Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 2.10.2014r- 26 dzień rozejmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

1 października 2014r: dwudziesty szósty dzień rozejmu miał dla mieszkańców Doniecka bardzo tragiczne następstwa.

W wyniku ostrzału przez ukraińską ciężką artylerię i rakietami w dniu 1 października  szkoły oraz przystanku autobusowego zginęło 10 cywili oraz kilkanaście osób odniosło poważne rany. Ostrzał ten spowodował również znaczne straty materialne uszkadzając budynki użyteczności publicznej, infrastrukturę komunalną i mienie prywatne.

Tak właśnie wygląda codzienne życie mieszkańców Donbasu w czasie obowiązującego nadal zawieszenia broni podpisanego w Mińsku przez przedstawicieli kijowskiego reżymu.

W sprawie wczorajszego ostrzału celów cywilnych w Doniecku zabrał głos rzecznik ONZ, Stefan Duzharrik:

„Jesteśmy bardzo zaniepokojeni informacjami o przemocy, które docierały do nas w ciągu ostatnich dwóch dni. Ostrzał szkoły jest skrajnie niepokojącym faktem. To nie do przyjęcia w żadnych warunkach....Sekretarz generalny ONZ wzywa do ścisłego przestrzegania podpisanych w Mińsku porozumień i dążenia do długoterminowego zawieszenia broni. Wszystkie strony powinny podwoić wysiłki w celu poszukiwania politycznego rozwiązania”

Proszę zwrócić uwagę, że w wiodących polskich (i nie tylko polskich) mediach nie ma najmniejszych nawet informacji na ten temat. Wynika to z oczywistego faktu, że media te pełnią rolę wyłącznie tuby propagandowej ich zagranicznych mocodawców, tak więc aby nie burzyć klarownego obrazu propagandowego pomija się informacje istotne, a które pozwoliłyby wyrobić sobie obiektywne zdanie na temat sytuacji na Ukrainie przez polską opinię publiczną.

Pokazuje to też jak właśnie wygląda manipulowanie opinią publiczną, gdzie podaje się jej pewne fakty zaś inne są pomijane. W ten sposób opinia publiczna nie ma możliwości dojścia do prawdy i zdana jest wyłącznie na gotowce upichcone przez propagandę oraz usłużne autorytety medialne. I dlatego też nie powinno dziwić dlaczego ludzie tak bardzo ogłupieni propagandą dokonują niewłaściwych wyborów politycznych.

Razem z mediami niejako współgra postawa naszych "elit" politycznych, które również nie poruszają pewnych tematów koncentrując się wyłącznie na oficjalnej wykładni centralnie sterowanej propagandy.

Powracając do realcji z wczorajszego dnia wojny domowej toczącej się na Ukrainie, która tym razem określana jest mianem "rozejmu", chciałem uściślić, że tragiczny w skutkach ostrzał artyleryjski i rakietowy Doniecka prowadzony był z miejscowości Piaski:

Ostrzał ten jak i stacjonowanie tam ciężkiej artylerii i wyrzutni rakiet jest dodwodem na to, że ukraińskie władze nie przestrzegają podpisanego przez siebie Memorandum Mińskiego, w myśl którego ciężka artyleria i wyrzutnie rakiet powinny być wycofane na odległość co najmniej 15 km od linii rozgraniczenia lub na taką odległość, aby uniemożliwić ostrzał miast:

Mapę można powiększyć pod tym linkiem:

voicesevas.ru/img/7de7bc72dee3495641be2e8722cf1305.jpg

Jak widzimy na powyższej mapie, strefa rozgraniczenia ustalona w warunkach Memorandum Mińskiego, przebiega co najmniej 15 km od granic miasta Doniecka i tam ciężka artyleria ukraińskich sił zbrojnych powinna być zgodnie z podpisanym rozejmem wycofana, zaś wyrzutnie rakiet dalekiego zasięgu, powinny zostać wycofane co najmniej za kolejną linię przebiegającą 30 km od granic miasta. Tego ukraińskie władze nie zrobiły, co dowodzi prawdziwych intencji jakimi kierowały się one podpisując ostatnie porozumienie pokojowe w Mińsku, które to cele polegają na tym, że w czasie zagwarantowanego porozumienia o zwieszeniu broni siły zbrojne dokonają dyslokacji swych wojsk w ten sposób, że umożliwi ona skuteczne przeprowadzenie kolejnej ofensywy przy jednoczesnym uzupełnieniu swych sił napływającymi z zaplecza posiłkami w sprzęcie i ludziach.

Kierunek zaś przyszłej ofensywy i jaki ona ma mieć przebieg pokazuje sytuacja jaka ma obecnie miejsce na terenach wokół donieckiego lotniska, gdzie w czasie obecnego zawieszenia broni ukraińskie oddziały broniące się w tym rejonie zostały wzmocnione liczbą około 2,5 tys żołnierzy doborowych jednostek desantowych jak i ciężkim sprzętem, w tym czołgami.

A więc wykorzystując fakt, że lotnisko zlokalizowane jest najbliżej centrum Doniecka, jak i jego walory obronne, ukraińskie wojska mają z jego terenu wykonać błyskawiczne, zmasowane uderzenie na miasto docelowo zajmując śródmieście, a w najgorszym scenariuszu, jego północne i zachodnie dzielnice mieszkaniowe i przemysłowe. Atak ten ma być wspierany z kierunku zachodniego i południowo-zachodniego z planowaną dywersją z rejonu kotła "Debalczewskiego".

Dostrzegając ten oczywisty fakt siły powstańcze usiłują od początku trwającego zawieszenia broni wyprzeć rozlokowane w rejonie lotniska ukraińskie wojska- z ostanio bardzo dobrym rezultatem- gdzie już prawie 90 % jego terenu zostało opanowane po ciężkich walkach przez lokalne oddziały milicji ludowej:

Jednocześnie powstańcy usiłują wypierać jak najdalej od granic miasta pozostałe zgrupowania ukraińskich wojsk rozlokowane na innych kierunkach spodziewanej ofensywy.

Na taki niekorzystny dla siebie rozwój wydarzeń ukraińskie siły zbrojne zareagowały jak zwykle, tj. zaczęły w sposób brutalny ostrzeliwać cele cywilne, czego dowodzą wczorajsze tragiczne wydarzenia. Oczywiście taka sytuacja dodatkowo mobilizuje i motywuje dowództwo sił powstańczych do definitywnego rozwiązania kwestii donieckiego lotniska i terenów przyległych. Dlatego też w momencie kończenia akcji czyszenia z ukraińskich wojsk tego strategicznego rejonu można się spodziewać zerwania porozumień o zawieszeniu broni przez stronę ukraińską i przystąpienia do zdecydowanej ofensywy na wszystkich kierunkach jednocześnie wokół Doniecka.

Oznaki tej sytuacji już są widoczne, bo poza skoncentrowaniem dodatkowo około 14 tys żołnierzy w rejonie Doniecka i 180 czołgów ściągane są obecnie dodatkowe posiłki, m.in. z rejonu Artemowska do Awdiejewki na północ od Doniecka:

Prowadzone są również obecnie działania dywersyjne przez ukraińskie grupy wojsk specjalnych w rejonie na północ od Doniecka:

Wszystkie te oznaki ostatnich posunięć ukraińskiej strony dowodzą przygotowania się do rozpoczęcia kolejnej ofensywy i bezpośredniej próby forsowania północnych i północno-zachodnich dzielnic miasta z głównym kierunkiem uderzenia na jego centrum.

Na północny-zachód od Ługańska ukraińska artyleria ostrzeliwała wczoraj miejscowści Stachanow i Wiesiełaja Gora:

Toczyły się również walki w rejonie miast Smiełoje i Sczastie:

Na zachód od Ługańska w okolicach miejsowości Troiczkoje siły powstańcze zlikwidowały znajdujące się tam stanowiska obronne ukraińskiej armii:

Ukraińska armia buduje silny pas umocnień na kierunku od Sławiańska, po przez Porkowskoje, aż do Berdiańska nad wybrzeżem Morza Azowskiego:

Na koniec następny przykład na to jak wygląda ukraiński wzorzec demokracji: kolejna osoba wylądowała w pojemniku na śmieci. Tym razem ofiarą ukraińskich demokratów stał się naczelny lekarz ze szpitala w Czerniowcach:

Proszę zapamiętać to zdjęcie aby wiedzieć jak wprowadza się wzorową demokrację.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu premier ukraińskiego rządu, Jaceniuk pozdrawia charakterystycznym gestem swoich rodaków w Donbasie.

*    *    *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • 5 x * plus dorzucam trochę linków...
  02.10.2014
  Przedpołudniowy, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to zbieracz ciekawostek i tłumacz-amator…

  :) :) )

  Nie czytałem co pisaliście i linkowaliście wcześniej Drodzy Państwo - więc jak się coś powtarza to przepraszam…

  Mapka

  http://static1.repo.aif.ru/1/fb/251172/e2d2db2c26834b06604bb6aa11e65f4b.jpg

  Stąd ona pochodzi:
  http://www.aif.ua/society/social/1214601


  MH17

  Rosja stale i niezmiennie puka do wszystkich drzwi w tej sprawie. Dziwne że reszty swiata to nie obchodzi!
  http://politikus.ru/events/31585-rf-potrebuet-v-zheneve-vozobnovit-sledstvie-po-krusheniyu-boeing.html


  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  Dziś rano rozpoczął się szturm lotniskowca. Już nie używa się broni artyleryjskiej. Idzie walka bezposrednia…
  http://rian.com.ua/incidents/20141002/357759741.html

  Jest to kolejny szturm bo w nocy były już takie cztery!
  http://www.aif.ua/incidents/1351013

  Motorola na „lotniskowcu”. FILM
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YR5FpQziLvA

  Według ukrów nie mają żadnych strat na lotniskowcu – w przeciwieństwie do powstańców
  http://rian.com.ua/incidents/20141002/357752931.html?utm_medium=referral&utm_source=marketgid&utm_campaign=rian.com.ua&utm_term=8425&utm_content=3098837

  Według Kijowa oni nie ostrzeliwują Doniecka!!!! Mało tego – twierdzą że ostrzału nie prowadzi ani armia DNR ani armia Ukrainy ale jakaś „trzecia strona”!!! Czyżby teraz winę chcą zrzucić na tych „mitycznych polskich najemników”????
  http://www.aif.ua/society/social/1351065  Banderowskie zbrodnie wojenne.

  Europejscy eksperci pracujący przy śledztwie w sprawie masowych grobów znalezionych na Donbasie – oficjalnie przyznają że to zbrodnia wojenna. Potwierdzają również porwania i gwałty zbiorowe na kobietach i dziewczynkach w wieku poniżej 12 lat. Przesłuchano grupę kobiet które same doświadczyły tych gwałtów lub były tego świadkami. Banderowcy gwałcili zarówno dzieci jak i staruszki…
  http://donbass.center/news/1451-evropa-priznala-chto-boycy-batalonov-azov-i-donbass-nasilovali-12-letnih-devochek-v-donbasse.html
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AFQATl6Kjc4

  W Odessie SBU zatrzymała podejrzanego o udział w zbrodni z 2-go maja. Kolejnych 24-ech podejrzanych zatrzymają jak ich znajdą… A wcześniej ich powypuszczali… Czyżby coś się jednak zaczynało dziać w tej sprawie?
  http://donbass.center/ukraina/1449-sbu-zaderzhala-uchastnika-besporyadkov-v-odesse-2-maya.html

  Przed chwila doszła informacja że Rosja wytoczyła śledztwo przeciw kolejnym osobom z władz Upadłej – chodzi o Geleteja i Mużenkę
  http://rian.com.ua/russia/20141002/357760566.html


  NOWOROSJA

  Zbliżają się wybory w Noworosji. Pan Zacharczenko startuje na stanowisko szefa DNR zaś Pan Purgin do parlamentu.
  http://donbass.center/news/1450-zaharchenko-ballotiruetsya-na-post-glavy-dnr-purgin-v-parlament.html

  Ochotnicy z Osetii pozdrawiają ochotników z Abchazji – film
  http://donbass.center/news/1445-v-dnr-dobrovolcy-iz-osetii-pozdravili-dobrovolcev-iz-abhazii-s-dnem-nezavisimosti.html
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6V-Vqfz30fA


  KIJÓW i okolice

  Rada Europy żąda od Ukrainy narodowego planu dotyczącego obrony praw człowieka
  http://www.aif.ua/society/social/1350831

  „Syndrom ATO” – niczym „Syndrom Zatoki Perskiej” – zbiera żniwo. Samobójstwa, zabójstwa i pełne psychiatryki na terenie Upadłej Krainy…
  http://donbass.center/ukraina/1452-za-period-ato-cherez-psihiatricheskie-otdeleniya-proshli-okolo-900-voennosluzhaschih.html
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vnmbJwEZn0A

  Według poniższego linku – to już koniec tzw „ATO”
  http://rian.com.ua/analytics/20141002/357759033.html

  Czym się różni Upadła od Ghany? Tym że Ghana ma inflację na poziomie 62% a na Upadłej już 66%
  http://donbass.center/ukraina/1444-inflyaciya-na-ukriane-bolshe-chem-v-sirii-i-stranah-afriki.html

  Dewaluacja grzywny – już doszła do 75%
  http://rian.com.ua/view/20141002/357757836.html

  Coraz więcej informacji o jakichś strzelaninach dochodzi z terenu Upadłej
  http://www.aif.ua/incidents/1350983

  W Charkowie zaczęto odbudowę pomnika Lenina
  http://www.rbc.ua/rus/news/accidents/v-tsentre-harkova-nachali-vosstanavlivat-pamyatnik-leninu-02102014084700

  Rosja i Iran rozstają się z dolarem – jeżeli chodzi o wzajemne kontakty handlowe
  http://politikus.ru/uploads/posts/2014-10/1412229001_artpodgot-1024x571.jpg
  http://politikus.ru/events/31596-rossiya-i-iran-otkazhutsya-vo-vzaimnyh-raschetah-ot-dollara.html

  Naftogaz zapłacił część długów euroobligacjami (1,67 mld USD)
  http://www.aif.ua/money/company/1351037

  Na koniec ciekawa analiza o „całokształcie”…
  http://donbass.center/articles/1453-marazmy-nedeli-zakony-fiziki-blazhen-kto-veruet-i-granica-na-zamke.html

  A na „koniec-końców” – Fursow! FILM = DWIE części!!!! Lektura obowiązkowa!
  http://politikus.ru/video/31571-a-fursov-politinformaciya-iyul-avgust-2014-chasti-1-i-2.html
 • @brusek 09:41:42
  Dzięki!

  Cytuję:

  "Czyżby teraz winę chcą zrzucić na tych „mitycznych polskich najemników”????"- :)))))))

  A może na chińskich desantowców:))))))

  Pozdrawiam.
 • @goldfield 09:27:22
  Dzięki Serdeczne!

  Pozdrawiam:)
 • Adnovum 5! i "wersja" banderowska z onetu na temat lotniska w Doniecku.
  Zmasowany atak separatystów na lotnisko w Doniecku
  Pro­ro­syj­scy bo­jow­ni­cy przy­pu­ści­li rano zma­so­wa­ny atak na lot­ni­sko w Do­niec­ku, któ­re­go od mie­się­cy bro­nią znaj­du­ją­ce się tam nie­licz­ne od­dzia­ły wojsk ukra­iń­skich – po­in­for­mo­wa­ło w Ki­jo­wie biuro pra­so­we ope­ra­cji an­ty­ter­ro­ry­stycz­nej. Lotnisko, które wczoraj rebelianci atakowali bez powodzenia aż czterokrotnie, szturmowane jest w czwartek od godz. 6 (godz. 5 w Polsce). "Dzień wcześniej niekontrolowane przez nikogo formacje zbrojne ostrzeliwały pozycje sił ukraińskich z wykorzystaniem czołgów, mobilnych zestawów rakietowych Grad, artylerii i moździerzy. Teren lotniska szturmowany był cztery razy" – czytamy na profilu dowództwa operacji antyterrorystycznej na Facebooku.

  W środę w mediach ukraińskich pojawiły się informacje, że separatyści opanowali dwa terminale lotniska w Doniecku, jednak w godzinach nocnych rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko sprostował te doniesienia.

  - Ukraińskie oddziały desantowe odparły ten atak. W walkach zabito siedmiu terrorystów, a około dziesięciu zostało rannych. Po stronie ukraińskiej strat nie ma. Lotnisko pozostaje pod całkowitą kontrolą sił operacji antyterrorystycznej – powiedział Łysenko gazecie internetowej "Ukrainska Prawda". http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zmasowany-atak-separatystow-na-lotnisko-w-doniecku/2k3wq
 • ludzie, słowa mają moc sprawczą, pamiętajcie o tym
  nie wystarczy napisać, że mordowano dzieci i gwałcono kobiety. Koniecznie należy zająć jasne stanowisko w tej sprawie:
  protestuję przeciw mordowaniu dzieci i gwałceniu kobiet!
  To stworzy w przestrzeni subtelnej Wszechświata właściwe energie, które wygenerują poziom kolektywny dla przyszłego ludzkiego działania. Proszę, wierzcie mi, że jest różnica miedzy tym, że o czymś się tylko informuje a tym, że zajmuje się jednoznacznie w związku z tym stanowisko.
  Można i należy się powtarzać w słowach protestu. One wchodzą "w eter" i stają się zalążkiem realnych działań.
  Pokazywanie bestialstwa bez żadnej reakcji z własnej strony jest jak przyzwolenie na nie i pełni dodatkowo funkcję zastraszania - czyli jest to w interesie demonów.
  Sprzeciwiajcie się, ludzie i wyrażajcie to słownie i jednoznacznie!
 • @AdNovum 09:45:23
  Wygrzebana mapka - jako przykład ukraińskiego punktu widzenia.

  W przeciwieństwie do poprzednich takich mapek, ta zaczyna już pokazywać więcej faktów i lepiej oddawać rzeczywistość - mimo oczywistych przekłamań...

  Ukraińcy tez oficjalnie przyznają się że "lotniskowiec" jest okrążony, że były w nocy cztery szturmy a teraz idzie już "walka wręcz"...

  Trzymam kciuki za "naszych" ale niestety - straty będą duże!
 • @Kula Lis 62 09:52:04
  No cóż, jak mawiał ŚP. Ks. Józef Tischner są trzy prawdy:


  "Świento prawda, tys prawda i gówno prawda"

  Do której prawdy można zaliczyć tą informację stworzoną przez ukraińskie SB, niech każdy sam oceni.

  Pozdrawiam i Dzięki:)
 • @nana 09:56:11
  Zgadza się!

  Z tym, że ja tylko relacjonuję, to co się tam dzieje, zaś każdy sam we własnym sumieniu dokonuje oceny, która w tym przypadku jest oczywista, jeśli ma się sumienie.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 09:56:44
  Cytuję:

  "W przeciwieństwie do poprzednich takich mapek, ta zaczyna już pokazywać więcej faktów i lepiej oddawać rzeczywistość - mimo oczywistych przekłamań..."- bo zbliża się moment, kiedy to, że przegrali, staje się coraz bardziej oczywiste, więc i swoje społeczeństwo jak i międzynarodową opinię publiczną powoli trzeba przygotować na tą prawdę.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:03:38
  http://pracownia4.wordpress.com/2014/10/02/kryzys-iracki-woda-na-mlyn-syjonistow/

  Bez komentarza - po prostu lektura obowiązkowa - "nówka" z "Pracowni"...
 • @brusek 09:41:42
  Jeżeli prawdą jest twierdzenie,że Kijów ruszy z ofensywą jeżeli straci teren lotniska,to może zdecydowane ataki na lotnisko Powstańców mają za zadanie wymusić takie działania?Dużo mówi sie o siłach i planach banderowców co do mającej nastąpić "ostatecznej ofensywy",a prawie nic o przygotowaniach obronnych w Noworosji.Może Powstańcy doszli do wniosku,że to odpowiedni czas na atak wojsk Kijowa,gdyż zebrane siły i środki pozwolą na powstrzymanie ofensywy i przejście do kontruderzenia,w celu odzyskania straconych wcześniej terenów.Taka wojna pozycyjna nikomu tak naprawdę nie służy,oczywiście z "wojskowego" punktu widzenia.Pozdrawiam.
 • @adalbert05 10:14:03
  Cytuję:

  "Powstańców mają za zadanie wymusić takie działania?"

  NIE!!!

  Powstańcy chcą w ten sposób uzyskać trzy cele:

  1. Uniemożliwić prowadzenie przez ukraińską artylerię celów w mieście,

  2. Zlikwidować bardzo poważne zagrożenie w granicach miasta,

  3. Wymusić przestrzegania warunków przez stronę ukraińską podpisanego w Mińsku Memorandum.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:21:26
  Dodam!
  Czas pracuje na korzyść Powstańców!

  "Siedzenie w okopach" przez ukry demoralizuje!

  Nic nie wiemy o przygotowaniach Powstańców do odparcia ataku który niewątpliwie nastąpi nie jest nam znany - bo to ma być NIESPODZIANKA!!!!

  Powstańcy doskonale wiedzą gdzie są zgromadzone i jakie siły wroga. Ale chyba w drugą stronę to nie działa...
 • Jak zwykle
  5* :))
 • @AdNovum 10:21:26
  To,że likwiduje się możliwość ostrzału miasta np.przez moździerze poprzez odsunięcie banderowców to "oczywista oczywistość",jednak Donieck można ostrzeliwać z odległości kilkudziesięciu kilometrów,z obszarów daleko leżących od linii frontu.Nie wiem w jaki sposób Powstańcy mają wymusić przestrzeganie porozumień z Mińska poprzez wyparcie banderowców z lotniska?Kijów i tak cały czas łamie te porozumienia według własnego widzimisię.Tak jak pisałem wcześniej,"nic nie robienie na froncie" zawsze demoralizuje żołnierzy i powoduje rozprężenie.I jeszcze jeden problem,o którym nic się tu nie mówi,a moim zdanie ma także istotne znaczenie.Jest to pogoda i warunki prowadzenia walki na tych terenach jesienią i zimą.Niejaki Degrelle ciekawie to opisał w swojej książce o froncie wschodnim.Walki należy zakończyć do pierwszych opadów i ochłodzenia,potem dojdzie jeszcze jeden wróg,pogoda.Pozdrawiam.
 • Zmasowany atak separatystów na lotnisko w Doniecku
  Dzisiaj na onecie fota z faszystą z batalionu Azow na pierwszym planie. W III Rzeszy wilczy hak wykorzystywany był w kilku jednostkach Waffen SS, służył tez jako emblemat dywizji pancernej „Das Reich”

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zmasowany-atak-separatystow-na-lotnisko-w-doniecku/2k3wq
 • @Hutnik 10:53:09
  http://ocdn.eu/images/pulscms/ZmM7MDQsMCw2MixmMzAsODhiOzA2LDMyMCwxYzI_/1fa692ba4a4eb58c542f56b2a08a18f3.jpg
 • @brusek 09:56:44
  Jeśli lotnisko jest otoczone a Ukraińcy tam są zamknięci w bunkrach, to ich straty będą nieporównywalnie większe od strat strony atakującej. Upraszczając, do zablokowania wyjścia z bunkra wystarczy jeden karabin maszynowy który jest w stanie blokować dowolną liczbę żołnierzy tam zablokowanych. Oczywiście uprościłem tutaj bo stałe punkty oporu chronią się wzajemnie i zapobiegają takim blokadom. Nie wiem też jak wygląda pas umocnień tego lotniska, ale kluczowa tam jest przestrzeń i możliwość manewru. Sam bunkier to jak pułapka na szczury. Na lotnisku chodzi o przestrzeń operacyjną, możliwość wycofania się spod ostrzału z jednoczesną możliwością przeprowadzenia kontrataków. Bunkry jak i umocnione punkty oporu powinno się niszczyć przy użyciu rakieta czy artylerii. Piechota w takich przypadkach jest wykorzystywani jedynie do lokalizowania punktów oporu. Podobnie zrobili amerykanie w Iraku eliminując okopane czołgi, z tym że tam było rozpoznanie lotnicze.
  Z drugiej strony, jakim cudem Ukraińcom udało się tam ściągnąć 2,5 tyś żołnierzy skoro lotnisko ma być otoczone? To prawie że brygada. Co to wojsko będzie tam jeść, pić? Gdzie będą spać? Jeśli zamkną się w bunkrach to co to za bunkier z taka ilością punktów ogniowych. W Doniecku dzisiaj w nocy był 1 C powyżej zera.
 • @szczurobronny 10:41:31
  Zapozyczone ze strony TPPR
  http://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/p480x480/10641086_1557038067845026_2537621066088771318_n.jpg?oh=f62a6afc73f9143e8344016dbeb6b490&oe=54D12553&__gda__=1422823062_a75d6eff51b3a71afdc973211829825b
 • simba
  Dzien dobry wszystkim
 • @AdNovum
  Zobacz zanim usuną :))) 5*.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=veBHyf59tvo
 • @kkkkk 11:04:35
  Wystarczy spojrzeć na mapę i od razu widać,że otoczyć i zamknąć w kotle lotniska po prostu się nie da.Odległość od linii frontu to 1.5-2 km,spokojnie taki teren można kontrolować dzięki broni ręcznej czy maszynowej,nie mówiąc o innych środkach walki.W tym pasie prawdopodobnie nie ma żadnych Powstańców,a blokada lotniska od północy polega prawdopodobnie na ostrzale artyleryjskim pojawiających się tam banderowców.Czyli taki trochę półotwarty kocioł.Dlatego dobrze "opancerzone" oddziały mogą raczej bez większych strat docierać do uwięzionych na lotnisku banderowców.Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 11:21:14
  Mordę w Charkowie mu na dzień dobry oblali w podziękowaniu za jego politykę. To tylko patrzeć jak powstanie Charkowska Republika .Pzdr.
 • to, że rozejm będzie działał na niekorzyść powstańców
  było wiadome w momencie jego zawierania,

  dla korzyści politycznej wpędzono ich, oraz ludność cywilną, w większą kabałę.

  Przed klęską mogą uchronić tylko powstania/ działanie dywersyjne poza Donbasem.

  ------------------

  Nie bardzo rozumiem, jak pod ostrzałem przedarło się 2500 żołnierzy, i nie bardzo rozumiem, jak oni i poprzedni mieszczą się na skrawku lotniska.

  Nie rozumiem też działań powstańców. Mają trochę pojazdów. Dlaczego nie zrobić paru "goliatów" ? Takich, co zburzyłyby wejścia do schronów.
 • @interesariusz z PL 11:29:24
  Podziemny kompleks obronny przygotowany na wypadek 3-wojny św.jeszcze przez ZSRR , park techniki wojennej i uzbrojenia całkowicie samowystarczalny w przypadku skażenia. Suchy prowiant itd. Lekarzy tylko brak ,rannych zabierają czołgami na zewnątrz. Do tego ok.2-2.5 tys. załogi plus 2.5 tys którzy ostatnio się tam przebili.To proste nie będzie. Pozdrawiam.
 • Akurat wczoraj w polskojęzycznych meNdiach
  były krótkie wzmianki o ostrzale szkoły i autobusu w Doniecku, oraz o ofiarach. Tym razem nie wysilono się nawet na wersję, że "nie wiadomo kto strzelał". Stwierdzono bez mrugnięcia okiem, że to "separatyści".
 • @mariusz251 11:47:49
  Każda próba akcji w kierunku lotniska powoduje odwetowy ostrzał artyleryjski celów cywilnych. Terrorem chcą wygrać. Pzdr.
 • @szczurobronny 11:47:24
  Motorolę przemieszczono w okolicę lotniska. Pzdr.
 • @szczurobronny 11:54:46
  Ja telewizora - jeszcze! - nie wyrzucałem, napisałem tylko na gorąco na FB Panoramy TVP posta o treści:
  "Skąd w "Panoramie" pewność, że dzisiejszy ostrzał szkoły w Doniecku to dzieło "separatystów"? Znów rzekomo sami siebie, swoje miasta i rodziny ostrzeliwują..? Tak bezczelnej propagandy nawet Goebbels nie uprawiał... Przestaniecie wy w końcu łgać w żywe oczy, kurwa wasza mac..?"

  Niestety obsługa czujna i po paru minutach usunęli... :D
 • @szczurobronny 11:54:46
  Lemingoza pospolita. Pzdr. :)
 • @Repsol 11:59:52
  Tam nawet Motorola nie pomoże.Podstawa likwidacji banderowców na lotnisku to odsunięcie linii frontu na kilkanaście kilometrów,czyli ich całkowite odcięcie.A i tak pewnie będą się mogli długo bronić w tych schronach.Na dzisiaj to tylko ludzi szkoda.
 • @adalbert05 12:06:43
  Masz rację ,do tego nawet jak zejdą do bunkrów to mogą swoich prosić o "Broken Arrow" ,a wtedy straty będą ogromne.Pzdr.
 • @szczurobronny 12:13:53
  Kompleks odporny na skażenie. Pzdr.
 • @Repsol 12:14:17
  Mam wrażenie,że to robią od dawna.Już kilkakrotnie były informacje o zdobyciu hali głównej,były nawet zdjęcia.Banderowcy schodzili do schronów i prosili o wsparcie ogniowe "na siebie".Powstańcy musieli się wycofać,a ukry wracały na pozycje.Bez radykalnego pozbawienia ukrów wsparcia,szczególnie ogniowego taka "zabawa" może trwać w nieskończoność.Pzdr.
 • @szczurobronny 12:18:08
  Może tym ?.https://www.youtube.com/watch?v=m2lxgplJVo8
 • @szczurobronny 12:18:08
  Pomysł z zalaniem "betonem" byłby może niezły,ale takie coś można by zrobić tylko w warunkach pokojowych,a nie pod obstrzałem wrogiej artylerii.
 • @mariusz251 12:00:42
  Ja telewizora - jeszcze! - nie wyrzucałem
  -----------------------------------------------------------
  Ja tv, z wyboru, nie oglądam już od kilku lat i wcale mi tego nie brakuje!
  Ostatnio kupiłem sobie LCD 32 ale używam go wyłącznie jako monitora :)
 • @szczurobronny 12:18:08
  każdy najsolidniejszy bunkier, czy inny obiekt podziemny tak długo jest niezdobyty jak długo przeciwnik nie zna jego planów np. taki obiekt nie ma nieograniczonego zapasu tlenu. Nie wierzę w to, że Rosja nie ma planów strategicznego militarnego obiektu który ZSRR budował.
 • @Henryk Kreuz 12:35:54
  Masz rację tylko nie wiemy co i jak Ukraińcy na przestrzeni 25 lat modyfikowali.Pzdr.
 • @Repsol 12:41:17
  jest prawie pewne, że tyle samo jak w gdzie indziej, czyli nic
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:34:40
  Serdeczne Dzięki!

  Pozdrawiam:)
 • @trojanka 10:36:00
  Dzięki!

  Tytanem pracy to ja może nie jestem ale za to mam tytaniczne zacięcie do tego tematu.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 11:19:06
  Dzięki za ocenę i link.

  Mimo wszystko ma dużo szczęścia ten rezun....ale zapewne niedługo go ono opuści.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 11:07:21
  Dzień dobry. Pisanie o starym dobrym Gogolu per Mykoła, zamiast Mikołaj lub (rzadziej) Nikołaj to lekkie przegięcie. Natomiast wielkim przegięciem jest napisanie, że "Taras Bulba" to Jego największe dzieło. Największym dziełem Gogola, o czym wie każdy kto jest "czytaty" są "Martwe dusze".

  "Czy nie tak samo i ty, Rosjo, pędzisz jak dzielna nieprześcigniona trójka? Dymem dymi pod tobą droga, grzmią mosty, wszystko oddala się i pozostaje z tyłu. Zatrzymał się patrzący, zdumiony cudem boskim: czyż to błyskawica, rzucona z nieba? Co oznacza ten wzbudzający przerażenie
  pęd? I jakaż niewiadoma siła zawarta jest w tych nie znanych św
  iatu koniach? Hej, konie, konie, co za konie! Czyż wichry macie w swych grzywach? Czyżby czujne ucho płonęło w każdej waszej żyłce? Usłyszały z wysokości znajomą pieśń, zgodnie i razem wytężyły miedziane piersi i prawienie dotykając ziemi kopytami, zamieniły się jakby w wyciągnięte linie lecące w powietrzu, i mknie trójka, przez Boga natchniona!... Rosjo, dokądże pędzisz, daj odpowiedź! Nie daje odpowiedzi. Cudownym dźwiękiem brzmi dzwoneczek; grzmi i staje się wiatrem rozrywane na strzępy powietrze; przelatuje obok wszystko, cokolwiek jest na ziemi, i patrząc z ukosa odsuwają się i dają jej drogę inne narody i państwa"

  Przepraszam za przydługi cytat. Gogol był, jest i będzie pisarzem rosyjskim a nie ukraińskim choćby się z tego wszystkiego Arsenij Jaceniuk zesrał w spodnie. Czego mu serdecznie życzę.
  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 11:21:14
  Oblali go tradycyjnie zielonym tuszem.

  Kto tego dokonał? Zapewne radykałowie.

  Pozdrawiam.
 • @adalbert05 11:21:25
  Analiza prawidłowa, ale z jedną uwagą....otóż, czy widział Pan skutki ostrzału ciężką artylerią, rakietami i bronią moździerzową terenu, w które one są już wstrzelane?

  Tam się drogą od północnej strony lotniska obecnie nawet mysz nie przedrze niezauważona.

  Lotnisko obecnie jest szczelnie otoczone i nie można z niego wyjść ani na nie wejść bez zgody tamtejszej władzy i dowództwa sił powstańczych.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 10:44:37
  Juz to pisałem 2 dni temu... Dodam że facio jest juz w drodze do Moskwy, złapano go na terenie Rosji - chyba w jednym z obozów dla internowanych.

  Co ciekawe - na tyle to istotny jeniec że władze Upadłej od razu oficjalnie mówią że nie znają takiego człowieka i nigdy nie był w armii...

  No bo chyba nie był - ino w "batalionach morderców"....
 • @interesariusz z PL 11:29:24
  Ad. 1 "Przed klęską mogą uchronić tylko powstania/ działanie dywersyjne poza Donbasem."- działania takie już od jakiegoś miesiąca są bardzo skutecznie prowadzone.

  Ad. 2 "Nie bardzo rozumiem, jak pod ostrzałem przedarło się 2500 żołnierzy, i nie bardzo rozumiem, jak oni i poprzedni mieszczą się na skrawku lotniska."- tu nie chodzi wyłącznie o sam teren lotniska ale również szerzej pojęty teren wokół niego m.in. rejon miejscowości Piaski, gdzie większość z tych sił obecnie się znajduje.

  Ad. 3. "Nie rozumiem też działań powstańców. Mają trochę pojazdów. Dlaczego nie zrobić paru "goliatów" ? Takich, co zburzyłyby wejścia do schronów."- tylko, że trzeba wcześniej wiedzieć gdzie te wejścia są, co w przypadku takim, że jest to obiekt chroniony najwyższej rangą tajemnicą wojskową, o którego rozmieszczeniu nawet nie wiedzieli dowódcy tamtejszego garnizonu, to nie ma co się dziwić, że obecnie trudno go zlokalizować powstańcom jak i wejść do niego.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 11:34:43
  "Awakow: Winni odeskiej tragedii już ustaleni"- czyli, że on ustalił swoją winę?

  Pozdrawiam.
 • @kkkkk 11:04:35
  Wczoraj podesłałem link że z Ługańska pojechały na "lotniskowiec" "Hiacynty" - samobieżne działa które pomogły zdobyć "lotniskowiec Ługańsk" - a tam był podobny system umocnień - tylko chyba nie mieli na pokładzie "polskich najemników" tylko jakichś "izraelitów"...
 • @goldfield 11:04:51
  Bo im gorzej na froncie to tym bardziej ich szlag trafia!

  Zobaczycie za tydzień co się będzie działo!!!!
 • @mariusz251 11:47:49
  A w których mediach podawano te informacje?

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 11:49:46
  Wzorzec koszerny demokracji:)))))

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 11:59:52
  Motorola zawsze zakańcza akcję.

  Pozdrawiam.
 • wspomaganie ukraińców na lotnisku
  Coś tam piszecie co jakiś czas o tym że ukraincy dostali pomoc na lotnisku, chyba 2,5 tys żołnierzy.
  Trochę sporo jak na okrążone lotnisko, bo to by pewnie było ok 50-100 ciężarówek...
 • @szczurobronny 11:22:31
  Pisałem!!!! Nie "uprościła" ale UDOSTEPNIŁA WSZYSTKIE informacje jakie są u nich od czasów ZSRR z gryfem "poufne" i "Tajne" - do których normalnie ma dostęp tylko pare osób w państwie w zwyczajnych warunkach!

  NATO otrzymało dostęp nie tylko do tajemnic wszelkich ale także wszystkich baz wojskowych itd...
 • @Henryk Kreuz 12:35:54
  I tu masz dowód na to, że Rosja nie pomaga powstańcom wbrew rozpowszechnionej przez łże media propagandzie.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 11:40:05
  Szczególnie że oni odnowili ten schron w STYCZNIU!!! A na przełomie stycznia i lutego wyposażyli i zgromadzili zapasy!!!

  Patrzcie jak to dawno i w jakich szczegółach wszystko było planowane!!!!

  Linkowałem 2 tyg. temu!
 • @szczurobronny 12:57:37
  Cytuję:

  "Jednak już na początku lat 90. rozpoczął się proces stopniowej utraty tej zewnętrznej suwerenności, tak że dzisiaj jest w pewnych dziedzinach (np. w gospodarce) bardziej uzależniona od zagranicznych ośrodków decyzyjnych niż była PRL nawet w okresie stalinowskim"- natomiast moja opinia jest taka, że III RP jest pozbawiona suwerenności dokładnie w taki sam sposób jak to miało miejsce w czasach stalinizmu, bo tak wtedy rządziła jak i obecnie rządzi dokładnie ta sama ekipa.

  Pozdrawiam.
 • @fiodor1976 13:14:00
  Dzięki - dobrze że nic nie napisałem bo tez mnie palce świerzbiły!
  DObry komentarz!
  *****
  :)
 • @AdNovum 13:30:23
  Ja tez to słyszałem w dziennikach radiowych w Trójce i chyba RMF / kurcze napisało mi się NRF, ale po zastanowieniu to w zasadzie prawidłowo palce wyklikały)
  :)
 • @brusek 13:38:26
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 13:18:54
  Tu nie mogę się do końca zgodzić,bo czołgi chociażby są w miarę odporne na ostrzał moździerzowy,czy np.Gradów,co najwyżej mogą stracić zewnętrzny osprzęt.Proszę także pamiętać,że na ostrzał Powstańców od razu odpowiadają baterie ukrów,co także ma wpływ na szczelność takiej "zapory".Pozdrawiam.
 • @brusek 13:47:29
  "NRF=RFM"- raczej podlega te medium innej diasporze:))))

  Pozdrawiam.
 • @xdvf667 13:34:14
  A czy oni tam musieli wjechać ciężarówkami?

  To w linii prostej od najbliższych terenów kontrolowanych przez siły ukraińskie raptem tylko kilkaset metrów.

  Pozdrawiam.
 • @fiodor1976 13:14:00
  Cytuję:

  "Czego mu serdecznie życzę. "- ale za to będzie od niego capić:))))

  Dobry komentarz.

  Pozdrawiam.
 • @goldfield 14:00:03
  Nie można tego niestety w tym momencie zrealizować.Teren lotniska jest pod ciągłym obstrzałem artyleryjskim ukrów,kierowanym z lotniska,a banderowska artyleria jest dobrze wstrzelana w teren.
 • @adalbert05 14:05:37
  Może te haubice samobieżne,które jadą z Ługańska mają służyć do stworzenia przewagi ogniowej nad ukropami?Ześrodkowanie artylerii rakietowej i lufowej z dwu-trzykrotną przewagą nad ukrami pozwoli uciszyć ich artylerię i pozbawić wsparcia ukropów broniących lotniska.Przy braku wsparcia ukropskiej artylerii Powstańcy mogli by "hasać" po lotnisku do woli.Przy wsparciu własnej artylerii,oczywiście.To mniej kosztowne rozwiązanie niż próba odrzucenia wojsk Kijowa kilkanaście kilometrów od lotniska.Pozdrawiam.
 • @Repsol 11:19:06
  Hi, hi dobre ! Tylko czemu mu facjatę zieloną farbą oblali ? Powinni czarną - upodobnił by się do swojego idola. :)
 • Film o walkach o donieckie lotnisko
  https://www.youtube.com/watch?v=C2uQVq54kxA
 • @goldfield 14:29:34
  Spoko,już jakiś czas temu rozmawialiśmy tutaj o tej stronie.Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 14:37:05
  Mam nadzieję,że utrzymają teren lotniska już na stałe.Czas pokaże,raczej jestem pesymistą w tym przypadku.Bez radykalnych działań moim skromnym zdaniem zdobycie,a przede wszystkim utrzymanie lotniska będzie bardzo trudne i kosztowne.Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 14:37:05
  http://voicesevas.ru/img/0870018e79e69274b4438961b98d3452.png

  http://voicesevas.ru/img/87873f9c4d2a308f16e9cee67f6a177a.png
 • @xdvf667 13:34:14
  W nocy przerzucili, było wcześniej omawiane. Pzdr.
 • @detektywmjarzynski 14:51:57
  Ale te zdjęcia to kadry z filmu bodajże z poniedziałku lub wtorku o walkach o lotnisko,nie są aktualne.Pozdrawiam.
 • @brusek 13:38:26
  Wiem .Ave.
 • @adalbert05 14:14:08
  Obawiam się że wtedy sięgną Toczkami. Pzdr.http://www.eioba.pl/files/user1284/toczka19.jpg
 • @szczurobronny 14:37:05
  Lotnisko w Doniecku live. Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=Q-fBgVXH7Bo
 • @Repsol 15:02:03
  Tak mi się skromnie wydaje,że banderowskie Toczki to się nadają "na wąskie tory".Jeżeli oczywiście jeszcze jakieś posiadają na stanie i są sprawne,bo po po dwudziestu paru latach składowania ich skuteczność jest b.wątpliwa.
  A tak poważnie to Toczka jest rakietą do niszczenia celów punktowych,nie pomoże ukrom w odparciu jakiegoś ataku Powstańców na szerszym odcinku frontu.Pzdr
 • @szczurobronny 15:03:02
  Raczej Motorola Gradami strzela do banderopiteków ,to co pokazałeś to ogień pomocniczy , albo w cele jednostkowe .Pzdr.
 • @adalbert05 15:07:40
  Boję się że w stanie który wcześniej opisałeś zaczną walić w ludność cywilną .Wiesz co to robi w terenie zabudowanym nawet jak połowa nie doleci. Pozdrawiam.
 • Linków garść kolejna! Niektóre ważne!
  02.10.2014
  Popołudniowy, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to zbieracz ciekawostek i tłumacz-amator…
  :) :) )
  Nie czytałem co pisaliście i linkowaliście wcześniej Drodzy Państwo - więc jak się cos powtarza to przepraszam…


  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  Skrót od nocy do rana
  http://www.regnum.ru/news/1853223.html

  Bitwa o atomowy kubryk lotniskowca Donieck trwa. „Wostok” nadaje, a raczej jego „rzecznik” o pseudonimie „Kot”. Miedzy innymi o tym że ukry mszczą się na mieszkańcach miasta.
  http://www.regnum.ru/news/1853110.html


  Powstaniec „Żubr” o taktyce powstańców stosowanej na lotniskowcu. Wygląda to tak. Podjeżdżał czołg powstańczy, oddawał dwa strzały i wycofywał się by na jego miejsce weszła „ZU” – nie wiem cóz to jest – i waliła tak by nie pozwolić bandytom ustawić i uzyć moździerzy. Ta taktyka pozwoliła całkowicie zniszczyć jeden z terminali wraz tymi co się tam bronili. Obrońcy lotniskowca w tym momencie znajdują się tylko w jednym budynku terminala. Co chwile powstańcy proponują by bandyci się poddali. Niec z tego nie wychodzi bo w odpowiedzi padaja strzały. Dalekosiężna artyleria Ukrów ostrzelała dworzec kolejowy. Bojcy Motoroli nazywają tę bitwę „nowym Iłowajskiem”…
  http://www.novorosinform.org/news/id/10687

  W tej chiwli – 17.05 TC – ZAWIESZONO akcję zdobywania lotniskowca! Powód? Zlikwidowano większość bandytów. CO zrobić dalej powstańcy będą myśleć… Moim zdaniem dalej cos siedzi pod ziemią i nie da rady w sposób „konwencjonalny” tego robactwa zlikwidować. Może pomysł z betoniarkami?
  http://rusvesna.su/news/1412255013

  Dymy nad Donieckiem – film
  http://www.novorosinform.org/news/id/10676


  Reportaz z rannego ostrzału Doniecka
  http://www.novorosinform.org/news/id/10679
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=feVuOqRzIpg

  Foto-Reportaż oddziału Motoroli
  http://www.novorosinform.org/news/id/10685

  Nasza wspaniała Socjalistyczna Unia Jewropejska zagroziła sankcjami dodatkowymi przeciw Rosji jeżeli zostanie zatopiony „lotniskowiec”. To się po prostu w pale nie mieści!!!!
  http://www.regnum.ru/news/1853135.html

  O dziwo pan co kontaktuje się z prasą i ma zawsze odlotowe teorie, mister Łysenko – stwierdził ku zdumieniu pracy całego świata że w Doniecku nie ma jednak „desantu z kosmosu co przyleciał z Księżyca”… Ale on cos jeszcze wymyśli!
  http://www.regnum.ru/news/1853226.html

  Skrót informacji o stratach w Doniecku
  http://www.novorosinform.org/news/id/10684  PRZESTĘPSTWA WOJENNE FASZYSTÓW BANDEROWSKIEJ Upadłej


  Specjalny Komitet Śledczy Rosji przygotowuje dokumenty dla sądu
  http://www.regnum.ru/news/1853164.html

  Jeszcze o pracy tego Komitetu Śledczego
  http://www.regnum.ru/news/1853195.html

  Interpol nie chce ścigać Kołomojskiego ! Już skazanego w Rosji i ściganego międzynarodowym listem gończym! Jak to leciało na westernach? „Żywy lub martwy”…
  http://www.regnum.ru/news/1853176.html

  W najbliższych dniach listy gończe zostaną rozlepione za Geletejem i Mużenko – (minister oraz szef sztabu ukropów)
  http://www.regnum.ru/news/1853213.html

  OBWE ogólnie mówiąc olewa fakty wczorajszych ostrzałów szkół i autobusu. Szkoda że nie jechali tym autobusem!
  http://www.novorosinform.org/news/id/10686

  Aktywiści zebrali różne sceny dokumentalne i stworzyli jeden film o przestepstawch w Odessie
  http://www.novorosinform.org/news/id/10677

  Mieszkańcy wioski Kommunar o tym co się tam działo
  http://www.novorosinform.org/news/id/10673
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uVyuWcX_ixw  NOWOROSJA


  Największym problemem teraz wydają się emeryci…Władze DNR starają się pomagać zapomogami i braniem na siebie wypłat emerytur, ale to jest za mało by ci ludzie przeżyli zimę…
  http://www.regnum.ru/news/1853139.html

  Batalion Kalmus – film. Obrońcy też giną! Niestety…
  http://www.novorosinform.org/news/id/10670
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_LyuK7wMvDQ

  Portrety chłopców od Motoroli
  http://politikus.ru/articles/31619-portrety-boycov-podrazdeleniya-motoroly.html  KIJÓW i okolice

  Dziennikarzy ukraińskich którzy śmią krytykować władze wysyła się na front!
  http://rusvesna.su/news/1412252076

  Artykuł dla „czołgistów” – o „technice” ukrów…
  http://ria.ru/world/20141002/1026629917.html

  Artykuł o nowej „szturmowej” brygadzie ukrów. To znany nam „Ajdar” który miał jak wcześniej informowano zostać wyposażony w nowy sprzet… Teraz mają teoretycznie cztery takie brygady: wraz z Ajdarem: 95-ta, 25-ta i 73-cia brygada
  http://rusvesna.su/news/1412248051

  „Nacgwardziści” dostali rozkaz strzec granic Upadłej
  http://lenta.ru/news/2014/10/02/borders/

  W Kijowie protesty, tym razem górników
  http://www.novorosinform.org/news/id/10682

  Jaceniuk pożarł się z ministrem od zdrowia.
  http://www.regnum.ru/news/1853118.html

  Otoczenie Kołomojskiego grozi Rotenbergom, innym „swoim” którzy też mają to i owo… Powoli Pan K. przy okazji wojny na której świetnie zarabia przejmuje firmy konkurentów. A niby do jednej synagogi chodzą?
  http://www.regnum.ru/news/1853189.html

  Jeszcze nie ścigany listem gończym Geletej twierdzi że Rosja wyposaża Noworosjan w jakieś tajne a nowoczesne uzbrojenie! Może tam Kaszpirowski został wysłany na pomoc?
  http://www.regnum.ru/news/1853219.html

  Film i informacja o tym jak nie udało się zwalic pomnika Lenina w Berdiańsku
  http://rusvesna.su/news/1412251599

  W Polsce, w Lubawie jacys banderowcy zerwali gwiazdę z pomnika. Oczywiście idzie to na konto Polaków i Polski!
  http://www.novorosinform.org/news/id/10669

  W Warszawie wywieszono flagi Niemiec hitlerowskich, Japonii i Faszystowskich Włoch. Bodobno będą kręcić film…
  http://www.novorosinform.org/news/id/10660
  http://storage.novorosinform.org/cache/5/3/nnn.jpg/w644h387.jpg

  Niemiecka Telewizja ARD szokuje widzów przyznawaniem się do pomyłek i informowaniem że na Donbasie wszystko jest na odwrót – czyli inaczej niż mówili dotąd!
  http://rusvesna.su/news/1412248552

  O pewnym generale – już go słyszałem ale nie mogłem znaleźć linku – czy go ktoś usłyszy?
  http://politikus.ru/events/31598-premer-poslushayte-generala.html
 • @Repsol 15:14:52
  Nie mogę na szybko znaleźć informacji,ile Ukraina dostała w spadku Toczek po ZSRR.Ale na pewno nie będą to jakieś porażające liczby.Trochę już zużyli,być może większość sprzedali za granicę,pozostały jakieś marne resztki,nie wiadomo czy zdatne do użytku.I w tym cała nadzieja.Pozdrawiam.
 • @fretka 13:57:28
  Nie wiem czy ten obóz ale linkowałem w maju film w którym ekipa zwiedzała taki obóz od srodka. Budowali Turcy - cała ekipa. Na zewnatrz tablica że budowany jest ze środków UE.
  Film wspominał o szeregu takich obozów. Oczywiście nazywali je jakoś śmiesznie - sugerując że to będą "izolatki" dla chorych w przypadku epidemii, ale sceny z budowy pokazywały normalne cele, kraty, takie specjalne izolatki i inne szczegóły...
 • @goldfield 14:00:03
  Ja tez tak na inzynierska logike uważam, ale chyba to inni i lepsi od nas inzynierowie wydumali i na pewno zabezpieczyli się przed tym...
  :(
 • @brusek 15:22:40
  Nie wiem do końca,ale może to ZU to zienitnaja ustanowka,czyli jakieś ZU-23-2.Pzdr
 • @brusek 15:22:40
  "ZU" - to chyba FRAD czyli "zaupowa ustanowka" - dobrze kombinuję?
 • @brusek 15:42:09
  a co to jest zupowa ustawka? koniec swiata ,pani popiolkowa-nawet zupowe ustawki sa
 • @adalbert05 15:33:50
  "Zenitówka" to do strzelania w niebo lub do samolotów...
  Tak myslę?
 • @brusek 15:48:26
  To takie cóś,co wożą na Kamazach,można strzelać do samolotów i śmigłowców,ale także do siły żywej i lekko opancerzonego sprzętu.
 • @brusek 15:22:40
  ZU. :))) Szyłka. Pzdr.http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bd/ZSU-23-4_%22SHILKA%22_Self-propelled_AA_Gun_%283788754835%29.jpg/800px-ZSU-23-4_%22SHILKA%22_Self-propelled_AA_Gun_%283788754835%29.jpg
 • @brusek 15:48:26
  I jeszcze zdjęcie.https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT2CM6S_riFy1rAedOpd4q30bOhTj2HbYPdoKwMYmVWxa_sglu20Q
 • @simba 15:46:55
  Miałem rację chodziło o GRADY!
  Реактивная система залпового огня (РСЗО) — комплекс вооружения, включающий многозарядную пусковую установку и реактивные снаряды (неуправляемые ракеты, реактивные глубинные бомбы), а также вспомогательные средства, такие, как транспортная или транспортно-заряжающая машины и другое оборудование. РСЗО относится к реактивному оружию, такие системы состоят на вооружении сухопутных войск, военно-воздушных сил и военно-морских флотов многих стран.[1]
 • @adalbert05 15:51:58
  na wszelki wypadek to ja ide zjesc swoje zupe.
 • lotniskowiec
  ten bunkier na lotnisku można łatwo załatwić wpierw ultimatum a pózniej zalać benzyną i podpalić
 • @fretka 15:47:08
  Jesteś niesamowita!

  A jak jeszcze mi znajdziesz klip którego za nic od dawna nie moge odnaleźć to Cie wirtualnie i publicznie uściskam!

  Chodzi o klip rockowej grupy ze Słowiańska - "dowodził" grupą i cudownie śpiewał oraz grał na gitarze taki fajny brodaty pop!
 • @Repsol 15:53:16
  Tu raczej nie chodzi o Szyłkę,po rosyjsku by to było ZSU,czyli zienitnaja samochodowaja ustanowka czyli ZSU-23-4 Szyłka.Pzdr
 • @fretka 16:02:00
  Dzięki!
  Całe życie człek się uczy, dlatego go lubię!
  tzn wrzechświat i zycie....
  :)))
 • @adalbert05 15:58:23
  Myślę że działają tak jak w Syrii ,zobacz .Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=5BkzdhdpmJk
 • @szczurobronny 16:03:02
  Tak, ale to jest tez niezłe!!!!
  Dawno nie zaglądałem do bloga Pani Redaktor!
  http://polish.ruvr.ru/2014_10_02/To-nie-expose-to-testament-4656/
  cytat:

  Jest najgłębszą racją stanu, by nie dopuścić do rozwodnienia stanowiska Zachodu, którego jesteśmy częścią, ale co równie istotne, nie dopuścić do osamotnienia Polski w wyniku stawiania sobie przez Polskę nierealistycznych celów. Dlatego też celem mojego rządu będzie prowadzenie pragmatycznej polityki wobec tego, co dzieje się na Ukrainie ­
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_10_02/To-nie-expose-to-testament-4656/


  Polecam jej blog:
  http://sophico21.blogspot.com/
 • @szczurobronny 13:11:46
  A prezydenciunio Bronderosław Komornybok całkiem niedawno zachwycał się, że eksportujemy kiszone ogórki do Mongolii i jesteśmy w tej branży potentatem na mongolskich stepach. Nie wiedziałem czy to nie jest przypadkiem jakiś żart bo za dawnych lat to do Mongolii sprzedawlismy fabryki, cukrownie i sprzęt wojskowy, a teraz Bronek się cieszy, że im ogórki na zagrychę do kumysu sprzedajemy. Ot, potęga - kiszonych ogórów. :)
 • @fretka 16:09:22
  Jesteś BOSKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Szukałem tego do kilku tygodni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @szczurobronny 16:10:53
  Pan Dawid własnie wysyła mi filmy z tego miejsca - mam nadzieję je w ładny sposób Wam udostępnić!
  :)
 • @szczurobronny 16:20:28
  «А часто евреем оказывается тот, которого в этом никогда не заподозришь».

  Э.М.Ремарк

  O Banderze Żydzie z żydowskiej strony!!!!!!
  Ale to od dobrych starozakonnych, bo jak wszystkie narody - w każdym sa dobrzy i xli ludzie....

  http://galickij-jastreb.io.ua/s382820/nevernye_syny_evreyskogo_naroda
 • @szczurobronny 16:51:40
  Obiecał nam prawo pierwszeństwa!
 • @szczurobronny 16:40:14
  W mojej okolicy jest sporo firm, polskich rodzinnych firm, które zajmują się przetwórstwem owoców i warzyw. Sam mam wyłączność na dystrybucję w moim województwie produktów firmy produkującej gotowe dania. Też jest to polska firma, a jej wyroby są rewelacyjne i znane także poza Polską. To żaden wstyd eksportować polską, dobrą żywność ale na litość boską to nie powinna być główna gałąź polskiego eksportu! Rozwalono nam przemysł ciężki, militarny, stoczniowy, włókienniczy. Firmy obuwnicze ledwo dyszą, tak samo jak te, które produjuja artykuły dla dzieci - wózki itp. W moim rejonie jest ich sporo ale wiele padło bo nie wytrzymały konkurencji i debilnych przepisów. Hutę sprzedano Ukraińcom i załatwili ją na cacy.
  A ten strażnik żyrandola pieprzy o wiodącej roli Polski w eksporcie ogórków na drugi koniec świata. Moje miasto miało kilka dużych zakładów włókienniczych, a dzisiaj straszą zdewastowanymi budynkami. Za to nowa siedziba urządu skarbowego rośnie w oczach.
 • @szczurobronny 16:40:14
  Już nie. Z biznesu na europaletach kilka lat temu wyrolowali nas właśnie Ukraińcy. Robili tańsze i zgodnie z normami. Wiem, bo trochę "robiłem przy tym interesie"
 • @szczurobronny 17:00:09
  To jest tłumaczenie linku który dałem, mnie sie nic chve a raczej nie mam czasu tłumaczyc wszystkiego...
  :)))))
 • @szczurobronny 14:37:05
  https://www.youtube.com/watch?v=lLikYEAnLeo
 • @brusek 16:55:26
  Dawid poleciał teraz na ulice Uniwersytecka bo przed chwila tamto miejsce faszyści zbombardowali.

  Nie dało się wyeksportowac do mnie plików póki co - może jak wroci...
 • @szczurobronny 17:00:09
  Mam niestety wrażenie,że to znowu propaganda.Lotnisko cały czas nie jest do końca zdobyte.Pierwotnie mówiono,że banderowców jest około 5tys,teraz że było 3tys,a w ostatniej walce zabito 2,5 tys,to się nie trzyma kupy niestety.Jedyna moim zdaniem sensowna informacja to plan odrzucenia ukrów na kilkanaście kilometrów od Doniecka,wtedy faktycznie będzie można w całości opanować teren lotniska.Pzdr.
 • @szczurobronny 17:25:59
  ubawił mnie komentarz pod video: cytuję: "...ИДИТЕ В ГЕЙРОПУ, ПОДСТАВИЛИ ИМ СВОЮ Ж**У!" :)))
 • @szczurobronny 17:22:12
  No to jednostka "Thunder" straciła swoich urlopowanych żołnierzy.

  Pozdrawiam.
 • @adalbert05 12:25:55
  a nie mozna by zalac wodą terenu lotniska, na którym są wejscia do schronu p.atom.?

  Przynajmniej nie mogliby wyłazić na zewnątrz.

  I niech sobie w nim siedzą do konca swiata.
 • do brusek
  złapał pan davida wporządku gościu
 • @AdNovum 18:04:48
  Polecam.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=WsnL8W5LdM4
 • @lazarus 18:12:19
  Masz powyżej jakąś rzekę lub zalew ,nie ma czyli niewykonalne. Pzdr.
 • @szczurobronny 18:21:42
  A może im jest po prostu wstyd?

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 18:03:11
  Z tego ukraińskiego filmu wynika, iż na donieckim lotnisku byli również żołnierze 79 desantowej samodzielnej aeromobilnej brygady z Nikołajewa, tej samej, która dwa miesiące temu znalazła się w okrążeniu przy granicy z Rosją w tzw. «Южном котле»

  https://www.youtube.com/watch?v=SUxvif37nmA

  http://rusvesna.su/news/1406207277
 • @detektywmjarzynski 18:36:04
  Zobacz film z 18.22.21 tam są wyjaśnienie kto broni lotniska.Pzdr.
 • Czyje interesy w Europie reprezentuje Paweł Kowal ?
  Ten film nie pozostawia co do tego żadnych wątpliwości.

  http://www.youtube.com/watch?v=kYlHOWtKC0Y
 • @detektywmjarzynski 18:36:04
  to bardzo ciekawy film
  1. pokazują pojazdy opancerzone na terenie lotniska - przy terminalu - nie kojarzę tych oznaczeń, bo jedni i drudzy maja białe pasy (?) (tylko jakoś jedni poziomo/pionowo ? jeden/dwa ? może mnie ktoś uświadomić jak jedni i drudzy oznaczają swoje pojazdy ?), ale jeśli to są powstańcze, to świadczyłoby, ze opanowali część lotniska, a biorąc pod uwagę, że stoją sobie spokojnie, to by znaczyło, że nawet większą część
  (obawiam się jednak, że Upaińska TV pokazuje ukropskie pojazdy)

  2. czy ktoś mógłby powiedzieć, o czym mówi ten żołnierz z 79 brygady ?
 • @szczurobronny 18:47:31
  to zobacz tu:

  http://polskiportal.net/classifieds/2901/518/becikowe-rosja-vs-polska

  na Ukrainie do majdanu tez bylo lepiej niz u nas.
 • @szczurobronny 18:39:12
  Źle do tego podszedłeś....

  Nie należy porównywac do Warszawy czy Krakowa - miast o dość jednolitej i zwartej zabudowie z Donieckiem, miastem w charakterze naszych Katowic z dużą ilością miast i miasteczek satelitarnych.

  Zrób porównanie z Katowicami

  Katowice:
  304 tysiące mieszkańców
  164 km kw
  gęstosć zal. = 1824

  Donieck
  953 tysiace mieszkańców
  385 km kw
  gęstośc 2475
 • @szczurobronny 18:55:08
  mój tekst! Qurcze!
 • @emgie 19:09:51
  kurcze pewnie droga Fretaka ma pod ręka - takie zestawienie jak wyglada zycie młodego małzeństwa w Rosji te wszystkie przywileje - może ktos przypomniec - bo jestem na obcym kompie...
 • @szczurobronny 18:47:31
  Moja żona jest częściowo sparaliżowana po udarze. Otrzymuje zasiłek aż 153 złote. Znajoma Ukrainka mówiła, że u nich (na Huculszczyźnie) zasiłek taki wynosi (w przeliczeniu na nasze) około 1100zł.
 • @KHT 18:56:18
  Wszystko co z białym to sprzęt ukropów .powstańcy to przemalowują. Niewiele zrozumiałem z tego co mówi tylko że są okrążeni w bliskiej odległości i z każdej strony do nich walą artyleria też. Tu może się mylę ale chyba powiedział że wytrzymają jeszcze dzień,dwa lub trzy, do końca pewności z tym nie mam. Pzdr.
 • Nowości z Oneta
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/afp-centrum-doniecka-zbombardowane-po-raz-pierwszy-od-rozejmu/9e8yv

  Obudzili się po 25 dniach?
 • @mrdinozaur 19:23:54
  Teraz przed wyborami macie 36 złotych podwyżki dostać. Państwo opiekuńcze w wykonaniu trampkarzy i ignorantów.Pzdr.
 • rozejm?
  "....Dostrzegając ten oczywisty fakt siły powstańcze usiłują od początku trwającego zawieszenia broni wyprzeć rozlokowane w rejonie lotniska ukraińskie wojska- z ostanio bardzo dobrym rezultatem- ....."
  - dzięki autorowi komentowanego artykułu za szczerość, bo teraz wiadomo, że nie tylko ukry mają rozejm w d.... (i czy aby rosyjscy powstańcy nie ostrzeliwują lotniska z terenów mieszkalnych dzielnic, które to dzielnice są z kolei ostrzeliwane przez siły ukraińskie?).
 • @brusek 19:22:53
  mowisz- masz:

  http://czaszdziecmi.pl/advices/multikulturowo/show/106-wychowujac-dziecko-w-rosji

  http://wpolityce.pl/polityka/151704-rosja-pierwszy-raz-od-20-lat-niemal-tyle-samo-urodzen-i-zgonow-liberalowie-zawsze-mieli-problem-z-polityka-sprzyjajaca-rodzinom
 • @ All
  Szwajcarzy pracownicy czerwonego krzyża zabici w ostrzale Doniecka przez banderopiteków.https://www.youtube.com/watch?v=FlAX8Ol4rhg
 • @szczurobronny 19:22:29
  bo ja mu mejle wysyłam - musze z nim po męsku pogadac!
  :))))))
 • @szczurobronny 19:39:44
  Możliwe, że coś się szykuje.
  Już w łżemediach nie wiadomo, kto strzelał, już nie terroryści ale separatyści, a czasem i bojownicy, już armia ukraińska nie zawsze cacy.
  Dedykuję bajeczkę Waligórskiego?

  "Kiedyś pijany zając włóczył się po rżysku,
  A spotkawszy niedźwiedzia, naprał go po pysku.
  Niedźwiedź wpadłszy do domu wrzasnął: - Leokadio!
  Coś się chyba zmieniło, włącz no prędko radio! "
 • @Repsol 19:34:08
  tak powiedział
 • @szczurobronny 19:45:25
  Patrzę na to zdjęcie.
  Facet jest w moim wieku.
  Mnie by nie przyszło do głowy tak się ośmieszać i (przepraszam za wyrażenie) skurwić.
 • @bwn99 19:47:23
  Dobry człowieku! Wiesz jaka była treśc podpisanego porozumienia w Mińsku?

  A czytałec co podpisywały wałdze Upadłej Krainy za poprzednimi razami?

  CZy cokolwiek dotrzymały słowa?

  Powstańcy W ODPOWIEDZI na bombardowanie misata i zabijanie cywilów musza sami odepchnac faszystów od miasta na ustalona umowa odległość...
 • @bwn99 19:47:23
  Troglodyto. Pewnie przez latające oddziały niewidzialnej armii rosyjskiej i podwodnych czołgów. Znowu się ujarałeś. :)))))
 • @szczurobronny 19:51:38
  Tak. Pzdr.
 • @brusek 19:57:08
  Ten gamoń miał przysłać wojskowe zdjęcia satelitarne wojsk rosyjskich wkraczających na Ukrainę i co ano jako prawdziwy troll to uciekł z bloga.Pzdr.
 • @Repsol 19:57:18
  on jest pewnie od Pana Jerzego z Winnicy!

  A oni tam zdrowo zombią zdrowo polską społeczność!

  Ano z cyklu poznaj wroga swego - czyli co pisza faszyści:


  Zabawa:
  http://www.wizyt.net/index.php?option=com_content&view=article&id=3448:25-000-fanow-na-koncercie-okeanu-elzy-w-winnicy&catid=107:kultura-i-nauka&Itemid=205

  Na niedzielny koncert „Okeanu Elzy” w Winnicy przyszło 25 000 osób. Wszystkie wejściówki zostały wyprzedane w przeciągu 3 dni. Swiatosław Wakarczuk, solista „Okeanu Elzy” na swoim Twitterze podziękował winniczanom za „blask 25 tysięcy ogni”.

  Na początku koncertu na winnickim stadionie Wakarczuk poprosił by fani zachowywali się grzecznie i nie przeszkadzali sobie nawzajem: „Na przodzie przed ogrodzeniem stoją młode dziewczyny. Im ciężko utrzymać taki tłum a nam ciężko patrzeć, jak oni się męczą. Jeżeli będziecie niegrzeczni – będą ciche piosenki jeżeli zachowacie się spokojnie, zagramy mocniejsze kawałki”.

  Winniczanie nie zawiedli „Okeanu Elzy” zachowywali się dostojnie, za co doczekali się podziękowania od lidera zespołu na jego profilu w Twitterze.


  http://www.wizyt.net/index.php?option=com_content&view=article&id=3446:amnesty-international-oskara-w-ostrzale-dzielnic-mieszkalnych-doniecka-zarowno-siy-rzdowe-tak-i-separatystow&catid=105:polityka&Itemid=205

  Na stronie Amnesty International pojawił się komunikat, w którym o atak na doniecką szkołę i autobus dyrektor tej organizacji John Dahlhausen oskarża zarówno siły ukraińskie tak i separatystów w „łamaniu prawa międzynarodowego przez narażanie na niebezpieczeństwo osób cywilnych bowiem podobne ataki można stosować tylko wobec kombatantów”.

  W komunikacie także wspomina się o stosowaniu przez obydwie strony systemów „Grad”, które są znane z nieprecyzyjnego prowadzenia ognia i nie mogą być stosowane w dzielnicach mieszkalnych.

  Podczas wizyty do Kijowskiego rejonu Doniecka przedstawiciele Amnesty International zobaczyli potężną armatę prorosyjskich terrorystów, znajdującą się zaledwie 10 metrów od bloku mieszkalnego: „Instalując wojskowe obiekty w dzielnicach mieszkalnych, separatyści narazili cywilów na niebezpieczeństwo” - powiedział Dahlhausen.

  W przeciągu ostatnich 10 dni Amnesty International odnotowała ataki sił separatystów na dzielnice mieszkalne w Debalcewym, na północ od Doniecka i Awdijowce, na północ od donieckiego lotniska.

  Pełny tekst komunikatu na www.amnesty.org.ua

  "Nasz" stary temat...
  dalsze wpisy banderowców - pozdrawiamy!!!! Wszystko mamy juz dla Was drodzy Przyjaciele przygotowane!!!!!

  Cień Piłsudskiego 2014-09-30 08:44
  Szokująca wypowiedź wice spikera rosyjskiej Dumy Państwowej!!!!

  Żyrinowski: Polska zostanie zniszczona, - powiedział Żyrinowski w wywiadzie dla programu państwowej telewizji informacyjnej Rossija 24.

  Cytujemy Żyrinowskiego dosłownie: "Wszystkie problemy wojny i pokoju, a dzisiaj są one związane z Ukrainą, będzie rozstrzygać jeden człowiek - głowa państwa rosyjskiego. Tak było w wypadku I wojny światowej, gdy ostateczną decyzję podjął car Mikołaj II, i tak było w wypadku II wojny światowej, kiedy to wszystkie słuszne i ostateczne decyzje podejmował Stalin. Tak jest i teraz. III wojna światowa - to najważniejsza decyzja. Jestem przekonany, że została już podjęta.

  Co zostanie z krajów bałtyckich? Nic nie zostanie. Stacjonują tam samoloty NATO. W Polsce jest system obrony przeciwrakietow ej. Los krajów bałtyckich i Polski jest przesądzony. Zostaną zmiecione. Nic tam nie pozostanie.

  Będziemy zmuszeni zniszczyć je na pół godziny przed startem. W tym celu będziemy musieli dokonać nalotów dywanowych, aby wykluczyć możliwość, że gdzieś pozostanie choć jedna wyrzutnia, choć jeden samolot. Słowem - krajów bałtyckich nie ma, Polski nie ma".


  -2 #229 Cień Piłsudskiego 2014-09-30 08:26
  „Geopolityka jest losem”, - jak kiedyś słusznie zauważył Napoleon. Losy Polaków i Ukraińców są ciaśno związane. Utrata wolności prez Ukraińców, w perspektywie średniookresowe j prowadzi do upadku państwa Polskiego... Tę cechę wspólnego geopolitycznego przeznaczenia dobrze zrozumiał Józef Piłsudski. Jego słowa: „Nie ma wolnej Polski, bez wolnej Ukrainy”, się spełniły przed II wojną światową...

  Racją stanu Polski jest utworzenie śilnego sojuszu geopolitycznego z państwami Europy Środkowej i Wschodniej, przede wszystkim, z państwami byłej I Rzeczpospolitej . Głównie z niepodległą, integralną Ukrainą.

  Wszyscy kto tego nie rozumieją są działają na rzecz wrogów Narodu Polskiego.


  -4 #228 Ekspert 2014-09-29 21:16
  Co ciekawie, na Ukrainie nie ma żadnej antypolskiej siły politycznej. Ci, którzy głosują za ukraińskich patriotów są przeciwko moskiewskiej polityki szowinistycznej … Jednak nie przeciwko Polsce. W ogóle przyczyną radykalizacji ukraińskiego patriotyzmu jest agresja Rosji. Ten patriotyzm nie jest nacjonalizmem i nie ma w nim żadnych antypolskich nastrojów. Tradycyjnie ludność na Ukrainie w zdecydowanej większości bardzo przyjazna do Polski i Polaków. Teraz nawet najbardziej radykalne ukraińscy patrioci bardzo przyjazno stawią się do Polaków. Ponieważ pamiętają polską pomoc i wsparcie w czasie Euromajdanu… Widze to na własne oczy… Bo mieszkam na Ukrainie. Prawdziwi nacjonaliści stanowią mały marginalne grupy, wspierane przez rosyjskich agentów wpływu. Czasem oni szczekają w strone Polski, żeby zaszkodzić procesom polsko-ukraińskiego pojednania i porozumienia.
 • @brusek 20:07:28
  Ze strony
  http://vk.com/slowopolskie

  takie cudeńka:

  Ochotnicze bataliony na wchodzie Ukrainy otrzymują broń z czasów II wojny światowej

  Po koniec pierwszego tygodnia września ukraiński batalion „Feniks” otrzymał broń wielkiego kalibru. Oprócz szybkostrzelnych 23-mm dział, ukraińscy żołnierze dostali także moździerze BM-37 1943 roku produkcji. BM-37 byli na uzbrojeniu Armii Czerwonej jeszcze w roku 1939 podczas sowiecko-japońskiej wojny w pobliżu mongolskiej rzeki Chałchin-Goł.

  Znany wolontariusz Jurij Birukow powiedział w swoim FB, że bataliony ochotnicze otrzymali także karabiny maszynowe ДШКМ, granatniki АГС-17 “Płomień” i dużą ilość amunicji.

  Dużo mniej doświadczone bataliony ochotnicze „Donbas”, „Azow” czy „Ajdar” zaprezentowały znacznie większą skuteczność w walce z prorosyjskimi terrorystami, niż regularne wojsko. Niestety mogli mieć na uzbrojeniu tylko lekką broń palną, z którą mieli walczyć przeciwko czołgom i „Gradom”. Dzięki zmianie ustawodawstwa, to ograniczenie tydzień temu zostało zniesione.
  http://cs622117.vk.me/v622117760/14d6/T1rtPLKoIng.jpg

  Redakcja

  9 Sep at 8:35 am
 • Z mojego ukochanego Onetu
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/lukaszenka-wprowadzi-bialoruskie-wojsko-na-wschodnia-ukraine/srdf1

  Wbrew pozorom nie byłoby to takie głupie.
 • @brusek 20:14:10
  Dawny Płoskirów opłakuje bohaterów ATO

  43-letni Włodzimierz Wieliczko oraz 50-letni Leon Smoliński z pochodzenia Polak zginęli podczas ostrzału autobusu pod Donieckiem. Obydwaj pochodzą z Chmielnickiego. Oprócz nich rozstrzelano 10 innych żołnierzy, którzy jechali by wesprzeć ukraińskie oddziały w walce z prorosyjskimi terrorystami na wschodzie Ukrainy.
  Expand text..
  9 Sep at 8:15 am

  Flaga Solidarności i Samoobrony w Muzeum Stoczni GdańskiejDzielnicę dalej od wesołych i kolorowych kamienic w Gdańsku znajdują się na pierwszy rzut oka szare i ponure obiekty Stoczni Gdańskiej. Ale te budynki i hale byli świadkami burzliwych wydarzeń, które doprowadziły Polskę do uwolnienia się spod wpływu wschodniego sąsiada i przypominają potomkom działaczy „Solidarności” o sile duchu polskiego narodu i gotowość do wyrzeczeń...

  Wielki plac, tablica z listą wszystkich 21 wymogów NSZZ „Solidarność” oraz metalowe wrota z ogromnym napisem „Stocznia Gdańska”. Widząc to wszystko, z pamięci budzą się momenty z filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei” - tysiące protestujących, milicja z bronią w ręku, niepewność, mieszana z desperacką chęcią zmiany ustroju państwa. Po przejściu bramki, goście przechodzą obok ogromnej, zardzewiałej i zaniedbanej budowli, powoli wracając do realności.

  Kiedyś Gdańsk był perełką polskiego socrealizmu. Tutaj, tak samo jak w Szczecinie i Gdyni jeszcze w połowie lat 60. ubiegłego wieku do pracy chodziły tysiące osób a w morze wypływały setki statków. Dziś już nie ma co marzyć o 1000 kontenerowcach i statkach pasażerskich, wyprodukowanych w Gdańsku, które do dziś pływają po całym świecie. Gospodarka rynkowa rozstawiła wszystko na swoje miejsca, ponad 90% stoczniowców zwolniono, po rozpadzie Bloku Warszawskiego i ZSRS zakład w ogóle planowano zamknąć. W końcu, w większości dzięki zaangażowaniu władz miasta, stocznię udało się uratować, chociaż sprzedano większą część ogromnego terytorium, do niej należącym. Intrygującym faktem jest to, że 75% akcji stoczni wykupił Ukrainiec, czynny burmistrz Doniecka Sergij Taruta. Na jego ojczyźnie mówią, że miliarder lubi różne zabytkowe rzeczy oraz antykwariat. Może raptem historyczna aura tego miejsca przyciągnęła tego bogatego Ukraińca czy raczej zwykłe biznesowe interesy?

  W jednym z byłych pomieszczeń administracji zakładu znajduje się Muzeum Stoczni Gdańskiej. Wszystko w nim wygląda, jak 34 lata temu – plakaty, znaczki z napisem „Solidarność”, oryginał tablicy z wymogami do zarządu stoczni, trybuna, stół, a nawet oranżada w szklanych butelkach. Ale gości z Ukrainy w tym muzeum może zaciekawić coś innego.

  Wśród ekspozycji pośrodku ściany widnieją dwie podświetlone flagi z polską i ukraińską symboliką – jedna Solidarności, druga – Samoobrony Majdanu. Zagraniczni turyści przychodzą by poznać historię Polski a przy okazji dowiadują się o najnowszych wydarzeniach na Ukrainie. To wzrusza do głębi duszy i jeszcze raz potwierdza bezinteresowność polskiej pomocy dla Ukrainy.

  Liderzy Solidarności otwarcie wspierają przemiany na Ukrainie. Biorą udział w wiecach poparcia dla eurointegracji tego państwa, nie boją się otwarcie bronić interesów Ukrainy przed Rosją. Gdańsk, tak samo, jak i Warszawa, stał się symbolem odrodzenia państwa polskiego i przykładem dla naśladowania dla ukraińskich miast.

  Nec temere, nec timide - „Ani tchórzliwie, ani zuchwale”. Z taką dewizą Gdańsk przetrwał wiele wieków. Teraz, gdy mieszkańcy tego miasta mogą po prostu cieszyć się życiem, ich wschodni sąsiedzi - Ukraińcy wciąż próbują uwolnić się z rosyjskich sideł. Ale prawda zawsze zwycięża i zboże Majdanu wyda bogate plony, za który ukraiński naród w dużej mierze będzie zawdzięczał Polakom.

  Wiktoria Draczuk

  http://wizyt.net/index.php?option=com_content&vie..
  http://cs540104.vk.me/c618718/v618718760/10d53/9ZJYWWHkOTI.jpg
 • @brusek 19:22:53
  Co zawdzięczają Rosjanie dyktaturze Putina – a o czym Polacy mogą tylko pomarzyć
  Kapitał macierzyński”

  Władze stworzyły w systemie odpowiednik polskiego „becikowego” – tzw. kapitał macierzyński. Program funkcjonuje od 2007 r. i jest planowany do 2016 r. Tego typu wsparcie finansowe przysługuje jednak w momencie urodzenia lub adoptowania drugiego i kolejnych dzieci (i obejmuje urodzone w 2007 r. i później). Od 1 stycznia 2010 r. jego wysokość to 343 278 rubli (ok. 34 tys. zł), z czego 12 000 rubli (ok. 1200 zł) można przeznaczyć na dowolne potrzeby. Kapitał macierzyński ma bowiem swoje szczególne przeznaczenie i może być wykorzystany na polepszenie warunków mieszkaniowych, opłatę edukacji dziecka do 25 roku życia lub zwiększenie oszczędności emerytalnych matki. Wypłata tej zapomogi odbywa się nie po porodzie, a dopiero po osiągnięciu przez dziecko 3 lat.
  Za drugie dziecko w Rosji wypłaca się od pięciu lat tzw. kapitał macierzyński w wysokości, po przeliczeniu, około 42 tys. złotych. Rosjanie otrzymane pieniądze wykorzystują na kupno mieszkań czy budowę domów. Kapitał macierzyński można również wykorzystywać na opłacenie nauki dzieci a nawet dla podwyższenia emerytury matki.

  Za urodzenie trzeciego dziecka Rosjanka otrzymuje co miesiąc kwotę od 700 do 1000 złotych. Państwo wypłaca pieniądze do chwili ukończenia przez dziecko trzech lat.

  Tzw “odpusk w Dekret” oznacza, że ciężarna, pracująca kobieta, od 7 miesiąca ciąży może zawiesić swoją aktywność zawodową. Za okres od 7 miesiąca ciąży do 140 dni po urodzeniu dziecka wyliczana jest jej procentowo średnia krajowa zapłata [autor tej informacji, Inkwizytor, podaje iż jego rodzina otrzymała 3600 zł, oprócz "becikowego"] . Wypłaca to pracodawca, a potem rząd zwraca mu te pieniądze.

  Kobieta do 3 lat po urodzeniu dziecka jeżeli nie chce, nie pracuje, potem pracodawca musi ja przyjąć na to samo miejsce pracy.

  Becikowe w Rosji wynosi 3000 zł, w Polsce 1000 zł.

  Niepełnosprawne dziecko otrzymuje 1500 złotych miesięcznie, a matka która nie pracuje, gdyż się nim opiekuj – 1200 zł. Dziecko takie dostaje pampersy od ukończenia 1.5 roku życia (w Polsce od 3 lat), ale nie jest to warunek sine qua non. Jeżeli potrzeba ich wcześniej, to rodzic je dostaje. Pampersy polskiej marki Seni kosztują w Rosji 300 rubli za paczkę, kagiebista Putin daje je za darmo.

  Rodzina z trójką lub więcej dzieci, gdy matka nie pracuje i siedzi w domu, otrzymuje socjal w wysokości 2400 zł.

  Jeśli dziecko jest inwalidą dostaje 1000 zł pomocy miesięcznie.

  VAT na artykuły dziecięce to 3% (w Polsce 23%).

  Zniżka za czynsz i media dla rodzin wielodzietnych to 30%. W Polsce?…

  Dzieci z rodzin wielodzietnych mają darmowe przedszkole, a w szkole dostają darmowe obiady i podręczniki szkolne, wolny wstęp do muzeów, teatrów itd. ponadto w sierpniu dodatkowo 500 zł na wyprawkę szkolną. Trzecie dziecko w rodzinie jest przyjmowane do przedszkola bez kolejki i nie płaci nic. Za pierwsze dziecko w przedszkolu płaci się najwyżej 90 zł miesięcznie, za drugie 70 zł – i to w Moskwie, która jest miastem drogim. Proszę porównać ceny państwowych przedszkoli w Warszawie.

  Dziecko do 3-go roku życia ma darmowe leki w aptece.

  Jeden z rodziców i każde dziecko do 16 lat ma darmowe przejazdy komunikacją miejską i krajową.

  Jak informuje portal kresy.pl, każda kobieta, która urodziła lub adoptowała drugie lub kolejne dziecko ma prawo do otrzymania jednorazowej pomocy materialnej.

  Każda wieloosobowa rodzina (3 i więcej dzieci) ma prawo do kawałka ziemi budowlanej oraz 8000 rubli miesięcznej zapomogi.

  Kredyt na zakup mieszkania dla młodych małżeństw (poniżej 35 lat) udziela się bez procentów. Spłaca je państwo.

  Dzieci z rodzin wielodzietnych korzystają codziennie z “małocznej kuchni” (do 7 lat, a gdy jest mniej dzieci, to do 3 lat ). Dostają mleko, kefir, kaszkę mleczną, serek. Dziennie to koszt około 6 – 7 zł. Miesięcznie łatwo policzyć ile rodzina oszczędza.

  Za sowieckich czasów Rosjanie otrzymywali mieszkania w komunałkach, 5-piętrowych, tzw. chruszczówkach. Od listopada 2012 do końca marca 2013 można je było prywatyzować, tylko trzeba było trochę nastać się w kolejkach w ubiegłym roku – ale Putin przedłużył procedurę chyba do roku 2015 z uwagi na duże zainteresowanie, czemu się nie ma co dziwić, bo koszt takiego mieszkania to całe 1000 rubli, podczas gdy np. mieszkanie 2-pokojowe ( 45 m2 ) może kosztować 6-7 mln rubli.

  Z początkiem 2014 roku Putin jeszcze bardziej poszerzył pomoc dla wielodzietnych rodzin. Lażda taka rodzina dostaje za darmo od ichniego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej urządzenia AGD, jak pralka, lodówka, kuchenka a nawet telewizor. Są to rzeczy całkiem nowe, ze sklepu, oczywiście nie te najdroższe. Na dodatek to pracownicy rosyjskiego MOPSu sami dzwonią do takich rodzin i proponują sprzęt AGD. Nie trzeba stać w kolejkach, wypełniać bumażek itp.

  Rosja przełamała negatywny trend przyrostu ludności. W tym roku urodzi się o 26 000 więcej dzieci, niż w roku ubiegłym.

  W Rosji zakazana jest adopcja dzieci za granicę do krajów, w których legalne są “małżeństwa” między sodomitami, co wynika z bardzo konkretnych doświadczeń. Znanych bowiem jest wiele przypadków wykorzystywania takich dzieci przez pedofilów, z których większość rekrutuje się ze środowisk homoseksualnych.

  Podatki w Rosji są jedne z najniższych na świecie

  Liniowy podatek dochodowy wynosi 13%.
 • @brusek 19:22:53 to mi kasowali na onecie, wp..
  Ponieważ większość internautów w przeróżny sposób pisze o PUTINIE, Przysparzając mu nie bardzo wiem czy zasłużonego rozgłosu, to i ja korzystając z wywalczonej wolności wypowiedzi postanowiłem podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat prezydenta Rosji Putina. Oczywistą oczywistością jest, że gdyby zależało Rosji na zdobyciu Ukrainy, to taką armię jaką reprezentuje Ukraina przy swoim arsenale jaki zaprezentowała Rosja w Dniu Zwycięstwa na uroczystej paradzie 9. V. 2014 roku rozbiłaby w dwa wieczory (a prawdopodobnie cała armia bez walki by mu się Rosji poddała). A prezydent Putin w czasie gdy zachodnia propaganda odsłoniła prawdziwe oblicze demokratycznych wyborów próbuje w przeróżny sposób uwikłać prezydenta Rosji w „rozlane przez siebie mleko” czyli w sprawy wewnętrzne Ukrainy. Tymczasem Putin jeżdzi sobie po świecie konkretnie po mundialu, i z koleżanką Angelą kibicuje zwycięskiej drużyny. Odwiedza Argentynę, Brazylię wcielając w czyn organizację BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA). Taki przywódca przydałby się nam polakom, który dbałby o interesy nas Polaków, a nie szukał wsparcia za oceanem. Przypominam wszelkiej maści rusofobom Polska bezpieczna była na przestrzeni ostatnich 250 lat jedynie w latach 1945-1990, kiedy to zlikwidowaliśmy analfabetyzm, rozwinęliśmy przemysł (jak podają roczniki statystyczne byliśmy dziesiątą gospodarką światową), odbudowaliśmy Ojczyznę po zniszczeniach wojennych. Odbudowaliśmy 300 tys. armię. Budowaliśmy szkoły, szpitale, Uczelnie wyższe, fabryki, ilość Polaków z roku na rok rosła. Odnosiliśmy sukcesy sportowe lekkoatletyka, piłka nożna, piłka siatkowa, żużel, kolarstwo itd. A co mamy obecnie? Polska nie dość, że wyprzedana to jeszcze z bilionowym zadłużeniem. Propaganda dezinformacyjna jakiej zapewne Goebels by się nie powstydził a również na jakiej miniony okres tzw. ustroju równości społecznej mógłby się wzorować. Poznaliśmy smak bezrobocia, beznadziei, niemalże niewolniczej pracy, efektem czego jest sześciokrotny wzrost samobójstw na tle ekonomicznym. Ilość więźniów wzrosła niemalże dwukrotnie. Pojawiło się zjawisko korupcji, prostytucji i nie tylko politycznej, bezdomności. O ile spostrzeżenia moje obecnej sytuacji nie są zgodne z rzeczywistością uprzejmie proszę o sprostowania.
 • @brusek 20:07:28
  Połowę zepsują a połowę zgubią. Troglodyci tak mają. Pzdr. :)))
 • @Kula Lis 62 20:27:38
  Jak byłem w wojsku ,to trepy mówiły ,że jest ponad 600 000 .
 • @szczurobronny 20:31:40
  Aktualizacja.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=9yVwy6ElqKg&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @szczurobronny 21:27:57
  Dostałem przed momentem!

  Od dobrej Duszy!

  Jeszcze nie ogladałem - to powinien byc film o którym pisałem dzis w "linkach"

  cytuję:

  Cześć brusku,

  Wynalazłam bardzo ważne video, na którym ludzie wyselekcjonowali z mnóstwa klipów obrazujących mord w Odessie jednego drania.

  http://russia-insider.com/en/tv_politics_ukraine_media_watch/2014/10/01/09-07-02pm/busted_viral_video_ids_man_committing_atrocity

  Inni dobrzy ludzie zidentyfikowali go w ciągu doby:
  tu link do zdjęcia tego gada:

  http://russia-insider.com/sites/insider/files/styles/380x210/public/field/image/the_guy_who_was_finishing_of_odessa_victims_was_identified_youtube.png?itok=qVS3iRpE

  a tu do artykułu:

  http://russia-insider.com/en/tv_politics_ukraine/2014/10/01/09-05-40pm/we_found_him_reader_names_odessa_thug_yesterdays_bombshell

  Nazywa się Wsiewołod Edwardowicz Gonczarewski. Jest prawnikiem i znanym pro-ukropskim aktywistą. Ma 47 lat, mieszka w Odessie.
 • Zbrodnia wołyńska 1943.
  Zgrać film na dyski komputerów i przekazać przyszłym pokoleniom.
  Wołyń. Bez okresu przedawnienia.
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=W9H_ZcWmJsY
 • @brusek 21:42:32
  https://www.youtube.com/watch?v=QTAGcV6_o1w
 • @szczurobronny 22:00:20
  http://www.youtube.com/watch?v=Wkm258q_qxo Pzdr.
 • @szczurobronny 21:52:17
  Tłumaczyłeś chociaż prze translator?

  Masz z grubsza poprawione:
  "DNR informuje, że w obszarze lotniska Donieck to najemnicy obcych, w szczególności, mówimy o obywateli Polski i Stanów Zjednoczonych.

  Z lotniska w Doniecku, gdzie zablokowana część ukraińskiego wojska, pojmany przez milicję najemnik/najemnicy? z Polski.

  To było zgłaszane i informacje. Minister Bezpieczeństwa Publicznego Donieckiej Republiki Ludowej Leonid Baranow:

  "Najemnicy działają (po stronie ukraińskich służb bezpieczeństwa) bardzo wielu, szczególnie istotne na lotnisku w Doniecku, najdłużej bronionym. Oni zatrudniają tylko specjalistów, sa to nie tylko Amerykanie, tam mówią różnymi językami. Ta informacja jest potwierdzona, i możemy śmiało powiedzieć, że są obcokrajowcy, którzy nie poddają się "- powiedział Baranow.

  Odpowiadając na pytanie, czy to możliwe, aby uchwycić niektóre z obcych najemników, Szef DNR bezpieczeństwa państwa zauważył, że "podczas gdy było ich tylko Polacy."????

  Baranová słowa zostały podane do gospodarza strony VKontakte.

  Fakt, że po stronie ukraińskiej armii walczącej zagranicznych najemników, odnotowano więcej niż jeden raz. I w Kijowie uznali ten fakt, jednak potwierdził najemników tylko z Włoch, Białorusi, Gruzji i Rosji. Na 6 sierpnia, powiedział przedstawiciel ATO, oficer prasowy operacji specjalnej Aleksiej Dmitrashkovsky:

  "Wojskowy zagranicznych - to nie prawda, że nie jest używany. I fakt, że są przedstawiciele innych krajów, które uczestniczą w operacji antyterrorystycznej, nie tym razem podano. Że przedstawiciele Włoch, Gruzji, Białorusi, Rosji i sam bezpośrednio. Sprzęt, czołgów i inne (obce) broni z ukraińskiego wojska nie "- powiedział wtedy rzecznik prasowy Alex Dmitrashkovsky , dodając, że cudzoziemcy zapewniają wojskowe kamery termowizyjne i urządzenia optyczne.

  Milicja też w dniu 31 lipca, w sieci społecznych dostarczyły dowodów udziału w wojsku ukraińskim specjalnego oddziału obywateli brytyjskich. Przedstawiciele Sił Samoobrony zamiescili w sieci fotografie dokumentów jeńców obywateli Zjednoczonego Królestwa.

  Tłumacz wpierw ważne informacje, a nie bezkrytycznie - zamieszczaj.
  Pozdrawiam
 • @re1 22:14:17
  Poza tym zdjęcie strasznie słabej jakości.
  Znajdź lepsze wykaż się - ja już szukam.
 • @re1 22:17:53
  To co podałeś szczurze obronny w twoim link, jet stąd i są lepsze zdjęcia
  http://nsn.fm/hots/dnr-u-donetskogo-aeroporta-v-plen-vzyaty-polskie-naemniki-.php
  Pozdrawiam

  ps czytam teraz dokładniej to co zamieściłem
 • @re1 22:14:17
  "Milicja też w dniu 31 lipca, w sieci społecznych dostarczyły dowodów udziału w wojsku ukraińskim specjalnego oddziału obywateli brytyjskich. Przedstawiciele Sił Samoobrony zamiescili w sieci fotografie dokumentów jeńców obywateli Zjednoczonego Królestwa."

  To taki brytyjczyk jak ja jestem chińczyk
  ABU ELGASIM MOHAMMED YAHIA
  [url=http://naforum.zapodaj.net/252212f5365b.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/252212f5365b.jpg[/img][/url]

  Może tym z DNR kunta kinte i ciapate kojarzą się z Polakami
 • @szczurobronny 22:22:27
  Nie wiem o czym, to jest tytuł artykułu, podobnie jak nasze media.
  Nie bądź bezkrytyczny.
  Jak znajdę potwierdzenie to zwrócę honor.
 • @re1 22:27:50
  Obywatel GB. to paszport brytyjski .Pzdr.
 • @re1 22:27:50
  Studiujcie sobie teraz tą wizę ukraińsko-brytyjską.
  Bo ja z tego ni hu hu.
  [url=http://naforum.zapodaj.net/4aef38ad57ac.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4aef38ad57ac.jpg[/img][/url]

  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 22:35:07
  Jak zawodowiec to masz 100% racji. Pzdr.
 • @re1 22:42:18
  Pod pieczątką GBR to wiza dla Brytyjczyka.Pzdr.
 • @szczurobronny 22:22:27
  Chłopie to jest stara wiadomość z 2 września - sprawdzaj.
  "02/09/2014 - 17:19 - Автор: Елена КОВАЛЕВА"
  http://novayagazeta-ug.ru/news/u2686/2014/09/02/76814
 • @szczurobronny 22:38:14
  Słuchaj, czy ja cię obrażam. Popatrz na twarz tego z paszportu.
 • @re1 22:46:24
  Drugie potwierdzenie starej wiadomości
  http://www.u-f.ru/News/u309/2014/09/02/686436
  02.09.2014 - 16:24
  i zdjęcie
  [url=http://naforum.zapodaj.net/9314ae0f732f.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/9314ae0f732f.jpg[/img][/url]

  Ktoś robi sobie z nas jaja, skopiujcie sobie zdjęcie z tej strony.
  Zobaczcie pod jaka nazwą jest to zdjęcie.
 • @szczurobronny 22:56:03
  Aktywny bo wróciłem z roboty - dziwne.
  Może mnie zaresztujesz jak ci z zapadnoj, bo ja nieprawomyślny.:)
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 22:47:50
  Ta fotka jest z tego linku do link o którym bałakasz.:)
 • @re1 22:59:15
  Chopy! Chyba sie nudzita!
  Nie wiem czy będe w stanie zrobic "linkownie" ale spróbuję!
  Więc sie wyłaczam - tylko jak wróce ma byc spokój!
  :)))
  Bez odbioru!
 • simba
  a bałakasz to co za ancymon
 • @brusek 23:04:41
  laski bedą?
 • @szczurobronny 22:58:48
  Użyj tej opcji jaką zamieściłem na zdjęciu i daj znać jaka nazwa się pokaże.
  [url=http://naforum.zapodaj.net/a3ead4a76c3d.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a3ead4a76c3d.jpg[/img][/url]
 • @re1 23:08:32
  mi sie pokazala taka sama nazwa
 • @szczurobronny 23:10:43
  A jaka nazwa Ci się pokazała.
  Napisz na priv jak się wstydzisz, ja już kończę z tym tematem.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 23:05:10
  nie każdy ma tyle czasu jak Ty, żeby tu cały dzień siedzieć :))))

  simba 02.10.2014 23:06:49
  co tam laski, gdzie indziej znajdziesz sobie bez trudu:)), ważne żeby prasówka była bo nie zasnę:)))
 • @szczurobronny 23:19:15
  fotki i świerze,tylko tam mi wyglada niezbyt swiezo.No ale to wojna.Pozdrawiam
 • @xes23 23:25:24
  Bardzo wazne,ale Ten celebryta bedzie zwlekal jak zwykle,bym sie nie wyspal.Pozdrawiam
 • @re1 23:19:41
  arest_pravogo_sektora
  oto chodzi.?? To stare zdjęcie chyba właśnie z tego wydarzenia..
 • @szczurobronny 23:28:30
  Rozumiesz czy jeszcze nie?
  Dlaczego zamieszczają to samo zdjęcie do artykułu z 2 września i z 2 października
  Sprawdź linki są na zdjęciach oraz z twojego i moich wpisów.
  [url=http://naforum.zapodaj.net/ccad678196b3.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ccad678196b3.jpg[/img][/url]
 • Donieck
  Nowa mapa

  https://pbs.twimg.com/media/By8ep9HIQAANzrN.jpg

  Dziewczyny w wojsku:

  http://cs620816.vk.me/v620816918/1d9d3/Q2preYk0X0o.jpg

  http://cs620816.vk.me/v620816835/1a0e6/k_EwIqtmc38.jpg

  http://cs620816.vk.me/v620816356/1b5bd/q3vMxD-TsSs.jpg

  http://cs620816.vk.me/v620816966/1d127/oD8tKLMEizA.jpg

  Szturm na lotnisko:

  http://www.youtube.com/watch?v=AXzR3BwQxho
 • @re1 23:33:28
  no to dziwne,a Brusek chyba w lesie zbiera te prasowke i latarki na dodatek zapomnial
 • @szczurobronny 23:36:33
  Gryzon wali linkami jak z kalacha,tylko laska ocenzurowana
 • Słowianie narodem wybranym
  Słowianie są zaginionymi dziesięcioma pokoleniami narodu Izraela.
  temat przybliży to opracowanie
  http://www.zbawienie.com/10-pokolen.htm

  Dlatego też Słowianie są tak wyniszczani, dzieleni i ogłupiani, aby zatracili własne poczucie wartości, dumy i stali się bezwolną masą.

  Tylko ze Słowem Bożym można to do końca wyjaśnić, gdyż przyczyny ciągłego niszczenia Słowiańszczyzny tkwią w starozytności.
 • @szczurobronny 23:42:47
  Nasze tuzy dziennikarskie to moze daja relacje z tej wojny na żywo?
 • @simba 23:36:33
  A tu świeżynka sprzed 31 dni, 200 Polaków wzięli do niewoli.
  http://news-mail.by/2014/09/01/svodka-boevyx-dejstvij-v-novorossii-za-1-sentyabrya-foto-video-18-obnovlyaetsya-doneck-lugansk-mariupol-novorossiya-ukraina/
  [url=http://naforum.zapodaj.net/432c1ac50609.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/432c1ac50609.jpg[/img][/url]

  Nie wymienili ich jeszcze na kogoś. Ktoś podgrzewa atmosferę.
 • @szczurobronny 23:40:57
  Sami piszemy, żeby nie zamieszczać niesprawdzonych informacji.
  A jak zmieszcza się symbolikę, to prawdziwy dziennikarz podaje źródło, albo informuje, że to symbolika.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 23:10:43
  Właśnie @re1 wykazał ci , że druga strona również manipuluje informacją. O polskich najemnikach ciągle czytamy ale jeszcze nie pochwalili się żadnym. Coś jak rosyjskie dywizje z pskowskimi desantnikami na czele lejącymi biednych Ukropów - wiadomo, że są tylko nikt ich nie widział. Nie ośmieszaj się więcej.
 • @TomS 23:53:50
  https://pbs.twimg.com/media/By8jvrcCEAEKz_M.jpg
 • @szczurobronny 23:59:21
  Ja nic nie tuszuję, zamieszczam ich linki, nie swoje, więc mi nic nie insynuuj.
  Podaję daty i ich wpisy oraz informacje, tak samo jak ty.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 23:59:21
  wyżej, zdjęcie z donieckiego lotniska ze strony ukraińskiej.
  @szczurobronny
  czemu Ty wszędzie spisków szukasz? Po prostu ta strona, którą podlinkowałes to jakaś amatorszczyzna. Zdjecia stare ze schwytania bojowników prawego sektora i z parady jeńców w doniecku wklejone jako ilustracja do innego tekstu. U nas tak tvn24 często robi, sami nie wiedzą o czym piszą
 • @xes23 00:07:32
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=hopfSEQhYIw
 • @szczurobronny 00:20:59
  My jestesmy spiskowcy:)
  Idę spać.
 • @szczurobronny 00:20:59
  Mówię Ci wyluzuj. Nikt tu nie przeczy prawdziwości oświadczenia ministra. Kolega re1 po prostu słusznie zwrócił uwagę, że zdjęcia umieszczone w artykule są stare i dotyczą innych sytuacji.
  Czekamy na zdjęcia tych schwytanych najemników. Mam nadzieję, że te gęby zostaną opublikowane w przestrzeni publicznej. Potem niech sobie z nimi zrobią co chcą, byle nie wypuszczali bo jeszcze do nas te zbiry wrócą
 • @szczurobronny 23:40:57
  @Szczurek :)
  Re1 ma rację.
  szczurobronny jak by był najemnikiem (wybacz porównanie )
  nie miał by przy sobie żadnych dokumentów,zdjęć, telefonu z nr rodziny,znajomych ani niczego co by go identyfikowało ,poza nieśmiertelnikiem, jeśli już to fałszywki.
 • Ukry - UFO?
  Możesz jakoś wytłumaczyć, którędy oni ciągle przełażą na to lotnisko, jeżeli teren dookoła należy do Powstańców? Czyżby mieli kabiny do teleportacji ze StarTreka? Dlaczego powstańcy tak długo się z nimi pier....ą na tym lotnisku? Nie mogą, czy nie chcą ich stamtąd wykurzyć?
 • @szczurobronny 00:20:59
  >>Co wy tacy aktywni nagle robicie się w tym temacie może mi ktoś wyśle na maila dlaczego?
  Bo widać jak na dłoni że to nie naturalne.


  Właśnie to jest naturalne nazywa się to "solidarność plemienna" ,mnie jako Polakowi jest wstyd za te kanalie, ale chcę mieć pewność,że to Polacy,chcę zobaczyć ten ryj,chcę zobaczyć i usłyszeć nagranie ,a nie tylko słowa.
 • @szczurobronny 21:27:57
  Czy to nie jest zdjęcie z przemarszu jeńców, po którym myto ulice?
 • @re1 21:43:02
  Wciąż zadaję sobie pytanie, czemu politycy, którzy na tym filmie wypowiadali się całkiem rozsądnie teraz popierają kijowskich nazistów.
 • @szczurobronny 00:20:59
  Slowo daje, jak dwa koguty...
  Na ostatnim posiedzeniu ONZ, Obama nazwal Rosje najwiekszym
  zagrozeniem dla swiata, wiekszym niz miedzynarodowy terroryzm
  i islamski fundamentalizm. Moze dlatego, ze Putin sprawil mu pare
  niespodzianek?
  Oto jedna z nich:

  http://s.pikabu.ru/post_img/2013/10/05/8/1380972624_1982717665.gif

  Zasieg 1500km, wiec wystrzelona z Morza Czarnego dosiegnie Warszawe,
  Kabul, Rzym czy Bagdad. Dziewiec takich rakiet potrafi zniszczyc za
  jednym zamachem 72 cele. Modernizowana jest flota U- bootow,
  jeden ze starszych typow nazywa sie "warszawianka".
  Pod koniec wrzesnia Rosja podpisala porozumienie o wspolpracy
  z Iranem, Turkmenistanem, Azerbejdzanem i Kazachstanem. Umowa
  ta wyklucza jakakolwiek obecnosc floty panstw trzecich na Morzu
  Kaspijskim.
  I, jak pisze autor, nie jest to ostatnia niespodzianka...
  http://cont.ws/post/56061

  http://cs616630.vk.me/v616630426/1bbac/6OdG6hVB-HU.jpg
 • Skrót wydarzeń
  02.10.2014
  Północny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to zbieracz ciekawostek i tłumacz-amator…

  :) :) )

  Nie czytałem co pisaliście i linkowaliście wcześniej Drodzy Państwo - więc jak się coś powtarza to przepraszam…


  tzw "przerwanie ognia"

  Skrót wydarzeń
  http://www.novorosinform.org/news/id/10742

  Świeżynka popółnocna (TC). Na starym terminalu lotniskowca zawaliło sie trzecie pietro. Żywcem pogrzebanych zostało wielu faszystów. Nie bedziemy czcic ich pamieci! Powstańcy kontynuują "czyszczenie" lotniskowca'
  http://donbass.center/svodki/1477-030914-soobschenie-ot-opolcheniya.html

  Dzis Ukry donosiły że "separatyści ostrzeliwali lotniskowiec z czterech czołgów i "zenitnych ustanowek ZU-23-2" Jakby z lekkim płaczem ten donos....
  http://www.aif.ua/incidents/1351676

  W walkach na lotniskowcu cięzko ranny został Radny DNR Oleg Frołow
  http://novorus.info/news/events/28547-odesskie-evrei-opolchilis-na-pravyy-sektor.html

  Krwaworeki Turczynow wskazał winnych kleski pod Iłowajskiem
  http://www.aif.ua/society/social/1351683

  Cięzkie walki pod Debalcewem
  http://www.novorosinform.org/news/id/10743
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EEdBuMvIArE


  Mapa

  http://storage.novorosinform.org/cache/9/8/(1)_novorossiya.png/w644h387.png
  http://www.novorosinform.org/news/id/10729
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9yVwy6ElqKg


  Przestępstwa wojenne kijowskiej junty

  W Doniecku banderowcy zamordowali miedzy innymi obywatela Szwajcarii, pracownika Czerwonego Krzyża
  http://www.aif.ua/incidents/1351694

  Międzynarodowy Czerwony Krzyz chyba sie o to trochę zdenerwował
  http://ria.ru/world/20141003/1026694765.html

  Aby było wesoło przez łzy: Rada Europy, taki twór gdzie został delegowany na ciepła podake "Donek", a która to Rada do tej pory zajmowała sie rezolucjami w sprawie np. Cyganów, podjeła rezolucje by "Rosja wyprowadziła wojska z U-Padłej". Mogli by równie dobrze nakazać Polakom jeździc na trzeźwo!
  http://www.aif.ua/politic/world/1351691

  O dziwo USA wzywa do rozpoczecia sledztwa w spawie masowych grobów - z tym że chce by sledztwo prowadziły władze Upadłej... Będzie tak jak z MH17? A wcześniej z Odessą?
  http://lenta.ru/news/2014/10/03/psaki/
  NOWOROSJA

  Mimo wojny rozpoczyna sie sezon kulturalny
  http://politikus.ru/events/31655-ministr-kultury-dnr-v-donecke-operettoy-letuchaya-mysh-otkroetsya-teatr-opery-i-baleta.html

  DNR jak najbardziej popiera propozycję Białorusi mówiąca o wprowadzeniu wojsk pokojowych
  http://lenta.ru/news/2014/10/02/dnr1/  KIJÓW i okolice

  W Zaporożu pogrzebano 54 nieznanych żołnierzy ukrów. Zdjęcia + film
  http://donbass.center/ukraina/1480-pohorony-54-neizvestnyh-soldat-v-zaporozhe.html

  Według "Bloomberg News" Putin wygrał na Ukrainie!
  http://politikus.ru/articles/31667-itog-perevorota-opolchency-pobedili-kievskuyu-huntu-na-ukraine.html

  Obóz koncentracyjny XXI wieku! Za nasze = unijne pieniądze! +film
  http://politikus.ru/events/31661-v-nikolaevskoy-oblasti-postroen-konclager.html

  Angole przyznają że Zachód ponosi odpowiedzialność za sytuacje na Upadłej
  http://novorus.info/news/policy/28545-velikobritaniya-priznala-chto-zapad-neset-otvetstvennost-za-situaciyu-v-ukraine.html

  Hitlerjugend po ukraińsku
  http://novorus.info/news/events/28536-na-ukraine-vozrozhdaetsya-gitleryugend.html

  Żydzi z Odessy w końcu obrazili sie na prawy Sektor? Czy troche nie za póżno aby?
  http://novorus.info/news/events/28547-odesskie-evrei-opolchilis-na-pravyy-sektor.html
 • @szczurobronny 00:43:25
  Jeszcze feministki. :)
 • @szczurobronny 01:28:49
  Ani jedno ani drugie. Poczułam się pominięta, więc dopisałam.
 • @szczurobronny 00:59:09
  Nigdy Bruska nie nazwałem rezunem, dalej podejrzewam go o sprzyjanie syjonizmowi i uważam,że jest Krakauerem z obserwatora (zauważ cyt " zero antysemityzmu" "Izrael ma się prawo bronić" )

  Rezun ???
  Ja jestem zamojski chłop katolik z dziada pradziada ,moi przodkowie zamieszkiwali Zamojszczyznę od 1638 r (potrafię udowodnić).
  Aktualnie mieszkam na śląsku,jestem byłym górnikiem.
 • @error 01:58:00
  Piękne Panie i przystojni Panowie!
  Jestem na krótkim wypoczynku w Bieszczadach, dokładnie w miejscowości Baligród.
  Mam tu internet na kartę czyli ograniczona liczbę gigabajtów.
  Przczytałem wszystko z dnia dzisiejszego od dechy do dechy, jednak ściąganie linków itd. zabiera mi moje cenne megabajty:)
  Zatem odpowiedzcie mi na pytanie: czy lotniskowiec wzięty i zombi się poddały, czy nie? (nieważne jakiej narodowości,), bo nic z tego co piszecie nie wynika?
 • @lorenko 02:15:41
  Niestety, jeszcze nie ma doniesienia o wzięciu lotniska.
 • @lorenko 02:15:41
  Nie, nie został. Pod kontrolą powstańców jest 70-80% terenu lotniska. Problem jest taki, że pod częścią lotniska jest system bunkrów przeciwatomowych z czasów zsrr. Coś takiego cieżko jest powstańcom ugryść, nawet ostrzał ciężką artylerią raczej nic tu nie wskóra. System ma niezależne zasilanie w energię elektryczną, wodę, spore magazyny z zaopatrzeniem.
  Jedynym sposobem jest wcześniejsze zdobycie wszystkich obiektów naziemnych i obstawienie wyjść, co moim zdaniem powstańcy właśnie próbują zrobić. Ukry im to utrudniają proszać od czasu do czasu o ostrzał altylerii spoza lotniska na własne pozycje, podczas gdy sami chowają się wtedy pod ziemią.
  Moim zdaniem to jeszcze parę dni potrwa. trzeba odszukać wszystkie wyjścia na terenie lotniska inaczej tamci bedą wyłazić i kontratakować oraz w okolicy tych wyjść zbudować własne pozycje w miarę odporne na ukropski ostrzał spoza lotniska. Potem tamci będą mogli tylko siedzieć w norach i w końcu siepoddać albo ewakuują sie jakimś przejściem awaryjnym poza lotnisko, którego istnienia nie należy wykluczać.

  pzdr dla wczasowicza
 • @brusek 01:17:08
  Dzięki, specjalnie wstałem żeby przeczytać:)))
 • Walka o donieckie lotnisko
  * w relacji powstańców . Min. rozmowa jednego z przywódców powstańców „Giwiego” z bliżej nieokreślonym pułkownikiem dowódcą ukraińskich wojsk broniących lotnisko.

  http://www.youtube.com/watch?v=kK6LcvoYue4

  * w relacji strony ukraińskiej :

  http://www.youtube.com/watch?v=HN-tXtd5xvc
 • Znaki czasu !
  http://www.youtube.com/watch?v=REfa-_OnVOE
 • Putin na temat amerykańskich i europejskich sankcji
  http://www.youtube.com/watch?v=PTf568d47QE
 • @szczurobronny 20:27:48
  zapewne chodzi o to, że cieszyć się mogą, nikt nie zabrania, tyle, że nie mają z czego
 • @brusek 20:20:41
  w ten sposób bezkrwawy przewrót, dumny ze swojego cywilizowanego biernego protestu, który nigdy nie posunął się dalej niż powstrzymywanie się od świadczenia pracy,

  podpisał się pod obrzucaniem policji koktailami mołotowa, snajperskim odstrzałem demonstrantów i paleniem żywcem urzędników.

  Czy elity związku już zupełnie zmieniły ideologię i terez gardzą poległymi w Lubiniu ofiarami stanu wojennego?
 • bzdury
  .....Przywódcy Ukrainy wydawali rozkazy całkowitej likwidacji ludności rosyjskojęzycznej.....

  Litości przecież na Ukrainie język rosyjski jest bardziej popularny niż ukraiński, a w dużych miastach wschodniej i południowej Ukrainy ukraiński język na co dzień nie jest używany. I wiem co piszę, bo jako przedstawiciel handlowy byłem w około milionowych miastach, nie tylko w Doniecku, ale i w Charkowie, Odessie, Zaporożu, Dniepropietrowsku. Nigdzie tam właściwie nie słyszy się j.ukraińskiego, nawet w stolicy Kijowie przeważa na ulicy j.rosyjski. Wystarczy sobie włączyć dostępną i u nas satelitarną ukraińską telewizję "1+1" (na nc+ kanał 402) - dziennikarze mówią owszem po ukraińsku, ale wypowiadający się tam ludzie przeważnie wypowiadają się po rosyjsku (co ciekawe dotyczy to również nie tylko ukraińskich żołnierzy ale nawet większości ochotników).
  Co jeszcze ciekawsze niektórzy przywódcy Ukrainy sami mają problemy z j.ukraińskim, a ich ojczystym językiem jest j.rosyjski (Kliczko, Tymoszenko i inni).
 • Air Port w Doniecku wzięty !
  Podczas walk o port - zawalił się sufit na 3 piętrze i upadł prosto na rezunów. Powstańcy penetrują teraz teren w poszukiwaniu
  rezuńskich niedobitków.
 • @libero 08:41:51
  Oby tak było naprawdę
 • @wdakra 08:51:30
  Dzien dobry wszystkim i milutkiego dzionka życze
 • @simba 08:58:53
  hmmmm-gdzie oni wszyscy są?
 • @simba 08:58:53
  Witam wszystkich z rana...

  Przepraszam ale mnie dzis raczej nie będzie - ale z doskoku na pomiziańcu-komórkowcu bedę co jakis czas zagladał na nowe informacje...

  Pozdrawiam serdecznie!
 • @brusek 09:39:10
  Witam wszystkich z rana.
  Co do zdobycia lotniskowca mam wątpliwości,militarymaps cały czas pokazuje tam walki i stary terminal w rekach ukropów,czyli non stop ten sam problem,gdyż pod nim znajdują się osławione schrony.
  Ale mapa pokazuje także silne uderzenie Powstańców na kocioł pod Diebalcewem,czy jest jakieś potwierdzenie ze strony Noworosji,czy ktoś sobie robi "jaja" na mapie,jak to "drzewiej" bywało?
 • @bwn99 08:37:05
  Troglodyto gdzie wojskowe zdjęcia satelitarne z wkroczenia niewidzialnej armii rosyjskiej na Ukrainę. Jak oglądasz 1+1 tv to już rozumiem dlaczego ciągle pi......sz. Wała ukrainie , hierojom sało. :)))))))))
 • @simba 08:58:53
  Witaj Pzdr. :)
 • @adalbert05 09:53:09
  Też dziwne mi się to wydaje. Ave
 • @brusek 01:17:08 nowe łgarstwa powtarzane przez "polskie" portale!
  MSZ Ukrainy: separatyści zastraszają organizacje międzynarodowe
  Ukra­iń­skie MSZ oskar­ży­ło pro­ro­syj­skich se­pa­ra­ty­stów o za­stra­sza­nie przed­sta­wi­cie­li or­ga­ni­za­cji mię­dzy­na­ro­do­wych dzia­ła­ją­cych na wscho­dzie Ukra­iny. Jest to re­ak­cja na śmierć szwaj­car­skie­go pra­cow­ni­ka Mię­dzy­na­ro­do­we­go Ko­mi­te­tu Czer­wo­ne­go Krzy­ża w Do­niec­ku. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/msz-ukrainy-separatysci-zastraszaja-organizacje-miedzynarodowe/9k3h9 Oraz mój komentarz pod tymi łgarstwami: Dopóki "polskie" mendia nie zostaną oczyszczone z ukraińskich zielonych ludzików, to cały czas będziemy karmieni bzdurami propagandowymi. A to ciekawe... to separatyści jak widzę, według Kijowa dalej ostrzeliwują swoje pozycje? Kto w te brednie ma uwierzyć? No tak... media i politycy w Polsce na pewno to łykną i pokażą, jako prawdę objawioną, a wystarczy tylko ODROBINĘ pomyśleć, gdzie ten Szwajcar był(wśród separatystów) by wiedzieć, iż oskarżenia banderowców z Kijowa to kolejna próba odwracania kota ogonem.Złodziej krzyczy łapać złodzieja, jak ktoś chce wierzyć złodziejowi, jego sprawa. Kijów ma teraz pełne portki, bo obserwatorzy OBWE dokopują się kolejnych mogił, z ofiarami banderowców, wiec próbuje odwrócić uwagę od tego... nieudolnie, mleczko się rozlało i już nawet polskojęzyczne media nie wciskają, że cywile w Donbasie zostali ostatnio zabici przez separatystów. Heee... no tak, zapewne zgodnie z porozumieniem w Mińsku banderowcy wycofali się na 15 kilometrów, a separatyści się nudzą i sami siebie ostrzeliwują. Kto to łyka? I kto to przepisuje z księgi Kijowskich bajek? W Europie już nikt nie mówi o Ukrainie. Zapadła cisza, bo znają już zawartość czarnych skrzynek i wstępne raporty OBWE świadczące o zbrodniach ukraińskich. Tylko my nadal piejemy na chwałę banderowcom. Trudno o większą paranoję.
 • @brusek 01:17:08
  Jest już wstępny raport OBWE, czekamy na uznanie Ukrainy za system zbrodniczy na identycznej zasadzie jak III Rzeszę do której ta Ukraina się odnosi.

  "Szanowni Państwo, Ukraina dopuściła się na terenie Donbasu Holokaustu! Porywano młodych ludzi, zwłaszcza kobiety, i wycinano im organy wewnętrzne na potrzeby nielegalnego handlu. Do tej pory znaleziona trzy mogiły z okaleczonymi ciałami, na terenie Donbasu pracują ekipy OBWE oraz Amnesty International, aktualnie trwa akcja wyszukiwania kolejnych mogił. Młodzi ludzie byli porywani, torturowani, a następnie oddawani chirurgom w celu fachowego usunięcia organów wewnętrznych. Wszystkim sterowała Junta Kijowska, centrala Amnesty International wysłała do Kijowa żądania NATYCHMIASTOWEGO wytłumaczenia sytuacji. Pieniądze "zarobione" na handlu organami miały finansować dalszą walkę na terenie Noworosji. Posiadamy zdjęcia z pierwszych ekshumacji zwłok lecz są tak drastyczne, że łamią zasady tego portalu. Precz z Ukrainą, natychmiastowy rozbiór Banderlandu! FB: "Protest przeciw wspieraniu przez władze polski ukraińskiego nacjonalizmu".
 • @brusek 01:17:08
  Czyli separatyści zajmujący miasto ostrzeliwują je ? Artykuł dla debili, imbecyli i idiotów ! Zgodnie z logiką banderopiteków z Kijowa to ukraińcy powinni wycofać swoje wojska. Separatyści przecież notorycznie sami się bombardują więc w końcu się wybiją.
 • @brusek 01:17:08
  Musi być w demokratycznym państwie, a chyba takim krajem chce być Polska, pluralizm w poglądach. Niedopuszczalnym jest nakładanie cenzury na treści niezgodne z poglądem decydenckich kręgów. Wygląda na to, że w naszym kraju lobby ukraińskie jest na tyle silne, że wymusza standardy demokracji dla Polaków. Ukraina niech rozliczy się najpierw ze swoich " standardów" odnośnie wypędzenia i wymordowania miliona Polaków z Galicji i Podola, niech wytłumaczy dlaczego ostrzeliwała i zabija nadal cywilów w Donbasie. Tam Ukraińcy popełniają takie same mordy, jak w latach II wojny światowej na Polakach. Wtedy występowali w mundurach SS mordując mieszkańców Woli, Mokotowa czy Ochoty. Teraz ubrali się w banderowskie symboliki i nadal mordują ludzi w Donbasie i Odessie. Jak można być tak zakłamanym politycznie, jak "nasi" społeczni i polityczni decydenci, którym jest nie na rękę pokazywanie drugiego oblicza brudnej wojny na wschodzie Ukrainy. Jak można być tak zakłamanym, aby mordercom Naszych dziadów oferować pomoc militarną i finansową lekceważąc narastającą biedę naszego społeczeństwa. Cenzurę już kiedyś mieliśmy, wiemy do czego doprowadziła. Nie zgadzam się taką sytuację, chcę wiedzieć całą prawdę niezależnie od jej politycznej poprawności. Ludzi, którzy cenzurują informację należy jak najszybciej odprawić z zajmowanych stanowisk. Może dla nich jest miejsce gdzieś indziej, może w Ukrainie...Lobby banderowskie i judeoamerykańskie zatruwa umysły nie tylko Polaków, lecz oddziałuje także na opinię światową! Popieranie faszystowskich zapędów probanderowskich przez "naszych" polityków powinno być ścigane przez nasze prawo, gdyż jest to działalność wybitnie antypolska...Należy tępić obecne wasalstwo . Gorąca przyjaźń z Ukrainą jest zbudowana na Zbrodni Wołyńskiej. Jeżeli w mediach pojawia się żydowska, żydobolszewicka Zbrodnia Katyńska należy natychmiast pamiętać o zbrodniach Ukraińskich i największych - NIEMIECKICH !!!!. Niedługo będziemy mówić o naszych zbrodniach w Iraku i Afganistanie w porównaniu z wycieczką do Czechosłowacji w 1968r
 • @brusek 01:17:08
  Kiedy wreszcie zacznie się mówić głośno że czasy II wojny światowej to czasy zbrodni 3 narodowości wobec Polaków: Niemców, ZydoSowietów i Ukraińców. Skoro Żydzi potrafią ciągle rozpamiętywać ludobójstwa na ich narodzie, my też powinniśmy pamiętać że na Wołyniu który przed wojną należał do Polski, Ukraińcy wymordowali według różnych źródeł ponad 100 -200 tyś Polaków. A z mordów uczynili sobie okrutną zabawę.
  „Ludobójstwo ukraińskie na Polakach zakładało jak najszybsze wymordowanie wszystkich członków tego narodu, których udało się dosięgnąć, od nienarodzonych przez niemowlęta, dzieci, dorosłych po starców, bez względu na płeć i wiek. Zadawanie śmierci było, jeśli tylko pozwalały na to warunki, połączono z barbarzyńskimi torturami”. Inny cytat: "„W jednej z wiosek blisko Krzemieńca małym dzieciom przed mordowaniem ich wykłuwano oczy, wyrywano ręce, nogi i języki. Tak umęczone przebijano widłami. Starszym nabijano w ręce szpilki i torturowano potwornie. Zanotowano fakty przerzynania w pół i głów od ucha do ucha. Przy tym urągano: Masz Polskę od morza do morza”.
  Czy wobec takiego bestialstwa wobec naszych rodaków i planowej eksterminacji naszego narodu na dawnych ziemiach polskich, możemy teraz tak rozczulać się nad losem tego narodu. Jak czytam te wszelkie użalanie się nad narodem ukraińskim niedobrze mi się robi. Przemarsz jeńców w Doniecku to zbrodnia wojenna pokazanie zdjęć mordowanych ludzi to propaganda! Każdy ma dostęp do niezależnych informacji i widzi jaką wartość mają wiadomości na portalach głównego ścieku!
  http://polskiportal.net
 • Preply
  Znasz ukraiński?
  Zajrzyj na najwieksza baza pracy dla nauczycieli języka ukraińskiego w Katowice: http://preply.com/pl/katowice/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-ukraińskiego i znajdz prace!
  Odwiedź naszą stronę i dowiedz się jakie są ofert pracy z tym językiem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej