwraca uwagę..."
  http://www.thepolishreview.co.uk/index.php/europa/1019-adwokat-julii-tymoszenko-handlowal-organami-ukrainskich-zolnierzy-za-wiedza-rzadu.html
 • @szuwarek14 17:22:48
  Czyżby początek "odwrotu na z góry upatrzone pozycje"?
  D-ca Sonderkommando "AzoV" Andrij Bielecki poinformował o zniszczeniu przez "wojska rosyjskie" pozycji podległej mu jednostki oraz straży granicznej;
  http://gordonua.com/news/war/Kombat-Azova-Rossiyskie-voyska-unichtozhili-ukreprayon-batalona-so-storony-Novoazovska-39851.html
 • @fretka 17:31:26
  Masakra, nic mnie już nie zdziwi...
  Banderopiteki wieją z Mariupola?
  http://www.youtube.com/watch?v=r2pvk7_nxCw&feature=youtu.be
 • Simba
  Dzien dobry wsiem-Fredki wąż pijak wytrzeżwiał?
 • Mysle ze jestesmy swiadkami juz 3 wś
  https://www.youtube.com/watch?v=sympLDc9r_k
 • @mania przepraszania 17:31:16
  oni jeszcze nie zaskoczyli że są wysyłani do wybicia przez powstańców ? bardzo dziwna sprawa że wywiad rosyjski był lepiej przygotowany taktycznie i technicznie do tego puczu na Ukrainie niż autorzy puczu, ponad 10 lat wszystko przygotowywane w szczegółach nawet siatka agentów w Polsce i nagle nie mogą sobie poradzić z powstańcami, nie potrafią negocjować, w ogóle zaskoczenie, szok i "Ruscy ich biją", wiadomo że nieswoich radykałów muszą wybić żeby nie poszli na Kijów, zostawią Al Kaido-Banderę ale swoją, na potrzeby akcji CIA w Europie
 • @szczurobronny 17:38:50
  Tu następny filmik z Mariupola;
  https://www.youtube.com/watch?v=ZGsecJL4PiA
 • @szczurobronny 17:38:50
  To kłamstwo,oni tylko wycofują się na "z góry upatrzone pozycje"!:))))
 • @mania przepraszania 17:35:22
  Nie wiem czy wieją, czy nie wieją za to ten film dużo mówi o sympatiach miejscowej ludności
  pzdr
 • @neon365 16:49:39
  dziala kamera http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/4/

  ale b. wolno
 • @mentronik 17:41:15
  obawiam się ze wojny 3-ciego świata z resztą ludzkości, kim są żołnierze zachodu - wydłubani z melin zaćpani Latynosi, Afroamerykanie, wszelkiej maści socjopaci podkręceni prochami a cała ta banda sterowana przez McCaina o którym wiadomo że Wietnamczycy przetestowali na nim wszelkie znane im metody łamania psychiki i sterowania emocjami
 • @xes23 17:46:37
  Tu jest juz podpisany że uciekją;
  http://www.youtube.com/watch?v=qdeNsu2Waa8

  A prokijowskie portale informują o ciężkich stratach własnych;
  http://gordonua.com/news/war/Kombat-Azova-Rossiyskie-voyska-unichtozhili-ukreprayon-batalona-so-storony-Novoazovska-39851.html
 • @fretka 17:57:41
  dokładnie jak u nas spotkanie osiedlowe w sprawie ścieżek rowerowych, znany wszystkim dziadek Ukrainiec spod Przemyśla [sic!] najpierw rozwalił zebranie bo ścieżki rowerowe nikomu nie potrzebne, po czym wsiadł na rower i odpychając się od masek zaparkowanych samochodów [ niech się nauczą parkować !!!] odpłynął w kierunku placu targowego żeby zepsuć dzień kilku sprzedawcom, spoko kiedy jeździ samochodem to obtrąbia dzieci na rowerach i nie ma tak żeby nie było o co awantury zrobić, on zawsze upoluje ofiarę
 • @fretka 17:57:41
  SAŁOniec Igor Mosijczuk co sie przechwalał że będzie "defilował" w Doniecku :)))
 • @fretka 14:24:00
  wielkie dzięki
 • @Alojzy81 15:05:23
  "Bush, Cheney, Rumsfeld i inni uznani za zbrodniarzy wojennych przez Międzynarodowy Trybunał w Kuala Lumpur " ta Malezja to troszku up..dliwa jest
  http://bankowaokupacja.blogspot.com/2012/05/bush-cheney-rumsfeld-i-inni-uznani-za.html
 • @fretka 17:57:41
  Wieści z Mariupola, Sonderkommando 'Azov" porzuciło swoje pozycje i "wycofuje się";
  http://rusvesna.su/news/1409845669
 • @szczurobronny 17:28:29
  "O łgarstwach usraela i uropów", proponuję przypomnieć sobie jak to było w przypadku Jugosławii, nic nowego:
  http://www.prawy.pl/historia/5390-jak-podzegano-do-agresji-na-jugoslawie
 • @szuwarek14 18:13:23
  Podobno Kijów nakazal wycofanie swoich oddziałow przygotowując się do ogłoszenia jutro wstrzymania ognia. Taką informacje miało podać Min. Obrony Ukrainy na zamknietym spotkaniu z dziennikarzami;
  http://don-news.tk/minoborony-Ukrainy-obyavilo-ob-otstuplenii/
 • @interesariusz z PL 15:02:31 ISIS nie stanowi zagrożenia dla WB
  WB nie leży na Bliskim Wschodzie, dlatego nie jest zagrożona przez ISIS
 • @brusek 17:48:08
  Ta sama kamera ale blizej xródła sygnału
  http://webcams.ukrtelecom.ua/?id=43
 • @jazmig 18:33:28
  "zemsta Polaka" odstąpić swoje miejsca na zmywaku w Anglii banderowcom
 • @jazmig 18:33:28
  WB ma u siebie WIELOMILIONOWĄ, zupełnie niezintegrowaną i nie znajacą jezyka angielskiego grupe muzułmanów !
 • @brusek 18:44:02
  Właśnie mignął mi polszmat, chyba Mariupol juz spisany na straty bo pokazali wiejących jak gazele "bojców"...
 • @brusek 18:44:02
  Której to grupie wiecznych nierobów a dzieciorobów ze strachu przed nimi płacą coraz większe "benefity" socjale, etc... by mieć spokój i pokój na wyspach. To samo dotyczy cyganów z całej Jewropy w tym i z Polski. Pzdr!
 • od henryk
  Pozdraviam z czech, jestem z Trzynca. Nieumiem pisacz po polsku tak prosze o vybaczenie. Bardzo podoba mi szie vasz portal, bo jest tutaj pravda. U nas tež coš takiego ale nié to co u Vas. Ceskie media piszom, že Mariopol szturmujom vojska rosyjskie a že ludnost proszi bataliony ukrajinskie, že by ich nieopuszczali. One sily Kolomojskiego ucziekajom. Czeskie fora to same co Vasze. I my tak myszlimy o situacii. Je trzeba tylko napisacz do sziebie.
 • @henrykztrzynca 19:22:36
  Witaj ! rozumiemy co piszesz. Pisz nie przejmuj się drobnymi błędami. Nie to jest w tej sytuacji najważniejsze. Miło nam że nas ktoś odnalazł. Zapraszamy !
 • @henrykztrzynca 19:22:36
  Ahoj Henryk.Od kiedy w Czeh Republic dają na imię Henryk ? Knedlićki dzisiaj jadleś ili brambory ?
 • @Alojzy81 15:05:23
  Kraje BRICS powinny stworzyć taki Trybunał dla osądzenia zbrodni napaści na narody, kraje, zorganizowanych zbrodni przeciwko ludziom, i w sposób zdecydowany tępić np. decydentów napaści na Irak czy inne kraje, czy też finansowania, zbrojenia, działań terrorystycznych ugrupowań w Syrii, Libii itd.
 • @szczurobronny 12:10:28
  Bardzo mi to zawiewa wielką miłością do Rosji, której ja niestety nie podzielam. Widać po twoich wypowiedziach, że jesteś bardzo negatywnie nastawiony do wszystkiego co jest nie - rosyjskie, czyli całego zachodniego świata. Twój wybór, chciałbym jednak podkreślić, że ty lub osoba która pisała te 50 pytań nienawiści nie ma w sobie za grosz obiektywizmu i zamieściła tam masę przekłamań.

  1. To Rosja zdradziecko wbili nóż w plecy młodemu Polskiemu państwu w 39' nie deklarując nawet wobec niego wojny, to również oni wymordowali wiele tysięcy polskich elit, lekarzy, oficerów, polityków, nauczycieli przez co nowe państwo po 45' nie miało w sobie za grosz patriotyzmu i nie ma do teraz.

  2. To Rosja oddali wiele naszych ziem innym republikom ZSRR, często zamieniając te urodzajne na wyjałowione.

  3. To Rosja przez cały okres ZSRR traktowała Polskę i armię polską jako mięso armatnie zarówno kiedy trwała II WW jak i potem, pod czas zimnej wojny.

  4. To Rosja nie zezwoliła na przemarsz wojsk polskich w defiladzie zwycięstwa mimo ich poświęcenia na wielu frontach.

  5. To Rosja zabroniła Polsce przystąpienia do planu Marshalla, dzięki czemu straciliśmy wielką szansę na odbudowanie swojej potęgi.

  6. To Rosja skutecznie hamowała Polską gospodarkę w czasach komunizmu wszelakimi bezsensownymi planami.

  7. To marionetkowe polskie rządy pod wodzą Rosji zwalczyły bezrobocie w PRL, tworząc śmieszne PGR, gdzie wszyscy i tak się obijali i kradli.

  Wymieniałbym i wymieniał ale w przeciwieństwie do Was, nie mam całego dnia na pisanie na forach. To nie jest żaden atak, to tylko próba uświadomienia, że bez obiektywizmu nigdy nie będziemy mieli racji. Również nie zgadzam się z tym co dzieje się w dzisiejszej Polsce i na świecie, ale jest na pewno lepiej niż za komuny.
 • @Battlecake 19:34:25
  bla bla bla. aj waj.
 • @brusek strach ma "ruskie" oczy, czyli kolejne łgarstwa WSI24 i śmiecia bojanowskiego!
  http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/alarm-w-ukrainskiej-armii-rosyjskie-czolgi-pod-mariupolem,1336730.html?playlist_id=16572
 • @brusek 18:44:02 ISIS jest na Bliskim Wschodzie...
  ...a nie w Europie, dlatego pogląd, jakoby WB miała prawo prowadzić wojnę na terytorium Syrii bez zgody syryjskich władz, jest nieuprawniony.
 • @eMJot 16:07:11
  Wioska musiała być opuszczona. W przeciwnym razie opołczeńcy by uderzyli w innym miejscu, to chyba logiczne.
 • @henrykztrzynca 19:22:36
  Zdravim vas, priteli!

  Pravda vźdy vyhrava!

  Zdravim:)
 • @Battlecake 19:34:25
  Cytuję:

  "....ale jest na pewno lepiej niż za komuny."- sądząc po nicku niewiele wiesz jak się żyje obecnie w Polsce.

  Powiedz mi- tylko szczerze: kiedy wyemigrowałaś z Polski?

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 18:59:38
  Rzeźnik Walcman dostał czarną polewkę od NATO: Rasmussen: NATO nie może dozbroić Ukrainy. To indywidualna decyzja członków - NATO jako sojusz nie bierze udziału w dostarczaniu sprzętu Ukrainie, bo nie posiadamy potencjału militarnego. Potencjał ten posiadają indywidualne kraje Sojuszu, są to więc decyzje krajowe i nie zamierzamy się w nie mieszać - powiedział Rasmussen. http://www.tvn24.pl/rasmussen-nato-nie-moze-dozbroic-ukrainy-to-indywidualna-decyzja-czlonkow,465124,s.html
 • @mania przepraszania 18:59:38
  Polska nie sprzeda broni Ukrainie? Komorowski: możemy pomóc w modernizacji armii http://www.tvn24.pl/polska-nie-sprzeda-broni-ukrainie-komorowski-mozemy-pomoc-w-modernizacji-armii,465115,s.html
 • @mania przepraszania 18:59:38
  Dobre .... Pomożemy po wszystkim...
 • @AdNovum 19:45:49
  Ale jaja, są Rosjanie, Czesi, zaraz jakiś Żyd z Izraela zacznie pisać co Żydów nie lubi :)))
 • @Battlecake 19:34:25
  w odróżnieniu od ciebie nikt tu nie został oddelegowany z posłannictwem ideologicznym na kruchych merytorycznie podstawach bądź, uprzejmy nawracać owieczki w kibucu
 • @mania przepraszania 19:52:33
  Cytuję:

  ".... zaraz jakiś Żyd z Izraela zacznie pisać co Żydów nie lubi "

  i to też się zdarza:)))

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 19:52:33
  prawie: Battle of sink
 • @Battlecake 19:34:25
  "To Rosja oddali", "To Rosja zdradziecko wbili"? Wstyd i hańba "patryjoto" osoby przedtawiające się jako Rosjanie piszą lepiej po polsku od ciebie. fakt zamiast przesiadywać na forum radziłbym się języka ojczystego poduczyć...
 • @mania przepraszania 19:52:33
  bo my tu mamy Mieżdunarodnyj Bu ...del ! a co !
 • @henrykztrzynca TO JE DOBRE!!!! BRAWA DLA WAS!!! DZIĘKUJĘ.
  Czeski portal: dziadek Tuska był nazistą

  "Józef, dzia­dek Do­nal­da [Tuska], był ofi­ce­rem SS i miał brać udział w zbrod­niach na­zi­stow­skich" – na­pi­sał cze­ski por­tal in­ter­ne­to­wy stalo-se.​cz. Słowa te padły w tek­ście opu­bli­ko­wa­nym z oka­zji rocz­ni­cy wy­bu­chu II wojny świa­to­wej, w któ­rym po­ja­wi­ła się także in­for­ma­cja o wy­bo­rze Do­nal­da Tuska na prze­wod­ni­czą­ce­go Rady Eu­ro­pej­skiej. http://ocdn.eu/images/pulscms/NmM7MDMsMjZjLDAsMCwx/e75e9902dc224ad8d78a56c34fa85146.jpg http://wiadomosci.onet.pl/swiat/czeski-portal-dziadek-tuska-byl-nazista/4hhcy
 • @kfakfa 19:33:12
  Mieszkam v pograniczu. Trzyniec to okolo Tszeszyna a knedliky s kapustom i vendzonym? To nie takie zle žarczie.
 • @jazmig 19:41:32
  Oczywiście, ja to wiem, Ty to wiesz, ale Pan Cameron nie...
 • @AdNovum 19:54:34
  Ostrzal z GRADów. Napisane jest że Mariupola, ale podejrzewam że chodzi o ostrzał pozycji "Azowa" po której zaczął się jego bezwładny odwrót (czyli ucieczka);
  https://www.youtube.com/watch?v=u48sjYHA6JU
 • @AdNovum 19:45:49
  Panie Gospodarzu! Teraz ode mnie upomnienie!
  :)
  Proszę tych naszych gości ładnie witać!

  "Shalom"!!!!!!

  Bo "Salam alejkum rahmatullah allah rabakatum" chyba nie pasuje?

  :) :) :)
 • @brusek 20:05:17
  Jaki ładny "trofiej";
  http://news-mail.by/wp-content/uploads/2014/09/65zIJCV3H8w.jpg
 • @henrykztrzynca 20:05:01
  Wolę utoplence i slivovice z Pribram.
 • @szuwarek14 19:57:24
  hehehe...

  "Opołczeńcy wsjech stran mira! Sajediniajties!"
 • @brusek 20:07:22
  Uciekające banderopiteki niszcza mosty by opóźnić marsz sił noworosyjskich. Ługańsk, Rejon Słowianoserbski;
  http://news-mail.by/wp-content/uploads/2014/09/xsenr3eIVR8.jpg
 • @brusek 20:09:12
  "Donbaskie Francuziki". Jakby ich więcej sie zrobiło...
  http://news-mail.by/wp-content/uploads/2014/09/uzVDyzrGRHY.jpg
 • Ivo Stejskal
  My jesteszmy maly narod, ale jesteszmy tež ludžie. Džiszaj v viadomoszcziach tv Nova bylo, že zginou czech Stejskal. Valczyu po stroně Novorossii. Byl nauczyczielem v Brně. Valczyu,bo vierzyu v coš. Slovianie sie muszum zjednoczicz i gnacz opryszkov z terenov slovianskych.
 • @henrykztrzynca 20:18:46
  Tak wiemy o tym. Sam wklejałem tą smutną wiadomość...
 • @henrykztrzynca 20:18:46
  Ivo Stejskal
  https://www.youtube.com/watch?v=hxv9N6A5EGg
 • @Kula Lis 62 20:02:47
  Tak mi sie przypomniało że dziadzia też zwiał później na Zachód. Podobnie wnusio teraz robi...
 • @henrykztrzynca 19:22:36
  Witaj Henryku!
 • @brusek 20:07:22
  Mariupol, po ostrzale GRADami pozycji Sonderkommando "Azov";
  http://news-mail.by/wp-content/uploads/2014/09/3837769.jpg
  http://news-mail.by/wp-content/uploads/2014/09/10672381_805973572757285_4831144696892114893_n.jpg
 • @henrykztrzynca 20:05:01
  bywam ale w Karvinie po Kofolę i kaczki jak spotkam bo są lepsze niż w Polsce
 • Ukry przerwały kocioł
  Jestem za wolnością dla Noworosji i za separatystami - ale widzę że na forum trochę koloryzujecie osiągnięcia separatystów, no może źle się wyraziłem - nikt z was nie wspomniał o tym że na południowy-zachód od Doniecka był duży kocioł z ukrami - niedalej jak wczoraj pisałem o tym na Łonecie - aż cud że nie wycięli- link tutaj : http://wiadomosci.onet.pl/forum/,0,1345563,143412983,czytaj.html
  - wczoraj obawiałem się przerwania kotła, a dziś to fakt dokonany co na mapkach "Kota-Ivanova" możecie zobaczyć - link tutaj : http://kot-ivanov.livejournal.com. Nie jestem jakimś znawcą sztuki wojskowej - ale przypuszczam że dla Powstańców to jest chyba raczej nie na korzyść. Może czyta to forum ktoś z wojskowych który potrafi to przerwanie kotła ocenić i skomentować ?. Proszę w takim razie o jakiś wpis na ten temat.
 • @szczurobronny 20:40:19
  Wiec poparcia dla junty w Mariupolu, no comments...
  https://www.youtube.com/watch?v=xqvVCci63Z8
 • @szuwarek14 17:42:36
  "...bardzo dziwna sprawa że wywiad rosyjski był lepiej przygotowany taktycznie i technicznie do tego puczu na Ukrainie niż autorzy puczu..."

  Czy nam się to podoba, czy nie rosyjska "ochrana" zawsze była najlepsza. Czy to za Katarzyny, czy za Stalina, czy teraz. To są mistrzowie w swoim fachu.

  P.S. Witam wszystkich, dopiero teraz mogłem wziąć się za prasówkę.
 • @Battlecake 19:34:25
  Do tej pory tylko czytałem to forum ale Twoja wypowiedź zmusza mnie do napisania paru zdań. To Twój świat tzw. zachodu jest zepsuty do szpiku kości. Kłamstwo, obłuda, nienawiść i pieniądz przysłaniający wszystko co ludzkie to wasze piedestały. Sto razy wolałem swój siermiężny ale ciepły kraj w czasach które pewnie znasz tylko z wypaczonych propagandą opowieści. A autorowi Forum i innym wspomagającym ja i moi wszyscy znajomi dziękujemy za obiektywizm i teksty bliskie naszym przekonaniam ! Tak trzymajcie !
 • @mania przepraszania 20:32:07
  Na południu: Azow porzucił swe pozycje
  http://politikus.ru/events/28866-ukrainskiy-batalon-azov-brosil-svoi-pozicii-pod-mariupolem.html

  Na północy: Batalion "Kijowska Ruś" dostał rozkaz odwroty, problem że sa w okrążeniu! Jak będą chcieli przezyc to wyjda... Ukraińcy w Kijowie modla się za ich prawidłową decyzję...
  http://donbass.center/news/1030-batalon-kievskaya-rus-poluchil-prikaz-vyhodit-iz-okruzheniya.html

  Długaśny tekst ale fajna analiza o tym jak Ukraina zmniejszy sie do rozmiarów Wschodniej Galicji - czyli Lwów z okolicami
  http://donbass.center/news/1025-kogda-ukraina-sezhitsya-do-razmerov-galichiny.html

  Unia dała czarna polewkę Ukrainie!
  http://politikus.ru/events/28864-evrosoyuz-ne-budet-prinimat-novyh-chlenov-do-2019-goda.html
 • @Kula Lis 62 20:02:47
  A to z bialoruskiej strony:

  http://cs624029.vk.me/v624029281/631/N6t6mvlxLjI.jpg
 • @libero 20:47:00
  A co tu komentować? Jeżeli sie wyrwali, no to się wyrwali...
  Ps. Gdyby HARRY PUTIN faktycznie wysyłał te wszystkie "spadochronowe dywizje" i "latające czołgi" to by się pewno nie wyrwali...
 • @Battlecake 19:34:25
  1. To Polska nie obroniła własnej suwerenności w 1939. Jest pytanie czy byliśmy w stanie to zrobić czy nie, ale na bez wątpienia taktyka obronna którą wybrał SG WP była błędna. Bitwa graniczna trwała tylko 3 dni.
  To polska armia okała się być nie dość silna, to polska dyplomacja nie dość elastyczna, to polscy politycy nie dość pragmatyczni.
  2. Tak, Rosjanie przesuneli nasze granice na zachód, ale wg Churchila zachodnia granica powojennej Polski miała być tam gdzie przed wojną, a wchodnia na linii Curzona. To dzięki Stalinowi i Wrocław i Szczecin są dzisiaj Polskie. Nie było żadnej opcja która zakładałby że ziemie na wschód od dzisiejszej granicy Polski zostałyby w Polsce.
  3. II wojna światowa była jaka była, straty jednostek polskich były niższe niż jednostek sowieckich. W czasie zimnej wojny armia polska nie prowadziła żadnych operacji wojennych. W czasie II WS, to rosyjscy żołnierzy gineli na polskiej ziemi a nie polscy na rosyjskiej - jeśli nie liczyć Lenino. Być może to był wybór między dzumą a cholera, ale zapewniam Cię że okupacja hitlerowska zmierzała do eksterminacji narodu. Rosjanie tego nigdy nie planowali. Rosjanie gineli za PRL, ale ten PRL z czasem stał się RP w której Ty żyjesz i możesz piać i myśleć po polsku.
  4. Defiilada zwycięstwa odbyła sie jedna w Londynie - w niej miały uczestniczyć jednostki PSZ na zachodzie i jedna w Moskwie - tutaj LWP. To Churchil zdecydował że jednostli PSZ nie wezmą udziału w londyńskiej defiladzie. W Moskwie jednostki LWP uczestniczyły - jako jedyne sojusznice obok oddziałów ZSSR
  5. No tak.
  6. To socjalizm jako ustrój był niewydolny. Był tak samo niewydolny w Polsce jak i w innych krajach. A że narzucony przez ZSSR? Polska przewojenna, kapitalistyczna przegrała wojne, pamiętaj o tym. Ta przedwojenna kapitalistyczna Polska nie obroniła własnej suwerenności więc następna była jaka była, z nadania.
  7. Wszyscy się obojali i kradli? Ale i budowali Polskę, była jaka była ale w tej Polsce, Wałęsa robotnik, był w stanie utrzymać niepracującą zonę i ileś tam dzieci. PRL to PGR-y i kopalnie. Jednak PRL to też reforma rolna. Szansa dla milionów ludzi pochodzących ze wsi. PRL to okrągły stół i solidarność.

  Skoro już chcesz być obiektywy....
 • @szczurobronny 20:48:04
  Wyglądają całkiem profesjonalnie, jak "specnaz". Dać im oficera łącznikowego oraz paru żołnierzy-tłumaczy i będzie z chłopaków pożytek wszelaki...
 • @AdNovum 19:45:49
  Nie wiem kiedy on wyemigrował, ale podejrzewam, że jego rodzina w 1968.
 • @mrdinozaur 20:56:33
  BattleCake? No fakt brzmi jak maca :)))
 • @szczurobronny 20:57:38
  Zgadzam się z Tobą w pełni. To "siermiężne" miało być w cudzysłowie ale emocje przysłoniły mi poprawność. Pozdrawiam !
 • @brusek 20:50:15
  Czarna polewka!? Uwielbiam! Na ch...olerę ją Hałyczyńcom dawać. Rozbebłają jak to oni...
 • @szczurobronny 18:25:30
  Dawno się tak nie uśmiałem!
 • @libero 20:47:00
  Ukrajinskie szily jescze nie pokonany. Je tržeba uvažacz bo NATO cosz kombinuje. Teraz som ukry vystraszone ale sprzent do banderovcov bendzie dostarczony jutro. Nato zgodzio sie na vzparcie banderovcov. Ostatni vynik v tej vojnie muszi roztrzygnucz armia rosyjska, jinaczej Nato vkroczy na vzparczie zydofaszystov.
 • @eMJot 20:51:23
  Nawet "tutejsi" juz smroda wyczuli....
 • @szczurobronny 20:57:38
  "siermiężnie"? brak wiedzy i operowanie propagandą Solidarności, siermiężnie to mieli wtedy obywatele USA żyjący w gettach, niektórzy w rezerwatach, proszę uzupełnić wiedzę o warunkach życia zwykłych obywateli USA obecnie
 • @szuwarek14 21:07:06
  Chwila humoru...
  Jak to banderopitek chełpliwych wywiadów udzielał, a potem w gacie robił;
  https://pp.vk.me/c619621/v619621788/15d55/7OOmUKqrca0.jpg
 • Niusy z "Oneta"
  Dzisiaj nie będę podawać linków, ani komentować tego co tam się pojawiło. Takich bzdur to dawno nie czytałem. Najlepsze było z rana o ostrzale Mariupola przez rosyjską artylerię z terenu Rosji. Ściągnęli tam "Grubą Bertę" czy "Car Puszkę"?
 • @szczurobronny 21:31:39
  Idą na całość! Mam takie przeczucie że za niedługo się poznamy , gdzieś w jakimś "ośrodku odosobnienia" :)
 • @szuwarek14 20:34:49
  Polecam Ci jednak polskie kaczki, domowa hodowla na powietrzu, żadnej sztucznej paszy. Mają trzy gatunki: chude-małe, duże mięsne, oraz tłuste na rosołek. Taką mięsną kupiłem w ub. piątek już obsprawioną, podroby, łapki w środku, niecałe 4 kg za 50 zł!!! Dzisiaj skończyliśmy jej konsumpcję. Mają króliki, gęsi do 8 kg, perliczki na pyszny rosołek, no i świeże pstrągi!!!! z własnej hodowli, także wędzone/3 duże szt/20 zł! czy z grilla, pieczone, czy w boskiej zaprawie robione przez Panią domu. Można się zrelaksować i samemu złowić. Rodzina prawych Polaków, Córki wychowane patriotycznie, pracowite, pobudka 4-5 rano by wszystko nakarmić co w gospodarstwie, potem 2 do szkół, w Opolu, najstarsza prowadzi bar/jadalnię na miejscu, nie to co obecne pokolenie nierobów. Są tam 2 konie jeden kuc i koń polski, owce, kozy, kury. Polecam Przywory Opolskie, Pstrągarnia i warsztat tokarski państwa Atłachowicz. Nie pożałujesz a dasz zarobić pracowitym i patriotycznym Polakom!!!
 • @henrykztrzynca 21:05:07
  tutaj należy obserwować, co Rosja myśli o ruchach NATO
  http://polish.ruvr.ru/safety/
 • @szczurobronny 21:31:39
  I było jak prorokował Wieszcz: "A imię jego czterdzieści i cztery".
  Mnie pokazało "Błąd 404"
 • @Kula Lis 62 21:39:28
  dziękuję za informację, takie miejsca lubię, zanotowane
 • @szczurobronny 21:43:58
  Nie dziwię się że Sonderkommando "Azov" wiało jak oszalałe po takim czymś;
  https://www.youtube.com/watch?v=h4UykEQ4vaM
 • @mrdinozaur 21:41:35
  Ale pisał wcześniej,"z matki obcej,krwi jego dawne bohatery".
  Więc o co chodzi z tą matką?:)))
 • @szczurobronny 21:44:52
  I kilkukrotne "sprawdzanie uwierzytelnienia".
  A ja dopiero wieczorem odpaliłem kompa
 • @szczurobronny 21:40:54
  Jak to co? "Na wojnie pierwszą ofiarą staje się prawda" Hiram Johnson...
 • @szczurobronny 21:40:54
  u mnie wczoraj były problemy z otwieraniem tych stron, trudno powiedzieć co się dzieje ale coby się nie działo Waszyngton nie wykosztowuje się na zabezpieczenie tyłka swoim agentom w Polsce skoro zwykłych internautów się boją
 • @mrdinozaur 21:34:41
  Wystarczyłby BM-30 Smiercz , tylko wtedy to Ukropów by zeskrobywali do badania DNA.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/BM-30_Smiercz
 • Zakarpacie
  Media poinformowały że na Zakarpaciu będą wyłączać prąd co najmniej na 2 godziny. Jako przyczynę podają, że elektrownie mają niewystarczającą ilość węgla.

  http://www.karpataljalap.net/2014/09/04/napi-ket-ora-aramszunetre-keszulhetunk

  O tym problemie mówi również zakarpacki portal:

  http://www.karpatalja.ma/karpatalja/kozelet/29077-visszaternek-a-tervezett-aramkimaradasok-ukrajnaba
 • @mania przepraszania 21:49:16
  coś w ludziskach drgnęło czy zwykły strach bo w końcu USA wpakowały wojnę do Europy ?
  https://www.youtube.com/watch?v=CuZ-gJ6ubYM
 • @adalbert05 21:48:00
  Wybacz, ale reumatycznej, tj. romantycznej poezji nigdy nie byłem w stanie strawić (choć są wyjątki, i przeważnie to są te pisane cyrylicą)
 • @szuwarek14 21:49:49
  "I nastał wielki strach u możnych świata,
  bo zwykli ludzie dowiedzieli się prawdy"...
 • @mania przepraszania 21:55:37
  http://zeit-zum-aufwachen.blogspot.ch/2014/08/die-ersten-archonten-werden-entfernt.html
 • @szuwarek14 21:54:28
  Przecież każdy myślący człowiek to widzi. Wszędzie tam gdzie "juesej" i ich przy.upasy zaprowadzają "wolność i demokrację" pozostaje pożoga oraz cmentarzysko.
  Teraz dopiero widać że los Jugosławii był swoistą przestrogą dla wszystkich, takim "memento mori". Ale ludzkość dała na to przyzwolenie i oto mamy skutki :(
 • @TomS 21:50:16
  Tylko, że tam było o artylerii lufowej, która ostrzeliwuje miasto.
  Dzisiaj tu zamieszczone filmy niczego takiego nie pokazują.
 • z onet
  ~malkontent : Co raz mniej rozumiem z komunikatów o RUSKIM wojsku przy granicy z Ukrainą . Dziś rzecznik pentagonu głosi ,że Rosja gromadzi wojsko o"" niszczycielskim potencjale bez precedensu "" w liczbie 10 000 żołnierzy .Tym faktem pan pułkownik z pentagonu jest niezmiernie zaniepokojony . Chyba zapomniał ja wiosną br wedłuk pentagonu na tej samej granicy było 80 000 rosyjskich żołnierzy .Wobec tamtej liczby to obecnie jest tylko jakiś ""garnizon "".pograniczników .
  Z przemowy Rasmusena wynika ,że Rosja ma zabrać całe wojsko z granicy z Ukrainą ,albo najlepiej ze wszystkich swych granic bo w przeciwnym razie traktowana będzie jako agresor . Najlepiej żeby Putin ogłosił całkowite rozbrojenie .
  W tym samym czasie na wschodzie Ukrainy przy granicy z Rosją bije się między sobą conajmniej 60 000 obywateli Ukrainy , Nato przeprowadza manewry w krajach nadbałtyckich ,Polsce ,Rumunii i na Ukrainie . Czyż by NATO chciało"" pomanewrować"" na terytorium rosyjskim ?? Myślę ,że powyższe"" rozmyślanie "" wpasowują się w informacyjny bełkot serwowany nam przez media .chcę pokazać ,że każde fakty można tak interpretować jak komu wygodnie . Rolą mediów jest obiektywizm i pokazywanie faktycznych wydarzeń a nie rozpisywanie na temat czyichś ""widzimisię
 • @mania przepraszania 21:55:37
  "I nastał wielki strach u możnych świata..."
  https://www.youtube.com/watch?v=b0MaZ1rdwwU
 • @mania przepraszania 21:46:34
  Swoją drogą powstańcy maja wspaniałych artylerzystów. Prawdziwy postrach sieją wśród banderowców.
 • @ninanonimowa 22:00:17
  Można w to nie wierzyć, ale tu jest coś ciekawego. Dziewczyna z Harczyzyśka, zwolenniczka junty kijowskiej, nienawidząca "separatystów", zginęła w wyniku obstrzału jej miejscowości przez artylerię jej ukochanej junty, prosze spojrzec na talizman na szyi...
  http://colonelcassad.livejournal.com/1767512.html
 • @AdNovum
  Aktualizacja i5*.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=OCubvqEFn8I&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • Coś z Doniecka
  To takie coś trochę jak dawna Trybuna Ludu, ale warto "poczytać między wierszami"

  http://www.youtube.com/watch?v=UfIn1cd3HIc&list=UU2oGvjIJwxn1KeZR3JtE-uQ&feature=player_embedded
 • @kkkkk 20:52:30
  Dzięki Stalinowi Wilno i Lwów nie sa polskie.

  Tы cовcем охpенелся.

  Polska w wyniku II wojny utraciła 77 tys. km kwadratowych powierzchni, czyli równo 1/5 (20,0%) terytorium państwa wg stanu z 1939 r.

  Nic wiecej nie trzeba dodawać.
  Poska wyszła z wojny jako kraj przegrany.

  Polska ponosi konsekwencje spisku trzech żyrantów Behemota, którzy złożyli swoj podpis na jałtańskim cyrogafie, tj. Stalina, Churchilla i Roosevelta.
 • @mania przepraszania 22:11:16
  Ten talizman to czyżby nowy herb Ukrainy? Podwójny tryzub to szećiozub.
 • @mania przepraszania 21:38:15
  Wybieram górną pryczę!!!!!!!!
  :)
 • @mania przepraszania 22:08:56
  Witam - jak zrobie "prasówkę" a serwer będzie działał to wrzucę!
  Na razie w czasie "planowanego przestoju w pracy" zaczałem te linki gromadzić, ale wymyśliłem sobie dwa zdania wstępu, no i z tych dwóch zdań wyszło więcej...

  Więc zanim serwer padnie - wrzucam co mam czyli sam "wstep"

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


  04.09.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami

  Serwer AdNovum zawisł, więc trochę linków spisuję by wykorzystać czas…
  Może pokuszę się na subiektywne podsumowanie? Nie poważę się na takie fajne analizy jak „Wódz” ale wrzucam co mi chodzi po głowie…

  Po pierwsze, jak już pisałem uważam że najbliższe 2-3 tygodnie front się ustabilizuje by powstańcy trochę odetchnęli, zebrali siły, naprawili zdobyty sprzęt, polikwidowali wszystkie kotły które odciągają ich od ważniejszych celów i są stałym zagrożeniem…
  W przeciągu tej ofensywy prawie dwukrotnie powiększono terytorium. Władze czeka ogromna praca by naprawić linie energetyczne, wodociągi, oczyszczalnie ścieków. Wiele domów i mieszkań nie ma ogrzewania, gazu, brak szyb w oknach – to wszystko trzeba robic szybko bo idzie jesień. Trzeba chować zabitych, prowadzić ewidencje różne, sami chyba zdajecie sobie sprawę z ogromu wyzwań..
  Ofensywa była wielokrotnie zapowiadana przez władze powstańcze. Już początkiem lipca pojawiały się oficjalne komunikaty, zresztą bardzo buńczuczne, o tym że „techniki u nas w bród” i niebawem ruszymy! Trochę to brzmiało tragicznie – wszak sytuacja była fatalna, wojska ukraińskie przeprowadzały ataki by odciąć Ługańsk od Doniecka, jednocześnie oskrzydlały Republiki od południa by odciąć je od granicy. Prowadzono wtedy zmasowane ataki z powietrza i z ziemi zabijając wiele osób i niszcząc całe kwartały domów…
  Jednak te przechwałki miały uzasadnienie. Nie, nie pojawiły się mityczne dywizje latających T-90 ani równie legendarne dziesięć czy dwadzieścia tysięcy zielonych ludzików. Sądzę że pomoc Rosji była i to spora, ale nie w ludziach a szczególnie nie w sprzęcie. Zresztą linkowałem ze dwa tygodnie temu ciekawy artykuł o przyczynach sukcesów powstańców. Gdzieś na przełomie maja i czerwca w Doniecku i Ługańsku przeprowadzono mobilizację. Było to po wycofaniu się ze Słowiańska i Kramatorska. Poza kilkoma filmami i zdjęciami na samym początki nastąpiła na ten temat głucha i długa cisza. Przypuszczam że w tym czasie gdy Striełkow wraz z Borodajem i znaną resztą z codziennych przekazów walczyli by jak najdłużej chronić i utrzymać pozycje, gdzieś na stepie powstawała Armia Noworosji. Podejrzewam że te półtora, dwa miesiące bez mała jest minimalnym czasem by na tyle przygotować „człowieka z ulicy”, aby mógł stać się może nie super – ale sprawnym żołnierzem. Oznajomionym ze sprzętem, słuchającym rozkazów, umiejącym współpracować z innymi. Przypuszczam że dużo wnieśli tutaj górnicy Donbasu, wszak od umiejętności pracy zespołowej, dokładnego wykonywania poleceń zależy górnicze życie!
  Przypuszczam i nawet sobie trochę wyobrażam tę niesamowitą i skomplikowaną organizację. Należało przecież wyremontować zdobywany sprzęt i „jeżdżący” i „strzelający”. Należało przeszkolić ludzi, a zapewniam że przeciętny kierowca samochodu osobowego nie uruchomi od zaraz maszyny budowlanej, koparki czy ładowarki. Jazda i to zespołowa czołgiem czy kilkoma BTRami jest zupełnie inna bajką! U nas i wszędzie na świecie szkoli się zespoły bojowe, obojętnie czy strzelające z armaty czy wykonujące zadanie w transporterze latami! Tu wykonano to wszystko w niecałe dwa miesiące! W artykule o którym wyżej wspominam podkreślano że do sukcesów armii noworosjan przyczyniła się łączność. Widziałem tez film co najmniej jeden gdzie o tym wspominano. To chyba był podstawowy klusz zwycięstw. Jednolite dowodzenie, doskonała łączność – podarowana albo przez „Wujka Ramzana” albo przez „Wuja Władimira Władimirowicza”, może zakupiona? Niewątpliwie dostali tez wsparcie logistyczne – mechaników, części zamienne… Pojawiło się tez wsparcie „ludzkie” – ochotnicy z wielu stron i Rosji i całego świata, ludzie zaznajomieni z wojskiem, weterani z Czeczenii, Afganistanu czy nawet Legii Cudzoziemskiej. Ich pomoc w nauce nowych żołnierzy, pomoc w dowodzeniu, jednolity sztab, który w momencie jak Armia była już gotowa nagle zastąpił władze cywilne. Normalne w czasie wojny! I jakże potrzebne – jak teraz to doskonale widać!
  Moje prognozy? Tutaj czy raczej „tam” wszystko jest możliwe! Może się okazać że powstańcy zdobędą te mityczne zapasy wojenne zgromadzone w Mariupolu i pójdą dalej… Może staną w miejscu by się przegrupować i wyczyścić tyły. Możliwe że sytuacja na reszcie tzw. „Ukrainy” na tyle dojrzeje że sami mieszkańcy będą „zapraszać” powstańców do siebie – szczególnie jeżeli uzbrojone bataliony „karne” zaczną wprowadzać w miastach faszystowskie porządki… Idzie jesień, idzie zima…
  Idą szybkie zmiany….
 • @brusek 22:24:20
  Pozdro! Normalnie sie czuję jak w ziemiance w Stalingradzie, tylko tow. Fretka gdzieś się zapodziała...
 • @brusek 22:24:20
  Widze że udało sie wkleić powyższe - to teraz reszta....

  WOJNA
  „Kocia” Mapa z 13.58
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/30181/30181_original.jpg

  Dziś zdobyto wioskę Wiergunka! To niezwykle istotna informacja z tej racji że miejscowośc leży na wysoczyźnie z której strzelały baterie dział w kierunku Łużańska!
  http://politikus.ru/events/28879-opolchency-vzyali-vysotu-otkuda-siloviki-obstrelivali-lugansk.html

  Niestety, ale dalej trwa ostrzał Doniecka, Jenakijewa i Makiejewki!
  http://rusvesna.su/news/1409855991

  Modlitwy Kijowian zostały wysłuchane i cześc puli genetycznej banderowców przetrwa! Okrążone bataliony zostawiają broń i wychodzą z okrążenia korytarzami humanitarnymi
  http://politikus.ru/events/28871-voennye-brosayut-tehniku-i-spasayutsya-po-gumanitarnym-koridoram.html


  W rejonie wioski Wodnoje oraz koło Bachmatowki „nasi” zlikwidowali baterię moździerzy i trochę sprzętu jeżdżącego
  http://www.novorosinform.org/news/id/7831


  Wywiad / pisany/ z ukraińskimi zołnierzami którzy przeszli na druga stronę
  http://www.novorosinform.org/news/id/7826


  DRUGI FRONT!

  Tam – jest północ ichnia! Informacja się pojawiła że wszystko jest zapięte na ostatni guzik by wyzwolić Mariupol!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7830

  NOWOROSJA
  Ługańsk i Donieck SA gotowe na wstrzymanie walk. Zaproponowały też własny plan pokojowy. Plan przewiduje nie tylko tymczasowe zawieszenie ognia, lecz również zakaz lotów lotnictwa wojskowego nad terytorium południowego wschodu Ukrainy.
  Międzynarodowa kontrola zawieszenia broni i monitoringu sytuacji powinna być realizowana pod egidą OBWE. Ponadto republiki proponują stworzenie 50-kilometrowej demilitaryzowanej strefy przy swoich granicach, aby zapobiec prowokacyjnym działaniom ze strony ukraińskich sił zbrojnych.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_04/Lugansk-i-Donieck-zaproponowaly-wlasny-plan-pokojowy-5146/
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_04/Lugansk-i-Donieck-zaproponowaly-wlasny-plan-pokojowy-5146/

  Od jutra ma obowiązywać wydany przez władze Noworosji zakaz lotów nad tym terytorium!
  http://lenta.ru/news/2014/09/04/dnrlnr/

  Gaz dla Donbasu będzie tańszy niż dla Europy!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7837

  Kącik muzyczny
  http://rusvesna.su/news/1409847591

  KIJÓW i okolice

  Czy Kijów zerwie jutro obietnice o przerwaniu ognia – rozważania to potwierdzaj¡
  http://svpressa.ru/politic/article/97264/

  MFW dał jednak kredyt Ukrainie. Jak i poprzednie pieniądze – zostanie szybko rozkradziony. Oligarchowie staną się bogatsi a spłaci społeczeństwo… Skromny Miliard piechota nie chodzi! (Dla Kołomojskiego)
  http://politikus.ru/articles/28875-mvf-dalo-ukraine-kabalnyy-kredit-on-budet-razvorovan.html

  Protesty na Ukrainie: Kijów, Czernichów, Lwów, Zakarpackie. Kto następny jutro?
  http://rusvesna.su/news/1409863632

  Mer Chersonia w odezwie do mieszkańców: „obywatele! Wasze życie i Zycie Waszych bliskich jest w niebezpieczeństwie! /Władze/ nas straszą nas wewnętrznymi wrogami, stawiają nas przeciw sobie. Naszych synów, mężów, braci kierują w strefę tak zwanego „ATO” by ich zlikwidować” itd. Tak trzymać! Mer nazywa się Władimir Mikołajenko! Mądry facet!
  http://rusvesna.su/news/1409861755

  Odeska komisja do spraw wyjaśnienia tragedii 2-go maja, rozwiązała się!
  http://rusvesna.su/news/1409862201

  Zakazano nadawania kolejnego rosyjskiego kanału TV. Sądziłem że już wszystkie są zabronione? Przyczyną jest „odnotowanie że w treściach nadawanych przez kanał niewiarygodne informacje odnośnie wydarzeń historycznych na Ukrainie”.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_04/Na-Ukrainie-wprowadzono-zakaz-nadawania-telewizji-Historia-2261/

  Pomysł Kołomojskiego, by odgrodzić się od Rosji WIELKIM MUREM – chyba wejdzie w życie?
  http://svpressa.ru/politic/article/97304/


  Europa zaczyna przygotowania do przewidywanego zmniejszenia dostaw gazu który idzie tranzytem przez Ukrainę!
  http://politikus.ru/events/28873-es-gotovitsya-k-ogranicheniyu-postavok-gaza-iz-rossii.html

  Podoba mi się tytuł tego artykułu, który „wszystkomówiący” jest!
  „Leczenie nacjonalizmu gazem”
  http://svpressa.ru/economy/article/97306/

  A Pan Rzeźnik, samozwaniec Poroszenko może zrobi referendum w sprawi NATO / uczestnictwa tam Ukrainy?
  http://lenta.ru/news/2014/09/04/nato3/

  W USA pojawiają się pierwsze symptomy problemów w rolnictwie spowodowane wydobywaniem gazu łupkowego. Tym razem z nieoczekiwanej strony. Dla dwóch północnoamerykańsko-kanadyjskich monopolistów kolejowych podstawowym priorytetem stał się transport nafty wydobywanej z łupków. Cierpi na tym rolnictwo bo farmerzy nie mogą wysyłać ziarna…Na wywóz czeka ponad 20 000 wagonów!
  http://politikus.ru/articles/28882-ssha-slancevaya-revolyuciya-prodolzhaet-unichtozhat-selskoe-hozyaystvo.html

  NATO wezwało FR do oddania Krymu!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7839


  Xxxxxxxxxxx

  A wszystko to i tak jest nic w porównaniu z wielkością i tajemnicą KOSMOSU! Czyli leci do nas asteroida!!!!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_04/Do-Ziemi-zbliza-sie-20-metrowa-asteroida-3129/
 • @brusek 22:24:20
  Na pohybel ".ujom'!
  "I nastał wielki strach u możnych świata,
  bo zwykli ludzie dowiedzieli się PRAWDY'...
 • @szczurobronny 23:34:23
  PRAWDA BOLI, PRAWDA RAZI! Musimy się przygotować na to wszystko!
 • sprytny Putin
  Pierwszym planem USA na Ukrainie była pomarańczowa rewolucja i przejęcie jej przy pomocy faszystów, którzy jako jedyni byli w stanie zrobić ten pucz. Ci zawsze chętni do mordu nie dopytywali się zbytnio, o co tu tak naprawdę chodzi. Gdy więc pierwsza wersja planu USA nie wyszła, przez to usposobienie banderowców USA wpadło na nowy pomysł: wykorzystać tak Ukrainę, jak kiedyś wykorzystali Afganistan przeciw Rosji/ZSRR. I tak teoretycznie, na papierze, potencjał był jeszcze większy. Lecz o ile w Afganistanie islamiści na szerokim froncie byli gotowi operować przeciwko ZSRR, to pod tym względem Ukraina przypomina szwajcarski ser. Tak że ok 30-40% całej pomocy USA trafiało i trafia nienaruszone w otwarte ramiona powstańców i podobno samych Rosjan. Tak więc Putin odwrócił kota ogonem: przekierunkował destabilizację Ukrainy na swoją korzyść. Globalnie USA ponosi jeszcze większą porażkę: nie tylko nie udaje się jej przyprzeć do muru Rosję tak mocno, ażeby jej zagrabić tereny w Arktyce (jedyna szansa USA, ażeby bez wojny pozbyć się jej gigantycznego długu), lecz i czas pracuje dla Rosji, która na szerokim froncie podkopuje stabilność dolara. Jest tylko kwestią czasu, aż USA stanie się niewypłacalna
 • @daanekbb 23:40:19
  http://vinsh.fr/wp-content/uploads/2013/07/meme-putin-harry-potter.jpg
 • @jazmig 18:33:28
  ja to wiem, tylko Cameron nie wie.
 • @Battlecake 19:34:25
  w 39 Rosjanie nie wbili zdradziecko noża w plecy,
  tylko po prostu napadli na swojego wroga.

  A na co Polacy liczyli. Na pomoc wroga ? Trzeba było się z Ruskimi przyjaźnić, a nie drzeć koty.
 • @Battlecake 19:34:25
  Rosjanie nie zmuszali nas do wojowania w Afganistanie.
 • @Battlecake 19:34:25
  świetny obiektywizm kłamstw.
 • @fretka 23:50:52
  Ja cię szukam w ziemiańce, a gdzie ty byłaś?
 • @szczurobronny 23:54:14
  Dzieki,szybka przeglądarka-Pozdrawiam
 • @fretka 00:13:27
  Za to "foto", znowu nas "zawieszą" towarzyszko! Swoją drogą wystarczy wpisać "rgppanc", kupujesz i wszystko leci( z góry na dół oczywiście), albo fajczy się z miejsca...
 • @fretka 00:26:41
  I tak trzymać! To nie osiedle w Doniecku, ani w Ługańsku. Niech im "boczków" trochę przypieką...
 • @mania przepraszania 17:46:23
  Jadą tymi transporterami i chyba większość ma jakies mocne elektromagnesy, bo do tych poprzyklejały się panele ogrodzeniowe róznego rodzaju z posesji mieszkańców:) Tak to wygląda:)
 • @libero 20:47:00
  Przejrzyj sobie poprzednie mapki na stronie kota. Zobaczysz, że ten kocioł o którym piszesz już przynajmniej 2 razy się otwierał i zamykał. Moim zdaniem nie było sensu ani możliwości w tej chwili go utrzymać. Linia powstańców byłaby zbyt wąska i narażona na atak ewentualnych posiłków z zachodu.
  Cele działań w tym rejonie były trochę inne; 1. w pierwszej fazie atak w kierunku południowym i przemieszczenie sił drogą na Mariupol
  2. czasowe odcięcie-okrążenie miało na celu posianie paniki i zniszczenie jak największej ilości ciężkiego sprzętu. Moim zdaniem zostały one zrealizowane

  Nalezy dodac, że w ten rejon udało się uciec części sił z kotła pod Ambrosjewką( oceniam tak z połowa) i jakimś szczątkom z kotła Iłowiańskiego. Tylko, ze te jednostki nie stanowią już żadnej wartości, są pozbawione większości sprzętu, a stany po wliczeniu rannych mają pod 30% początkowego. Część z tych żołnierzy po wydostaniu się z okrążenia wiała prosto do macierzystych miast.
  Siły pozostające obecnie na tej pozycji też raczej duzo sobą już nie prezentują. Na mapie widac że próbowali kontruderzenia 1 września i szybko zwiewali spowrotem.
  W tej chwili mogą co najwyżej zajmując pozycje obronną blokować postępy powstańców w kierunku zachodnim.
  Myślę, że po zajęciu Mariupola i doczyszczeniu pozostałych kotłów ich czas będzie policzony. A na razie będą po prostu blokowani jak ci z 25tej i 24tej koło rosyjskiej granicy

  pzdr

  ps. mógłby ktoś przetłumaczyć opis przy liczbie 15 z mapy kota? To właśnie tamta okolica. Z góry dzięki
 • @lazarus 22:17:35
  Przeczytaj sobie o linii Curzona. Kiedy i kto ja zaproponowal. Rozmawianie z kims kto zwyczajnie ignoruje fakty jest z mojej strony naiwnoscia bo Ciebie nie interesuja fakty ale wyobrazenia ktore sobie wymysliles.
 • @brusek 22:24:20
  Dziękuję za linki, komentarze do nich oraz wstęp-analizę. Zawsze z niecierpliwością czekam na tą wieczorną lekturę.
  Za swoją pracę otrzymujesz moją nagrodę; tryzuba z powyłamywanymi zębami :))
  pzdr
 • @bipaw 01:25:48
  Jaki ty fajny jesteś! Jaja masz jak arbuzy. Mój kolega też takie miał i się nimi chwalił, jednak okazało się, że to niestety była przepuklina i konieczna była operacja. Teraz chodzi z workiem stomijnym.
  Zatem nie bądź taki mądrala.
 • @bipaw 01:49:43
  To była odpowiedź w sprawie POLSKA MOJA OJCZYZNA! MOJA OJCZYZNA POLSKA.
  To nie moja wina, że jestes jaki jesteś.
 • @szczurobronny 02:06:14
  6 milionów? Przecież "jaja jak arbuzy" w każdej chwili mogą stwierdzić, że Stalin zamordował 60 mln. Polaków, Gruzin jeden....
 • @bipaw 01:49:43
  Jeszcze raz przemyslałem sobie i na podstawie twoich przemysleń i na podstawie twoich twierdzeń, jak i na podstawie faktów "oczywistych", stwierdzam, że wszyscy Polacy zostali zamordowani przez Stalina i teraz w Polsce nie ma Polaków.
  Czyli nie ma ciebie.
 • @bipaw 01:49:43
  Ja nie rozumiem jakie to obecnie Polska ma problemy z ziemiami zachodnimi. Problemy to wiecznie ma z ziemiami wschodnimi i brakiem wsparci dla mniejszości polskiej na wschodzie
 • @fretka 00:13:27
  No i wreszcie udowodniono, że w Donbasie są ruskie żołnierze:)))))

  Pozdrawiam:))))
 • @szczurobronny 21:43:58
  Oni cały czas skanują wszystkie zalogowane tu komputery, tak samo i mój.
  Pozwala to im na wgląd na zawartość twardego dysku oraz na to co się aktualnie robi i jakie dodatkowo strony odwiedza.

  Podczas wpisywania jakichkolwiek treści lub umieszczania linków ja muszę się zalogować i wejść w pierwotną treść tekstu, w tym momencie ktoś kto z zewnątrz prowadzi obserwację mojego komputera, może wszystkie zapisane tam treści skasować.

  Oczywiście może również skasować to wszystko co jest zapisane na dysku, ale to już jest ścigane prawem przestępstwo.

  Tak więc jedyne co oni mogą zrobić co nie podpada pod paragrafy (albo raczej jest na granicy prawa, bo jest trudne do udowodnienia) to jest właśnie taki manewr, że gdy ja po zalogowaniu wejdę w pierwotną wersję tekstu, to oni mogą go w tym czasie (i tylko w tym czasie) wykasować. Wtedy cała zawartość znika.

  A to, że oni tu ingerują po każdym zalogowaniu się, to ja widzę na swoim komputerze.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 21:40:54
  "Co się dzieje!!!!!!"

  Pejsaki ze strachu zaczynają robić pod siebie.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 21:11:25
  A do tego jaką czysto "aryjską" ma facjatę:)))))

  Pozdrawiam.
 • @xes23 00:54:07
  15 = Siły obrońcow prowadzą walke w celu "operacyjnego" okrążenia i rozbicia ("rozsieczenia" = "posiekania" :) ) przeciwnika w rejonie Dokuczajewsk-Wołnowacha. Zajęto po walce miejscowośc Kommunarowka która znajduje sie ok 6 km na wschod od miasta...

  Tak na chybcika...
 • @xes23 01:04:35
  Dziękuję!

  Wiem że jednych denerwuje że za mało piszę - ale nie jestem w stanie tłumaczyć wszystkiego. Wydaje mi sie że moją rolą jest ogólne przeglądanie "prasy" i wskazywanie co uważam ca istotne z róznych względów....

  Jeżeli kogoś konkretny link zainteresuje to sam może spróbować tłumaczyć, a jak nie da rady to przecież od czego sa forumowicze?

  Wydaje mi sie ze ten model się sprawdził i coraz więcej osób w taki skrótowy sposób robi swoje fajne "prasówki" - przez co jesteśmy w stanie wyłapać istotne rzeczy...

  Kiedyś jeszcze przeglądałem strony "lokalne", miejskie, "ukriańskie", "zachodnie" itd, ale nie mam mozliwości czasowych

  Dzięki za "tryzuba" - to moje pierwsze trofeum w tej wojnie!!!!
  :)
 • @szczurobronny 00:27:13
  mieszkania są kluczem, sposobem do zamykania ludzi w gettach,

  pierwszy skok na mieszkania wykonano w lutym 1982r, pod osłoną "karabinów", w 3 miesiące po wprowadzniu stanu wojennego. Polegał na anulacji państwowej gwarancji realnej wartości wkładów mieszkaniowych.

  Dziś jedni spychani są do jakiś zapomnianych ruder we wstydliwych okolicach miast, drudzy mieszkają w osiedlach ogrodzonych zasiekami.
 • @AdNovum 07:12:27
  bardzo ciekawe,
  nie, że ktoś zrobił sobie tylne drzwi do twojego kompa,
  tylko to, że Ty w jakiś sposób możesz to obeserwować.

  Może opisz ku przestrodze całą tę sytuację w większych detalach.
 • Poroszenko chlapnął !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  co prawda NATO nie będzie zbroić ukrainy, ale co najmniej jeden kraj (którego nie wymienił) będzie dostarczał Ukrainie broń wysokiej precyzji.
 • .
  http://www.theguardian.com/world/2014/sep/04/ukraine-nato-ceasefire-leaders-welcome-putin-poroshenko
 • @szczurobronny 09:16:58
  Witam
  Akcja "pacyfikacji" tzn zamordyzmu wobec niezależnych mediów trwa w najlepsze.
  Pisałem już o "Dzienniku Trybuna"
  Dzisiejsze wydanie zostało pozbawione relacji z Noworosji, za to mętne artykuły ze Szkocji, często sprawiające wrażenie, że bez sensu wycięto z nich poszczególne zdania.
  Pozdrawiam i trzymajmy kciuki za Autora.
 • @samsung23 06:41:29
  „Ja nie rozumiem jakie to obecnie Polska ma problemy z ziemiami zachodnimi”
  -tu nie ma nic do rozumienia wystarczy posiadać wiedzę, przede wszystkim brak jest gwarancji Rosji jako następcy prawnego ZSRR granicy na Odrze i Nysie, jest to otwarta droga dla Niemców ewentualnej rewizji traktatów, taki przykład:
  http://bozeuchowaj.salon24.pl/456922,niemcy-kwestionuja-granice-z-polska
  http://innywariant.weebly.com/blog/polska-sama-si-prosi-by-niemcy-zabray-jej-ziemie-zachodnie
  co do granic wschodnich Jelcyn proponował uporządkowanie kwestii granicznych zwłaszcza fałszywki Lewisa Bernsteina-Namierowskiego [ czytaj linia Curzona ] ale wiadomo że zachodowi a zarazem zarządcom Polski nie zależy na jasności sytuacji, przecież to spluwa której będzie można użyć i zarobić na tym
  -oczywiście że propaganda polskojęzyczna nie ma problemów z zachodnią granicą Polski, zarabiają teraz kłamiąc na temat tej granicy, zarobią jeszcze więcej jak Niemcy rozpoczną rewizję granic
 • @szczurobronny 09:56:46
  namawiam tu obecnych ażeby przed przystąpieniem do pisania zrobili kawę swojemu oficerowi prowadzącemu, wczoraj nie zrobiłem to mnie złośliwiec zablokował
 • @brusek 23:32:18
  Po polsku:
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/asteroida-przeleci-w-niedziele-blisko-ziemi/c4exj
  Odległość rzędu 40 tys. km może sugerować zakłócenia w orbitach satelitów geostacjonarnych. Ale chyba do tego nie dojdzie.
 • @interesariusz z PL 08:16:32
  rzeczywiście by się przydało

  przecież to niemożliwe

  może za "komuny", ale teraz mamy przecież "demokrację"....
 • @kkkkk 00:58:02
  a Ty soboie przeczytaj np. to:

  http://www.pch24.pl/amerykanska-partia-szachow,25155,i.html
 • @lazarus 10:16:56
  Ten artykuł niczego nie wnosi. To takie czarowanie co by było gdyby. Nawet nie wiadomo do czego miałbym sie odnieść. Słowami można wszystko zaczarować, ale w życiu liczą sie fakty, a te są takie że Polska wojnę obronną przegrała. Przegraliśmy z wielu powodów i nie będę sie tu powtarzał. Klęska wrześniowa była hekatombą, i winę za to ponosi przedwojenny rząd RP i nikt inny. Jeśli nie było szans na zwycięstwo z Niemcami, trzeba było postąpić jak Czesi albo Węgrzy. To może niehonorowe, ale uchroniłoby naród przed ofiarami. Od tego jest rząd żeby działał w interesie narodu a nie obcych państw. I gdybyśmy mieli teraz szukac analogii do września 39, to między 1939 a 2014 jakaś analogia jest. Premier ucieka do Brukseli a wcześniej wpycha naród do niepotrzebnej wojny z Rosją w imię interesów na pewno nie Polski. Ani Czesi ani Węgrzy na głupią konfrotnacje z Rosją nie idą mimo tego że po II WS to właśnie tam ZSSR interweniowało więc być może maja więcej powodow do tego żeby mieć uraz do Rosji.
  Interesem Polski jest handlować z Rosją choćby po to żeby obywatele Polscy mieli pracę a zyski z handlu finansowały polska armię. Czesi czy Węgrzy to rozumieją, naszym politykom wystarczy poklepywanie po plecach...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej