Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 13.09.2014r- siódmy dzień rozejmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W cieniu ukraińskiej wojny domowej trwają intensywne przygotowania polskich rezerw policyjnych przed spodziewanym "zagrożeniem bezpieczeństwa państwa".

Pierwsze od czasu odzyskania przez Polskę suwerenności ćwiczenia rezerwistów byłych już formacji ZOMO, odbywają się właśnie w Słupsku.

Ćwiczenia te, pod kryptonimem "Wzmocnienie 14", zostały zorganizowane w Szkole Policji w Słupsku i obejmują szkolenie w zakresie działania policji w "warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz roli policji w osiąganiu wyższych stanów gotowości obronnej państwa"

W tym celu wezwano na dwa dni kilkuset rezerwistów z regionu słupskiego aby podczas ćwiczeń praktycznych przypomnieli sobie zasady stosowania siły fizycznej przy pomocy nowoczesnych środków technicznych podczas interwencji policyjnych.

Takie same ćwiczenia mają zostać zorganizowane również w innych regionach, gdzie są zlokalizowane szkoły policyjne.

Ciekawe w jakim celu byłych ZOMO-wców wezwano tak nagle na zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia gdzie jednymi z zajęć będzie szkolenie z zasad stosowania siły fizycznej. Czyżby pod pretekstem zagrożenia rosyjską interwencją w Polsce władze posiłkując się rezerwami ZOMO szykowały się do pacyfikacji spodziewanego buntu społecznego?

Jednocześnie pojawia się pytanie: w jakim celu przygotowuje się te rezerwy ZOMO do działań przeciwko społeczeństwu jeśli w kraju jest tak dobrze, że lepiej już być nie może? O co więc to społeczeństwo ma jeszcze walczyć gdy rządzący zabezpieczyli mu wszelkie możliwe dobrodziejstwa i jest tak dobrze, że prawie wspaniale? Czego oni wzt. się obawiają?

A może zamiast wojska z "ruską armią" cieni będą walczyć rezerwiści ZOMO i funkcjonariusze polskiej policji? Tylko co w takim razie w tym samym czasie będzie robiła polska armia?

Chyba, że problem polega na tym, iż w wyniku interwencji polskich sił zbrojnych na Ukrainie, rolę obrony terytorium polskiego weźmie na siebie policja i rezerwiści ZOMO?

Jak widać już bez żadnych ściemnień wraca stare i nawet z lamusa historii postanowiono wyciągnąć sprawdzone już w boju rezerwy ZOMO:

Na zdjęciu po prawej stronie od góry widać niebezpiecznego "terrorystę" z nożem w ręku, którego podczas ćwiczeń rezerwiści ZOMO uczą się obezwładniać:)

A w tym samym czasie do Ługańska dotarła już pierwsza partia rosyjskiej pomocy humanitarnej, gdzie 33 ciężarowki przywiozły agregaty prądotówrcze, środki opatrunkowe, leki oraz żywność. Dotarcie kolejne konwojów w łącznej ilości 280 samochodów ciężarowych spodziewane jest w ciągu najbliższych kilku dni.

Natomiast w tej części Ukrainy, która znajduje się pod kontrolą kijowskiego rządu zamiast samych ekonomicznych sukcesów w szybkim tempie następuje dramatyczne załamanie się gospodarki.

I tak np. produkcja azotanu amonu spadła do zera. Produkcja samochodów zmniejszyła się o 91%. Produkcja drobiu, spadek o 70%. Produkcja benzyny, spadek o 65%. Oleju napędowego, spadek o 56%. Produkcja czekolady i słodyczy, spadek o 30% (jak widać Poroszenko jeszcze gdzieś te swoje słodycze produkuje:). Ilość dostarczanej energii elektrycznej, spadek o 20,5%. Produkcja serów i nabiału, spadek 19%. Produkcja koksu i gazu skondensowanego, spadek o 15%. Wydobycie gazu i rudy żelaza spadły o 6%. Wypiek chleba zmniejszył się o 6%. Produkcja oleju sojowego, spadek o 11%. Produkcja wódki i wyrobów akoholowych, spadek o 16%.

Jak widać do rozpoczęcia się jesieni zostało jeszcze kilka dni a już są takie problemy, a co będzie w zimę?

Mimo zawieszenia broni nada trwa ostrzał celów cywilnych przez ukraińską artylerię i jej wojska rakietowe:

Artyleria ukraińska zlokalizowana w miejscowościach Debalczewo i Uglegorsk ostrzeliwała wczoraj miasto Jenakiewo. Siły ukraińskie rozlokowane w rejonie Debalczewa zostały zamknięte w pierścieniu okrążenia z silnym frontem na południe od miasta:

Ruszyła kolejna ofensywa wojsk powstańczych mająca na celu opanowanie całego rejonu lotniska w Doniecku:

W wyniku naporu dużej ilość sił ukraińskich wojsk z kierunku zachodniego utracono częściową kontrolę nad drogą H 20 łączącą Mariupol z Donieckiem. Najbardziej na wschód od tej drogi siły ukraińskie posunęły się w okolice miasta Krasnyj Oktiabr, a więc w pobliże drogi T0508 łączącej Donieck z Nowoazowskiem. Znaczenie strategiczne tej drogi jest na tyle ważne, że siły powstańcze utworzyły tam bardzo mocną linię obrony. Utracenie kontroli nad drogą T0508 spowoduje również brak kontroli nad znaczą długością granicy państwowej przez siły powstańcze:

W rejonie Ługańska sytuacja nie uległa zmianie. Służby miejskie przywracają działanie infrastruktury bytowej i prowadzą rozdział pomocy humanitarnej wśród mieszkańców. Życie tam zaczyna się powoli normalizować.

Mimo, że ukraiński prezydent Poroszenko obiecał niedawno odzyskanie dla Ukrainy Krymu, wystawił na sprzedaż swoją stocznię w Sewastopolu.

Na koniec piosenka:

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu "zielone ludziki" w Polsce.

*     *     *

Ps.

"По сообщению местных жителей: Утром сегодня в Киеве по пр-ту Победы в сторону центра (со стороны Житомира) двигалась колонна из 15-20 внедорожников с польскими флагами и иностранными номерами. Машины заполнены людьми в военной форме."

Tłumaczenie na język polski:

"Informacja pochodzi od mieszkańców: Dziś rano w Kijowie na ulicy Zwycięstwa w kierunku centrum miasta (od strony Żytomierza) przemieszczał się konwój 15-20 samochodów terenowych posiadających zagraniczne tablice rejestracyjne, na których były polskie flagi. Samochodami tymi jechali ludzie w mundurach wiojskowych"

Ps.2 

Rosyjski koncern Gazprom oświadczył, że jest w stanie eksportować do Polski gaz jedynie na poziomie minimalnym przewidzianym w kontraktach, a nie w ilości, o jaką prosi Warszawa. Uzasadnienia nie podano.

*     *     *

1.   natemat.pl/116761,wielkie-cwiczenia-rezerwistow-w-slupsku-na-wypadek-zagrozenia-bezpieczenstwa-panstwa-podobne-odbeda-sie-w-calym-kraju,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • Pytanie, komu rozejm bardziej wiąże ręce ?
  Jak można się dowiedzieć z wywiadu ze Striełkowem
  http://interesariusz.neon24.pl/post/112779,konferencja-strielkowa-11-09-2014
  uważa on rozejm za zdradę, wynik działania 5 kolumny

  ja od dawna uważam działania Putina za zdradę,
  a jeśli jego działania są przejawem jakiegoś tajnego planu,
  to jest on prowadzony metodami niegodnymi.

  Tym niemniej, uwagi pod tą notką nie zwierają nic odkrywczego,
  podczas gdy słowa Striełkowa, i owszem

  Można odnieść wrażenie, że nikt nie przeczytał konferencji z należną uwagą, a szkoda.
 • @interesariusz z PL 10:16:51
  Striełkow jest zawodowym wojskowym i tylko z tego punktu widzenia ocenia sytuację w Donbasie. O polityce ma bardzo mało wiedzy, zaś to co ogłosił nie jest niczym co by już wcześniej ludzie znający się na rzeczy nie wiedzieli.

  Poza tym On nie atakuje Putina, bo jest jego zagorzałym zwolennikiem, tylko część politycznego otoczenia Putina.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 10:29:36
  Dzięki za przetłumaczony film:)

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:23:48
  Mam pytanie związane z informacją o sprzedaży stoczni w Sewastopolu przez Poroszenkę.
  Czy prawa własności zostały zachowane po włączeniu Krymu do Rosji,bo z tej informacji tak wynika.Poza tym Rosja prowadzi jakieś postępowania karne przeciwko władzom w Kijowie,czy taka sprzedaż nie zostanie zablokowana?
 • dobry komentarz na http://polish.ruvr.ru/2014_09_08/Kurewstwo-4729/
  Człowiek, który podpisał się jak "kowalski jan", chyba nie będzie miał nic przeciwko temu że przekleje tu jego tekst.

  "Ukraińska prasa podaje szczegóły zagranicznego finansowania rewolucji na Ukrainie oraz kto był zleceniodawcą zabójstwa aktywistów Euromajdanu Organy ścigania Ukrainy ustaliły zleceniodawców zabójstwa aktywistów Euromajdanu, a także określiły schematy i źródła finansowania eskalacji konfrontacji ulicznej, zmierzającej do obalenia rządu przemocą. O tym, pod warunkiem zachowania anonimowości, poinformował informator ze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Według tego źródła, od pierwszych dni konfrontacji siłowej organy ścigania rozpoczęły rozpracowywanie organizacji „Prawy Sektor”. Organizacja ta powstała w wyniku konfliktu wewnętrznego pomiędzy Socjal-Narodowym Zgromadzeniem i radykalnie zorientowanym Wszechukraińskim Zjednoczeniem „Trójząb” im. S. Bandery. W trakcie dochodzenia ustalono, że przedmiotowe organizacje są finansowane przez szereg różnorodnych zachodnich „pro-ukraińskich organizacji”, utworzonych przez służby specjalne państw NATO jeszcze w czasach ZSRS. Źródło informuje, że te organizacje „charytatywne” od samego początku „Euromajdanu” zacząły tworzyć tajne centrum koordynacyjne, zapraszając doświadczonych zachodnich analityków, specjalizujących się w opracowywaniu strategii rozwoju „kolorowych rewolucji”. Przed nimi postawiono zadanie opracowanie strategii działania grup bojowych. W trakcie czynności śledczych stwierdzono, że właśnie to centrum wydało rozkaz zabicia aktywistów podczas konfrontacji siłowej na ulicy Gruszewskiego. Śmierć ludzi miała sprowokować eskalację konfliktu i podburzyć rozgorączkowany tłum przeciwko milicjantom. Od pierwszego dnia „Euromajdanu” każdy lider grupy aktywnego oporu otrzymywał wynagrodzenie pieniężne. Za każdego aktywnego bojownika – po 200 dolarów za dzień, a dodatkowo – 500 dolarów, jeśli grupa liczyła ponad 10 osób.Koordynatorzy otrzymywali od 2000 dolarów za każdy dzień masowych zamieszek, pod warunkiem, że kontrolowana przez niego grupa bojowników realizuje bezpośrednie działania agresywne skierowane przeciwko stróżom prawa. Dochodzenie ujawniło również, że fundusze wpływały do ambasady USA w Kijowie drogą dyplomatyczną. Z kolei Ambasada USA przekazywała pieniądze do biur centralnych WO „Swobody” i WO „Batkiwszczyny”. Kwota wynosiła około 20 milionów dolarów tygodniowo.Następnie środki te były rozdzielane na wspierania „Euromajdanu” (funkcjonowanie systemu wyżywienia, na łapówki i przekupowanie poszczególnych urzędników, funkcjonariuszy organów ścigania, opłacanie mediów, koszty kampanii propagandowej itp.), jak również codzienne wypłaty dla aktywnych bojowników. Z kolei przywódcy sił opozycyjnych i ugrupowań radykalnych otrzymywali bezgotówkowe przelewy na ich osobiste konta bankowe. Dowodem na to są wyniki poszukania przeprowadzone przez SBU w siedzibie sztabu centralnego „Batkiwszczyny”. Jak wiadomo, w trakcie działań operacyjnych organy ścigania zabezpieczyły w gabinecie Aleksandra Turczynowa 17 milionów dolarów w gotówce. Ponadto na zabezpieczonych przez SBU serwerach partii znajdowały się informacje dotyczące kwestii podziału środków na opłacenie wyżywienia Majdanu i dokonywania rozliczeń z bojownikami „Prawego sektora” i innych ugrupowań radykalnych. Ustalono również ten fakt, że liderzy radykalnych struktur prawicowych otrzymali gwarancję pomocy USA w ewakuacji z terytorium Ukrainy w przypadku niepowodzenia rewolucji, zabezpieczenie mieszkań i środków do życia w dowolnym kraju Unii Europejskiej, zgodnie z ich wyborem. I z gwarancji takiej już skorzystał lider politycznej grupy prowokatorów tak zwanego „Automajdanu” Siergiej Koba. Obecnie ukraińscy stróże prawa ustalają dokładne miejsce jego pobytu, powiedział informator SBU. Według informacji ogólnie dostępnych w źródłach publicznych, mobilizacja radykalnie zorientowanych osób do udziału w masowych zamieszkach 19 stycznia 2014 r. odbywało się poprzez sieci społeczną „VKontakte”, na stronie internetowej „Prawego sektora”. Dla uwiarygodnienia i kreowania wizerunku „ideologicznego protestu ludowego” radykałowie zwrócili się do ludności z prośbą o przekazywanie im pomocy finansowej. W przypadku przekazów pieniężnych podawano numer karty „Priwatbanku” 5168 7553 1093 5578, zarejestrowanej na nazwisko Okuniew Igorewicz Seriej (ur. 19.06.1973, pochodzący z Federacji Rosyjskiej, zameldowany pod adresem: Dniepropietrowski Obwód, miasto Dnieprodzierżinsk, ul. Szczerbickiego 65, m . 6). Wykorzystywano również system „Western Union” lub Moneygram na okaziciela Tarasenko Andriej Iwanowicz (urodzonego w Kijowie 17.11.1982). W ciągu ostatnich 10 dni na wskazane konto wpłynęły przelewy bankowe z pomocą systemu „Priwat24″ głównie z miast Kijowa i Tarnopola wynoszące po 50, 100, 500 hrywien. Pieniądze wpływały również od zwolenników „Prawego sektora” nie tylko z Ukrainy, ale także z zagranicy (Francja, Czechy i inne kraje). Ponadto na stronie internetowej „Prawego Sektora” społecznościowej sieci „Vkontakcie” w celu transferu funduszy podano numery kont w „Raiffeisen Bank Aval” z wskazaniem nazwiska właściciela Surowiecki Jurij Igorewicz (i. k. 3166505873): w UAH – 262 095 533 782, w dolarach amerykańskich – 262072533786 w Euro – 262 082 533 789. W źródłach publicznych opublikowano również dane osobowe wszystkich przywódców i działaczy radykalnych ugrupowań, które uczestniczą w zamieszkach ulicznych w Kijowie i innych miastach. Wymienimy niektórych z nich: Stempickyj Andriej Liubomirowicz: pseudonim – „Letun”, przewodniczący centralnego prowidu WO „Trójząb” im. s. Bandery, urodzony 04.12.1974, Ukrainiec, pochodzacy z miasta Borysław w Obwodzie Lwowskim, zamieszkały we wsi Zadniestrjansk, powiat halicki, ul. Lwowska 20, karany, ideolog i koordynator obwodowej organizacji „Trójząb”, numer paszportu SE 06911 , m. t. 0971135855 posiada własny transport autem. Jarosz Dmitrij Anatoljewicz: pseudonim „Jastrząb”, przewodniczący ukraińskiej organizacji politycznej „Trójząb” , urodzony 30.09.1971 , zameldowany i zamieszkały w mieście Dneprodzierżyńsk, Obwód Dniepropietrowski, na ulicy Medycyńskiej 47, m. 6. Utrzymuje kontakty osobiste: Naliwajczenko (UDAR), Turczynow, Parubij („Batkiwszczyna”), Mochnik, Sirotjuk („Swoboda”), Czubarow (Miedżlis KTN), Karpjuk (UNA – UNSO). Abramow Wasilij Zinowjewicz, pseudonim „El”, dwukrotnie karany, przewodniczący halickiej powiatowej organizacji WO „Trójzab”, urodzony 13.01.1985, mieszkaniec wsi Zadniestrjańsk, powiat halicki, obwód Iwano-Frankowsk, jeden z koordynatorów „Prawego Sektora”. Kozjubczyk Andrij Michajłowicz: pseudonim „Orest”, działacz organizacji WO „Trójząb” w Iwano-Frankowsku, urodzony 03.8.1981, zameldowany w mieście Krzywy Róg, Obwód Dniepropietrowski, na ulicy Woskriesnoj 45/15, faktycznie zamieszkały w Iwano-Frankowsku, bezrobotny, wykształcenie wyższe, kawaler, zaufana osoba WO „Trójząb”, wyznaje ideę neonazizmu, 17.08.2012 zatrzymany za spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_09_08/Kurewstwo-4729/"
 • @AdNovum 10:23:48
  no to ja nie jestem "znającym się na rzeczy".

  Nie wiem, jak dobrym wojskowym jest Striełkow, wręcz sam przedstawia siebie jako politycznego ignoranta, ale moim zdaniem politykiem jest znakomitym.

  Niestety, nie notowałem wszystkich sensacji, jakie dostrzegłem tłumacząc ten tekst.

  W sprawie Putina jednoznacznie wynika z niego, że Putin nie jest samodzierżawcą, a mit, iż o wszystkim decyduje Putin został wykreowany przez USrael w dalekosiężnym planie politycznym. Jest to jedna z największych ściem, wciskana przez mendia na całym świecie, tylko po to, aby później było łatwiej zmanipulować opinię publiczną podczas zaplanowanych tragicznych wydarzeń.
 • pedzio-jaceniuk stracił nadzieje
  http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=swiat&idNewsComp=&filename=&idnews=179164&data=&status=biezace&_CheckSum=257864170

  "Tylko NATO może ochronić Ukrainę. W najbliższym czasie NATO nie jest gotowe do przyjęcia nas, ale jak pisze Biblia - jeżeli pukasz do drzwi - zostaną ci otworzone. Dlatego postanowiliśmy pukać"

  PUKNIJ SIĘ W ŁEB PANIE KRÓLIK !
 • @interesariusz z PL 11:16:08
  Nie tak dawno temu Barack Obsrama przechwalał się, że nawet jak mu senat nie wyda zgody na wysłanie wojska do Syrii to ON SAM PODEJMIE TAKĄ DECYZJĘ ( - w domyśle - chwali się jakimi to on mocami nie włada). Nikt wtedy w naszych łżemediach nie pisnął że prezydent USA jest defacto dyktatorem skoro ma takie uprawnienia.
 • @szczurobronny 11:25:09
  Kiedy komediant Łysenko przedstawiał ostatnio liczbę straconych żołnierzy jako 800 osób to mu się liczba o jedno zero pomyliła. Ale jak mawiają technicy i inżynierowie "zero to nic, czyli nic się nie pomylił".
 • @szczurobronny 10:48:24
  niestety, za słabo znam ruski, aby przetłumaczyć oryginał

  oba angielskie tłumaczenia są różne, nie tylko w sensie poetyckiego wygładzenia zdań, ale i w pewnych szczegółach treści.
 • @szczurobronny 10:51:35
  to nasza polityka wobec Ukrainy jest obłędna,
  to tak, jakbyśmy w latach 30 wspierali Hitlera,
  hodujemy na ganicy totalitarne państwo nazistowskie.
 • @interesariusz z PL 11:31:35
  Nasze wolne (od rozumu) media co raz częściej porównują obecną sytuację do tego co się działo w 1939 roku. Oczywiście przemilczają najistotniejszy fakt, że wtedy demony nacierały z zachodu i dzisiaj też DEMONY NACIERAJĄ Z ZACHODU !
 • @adalbert05 10:47:24
  Oczywiście Poroszenko w tym przypadku zachowuje się jak typowy oszust (czyli jak na niego przystało:) i usiłuje sprzedać coś co do niego nie należy.

  Pozdrawiam.
 • Pozdrawiam
  Czyżby koniec rozejmu?
  Ciężkie walki mają trwać pod Jasunowatą;
  http://gotuda.ru/index.php/vse-novosti-novorossii/3824--
  http://rusvesna.su/news/1410598862
 • http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=swiat&idNewsComp=&filename=&idnews=179164&da
  "Szef ukraińskiego rządu pochwalił nowe sankcje nałożone na Rosję przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone. W jego ocenie będą stanowiły duże zagrożenie dla rosyjskiej gospodarki."

  Na miejscu Jaceniuka zaczął bym się martwić o ukraińską gospodarkę.
 • @interesariusz z PL 11:16:08
  Cytuję:

  "W sprawie Putina jednoznacznie wynika z niego, że Putin nie jest samodzierżawcą, a mit, iż o wszystkim decyduje Putin został wykreowany przez USrael w dalekosiężnym planie politycznym. Jest to jedna z największych ściem, wciskana przez mendia na całym świecie, tylko po to, aby później było łatwiej zmanipulować opinię publiczną podczas zaplanowanych tragicznych wydarzeń." - z tym stwierdzeniem muszę się zgodzić w całej rozciągłości.

  Pozdrawiam.
 • @Shaolin 11:19:15
  Cytuję:

  "pedzio-jaceniuk stracił nadzieje"- a ja sądziłem, że stracił on dwie rzeczy: głowę i cnotę:))))

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum
  Polecam i 5*.Pzdr.http://blog.polskaiswiat.com/2014/gazprom-i-north-stream-nowy-pakt-ribbentrop-molotow-czy-tylko-gra-w-chinczyka/#more-1169
 • @Shaolin 11:23:35
  Bo to jest dyktator, który łamie wszystkie reguły państwa demokratycznego wykorzystując umiejętnie luki w prawie.


  Pozdrawiam.
 • @Shaolin 11:41:07
  Cytuję:

  "Na miejscu Jaceniuka zaczął bym się martwić o ukraińską gospodarkę."- ano właśnie, w tym jest rzecz, że oni coraz bardziej troszczą się o stan rosyjskiej gospodarki, a ani słowa nie mówią na temat gospodarki swego kraju, która w oczach pada na pysk.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 11:48:20
  Dzięki za link i

  Pozdrawiam:)
 • @Magia 07:05:50
  @brusek 22:18:42
  Wielkie dzięki za prasówkę, Brusku. A szczególnie za tekst wystąpienia Striełkowa po rosyjsku. Bardzo mi się przyda w robocie.

  Pozdrówka.

  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

  Witaj z rana!
  Dziekuję!

  Może juz pora cos napisać o sobie?

  Nigdy nie byłem na tzw "Ukrainie", owszem ciągneło bardzo, ciągnełi kumple którzy od lat każde wolne chwile zwiedzają tamtejsze góry, nocując u przygodnych i niezwykle przyjaznych ludzi...

  Na studiach będąc próbowałem zorganizować pierwszą "polską" wyprawę w Gorgany, ale względy proceduralne stawiane przez urzędników ZSRR były nie do przejścia!

  Mam "stamtąd" kolegów, koleżanki, znajomych - bo albo studiowali w Kijowie czy Lwowie - a często przywieźli "stamtąd" żony czy mężów..

  Więc na razie taka styczność, pośrednia - mi wystarcza...

  Od tzw "pomarańczowej rewolucji" - jestem przez tych znajomych wyczulony na to co się "tam" dzieje. Od 2004 roku uważnie czytam wszystko co dotyczy Ukrainy i komu mogę opowiadam że Polska zawiesza sobie petlę na szyi popierając kolejne rządy ukraińskie które od 2004 roku stały sie na wskroś nacjonalistyczne i "banderowskie"...

  Widzę i wiem, jak kolejne obsady polskich konsulatów nie bronia tamtejszej polskiej mniejszości a włażą w pewną część ciała banderowskim i z roku na rok coraz bardziej otwarcie faszystowskim władzom!

  W czasie Majdanu wszem i wobec głosiłem publicznie że Polska powinna pomóc Ukrainie - wysyłając kilka czołgów by rozgonić ten faszystowski tłum!

  Po krwawym przewrocie juz prawie co dzień szukałem informacji...

  A po 2 maja - robiłem to juz codziennie, robiąc linki i notatki.

  Szukałem jednocześnie jakichs informacji "normalnych" - na polskich stronach.

  Wpierw trafiłem na "Pracownię". Po przeczytaniu dużej cześci bardzo ciekawych artykułów nawet myślałem o założeniu własnego bloga i chyba zarejestrowałem odpowiednia stronę na "wordpress", ale w niedługim czasie udało mi sie trafić na "Obserwatora" gdzie zakotwiczyłem na stałe. Tam moje "prasówki" ukazują sie od poczatku czerwca... Z kolei jeden z naszych tutejszych kolegów, także komentujący cudnie na Obserwatorze skierował mnie do AdNovum.
  I juz to jestem mimo początkowego "zrzędzenia" kilku osób na zasypywanie forum i śmiecenie linkami...
  :)

  Co do informacji - bo moze komuś sie ta wiedza przydać...

  Poczatkowo publikowałem informacje sprawdzone "z obu stron konfliktu". Ale czytanie prasy "probanderowskiej" jest dla mnie taka torturą intelektualna że zaprzestałem tego procederu ze wzglądu na mogącą wystapić jakaś chorobe psychiczną! :)

  Podany link na wstapienie Striełkowa wydawał mi sie dośc "pełny" i wiarygodny.

  Strona ta kiedys podawała informacje dzieląc je na takie "bieżące" i "analizy". Widzę że wraz ze zmianami władz Noworosji przed ofensywa na władze wojskowe, nastąpiła pewna centralizacja i uporządkowanie informacji. Ma to też kapitalne znaczenie - bo może się zdarzyc że dziennikarz coś chlapnie a przeciwnik czyta też uwaznie...

  Teraz to wygląda tak - wg. mojego rozeznania...

  Na froncie dziennikarzy mają: Regnum, LifeNews, Ria-Novosti

  Regnum nastawione jest na wszystkie informacje, maja ładnie wszystko podzielone tematycznie i daja krótkie analizy i podsumowania

  Life-News - głównie filmy i reportaże

  Ria_novosti - ogólnorosyjki portal, więc Noworosja to mały wycinek, ale jako skrótowe, szybkie zajawki dają pewną i sprawdzoną informację

  Svobodna Prasa - to z kolei artykuły niezaleznych dziennikarzy i korespondentów, na ogół krótkie analizy i bardzo fajne opracowania

  http://novorus.info/ - kiedyś jak wspomniałem wyżej i szybkie informacje i analizy.

  teraz "szybkie i skrótowe" informacje daje http://www.novorosinform.org/ zaś wspomniany wyżej novorus skupił się na artykułach, analizach i rozszerzonych informacjach w stosunku do n-inform co siłą rzeczy pojawia się też z opóxnieniem...

  Czasem korzystam z lokalnych portali "miejskich" - "wokół donieckich" - i tam też trafiaja się od czasu do czasu perełki, z tym że raczej nie informuje o sprawach bieżących - wolę poczekać na potwierdzenie innego źródła ale jeżeli juz to czasem cos ciekawego linkuje jak jakiś lokalny dziennikarz opisze, a jest tam sporo zdolnych obserwatorów i komentatorów...

  A... jeszcze jest Politikus - bardzo wazne bo sprawdzone źródło wiedzy, daja i filmy z krótkimi kilkuzdaniowymi komentarzami i fajne analizy i świeże informacje. Tez godne polecaenia i sprawdzone źródło...

  Nie wyczerpuje listy tego co czytam ale podaję to co najcześciej linkuje bo sie to w moim przypadku sprawdza...

  POZDRAWIAM SERDECZNIE

  PS
  Dzieki Wodzu za fajne informacje - bardzo ciekawe!!!!
 • @szczurobronny 11:59:59
  Jedno słowo!

  BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @szczurobronny 11:59:59
  Bardzo dobry tekst.

  Natomiast od redakcji GN czy też od wspomnianego autora nie oczekiwałbym odpowiedzi, bo oni bardzo dobrze zdają sobie sprawę po co i za co takie teksty piszą.

  Najgorsze zaś w tym wszystkim jest to, że wykorzystują do swych niecnych zamiarów wiarę katolicką i gazetę uznaną za katolicką przez większość ludzi wierzących.

  I to jest po prostu wstrętne, no ale w sprawie Rosji już nie raz w historii naszego kraju hierarchia kościelna wykazała się niebywałą obłudą wykonując zlecenia jej zachodnich mocodawców.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 12:41:15
  Tak! nagle wszystkie siły w Polsce zjednoczyły się podobnie jak to miało miejsce w 1989 roku.

  Pozdrawiam.
 • ...
  Spojrzałem na militarymaps. Niby zawieszenie broni obowiązuje, ale Debalcewo zostało otoczone przez powstańców i jest blokowane. Na południu dąży się do odcięcia powstańców od morza. Ukraińcy posuwają się na wschód w kierunku drogi T0508 - myślę że chcą ją zająć miejscowość Vasyliewkę. W tej sytuacji należałoby przeprowadzić atak wzdłuż drogi H20 aż do Mariupol, utrzymać drogę T0508 i zamknąć Ukraińców w obszarze między tymi drogami i potrzymać ich tam aż skruszeją. Dzisiaj w nocy w Doniecku ma być 10 stopni.

  Takie tam, co by było gdyby :D
 • ZOMO
  Oj,oj...do tej pory podziwiałem Was za obiektywne spojrzenie i ocenę sytuacji. Ale teraz trochę przesadziliście. ZOMO zostało rozwiązane w 1989 roku rozporządzeniem ministra MSW i przekształcono je w Oddziały Prewencji. W większości funkcjonariusze z tego okresu to już dziadkowie i tatuśkowie nie nadający się do jakiejkolwiek służby liniowej. A poza tym jakby im mocno nie po drodze z obecną władzą, za jej "życzliwe" podejście do tej formacji....
 • @kkkkk 12:45:18
  Faktycznie widać walki w okolicy Gorłowki i Doniecka,wniosek może być jeden,trzeci rozejm przeszedł do historii.Wygląda to trochę,jakby ukry chciały okrążyć Gorłowkę,niedługo się to wyjaśni.Pzdr
 • @szczurobronny 12:56:57
  Dziwny jest ten konflikt,wszyscy już w trakcie trwania rozejmu wiedzieli o planowanej ofensywie Kijowa,nawet podawano datę 12 września.Można powiedzieć że wszystko się potwierdziło.Pzdr
 • @Saperek 12:45:49
  A wiesz w jakim wieku są ci, których powołano na te ćwiczenia?

  Do pałowania ludzi nie trzeba silnych i młodych, wystarczą względnie starzy ale za to sprawni fizycznie i otrzaskani w obchodzeniu się z bronią byli wyjadacze z ZOMO:))))

  A teraz konkrety:

  Ci którzy służyli w oddziałach ZOMO w interesującym nas okresie, czyli w latach 1980-1989 mają obecnie wiek od 53 do 45 lat.

  Czy określanie ich jako niepełnosprawni staruszkowie, którzy dodatkowo służyli następnie w większości w MO a następnie PP, to chyba jest delikatnie mówiąc lekka przesada lub naciągana propaganda.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 12:44:56
  Tak! nagle wszystkie siły w Polsce zjednoczyły się podobnie jak to miało miejsce w 1989 roku.

  Teraz giną koce mimo wszystkich zawodowych.

  Serdecznie Pozdrawiam.
 • protestuję!
  "Pierwsze od czasu odzyskania przez Polskę suwerenności ćwiczenia rezerwistów byłych już formacji ZOMO, odbywają się właśnie w Słupsku."?????..?

  Ja jestem rocznik '50 i z całą pewnością wiem, że żyłam od swoich narodzin w wolnej Polsce. Mówiłam po polsku i wszystkie urzędy też miały język polski jako państwowy. Świadectwa ze szkoły mam po polsku. Ulice miały polskie nazwy. Moi znajomi to byli Polacy mówiący po polsku. Tak wolna jak wówczas, w latach 60/70tych to ja się nigdy potem nie czułam. Lublin czy Wrocław to były miasta, w których człowiek czuł się bezpiecznie i w dzień i w nocy. Ludzie byli życzliwi. Odwiedzali się z czystej sympatii, a nie w interesie. Nie musiał nikt się wcześniej zapowiadać, po prostu szło się do znajomych i było się miłym gościem. Do mnie też przychodzili ludzie bez zapowiedzi i zawsze było fajnie. Bez przerwy ktoś obchodził imieniny albo urodziny i niemal co tydzień, a może i częściej, kupowało się solenizantom kwiaty i drobne prezenty. Każdy miał pracę, a więc i kasę, to nie było problemu. Były co prawda czasami ściany nie do przebycia, ale ogólnie wszystko było w zasięgu ręki. Dzieci miały prawo bawić się pod blokami, miały prawo krzyczeć i śpiewać. Teraz wokół bloków prawo do życia ma tylko wygolona krótko trawka. Restauracje i kawiarnie były zawsze pełne ludzi, trzeba było czekać na wolny stolik albo się dosiąść można było do całkiem obcych osób i poznawało się ciekawych ludzi.
  To było prawdziwe, tętniące życie i to w każdej dziedzinie. Czytelnie przy bibliotekach były pełne młodzieży czytającej książki. Polskie książki, rozumie się.
  W księgarniach ustawiały się kolejki po wydawane u nas, w PRLu, na bieżąco, światowe bestselery, a wielką encyklopedię chciał mieć każdy.
  To było życie, wolne życie, a nie wegetacja jak teraz. W polskich firmach funkcjonujących na naszym, polskim obszarze, mówiło się wyłącznie po polsku. A gdy firma prowadziła interesy z obcymi firmami, to zawsze był tłumacz. Taki POCh z Gliwic to miał kontakty z całym światem; nasz przemysł chemiczny to była potęga. I choć wielu cudzoziemców tam przyjeżdżało w interesach, to nikomu do głowy nie przyszło przestawiać się na obcy język, natomiast cudzoziemiec dostawał z przydziału tłumacza będącego na etacie firmy polskiej. Krótko tam pracowałam to wiem.
  Takiej wolności jak za PRLu to my jeszcze dłuuuuuugo mieć nie będziemy. PRL nie miał praktycznie całe dziesięciolecia zdeklarowanych wrogów, bo polityka zagraniczna ukierunkowana była na stosunki co najmniej poprawne, a najlepiej przyjazne. I to nie tylko z ZSRR.
  Okupację to mamy teraz i w 1989 roku żadnej wolności nie odzyskaliśmy, a przeciwnie: wolność straciliśmy, a także cały nasz przemysł i wszelką niezależność gospodarczą. W porównaniu z tym, co się teraz dzieje, że unia krowom w wymiona zagląda, to za PRLu była całkowita swoboda i w wyborze zawodu i stylu życia.
  Dla mnie od tego momentu data 1989 jest datą żałoby narodowej.
 • @szczurobronny 14:02:00 możemy ustalić wcześniejszą datę, czemu nie? oby nie za wczesną
  :)
 • @nana 13:52:58
  Czytaj nana ze zrozumieniem a wtedy wyciągniesz logiczne wnioski, bo tak to się ciągle tylko zaciećwierzasz i protestujesz:))))

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 12:05:00
  Pora zacząć pisać na Neonie.Serdecznie pozdrawiam.Ukłony.
 • Po co ZOMO - odpowiadam
  Według moich źródeł (nie weryfikowałem):
  Armia polska liczy niecałe 85 tysięcy osób z czego przydatność bojowa
  ma może jakieś 50 tysięcy + Marynarka Wojenna. Z tych przydatnych część jest na różnego rodzaju misjach zagranicznych.
  Policja liczy oficjalnie 100 tysięcy z czego większość w ciągłym działaniu bojowym (w Policji oznacza to służbę w terenie). Do tego dochodzą rezerwy kadrowe funkcjonariuszy na wcześniejszych (niepełnych) emeryturach ponieważ według przepisów w razie konieczności mogą oni zostać przywróceni do służby. Na uzbrojeniu policji jest broń maszynowa lekka i średnia oraz uzbrojenie z czasów PRL (lekkie moździerze i CKM-y).
  Plan obrony kraju przewiduje że do czasu zakończenia mobilizacji kraju broni policja "ze wsparciem zawodowych jednostek wojskowych".
 • @nana 13:52:58
  Czy do 56 roku ta Polska też była wolna i rządzona przez polaków?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 13:32:43
  Aktualizacja.Pozdrawiam.https://www.youtube.com/watch?v=QTlV8lEzemM&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @fretka 14:06:43 dziękuję, pozdrowienia odwzajemniam równie serdecznie
  a "Cветлая Русь" posłuchałam sobie ma maksa, niech się u nas trochę dobrych wibracji rozejdzie.
  Pozdrowienia dla naszych Braci - Rosjan!
 • @AdNovum 13:32:43
  Wiem jakie mają predyspozycje fizyczne, bo sam jestem po pięćdziesiątce i przesłużyłem w mundurze 30 lat. Wydaje mi się jednak, że władza musiała by stracić instynkt samozachowawczy wydając sprzęt i szkoląc ludzi na których wylała wcześniej wiadra pomyj. Chyba, że te pały chciała by mieć sama w miejscach gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę..... Pozdrawiam !
 • @nana 13:52:58
  1000/1000
  (jeszcze Polska nie zginela poki MY zyjemy...)
 • @AdNovum 14:17:57 a była! w warunkach powojennych i na powojennych prawach.
  A Ty zrobiłbyś lepiej? Cwaniaki bredzą coś o tym, że można było wtedy robić tak a tak. Po co ta ściema? Nic nie można było robić inaczej, bo nawet nie wiadomo było dokładnie, co w ogóle robić. Improwizowano i na bieżąco wprowadzano korekty. Taki był wymóg chwili.
  Co mogą robić Bohaterscy Powstańcy z Donbasu? No, też mogą tylko improwizować i dostosowywać się do sytuacji do czasu, aż zostanie ona opanowana. Identycznie było i u nas po wojnie. Z tym, że V kolumnę mieliśmy na plecach mocniej rozbudowaną i kraj w ruinie oraz Naród zdemoralizowany wojną. Widocznie improwizacje po wojnie u nas się powiodły, bo potem był spokój i kraj rozwijał się dynamicznie do tego stopnia, że w dwadzieścia lat osiągnięto stan populacji sprzed wojny. Po fakcie to można się wymądrzać, nie pociąga to za sobą żadnych konsekwencji, bo to przecież tylko teoria, czyli puste gadanie. Ale podejmowanie realnych decyzji i ponoszenie realnych skutków to już inna sprawa, prawda? Po wojnie zrobiono przy pomocy tych ludzi co byli, w sytuacji jaka była - to, co było możliwe do zrobienia. I zrobiono to całkiem nieźle. Gdyby zachód mógł bardziej mieszać, to nie wiadomo, czy Polska w ogóle kiedykolwiek by się odbudowała i dziś moglibyśmy być co najwyżej Księstwem Warszawskim z językiem urzędowym angielskim. Zachód miał dla nas co najwyżej to, jeżeli w ogóle cokolwiek. Przecież widzimy, co oni z nami zrobili teraz. Z kraju bogatego, rozwiniętego, zrobili kolonię biedaków pracujących na emigracji na obcych i utrzymujących przekazami pieniężnymi rodziny w kraju. Toż to hańba. Gdyby zachód był taki, jak każe nam wierzyć, że jest, to przecież rozbudowali by nam przemysł, a nie go likwidowali. Czy tego nie widać?
  ZSRR - sam zniszczony wojną - zrobił po wojnie dla Polaków więcej niż obecni "przyjaciele" zrobili dla nas w czasie pokoju.

  Czytam ze zrozumieniem na ile mogę - rzecz jasna. Tak mi się to zdanie skojarzyło z tym Komorowskim, bredzącym w bundestagu o zabawie po wojnie niemieckimi zabaweczkami - pewnie granaciki i mineczki ekstra dla dzieci miał do dyspozycji - że trochę mnie ruszyło. Proszę, nie bierz tego osobiście, bo nie było moim zamiarem Cię dotknąć. Było to wyłącznie moje subiektywne odczucie, czemu dałam wyraz.
  Jeżeli tego po mnie oczekujesz - to Cię przepraszam. Chętnie żyję w zgodzie.
 • @AdNovum 14:17:57
  Przepraszam, że się wcinam w rozmowę.
  Czy do 56 roku ta Polska też była wolna i rządzona przez Polaków?

  Moim zdaniem, do 1956 roku Polska Demokracja płynęła do wolności i w 56 roku została zatopiona.

  Taka podwodna, denna sytuacja polskiej demokracji jest na dzień dzisiejszy i nie ma co się łudzić innymi nazwami.
 • @Zima Tysiąclecia 14:15:59
  Całe siły zbrojne III RP/PRLbis to70 tys!!!!, z czego tylko ok. 40 tys zdolnych do walki. W tym ok. 2tys wojsk spec.
 • @szczurobronny 14:21:35
  Mam nieodparte wrażenie,że to był ostatni taki "dziwny" rozejm.
  Teraz nastąpi ostateczna rozgrywka.Jeżeli powstańcy znowu zaczną odnosić sukcesy,w co nie wątpię to zaktywizuje się część "bojowników" znajdujących się obecnie w konspiracji na pozostałym terenie Wschodniej Ukrainy.Co może zdecydowanie pomóc wojskom walczącym bezpośrednio na froncie i przyspieszyć zwycięstwo.Tylko my na razie nie wiemy,czym owe zwycięstwo ma być.Pzdr
 • @emgie 14:33:13
  Czasami mnie bierze na takie "filozofowanie" więc proszę wybaczyć...
  //jeszcze Polska nie zginela poki MY zyjemy...// A co jeżeli my już nawet nie żyjemy, a tylko istniejemy?
 • @szczurobronny 13:43:46
  Cekam na dpowiedz Jam jest Panicz 13.09.2014 09:50:32 - PO co ludziska zawsze muszą szukać socjale i socjalizmu w kapitalizmie? ........... Gdy w demokracji będą żyli swobodnie i porządnej równowadze?
  „Przywileje szlacheckie (odpowiednik socjalu) dawały przewagę jednej grupie”?…….., więc słowo demokracja tu nie pasuje bez równowagi społecznej i "Absolutną utopią" jest jakaś większość uprzywilejowana w demokracji:)
  Kradzież w imię solidarności społecznej, pod pretekstem biedy: "ja jestem biedny, a Tobie się udało. Wyskakuj z kasy - solidaryzuj się ze mną":)) ……..Też jest złym przykładem, promującym błąd podziału równowagi i żadną demokracją nie jest :))
  Demokracja do usunięcia? ….. Odwrotnie! DEMOKRACJĘ należy wydobyć na powierzchnię od tysięcy lat, aby ludzie wreszcie zobaczyli jej piękne kolory.
  http://nwsn.neon24.pl/post/112791,wejscie-do-demokracji-nie-koniecznie-musi-byc-wojenne
  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 14:55:12
  Dzieki AdNovum spotkalismy sie tutaj, myslimy, szukamy, "zywo" dyskutujemy...
  moze cos z tego wyrosnie?
 • @emgie 15:03:41
  Rośnie obok nas.Pzdr.http://www.youtube.com/watch?v=yKfJnRBlLfM#t=49
 • wyzwalanie po zachodniemu
  za wikipedią

  Księstwo Warszawskie (fr. Duché de Varsovie, niem. Herzogtum Warschau) – istniejące w latach 1807–1815, formalnie wolne, jednak w rzeczywistości podporządkowane napoleońskiej Francji państwo, było namiastką państwa polskiego. Władcą suwerennym Księstwa był król Królestwa Saksonii, które wchodziło w skład Związku Reńskiego, będącego protektoratem pierwszego Cesarstwa Francuskiego.
  Księstwo Warszawskie było kompromisem pomiędzy Napoleonem i Aleksandrem. Aleksander nie chciał, by nowe, zależne od Francji państwo mogło stanowić zagrożenie dla Rosji, z kolei w interesie Napoleona nie leżało, by zamieszkałe przez Polaków państwo mogło dążyć do samodzielności. Dla Księstwa oznaczało to zmniejszenie obszaru, na jakim mógł dokonywać się pobór, a więc i siły militarnej. W kwestiach gospodarczych oznaczało to ograniczenie dostępu do Bałtyku, a co za tym idzie, możliwości eksportu, w głównej mierze zboża (nawet przy blokadzie kontynentalnej). Słabe państwo miało więc już na starcie znacznie ograniczony potencjał gospodarczo-militarny.
  Monarchą Księstwa na zasadzie unii personalnej z Saksonią został król Saksonii Fryderyk August I, wnuk króla Augusta III Sasa. Napoleon Bonaparte 22 lipca 1807 w Dreźnie osobiście nadał Księstwu Warszawskiemu konstytucję, której przepisy wzorowano na konstytucji francuskiej z 1799. Cesarz nie zgodził się bowiem na przywrócenie Konstytucji 3 Maja, jako zbyt konserwatywnej. Z jego inicjatywy wprowadzono do konstytucji rewolucyjne na ziemiach polskich zmiany: nadanie wolności osobistej wszystkim mieszkańcom (zniesiono więc poddaństwo chłopów) oraz zrównanie obywateli wobec prawa.

  Zgodnie z nową konstytucją władzę w Księstwie sprawować miała szlachta i – w niewielkim stopniu – mieszczaństwo. W rzeczywistości najważniejsze pozycje na szczytach drabiny urzędniczej zajęli przedstawiciele arystokracji i zamożnej szlachty. Radykałowie i dawni jakobini, mimo zasług położonych przy organizacji wojska w latach 1806-1807 oraz w czasie wojny w 1809 roku, odsunięci zostali od rzeczywistej władzy, co powodowało ich przejście do opozycji. Z drugiej strony udziału we władzy nie miała także opozycja konserwatywna, której bazę stanowiły tereny przyłączone w 1809 roku.
  Ustrój państwa regulowała konstytucja Księstwa Warszawskiego z 22 lipca 1807 roku. Choć wprowadzono równość wobec prawa i zlikwidowano poddaństwo chłopów, praktycznie niewiele się zmieniło w ich położeniu, gdyż za prawo posiadania gospodarstw musieli nadal spełniać wszystkie dotychczasowe powinności wraz z pańszczyzną, a ich możliwości opuszczenia wsi były bardzo ograniczone (tzw. dekret grudniowy Łubieńskiego). Mimo to prawodawstwo i usytuowanie Księstwa we "francuskiej Europie" wymuszało zmiany w zakresie mentalności i struktur społecznych, a także modernizację. Czyniło państwo nowocześniejszym i sprawniej funkcjonującym.

  Król Saksonii jako książę warszawski sprawował pełnię władzy wykonawczej oraz posiadał inicjatywę prawodawczą. Dwuizbowy Sejm posiadał bardzo ograniczone kompetencje. Książę mianował tylko przed nim odpowiedzialnych członków Rady Ministrów oraz Rady Stanu. Ministrem Wojny był książę Józef Poniatowski, bratanek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

  Rzeczywistą władzę w Księstwie Warszawskim sprawował francuski rezydent urzędujący w Warszawie.
  Wbrew powszechnej opinii podział kraju na 6 departamentów oraz 60 powiatów był usankcjonowaniem podziału z czasów administracji pruskiej, a nie francuskiej. Na wzór francuski zorganizowano władze administracyjne departamentów i powiatów. Administracja księstwa znajdowała się pod ścisłą kontrolą rezydentów francuskich i francuskich dowódców wojskowych. Przy Radzie Ministrów Księstwa Warszawskiego stale rezydowali wysokiej rangi urzędnicy napoleońscy, których zadaniem było zapewnienie stałej komunikacji dyplomatycznej pomiędzy Napoleonem i Fryderykiem Augustem I. W rzeczywistości czuwali oni nad wypełnianiem przez administrację Księstwa Warszawskiego cesarskich dyrektyw, przysyłanych z Paryża.
  Powstanie Księstwa Warszawskiego spowodowało znaczne zmiany polityczne. W zakresie gospodarczym nastąpiło pewne ożywienie, związane z rozwojem handlu z Saksonią, Austrią, Rosją i Francją. Z drugiej strony zmalał eksport zboża, w związku z wprowadzeniem blokady handlowej wobec Wielkiej Brytanii. Rosnący nieznacznie dochód narodowy w swej lwiej części przeznaczany był na rozbudowę wojska polskiego, także na utrzymanie wojsk francuskich, przebywających na terytorium Księstwa. Wiele kosztował też udział kilkunastotysięcznej Dywizji Księstwa Warszawskiego w walkach w Hiszpanii z powstańcami hiszpańskimi."

  Tak, tak! utrzymywaliśmy wojska francuskie. A nasz "dzielny" Dąbrowski tak walczył o sprawę polską, że z kilkunastu tysięcy polskich żołnierzy Legionistówpozostało mu niecałe 800. I zaraz potem dostał Dąbrowski kasę na nowy werbunek polskiego mięsa armatniego. To się nazywa przyjaźń między narodami, co?

  To tylko Bohaterscy Żołnierze Armii Czerwonej wykrwawiali się dla Polaków na ziemi oddanej im potem jako suwerenne państwo. Wszyscy inni nie są tacy głupi, prawda? Samo wyzwolenie Gdańska kosztowało Armię Czerwoną 50.000 poległych Żołnierzy.
  A przecież mógł Stalin puszczać Polaków wszędzie tam, gdzie niebezpieczniej i własnych ludzi oszczędzać? Prawda? Ilu by zostało z całej Armii Wojska Polskiego?
  Komorowski to człowiek bez czci i wiary. Można nim tylko gardzić.
 • @nana 14:22:31
  Dziękuję bardzo obu Damom!

  Tez na maksa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)
 • @nana 13:52:58
  takiej wolności jak za PRLu to my już nigdy mieć nie będziemy,

  też myślałem w 1989, że to narodziny,
  tymczasem był to pogrzeb.
 • @szczurobronny 15:06:14
  Nie czepiaj się słówka. Wiem, że wtedy mieliśmy armię 400 tys. Pzdr!
 • @AdNovum 14:17:57
  co jest lepsze,
  zagraniczny agent, dbający o powierzone mienie,
  czy polski dorobkiewicz, który wszystkich puści w skarpetkach ?
 • @Shaolin 11:41:07
  Witam w sobotnie popołudnie.

  Cytat:
  Na miejscu Jaceniuka zaczął bym się martwić o ukraińską gospodarkę.

  Jaceniuk tak samo martwi się o ukraińską gospodarkę, jak nasze Tuzy o polską.
 • @AdNovum 11:48:04
  Trudno stracić coś czego się nie ma :))
 • @szczurobronny 14:32:09
  to wszystko już jest,

  dla wielu Biedronka to drożyzna poza zasięgiem.
 • @nana 14:45:01 & @AdNovum 14:17:57
  Moi krewni wrócili do Polski z obozów i łagrów, z Anglii itd...
  Bo to była POLSKA!
  Owszem, swobody demokratyczne to było raczej hasło, ale nie zapomnijmy że w tym czasie trwała wojna domowa, o czym sie zapomina! Rózne bandy często pod hasłem "walki z rezimem" mordowały i rabowały ludzi, mieliśmy ścianę ognia na wschodniej granicy!
  Zamordowano wtedy od 30-50 tysiecy ludzi!!!!!
  To wszystko te rózne "Ognie" itp. "Łupaszki", banderowcy i zwyczajne bandy rabunkowe...
  Ale niewątpliwie po 56 było lepiej, a po 70 juz zupełnie "europejsko" i światowo!
 • Pierwszy "Mistral" wypłynął z portu Saint-Nazaire;
  http://lifenews.ru/news/140487
  Na jego pokładzie znajdują sie rosyjscy marynarze którzy maja poznawać zasady jego funkcjonowania.
  Jak widać decyzja o wstrzymaniu wysyłki "Mistrali' do Rosji, która tak ekscytowały sie nasze łżemendia była tylko "palcem na wodzie pisana"...
 • @nana 15:07:16
  A, Nam encyklopedie wciskają oszustwo, że była demokracja szlachecka:)
 • @AdNovum
  Polecam.Pzdr.http://www.geopolityka.org/komentarze/3011-konrad-rekas-po-co-powstrzymywac-putina
 • @brusek
  OBWE apeluje do rządu w Kijowie, żeby zostawił w spokoju niezależne media - redakcję Vesti, na którą napadnięto po opublikowaniu przez gazetę artykułu na temat szefa służby bezpieczeństwa Naływajczenki (link).

  Banderowcy, których wielkimi przyjaciółmi są tacy piewcy wolności słowa i mediów jak żydzi Adam Michnik, Tomasz Sakiewicz, Piotr Gursztyn czy bracia Karnowscy tak się przejęli apelem OBWE, że dziś aresztowali redaktora naczelnego Vesti.

  Polskie media nie uznały tego za fakt godny zakomunikowania Polakom.
 • @mrdinozaur 15:12:58
  Proces kształtowania granic państw narodowych powstałych w wyniku rozpadu Związku Radzieckiego jeszcze się nie zakończył. Nowe granice wyznaczono w pośpiechu wzdłuż linii radzieckiego podziału administracyjnego, nie borą pod uwagę kwestii etnicznych i kulturowych. Część spośród nowych państwowości uzyskały narody nie posiadające w swojej historii tradycji państwowych i wynikającej z niej kultury politycznej. Gdy państwach tych władzę obejmowały partie nacjonalistyczne , obszary te stawały się zarzewiem konfliktów, niekiedy krwawych , jak to miało miejsce w Gruzji i trwa obecnie na Ukrainie. Sytuacja taka destabilizuje otoczenie Rosji a niekiedy wprost angażuje wprost angażuje ją w obronę Rosjan którzy wraz ze swoimi ziemiami trafili zostali wcieleni do wrogich im państw. Z punktu widzenia realizatorów doktryny żyda Brzezińskiego jest to wymarzona sytuacja do wzniecania kolejnych konfliktów, a wręcz wojny domowej jak to ma miejsce dziś na Ukrainie. Ewentualne międzynarodowe wsparcie dla ewolucji granic na tym obszarze było by z punktu widzenia NATO niepowetowaną utratą możliwości wzniecania tam kolejnych: wojen, powstań i rokoszy. Tragicznym paradoksem tych zjawisk jest polskie zaangażowanie w podtrzymanie przelewu krwi i destabilizację państw naszych sąsiadów .
 • @AdNovum 12:44:56
  Właśnie, szkoda, że kiedy chodzi o rozwiązywanie podstawowych POLSKICH problemów (bezrobocie, przestępczość, demoralizacja, niedożywione dzieci itp), to nasze siły polityczne nie potrafią się zjednoczyć.
 • @mrdinozaur 15:13:56
  W tym rzecz:)))))

  Pozdrawiam:)
 • @interesariusz z PL 15:11:59
  Nie wiem, bo agentów dostrzegam w nadmiarze, zaś "polskich dorobkiewiczów" jakoś tak nie potrafię dostrzec.

  Pozdrawiam.
 • @mrdinozaur 15:12:58
  Jak będzie +5 stopni
  ...''Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk podczas forum Jałtańska Strategia Europejska powiedział, że w ukraińskich magazynach podziemnych zgromadzono do 17 miliardów metrów sześciennych gazu.
  Premier dodał, że jest to wystarczająca ilość, aby nie zamarznąć zimą.
  „W naszych podziemnych magazynach zgromadzono do 17 miliardów metrów sześciennych gazu. To nie wystarczy, aby dobrze przetrwać zimę, ale wystarczy na to, żeby nie zamarznąć”, - powiedział Jaceniuk.'' ............a może nie wystarczy?
 • @goodness 14:48:15
  I to jest najwłaściwsza ocena sytuacji.

  Pozdrawiam.
 • @nana 14:45:01
  Słuchaj my tu nie dyskutujemy o tym co było można czego się nie dało, o cwaniakach itd. itp.

  Sprawa przedstawia się w ten sposób, że tak wtedy jak i obecnie ci sami ludzie pozbawili cynicznie i podstępem Polskę pełni suwerenności.

  I może na tej tezie zakończmy tą jałową dyskusję?

  W zgodzie ze wszystkimi ludźmi dobrej woli i wielkiego serca ja również żyję, a więc i z Tobą też:)

  Pozdrawiam.
 • @brusek 15:16:23
  A teraz te "Ognie" , "Łupaszki" i reszta na piedestale i w glorii.... A kości bezimiennych żołnierzy Armii Czerwonej oraz 1 i 2 AWP walają się do tej pory po zasypanych transzejach. Usuwane i dewastowane są pomniki przy cichym i oficjalnym przyzwoleniu "władzy". Na uroczystościach rocznicowych ani słowem nie wspomina się o tych którzy przyszli ze wschodu, bo to takie....niepoprawne. Chociaż właśnie oni złożyli największą daninę krwi. W imię czego ? Wygodnego życia tych którzy na nich teraz plują ?!. Czy jest jeszcze choć cień szansy by to co naprawdę zasługuje na szacunek wróciło na swoje miejsce ?.....
 • @szczurobronny 14:43:46
  I ta ruina pozwoliła mu skończyć studia, zapewnić dobrze płatną pracę, jego żonie urodzić i wychować liczne potomstwo oraz kupić sobie znaczną kolekcję drogiej broni myśliwskiej, zaś jego teściowi wypłacać co miesiąc bardzo sowite apanaże, a dziś bardzo wysoką emeryturę?

  Niech ten biedny człowiek bierze coś na uspokojenie, bo w tym stanie rozstroju ducha po prostu bredzi.

  A może on ma już postępującą sklerozę?

  Pozdraiwam.
 • @Saperek 14:24:11
  Zdajesz sobie sprawę z tego ilu byłych ZOMO-wców służy bądź służyło "nowej" władzy?

  Dziesiątki tysięcy i to właśnie ta ich część jest obecnie szkolona.
  A w jakim celu, to zapewne niezadługo poczujemy na naszych plecach.

  Pozdrawiam.
 • RBNiO Ukrainy: rosyjski konwój humanitarny jest nielegalny
  http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=swiat&idNewsComp=&filename=&idnews=179196&data=&status=biezace&_CheckSum=1678015945

  Tak więc "pomoc" z zachodu w postaci broni i amunicji przeznaczonej do masowego zabijania ludzie jest jak najbardziej legalna, natomiast pomoc ze wschodu dla cywilów w postaci żywności itp jest "nielegalna".

  Kijowski reżim to sama dobroć !
 • @adalbert05 14:51:04
  "Mam nieodparte wrażenie,że to był ostatni taki "dziwny" rozejm.
  Teraz nastąpi ostateczna rozgrywka.Jeżeli powstańcy znowu zaczną odnosić sukcesy,w co nie wątpię to zaktywizuje się część "bojowników" znajdujących się obecnie w konspiracji na pozostałym terenie Wschodniej Ukrainy."
  Ukraińcy byliby ostatnimi durniami gdyby teraz zaatakowali, ale chyba nie mają innego wyjścia
 • @szczurobronny 14:32:09
  Dzisiaj mamy ten sam socjalizm co poprzednio ale z "ludzką" twarzą:))))

  A co ta twarz oznacza i jak ona wygląda wystarczy włączyć jakąkolwiek stację TV aby ją zobaczyć.

  "Ludzka" twarz socjalizmu oznacza ponowne dojście do władzy tych, których władza pogoniła po 56 roku. Tak więc aby dojść ponownie do koryta władzy musieli obalić poprzedni system, który już się poznał na ich metodach.
  A najgorsze w tym wszystkim jest to że tą pomoc uzyskali od otumanionych ludzi, którym obiecano po obaleniu systemu gruszki na wierzbie.
  Tak więc, albo teraz ludzie te "gruszki" będą musieli zjeść albo obalić oszustów. W każdym innym przypadku będą pełnić rolę niewolników we własnej ojczyźnie.

  Pozdrawiam.
 • @nana 15:07:16
  W latach 70tych, studentem będąc, bawiłem się w turystykę. Na Mazowszu trafiliśmy na dwie sąsiadujące ze sobą wsie. Nazwijmy je "Wólka" bo nie chce podawać ich lokalizacji.
  Jedna to Wólka, a druga Wólka Szlachecka.
  Ta pierwsza bogata, druga wyraźnie biedniejsza. Zabudowa tak na oko z początku XIX wieku. Rozmawialiśmy o tym z miejscowym nauczycielem (wspaniały człowiek, już wtedy był - dla nas - staruszkiem ).
  Na Mazowszu w zasadzie nie było pańszczyzny. Tam mieszkali wolni kmiecie, którzy musieli płacić wyłącznie dziesięcinę. W Wólce Szlacheckiej mieszkała szlachta zagrodowa, której obowiązkiem była obrona kraju, czyli wojsko. Ponieważ przeważnie nie dostawali żołdu, a uprawa roli na odległość jest raczej trudna, więc pozostawali biedni.
  Co z tego, że mieli herb. Samym herbem nikt się nie naje.
 • @nana 15:07:16
  Widocznie hrabiowie już tak mają, a szczególnie ci z zawłaszczonymi tytułami, że przedkładają swój własny interes nad interes narodu?

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 15:15:02
  "dla wielu Biedronka to drożyzna poza zasięgiem." - to niech walczą a nie biadolą jak im jest źle.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 15:16:23
  No tak ale teraz wmówiono nam, że Polska po 4 czerwca 89 roku BĘDZIE SUWERENNA!!!!

  A jak jest chyba nie trzeba udowadniać?

  Pozdrawiam.
 • @goodness 15:22:43
  "że była demokracja szlachecka" - może i była tylko jak można mówić o demokracji gdy ewentualnie dotyczy ona tylko 10% społeczeństwa?
  Taka sama demokracja była też w zssr:))))

  Pozdrawiam.
 • @Saperek 14:24:11
  Wcale nie musi chodzic o powołanie rezerwistów . ZOMO.

  Jest armia ludzi w tzw. agencjach ochrony (szacuje sie, iz ok. 200 tysiecy) . Na pewno przynajmniej jedna trzecia nadaj e si e do dowolnych akcji opresyjnych, zwłaszcza po przećwiczeniu i przy fachowym dowodzeniu.
 • @Shaolin 15:53:56
  Zgadzam się, że pomoc humanitarna z Rosji jest nielegalna i nie dociera na czas.
  Legalna i szybsza jest ukraińska pomoc humanitarna dla Donbasu za pomocą Gradów i Toczek.
  Szybciej dotrą do potrzebujących.
 • @Kula Lis 62 15:31:50
  "Polskie media nie uznały tego za fakt godny zakomunikowania Polakom." - a bo po co mają komunikować?
  Przecież to by burzyło jasny obraz demokratycznych władz w Kijowie.

  Pozdrawiam.
 • @Shaolin 15:35:07
  "....nasze siły polityczne nie potrafią się zjednoczyć."- bo one realizują inne cele.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:06:53 ???
  kogo mają mordować ?
 • @szczurobronny 15:55:15
  I bardzo dobrze:)))

  Pozdrawiam.
 • Wieści z Kijowa
  Min Obrony hełetej zapowiedział że wyżsi oficerowie zostana poddani badaniom na "wykrywaczu kłamstw". Robi sie coraz bardziej (nie)ciekawie;
  http://lifenews.ru/news/140489

  Donieck, lej prawdopodobnie po eksplozji pocisku rakietowego;
  http://rusvesna.su/news/1410610738
 • @mrdinozaur 16:02:27
  Dokładnie tak to wyglądało tak wtedy jak i dziś gdy wyrosła nam pod bokiem nowa szlachta, ale tym razem polityczno-urzędniczych darmozjadów.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 16:10:23
  "To jest socjalizm ale dla tych wielkich" - i dla ich pachołków i lokai.

  Pozdrawiam.
 • Do nany odn.wolności w PRLu 1000% racji!
  Pozdrowienia od ciutkę młodszej.
 • @szczurobronny 15:47:20
  Toż i z całego serca tego zwycięstwa im życzę ! Pozdrawiam serdecznie !
 • @lazarus 16:11:16
  I tu się z Tobą zgodzę. Wszędzie znajdzie się jakaś grupa sprzedawczyków lub bezkrytycznych miłośników obecnego systemu. Ale na ludzi ze starych służb osobiście doświadczonych przez solidarnościową ekipę raczej nie powinni liczyć...
 • @szczurobronny 16:34:48
  Podsumujmy...
  http://www.youtube.com/watch?v=zRTAgnJ3W4c
 • @interesariusz z PL 16:14:54
  A kto mówi o mordowaniu????

  Pozdrawiam.
 • A co do konwoju w Kijowie
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=926089950751178&set=a.104261169600731.9798.100000505447988&type=1

  To chyba chodzi o ten konwój.
 • @fretka 16:43:51
  I tak miała szczęście że nie trafiła do Figurskiego, albo Wojewódzkiego;
  http://www.youtube.com/watch?v=yq5SdiBux7Q
  :)))
 • @szczurobronny 16:34:48
  Jeszcze Polska nie zginęła.... pozdrawiam wolnych ludzi z epoki PRLu, wspaniałe towarzystwo z Ad Nowum i oczywiście głownego wodzireja. :)
 • @fretka 16:43:51
  Ps. jak się za bardzo nudze to czasmi lubie coś wymyslic;
  'Ukraińcy/Ukrainki sprzątaja u Polaków, Polacy w zachodniej Europie, tylko Rosjanie sprzatają u siebie!"...
 • Coś się chyba zmienia
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rebelianci-znow-atakuja-sily-rzadowe-na-wschodzie-kraju/frwdj

  Nie ważne tu kto, gdzie i kogo atakuje. Ważnie to, że to już nie terroryści, prorosyjscy separatyści, Rosjanie ale REBELIANCI.
 • @Repsol 11:48:20
  Ciekawy komentarz, ale ma on jedną wadę. Autor nie dostrzega faktu, że zachód od początku Majdanu rozpoczął nieprzyjazne kroki wobec Rosji. To nie Rosja rozpoczęła tę grę.

  Nielegalne obalenie demokratycznie wybranych władz w Kijowie spowodowało euforię ukraińskich nacjonalistów, którzy przeforsowali anulowanie ustawy językowej i to był o jeden krok za daleko. W efekcie Krym oddzielił się od Ukrainy i wrócił do Rosji, a wschodnie regiony kontestowały władze powołane w wyniku zamachu stanu w Kijowie. Kijów, zamiast rozpocząć rozmowy z ludnością tych regionów, wysłał tam wojska pacyfikacyjne i tak oto rozpoczęła się wojna domowa na Ukrainie. To nie Rosja wysłała tam wojska, lecz kijowska junta poduszczona przez Amerykanów.

  OBWE obserwuje granicę ukraińsko-rosyjską i nie stwierdza przekraczania jej przez wojska lub pojazdy wojskowe. Zachód twierdzi, że Rosja wysyła swoje wojska i technikę i pod tym pretekstem nakłada kolejne sankcje na Rosję. Czy to Rosja rozpoczęła wojnę na sankcje?

  Co do układu Chiny - Rosja: jest oczywiste, że dla Rosji głównym zagrożeniem są Chiny, ale Obama skonfliktował USA z Chinami i w efekcie Chiny i Rosja zawarły szereg porozumień, które umożliwiają obu krajom zwrócenie swojej uwagi na kierunki istotne dla nich. Dla Chin jest to region morza Płd.-Chińskiego, a dla Rosji - Europa. Zadziałała stara zasada: wróg mojego wroga jest moim przyjacielem.
 • Chyba faktycznie zaczyna robić się gorąco...
  Walki mają trwać w dalszym ciągu w rejonie Jasunowata.
  W pobliżu miejscowości Krasnyj Partyzant i Pantalejmonowka w okrążeniu miały znaleźć sie jakieś siły prokijowskie.
  Niespokojnie też w okolicach Gorłówki którą miano ostrzeliwać z haubic i wyrzutni rakietowych;
  http://rusvesna.su/news/1410620556
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/33492/33492_original.jpg
 • @szczurobronny 11:59:59 GN to tuba PiS
  GN od dawna przestał być tygodnikiem katolickim i stał się tubą PiS-u.
 • @AQQ 16:25:54 :)
  :) !
 • @szczurobronny 14:32:09 Na tym świecie nigdy nie będzie równości
  Ten świat jest tak skonstruowany, że nigdy tu nie będzie równości, a wszelkie próby jej wprowadzania kończyły się strasznymi zbrodniami (rewolucje: francuska, październikowa i inne).

  Ludze mają ręce do siebie, a nie od siebie i tego się nie zmieni.

  Co do wspaniałego życia w PRL: dane o minimum socjalnym podobne są bezwartościowe, bo w PRL był to na bardzo niskim poziomie, o wiele niższym niż dzisiaj.

  O poziomie życia w danym kraju mówią takie wskaźniki jak umieralność noworodków oraz przeciętny wiek życia mężczyzn i kobiet. Te wskaźniki w PRL były o wiele gorsze, niż obecnie.
 • @goodness 13:39:11
  Ja bym nie był taki szybki w oskarżaniu polskiego wojska o kradzież koców i materaców. Zresztą mówiąc prostym językiem "na ch... im te koce i materace"?
  Ciężarówki sprawdzano dopiero na Ukrainie i tam też mogła nastąpić kradzież. Z wydawaniem wyroków poczekajmy aż sprawę zbada prokuratura i zostanie wydane oficjalne oświadczenie (chyba że nie będzie wypadało ujawniać faktu ze ukry to złodzieje, to wtedy nie będzie oficjalnego komunikatu).
 • @szczurobronny 14:43:46 PRL pozostawiła muzea, a nie przemysł
  Pytasz gdzie się podział przemysł z PRL? Odpowiadam ci: poszedł na złom.

  Podaj mi, co w PRL produkowano naprawdę nowoczesnego na światowym poziomie?

  Gdy PRL zbankrutowała, bo nie mogła spłacać zaciągniętych kredytów, podobnie zbankrutował cały system sowiecki, wszystkie tzw. demoludy.

  Świat nie był zainteresowany kupowaniem przestarzałych polskich produktów, podobnie Rosja nie chciala ich kupować za waluty wymienialne.

  Te wszystkie fabryki po prostu zbankrutowały i gdyby nie to, że Rakowski wprowadził tzw. ustawę Wilczka, to ludzie zdychaliby z głodu.

  Dzięki tej ustawie powstał mnóstwo drobnych firm jedno lub kilkuosobowych, które wchłonęły ludzi pozwalnianych z muzeów o nazwie fabryka.

  Potem kolejne rządy stopniowo ograniczały swobody gospodarcze i tak oto wróciliśmy do PRL.
 • @gregemigrant 17:52:32
  "Wielu ludzi walczy ale wież mi że naprawdę jest ciężko."- wiem, że jest ciężko, ale trzeba się jednoczyć i wspólnymi siłami pokona się tą hydrę.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 17:57:00
  Cytuję:

  "....a od 2005 przestali podawać."- ciekawe kto był taki cwany, że wstrzymał podawanie tych danych?

  Pozdrawiam.
 • @nana 14:45:01 Odbudowaliśmy populację i żyliśmy w dziadostwie
  Niemcy zachodnie płaciły ogromne reparacje, a mimo to już na początku lat 60 miały o wiele wyższy poziom życia ludności niż Polska.

  Korea po wojnie domowej i podziale na dwie części jest klinicznym przykładem, który system gospodarczy jest lepszy, podobnie NRF i NRD.

  Socjalizm jest systemem niewydolnym i korupcjogennym. W żadnym kraju na świecie, na żadnym kontynencie, nie powstało państwo socjalistyczne, dające swojej ludności dobrobyt.

  Ostatnio Wenezuela pokazuje, jak wprowadzając socjalizm, wprowadzić biedę i powszechny brak towarów pierwszej potrzeby.
 • @jazmig 17:50:51
  Cytat:
  Podaj mi, co w PRL produkowano naprawdę nowoczesnego na światowym poziomie?
  ________________________________________
  Na szybko:
  Z mojej branży:
  Śmigłowce Sokół - Świdnik
  Małe samoloty (cały czas sprzedawane np. Bryza) - Mielec
  Silniki lotnicze (np. licencyjne PZL-10W lub S) - Rzeszów
  Z innych:
  Fabryka kabi w Ożarowie
  Maszyny do obróbki drewna np. Jaroma
  itd.

  Od wielu lat wmawiają nam, że wizytówką nowoczesnej produkcji są samochody. Faktycznie Syrenka ustępowała Porsche Carrera, ale np. Polonez z 1981 roku był nowocześniejszy od ówczesnego Passata
 • @AdNovum 16:45:23
  na czym ma polegać walka ?
  tak jak Polska, czy Ukraina, indywidualni ludzie też są bez żadnych szans.
  pierwszy milion trzeba ukraść. Zapomniałeś?
 • @szczurobronny 17:59:33
  Dług po PRL 17 mld $ / dług na dzisiejszy dzień suwerennej III RP ponad 300 mld $

  Wtedy budowano i inwestowano, tworzono nowe miejsca pracy i zapewniano dach nad głową, dziś przy prawie 20- krotnie większym zadłużeniu nic się nie buduje a tylko dewastuje i sprzedaje za bezcen.

  Nie dość tego dziś jest bandytyzm, jawne złodziejstwo, zdrada, propaganda ogłupiająca i demoralizująca młodzież, rozbrojenie kraju, wroga obywatelowi biurokracja i rząd, przestępczość, narkotyki i......itd.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 16:18:53 Nie tylko PRL zlikwidowała analfabetyzm
  To samo było we wszystkich krajach kapitalistycznych.

  Na ulicach polskich miast byli żebracy i byli bezdomni, nie było ich w centrach, bo ich milicja stamtąd wyganiała.

  W PRL nie było bezrobocia, a w efekcie PRL zbankrutowała. Gomułka doprowadził kraj do ruiny, Gierek zadłużył. Ze te kredyty przez kilka lat było fajnie, ale jak trzeba był je spłacać, to zaczęły sie problemy prowadzące do strajkówi w 1980 r.
 • @jazmig 18:10:39
  Klasyczny przykład demagogii.

  Z jakiego poziomu startowały po wojnie Niemcy i Polska do odbudowy kraju?
  Jaką miały infrastrukturę, ile przemysłu, ile kasy?
  Równie dobrze można porównać Niemcy Do Papui Nowa Gwinea. Niemcy przegrały wojnę, Papua żadnej wojny nie prowadziła - kto jest teraz bogatszy?
 • @interesariusz z PL 18:13:41
  Cytuję:

  "...pierwszy milion trzeba ukraść" - każdy kto uwierzył bądź uwierzy w te zwodnicze i przewrotne hasło już przegrał, nie tylko jako człowiek, ale przegrał swoje życie.

  Państwo, które oparte jest na złodziejstwie, korupcji, bezprawiu musi upaść i do tego nie trzeba żadnego buntu społecznego, bo ono i tak się rozleci.

  Natomiast czekanie biernie na ten moment, źle się również skończy dla tych co czekają, bo oni zbankrutują wraz z tym państwem.

  Pozdrawiam.
 • @nana 13:52:58
  Brawo nano. Wielu Polaków tak czuje jak TY. W 100% zgadzam się z Tobą. Wtedy żyło się z uśmiechem na twarzy. Pozdrawiam
 • @szczurobronny 17:57:00 Jesteś zaślepiony
  Dzisiejszy żebrak korzystający z pomocy społecznej, żyje lepiej niż przecietny pracownik w PRL.

  Spadła ogromnie śmiertelność noworodków, wydłużyła się przeciętna długość życia.

  To są obiektywne wskaźniki, a nie minimum socjalne, które można ustalać dowolnie.
 • @jazmig 18:19:08
  Cytuję:

  "Ze te kredyty przez kilka lat było fajnie, ale jak trzeba był je spłacać" - a nie przyszło ci do głowy, że te kredyty zostały nam celowo dane po to aby wykończyć później naszą gospodarkę?

  Zwróć uwagę na fakt, że to nie były kredyty gotówkowe tylko rzeczowe, np. na zakup towarów, licencji, kooperację itd. tak więc w momencie, gdy Zachód przestał importować z Polski nadwyżki wyprodukowanych u nas towarów nie było czym spłacać tych kredytów.

  Była to typowa pułapka zadłużenia jaką Zachód stosuje do dnia dzisiejszego, która polega w zależności od celów jakim to ma służyć, albo do zniszczenia danego kraju albo do przejęcia nad nim kontroli.

  Efekt w przypadku Polski, chyba widać?

  Pozdrawiam.
 • @mrdinozaur 18:11:11 Wyjaśniłeś
  Polskie śmigłowce nigdy nie były szczytem techniki. Apache wyprzedzały je wieloma parametrami, podobnie Sikorsky.
  Tak samo jest jak chodzi o małe samoloty. Fabryka kabli w Ożarowie powstała na zachodniej licencji i nie produkowała niczego rewelacyjnego.
 • @jazmig 17:50:51
  A co teraz w Polsce produkuje się na światowym poziomie ? Nic, bo w ogóle nic się nie produkuje. W sklepie polskie to można tylko nabyć produkty spożywcze. Pojedyncze jaskółki ...

  Spłacać kredytów to nie jest w stanie 3RP. Nigdy ich nie spłaci. A to co zdołała spłacić, to ze sprzedaży owego złomu z PRL.

  Czy w muzeum da się coś użytecznego wyprodukować. Myślę, że tak. Do tej pory mam wiele przedmiotów codziennego użytku, które są nie do zdarcia, w przeciwieństwie do tych nowoczesnych, które się wyrzuca zaraz po zakupie.
 • @jazmig 18:10:39
  w mojej ocenie Singapur jest państwem "socjalistycznym".
 • @szczurobronny 18:21:12
  A kto w tym czasie rządził?

  Czy nie ludzie wywodzący się z "etosu":

  Pamiętasz te słowa i kto je wypowiedział pod stocznią gdańską:

  "My jesteśmy tu gdzie wtedy (czyli tam gdzie Solidarność), a oni tam gdzie stało ZOMO"

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 18:18:43 Ja żyłem w PRL
  Dlatego nie wciskaj mi kitu. Wiem, jaki był poziom życia, co można było kupić. Pamiętam kolejki praktycznie po wszystko.

  Dzisiaj jest to nieznane. Ja byłem zwyczajnym pracownikiem, a nie partyjnym cwaniakiem, nie miałem dostępu do sklepów dla "swoich", ani do milicyjnych. Im żył się rzeczywiście lepiej, niż nam.
 • @mrdinozaur 18:11:11
  przecież teraz Polska już żadnych samochodów, czy okrętów nie produkuje. Nawet pociągi kupuje za granicą, mimo, że ktoś tam jeszcze coś chałupniczo kleci.
 • @mrdinozaur 18:19:47 Koree startowały z takiego samego poziomu
  A NRD nie spłacała reparacji, które spłacały NRF - takie sa fakty.

  Całkiem po prostu: im więcej socjalizmu, tym więcej biedy.
 • @AdNovum 18:15:44
  buduje się wille i dacze, oraz domy pogodnej starości dla Niemców. Na nich jest największy interes.
 • @jazmig 18:10:39
  Panie @jazmig, jeżeli już o tym rozmawiamy mówmy jak jest.
  Tam gdzie pojawi się socjalizm, tam od razu pojawiają się zapory i embargo "Zachodu". Tak jak Niemcy w celu polepszenia bytu mogli korzystać z wszystkich dogodności dostępnych na świecie tak Polska miała na karku "zachodnie" restrykcje i "bratnia ideologie". Co więcej, gdy Niemcy mogli korzystać z wiedzy naukowców rożnych narodowości, my Polacy byliśmy zmuszeni korzystać ze szczęśliwców o jakiejś tam wiedzy których Niemcy i Czerwoni nam nie zdążyli wybić.
  Tak tez i dochodziło do parodii gdzie na prowincji zwykły technik był wielka figurą. W Niemczech tak nie było.
  W takich warunkach budowano Polskę. Tak wiec tym bardziej należy ludzi tamtych czasów szanować. Mówią ze "z gówna bata nie ukręci".
  Wtedy ludziom się to udawało i rozsprzedawane jest to do dzisiaj.
 • @szczurobronny 18:27:56 Ty masz pomysły
  Polska w latach 70 dogoniła Włochy? Owszem, na łamach Trybuny Ludu.

  PRL była o lata świetlne za Włochami. Liczba samochodów na mieszkańca, długość życia, komfort życia itp. ... Dzisiaj nadal im nie dorównujemy.
 • @AdNovum 18:29:32
  Jak wyglądało korzystanie z "korytarzy humanitarnych' pod Iłowajskiem przez oddziały prokijowskie. Mieli ewakuować żołnierzy oraz rannych i zabitych, a "ewakuowali" transportery i czołgi...
  http://www.youtube.com/watch?v=202FZNVn53I
  Ps. Daleko nie dojechali (do Starobeszewa)...
 • @AdNovum 18:29:32 Czy ktoś zmuszał do brania kredytów?
  i czy ktoś zmuszał do ich marnotrawienia? Nie wiem, ile ma pan lat, ale ja pamiętam, że kupowano maszyny do fabryk, których budowa opóźniła się o kilka lat (takie mieliśmy planowanie) i w efekcie rdzewiały trzymane pod wiatami, a jezeli były w jakichś ogrzewanych magazynach, to traciły gwarancję.

  Za Gierka było ogromna marnotrawstwo. Gdyby te pieniądze, które on pożyczył, były wydawane racjonalnie, to PRL by nie zbankrutowała.
 • @AdNovum 18:20:27
  pierwszy milion to była metafora możliwości startu.

  Nie tylko trzeba mieć milion, ale i wiedzę, i "kontakty", oraz nie podpaść.

  A jak ktoś tego nie ma, to się może tylko nająć za 2zł na godzinę, bo więcej nie dają. Po co, skoro tłumy przebierają nogami, aby załapać się na tę stawkę. Tłumy tych, co brzydzą się mordować, kraść i rabować. Ci co się nie brzydzą, nie pójdą już i za większą stawkę. Są konsumentami adrenaliny i po robocie mogą występować w TV.
 • @jazmig 18:27:39
  a jak zmierzyłeś długość życia w 3RP, skoro istnieje krócej, niż owa "długość życia" ?
 • @interesariusz z PL 18:36:35
  A agencje towarzyskie to co?

  Dla kogo je się robi?

  Czy nie dla niemców, kleru i polityków?

  Pozdrawiam.
 • @jazmig 18:30:23
  Ach, Apache. A co USA potrafi wyprodukować. Nawet silniki rakietowe kupuje u ruskich.

  Nie przesadzaj z tym poziomem. Na światowym poziomie nie znaczy najlepsze na świecie.
 • Pobojowisko po 51 Brygadzie ukraińskiej;;
  http://www.youtube.com/watch?v=hOyFuUYL5dA
 • @interesariusz z PL 18:30:33 Za co Polska kupuje za granicą?
  Skoro w Polsce nic się nie produkuje, to skąd mamy pieniądze na zakupy różnych towarów za granicą?

  W Gliwicach produkują Ople, pod Wrocławiem panele do telewizorów i monitorów, w Bydgoszczy nowoczesne centralki tlf w całości polskie: projekt i produkcja ... itd. Coś jednak u nas się produkuje.

  Nie chodzi o oto, żeby produkować byle co, ale żeby produkować to, na czym można zarobić, a nie tak jak węgiel ze Śląska, do którego treba dopłacać i to naprawde dużo dopłacać
 • @jazmig 18:30:23
  Znowu :((((
  Nie porównuj Sokoła do Apache'a.
  To tak jakby porównywać, co jest lepsze Mini Morris, czy McLaren.

  Sokoły były na przełomie lat 80/90 jedyną maszyną o takim udźwigu mogącą pionowo wystartować na wysokość ponad 100m (idealny do ewakuacji VIPów np ze stadionu. Chyba były całkiem dobre jeśli Francuzi zablokowali sprzedaż kilkudziesięciu sztuk do Azji i sprzedali tam swoje.

  Dlaczego mamy się wstydzić, że kupowaliśmy licencje i na ich podstawie produkowaliśmy dobrej jakości sprzęt.

  Pod koniec lat 80-tych była afera z bezpodstawnym aresztowaniem przez Niemców dyrektorów polskiej zbrojeniówki na polecenie Amerykanów. Przesiedzieli swoje, wypuścili ich i nawet nie powiedzieli przepraszam.
  Chodziło o kontrakt na dostawę karabinów do jednego z krajów.
  Było kliku konkurentów.
  Rumuńskie AK wytrzymywał 4000 strzałów, Bułgarskie - 6 tysięcy, amerykańskie AR - 10 tys. , a polskie ponad 12 tys. Które wybrałby kontrahent?

  Mogę podać jeszcze wiele przykładów, ale nie sądzę żeby to miało jakiś sens.
 • @AdNovum 16:10:39
  Dlatego trzeba się zaangażować - zapożyczone jeszcze nie dokończone.
  Baza dla wyborów samorządowych , a potem na wybory
  Szanowni Mieszkańcy gminy …........... w Polsce nie ma zwyczaju demokratycznego który w sposób rewolucyjny może zmienić całą sceną polityczną i może spowodować przywrócenie sensu i logiki w polityce.
  W małym skrócie chodzi o to:
  1. My jako mieszkańcy, obywatele, podatnicy, rodacy wszystkich opcji politycznych powinniśmy się zaangażować w wybory i wdrożyć jako standard przeprowadzenie procedury weryfikacji kandydatów z wyboru mieszkańców - Jesteśmy ich pracodawcami .
  2. ZATEM JAKO PRACODAWCOM PRZYSŁUGUJE NAM PRZEPROWADZENIE ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ JEŚLI CHCEMY DAĆ IM NA 5 LAT PEWNĄ POSADĘ ZAPEWNIAJĄCĄ WYSOKI DOCHÓD ORAZ PRESTIŻ I WPŁYWY
  3. TO MUSIMY PRZYWRÓCIĆ WŁAŚCIWĄ KOLEJNOŚĆ PODLEGŁOŚCI CZYLI UZNAJEMY ŻE KAMPANIA WYBORCZA TO KASTING DLA KANDYDATÓW A MY JESTEŚMY KOMISJĄ KWALIFIKACYJNĄ  KTÓRA ZDECYDUJE CZY DANY KANDYDAT JEST GODZIEN I POSIADA ZADOWALAJĄCE KWALIFIKACJE MORALNE I ZAWODOWE DO ZAJMOWANIA TEGO STOŁKA 
  O CO CHODZI W KWESTII ZMIAN W SPOTKANIACH Z KANDYDATEM 
  1. CHODZI O TO ŻEBY NIE BRAĆ UDZIAŁU W SPOTKANIACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ KANDYDATA , RĘKAMI SWOICH LUDZI W SWOIM LOKALU ZE SWOJĄ SŁUŻBĄ PORZĄDKOWĄ 
  2. ZAPRASZAJMY ICH W IMIENIU NP. MIESZKAŃCÓW MIASTA OPOLA SAMI W GRONIE KILKU PRZYJACIÓŁ ZAPEWNIAMY LOKAL I SŁONE PALUSZKI ORAZ WODĘ Z BIEDRONKI  KOSZT TAKIEGO SPOTKANIA JEST PRAWIE SYMBOLICZNY SALA W REMIZIE LUB SZKOLE NA 2 -3 GODZINY TO KOSZT OKOŁO 200 ZŁ Z NAGŁOŚNIENIEM !!
  3. POZATYM KOSZT DOJAZDU JEŚLI MÓWIMY O KAMPANI WYBORCZEJ LEŻY PO STRONIE STARAJĄCEGO SIĘ O STOŁEK 
  4. ONI MAJA NA TO SRODKI Z NASZYCH PODATKÓW 
  5. ONI MUSZĄ ZROZUMIEĆ ŻE KAMPANIA WYBORCZA
  6. TO JEST KONKURS NA ZAJĘCIE STANOWISK DOBRZE PŁATNYCH I WPŁYWOWYCH - A PRACODAWCĄ PRZYSZŁYCH PROMINENTÓW JEST NAWET PRZYSŁOWIOWY CIEĆ KTÓRY MA PRAWO WYBORCZE
  7. CZYLI KAŻDY POWINIEN PRZYJŚĆ I ZAPYTAĆ O CO TYLKO CHCE
  ALE LUD JEST PRZYZWYCZAJONY ŻE KANDYDAT NA STOŁEK SAM WYBIERA LOKAL , SAM WYBIERA KOGO DO GŁOSU DOPUŚCIĆ A KOGO NIE I SAM DECYDUJE BO WSZYSTKO JEST NA JEGO WARUNKACH – KOGO WYRZUCIĆ ZA DRZWI BO GŁUPIO PYTA .
  DLATEGO TO WŁAŚNIE WYBORCY POWINNI ORGANIZOWAĆ I ZAPRASZAĆ KANDYDATÓW, ONI MAJĄ BYĆ TYLKO GOŚĆMI I TO UPRZEJMYM GOŚCMI
  BO JEŚLI NIE TO ORGANIZATOR MOŻE ICH ZA DRZWI WYRZUCIĆ
  TAK TO POWINNO W POLSCE WYGLĄDAĆ
  OD DZIŚ NA ZAWSZE
  A MY MUSIMY SOBIE WBIĆ DO GŁOWY
  KTO KOMU CO JEST WINIEN W PODLEGŁOŚCI WYBORCZEJ !!!
  śmiało nie bać się i nie wstydzić – co wolicie jak oni zapraszają na dywanik ?
  ONI CHCĄ WAMI RZADZIĆ I NIEŹLE ZARABIAĆ PO WYBORACH WIEC NIECH POFATYGUJĄ DUPSKA
  POSADA PEWNA NA 5 LAT Z WYNAGRODZENIEM 12 000 ZŁ + 10 OOO NA BIURO
  CHYBA NIE JEST ZBYT WYGÓROWANE ABY SIĘ SAMI POFATYGOWALI
  PAMIĘTAJCIE TO WY JESTEŚCIE ICH PRACODAWCAMI PO EWENTUALNYCH WYGRANYCH WYBORACH
  POLACY SĄ PRACODAWCAMI TYCH LUDZI
  WIEC JAKO PRACODAWCY NIE REZYGNUJCIE Z SZANSY PRZEPROWADZENIA ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ KTO TAK ROBI ???
  NAJWAŻNIEJSZE TE ZAPROSZENIA NA SPOTKANIA NIE ROZSYŁAJĄ ZWOLENNICY TEGO KANDYDATA, A WRĘCZ PRZECIWNICY , SCEPTYCY I OSOBY NIE PRZEKONANE
  TO NIE SZTUKA DLA NIEGO PRZYJECHAĆ NA SPOTKANIE Z WŁAZODUPAMI SZTUKA TO STANĄĆ PRZED NIE PRZEKONANYMI I WYBRNĄĆ Z PYTAŃ !!!
  ============
  JESLI KANDYDAT PRZEBRNIE SERIĘ PYTAŃ NIE USTALONYCH Z GÓRY TO MOŻEMY Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ POPRZEĆ W STARANIACH.
  A JESLI OKAŻE SIĘ ŻE JEST W OBLICZU PYTAŃ SPOŁECZNOŚCI GŁUPI NIE KOMPETENTNY SKREŚLAMY MIERNOTĘ.
  =================
  CO W PRZYPADKU GDY KANDYDAT OLEJE ZAPROSZENIE - MAMY JASNY SYGNAŁ, ŻE MA NAS I NASZE LOKALNE PROBLEMY GŁĘBOKO W DUPIE A ZATEM WIEMY KTO ZACZ
  ==========
  JESZCZE RAZ PRZYPOMINAMY
  ROZUMIECIE? TO ON SIĘ STARA O POSADĘ U WAS – A MY – PODATNICY JESTEŚMY JEGO PRACODAWCĄ
  A JEŚLI OLEWACIE JAKO PRACODAWCA ROZMOWĘ KWALIFIKACYJNĄ – TO POTEM NIE DRZYJCIE RYJA, ŻE ZNÓW JAKIŚ GAMOŃ ZOSTAŁ RADNYM.
  JESLI KANDYDAT NA RADNEGO CZY WÓJTA DOSTANIE OD WASZEJ SPOŁECZNOŚCI ZAPROSZENIE TO JEGO OBOWIĄZKIEM JEST TAM DOJECHAĆ - NAWET ROWEREM
  A JEŚLI NIE TO … TO MACIE JASNOŚĆ CZY GO WYBRAĆ !!!!!!!!!!!!!!
  ================
  MAMY NADZIEJĘ, ŻE ROZPROPAGUJECIE WŚRÓD SWOICH SĄSIADÓW TO NOWE NARZĘDZIE WERYFIKACJI, ABY STAŁO SIĘ STAŁYM I NORMALNYM PROCESEM ELIMINACJI OSZUSTÓW, LAWIRANTÓW I PSEUDO PATRIOTÓW GADACZY.
 • @interesariusz z PL 18:30:33
  Przepraszam, proszę nie obrażać polskiej myśli technicznej.
  Na światowym poziomie produkujemy krasnale ogrodowe (HiTech, czyli europalety produkuje niestety Ukraina)
 • @jazmig 17:50:51
  To co piszesz mogę jeszcze uznać co najwyżej za tzw. półprawdę. Szkoda klawiatury na wyjaśnienie. I nie trudziłbym się z reagowaniem gdyby nie końcówka, cyt. " i tak oto wróciliśmy do PRL".
  ...... Przepraszam, ale gwałtownie zwiększone ciśnienie nawet w tej sprawie nie pozwala mi na polemiczną odpowiedź.
  Napiszę tyle -przenieś się Waćpan na Onet.
 • @jazmig 18:34:14
  kpisz, czy o drogę pytasz?
  Teraz, jak sprzedają coś za 10% ceny rynkowej, to są nie tylko kolejki, ale i mordobicie.
  Wszystko, co ma dobrą relację wartości do ceny, sprzedaje się spod lady, albo i poza sklepem. Taka jest prawda o handlu. Nic się nie zmieniło względem PRL. Po prostu mniej jest sklepów z wyprzedażą. Za PRL była w każdym sklepie.
 • @mrdinozaur 18:48:55
  Ok, ale tego i tak nie przebija;
  http://www.youtube.com/watch?v=JdrBihTT3p0
  :)))
 • @jazmig 18:41:48
  Cytuję:

  "Za Gierka było ogromna marnotrawstwo"- a dziś pewnie go niema ?

  Co gorsza jest obecnie niewyobrażalne marnotrawstwo, ale dodatkowo jest równie niewyobrażalna korupcja. Nie dość tego zamiast dbać o rozwój przedsiębiorczości i gospodarkę polską wspiera się wyłącznie zachodnich inwestorów, zaś naszych pęta coraz bardziej nieracjonalnymi przepisami i niszczy.

  Wiesz, ktoś kiedyś powiedział, że Polska powinna pójść "trzecią drogą" i dziś wiem, że miał rację, bo to co nam zaoferował Zachód nic nie jest warte.
  Dlaczego nadal 80 % mieszkańców Polski, po 25 latach dobrodziejstw kapitalizmu mieszka w blokach wybudowanych za komuny?
  Bo lubią te ciasne klitki? Nie BO MUSZĄ, BO NIE STWORZONO IM ŻADNEJ INNEJ ALTERNATYWY!!!!!

  Pozdrawiam.
 • @jazmig 18:35:44
  " im więcej socjalizmu, tym więcej biedy." to dlaczego Singapur kwitnie mimo socjalistycznych wynalazków, jak olbrzymie zasiłki na dzieci, czy państwowe budownictwo mieszkaniowe?
 • Dla zainteresowanych, zbiór foto i filmików z 'pola walki";
  http://u-96.livejournal.com/3757103.html
 • @jazmig 18:41:48
  tak, planowanie z gazoportem było lepsze.
 • @jazmig 18:48:42
  Cytuję:

  "W Gliwicach produkują Ople, pod Wrocławiem panele do telewizorów i monitorów, w Bydgoszczy nowoczesne centralki tlf w całości polskie: projekt i produkcja ... itd. Coś jednak u nas się produkuje."

  Jak sam widzisz na trzy wymienione przez ciebie zakłady produkcyjne działające w Polsce żaden nie jest polski i dlatego produkują, bo przeniosły swoją produkcję z macierzystych krajów, korzystając tu z bardzo taniej siły roboczej, a dodatkowo przyciągnięte tu długookresowym zwolnieniem z płacenia podatków, bądź ich ograniczeniem oraz znacznie niższymi kosztami socjalu i kosztami nośników energii.

  I to szczerze uważasz za jakiś sukces, bo ja traktuję to jako ewidentną porażkę i sprowadzenie Polski do roli europejskiego Bantustanu.

  Pozdrawiam.
 • @bock17 18:21:46 dzięki! musimy bronić naszej godności
  nasi Rodzice pracowali przy odbudowie Warszawy i kraju za miskę zupy z kotła wojskowego. A głupcy mówią o niskim poziomie życia po wojnie. A gdzie jest wysoki poziom życia w kraju zrujnowanym wojną???

  Ja lata całe kupując zeszyty do szkoły dawałam swój grosz - na zeszycie pisało np. zeszyt szkolny 16 kartkowy, cena 50groszy + 5 groszy na SFOS - czyli Społeczny Fundusz Odbudowy Stolicy. Czyli zeszyt kosztował mnie 55 groszy. Ale ludzie to rozumieli i wspierali. W ten sposób zyskiwano środki na odbudowę. Tak samo na zakup żyrafy dla warszawskiego zoo. Było hasło: "grosz do grosza, złoty do złotego, na zakup żyrafy zbieraj kolego". Zbieraliśmy też makulaturę na ten cel - w czynie społecznym. Dużo robiliśmy w czynie społecznym. Harcerstwo było przykładem i wzorem uczciwości i pracowitości młodych ludzi. Byłam tylko zwykłą harcerką, średnio zaangażowaną, bo jestem raczej indywidualistką, ale byłam dumna z noszenia munduru Harcerza Polski Ludowej.
  Nie wiem, czy było to w przyrzeczeniu harcerskim, ale ja uczyłam się, że:
  Harcerz nie pije i nie pali
  Harcerz jest słowny itd. nie pamiętam już dosłownie. Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy - to było motto przewodnie i ludzie młodzi taktowali je poważnie. Ja też.
  Pierwszego papierosa zapaliłam gdy byłam dorosła. Było oczywiste, że przedtem tego nie zrobię. Z alkoholu to pierwszy raz piłam wino domowej roboty u koleżanki na imieninach, też byłam już dorosła.
  PRL to był dobry czas. Był to czas czystych ludzi i niewinnych dzieci i młodzieży.

  O coś podobnego myślę walczy Donbas i mówił Striełkow.
  Żadnego pedalstwa, żadnej rozwiązłości, żadnych burdeli i pornosów. Podstawą społeczeństwa może być tylko uczciwość i czystość - także ta cielesna, będąca wzorem dla dzieci i młodzieży.
  Wszystko inne, wpychane nam z zachodu to degeneracja i wyniszczenie.
  Gdy byłam na zachodzie i zobaczyłam po raz pierwszy stojącą przy ulicy dziwkę, ubraną wyzywająco, w mini, że było widać tyłek, to byłam tak zdziwiona, że aż mi tłumaczyli tubylcy, że to normalne. Nie mogło mi się to w głowie zmieścić. Potem się opatrzyło, ale mimo wszystko wolałam chodzić ulicami, gdzie one nie stały.
  PRL dał możliwość normalnej pracy każdej kobiecie, nie musiała ona zarabiać ciałem. Jej życie prywatne było jej sprawą i nie miała ona właściciela w postaci frajera, czy jak to się nazywa. Sutenera? Godność kobiety leżała w jej rękach. I nie było mowy, by młode gimnazjalistki obsługiwały starych capów na zapleczach galerii handlowych, bo za to to był kryminał.

  Tym, którzy mają mentalność dziada nie da się wytłumaczyć, że lepiej być średnio zarabiającym robotnikiem niż bogatym żebrakiem. Te męty społeczne wszystko przeliczają na pieniądze i nie przeszkadza im żyć na cudzy koszt przy pomocy wyłudzania. Odpady społeczne. I tyle.
 • @mania przepraszania 18:46:23
  trochę odetchnęliśmy w tej sprzeczce z korwinowcem,

  przypomniałeś nam wojnę. Straszną. To nie są przelewki. Popalone i rozerwane na strzępy ludzkie ciała.

  Fakt, że potrafimy żyć jakby nigdy nic, nie napawa optymizmem. Czy jak nas, Polaków, podpuszczą, też będziemy się tak nawzajem mordować?

  Wydaje się to niewyobrażalne. Ale przecież kiedyś Ukraińcy robili wrażenie ludzi takich jak my. A teraz egzystują jak oszalałe z głodu szczury, które się zagryzają.

  Przcież zwyrodnialców u nas starczy do wszczęcia jakiejś zadymy. A potem to już z górki.
 • @AdNovum 18:52:53
  Zgoda,że Gierek wszystko zmarnotrawił. Nie wybudował sobie "pałaca z ogrodem".
 • @mrdinozaur 19:03:54
  i jeździł na emeryturze swoim "maluchem", służby zresztą też nie miał.

  Pozdrawiam.
 • @jazmig 18:48:42
  przecież napisałem, kasę mamy z wyprzedaży owego pogardzanego przez Ciebie muzeum. Ponadto, zapożyczamy się w oszałamiającym tempie.

  My nie produkujemy Opli, tylko Opel wynajmuje u nas tanią siłę roboczą i równie tanie środowisko, zupłenie jak w kraju skolonizowanym. W Afryce przed wiekami też coś wytwarzano, co jechało do krajów macierzystych, ale przecież produkcja odbywała się na zasadzie rabunku zasobów i życia, bez oglądania się na jutro. Zawsze można było zdobyć nastąpną kolonię.

  Jaskółki nie zakłócają krajobrazu po dewastacji.
 • @re1 18:50:27
  tekstu dużymi literami nie da się czytać.
 • @interesariusz z PL 19:03:47
  Tak jest zawsze, gdy rozpoczyna się wojna. Obok postaw szlachetnych i bezinteresownych pojawiaja się wszelkie podłości i zdziczenia.
  Tak niestety było, jest i będzie...
 • @jazmig 18:48:42
  "Spadła ogromnie śmiertelność noworodków, wydłużyła się przeciętna długość życia." Bo rodzi się o wiele mniej dzieci. To życie to dostaliśmy do emerytury w bonusie po 67 roku życia. Powiem więcej. Pitolisz jak zwykle ,ale jako akcent humorystyczny mogę się pośmiać z twojego trudu. :)))))
 • @re1 18:50:27
  Rozpropagujemy.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 19:13:26
  Należy łotyszom delikatnie dać do zrozumienia że to strzelcy łotewscy byli "podporą' władzy bolszewickiej w najgorętszym okresie rewolucji w Rosji. Gdyby nie fanatyzm łotewskich działaczy bolszewickich i żołnierzy to kto wie...
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Strzelcy_%C5%82otewscy
 • @AdNovum 19:08:04
  Pamiętam innego byłego prezydenta. Chodził na spacery z jednym ochroniarzem (musiał, bo takie są przepisy). Wieczorami, kiedy wyprowadzałem psa na spacer często zdarzało mi się z Nim spotykać. Pan były prezydent (ten w ciemnych okularach) zawsze kłaniał się pierwszy, pytał o zdrowie psa, który musiał się z nim przywitać.

  Cóż nobles oblige
 • henrykztrzynca
  Serdecznie pozdraviam z czeskiej republiky. Mam to do granicy z Vami 800m. Pozdraviam vszystkich volnych ludzi, my czeszi tez myszlimy jak Vy. U nas zamykajom fora i volne dyskuzie ale to nic nieznaczy bo volni ludzie zavsze znajdom droge do sziebie. Ježeli Novorossia zvyczienžy a ja pevnie v to vierze to rzondy v EU rozsypiom szie i bendzie spokuj na podvurku. Pozdravienie z Trzynca.
 • @interesariusz z PL 19:16:04
  Mówiłem, że zapożyczone jeszcze nie poprawione.
  Masz 1 punkt małymi literami, następne sam poprawiaj, a nie tylko potrafisz zrzędzić i wymagać jak teściowa.
  Pozdrawiam swoją nieżyjącą teściową, nie było lepszej.
 • @interesariusz z PL 19:16:04
  PS przeważnie jaki login taki pod nim pacjent.
  Z wyrazami ubolewania za przykrość:)
  A może się mylę w 100%.
 • @mrdinozaur 19:20:44
  A wiesz, że w Lesie Kabackim jeździł on systematycznie bez obstawy na koniu?
  I to było w tych czasach gdy ukraińcy z PC (później przemianowanego dla zmyły na PiS) chcieli go najchętniej powiesić na pierwszej lepszej gałęzi w tym lesie.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 19:19:56
  https://www.youtube.com/watch?v=VYTOWDnWJco&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q Pzdr.:)
 • @henrykztrzynca 19:21:24
  Jak fora wam zamykają to piszcie u nas .Pozdrawiam.
 • @Repsol 19:26:07
  Filmik wydaje sie bezsensowny, ale po zastanowieniu każdy wojskowy dojdzie do jednego; "dużo amunicji mają skurczybyki!"...
 • @henrykztrzynca 19:21:24
  Ahoj Henry Trzyńca!

  Také jsem vás pozdravit jako svobodný člověk, svobodný člověk.

  EU již umírá, a osvobodit nás od svých pout.

  Čas svobody se blíží!

  S pozdravem.
 • @Repsol 19:28:39
  Coś w tym jest. Pewnego razu wszedłem na jakieś forum "ruskie", a tam same "chińskie krzaczki", nawet sobie piosenki chińskie wklejali :)
 • @AdNovum 19:25:30
  Bo to było w czasach, kiedy jeździło się odkrytymi pojazdami, a nie samochodami pancernymi.
  Jak to jest?
  Kiedyś "tyran" bratał się z ludem, a teraz demokratycznie wybrani nasi przedstawiciele nie odważą się pokazać ludowi bez wsparcia brygady ochroniarzy.
 • @AdNovum 19:20:25
  Dzięki to jest z miziaforum.wordpress, chłop wali prosto między oczy, ja trochę złagodziłem, ale chyba wrócę do pierwowzoru.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 16:55:36
  Poroszenko oznajmil, ze panstwo nie bedzie pokrywalo kosztow
  pogrzebow zolnierzy, wiec... owocnych pertraktacji...
 • @eMJot 19:34:43
  Jak sobie policzyłem ile u nas kosztuje pogrzeb (co łaska) to nie dziwię się, że Poreszenki na to nie stać
 • @szczurobronny 19:39:03
  Bo czas gra na korzyść powstańców; oni obecnie muszą tylko wzmocnić swoją władzę i siły zbrojne i spokojnie czekać na dalszy ciąg majdanu w Kijowie.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 19:39:03
  Sorry, ale to jest łatwowierność, stare polskie przysłowie mówi bowiem;
  "Głupich nie sieją, sami się rodzą"...
 • @nana 18:59:06
  Cyt. "Te męty społeczne wszystko przeliczają na pieniądze".
  Dziękuję - to właśnie wyjaśnia istotę toczącego się tutaj sporu.
  Właściwie dziękuję za cały ten komentarz.
  Bożkiem stał się wzrost produktu krajowego brutto PKD i tzw. poziom życia. A człowiek to nie tylko żołądek.
 • @AdNovum 19:42:04
  A tymczasem w Charkowie;
  http://www.youtube.com/watch?v=wjT7opBxHHk#t=65
 • @mania przepraszania 19:48:23
  Kupować drony i cała Wszawka wypiernicza z Polski.
  Szukaj Miziaforum
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 19:53:49
  To nie złośliwośc to po prostu stwierdzenie faktu, tam baranów niestety nie zabraknie...
 • @fretka 20:01:23
  A u nas
  http://i1.ryjbuk.pl/c942b904115cea9389deb897c3d7c173689bf868/merkel-i-putin-jpeg
 • @fretka 20:01:23
  Boją się że im piasek wywiozą :)))
 • @interesariusz z PL 19:03:47
  Ukraińcy, Rosjanie, Niemcy i inne nacje są ludźmi takimi jak my. W każdym narodzie są też bandyci. Kiedy dochodzą do władzy zaczyna się horror.
 • @szczurobronny 18:59:44
  Przed 89 jednym było lepiej, innym było gorzej. Każdy ustrój społeczny de facto sprowadza się do uprzywilejowania jednych grup ludzi kosztem innych. Przed 89 pewnym grupom nie było lepiej niż teraz, ale było im lepiej niż jest im teraz wobec innych :)
 • @kowalew 19:48:01 miło mi, dziękuję.
  Pozdrawiam serdecznie!
 • @mania przepraszania 19:48:23
  Mam nadzieję, że zarówno w Doniecku jak i w Charkowie Polonia jest po stronie antyfaszystów.
 • @fretka 20:19:37
  Może był psem, biedny Donald :((
 • @wdakra 20:08:21
  I dlatego w pierwszym kroku trzeba zapytać z troską
  http://miziaforum.wordpress.com/2014/07/08/pytanie-do-b-o-r-czy-jest-w-stanie-ochronic-grupe-trzymajaca-wladze-tkz-rzad-iii-r-p-przed-atakiem-drona-tak-tylko-pytam-z-troski/
  A potem składka po 5 groszy na sprzęt. Darmowe dostawy w ramach pomocy dla współobywateli.
  1. Zepsute jaja od drobiarzy.
  2. Zgniła papryka i jabłka od warzywników i sadowników.
  Patrz komentarz http://adnovum.neon24.pl/post/112806,wojna-domowa-na-ukrainie-13-09-2014r-siodmy-dzien-rozejmu#comment_1018303
  Pozdrawiam
 • @fretka 20:19:37
  Co tu komentować?
  http://f-picture.net/lfp/s017.radikal.ru/i441/1409/4d/5ac274664c48.png/htm
 • Do lemingozo-moherozy wyśmiewającej tzw."komunę"
  W latach 70-80-tych istniały kasy zapomogowo-pożyczkowe w każdym zakładzie pracy - pożyczki bez lichwy.
  Kobiety przechodziły na emeryture w wieku 50/55lat. Panowie 55/60
  2lata płatnego a samotna matka miała 4lata płatnego urlopu macieżynskiego.
  Za grosze dostawaliśmy bloki dopłacał zaklad pracy -fakt czekało się trochę ale bez kredytu i odsetek na 30lat!
  Był tzw. kredyt dla młodych małżenstw w ogromnej części umarzany.
  Dzieci miały prawie darmo kolonie, pracownicy wręcz byli na siłę wysyłani na wczasy do ośrodków nad morzem/górach.
  Edward Gierek był prawdziwym patriotą i dobrym gospodarzem.
  To co wybudowaliśmy za PRL sępy ze styropianu rozkradli...
  Szkoda słów co się teraz wyprawia, pięść się sama zaciska!
 • @fretka 20:19:37
  Zmienił płeć, a Tfusk po kaszubsku to burek.
  Pozdrawiam
 • @AdNovum 19:42:04
  Banderopiteki idą odbić Krym.Pzdr. :)https://www.youtube.com/watch?v=oBdq5r3N6_k&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @fretka 20:23:07
  I Kryptonit...
 • @Repsol 20:34:14
  W 2009 r.? Mają maszyne czasu chyba...
 • @re1 18:50:27
  Kampanie wyborcza nalezy naprawde nazwac kastingiem/konkursem.
  Bardzo dobry pomysl. Wtedy wiadomo, ze to MY wybieramy.
  To slowo zna chyba kazdy Polak i wie, co ono oznacza.
 • Chwila humoru...
  "Winter is coming"...
  http://hilkrovs.nnover.ru/data/uf2/3379331/_tmpCtjEpQ.jpeg
 • @AQQ 20:24:39
  Naprawdę szkoda z takim trollem dyskutować,trzeba być idiotą by porównywać śmiertelność noworodków dzisiaj i 40-lat temu.Równie dobrze można by zarzucić PRL-owi,że za Gierka nie było telefonii komórkowej,a dzisiaj jest.Dajmy sobie Panowie spokój,niech faktycznie się "wywnętrza" na Onecie.
 • @eMJot 20:46:04
  Te wszystkie wybory, to tylko pozory demokracji. Problem w tym, że większość kandydatów cierpi na trojaźn. Co innego myślą, co innego mówią, co innego robią. W 1991 r. liberałowie dostali czerwona kartkę. I co? Dalej była prowadzona neoliberalna polityka. Potem zmęczeni dzikim kapitalizmem wyborcy zawołali "Komuno wróć", a SLD dalej realizował taką samą politykę.
  Kandydaci będą udzielali odpowiedzi zgodnych z oczekiwaniami wyborców, a potem będą robili coś całkiem innego. Niestety, nie wiem co na to poradzić. Może pomógłby powrót do ordynacji proporcjonalnej? Tylko że ci, którzy się dorwali do koryta raczej na to nie pozwolą.
 • @mrdinozaur 19:40:51
  Tyle, ze tu nie chodzi o poborce "co laska", a o trumne i koszt
  pochowku.
 • @eMJot 20:46:04
  Zakarpaccy Węgrzy i Rusini domagają sie uregulowania statutu prawnego Zakarpacia, czyli przyznania szerokiej autonomii. 16 września w Budapeszcie ma sie odbyć demonstracja poparcia ich postulatów;
  http://rusvesna.su/news/1410633300
 • @nana 18:59:06
  "czystość" cielesna - i za nią - "czystość" intelektualna. Zachwyconej socjalizmem pani nanie przypomnę tylko, jak bardzo za sprawą obowiązującej w PRL doktryny podupadła polska architektura, jaką nędzą stała się polska filozofia, co spotkało polski film czy literaturę.

  W czasie gdy po wojnie Zachód rozwijał się artystycznie, gdy rosła jego potęga przemysłowa, gdy dyskurs filozoficzny zmieniał społeczeństwa a ludzie stawiali na nowo pytania o to, czym jest państwo (by przypomnieć choćby Niemcy z ich Habermasem), w PRL mieliśmy takie nany, czyste i niewinne, które o LSD nigdy nie słyszały, ubierały się w ohydne (ale za to godne) majty, a ich doskonałość przejawiała się w zbieraniu makulatury.

  PRL-owski socjalizm doprowadził do umocnienia najgorszych aspektów tego narodu - małostkowości, braku fantazji, nienawiści do odmienności, lęku przed eksperymentowaniem. Kościół ramię w ramię z Partią sprzedawały ten sam model życia społecznego, w którym nie było miejsca na rozkosz i piękno. Ot, by każdy miał michę zupy, by każdy miał mieszkanie w paskudnym kurniku z wielkiej płyty, by nie było ani pornografii, ani podniecenia czymkolwiek innym. Równiachy.

  Dzisiaj Zachód stacza się w podobne bagno równości w dziadowskości, co kiedyś PRL. Za to właśnie nowa Rosja - i wschód Europy stały się miejscami dynamicznymi i namiętnymi. W tę samą drogę idą też Chiny, niby wciąż spętane komunistyczną pruderią, ale już niepowstrzymane w dążeniu do niezwykłości.

  A Polska? Tu wolności się nie kocha.
 • @messere 21:14:16
  " Ot, by każdy miał michę zupy, by każdy miał mieszkanie w paskudnym kurniku z wielkiej płyty, by nie było ani pornografii, ani podniecenia czymkolwiek innym."
  No z tą pornografią to pojechałeś po bandzie,w latach 70-tych już była,co prawda spod "lady",ale była.Sam się nią "niezdrowo podniecałem".:))))
 • @AQQ 20:24:39
  Jeśli ktoś dostał coś za darmo, jeśli ktoś ma określone przywileje, to kto inny musi za to zapłacić. Jakoś nigdy nie podobała mi się sytuacja w której ktoś coś zabiera jednym żeby komu innemu coś dać. Gdyby politycy musieli zyć na zwykli ludzie, bez przywilejów i uprzywilejowanych grup które ich popierają, wtedy byliby o wiele rozsądniejsi w deklaracjach i działaniach.
  Dotyczy to sytuacji sprzed 89 ale i tej obecnej.
 • @AQQ 20:24:39
  Wspaniale to ujęliście wraz z "naną". Wychowałem się i dorastałem w tych czasach. Było dokładnie tak jak piszecie. Czułem, że żyłem w bezpiecznym i spokojnym kraju. Nie brakowało nam z bratem niczego choć moi rodzice nie byli żadnymi aparatczykami ot, inżynier budownictwa i felczer w szpitalu dziecięcym. Co roku jeździliśmy na wczasy i obozy. Po mieście poruszałem się bez strachu przed podpitymi agresywnymi bydlakami - milicja szybko i sprawnie działała w tym temacie. Pozytywy można by wymieniać w nieskończoność. Dobrze wiedzieć, że są jeszcze ludzie myślący podobnie. Myśleliśmy z przyjaciółmi, że jesteśmy jednymi z ostatnich dinozaurów....a jednak...
 • @szczurobronny 21:20:30
  Być może takie opinie wyraża młode pokolenie,dla którego współczesne gadżety "były" zawsze.
  No i jest oczywiście grupa "styropianowców",którym za "komuny" było źle,a teraz mają jeszcze gorzej:))))))
 • @fretka 20:19:37
  sukinsyn?
 • @messere 21:14:16
  Ty mistrzu, filozoficzny - zamilcz pacanie. Bo się wku..... tacy filozofowie zaczęli w 90 rozkradać Polskę mówię o Bagsiku i Gasiorowskim (nauczyciele i muzycy). Mam podać nr czeków z tych 400 miliardów i daty przelewów i do kogo. Nadzór bankowy i rząd też w tym siedział i nadal siedzi.
  A teraz na youtube Gąsiorowski się wybiela chce wrócić, bo dajemy się w bezczelny sposób okradać.
  Wrócić do kary ja w średniowieczu, ukradł uciąć łapkę.
  Nie pozdrawiam
 • @szczurobronny 21:20:30
  https://www.youtube.com/watch?v=pTA7BfrgfGM&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q Technika wojenna pozostawiona przez gamoni.Pzdr.
 • @wdakra 21:06:30
  demokracja bezposrednia/referenda
 • @re1 21:26:20
  Ave. 100/100
 • @re1 21:26:20
  Niestety,Panowie dajemy się jako naród robić w chu..a i trwa to już od dawna,tylko jak z tego wybrnąć?
  Od ponad 10-ciu lat mieszkam na wsi i jak widzę zachowania niektórych ludzi to po prostu ręce opadają.I ten dowcip o człowieku,który prosi złotą rybkę,by sąsiadowi zdechła krowa jak dla mnie wcale nie jest śmieszny.Pozdrawiam.
 • @messere 21:14:16
  Z tym filmem to był wyjątkowo udany strzał... kulą w płot. Właśnie za PRL powstały najlepsze polskie filmy. Literatura i filozofia też miała się całkiem nieźle. A poziom oświaty i dostępności opieki zdrowotnej nieporównywalny.
 • @wdakra 21:06:30
  na to można łatwo poradzić, gdyby było możliwe, więc poporzez odpowiednie prawa i ustawy, że polityk może być odwołany natychmiastowo przez swoich wyborców. Nie ma systemów demokratycznych. Ta usa-demokrakcja to jest oczywista oligarchia, a nawet rządy cieni, grup interesów w tle.
 • @szczurobronny 21:33:36
  Ciekawostka.Ukłony.http://polscott24.com/ukraina-3/
 • @messere 21:14:16
  LSD, fantazje, pornografia, rozkosz, podniecenie, namiętność ?..... Czyżby Filozof - erotoman z niezaspokojoną fantazją seksualną ?... To nie to forum. Może inni podpowiedzą jakiś dobry adresik.
 • henrykztrzynca
  Komenterze na onet pl piszom, že ruskie to bydlo a dziszaj moja žona oglondaua film Gagarin piervyj v kosmose i movi mi to bydlo lecziao v kosmos a žydzi može ani na kszienžycu niebyli bo i tak klamiom.
 • @Repsol 21:30:31
  Jak w numerologii 7 bo urodziłem się 7.
  pozdrawiam
 • @messere 21:14:16
  znam kilku wybitnych ludzi z kultury, filozofii, nauki, którzy działali w czasach PRLu. To że byli może i lepsi, to nie znaczy, że byliśmy gorsi, a już w ogóle, że to miałoby być nic nie warte. To samo z naszym przemysłem. Jeśli był gorszy, niż na Zachodzie, to my nic nie mamy z tego i dziś, że na Zachodzie są fantastyczne przedsiębiorstwa, gdyż my w nich pracę otrzymamy, ale zazwyczaj jako niewykwylifikowani pracownicy na najniższym szczeblu i to gdzieś poza Polską. Wtedy mieliśmy własny przemysł i o nas żywił i umożliwiał dostatnie życie, lepsze niż teraz. A co się robi gorzej, to można zrobić lepiej. To lepsza alternatywa, niż nic nie robić, czyli nie mieć własnego przemysłu.
 • @daanekbb 21:38:01
  "Kandydaci będą udzielali odpowiedzi zgodnych z oczekiwaniami wyborców, a potem będą robili coś całkiem innego. Niestety, nie wiem co na to poradzić."
  ---------------
  referenda
  Wazne decyzje opozycja sejmowa/ lub/i inicjatywa obywatelska oddaje pod referendum i tyle.
  Referendum ktorego wynik obliguje.
 • @re1 21:44:09
  A twój koment 1 plus 7 razem 8 czyli 100 % prawda.
  Oczywiście z czekami.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 21:33:36
  Ja już nawet przestałem tłumaczyć takim ludziom bo to jak grochem o ścianę. Mózgi wyprane papką medialną i kazaniem proboszcza. Żadnej własnej oceny lub analizy sytuacji. Trochę mnie podnieśliście na duchu w tym forum. Pozdrawiam !!!
 • @szczurobronny 21:33:36
  Niestety szkoły są zamykane,bo nie ma uczniów.W mojej miejscowości mieszkańcy wybudowali budynek szkolny w czynie społecznym na początku lat 90-tych,szkoła miała 140 uczniów.Została zamknięta w zeszłym roku,było sześcioro dzieci w podstawówce i sześcioro w zerówce.Takich szkół w mojej gminie i sąsiedniej zamknięto na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat kilkanaście.Zostały praktycznie szkoły w miejscowościach siedzibach gminy,a jest to Mazowsze,teoretycznie bogaty rejon Polski..Oficjalne dane nie pokazują całej prawdy,jak wyludnia się Polska.Naprawdę robi się dramat.Zostają sami starzy ludzie,młodzież wyjeżdża i w konsekwencji dzieci można policzyć na palcach jednej ręki.Pozdrawiam,
 • @re1 21:44:09
  To mamy podobnie ja 7-go mam imieniny.Serdeczności Brachu.
 • @
  jakies wybuchy i pozary na lotnisku w Doniecku (podalo niemieckie WDR4)
  Ktos cos slyszal?
 • @henrykztrzynca 21:42:55
  Henriczku poproś żenu, żeby jej życzenie się spełniło, niech oni wylecą na ten księżyc i więcej nie wracają.
  Pozdrawiam
 • @emgie 21:56:23
  Tu masz podgląd lotniska w Doniecku.Stream na żywo. Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=6eTRSk_FulY
 • @Repsol 21:38:12
  Z tym, że nie ma tam rodziny mieszkającej w tym samym miejscu od 3 pokoleń to grubo przesadził. W jednej z wiosek ukraińskich mieszka szóste pokolenie potomków moich prapradziadków. Wprawdzie nie jest to ta sama wioska, w której w 1800 r. urodziła się moja praprababka, ale odległość między zabudowaniami jednej i drugiej nie przekracza 50 m.
 • @jazmig 18:10:39
  Niewydolność systemu socjalistycznego ? Po pierwsze, w skład tego systemu wchodziły państwa, które doznały największych strat w czasie II wojny światowej. Polityka izolacji wobec tych państw ze strony zachodu, to dwa. Ogromne reparacje wypłacane przez Niemcy, to bajki. To USA wpompowała kasę w odbudowę gospodarki Niemiec. Po czwarte, jak by odizolować tak potężne USA od reszty świata, to za 40 lat okażą się skansenem przeszłości. Aby się rozwijać, trzeba handlować, wymieniać się technologią i współpracować w dużej grupie.
 • @henrykztrzynca 21:42:55
  Nie oglądajcie tego gówna .Lepiej tu prawdy szukać. Pozdrawiam.
 • @wdakra 22:03:44
  Wolno mu i tak jak to napisał ,to wcale się nie zdziwię jak seryjny samobójca go dosięgnie . Pzdr.
 • @jazmig 18:27:39
  Nie wiem czy tylko udajesz, czy jesteś idiotą? Byłeś kiedykolwiek w tzw. pomocy społecznej? Wiesz jaką pomoc można od nich uzyskać? Powiedz bezdomnemu, że ma lepiej niż w PRL, to pewnie ci ten głupi łeb rozbije tłumoku!
 • @adalbert05 21:20:16
  No, była spod lady - a Kościół i Partia bredziły wspólnie o upadku moralnym, chowając takie nany.

  ty @re1, co nie pozdrawiasz - nikt nie kazał ci dawać pieniędzy Bagsikowi i Gąsiorowskiemu. To za sprawą socjalizmu w Polsce wychowano całe pokolenia ekonomicznych ignorantów, którzy później dawali się robić różnym cwaniakom, a i dziś resztki tamtego pokolenia kupują garnki po 10 tys. zł.

  @wdakra: zobacz sobie nowofalowe produkcje Zachodniej Europy z lat 60,70 i porównaj do buractwa z PRL. Filozofia? Nie żartuj. Polska była filozoficzną potęgą przed wojną, a po wojnie... po wojnie poza Stanisławem Lemem nie było ani jednego liczącego się na świecie polskiego myśliciela. No chyba że dla niektórych takim był krakowski aktor Karol Wojtyła. Dziś jego książki stawiają na półce "filozofia".

  Zresztą o czym my tu mówimy - jakość warunków mieszkaniowych, jakość seksu, jakość jedzenia - to wszystko jest dziś nieporównywalnie lepsze niż za PRL. Za socjalizmu on i ona mogli pracować, dostawać swoją śmieszną pensję, mieszkali najczęściej kątem u rodziców, po kilkunastu latach dostali w końcu źle zbudowane mieszkanie z przydziału.

  Dzisiaj on i ona, jeśli potrafią pracować i robią to z głową, to mieszkanie zdobędą od ręki. Kredyty są dla klasy średniej łatwo dostępne, a ich spłata dla starających się nie jest czymś niemożliwym - potrzebna jest po prostu inteligencja finansowa. Seks jest w tych czasach nieporównywalnie lepszy, ja mogę ocenić, jakie dziewczyny były 25 lat temu, a jakie są dzisiaj - palce dzisiaj lizać. Jedzenie? Wszystko czego zapragniesz. Nikt nie każe jeść gówna z McDonalda, możesz gotować na parze warzywa, by zjeść je ze stekiem z dobrej mięsnej krowy (w PRL praktycznie nie było mięsnych krów).

  Pewnie... są w tym kraju miliony biednych, nic nie umiejących, do niczego się nie nadających ludzi. Oni wszyscy mają o wiele gorzej niż za PRL. Muszą pracować za marne pieniądze - bo lepszych nikt im nie da, a sami żadnej inicjatywy nie mają. Ale czy naprawdę powinniśmy takich ludzi pielęgnować?

  Jakiś miesiąc temu przyszła do mnie do pracy kobieta, coś koło 40. Że ona chce u nas sprzątać. Świetnie, ale my mamy już panią sprzątającą. Faktury wystawia. Ona na to, że ma chore dzieci itp itd. To smutne, ale co z tego? Zaproponowałem, by zatańczyła i zaśpiewała, to jakąś zrzutkę zrobimy za rozrywkę. Nie, ona chce sprzątać. Czyli co, mamy zwolnić naszą panią sprzątającą?

  Wolny rynek daje niezliczone możliwości. Wystarczy być elastycznym.
 • @emgie 21:30:08
  Referenda jak najbardziej, tylko że Sejm ma prawo odrzucić wniosek o takowe nawet gdyby figurowało pod nim 10 mln podpisów.
 • @messere 22:11:18
  Jak takiej kobiecie nie potrafisz załatwić pracy , to pies cię je.ał gamoniu .Spadaj na drzewo .Tyle w temacie obszc..murku. EOT.
 • @szczurobronny 21:56:19
  Z tym, że 3/4 tych pojazdów (jak nie więcej) to na długoterminowe złodziejskie raty. A wspominane przez Ciebie minimum egzystencji sam widzę - pożyczam od czasu do czasu dwóm sąsiadkom drobne kwoty na życie (w większości na wieczne nieooddanie bo bym chyba serca nie miał widząc ich dzieciaki). I to żaden margines a normalni uczciwi ludzie z pechem życiowym.
 • @messere 22:11:18
  I polecam sam zostań elastyczną najlepiej prezerwatywą ,jak matce dzieci kazałeś tańczyć zjebie. Won.
 • @AdNovum 18:59:02
  Panowie litości!
  Czy to zawsze musi przeradzać się w pyskówkę i wymyślanie sobie od trolli?
  To, że sytuacja w naszym kraju jest teraz (delikatnie mówiąc kiepska) nie oznacza automatycznie , że w PRLu było cudownie. Gdyby tak cudownie było jak to twierdzą niektórzy apologeci to by oznaczało, że prawie całe społeczeństwo jest kupą idiotów gdyż z ogromnym entuzjazmem odesłało stary, "doskonały" ustrój do lamusa. Jak to mówią : gdybym nie znał to bym kupił , ale żyłem wtedy i wiem , że ani nie było tak idealnie jak twierdzi np. Szczurobronny ani nie było też tak źle jak to przedstawiają obecne łżemendia.
  Jeszcze raz proszę Was o umiarkowanie.
 • @Repsol 22:20:16
  Od tej 'elastczności' mu się zwoje mózgowe poplątały...
 • @messere 22:11:18
  "To za sprawą socjalizmu w Polsce wychowano całe pokolenia ekonomicznych ignorantów, którzy później dawali się robić różnym cwaniakom, a i dziś resztki tamtego pokolenia kupują garnki po 10 tys. zł."

  Kochany,sam sobie zaprzeczasz!Skoro potrafisz ocenić dziewczyny sprzed 25 lat,to znaczy że jesteś "dzieckiem PRL",a radzisz sobie w III RP całkiem nieźle.Więc jak ma się to do Twojej wypowiedzi,którą zacytowałem wyżej?
 • @emgie 21:47:07
  prawdziwa demokracja jest potrzebna do tego, ażebyśmy nie dawali się stale nabijać w butelkę. Teraz taki polityk skoro już został wybrany, może sobie pozwolić na każdy przekręt i ponieważ jest otoczony swoimi kolesiami, którzy robią to samo, przy tym oni mając władzę, mogą sobie gwizdać na wyborców. I tak gdy pojawi się z zewnątrz jakaś grupa interesów, która tych polityków wykupi, co się w Polsce stało, tworzą oni bezpieczny system, mają władzę i pieniądze, więc kontrolują egzekutywę, legislatywę i prasę. Nic ich od tej strony nie ruszy. Ci przy władzy od 89 roku byli za chciwi i się sami obnażyli, tak że obecnie większość wie, co są to za gnoje. Przez te niebotyczne przekręty wykończyli Polskę tak, że jeszcze całe lata nie da się ludzom wmówić, że żyjemy na "zielonej wyspie". I to jest teraz dobry moment, ażeby wykurzyć tą sitwę, zanim ona się pozbiera. To niestety nie jest cała prawda, gdyż są inne strony. Ta sitwa wyprzedaje Polskę i Polaków, najistotniejsze interesy narodowe, z takim zapałem, że to grozi upadkiem, wręcz zagładą Polski. Więc nie wiadomo, ile na te ewentualne reformy jeszcze czasu pozostałoby
 • @Repsol 22:20:16
  Dobre,dobre!!!:))))))
 • @fretka 22:19:53
  Wow, nawet ma regulowaną siłę rażenia :)
 • @messere 21:14:16
  http://paczto.pl/upload/790/1357257661_17809.jpg
 • @wdakra 21:06:30
  Jak juz gdzies na jakims forum napisalam, zmiany partii, nowe twarze,
  male zmiany w ordynacji wyborczej, to nawet nie lifting, a zastrzyk
  z botoxu. To nic nie da. Potrzebne sa zmiany systemowe. Klasyczny
  podzial na lewice czy prawice stracil poprostu w XXI wieku racje bytu.
  To nie ten czas, to nie ten swiat. Bez tych zmian, to ani w zab. Wg. mnie
  kapitalna role odgrywa rownosc podmiotow wobec prawa. Tak jak
  wazna jest mozliwosc wyborow, tak musi istniec mechanizm oceny pracy
  wladzy czy administracji i ponoszenia konsekwencji wlasnej dzialalnosci.
  Bez tego nie bedzie poczucia sprawiedliwosci spolecznej.
 • @mania przepraszania 21:12:29
  Wiem, mieszkajacy w Rumunii chca rowniez.
 • @Repsol 22:20:16
  Masz rację bo jego idolem jest team RedBulla.
  A co RedBull robi z mózgiem, to było widać po naszym bredzisławie w Bundestagu. Kajał się i przepraszał za okupację.
  Pozdrawiam
 • @messere 22:11:18
  W swoim podejściu i pogardzie do ludzi biednych i niezaradnych sam nie zasługujesz na zaszczytne miano CZŁOWIEKA. Jesteś żałosnym jak mniemam i niedowartościowanym (sądząc po obsesji chyba i seksualnie) substytutem naszego gatunku. To wszystko. Również jak w przypadku @re1- bez pozdrowienia.
 • @TomS 22:24:23
  To naturalne, że ludzie chcą żyć lepiej. Przeczytaj program "Solidarności" z 1989 r., potem napisz uczcicie, czy tym, co im styropianowcy zafundowali.
 • @TomS 22:24:23
  Przykro mi ,ale większość jest kretynami zobacz na sondaże oni głosują na POpapranych którzy ich równo między uszy walą ,część na komunę SLD którzy tylko czekają aby ich też między uszami wyrąbać, Ruchy twoje odpuśćmy zasłoną milczenia i Pis który głupieje z dnia na dzień , o Corvinusie nożem pchniętym nie wspominam bo to agentura. Reszta towarzystwa tylko myśli o konfiturach.Alternatywy dla normalnych obywateli brak. Serdecznie pozdrawiam.
 • @Saperek 21:23:01
  Ale tak mysli niestety tylko nieco starsza generacja, bo mloda ma
  kompletnie wyprane przez propagande mozgi. Najbardziej mnie
  jednak dziwi, ze ci, ktorzy wyjechali za granice nadal maja klapki na
  oczach. Dla nich najwazniejsze jest przyjechac do Polski w odwiedziny
  zreanimowana bmw. A ze sa obywatelami drugiej kategorii, to juz nie
  widza.
 • Ludzie eeeeeeee, przestańcie z nim dyskutować.
  Macie przykład jego wiedzy ma jednym z blogów, cytat
  "...Chiny nie są jednym krajem, to dziesiątki różnych krajów, w których żyją przeróżne ludy, mówiące bardzo różnymi językami, pisanymi jednym chińskim pismem....... "
  Pozdrawiam trzeźwo myślących.
 • @messere 22:11:18
  Jesteś jak ta "mięsna krowa". Sam nie wiesz co i z czego wpierdalasz. Jak spotkasz rolnika , to poproś aby ci pokazał "mięsną krowę" buhaha Tylko nie ubieraj nic czerwonego.
 • @Zbyszek Stell 22:33:03 UNIA DAJE !
  Wszędzie w całej Polsce nastawianych jest pełno "tablic informacyjnych" ile ta Unia nam daje. Ale nie widziałem jeszcze w Polsce ani jednej tablicy z informacją ile Polska rocznie wpłaca do "wspólnej kasy" za to że jest członkiem tej złodziejskiej organizacji. A wiedzcie państwo, że były takie lata, że do wspólnej kasy Polska ładowała więcej miliardów niż otrzymywała w ramach pomocy.
  Tak więc wygląda to tak, że płacić do wspólnej kasy musimy obowiązkowo, ale żeby już otrzymać jakąś pomoc od biurokratów z Brukseli to musimy ostro żebrać i to jeszcze nie wiadomo czy jakąś jałmurzne otrzymamy.
  Jeżeli ktoś myśli, że kapitaliści z zachodniej Europy dadzą nam cokolwiek za darmo i bezinteresownie TO SIĘ GRUBO MYLI.
  http://nczas.com/wazne/polska-dolozy-do-dotacji-unijnych-455-miliarda-zlotych/
 • @re1 22:48:10
  Wpisałem "ma" powinno być "na"

  signore messere asta maniana
 • @emgie 21:30:08
  To brzmi dobrze, ale to sa rzady tlumu, a tym jak aktualnie
  i dobitnie widac, bardzo latwo pokierowac. Odrobina psychologii
  wystarczy.
 • @messere 22:11:18
  Czytaj sam siebie ze zrozumieniem:
  "@Nathanel 20:36:28
  Hindusi to specyficzny naród. Co im się nie przytrafi wymyślić, to muszą to okręcić dziwaczną, przyciężką mitologią. Pod tym względem bardzo są podobni do chrześcijan.

  A czakry to nic specjalnego. To po prostu wewnętrzne doświadczenie gruczołów dokrewnych."
 • ewrebade się cieszą :)
  Krym i Rosja już od pół roku są razem
  https://www.youtube.com/watch?v=I6oQ_iEj-M0

  i ewrebade sie cieszą :)
 • @re1 22:36:30
  Gwarantuję Ci że bredzisław nigdy Red bulla nie zakumał .Pzdr. http://www.youtube.com/watch?v=Tl9rWDQqsnI
 • @messere 22:11:18
  "...Jakiś miesiąc temu przyszła do mnie do pracy kobieta, coś koło 40. Że ona chce u nas sprzątać. Świetnie, ale my mamy już panią sprzątającą. Faktury wystawia. Ona na to, że ma chore dzieci itp itd. To smutne, ale co z tego? Zaproponowałem, by zatańczyła i zaśpiewała, to jakąś zrzutkę zrobimy za rozrywkę..."

  Ciesz się, że trafiłeś na słabą kobietę. Jakbyś trafił na mnie to byś za taką "propozycję" w ryja tak dostał, żeby ci się ta twoja pusta pała 3 razy obróciła wokół kadłuba. I raczej by ci to nie zaszkodziło, bo podobny poziom debilizmu ciężko jest przekroczyć, za to miałbyś idealny test na tą twoją elastyczność.
 • @mania przepraszania 22:25:04
  Bo to zwykły Ku..s. Ave.
 • @adalbert05 22:29:01
  Widziałeś gamonia ,prawdziwy banderopitek .Ave.
 • @szczurobronny 23:10:49
  Właśnie tacy rządzą "zachodem".
 • @adalbert05 22:29:01
  To jest niestety bardzo przykre ,powiedz mi kolego w jakim świecie my żyjemy, z ciekawością czekam na odpowiedż. Pzdr.
 • @szczurobronny 23:10:49
  Niestety teraz społeczeństwo jest od takich izolowane; teraz ta bestia jest wg dzisiejszych standardów normalna.
 • @wdakra 22:11:29
  W Szwajcarii najpierw do sejmu trafia petycja, i na tej podstawie
  wydaje sie zgode na referendum.
 • @szczurobronny 23:02:51
  Była też mowa o skróceniu czasu oczekiwania na mieszkanie.
  A w programie z 1989 pisali, że zreformują gospodarkę, żeby była bardziej efektywna nie obniżając przy tym poziomu życia żadnej grupy zawodowej (nie pamiętam dokładnie, ale taki był sens). Twierdzili, że wiedzą, jak to zrobić. I za tym ludzie głosowali.
 • @messere 22:11:18
  potwor...
 • @wdakra 22:11:29
  tu niezbedna zmiana (niewielka) Konstytucji, a wlasciwie przepisow wykonawczych do art.4
 • @eMJot 22:35:04 @ reszta
  Panie i Panowie
  jeśli chcecie podyskutować o PRLu i 3rp,
  to nie tu jest miejsce
  napisz który stosowną notkę, albo ja ją skrobnę jak kupię połówkę,

  większość z was myli terminologię i znaczenia
  tu np, podział na prawicę i lewicę nie ma znaczenia, ale sprawiedliwość społeczna ma,

  podział jest tylko jeden, od początku świata,
  jedni żyją ze swojej pracy, a inni z cudzej.
 • @daanekbb 22:25:58
  to nie tak,

  tych gnoi zafundowała nam CIA i Mosad.
 • @daanekbb 22:25:58
  "Więc nie wiadomo, ile na te ewentualne reformy jeszcze czasu pozostałoby"

  tu mam tez obawy.
 • @TomS 22:24:23
  dokładnie tak, całe polskie społeczeństwo jest kupą idiotów, którzy zrezygnowali z własnego państwa,

  nie ma większych idiotów nad Polaków.
 • @eMJot 22:54:03
  to pracujmy nad tym by z tlumu zrobic obywateli.
 • @Saperek 22:18:17
  Dlatego proponowałem Panu Oparze, skoro ma smykałkę do interesów,
  aby wymyślił dookoła nE przedsiębiorstwo społeczne,

  jak widać nie ma pomysłu, pomysły to miał tylko w Autralii.
 • @Repsol 22:01:51
  Dzieki :)
 • @szczurobronny 22:17:18
  korzystaj z korektora,
  takich błędów to nawet ja nie sadzę, mam nadzieję.
 • @TomS 22:24:23
  Idealnie moze nie bylo, ale bylo normalnie. Nigdy i nigdzie nie jest tak,
  zeby nie moglo byc lepiej. Dyskusja wywiazala sie dlatego, bo zwolennik
  dzisiejszej RP wlasciwie nie ma argumentow potwierdzajacych jej
  wyzszosc. Nie pozostaje mu nic innego, jak gnoic PRL i jej osiagniecia.
  Szkoda, ze nie porownal PRL z owczesym zachodem. Tam wowczas
  wcale nie bylo specjalnie lepiej. W Wiedniu do dzisiaj nie brakuje mieszkan
  bez lazienki i z WC na klatce schodowej, mieszkan /budowanych ok. 30
  lat temu/, z mikro lazienka z dojsciem przez kuchnie. Dzisiaj juz sie
  inaczej buduje, ale musze przyznac, ze polskie projekty sa o niebo
  lepsze, pod kazdym wzgledem. A ceny, mieszkanie gminne wiedenskie,
  najnizszy czynsz /=najmniejsze/, 300€.
  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 23:42:57
  100/100 Pzdrawiam.
 • @fretka 23:27:06
  Gorzej jak trafi na prawdziwego "tancerza z zapałem";
  http://www.youtube.com/watch?v=yoSBdBjnH2c
 • @TomS 22:24:23
  Dobry wieczór.
  Po raz kolejny udało się Państwa sprowokować do zastępczej i zupełnie jałowej dyskusji "o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy " jak mawiał J.T.Stanisławski.
  Przede wszystkim " nic dwa razy się nie zdarza " , nie istnieje żadna paralelność naszego indywidualnego życia a tym bardziej równoległość tych samych państw czy systemów aby można było zestawiać je ze sobą.
  Dokonywane przez nas wybory życiowe są jedyne i nieodwracalne a ocena ich skutków przez porównywanie do wyobrażonych sytuacji z przeszłości lub teraźniejszości jest tylko złudzeniem. Ocena jednoznaczna, rozstrzygająca państwa zwanego PRL-em jest niemożliwa , gdyż po pierwsze nie znamy wszystkich istotnych informacji związanych z utworzeniem go w 1944 roku, funkcjonowaniem w poszczególnych okresach, wpływem prawdziwych ośrodków władzy na tzw.przełomy w PRL, nie wiemy jaki był stopień samodzielności w podejmowaniu decyzji rządzących Polską.
  To, że za Gierka był złoty okres socjalizmu jest niewątpliwe ale musimy wziąć pod uwagę, że poprzedzał go okres krwawych represji w czasach stalinowskich, który również należałoby uwzględnić w bilansie.
  Z kolei 25 lat III RP jest katastrofalne pod względem kilku możliwych skal ocen, jednak dla młodego pokolenia które w nim wzrasta jest jeszcze za wcześnie na jednoznaczny bilans, gdyż nadal jest zachłyśnięte możliwościami konsumpcji na kredyt oraz informatyczno-technologicznymi nowościami , które chłonie jak gąbka.
  Poza tym III RP jeszcze się nie skończyła czy do bilansu tego Państwa zaliczyć jako skutek bezpośredni konsekwencje udziału w wojnie na wschodzie, które będą coraz poważniejsze ?
  A może nie było żadnej cezury 1989 roku i stan obecny należy traktować jako kontynuację poprzedniego systemu tylko w nieco zmienionej scenografii. Podobno trzeba dużo zmienić by wszystko zostało po staremu... .
  Zamiast się spierać na tym forum o ocenę przeszłości, lepiej wyciągnąć wnioski z własnego życia i historii Polski i świata oraz nie popełniać ciągle tych samych błędów również w ocenie aktualnej sytuacji .
 • @interesariusz z PL 23:42:57
  Ja też tak myślałem, dopóki nie zobaczyłem co sie dzieje na Ukrainie.
 • @messere 22:11:18
  jakich ekonomicznych ignorantów,
  raczej ignorantów mafijnych,

  nie krytykuj, jankesie, jakości kochania się za PRLu,
  bo nie masz o tym bladego pojęcia, gaworzysz jak ślepiec o kolorach,

  jakie dziewczyny były 25 lat temu, a jakie są dzisiaj

  znaczy, gustujesz w k...ach i prestytutkach

  "Pewnie... są w tym kraju miliony biednych, nic nie umiejących, do niczego się nie nadających ludzi. Oni wszyscy mają o wiele gorzej niż za PRL. Muszą pracować za marne pieniądze - bo lepszych nikt im nie da, a sami żadnej inicjatywy nie mają. Ale czy naprawdę powinniśmy takich ludzi pielęgnować?"

  to są po prostu ludzie nie akceptujących układów mafijnych, wiele umieją, ale z mafią nic nie potrafią załatwić.

  Wolny rynek daje niezliczone możliwości mafiozom, a nie normalnym ludziom, którzy nie chcą oszukiwać i wykorzystywać innych.
 • @adalbert05 21:51:52
  czy wiecie, co to znaczy, że szkoły się wyludniają ?

  to znaczy, że WAS jako starców wymordują. Z przyczyn humanitarnych. Nie będzie dla was papu.
 • @Saperek 21:48:18
  niestety, zupełnie nie rozumiem, dlaczego kazania są tak marne.
 • @emgie 23:45:29
  Pozdrawiam.https://www.youtube.com/watch?v=Wd_eLWWQhM0
 • @interesariusz z PL 23:39:21
  To co się zdarzyło w polsce w 1989 r. ma, moim zdaniem, pewien związek z wydarzeniami na Ukrainie. Pomarańczowa rewolucja była próbą powtórzenia polskiego wariantu zwasalizowania Ukrainy. Nie udało się, więc zastosowali inny.
 • @szczurobronny 21:33:36
  dworzec we wrocku, aj waj dla młodych polaczków,
  za komuny był w lepszym stanie, tętnił życiem, a i klopy były za darmo,
  a teraz za grubą kasę, widać wielu podróżnych , co przebierają nogami
  w oczekiwaniu na pociąg.
 • @adalbert05 21:32:49
  no właśnie, skąd u nas taka zwiść ?

  musi brać się z tego, że jedni urwali kawałek skuna dla siebie,
  a inni nie mieli odwagi.
 • @re1 21:26:20
  akurat za oscylator, to bagsik i gąsiorowski powinni dostać medal państwowy,

  gdyby nie oni, to by się nie wydało, że jak prywatny przelewał z banku do banku, to kasa nie była w ogóle w tym czasie oprocentowana,

  tytułem rekompensaty, jak robił to bzzzzzzuzmen, to była podwójnie.
 • @kkkkk 21:20:28
  czyli tak,
  jak prywatny zabiera prywatnemu, dla siebie, to jest w porzo,

  a jak państwo zabiera temu, co ma, bo zabrał innemu, i oddaje temu, co mu zabrano, to jest be be be
 • @emgie 23:43:16
  Czyli najpierw edukacja, a dopiero potem petycja i referendum - na
  bezpieczny temat.
 • @messere 21:14:16
  Ty to gdzieś wyczytałeś, prawda, i powtarzasz bez przekonania, tak?
 • @interesariusz z PL 00:09:19
  Może już nie wnikajmy w to co kto wolał...
 • Chwila humoru...
  Dla wierzacych...
  http://media.cackle.me/e325019733630b4dbf2e641bb970b001.jpg
 • @szczurobronny 23:57:30
  nie, to jest smutna konstatacja rzeczywistości,
  inne narody dbają o własne państwa,
  których istnienie daje im przecież jakieś korzyści,
  dla Polaka na zmywaku polskie państwo jest zbędne.
 • @interesariusz z PL 23:44:46
  Nie zadawaj ,pytania skoro nie znasz na nie odpowiedzi. Pozdrawiam.
 • @Nieustannie zdumiony 23:51:35
  Msz rację .Ave.
 • @mania przepraszania 00:12:29
  W obozie Auchwitz hitlerowiec ogłasza Żydom : podzielcie się na dwie grupy-jedna idzie do komory gazowej a druga na dyskotekę. ktoś z tłumu pyta-a kto będzie grał? SSman odpowiada-Hans na cekaemie. więc Żydzi mówią-ale myśmy już wczoraj mieli dyskotekę. a ssman na to-nic nie szkodzi Hans przywiózł nowe taśmy.
 • @Repsol 00:17:38
  ach, to pytania zadaje się tylko wtedy, gdy zna się odpowiedź!
  to po co pytać?

  uwaga z 13.09.2014 23:44:46 nie zawierała pytania, tylko stwierdzenie.
 • @Repsol 00:17:38
  "Nie zadawaj ,pytania skoro nie znasz na nie odpowiedzi. Pozdrawiam."

  Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i się nad tym zastanów :)
 • @interesariusz z PL 23:39:21
  Prawo obowiazujace wszystkich w jednakowym stopniu daje poczucie
  sprawiedliwosci spolecznej.

  "podział jest tylko jeden, od początku świata,
  jedni żyją ze swojej pracy, a inni z cudzej."
  I to mam na mysli piszac o zmianie systemu. Uwazam, ze jest to mozliwe.
 • @fretka 00:21:28
  Dobre już widziałem :) UFO pod Mariupolem...
 • @fretka 00:21:28
  ?
 • @interesariusz z PL 00:28:46
  Dobrze jest, "ruskie hakery" daja radę,,,
 • @fretka 00:21:28
  To jest jakiś amok, "ukraińscy patrioci" przyczepili się że zabawki są w kolorach biało-czerwono-niebieskim;
  http://www.youtube.com/watch?v=jlu_Goz4wGw
 • @Shaolin 00:20:37
  Pitoisz jak zwykle. http://youtu.be/6DMj9kYeGYc
 • @eMJot 00:09:26
  Wiesz, wspolnota, a tak rozumiem panstwo, powinno sie wspolnie zarzadzac.
  Mysl ze w okresie pomiedzy "wyborami do wladz" rzad uwikla mnie i moj kraj w wojne, a ja jestem wobec tego bezsilny....to jak zly sen.
 • @xes23 23:02:59
  I co z tego, że bym w ryja dostał? Nie zarobiłbyś na tym, co najwyżej zdjęłaby cię ochrona. Zauważ, że jesteś w sytuacji, w której przychodzisz do firmy IT, nie umiejąc nic poza sprzątaniem - i chcesz zabrać pracę komuś, kto ją dobrze wykonuje.

  @szczurobronny: prosta sprawa - jak zauważył słusznie Lenin, "kto nie pracuje, ten nie je". Świat jest pełen darmozjadów, którzy uważają, że im się NALEŻY tylko dlatego, że żyją.

  A jeśli ktoś uważa, że jest na jakąś pracę za dobry... no cóż, to jest właśnie efekt wychowania PRL-owskiego. Ja i młotem pneumatycznym musiałem kiedyś pracować i bazy danych programować. Żadnej miłej wygodnej pracy, żadnych bogatych rodziców.

  Noworosyjska partyzantka to zaś bardzo różni ludzie. Jedni mają ciągoty lewicowe, inni prawicowe, większość po prostu oswoiła się z wojną i nie widzi niczego już po niej. Jeśli źle życzysz Noworosji, to pewnie, nawołuj ich do socjalizmu, będą mieli równie świetnie jak na Kubie czy w Wenezueli. Bohatersko będą rozwiązywali problemy nieznane nigdzie indziej.

  Ja sympatyzuję z Rosją z prostej przyczyny - to dziś jedna z najbardziej wolnorynkowych i sprzyjających przedsiębiorczości gospodarek. Liberalne gospodarczo rządy Putina i Medwiediewa pozwoliły krajowi, który po prostu zdychał, w ciągu kilkunastu lat zbudować całkiem udaną gospodarkę. Poznałem rosyjskich przedsiębiorców - jest im łatwiej działać, niż u nas w wesołym baraku unijnym. Efekty widać, w ostatnich pięciu latach prywatne spółki w Rosji praktycznie zlikwidowały zacofanie tego kraju względem Zachodu (szczególnie w IT) - teraz Rosja jest w stanie własne niezłe mikroprocesory produkować, czyli coś, o czym w Polsce nawet nie możemy marzyć.

  @interesariusz z PL:
  pewnie jesteś człowiekiem, który niewiele umie i niewiele ma do zaoferowania - więc pluje na wolny rynek, który pokazuje, ile faktycznie jesteś wart. Hej, a może naucz się np. programowania centralek telefonicznych? Znam gościa, który wystawia w tym biznesie faktury za minuty swojej pracy. Przyjeżdża, wyciąga laptopa, podłącza się do sprzętu, włącza stoper. Sami klienci biznesowi.

  Też możesz to robić. Cała potrzebna wiedza w Internecie. Komputer do ćwiczenia masz. Zarobki spokojnie na poziomie 10-12 tys. zł/mies.

  Ale nie, socjaliści wolą leżeć i płakać, że kto zarabia to na pewno przez układy. Gospodarki chłopie na układach nie zbudujesz - przykład Ukrainy to świetnie pokazuje. Zbudujesz dziadostwo i ludzi wyciągających ręce nie po swoje.
 • Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami
  13.09.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami

  Odnośnie dzisiejszej dyskusji pozatematycznej odnośnie PRL-u… Moje 3 –grosze wklejam…
  Jeżeli chodzi o okres do 1956 roku, abstrahując od spraw politycznych, „ubeckich” itd… Pragnę zwrócić uwagę PT Dyskutantów iż w Polsce po wojnie nie było kartek! Zachowano prywatna własność, do ok. 1950 roku istniało wiele tysięcy prywatnych zakładów pracy (potem zniszczonych przez Pana H. Minca), dzieki czemu w porównaniu z bardzo biedną w tym czasie Europą Zachodnią byliśmy oazą dobrobytu!!!! Poszperajcie kiedy zniesiono kartki żywnościowe w Anglii, Francji i okupowanych Niemczech!

  Sprawa kolejna jaka była dyskutowana! Reparacje niemieckie za zniszczenia wojenne były! Otrzymywaliśmy je ze wschodniej strefy okupacyjnej czyli późniejszego NRD. Wiem, bo w mojej rodzinie są w posiadaniu przedmioty kupowane w polskich sklepach a sprzedawane jako „towar pochodzący z reparacji wojennych Niemiec”. W przypadku mojej rodziny jest to doskonały aparat fotograficzny i jeszcze chodzący zegarek. Niestety, w latach 50-tych, musiał bym poszperać kiedy, jako „akt przyjaźni i poparcia dla bratniego narodu NRD” zrezygnowaliśmy z tej kasy!!!!!

  Punk kolejny – zadłużenie PRL. Proszę zwrócić uwagę na fakt rozliczania się PRL / a także innych krajów socjalistycznych/ BARTEREM!!!!! To nie było tak, że Polska brała kredyt w jakimś zachodnim banku i ktos decydował co sobie za to kupimy – bo na zwrot nie było kasy! Było to robione inaczej! Np. Ustalano że potrzebujemy NOWOCZESNYCH autobusów a do ich napędzania NOWOCZESNYCH silników. Dogadano się z Francją / Berliet/ i z Anglią /Leyland/ że kupujemy ich know-how plus wyposażenie fabryk. Licencjodawca budował fabryki lub dawał na to kasę /gwarantem były odpowiednio rządy Francji i Anglii/ a my spłacaliśmy wyprodukowanym towarem! Dzięki temu bezdolarowo produkowaliśmy na kraj nowoczesne urządzenia a dodatkowo poprzez licencjodawcę wchodziliśmy na inne rynki! Bo często były umowy które wskazywały na jakie rynki możemy eksportować i licencjodawca nam w tym pomagał!
  Zadłużenie na rok 1976 wynosiło 6 lub 7 mld USD, ale to znaczyło tyle że jeszcze za taka sume mamy wyprodukować towaru! Czyli mieliśmy zapewniony na lata rynek zbytu i produkcję!
  Dług zagraniczny „skoczył” znacznie w latach 1980 i 1981 ale to wynikało z konieczności zaciągnięcia kredytów – tym razem „komercyjnych”, gotówkowych – głównie na zakupy żywności i paszy. Bo naród kilkanaście miesięcy strajkował, brał za to kasę i żądał by go zywić!!!!
  Przypomnę że strajki wybuchły po próbie urynkowienia cen mięsa, którego spożycie było horrendalnie wysokie w skali świata i niezwykle tanie bo DOTOWANE! Wprowadzenie sklepów komercyjnych, gdzie przy cenie wyższej o ok. 20-50% można było kupić WSZYSTKO – niemal tak jak teraz – spowodowało „gniew ludu”…

  Aha, jeszcze jedno! „Kredytów” w czasach Gierka nie wolno było nie brać! Spłacaliśmy je towarem, postawiliśmy dzięki technologiom miasta /wileka płyta = licencja francuska/, zbudowaliśmy drogi, zmotoryzowaliśmy kraj / ciężarówki/, uruchomiliśmy wiele statków /Sulzer/ itd… Pieniądze nam wtedy „wciskano”! Bo sytuacja była taka że jak powiazano dolara z ropą i zewaluowano USD poprzez podniesienie cen ropy, świat nagle zaczął dusić się od nadmiary gotówki! Kredyty były NIEZWYKLE tanie i łatwe do otrzymania! A Polska je brała, spłacała i bardzo mądrze wykorzystywała!

  Punkt dyskusji na temat „demokracji w Polsce szlacheckiej”. Owszem – za Jagiellonów – te 10% mogących brać udział w „demokracji” było ewenementem na skalę światową! Niestety, potwm było coraz gorzej! Z jednej strony „Panowie Demokraci” tak pokochali demokrację że na wszelkie sposoby nie dopuszczali do jej poszerzenia i ograniczali władze królewską bo panicznie bali się „absolutyzmu” który zaczął wkraczać we wszystkich krajach. Z drugiej strony stali się tak łasi na kasę / bo odkrycie Nowego Swiata spowodowało ogromny boom gospodarczy w Europie/ że zaczęli odkupywać funkcje wójtów we wsiach. Wójt, zgodnie z prawem magdeburskim był niemal równy szlachcicowi. Był nie tylko naczelnikiem osady ale sprawował władze sądowniczą. Od tego momentu szlachcic stał się sędzią we własnych sprawach co pociągnęło za sobą pańszczyznę a więc w praktyce niewolnictwo – o czym się jakos mało i półgębkiem tylko powiada. Co zaowocowało w skrócie rozbiorami…

  Na koniec drobna uwaga do „Wodza”. Drogi Szefie! Co do „hrabiów” w Polsce to się grubo mylisz! Nasze Sejmy kilkukrotnie ZAKAZYWAŁY pod kara BANICJI przyjmowanie jakichkolwiek godności i tytułów zagranicznych! Było tak do końca trwania Rzplitej! Rózne „tytuły”, w tym „hrabiowskie” zaczęli nadawać zaborcy za „wiernopoddańcze” i antypolskie zachowania! Dlatego jak słyszałem w TV jak dziennikarka tytułuje posła N. – „panie hrabio” i ten ss-syn kryguje się że „hrabia nie jest, ale…” i głupio się uśmiecha – to dla mnie jest tak jakby go dziennikarka nieświadomie zdzieliła w pysk! Bo zarzuca mu że jego rodzina wysługiwała się zaborcom a palant uważa jeszcze że to było okej!

  Tyle moich uwag z Waszej dyskusji dzisiejszej, którą z doskoku odczytywałem jak łapałem zakres na moim „pomiziańcu”…


  MH17


  Minister Obrony Malezji ma przyjechac na miejsce katastrofy. Przebywający już na miejscu eksperci z Malezji jeszcze nie dotarli w miejsce katastrofy z powodu grożącego im niebezpieczeństwa…
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_13/Minister-obrony-Malezji-przyjedzie-na-miejsce-katastrofy-Boeinga-6299/


  PRZERWANIE OGNIA


  Moskwa potwierdziła, powołując się na Powstańców że została zatrzymana grupa uderzeniowa ukrów w rejonie Debalcewa. Grupa składała się z czołgów i artylerii. Moskwa ostrzegała Kijów że tam się szykuje naruszenie przerwania ognia! Zresztą wczoraj sygnalizowałem że Pan Putin oświadczył iż właczenie Pana Zacharczenie do listy osób podlegających sankcjom jest nie tylko naruszeniem umowy z Mińska ale kończy jednoznacznie umowę o przerwaniu ognia!
  http://politikus.ru/events/29737-mid-rf-dvizhenie-vs-ukrainy-v-rayone-debalcevo-ostanovleno.html

  Walki trwaja też o drogę Donieck – Gorłówka!
  http://politikus.ru/events/29747-v-dnr-idut-boi-za-trassu-doneck-gorlovka.html
  Ciężkie walki rozgorzały w Jasinowatej!
  http://rusvesna.su/news/1410598862

  O „Topazie” idiotyzmie i td – film
  http://rusvesna.su/news/1410636723

  Duże problemy zaczynaja spotykac banderowców z „dobrowolnych batalionów”. Ukry będą ich stawiac przed sądem za przestępstwa?
  http://www.novorosinform.org/news/id/8786

  Największe szczęście ukra to wrócić żywym z frontu! Fotki!
  http://rusvesna.su/news/1410620907

  Iłowajski kocioł oczami ukrów – film
  http://rusvesna.su/news/1410622674

  Jutro mają być wymienieni kolejni jeńcy!
  http://rusvesna.su/news/1410630737

  Noworosja podaje do wiadomości spis ukraińskich jeńców
  http://www.novorosinform.org/news/id/8776

  Kijów posiada specjalne spisy jeńców których nie chce wymienić!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8777

  „Banderowiec” przeszedł na strone powstańców – film
  http://rusvesna.su/news/1410641849

  Film o zlikwidowaniu ukrów pod Stiepanowką
  http://www.novorosinform.org/news/id/8774  NOWOROSJA


  W najbliższych dniach w Ługańsku będzie znów woda i energia elektryczna!!!!
  http://politikus.ru/events/29754-v-lugansk-podadut-vodu-i-elektrichestvo.html

  Celnicy ukraińscy jakich zaprosiła Rosja na swoje terytorium nie chcieli sprawdzac konwoju!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_13/Ukrainscy-celnicy-sami-nie-chcieli-przeszukac-rosyjskiego-konwoju-0087/

  Kolejny konwój z pomoca za 20 dni!
  http://politikus.ru/events/29756-lnr-novoy-gumpomoschi-iz-rf-luganskoy-oblasti-dolzhno-hvatit-na-20-dney.html

  W poniedziałek rozpocznie się wydawanie pomocy humanitarnej dla mieszkańców Donbasu!
  http://politikus.ru/events/29738-potapov-gumanitarnuyu-pomosch-nachnut-raspredelyat-v-ponedelnik.html

  Myśmy byli pierwsi!!!!!!! Chyba nas czytaja po dopiero teraz podaja o Leopardach pod Lwowem i Tarnopolem! Takie ładne zabaweczki jadą w prezencie dla Powstańców! Tylko musza te hitlerowskie krzyże szybko przemalować!!!!
  http://politikus.ru/events/29732-nemeckie-tanki-pod-ternopolem.html

  O „dobrowolcach” z Rosji. Krótki tekst i film
  http://politikus.ru/articles/29769-o-dobrovolcah.html

  Czerwony Krzyż rozpoczyna stałą działalnośc w Ługańsku i Doniecku!
  http://rusvesna.su/news/1410636055


  KIJÓW i okolice

  Według „Trybunału Russela” Obama i Poroszenko są winni zbrodni wojennych popełnianych na Donbasie!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_13/Trybunal-Russella-oglosil-werdykt-4322/

  Gazprom będzie eksportował do Polski tylko tyle ile jest w kontrakcie, więc ani jeden metr sześcienny nie pójdzie do faszystowskiego bankruta!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_13/Gazprom-moze-eksportowac-do-Polski-gaz-na-poziomie-minimalnym-5776/

  Premier Słowacji stwierdził że banderowski kraj jest na skraju absolutnego upadku!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_13/Fico-Ukraina-znajduje-sie-na-skraju-przepasci-4863/

  Pan Premier Słowacji dodał tez że lepiej odejść z polityki niż zgodzić się na bazy NATO / na Słowacji/ Chyba go lubię! To jest patriota!
  http://politikus.ru/events/29770-premer-slovakii-luchshe-uyti-iz-politiki-chem-soglasitsya-na-bazu-nato.html

  W mieście Sumy woda podrożała! Od 5 do 10 razy! Film.
  http://politikus.ru/events/29741-v-ukrainskom-gorode-sumy-voda-podorozhala-v-5-10-raz.html

  Jeszcze sprawa gazu. Ukraiński Naftogaz stwierdził że prywatne firmy ukraińskie które były zobowiązane robić zapasy by napełnic rezerwowe zbiorniki podziemne olały ten nakaz. Prawdopodobnie zapas gazy jest duzo mniejszy niż deklaruje Kijów. Gazprom przypomina ze według ich oceny zapas ten jest za mały do podtrzymania tranzytu gazu do Europy!
  http://politikus.ru/events/29742-naftogaz-chastniki-otkazalis-uchastvovat-v-sozdanii-zapasa-gaza.html

  Całkiem niegłupi nasz pomysł by Unia kupowała zbiorowo gaz spotkała się z krytyka Norwegów. Przypominam że Unia powstała jako Wspólnota Wegla i Stali, by połaczyć rynki zakupu i zbytu. Czyli cofamy się do czasów sprzed „tej „Wspólnoty”
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_13/Norwegia-sprzeciwia-sie-polskiej-inicjatywie-8896/

  Nieczęsto się zdarza by dyplomata mówił „prosto z mostu”. A Rosja ma chyba dośc tych „zabaw” bo Pan Ławrow nie wytrzymał i wali jak z haubicy nie przymierzając!
  http://politikus.ru/articles/29774-otkrytym-tekstom-moskva-vse-ponimaet.html

  Wczoraj samozwaniec Poroszenko ksywa „Rzeźnik Ukrainy” prosił UE o drobny miliard, ale chyba nic z tego!
  http://politikus.ru/events/29761-poroshenko-prosit-es-uskorit-vydachu-ukraine-1-mlrd-evro.html

  Niemcy też nie będą finansować Kijowa? Pan Arszenik chyba się popłacze!!!!
  http://politikus.ru/events/29763-zamglavy-frakcii-merkel-vystupil-protiv-finansovoy-pomoschi-kievu.html

  Kongres Węgów i Rusinów Zakarpacia wezwała UE, władze Wegier i Ukrainy do wejścia w życie referendum o autonomicznym statusie przegłosowane w 1991 roku!
  http://politikus.ru/events/29758-kongress-vengrov-i-rusinov-prizval-reshit-vopros-o-statuse-zakarpatya.html

  Pan Rzeźnik zaplanował wojnę aż do wiosny 2015 roku, a może dalej?
  http://politikus.ru/events/29717-poroshenko-planiruet-voevat-na-donbasse-do-vesny-2015-goda.html

  Zaplanowano tez wydanie 100 mln grzywien na „wielki mur ukraiński”!
  http://politikus.ru/events/29751-kiev-vydelil-100-millionov-griven-dlya-stroitelstva-velikoy-steny.html

  Ciekawe skąd oni te sumy wezmą jak nie maja kasy na wybory do Wierchowej Rady o czym kiedys linkowałem! A teraz ich Bank Centralny podaje że PKB spadnie o 10%!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8779

  Państwowa firma do której należy kilka kopalń na Donbasie wysłała pismo do tych kopalń w którym zabrania wydobycia węgla! Wydobycie węgla będzie uważane za akt terroryzmu! Czy ktos to rozumie? Jest na forum jakis psychiatra co to wyjaśni?
  http://politikus.ru/events/29752-kiev-priravnyal-dobychu-uglya-k-terrorizmu.html


  SANKCJE

  Indie chcą dołączyć do „Klubu z Szanghaju” i wzywa do pokoju na Ukrainie! http://politikus.ru/events/29759-indiya-zayavlyaet-o-gotovnosti-voyti-v-shos-i-prizyvaet-k-polnocennomu-miru-na-ukraine.html

  Premier Czech przeciwko sankcjom!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8782

  Czyżby UE miękła rura? Ano jeden komisarz Unijny, jak to na komisarza socjalistycznej struktury przystało stwierdził że należy zacząć rozmowy ze Związkiem Celnym!!!!!!
  http://politikus.ru/events/29753-evrokomissar-fyule-evrosoyuzu-nado-nachat-peregovory-s-tamozhennym-soyuzom-o-zone-svobodnoy-torgovli.html  Kącik humorystyczny, dla spikających na russkim jazykie! Takie śmiesznostki, np.” Donbas to Sektor Gaza w Sektorze BEZGAZA”, ale są i poważniejsze rzeczy…
  http://politikus.ru/articles/29772-vestnik-revolyucii-27.html

  CD kącika humoru banderowskiego – trochę tekstu – znów o gazie, Putinie i „bezruskiej krainie”
  http://politikus.ru/articles/29715-a-vot-predstavte-sebe-skazochnoe-bezrusskaya-ukraina.html

  Mobilizacja po ukraińsku! Czyli co grozi i ile kosztuje nie stawienie się do walki za banderyzm!
  http://politikus.ru/articles/29778-oles-buzina-rezultaty-mobilizacii-po-ukrainski.html


  Kącik muzyczny

  Deep Purple w Doniecku? Ano posłuchajmy jak to grają dziarscy emeryci!
  http://politikus.ru/events/29746-zvuki-muzyki-na-fone-vystrelov-pensionery-sygrali-deep-purple-na-ploschadi-donecka.html

  DOBRANOC!!!!!!!!!!!!!

  Na koniec hymn jak w czasach dobrego PRL-u gdy kończył się program TV!

  https://www.youtube.com/watch?v=eq_G5qhh5dU
 • @messere 00:52:26
  Zalecam skitraj się w bekę po śledziach i patrz na waszego wodza Corvinsa Poyebanego. Jak zwykle daliście ciała ,kutafony :))))
 • Z notki:
  W cieniu ukraińskiej wojny domowej trwają intensywne przygotowania polskich rezerw policyjnych przed spodziewanym "zagrożeniem bezpieczeństwa państwa".

  Pierwsze od czasu odzyskania przez Polskę suwerenności ćwiczenia rezerwistów byłych już formacji ZOMO, odbywają się właśnie w Słupsku.

  Ćwiczenia te, pod kryptonimem "Wzmocnienie 14"...

  --->

  "Wzmocnienie 14" to brzmi jak nazwa jakiegoś rockowego zespołu skinheadowskiego :)
 • @messere 00:52:26
  po pierwsze, nie cała wiedza w sieci,
  po drugie, jak nas będzie dwóch, to który dostanie pracę ?

  A co do branży I (po polsku)
  ja w twoim wieku miałem takie sukcesy, o których możesz tylko pamarzyć.

  Dziś, jakbym chciał się gdzieś zatrudnić, nie da rady, wszędzie pracują współcześni mądralińscy, którzy tworzą to całe badziewie, tak bardzo w....ce każdego użytkownika komórki. Żenada.
 • @interesariusz z PL 01:17:57
  Niestety dzięki takim jak on ,to w gównie żyjemy. Pzdr.
 • @szczurobronny 01:18:57
  Kochany! Dzis miałem pracującą sobotę!
  Skosiłem trawniki.
  Wyciałem piła łańcuchową drzewa
  Sprzatnałem
  Byłem w lesie / na grzybach - ale nie tak rewelacyjnie jak tydzień temu/
  Wyczyściłem grzyby
  Wykapałem wnuczkę - niemowlaka

  A teraz idę spać!
  PAPA
 • @brusek 01:05:16
  coś chyba ci przemknęło,

  po zdobyciu nowego świata w Europie nastała wielka inflacja wartości złota, czyli całej mamony.
 • @Siostry i Bracia
  Odpadam.Pozdrawiam.
 • @jazmig 17:50:51
  "Te wszystkie fabryki po prostu zbankrutowały i gdyby nie to, że Rakowski wprowadził tzw. ustawę Wilczka, to ludzie zdychaliby z głodu."

  Kompletna bzdura propagandowa, Nikt by z głodu nie umierał, bo niby dlaczego? To wymysł, bajka, bujda, nigdy nie poparta solidnymi argumentami.
  A znaczenie samej ustawy jest źle oceniane, przede wszystkim ta ustawa w wersji tak liberalnej uruchomiła szabrunek przedsiębiorstw państwowych, tak że wkrótce wiele z nich rzeczywiście zamieniło się w kupę złomu. Bywało że dyrekcja (zgodnie z nowymi prądami) wyprowadzała najlepsze maszyny do jakiegoś większego warsztaciku, który i tak wkrótce bankrutował, zaraz po tym gdy zbankrutował zakład z którego te maszyny wyprowadzono. Wyprowadzano zresztą wszytko co się mogło przydać do małych słabych firemek bez szans, a pozostawała z firmy państwowej tzw. wydmuszka. I niczym innym duże zachodnie firmy nie mogły marzyć, doskonale wiedzieli że małych oni zjedzą na śniadanie, gdy wydmuszka musi upaść.  "Pytasz gdzie się podział przemysł z PRL? Odpowiadam ci: poszedł na złom.

  Podaj mi, co w PRL produkowano naprawdę nowoczesnego na światowym poziomie?"

  To złe pytanie. Istotne jest pytanie czy tam można było produkować nowoczesne chodliwe wyroby? Jak najbardziej można było, i zachód dobrze o tym wiedział. System gospodarki nakazowo rozdzielczej centralnie planowanej nie mógł dobrze działać. Natomiast te same przedsiębiorstwa w nowym systemie mogły znakomicie pójść do przodu i Polska gospodarka mogła szybko zbliżyć się do światowej czołówki.
  Bo co jest potrzebne do konkurowania na bardzo dochodowych rynkach nowoczesnych wyrobów?
  Kadry - mieliśmy doskonałe dobrze wykształcone kadry (tak robotnicy, jak inżynierowie).
  Infrastruktura, drogi, koleje, elektrownie, sieci energetyczne, wodociągi, itd. wszystko było gotowe.
  Hale produkcyjne, warsztatowe, sieci z mediami typu tlen, acetylen, itd, aż za dużo tego było.
  No i na koniec, to co w środku. Spora część maszyn i urządzeń rzeczywiście przestarzałych. Tyle że na zachodzie wymienia się je co 5-10, a że komuna to był głupi system to wciąż stawili nowe zakłady, a mało modernizowali stare. Wystarczyło wymienić część maszyn i urządzeń (i popracować nad wyrobami pod potrzeby rynku, a nie pod wskaźniki przysyłane w Warszawy). A można spokojnie założyć, że taka wymiana to byłoby najwyżej 10% kosztów stawiania zakładów od zera ( też szkolenia załogi od zera bardzo dużo kosztuje). Oni wtedy mówili w mediach, że jak to się zburzy, to się później zbuduje od zera. Tak sobie myślałem CO ZA BREDNIE? Zburzyć cały solidny dom, tylko dlatego że okna wylatują.

  A na głupim systemie wskaźnikowym też coś żeśmy zyskali, o czym mało kto wie. Pamiętacie że była sprawa, że bloki z wielkiej płyty trzeba będzie burzyć. Była i ucichła. Okazało się że stalowe zbrojenia doskonale wciąż się trzymają. Bo huta miała pierwszy wskaźnik - ilość wyprodukowanej stali. Nie ile sprzedali prętów, nie ile zarobili na tym (to w ogóle się nie liczyło). Więc huta starła się robić wszystko jak najcięższe, jak najgrubsze, i walczyła jak lew żeby to takie było. Stąd mieliśmy za komuny sławne pancerne konserwy, huty twardo stwierdzały że cieńszej blachy nie da się zrobić. Ale w przypadku prętów zbrojeniowych dla budownictwa po latach nam się to jednak opłaciło.
 • @szczurobronny 01:36:44
  Dobranoc Wszystkim!
  Przez tę stronę trochę zaniedbałam własną, ale nie narzekam. :)
 • @vortex 02:24:46
  Swoją drogą to temat na odrębny post. Gdyby ktoś chciał ten mój komentarz wykorzystać to proszę bardzo.
 • @vortex 02:39:23
  notki od-szkalujące okres PRL są jak najbardziej przydatne,
  z nich może się zrodzić pragnienie powrtotu na 3 drogę,
  a potem wykluć coś sensownego,

  ale z wieloma stwierdzeniami twojej uwagi nie zgadzam się,
  to są uproszczenia,
  wszystko można zrobić dobrze, albo źle, np.
  to, że "System gospodarki nakazowo rozdzielczej centralnie planowanej " nie działał, wcale nie znaczy, że "nie mógł dobrze działać. ". Ta teza idzie za daleko. Wystarczy pomyśleć o destruktywnej stronie wolnej konkurencji, którą taki system centralny wydatnie ograniczał. To, że ograniczał również innowacyjność, to by się dało z niego usunąć, gdyby był DOBRZE przemyślany, i dobrze realizowany.
 • @brusek 01:25:20
  "wyciąłem drzewa", a wolno ?
 • @powiew świeżości 01:16:28
  Rozszyfruję Ci ten kryptonim"

  "14" jest to rok, a więc oznacza rok 20 14.

  "Wzmocnienie" - chodzi o wzmocnienie siłami rezerw głównych sił porządkowych.

  A w jakim celu robią oni to "wzmocnienie" to się niebawem okaże.

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 08:04:38
  To były bardziej krzaczory jak drzewa czyli leszczyna!
  A to wolno!
  :)

  Do porannej kawy podrzucam cos do poczytania!

  Janukowycz jednak miał rację!
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25656

  Do zniszczenia Ukrainy nie potrzeba Putina, wystarczy Jaceniuk, Poroszenko i Turczynow
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25661

  Tu nie chodzi o wybór pomiędzy serem a Krymem!
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25667

  Społeczeństwo nie dostrzega związku między wydatkami na wojsko a bezpieczeństwem
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25677

  Plus coś z zupełnie innej perspektywy i bajki, jeszcze chyba nie polecane przeze mnie:
  http://pracownia4.wordpress.com/2014/09/09/rozgaleziajacy-sie-wszechswiat/#more-8418

  Pozdrawiam serdecznie i słonecznie!
  :)
 • @interesariusz z PL 23:42:57
  "dokładnie tak, całe polskie społeczeństwo jest kupą idiotów, którzy zrezygnowali z własnego państwa,

  nie ma większych idiotów nad Polaków."

  Wybacz w takim razie pytanie: uważasz się za idiotę czy Polaka?
 • @eMJot 23:48:02
  " Dyskusja wywiazala sie dlatego, bo zwolennik
  dzisiejszej RP wlasciwie nie ma argumentow potwierdzajacych jej
  wyzszosc. Nie pozostaje mu nic innego, jak gnoic PRL i jej osiagniecia."

  Nie zgodzę się z twoim zdaniem . Czytałem dość dokładnie całą "dyskusję" .
  Po pierwsze jazmig (bo od jego wypowiedzi się ta pyskówka zaczęła) nigdzie nie stwierdził ,że jest zwolennikiem dzisiejszej RP tylko zareagował na pojawiające się wcześniej peany o "doskonałości" PRL.
  Po drugie wskazywanie wad systemu nie oznacza od razu "gnojenia" . No chyba, że stworzyło się sobie nadmiernie wyidealizowany wizerunek tegoż systemu - wtedy każda krytyka jest gnojeniem.

  Powtarzam jeszcze raz : chcecie się Państwo kłócić na temat wyższości PRL nad 3RP - róbcie to gdzie indziej. Tego bloga czytają ludzie zainteresowani problemem konfliktu w Ukrainie (Noworosji) a nie waszymi problemami doktrynalno-ideologicznymi . Ograniczcie więc swoje wypowiedzi do tematu bloga.
  Proszę!
 • @Nieustannie zdumiony 23:51:35
  Popieram w całej rozciągłości !!!
 • @TomS 09:24:24
  ZXgadzam się! JUż parę razy podobna dyskusja wynikała i próbowałem ja jakos "opanować" i "skanalizować". Proponowałem przeniesienie tego w inne miejsce...

  Jedno zdanie jeszcze!

  Nie jestem "miłośnikiem na zabój" PRL-u!

  Uważam jedynie że istnieje zupełnie bezsensowna propaganda podważająca zdobycze "poprzedniej" Polski!

  Tak jak istnieje odpowiednia propaganda "sukcesu" obecnej...

  Świat nie jest czarno-biały!

  Uważam że PRL można było kontynuować i przekształcić w bardziej przyjazne państwo obywatelskie, zaś obecnie istniejącego systemu NIE DA SIĘ w nic przekształcić! To co mamy nie jest reformowalne! To co mieliśmy było reformowalne!

  Hołk, krzykneli indianie i wyciagnęli czołg zza skały...

  koniec dyskusji!
 • @goldfield 09:45:12
  Czekamy na "Wodza"...
  To ja ide na drugą kawę na słoneczko a Wam podsyłam prasówkę!


  14.09.2014
  Przedpołudniowy, niedzielny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami  PRZERWANIE OGNIA

  Media donosza o nowych dostawach sprzętu na front! Ukry wzmacniają „blok-posty” i przebazowują siły!
  http://russian.rt.com/article/49887

  Prochorow mówi że na razie jest cisza… Ale dalej pisze o spadających Gradach, strzelających moździerzach itd…
  http://www.novorosinform.org/news/id/8797

  Informacje z frontu
  http://rusvesna.su/news/1410676445
  http://rusvesna.su/news/1410677374


  NOWOROSJA

  Dzis dojdzie do wspominanej wczoraj wymiany jeńców. Ustalono już listy osób
  http://politikus.ru/events/29795-opolchency-dnr-obmen-plennymi-proydet-segodnya-spiski-uzhe-soglasovany.html

  Na razie mamy informacje że junta zabiła co najmniej 200 wzietych do niewoli!
  http://donbass.center/news/1121-kievskaya-hunta-ubila-ne-menee-dvuhsot-plennyh.html

  Oswobodzona z kijowskiej niewoli opowiada – film!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8804
  http://www.youtube.com/watch?v=3fmVRvfy-bw

  Policzono że na terenie Republiki Donieckiej jest siedem grup dywersantów które tam przeniknęły. Są to głównie zagraniczni najemnicy!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8798

  Donieck jest stale „chaotycznie” ostrzeliwany
  http://svpressa.ru/war21/news/98088/

  Ostrzał faszystów powoduje problemy z naprawami sieci energetycznej!
  http://donbass.center/news/1117-obstrely-ukrainskoy-armii-zatrudnyayut-rabotu-remontnikov-departamenta-elektroenergetiki-min-tek-dnr.html

  Film poswięcony bohaterowi
  http://rusvesna.su/news/1410673202

  Graham… Nasze oczy i uszy…
  http://svpressa.ru/war21/article/98050/

  Oczami świadka koszmaru
  http://donbass.center/news/1123-ochevidec-luganskogo-koshmara.html


  KIJÓW i okolice

  Bardzo dobrze i łopatologicznie wyjaśniają w linku o „rewersie” rosyjskiego gazu z Polski na Ukrainę! Cieszmy się że to polskie samobójcze działanie nie powoduje całkowitego zamkniecia zaworów!
  http://politikus.ru/articles/29798-kto-vinovat-v-sryve-reversa-gaza-na-ukrainu.html

  Sto dni Poroszenki! Czemu mu nic nie wyszło?
  http://svpressa.ru/politic/article/98019/
  Pan Ławrow dziś powiedział że Rosja nie chce „drugiego Zadniestrza” ale chce „neutralnej Ukrainy”
  http://www.regnum.ru/news/polit/1847147.html

  Banderowiec Jarosz niestety zyje i ma się dobrze! Jest nadzieja że dożyje do czekającego go tak jak i innych morderców Trybunału!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8791

  Pan Poroszenko, ksywa „Rzeźnik” prawie że już płacze nad brakiem wrażliwości Europy! TYLE Ukraina robi by wejść do Unii a Europa ma to w de! Bruksela powiedziała że na razie jeszcze długo nie, a poza tym wszystkie kraje Unii musza się zgodzić jednomyślnie na to a takiej jednomyślności nie ma! Podstawowym problemem jest brak reform gospodarczych i zupełny krach ukraińskiej ekonomii! Trzy linki o tym samym w różnych ujęciach…
  http://www.novorosinform.org/news/id/8806
  http://www.regnum.ru/news/1847075.html
  http://donbass.center/news/1118-razbitoe-koryto-evromaydana.html

  Dodatkowo o tym jak już Ukraina w osobie Rzeźnika klęka na kolana przez Unią!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/12/22369024/

  Zwyczajny, banderowski faszyzm
  http://rusvesna.su/news/1410601008

  Europie już się faszyzm nie podoba? Pewnie oglądaja zlinkowane na końcu i wyżej filmy?
  http://www.novorosinform.org/news/id/8803

  Minister Obrony: kupujemy nowy sprzet!!! Dostawy idą z USA, Francji, Norwegii, Włoch i Polski! Nic nie Pisza o niemieckich Leopardach!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8795
  http://russian.rt.com/article/49852#ixzz3DEfXlnIb

  Według oficjalnych danych kijowian w walkach pod Iłowajskiem / koniec sierpnia/ zginęło 107 osób. Inne też oficjalne źródła podają wyższe straty. Jeszcze inne tez kijowskie mówią że nie są w stanie oszacowac strat… Oni nawet nie wiedzą ilu ich ginie! Czy wiedzą ile ludzi wysyłają na śmierć?
  http://www.novorosinform.org/news/id/8794

  Wezwanych na wojnę zastraszają i każą im podpisywać papiery że są „dobrowolcami”
  http://novorus.info/news/obshetvo/27861-prizyv-v-vsu.html

  Film z Zaporoża z merem w roli głównej!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8799
  http://www.youtube.com/watch?v=BvwKDYNIuvo

  Zwyczajny faszyzm. Komentarz i film
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/13/22369026/
  http://www.youtube.com/watch?v=5wbWp4W2SkA

  Zacznij Ukraińcu nowe życie! Film
  http://rusvesna.su/news/1410679049


  SANKCJE

  Dość dobre i czytelne wyjaśnienie o co chodzi ze SWIFT-em
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_12/Rosja-i-Chiny-chca-zrezygnowac-z-dolara-5715/


  Antysankcje
  http://novorus.info/news/vlast/27880-antisankcii-nash-otvet-obame.html


  CIEKAWOSTKI


  Znalezisko archeologiczne na Syberii
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_14/Na-Syberii-znaleziono-pancerz-z-epoki-brazu-8699/

  Też po polsku z tego samego źródła o strachu przez III-cią wojną
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_13/Dlaczego-boimy-sie-ze-wybuchnie-III-wojna-swiatowa-1063/

  Najcześciej czytany polski pisarz w Rosji (wywiad)
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_09/Spotkanie-z-najchetniej-czytanym-w-Rosji-polskim-pisarzem-8828/

  W Pruszczu Gdańskim zasadzono drzewo polsko-rosyjskiego pojednania i pamieci!
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_13/Drzewko-pamieci-i-pojednania-3390/
 • @fretka 09:44:16
  Witam szanowne Towarzystwo z rana i pozdrawiam!
  Poranek zaczynam jak zwykle od dokładnego prześledzenia wydarzeń na froncie na podstawie militarymaps.
  Czy zauważyliście znaczne sukcesy terytorialne Kijowa na linii Donieck-Mariupol?Linia frontu przebiega coraz dalej na wschód od drogi H20,okrążenie Mariupola zostało zlikwidowane.Wygląda także,że kocioł pod Diebelcewem rozszerza się na południe,nad Pierwomajskiem powstańcy też oddali część swojego terytorium.Najdziwniejsze jest to,iż nigdzie oprócz Diebelcewa mapa nie pokazywała toczących się walk.W podawanych tutaj linkach nie ma informacji o takich przesunięciach.Czy to jakieś celowe działania sił powstańczych,czy miejscowe porażki?
  Przy założeniu oczywiście,że militarymaps w miarę rzetelnie oddaje faktyczny przebieg walk.Pozdrawiam.
 • @TomS 08:59:33
  nielogiczne pytanie,
  winno być, "zatem, jeśli jesteś Polakiem, to czy uważasz się za idiotę?"
 • @TomS 09:24:24
  już to postulowałem, pisać osobne notki o RRLu,
  ale, nasi ulubieńcy na wschodzie chcą zbudować coś lepszego od PRLu,
  dyskusja się więc w jakiś sposób wiąże.

  Nikt nie pisał o doskonałości PRLu, tylko o tym, co było w tamtych czasach lepsze.

  Wskazywanie wad, to krytyka
  kłamanie i wymyślanie wad, to gnojenie.
 • @brusek 09:32:00
  czemu chcesz dowieść, że nic nie rozumiesz ???!!!!!!

  Nie można było przekształcić PRLu w bardziej przyjazne państwo obywatelskie !!!!!

  Takie były warunki odsłonięcia żelaznej kurtyny, a potem wstąpienia do unii.

  Skapitulowaliśmy przed zachodem, i dotrzymaliśmy warunków kapitulacji, zniszczyliśmy własny przemysł i szkolnictwo, aby stać się dostarczycielem "czyścicieli butów" na zachód

  A przecież obecne zdarzenia na Ukrainie powinny wszystkim otworzyć oczy, co wcześniej stało się z Polską.
 • @fretka 09:44:16
  ?
 • @AdNovum
  Bardzo wiele osób pisze o zdominowaniu portali przez tzw. „Ruskich agentów”, więc przyjrzałem się – ilu Rosjan i Ukraińców przebywa w Polsce (znając język i mogąc pisać komentarze na forach). Wg publikacji GUS „Szkoły wyższe i ich finanse” w roku akademickim 2012/2103 studiowało w Polsce 9747 studentów z Ukrainy i 667 z Rosji. Wg narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań w 2011 r. przynależność do mniejszości narodowych zadeklarowało:
  38.797 Ukraińców 8.796 Rosjan. Następnie - „W 2011 r. polskie konsulaty wydały obywatelom ukraińskim ponad 90 tys. wiz ze zgodą na pracę na okres do sześciu miesięcy. (…) Ukraińskie media szacują liczbę nielegalnie pracujących w naszym kraju Ukraińców na 800 tys.”
  (www.rp.pl/artykul/926859.html) Ilu pracuje w Polsce Rosjan – niestety nie dotarłem do źródeł – natomiast biorąc pod uwagę powyższe liczby – oczywistym staje się fakt – że na forach, w powyższym aspekcie – przeważają osoby pochodzenia ukraińskiego, a nie rosyjskiego. To potwierdza inwazja pro- ukraińskich ekspertów - celebrytów zaśmiecających medialna rzeczywistość . Oprócz znanych Pań Bojke i Stiepan także zwróciłem uwagę na przeróżnych ekspertów i znawców z fundacji, instytutów (spraw różnych i przeróżnych :) wypowiadających się w studiach telewizyjnych, i często nawet nie trzeba patrzeć skąd przyszli i jakie mają nazwiska - da się często po prostu usłyszeć wschodni akcent (ostatnio tłumaczem w TVP Info jest ktoś - kto zaciąga "ukraińskim angielskim :). Młodych Ukraińców studiujących w Polsce od dawna szkolono - z inicjatywy Sikorskiego i Sienkiewicza - do propagandowej dywersji. Teraz widzimy ich wysyp na polskich forach. Z takich chłopców i dziewcząt od lat emigracja OUN-UPA zorganizowana głównie w Kanadzie i we Francji rekrutowała swoich stringerów. Później polskie służby włączyły się w akcję "prometeizmu" i zaczęły uzupełniać te kadry studentami z Ukrainy. Tanio, za stypendia. A teraz mamy kwiatki - wysyp na polskich forach jakby oszalałych z nienawiści do wszystkiego, co obce młodych kamikadze. Jako "obcych" wskazują "ruskich". Ale bez złudzeń - jedno polecenie providnyka ze »Svobody« i rzucą się na nas, Polaków. To jasne, jak słońce. I jest to igranie z ogniem.
  Większość z tych banderowskich trolli nie kuma polskiego. Mają przygotowane tekściki i wklejają je po omacku, niekiedy bez ładu i składu. Ale efekt osiągają - rozbijają wymianę zdań. Z tym że jest przynajmniej jeden gostek na wątek, który jest "zwrotniczym", tj. ma za zadanie zmienić temat, przerzucić zwrotnicę. Np. zacząć bić pianę o Katyniu, żeby temat nie zszedł na Rzeź Wołyńską. A jak się nie udaje - wklejają krótkie uniwersalne bluzgi. Są fakty wskazujące na to, że przedwojenna polska "dwójka" mogła hodować sobie bojówki OUN-u na terenach sowieckich. W ramach polityki tzw. "prometeizmu". To, że Dmytro Doncow dostał bodaj w Rumunii polski paszport (Giedrojć) też o czymś świadczy. A że potem za to zapłaciły setki tysięcy Polaków na Wołyniu - już się nie łączy w całość. Podobnie zresztą jak i teraz. Wygląda na to, że tak jak w Gruzji, nasi polscy politykierzy poszli o jeden most za daleko. I teraz nie ma jak się wycofać, bo będzie międzynarodowy skandal. Bo to z pieniędzy polskich podatników sfinansowano tamecznych banderowców, plując na groby ofiar Rzezi Wołyńskiej. A USA nas wystawi, jak z Kiejkutami. To pewne. Za wyprawę kijowską Radka Sikorskiego przyjdzie Polsce jeszcze zapłacić.
  Ale Polska została wciągnięta w to chyba tak głęboko, jak w wypadku sławetnej katowni w Kiejkutach.
 • @interesariusz z PL 10:34:06
  Niestety znaczącą część naszego społeczeństwa można zaliczyć do grupy "idiotów".
  Ja bym to sformułował w ten sposób,przynajmniej na podstawie moich,subiektywnych obserwacji.Pozdrawiam.
 • @adalbert05 10:32:42
  Masz rację! Mapa pokazuje że kotły są "czyszczone i zmniejszane łącznie z tym nowym wokół Debalcewa.
  Natomiast na południu dziwne przemieszanie wzajemne. Powstańcy stoją na północny zachód od Mariupola i teoretycznie gdyby mieli siły i chęć to by zamknąli Mariupol w okrażeniu. Na północ od MAriupola chyba ukry atakują na wschód - przynajmniej widac zajętą drogę "20" w części..

  Jedyne co znalazłem świeżego i rzeczowego - linkowałem wyżej:
  http://rusvesna.su/news/1410676445

  Tak skrótowo tłumaczę:

  Ostatnie 24 godziny były najbardziej niespokojne od czasu ogłoszenia "wstrzymania walk". W zasadzie to widać że "pieriemirie" się zakończyło!

  W DOniecku całą noc walczono wokół lotniskowca. Od rana kanonada słyszalna na terenie całego miasta!

  Pod DOnieckiem: w Marjince powstańcy ostrzelali z moździerzy block-post ukrów

  Jenakijewo: ukry prowadziły z rana ostrzał artyleryjski miasta

  Makiejewka: z rana "ukrowehrmaht" ostrzelał GRADem dzielnice Sowiecką Strelali takze z pozycji w Zubience, i Niznej Krynce. Wieczorem ukry wystrzeliły TOCZKĘ-U w kierunku dworca autobusowego ...

  Gorłówka - nocne walki koło Majorska. Tam tworzy się nowy kocioł wokół Niżnej Krynki!

  potem tego jest więcej...

  Co do okolic Mariupola pisza że na terenie miasta jakaś strzelanina. A takze że na pozycje ukrów by bronić miasta został skierowany berkut - a w zasadzie ci co zostali przy juncie. Wszyscy się zastanawiają jak ci ludzie po tym wszystkim mogą jeszcze służyć faszystom...
 • @brusek 10:19:42 jeżeli przejmujesz się Ukrainą, to o ile bardziej powinna Cię interesować Polska?
  PRL to jest temat na każde forum, bo dotyczy nas wszystkich i to codziennie.
  Ja wyjechałam na wieś kilkanaście lat temu, bo gdy zobaczyłam, co się w Polsce dzieje, postanowiłam się od tego odciąć.
  Wzięliśmy parę psów ze schroniska, remontowaliśmy chałupę i uprawialiśmy grządki. Ale od życia nie da się odciąć!
  Tak jak mówił to Generał Petrow - nie może być nikogo, kogo polityka nie interesuje, ponieważ polityka dotyczy nas wszystkich.
  A gdy zobaczyłam, że przy pomocy pożytecznych idiotów chcą pozbawić mnie dzieciństwa, młodości i wszelkich wartości, które przeżyłam i ugruntowałam w PRLu, to wiedziałam, że nici z wiejskiej sielanki, bo czas na walkę o własną tożsamość.
  To wcale nie ma znaczenia, czy PRL był taki czy siaki. Głównym problemem jest to, że Polacy pozwolili, by jakieś obce przybłędy w postaci "głosów ameryki" czy "wolnych europ" nam mówili, co jest u nas źle i jacy to my jesteśmy niewydajni i zacofani.
  AŻEŻ WIELKIE, NAJWIĘKSZE GÓWNO IM DO TEGO!

  Jeżeli Polacy sami z siebie byliby niezadowoleni, sami z siebie krytykowali by to czy tamto, no to byłoby to zrozumiałe i do zaakceptowania. Ale też wziąć powinni by byli wówczas Polacy pod uwagę, że to oni sam tak robią, to oni tak budują mieszkania, że idzie to za wolno, to sami Polacy mają tyle dzieci, że ciasno im z rodzicami w M3, że oni sami bumelują i potem towaru w sklepach brak itd. itd.

  Ale stało się co innego. Mianowicie, Polacy przejęli opinię zachodu, a właściwie zachodnich szczekaczek o naszym kraju, o naszej demokracji, on naszym poziomie życia itd. Nagle Polacy zamiast pracować lepiej i wydajniej, postępować mądrzej, zaczęli mieć - według zaleceń czynnej u nas zachodniej V kolumny - pretensje wyłącznie do naszego rządu i to o wszystko. A V kolumna nie przebierała w środkach szkalując nie tylko nasz rząd, ale robiąc na forum międzynarodowym z Polaków leniów i złodziei.
  NA TAKI STAN RZECZY JA SIĘ NIE ZGADZAM.

  Niewątpliwie, sytuacja na Ukrainie jest sprawą ważną. Ale jeszcze ważniejszą jest dla nas, Polaków, moc zająć wobec niej takie stanowisko, żeby nas nie wciągnęli w wojenną jatkę. I żeby nas przestali szczuć na Rosjan.

  Abyśmy mogli to zrozumieć, musimy wiedzieć, jak to się stało, że zostaliśmy pozbawieni kraju, przemysłu i zgadzamy się na rolę parobków nawet na terytorium określanym jeszcze jako Polska.

  Więc - jeżeli było za mało mieszkań, to Polacy budowali ich za mało.
  Jeżeli były u nas towary słabej jakości, to znaczy, że Polacy takie produkowali, itd itd.

  Nic nie da zwalanie czegokolwiek na system, bo rząd może sobie gadać, ale robić muszą ludzie. I ja pamiętam plakaty nawołujące do sumiennej pracy, plakaty piętnujące leniów i lawirantów.
  Władza stworzyła ludziom możliwości do działania na ile dała radę w sytuacji powojennej.
  Zrobić udało się niesamowicie dużo.
  Ale wróg nie spał i rył nieustannie w świadomości Polaków. Pokazywano nam wille zachodnich milionerów nie przemilczając fakt istnienia u nich kloszardów i bezrobotnych.
  Jeżeli my sami sobie nie przywrócimy godności, nie obronimy naszych Matek i Ojców pracujących za grosze dla Ojczyzny, to nie jesteśmy tej Ojczyzny warci.

  Dlaczego jest problem na Ukrainie? bo ich V kolumna też opracowała pod kątem "należy mi się i niech rząd mi da" , a gdy okazało się, że wzbogacić mogą się nieliczni a reszta popadła w biedę, no to w perspektywie ta właśnie V kolumna pokazała Ukraińcom możliwość pracy na zachodzie, gdzie ponoć bogactwo i każdy może być milionerem.

  Z nami ten numer zrobili i też nas naszczuli na Rosjan.
  Ukraińców też na Rosjan szczują, a w międzyczasie dostarczają broni, by się obywatele Ukrainy wymordowali między sobą.
  U nas takiej rzezi zapobiegł Wieli Patriota, Generał Jaruzelski.

  Więc jest jak najbardziej sens rozważać sytuację Ukrainy w kontekście tego, czego ofiarą my sami padliśmy.

  Człowiek człowiekowi powinien być bratem.
  A parchy należy utylizować.
 • @brusek 11:03:29
  Co do kotła pod Diebelcewem mam wrażenie,że nie jest on zmniejszany,a powiększa się na południe.Nad Mariupolem koło Tielmanowa pozostał ukrom trochę ponad 20 kilometrów by odciąć powstańców od Doniecka.Ponieważ nasza mapa pokazuje najmniejsze nawet walki,aktualnie silny bój pod Jasinowatą,więc powinna pokazać jakiej walki na wschód od drogi H20,skoro nic nie pokazała w ciągu ostatnich 24 godzin,to wygląda na to,że powstańcy samoistnie wycofali się na wschód,oddając znaczne tereny,tylko dlaczego bez walki?Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 00:05:39
  Nie widziałeś ich papierów, tylko Ci mendia i propaganda "oscyloskopem" mrugali przed oczami. Chyba zostało to do dzisiaj.
  Pozdrawiam
 • @fretka 11:26:01
  Fretka,czy czasem pod literą H nie jest przypadkiem "bardzo fajna" pani prokurator z Krymu?:))))))
 • @nana 11:06:17
  jakże często potrafi mnie Pani zaskoczyć.

  Po raz kolejny namawiam do pisania notek.
 • @Kula Lis 62 10:44:33
  jawohl, masz recht jak wehrwolf
  Pozdrawiam
 • @brusek 11:03:29
  Co się dziwisz po gospodarsku działają.
  Czekają na darmowe dostawy sprzętu do kotła.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 01:32:29
  Zauważ, że w przeciwieństwie do większości tu mnie obsmarowujących, przynajmniej próbuję przedstawić jakieś argumenty, nie uciekając się do ataków ad personam i wulgaryzmów.

  I pewnie jakiekolwiek dowody bym nie przedstawił, i tak by zostały one wyśmiane przez grono klakierów PRL-u. Więc co robić? Każdy pozostaje na swoim stanowisku. Jedni płaczą i narzekają, inni pracują i się bogacą.
 • @brusek 10:19:42
  W ramach ciekawostki z Syberii
  [url=http://naforum.zapodaj.net/61bbfe05f2f2.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/61bbfe05f2f2.jpg[/img][/url]
  Pozdrawiam:)
 • @Kula Lis 62 10:44:33
  Jest jak piszesz, w pracy mam jednego praktykanta, studenta z Zachodniej Ukrainy - i już go kilka razy przyłapałem na ideologicznej aktywności na forach. Oczywiście ideologia sprowadzała się do klikania plusików i minusików oraz wpisów na poziomie "Putin ch...". Takich ukraińskich studentów jest u nas mrowie. Żyją w urągających człowieczeństwu warunkach, niezniszczalni, jak szczury czy karaluchy - po tuzin w jednym mieszkaniu.

  Dziwna to nacja.
 • @brusek 10:19:42
  Tamto było z przymrużeniem oka, masz przypuszczalna rekonstrukcja
 • @re1 12:16:18
  korekta edytorska
  [url=http://naforum.zapodaj.net/7e47776a041c.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7e47776a041c.jpg[/img][/url]
 • @interesariusz z PL 08:03:55
  "ale z wieloma stwierdzeniami twojej uwagi nie zgadzam się,
  to są uproszczenia,
  wszystko można zrobić dobrze, albo źle, np.
  to, że "System gospodarki nakazowo rozdzielczej centralnie planowanej " nie działał, wcale nie znaczy, że "nie mógł dobrze działać. ". Ta teza idzie za daleko. Wystarczy pomyśleć o destruktywnej stronie wolnej konkurencji, którą taki system centralny wydatnie ograniczał. To, że ograniczał również innowacyjność, to by się dało z niego usunąć, gdyby był DOBRZE przemyślany, i dobrze realizowany."

  Myślę że nie znasz historii i już jej nie poznasz, ponieważ już od dawna o tym się nie pisze (nawet hasło Centralny Urząd Planowania jest prawie puste). A kiedyś się pisało bardzo dużo w gazetach "Życie Gospodarcze" czy "Polityka". Wiele bardzo mądrych głów kombinowało jak poprawić system centralnie planowanej gospodarki nakazowo rozdzielczej, aby po latach daremnych wysiłków w desperacji ... zaproponować skok w najbardziej dziki i prymitywny kapitalizm. Głupi skok desperata, ze skutkiem znanym.
  Ciekawy system samorządu pracowniczego miała Jugosławia. On całkiem dobrze działał, ale był nie lubiany tak przez towarzyszy radzieckich jak przez towarzyszy zachodnich (i pewnie dlatego Jugosławia musiała zostać zniszczona). Zdaje się że w podobnym kierunku steruje Łukaszenko, ale jest nie lubiany przez towarzyszy rosyjskich, jak też zachodnich. Jeżeli istnieje jakaś trzecia droga, to jest to system samorządowo-spółdzielczy, ale będzie nie lubiany przez wielu. Teraz w Polsce bez rozgłosu przygotowują kolejną "reformę" spółdzielczości, w celu jej likwidacji (czego nawet specjalnie nie kryją).
 • @interesariusz z PL 10:34:06
  "zatem, jeśli jesteś Polakiem, to czy uważasz się za idiotę?"

  Z logiki zawsze byłem dobry (nie chwaląc się) :) .
  Po twoim kategorycznym stwierdzeniu , że "wszyscy Polacy to idioci" pytanie , które zadałeś jest właśnie nielogiczne gdyż poprzednia twoja wypowiedź zawiera odpowiedź na pytanie , które później zadałeś.
  Uważaj więc co mówisz .
 • Za pośrednictwem
  http://miziaforum.wordpress.com/2014/09/14/rusza-proces-o-miliard-euro-za-zrabowany-przez-niemcy-majatek-mniejszosci-polskiej/
 • @vortex 12:37:05
  A dodam jedno zdanie, albo dwa. System samorządowo spółdzielczy jest oczywiście mniej wydajny w kategoriach czystej efektywności ekonomicznej od kapitalizmu, i jest mniej skuteczny w kategoriach mobilizowania zasobów na wybranych priorytetowych odcinkach od realnego socjalizmu. Natomiast uniemożliwia traktowanie zwykłych ludzi jak trawy po której biegają wielkie nosorożce. I pewnie dlatego jak na razie ma słabe perspektywy, mamy czas tratowania ludzi - ogromne centryfugi rozbijają nasze życie na drobne kawałki.
 • PRL a sprawa ukraińska
  Czytam, czytam te komentarze i oczom nie wierzę. Oto objawiają się tutaj duchy przeszłości, obrońcy PRL, co tłumaczę sobie tylko rozpaczą. No tak, rozpaczą, bo nie ma dokąd uciekać od tego, co jest teraz, więc uciekacie do PRL. Warto jednak rozwiać trochę mitów i ewidentnych pomyłek, jakie wkradają się do rozumowania obrońców tamtego okresu w historii. Więc - po pierwsze komunizm/bolszewizm był tworem żydowskim. Wprowadzano go rękami Żydów i oni byli praktycznie jedynymi jego teoretykami. Żydzi przeprowadzali rewolucje i Żydzi ogłupiali ludzi w podbitych krajach bredniami, które teraz odbijają się tutaj paskudną czkawką. Zastanówcie się nad tym. Czym innym jest dzieciństwo, pierwsze miłości i takie tam, a czym innym bolszewizm jako taki - najbardziej zbrodniczy i kłamliwy system polityczny, jaki kiedykolwiek powstał na Ziemi. Bolszewiccy bandyci opanowali najpierw Rosję (w 1917), niszcząc ten kraj i pozbawiając go całej inteligencji, tradycji i historii. Następnie na gruzach Rosji zbudowali Związek Radziecki, fałszywy twór pseudopaństwowy, w którym przeprowadzili drugą rewolucję ("czystki" stalinowskie), wymordowując resztki pozostałej jeszcze inteligencji i pierwszą generację żydowskich bandytów budujących komunizm. Tym samym doprowadzili Rosję do stanu, w którym praktycznie cała pamięć o przeszłości zanikła. Następnie sprytnymi metodami przyczynili się do wybuchu II wojny św. - m. in. wspierając Hitlera doprowadzili do zniszczenia Polski, którą się z Niemcami podzielili. W trakcie wojny przeprowadzili manewr dezinformacyjny, na pozór wskrzeszając pewne tradycje rosyjskie. Jednak nową "cerkiew" zapełnili swoimi agentami, a wszystkie rzekomo przywrócone tradycje skazili swoją pseudonauką i chorymi poglądami w taki sposób, aby służyły ich celom.
  Po 1945 tymi samymi metodami zaczęli opanowywać kraje satelickie. W Polsce najpierw pozornie wspierali normalne życie polityczne, a gdy sytuacja nieco się wykrystalizowała szybko przeprowadzili "zjednoczenie" partii i wprowadzili żydowski zamordyzm, który już wcześniej był, ale nieco zakamuflowany. Stłumili słuszne protesty (tak tutaj opluwanych "żołnierzy wyklętych" nazwałbym raczej odpowiednikami polskich "opołczeńców") i wymordowali mniej lub bardziej potajemnie resztki inteligencji, czyniąc przyspieszonymi metodami (kilkumiesięczne kursy) z najgorszych mętów i lumpenproletariatu kadrę kierowniczą. W ten oto sprytny sposób Żydzi pozbyli się Polaków i awansując prymitywów stworzyli posłuszny sobie niewolniczy narodek głupoli. Awansowane błyskawicznie wieśniaki odznaczały się wyjątkową głupotą i powolnością na rozkazy żydowskich panów. Wtedy przyszedł czas na "odwilż", kiedy pozbyto się części żydowskich kadr, stwarzając pozory "spolszczania". Można już było dopuścić tych ludzi z "awansu społecznego" do władzy, więc ich dopuszczono, jednocześnie absolutnie ograniczając wpływy inteligencji i po cichu promując żydowskich w większości "intelektualistów", którzy stawali się powoli koncesjonowaną "opozycją". Tak z grubsza zbudowano PRL - kraj rządzony przez powolnych Żydom pospiesznie wykształconych głupoli, którzych totalny brak wiedzy doskonale ułatwiał dalsze działania. A działania zmierzały do przekształcenia bolszewizmu w pseudokapitalizm, w którym Żydzi mogliby nadal rządzić Polską. I tak się stało. Słuszne z zasady protesty robotnicze zostały przechwycone przez "intelektualistów", którzy sterowali nimi w taki sposób, ze w wygodnym dla siebie momencie doprowadzili do "okrągłego stołu" i tzw. odzyskania wolności. Tak w skrócie, koniecznym i bardzo upraszczającym. Innymi słowy - PRL jest niczym innym, jak protoplastą obecnego systemu na terenie Polski! I tu nieważne, czy gospodarka była taka czy sraka. "Gospodarką" w każdym systemie nazywa się okradanie ludzi - tak samo było w PRL, tak samo jest teraz. Jednak ważne jest to, że PRL pozwolił Żydom na przejęcie władzy w Polsce, co dalej skutkowało "wyzwoleniem" na ich warunkach i doprowadziło do obecnej sytuacji.
  Co się tyczy "osiągnięć" PRL to trzeba je rozpatrywać również przez pryzmat tego, co napisalem powyżej. Nie było ŻADNYCH osiągnięć! Odwrotnie - industrializacja była traktowana jako środek opresji (najlepszy przykład - Huta im. Lenina pod Krakowem, kompletny idiotyzm, którego celem było wyłącznie stworzenie nowego miasta związanego ze starym, gdzie osiedlono ogłupionych gówniarzy zetempowskich dla równowagi z konserwatywnym Krakowem, a przy okazji Kraków, kolebkę polskości, zniszczono i zadymiono). Zakłady budowane w PRL to była ściema, one nic nie produkowały sensownego, a cokolwiek by nie wyprodukowały, rynek i tak to łyknął, bo nic innego nie było. Technologia z czasów króla Ćwieczka - para, ręce i konie - nie zmieniła się prawie do końca PRL. W miastach straszyły puste place, bo PRL nie budował niczego, czego by nie zatwierdziła partia. Zniszczono zabytki, rozpieprzono miasta rzekomo je "odbudowując", zastawiono ohydnymi blokami z tektury, "mrówkowcami" dla bydła. To są "osiągnięcia"? Nie, to tylko element zniewolenia.
  A co do "wyzwolenia" przez Armię Czerwoną, to niestety też jest pieprzenie kotka za pomocą młotka. ACz przeszła przez Polskę do Berlina. Nie przyszła nas tutaj "wyzwalać", tylko potraktowała jak wasalny kraj, w którym może robić co się jej podoba. Vide - Powstanie Warszawskie i stosunek Stalina do niego. Nie chodziło o żadne WYZWOLENIE! To był skutek uboczny - okupant hitlerowski był zastępowany bolszewickim, co sprawiało wrażenie wyzwolenia, ale wcale nim nie było.
  A a propos "opołczanija". Polska, kraj niewolniczy juz od 1945 roku, bierze teraz udział w ukraińskiej hucpie, bo Żydzi doprowadzili do zniszczenia polskości i zastąpienia jej jakimś dziwacznym światopoglądem. Tymczasem na Ukrainie mamy do czynienia z wielką akcją dezinformacyjną. Czyż nie jest dziwne, ze Ukraińcy w swojej ATO robią wszystko, aby eskalować ten konflikt i oderwać Donbas od kraju? Bo tak jest. I to jest najwyraźniej celowe. Demony banderyzmu obudzono tylko w jednym celu - sprowokowania wojny z Rosją. To jest de facto olbrzymie oszustwo. Rząd ukraiński tylko ubrał się w retorykę banderowską i mundurki, to jednak jest moim zdaniem teatr odgrywany na doraźne potrzeby chwili. Ludzi się wykorzystuje, uczą gówniarzy hailowania, zeby potem ich wytłuc w wojnie. Ukraina świadomie zbroi także "opołczeńców" i eskaluje konflikt, żeby doprowadzić do sytuacji, w której Rosja nie będzie mogła nieinterweniować.
  A "opołczeńcy" niestety wpadli już na tyle w tę pułapkę, że zaczynają być zawadą dla Putina. On chce póki co uniknąć wojny, jest pewnie za wcześnie (bo nie ma się co łudzić, że to taki pokojowy polityk). Tymczasem Ukraińcy umiejętnie budzą nienawiść, która niestety wybuchnie z wielką siłą. I będzie to coś strasznego. Nie mam żadnego wpływu, tak jak i Wy, mogę tylko bezsilnie zaciskać pięści. Widzę jednak, ze to hucpa - a trupy dla nikogo nie mają znaczenia, jak było zawsze, we wszystkich wojnach i rewolucjach.
  Mała dygresja - czy mamy w ogóle do czynienia z "Rosją" i "Ukrainą"? Dość wątpliwe. To jest wszystko post-ZSRR, tak samo jak Polska to post-PRL. Kto ma rację, a kto się broni, to inny temat. Nie ma się po co łudzić. Ba, nawet czasami obawiam się, że Putin też jest wciągnięty w to wszystko i wie, o co chodzi, jednak pracuje dla pewnych sił globalnych, których nie interesują konflikty lokalne, a cały świat.
  Sorki za wpis chaotyczny, pewnie zostanę uznany za trolla. ale nie szkodzi :) Wojna dezinformacyjna trwa i trzeba próbować dez-dezinformować :)
  A za bloga autorowi należą się wielkie podziękowania -- to chyba najlepsze źródło wiedzy o konflikcie ukraińskim w polskim necie. Przeczytałem wszystkie wpisy o wojnie po kolei, wiele się nauczyłem z tego. Dzięki, AdNovum, niezależnie od tego, co o mnie pomyślisz i jak mnie nazwiesz :)
 • @emgie 00:45:31
  Tak moze sie stac, bo mamy mechanizm wyborow a brak mechanizmu
  odwolan i brak "umowy o prace" naszych rzadzacych.
 • @Wooyek 13:55:44 no proszę, następny delegat V kolumny
  jeżeli nie było tak, jak napisałam ja, a było tak, jak napisałeś ty, to jesteś bękartem, synem dziwki i złodzieja, a wywodzisz się z rodziny bandyckiej, składającej się a analfabetów oszustów, za jedzenie miałeś ocet a spałeś w barłogu w suterenie nawet bez piwnicznego okna. Nie współczuję, bo po co? Przecież sam napisałeś, że tak lubisz.
  Gdybyś wyszedł z tej speluny zafundowanej ci przez tatusia analfabetę i złodzieja na ulicę, to widział byś olbrzymi wysiłek Narodu dźwigający swój kraj z wojennych zgliszcz. A tak, to jesteś tylko narzędziem V kolumny, która nasz kraj zrujnowała i zbezcześciła Imię Polaka na świecie.

  Jakie to proste: napaść na Polskę, zrujnować kraj, zamordować 6 milionów Polaków a potem powiedzieć, że Polska i Polacy nie nadążali za zachodem. I takie coś tu się usiłuje zaprezentować jako mędrzec. A paszoł won!

  Wieczna Cześć i Chwała Bohaterskim Żołnierzom Armii Czerwonej!
 • Wojna domowa w południowo-wschodniej części Ukrainy na września
  Dynamika linii frontu Новороссии (ДНР, ЛНР) za lipiec - wrzesień 2014
  http://netu.tv/watch_video.php?v=NDXUUW8S1S28
  Opublikowany na http://54zoo.ru/novorossia
  http://www.youtube.com/user/novorossiamap
 • @brusek 09:32:00
  Brusku, masz racje.
 • @Wooyek 13:55:44
  Podpisuje się pod co napisałeś. ACz nikogo nie wyzwoliła. Jak niewolnik może komuś przynieść wolność? Zwłaszcza kraje bałtyckie. Wyzwolili ich czy nie? No i kiedy? W 1940? Czy 1944? A jeżeli ich wyzwolili, to od czego sami się w latach 90-tych wyzwalali?
 • @nana 14:53:46
  Hm... nie bardzo rozumiem... "..napaść na Polskę, zrujnować kraj... itd" i za to krzyczysz: "Wieczna Cześć i Chwała Bohaterskim Żołnierzom Armii Czerwonej!". Za to, że na nas napadli? Siłą narzucili ustrój, którego skutki spijamy do teraz? Bo nie łudźmy się, że III RP nie jest niczym innym niż przepoczwarzoną PRL. Nie jestem psychiatrą. Nie nazwę Twoich objawów.
 • Dzięki za niezwykłe "opus magnum" AdNovum... Szok: Polacy walczą w batalionie Azov
  Rewelacyjna, benedyktyńska praca gospodarza AdNovum, gratulacje, chapeau bas dla przenikliwości, uczciwości intelektualnej i odwagi cywilnej!

  I szacunek dla stronników, komentatorów AdNovum.

  (Odzyskałem nadzieję, gdy trafiłem na tę stronkę ! :)

  Opołczeńcy Donbasu wielokrotnie twierdzili, ze w batalionach oligarchów walczą Polacy.
  Oto, na co się natknąłem, wpisując do google "poliaki w batalionie Azov":


  http://www.nacjonalista.pl/2014/09/13/rosjanie-w-batalionie-azow-dowodca-o-europejskich-ochotnikach-to-elita/

  (Kuriozalna stronka polskich 'nacjonalistow" (?)!
  Kto ich firmuje?)

  Oficjalna strona pejsbuk batalionu Azov
  https://www.facebook.com/azov.batalion?fref=ts


  NATO przewiduje uzycie broni chemicznej na Ukrainie
  ... armia ukrainska uzywala juz bialy fosfor i inne rodzaje zakazanej broni.
  http://www.stratediplo.blogspot.com/

  PHOTOS, Video: Niemiecka państwowa TV, ZDF - platformą dla NeoNAZIstów ukrainskich
  www.youtube.com/watch?v=xugyiBkreGE#t=71
  ZDF als Plattform für ukrainische Extremisten unter der Flagge der SS-Division "Das Reich"

  Pogrom w Odessie, full video
  https://www.youtube.com/watch?v=QxcB0PI4ZLg

  Z napisami w jezyku takze francuskim
  https://www.youtube.com/watch?v=HOndq1oWjM4


  Pozdrowienia !
 • 34 niemieckie czołgi Leopard widziane w okolicach Lwowa, jada na Tarnopol
  34 Niemieckie czołgi Leopard przejechały na Ukrainę przez Polskę


  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1967402

  http://zergulio.livejournal.com/1989973.html
  https://pbs.twimg.com/media/BxVo5J_CMAEFFrh.png

  (pierwszy raz na tych terenach czołgi niemieckie od II Wojny Światowej...)
  Panzer VI 'Tigers' - Tarnopol, Ukraine - April 1944
  http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/d3/70/fb/d370fbde9f88fd625c583d53b02e5303.jpg
 • Niemieccy sojusznicy Noworsji
  Jürgen Elsässer o MH17:
  https://www.youtube.com/watch?v=lzrMl93KIOI&feature=youtu.be


  Tlumaczenie na jez. rosyjski
  https://www.youtube.com/watch?v=toiPKs0bYxg

  Elsasser: Niemiecka Republika znajduje się pod okupacją USA

  Tlumaczenie na jez. rosyjski
  https://www.youtube.com/watch?v=bCJmD4MfgLU
 • @novorussia fan 20:13:14
  34 czołgi, to co to za pododdział? To nawet nie batalion. A tak w ogóle, to skąd on tam się wziął? Niemiaszki teraz nie takie chętne do wojaczki. Co innego ich dziadkowie....Moim zdaniem to zwykły wymysł i propaganda
 • @LeAN 19:47:55 oczywiście, że nie jesteś psychiatrą, jesteś wariatem
  i odczep się ode mnie, już ci to pisałam. Swoje kompleksy lecz gdzie indziej. paszoł won!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej